Ji HEEMTAX Accountantskantoor TH. W. BLIKSLAGER ZOON MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDJE RIJDEN Ritten vanaf 30 ets. p. wagen. Toeren 6 pers. f 2.— p. uur. PREDIKBEURTEN. Accountancy Belastingzaken BURGERLIJKE STAND HUUR, SPANJAARD SPORT 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Z a n d v o o r tschelaan 139 TEL. 26314 Zondag 28 April. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Kapel Nieuw-Vredenhoï, Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Iti beide diensten collecte voor het fonds „Noodlijdende kerken en personen". Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. VERGADERING WIT GELE KRUIS. Onder voorzitterschap van den heer Jac. H. M. Peeperkorn had Dinsdagavond de eerste jaarvergadering plaats van het ten vorige jare opgerichte Wit-Gele kruis. In zijn openingswoord wilde de voorzitter naast de dank aan de initiatiefnemers tot stichting dezer vereniging een bijzonder woord van erkentelijkheid richten aan het adres van den ZeerEerw. Heer Pastoor v. d. Tuyn, voor zijn groot enthousiasme, dat bij de oprichting wel de doorslag heeft gegeven. Mede wilde hij herdenken wijlen Mevr. Braam-Verbruggen, een der eerste bestuursleden die ons node door de dood ontvallen is en waaraan de vereniging een goed ijveraarster heeft verloren. Hulde brengt spr. aan Zuster v. d. Lugt, aan wie het zeker te danken is, dat er in zulk een korte tijd zulk een goede roep van de vereni ging is uitgegaan. Een zeer uitvoerig jaarverslag van den secre taris, den heer M. A. M. Langemeijer, geeft duidelijk de stichting der vereniging weer. Hoe met bescheiden middelen begonnen werd, omdat de vereniging nog geen gemeentelijke subsidie ontving en met een bloempjesverkoop en een liefdadigheidspredikatie van Pater De Greeve de eerste kosten bestreden moesten worden. Uit het verslag bleek voorts, dat in het eerste jaar door Zuster v. d. Lugt 3336 bezoeken werden afgelegd, 8 maal de laatste hulp werd verleend, 2 maal geassisteerd werd bij een ziekentransport, 23 bezoeken waren afgelegd bij zuigelingenzorg en kinderbescherming en dat zij wekelijks assisteert aan het consultatiebureau. Het ledental steeg reeds tot 718 leden, waar onder ook hospitantleden. Op 29 Juni werd besloten subsidie bij de gemeente aan te vragen, waarop gunstig werd geadviseerd, waardoor een subsidie van 1.000.- voor 1935 is vastgesteld. Op advies van de R.K. Vrouwenbond werd op 24 April 1934 een onderafdeling „bakershulp" gesticht, waartoe reeds 28 leden toetraden; hiervoor moet apart contributie betaald worden met een minimum van 2.60 per jaar. Uit het verslag van den penningmeester, den heer F. B. P. Goossens, bleek dat de inkomsten dank zij bijdragen van bloempjesverkoop, wel- •dadigheidspreek e.a. /2357.54'/9 hadden be dragen en de uitgaven 1922.36>/2, zodat een batig saldo van ƒ435.18 geboekt kon worden. In de plaats van wijlen Mevr. BraamVer- bruggen werd als bestuurslid gekozen Mevr. Dr. AlofsNiehuis, terwijl herkozen werd de heer F. B. P. Goossens. Bij de rondvraag werd door een der leden de klacht geuit, dat soms onvoldoende verplegings- materiaal aanwezig bleek te zijn aan het Witte Kruis, van waaruit de vereniging haar materiaal betrekt. Het bestuur zegde een onder zoek toe. Met de wens dat de belangstelling voor deze zeer nuttige vereniging steeds moge toenemen, sloot de voorzitter de vergadering. AFSCHEID H. ARNOLDUS. Op 1 Mei a.s. zal de heer H. Arnoldus, hoofd agent van politie, alhier, eervol de dienst met pensioen verlaten. Na 6 jaar in militaire dienst geweest te zijn, kreeg hij, nu ruim 25 jaar geleden, zijn benoe ming als agent van politie in Den Haag, maar bij de uitbreiding van het politiecorps in 1913 volgde zijn overplaatsing naar Heemstede. Zo diende hij ruim 22 jaar in het Heemsteedse corps, waarvan 4 jaar bij de recherche en de laatste 9 jaar als hoofdagent. Daar de heer Arnoldus nog enige dagen voor zijn vertrek met verlof ging, had Woensdag morgen het afscheid plaats. Dat de heer Arnoldus zeer gezien was onder zijn superieuren, collage's en ondergeschikten, bleek overduidelijk bij dit afscheid. Vrijwel het hele corps was aanwezig, be nevens een deel van het corps Marechaussee's dat hier gedetacheerd is. Allereerst voerde hierbij het woord Inspecteur C. Kemper. De laatste tijd, aldus de heer Kemper, staat in het teken van afscheid nemen. Spr. herinnerde aan de legende van een officier, die na een veldslag alleen in zijn tent terug kwam en toen zeide: „Ik had een oude kameraad." Nu gaat ook gij heen, na 22 jaren van prettig samenwerken. Zeker, zegt spr., wij zijn allen mensen met onze verschillende karakters en levensopvattingen, het kan dus niet altijd gaan zonder botsingen. Gij waart steeds de plichts getrouwe, en zien wij op uw conduitestaat, dan zien wij links uw bevorderingen, rechts uw blanco staat, wat betekent dat U nooit is ge straft geweest. Veel hebt U in die jaren meegemaakt; zorgen in uw gezin, maar ook vreugdedagen. U hebt de oorlogsjaren meegemaakt en nu de tijd van pessimisme. Er zijn geenjaren met zoveel historie geweest als deze 22 jaren. De ups and downs worden ons niet bespaard. Wij vooral moeten staan midden en boven het volk. En gij hebt deze plaats waardig vervuld en met energie uw werk verricht. Namens het gehe.e corps onze dank voor de zeer kameraadschappelijke geest die U hier steeds wist te bevorderen. Moge U de welverdiende rust genieten met uw gezin, en ten volle profiteren van de levens avond. Als blijvend aandenken overhandigde Inspec teur Kemper den vertrekkenden kameraad namens het personeel een wandelstok met zilver montuur en inscriptie. De heer Silvis dankte persoonlijk voor de prettige samenwerking, terwijl de opperwacht meester der Marechaussee, de heer Arendse, mede namens het corps naast woorden van afscheid een cadeau overhandigde. Tenslotte dankte de heer Arnoldus voor de prettige samenwerking hier ondervonden en de hartelijke woorden van afscheid. VROUWEN VREDESGANG 1935. Op 18 Mei a.s. (Volkenbondsdag) zal, even als verleden jaar in den Haag een .Vrouwen- Vredesgang worden gehouden. Tijdens de tocht zal door de deelneemsters niet gesproken worden. Het zal weder een stil ge tuigenis van de Vredeswil zijn. Als symbool van de vrede zullen alle vrouwen, die in de stoet mee gaan, een witte bloem dragen. In Schotland, Frankrijk en Transvaal is ons voorbeeld van het vorig jaar reeds gevolgd. In Schotland werken alle kerken mee om de Vredesgang der Vrouwen op 12 Mei a.s. te doen slagen. Waar het voor inwoonsters van Heemstede, door zijn gunstige ligging ten opzichte van 's- Gravenhage, niet al te bezwaarlijk is mede te gaan, verwacht het plaatselijk comité een zeer grote deelname. De heenreis zal per extra N.Z.H.-tram ge schieden, getooid met witte vlaggetjes, tegen de verlaagde prijs van 1.retour. Na afloop is ieder vrij met een tram op een door haar zelf gekozen tijd terug te keren Laat ons tegenover allerlei dreigende gevaren onze Vredeswil tonen, oorlog is niet mogelijk als de gezindheid tot de oorlog niet aanwezig is. Op dus, Vrouwen en Moeders, op voor een betere wereld voor onze kinderen en de kinderen van moeders in andere landen. Wie persoonlijk verhinderd is aan de rond gang deel te nemen, kan toch nog haar mede werking verlenen tot het welslagen van deze grootse en ernstige betoging, door een gift voor de algemene onkosten, die door het verspreiden van drukwerken, enz. zeer groot zijn of een gift voor de reiskas, waardoor minder bevoorrechte zusters, voor wie de reiskosten een bezwaar zijn, in staat gesteld kunnen worden, ook mee te getuigen. Laten deze laatsten dus met vrijmoedig- hied een beroep doen op de reiskas, want het comité twijfelt er niet aan, of er zal buiten de reeds toegezegde giften met liefde nog veel ge offerd worden voor de zaak, die alle vrouwen aangaat. Ook de Heren der schepping kunnen door een gift van hun instemming doen blijken. Het giro-nummer van den penningmeester is 180137 ten name van den heer H. J. D. Veen, Heerenweg 187, terwijl ook aan onderstaande adressen gaarne giften in ontvangst genomen worden en aangifte tot deelname. Het plaatselijk Comité voor Heemstede: J. M. Knotvan Stuyvenberg, Postlaan 1, presidente; Mej. C. J. Cogenbach, H. Peeper- komstraat 2, secretaresse; H. J. D. Veen, Heerenweg 187, penningmeester; Mevr. M. H. BargerGregorij, Achterweg 11; Mevr. C. H. ColenbranderPigeaud, Raadhuisplein; Mevr. M. E. DrijverTimmer, Crayenestersingel 15; Mej. Groustra, Bronsteeweg 23; Mevr. P. M. de la HayzeLosecaat Vermeer, v. Merlenlaan 19; Mevr. A. H. van Heel'de Vogel, v. Merlen laan 4; Mevr. M. S. Koende Vries, Zandv. Allee 10; Mevr. P. J. M. LedeboerStevens, Achterweg 9; Mevr. M. v. LuinRiemersma, Bronsteeweg 76; Mej. E. M. Maars, Landzicht laan 82; Mevr. H. P. RijkesAndriesen, Heemst. Dreef 268; Mevr. H. Veen—de Ruiter, Heeren weg 187; Mevr. H. VerhoefWandelé, Eiken laan 3/; Mevr. R. de Voogtde Vogel, Crayenesterlaan 29; Mevr. B. F. van Walsem Caplan, Bronsteeweg 32; en de heren: R. Ree, Vaikenburgerpl. 23; S. Rijkes, Heemst. Dreef 268. JUBILEUMJAAR TUINLIEDENVERENIGING „AERDENHOUT EN OMSTREKEN". Het jaar 1935 zal voor de onderlinge tuin liedenvereniging „Aerdenhout en O." een be langrijk jaar in haar verenigingsbestaan worden. 25 jaar geleden namen enkele tuinlieden het initiatief om een onderlinge vereniging op te richten tot het bespreken van vakbelangen. Dit jaar hoopt deze vereniging haar 25-jarig bestaan te vieren. Steeds is het crescendo ge gaan, klein begonnen is zij nu een bloeiende vereniging met een groot aantal leden, die in Heemstede en omgeving lang geen onbekende is, door het houden van 2 a 3 tentoonstellingen per jaar, door de ontwikkeling der leden, waar van toch de burgerij profiteert, omdat de ont wikkeling hier opgedaan, weer ten goede komt aan de bezitters van tuintjes en tuinen, welke zij onderhouden en vooral in de laatste jaren door het uitreiken van plantjes aan de school kinderen. De grootste attractie voor de leden is al jaren lang het kweken van Lathyrus, waarbij een felle strijd gestreden wordt om het kleinood, de wisselbeker, te veroveren. En dat het publiek deze strijd volgt, bleek wel uit het grote bezoek die deze inzendingen steeds weer trekken. En omdat de Lathyruscultuur een bijzondere liefhebberij is voor de leden, meende het bestuur dit jaar eens extra voor de dag te moeten komen. Zij zocht contact met de Ned. Lathyrus vereniging en de Vaste Keuringscommissie der Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, om dit jaar in samen werking met deze vereniging in Heemstede de Nationale Lathyruskeuring te houden. Deze poging is geslaagd. Op 5, 6 en 7 Juli a.s. wordt deze tentoonstelling gehouden in Hotel Boekenrode, Roemer Visscherplein nabij station Heemstede-Aerdenhout. De beste Lathy ruskwekers uit den lande zullen op deze ten toonstelling exposeren. Secretaris der vereniging is de heer Kr. Goudzwaard, J. v. d. Bergstraat 15, Heemstede, die gaarne nadere inlichtingen verstrekt. ADRESBOEK VAN HEEMSTEDE— BENNEBROEK 1935. Bij de firma G. Eikelenboom is verschenen het nieuwe „Adresboek der gemeenten Heemstede Bennebroek 1935". Dit adresboek is langzamer hand een goede bekende en voor menigeen on misbaar geworden. Behalve een nauwkeurig bijgewerkte naam- en adreslijst bevat het o.m. gegevens over gemeentezaken, onderwijs, kerk genootschappen, post, telegraaf en telefoon, zowel Heemstede als Benneboek betreffende. Een en ander verhoogt de practische bruik baarheid van het boek, dat door de snelle aan was van het aantal inwoners van Heemstede ook ditmaal weer in een behoefte voorziet. PROTESTANTSE BEWAARSCHOOL ,,'T KLEUTERHUIS". In de laatst gehouden vergadering van de Protestantse Bewaarschool ,,'t Kleuterhuis" aan de Lieven de Keylaan is het bestuur samen gesteld als volgt: Mevr. Beels van Heemstede, presidente; Mevr. A. C. van Lennep, secretaresse; Mevr. E. Quarles van Ufford, penningmeesteresse; Mevr. M. Barger; Mevr. A. van Citters. LEDEN VAN HET NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS (22 LANDZICHTLAAN TELEF. 28046 KANTOOR HEEMSTEDE j |0 POSTLAAN 28439 PLECHTIGE EERSTE H. MIS VAN PATER E. LOKMAN. Maandag, Tweede Paasdag, droeg de Wel- Eerw. Pater E. Lokman, die op Zondag 31 Maart in het Missiehuis der Eerw. Paters Fransiscanen te Weert door Mgr. Lemmens tot Priester was gewijd, in de Parochiekerk van den H. Bavo aan de Heerenweg zijn plechtige eerste H. Mis op. Zondagmiddag om half 4 werd de neomist feestelijk in het kerkgebouw binnengeleid. In het kerkgebouw zongen de parochianen een welkomstlied. Hierna volgde een plechtige Vesper, waarbij de jonge priester werd ge assisteerd door de beide kapelaans, de Wel- Eerw. Heren Kap. R. Oud en J. Fransen. Zondagmorgen om 9 uur celebreerde Z.Eerw. zijn eerste plechtige H. Mis, met assistentie van twee neven, de WelEerw. Heren Kap. H. Kouwenhoven als diaken en Kap. F. Lohman als sub-diaken. Pastoor Van Mierlo fungeerde als Presbyter-assistent. Het zangkoor voerde daarbij uit de 4-stemmige Missa Regina Marty- rum voor gemengd koor. Kap. Kouwenhoven hield onder deze Mis de feestrede. Na de Mis zong het zangkoor de Priester cantate van Elb. Franssen. Des middags had ten huize van zijn ouders, Spaarnzichtlaan 6, een zeer druk bezochte receptie plaats. De feestdag werd besloten met een plechtig Lof, door den jongen priester gecelebreerd, waarna tot slot een plechtig Te Deum. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Heemstede komt Donderdag 2 Mei, des avonds 8 uur, ten Raad- huize in openbare zitting bijeen. ZAKKENROLLERS. Zondagnamiddag werd bij de politie te Heem stede aangifte gedaan door een bezoeker van de Bloemententoonstelling „Flora", dat hem tijdens zijn bezoek in een Stands aldaar, zijn portefeuille met inhoud was ontvreemd. On middellijk werd een uitgebreid onderzoek in gesteld en zijn door de politie aldaar als ver dacht van deze diefstal drie personen van Hon gaarse nationaliteit aangehouden en naar het bureau van politie alhier overgebracht, alwaar bleek dat zij geen .onbekenden van de politie waren. Zij ontkenden echter zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Na verhoor aan het bureau van politie en nadat het voorlopig onderzoek was afgelopen, zijn verdachten op vrije voeten gesteld en onder geleide in de richting België vertrokken. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mevr. Wuster, Bos boom Toussaintstr. 57, nikkelen armband; Weijers, lepenlaan 28, snoeischaar; Secretariaat „Flora", zwarte damestas; J. Jansen, Javastraat 19, ceintuur; Hartel, Schouwbroekerstraat, kist met groenten; C. de Bruin, Madoerastraat 23, dopsleutel; Mooren, Binnenweg 19, lederen portemonnaie met inhoud; v. d. Meulen, Java- laan 52, hond (fox)F. Smoorenburg, Melchior Treublaan 7, geldstuk; Wilhelminaplein 4, dames-armbandhorloge; J. Neeskens, Zand- vaartkade 4, springtouw; J. Tromp, Zandvoort- schelaan 23, voetbalschoen; Harre, Sumatra- straat 11, ceintuur; W. Zwart, Camplaan 6, portemonnaie met inhoud; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, bruin lederen portemonnaie met inhoud, enige dameshandschoenen en een sleutel van een melkbus. EEN ERNSTIGE RAAD AAN OUDERS. Een schrijven van den heer W. Jesse uit Amsterdam, dat wij dezer dagen ontvingen en dat wij hieronder gedeeltelijk afdrukken, geeft ons aanleiding de Heemsteedse ouders ernstig te wijzen op het verdrinkingsgevaar dat in Heemstede geenszins denkbeeldig is, zoals uit de brief van den heer Jesse helaas maar al te duidelijk blijkt. De heer Jesse schrijft ons: „Zaterdag j.l. was ik met mijn kinderen „onderweg naar Flora en passeerde daarbij „het grasveld langs de Herfstlaan, waar ver schillende kinderen aan het spelen waren, „natuurlijk aan de waterkant. Ik was nog „niet aan de brug over de Van Merlenvaart, „toen achter mij een ontzettend gegil weer klonk. Instinctief voelde ik, dat er iets „ernstigs gebeurd moest zijn en holde er naar „toe. Halverwege het grasveld hoorde ik, dat „de kinderen, waarvan de oudste misschien „10 jaar was, riepen dat hun broertje in het „water lag. Zo hard ik lopen kon, rende ik „naar het hoekje bij het kerkhof en zag eerst „niets, daar het water geheel met kroos be- „dekt was. Plotseling kwam tussen het „kroos op enige meters uit de wal een ge- „zicht te voorschijn, dat meteen weer ver- kween. Ik sprong erin en had het kind „gelukkig meteen te pakken. Nadat ik op de „kant het water er zoveel mogelijk had uit gewerkt, hielpen een paar fikse tikken om „een flinke huilbui te veroorzaken, waarna ik „de kinderen zo snel mogelijk met het kind „naar huis heb gestuurd. Natuurlijk was niet „alleen mijn goed bedorven, maar ook de „uitgang voor mijn beide kleintjes, die mee „naar huis moesten. Hier kon ik mij geheel „en al verschonen, en waarom, omdat de „ouders 5 a 6 kinderen uit laten gaan, waar- „van de grootste misschien 10 jaar was. Twee waren er bij die in de eerste klas op „de lagere school zitten, dus 6 jaar zijn, de „rest was nog kleiner en degeen die uit het „water gehaald moest worden, schatte ik op „2 jaar. Is het niet meer dan schandalig, dat „dergelijke jonge kinderen aan zichzelf over gelaten worden? En hoe zouden de ouders „het gevonden hebben, als het kind ver dronken was? Het was daar betrekkelijk „stil en de mensen die er waren, schenen „niet te kunnen zwemmen, zodat men het „niet kwalijk kan nemen, dat ze zich niet in „dat vieze water waagden, want men kan „per slot van rekening toch niet zien hoe „diep het is en als men eerst moet proberen „of een reddingsmiddel moet halen, dan is „het, vooral met zo'n klein kind, veel te laat." Wij hebben met genoegen voldaan aan het verzoek van den schrijver die wij hier gaarne hulde brengen voor zijn optreden om van een en ander melding te maken in ons blad. Het is helaas een veel voorkomend feit, dat de ouders hun kleine kinderen zonder enig toezicht laten spelen en wij weten hetwater heeft voor kinderen een grote aantrekkingskracht. Ook in bovengenoemd geval was door de on achtzaamheid der ouders bijna een hunner kinderen verdronken, ware niet de heer Jesse toevallig gepasseerd, die door zijn kordaat op treden de kleine van een wisse dood heeft gered. Wij hebben gemeend door de publicering van dit schrijven, ouders nog eens ernstig te moeten wijzen op de grote gevaren waaraan hun kinde ren kunnen blootstaan. Dat dit stukje er toe mag bijdragen voor de betreffende ouders een ernstige waarschuwing te zijn en tevens een raad om de kinderen heel vroeg te leren zwem men; had het meisje van 10 jaar kunnen zwem men, dan had zij zelf haar broertje kunnen redden en had niet iemand, die voor zijn ge noegen naar de Flora ging, een onaangename middag beleefd. COÖPERATIEVE VERBRUIKSVERENIGING „DE EENDRACHT" U.A. Men bericht ons, dat de jaarvergadering dezer Coöperatieve Verbruiksvereniging zal worden gehouden op Maandag 29 April a.s. in het ge bouw van de Protestanten Bond. Ondanks de minder gunstige economische tijden zijn de resultaten over 1934 alleszins gunstig te noemen. Het ledental is sinds 1 Jan. 1934 wederom gestegen en wel met 102 leden. De geldelijke omzet onderging een vermeerde ring van 23.199.37V2 v00r brood- en kruide nierswaren, terwijl ook de gemiddelde omzet per lid nog iets is gestegen in vergelijking bij 1933. Aan de jaarvergadering zal worden voor gesteld over de afdeling brood-, beschuit- en koekbakkerij een dividend uit te keren van 10% en over de afdeling kruidenierswaren, dekens en manufacturen een dividend van 4%. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 23 April 1935. F. Corstius, Lanckhorstlaan 28. A. Koster, Heerenweg 160. J. Roosenschoon, Meer en Boschlaan 32. - H. A. Martens, Joh. Wagenaar- laan 12. J. Goosens, Zandvoortschelaan 40. W. Kempen, Bachlaan 6. C. T. J. Santi- fort, F. van Eedenplein 28. G. A. Rietveld, Const. Huygenslaan 11. J. F. Kipperman, Maasstraat 7. C. Dekker, Heemst. Dreef 193. J.' N. Drost, Meer en Boschlaan 31. F. L. F. Mulder, Zandvoortschelaan 177. RIJKSTELEFOON. Nieuwe telefoonaansluitingen van 18 tot en met 24 April 1935. 29296 Ezerman, H. E. K.; Lentelaan 7, Heemstede. 26335 Hoedemaker, M.; Const. Huygenslaan 25, Heemstede. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 15 tof en met 20 April genomen 712 douchebaden en 33 kuipbaden. Aan 40 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 65 volwassenen gebruik gemaakt. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in de loop dezer week 351 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w.: 29 grondwerkers, 9 metselaars, 6 schilders, 28 timmerlieden, 15 opperlieden, 95 bloemistarbeiders, 96 losse werklieden, 12 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 2. bouwkundig tekenaars, 3 bakkers, 1 stucadoor, 51 werkzaam in andere beroepen. Ondertrouwd: J. J. M. v. d. Velden en A. J. van Houten; G. L. Baljé en J. C. Bückmann; P. Nederstigt en E. Reijpert. Getrouwd: J. de Jong met J. Witzand; W. H. Rasch met W. J. L. Plöger. Bevallen: J. K. BoumanKamstra d. Overleden: G. Knoppel 67 j.; M. A. den Outer 76 j.; S. Bergsma 92 j. Ill I I Heerenhuis Mesdaglaan Bev. Suite, 3 Slaapk., Badk., Keuken, voor- en achtertuin. Huurprijs f 600.per jaar. In|. Makelaarskantoor Raamsingel 18a Telefoon 14368 Haarlem Uit het H.B.C.-kanip. Het is H.B.C. Tweede Paasdag niet gelukt in Volendam ook maar één puntje in de wacht te slepen. Ja, voetbal is nu eenmaal wisselvallig. Wat de spelcapaciteiten betreft hadden beide puntjes zeker naar Heemstede moeten ver huizen, maar Vrouwe Fortuna was nu een maal meer op de hand van Volendam. Enfin, er is verloren met een oneven goal 32 en had H.B.C. op het laatste moment de straf schop benut, dan had de stand gelijk kunnen zijn. De keerzijde dezer nederlaag is, dat H.B.C. technisch de meerdere was, waardoor wij nog niet behoeven te wanhopen op de eindover winning. Dat H.B.c. echter de eer van een grote aan hang geniet mag blijken uit het feit, dat 6 grote touringcars nodig waren om de vele supporters naar Volendam te vervoeren, behalve de vele luxe wagens en een groep fietsers. Zondag is li B.C. weer vrij. En Zondag 5 Mei staat op het program KerkradeH.B.C. Wij begrijpen werkelijk niet wat de competitieleider voor heeft met nu ook al de vierde en laatste uitwedstrijd vast te stellen, terwijl er dan nog drie thuiswedstrijden komen, in een tijd dat er hier om de andere Zondag wielerwedstrijden zijn. *En met het publiek schijnt de competitie leider ook weinig rekening te houden, daar het voor hen toch ook prettiger is, afwisselend thuis- en uitwedstrijden mee te maken. Enfin, wat de heren wijzen, enz. D.H.L. zag Maandag kans in de degradatie wedstrijden Excelsior te kloppen met 3-2. De eerste stap naar het blijven in de le kl. der R.K.F.? T.O.P.-Nieuws. De beker-wedstrijden van de voetbalvereniging T.O.P. op 2e Paasdag zijn, zoals verwacht, op genoegelijke wijze verlopen. Het fraaie zomer weer had vele bezoekers naar het Sportpark ge lokt, zodat er een gezellige stemming op het T.O.P.-veld heerste. Om half twee stelden de ploegen voor de eerste wedstrijd T.O.P.Victoria, zich op. T.O.P. bleek iets in de meerderheid en spoedig beleefde het Victoria-doel enige benauwde ogen blikken. T.O.P. had haar voorhoede geheel ge wijzigd, hetgeen wel een verbetering bleek. De snelle rechtervleugel stichtte herhaaldelijk ver warring in de achterhoede der gasten. I11 de eerste helft wist T.O.P. tweemaal te doelpunten. Na de rust kwam Victoria fel opzetten en scoor de door haar links-buiten: 21. Even hierna kreeg Victoria een strafschop toegewezen, die echter gemist werd. T.O.P. bracht door den middenvoor de stand op 4 -1. Een kleine in zinking bij T.O.P. werd haast noodlottig, daar Victoria in deze periode de achterstand ver kleinde tot 43. Gelukkig herstelde T.O.P. zich en de half-linie wist het spel weer te verplaatsen. Een onverwachte aanval van de rechtervleugel had succes. De scherpe voorzet werd door den middenvoor op fraaie wijze ingekopt: 53. Met deze stand kwam het einde en werd T.O.P. voor Kl NDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 21. Meneer Pimpelmans klauterde nu weer op de schimmel, die rustig was blijven staan. Hij reed naar een geneesmiddelenhandel en sloeg daar een hele voorraad medicamenten in. Er waren 'n aantal flessen chloroform en ammo niak bij, en met dit gevaarlijke goedje bij zich aanvaardde hij de terugtocht, trots, alsof hij het ruiterstandbeeld voor het paleis in Den Haag was. 22. Tot er opeens een nieuwe catastrophe opdaagde. Er knapte een band van een auto, die voorbijkwam, De schimmel, die dacht, dat er een kanon afgeschoten werd, en die vroeger in 't circus geleerd had, om dan net te doen alsof hij getroffen was, liet zich pardoes languit op de grond vallen. Meneer Pimpelmans viel boven op de voorbijgangers en de flessen vlogen door de lucht.... 23. Met hevig gekletter vielen de flessen op de stenen stuk. Nu, je weet allemaal, dat chloroform 'n verdovend middel is, en 't gevolg was dan ook, dat alle voorbijgangers subiet be wusteloos op de grond vielen, mijnheer Pimpel mans en z'n paard incluis. Zonder boe of bah lagen ze dwars over elkaar. 24. Het publiek, dat in de buurt wandelde, sloeg overhaast op de vlucht, niet anders denkende, of er was plotseling de een of andere vreselijke ziekte uitgebroken. Slechts een dappere politie-agent naderde moedig de piek des on- heilshelaas, ook hij zakte weldra duizelend op het trottoir neer.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2