Accountantskantoor TH. W. BLIKSLAGER ZOON MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDJE RIJDEN PREDIKBEURTEN 1 s Accountancy - Belastingzaken BURGERLIJKE STAND RONDOM DE GROENE TAFEL 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. In beide diensten collecte ten bate van de Zondagsscholen. Zondag 8 September. Ned. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. O. Horrëus de Haas, Herv. Pred. te Zwolle. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. VIERING KONINGINNEDAG. Een verregend schoolfeest. De gehele nacht één geweldige regenbui, en in de morgenuren stond het gedeelte van Groenendaal, waar de schoolkinderen als ge bruikelijk hun feestje zouden hebben, vrijwel blank. De commissie tot viering van Koninginnedag besloot dan ook voor dit jaar niet uit te rukken, maar waar mogelijk in.de scholen feest te vieren. „Ja," zo vertelde ons de heer de Jong, hoofd der Bronsteeschool, „dat is nu de eerste maal in de 20 jaar dat ik hier in Heemstede op de school ben, dat de oranjezon ons in de steek laat." De muziekcorpsen, die nog uitgerukt waren, speelden nog voor hun vertrek enige nationale liederen, zodat o. a. aan de Bronsteeschool de oranjestemming er in was. Daar de verschillende prijzen voor de te houden wedstrijden op de scholen aanwezig waren, besloot het merendeel der hoofden van scholen in de gymnastieklokalen, in de klassen en op de gangen de gebruikelijke spelen te houden. Het sub-comité van Koninginnedag zorgde voor de verdeling van de versnaperingen, zodat de kinderen nu op de scholen daarvan hun deel kregen. Op enkele scholen, die minder ruim gehuisvest zijn, zouden de spelen en wedstrijden om de prijzen in de loop van deze week gehouden worden. Om de oranjestemming er wat in te brengen werden op verschillende scholen de kinderen in de gymnastieklokalen verzameld om de gebruikelijke nationale liederen te zingen. Waar andere jaren juist de optocht naar het feestterrein van die honderden kinderen, veelal getooid met oranje en vlaggen, begeleid door muziekcorpsen zulk een levendige inzet was van de nationale feestdag, is het nu stil in ons dorp geweest en was er in de morgenuren van enige oranjestemming geen sprake. Hoewel de lucht zwaar bewolkt bleef en de leans op regen niet uitgesloten was, zijn o.m. tegen half 3 in de middag enige honderden belangstellenden voor het Verversingshuis in Groenendaal aanwezig geweest om getuige te zijn van de verrichtingen van „De Korver's ensemble" uit Utrecht, en doordat het weer zich steeds beter deed aanzien, steeg de publieke belangstelling tot zeker ver over de duizend. Uit. wat dit gezelschap in de 2 uur van haar optreden liet zien, bleek dat de commissie tot viering van Koninginnedag geen slechte keus had gedaan. V(ooral do ieugd heeft genoten trok iéders bewondering als „de elastieke man". Een Engels zang-, dans- en muzieknummer, uitgevoerd door Willy, een aardige artiste, die ook al eens voor de film in „Het blauwe hoedje" is opgetreden, met Berto, was een aardige intermezzo tussen meer krachttoeren als die van „De Vree's Gladiatoren" en het acrobaten- werk van „de Cristons" en het werkelijk goede jongleur werk van Berto. Alles bijeen was het een aardig programma, waarbij de artisten vaak luide werden toegejuicht. De Harmonie St. Michael luisterde deze feestelijkheid op. Het weer was in de middag veel beter ge worden, en des avonds werd op het Raadhuis plein een feestconcert gegeven door het fanfare corps „Excelsior", directeur den heer R. van 't Hoff, in samenwerking met de Heemsteedse Oratoriumvereniging H.O.V., waarvoor weer een grote belangstelling bleek te bestaan. Het programma ving aan met het Wilhelmus en enkele andere Volksliederendoor,, Excelsior", waarna o. a. „Rotterdamse Vlag, La Fiancée do Korrigan, Au Golfe de Napels en Tanhauser als le deel, waarna de H.O.V. aanving met „Adesto, de Kinderkruistocht, Den Uil" en „An der schonen blauwen Donau", en door Excelsior „Aux Bords du Rhin, La Trouvère, Carmen Silvia, Sambre et Meuse" met als slot het,,Wien Nèerlands bloed". De vrij sterke wind was vooral hinderlijk vöor de zang. Overigens was de uitvoering, keurig verzorgd en was het publiek vrij gul met zijn applaus. Van het balcon van het prachtig verlichte Raadhuis, woonden Burgemeester en Wet houders, enkele raadsleden en genodigden het concert bij. De stemming in liet dorp. Over het algemeen heerste er een heel rustige stemming. In de plaats van het vroegere vuurwerk wil de opgeschoten jeugd er „de brand" insteken, en zo hier en daar hoorde men het geknal van pijlen en zevenklappers, doch waar mogelijk trad de politie daartegen op en vele rotjes, voetzoekers en zevenklappers vonden de weg naar het politiebureau. Hier en daar een haring-, zuur- en paling tentje doet nog denken aan het oude „Oranje feest". Merkbaar was, dat de meesten die feest wilden vieren, naar Haarlem waren getrokken. De trams waren de geheele avond dan ook overvol. De jeugd uit de omgeving van de Zandvaart had met kano's en kleine bootjes een imitatie gondeltocht georganiseerd. Vanaf da Zand- vaartbrug leverde die schommelende ranke vaartuigen, rijk versierd met oranjekleurige lampions een aardige aanblik. Oranjefeest op liet Frcderik van Eilenplein. De bewoners van het Fr. v. Edenplein hadden onderling een oranjefeestje georganiseerd. Om omstreeks 12 uur, toen de regenkans enigszins geweken was, werd onder grote belangstelling midden in het grasgazon de nationale driekleur geplant. De bedoeling was des middags een filmver toning te geven, wat door B. en W. wegens daaraan verbonden gevaar werd afgewezen. Maar des avonds was het daar volop oranje. Rond het grote plein een grote hoeveelheid oranjekleurige lampions, evenals om de bloem perken op het plein, en in de tuintjes der be woners. Op een open terrein naast het plein werd een aardig vuurwerk ontstoken. Natuurlijk trok dit intieme oranjefeest veel belangstelling, ook uit de omgeving. ZINNIA-SHOW. Door de onderlinge tuinliedenvereniging „Aerdenhout en O." was Zaterdag en Zondag een Zinniashow georganiseerd in de serre van de gróte zaal van Café-Restaurant „Hof van Heemstede". De verschillende inzendingen kwamen tegen de met zwart beklede wanden prachtig tot hun recht en gaven een goed overzicht van wat met het kweken van Zinnia's is te verkrijgen. Sommige soorten bereikten een verbazing wekkende grootte. Hoewel Zinnia's de hoofd schotel van deze tentoonstelling vormden, waren de groepen afgewisseld met enkele andere in zendingen. Als gevolg van het slechte weer der laatste dagen was de quantiteit niet overgroot, de qualiteit was zeker boven verwachting. De jury kende met 10 punten de le prijs toe aan de inzending van den heer K. Goudzwaard, de 2e prijs met 9 punten aan den heer P. Klaassen. Verder behaalden de heren M. de Zwart en P. Mulder ieder 8 punten, de heer C. v. Iperen 7 punten. Voor een vaas Artisjokken verwierf de heer W. v. Zadel 10 punten en de heer Th. Lief hebber voor een gemengde groep 8 punten. DAHLIA-TENTOONSTELLING. N.V. Kwekerij „Enchantress", voorh. H. Carlée. leder jaar om deze tijd zet de N.V. Kwekerij „Enchantress", voorheen H. Carlée, haar poor ten gastvrij open voor belangstellenden, die de prachtige dahlia's, welke van het uitgestrekte terrein een ware bloemenzee maken, willen be wonderen. In de afgelopen week was daartoe gedurende een drietal dagen gelegenheid en hel was voor een bloemenliefhebber een genot, een wandeling langs de verschillende perken te maken. In alle soorten, zoals decora tieve en cactus-dahlia's, halskraag-dahlia's, mignons, enz., waren hier de schoonste exem plaren te bewonderen. Het prachtige rood van „Louise Arduïni" werd geflankeerd door het diepe paars van de „City of Wellston", de „Altmark" in rose en witte schakering wed ijverde met de oranje-rode „Miss Belgium". Op vallend waren de lange stelen van de lila „Doris Cooper", een prachtige bloem, evenals de enkele „Volkskanzler". Dit is slechts een kleine greep uit het legio aantal soorten en variëteiten. Een aparte hoek van de tuin prijkte bovendien nog met een fraaie collectie kleurrijke Zinnia's, waarvan sommige Californische Reuzen de omvang van een ontbijtbordje benaderden. In de schuur was een collectie afgesneden bloemen op vazen verzameld, welke fraai ge groepeerd een tentoonstelling op zichzelf vorm den. Het was een keurcollectie uit de tuin. Niet blootgesteld aan weer en wind gaven deze bloemen gelegenheid tot een extra rustige be schouwing. Het geheel was een bezoek meer dan waard. PROGRAMMA. Grainofoonplatenconcert van de Heemsteedse Radio-Centrale. Maandag: De Rotterdamse Vlag i^ars naar notieven uit: „Les Saltimbanques" Kloster- glocken Das Gebet einer Jungfrau Vom bis Z. Melodieën van Adam tot Zeiler Bells icross the meadow The Phantom Melody jeschichten aus dem Wienerwald Ballsirenen- vValzer 3- Mama.... Yo Quiero un novio? Flor Marchita, Tango Ged. uit: „Rio Rita" Ged. uit: „No, no, Nanette'" Poema Tahiti. Dinsdag: Bayerischer Avanciersmars - Baden- veiler Mars -Walzertrümpfe, Walzer-pot- pourri (2 din.) Who made little boy blue? <eep me in your dreams Der Zarewitsch 'otpourri van Vaderlandse liedjes Ein eder hat mal Gluck, Foxtrot - Ich bin verlieht in jede Frau Alles für dich Schade, kleine Frau Populaire Feestmars Die oudjes doen 't nog best. Woensdag: Waltz me around again, Pot- lourri Electric-girl Farbenspiele Du list in meinem Leben die erste Sensation, Tango 1000 Worte Liebe, Tango Die Dorfmusik (Wenn am Sonntagabend) Komm auf die Schaukel, Luise, wals uit „Liolion" vlusical Comedy Medley (2 dln.) Caprice Jiennois Serenade Toselli Hawan Mars -harm of Hawaii Groszmutters Lieblings- ieder Schloszwache der Ameisen Kirch- weih in Tirol. Donderdag: Potpourri uit oude Operetten deine Lippen, sie klissen so heisz Duet Schön wie die blaue Sommernacht" For all eternity Ora pro nobis Rosen aus dem Siiden, wals Freut euch des Lebens, wals You could never be true, tango The Thrill of the Tango Toreador, mars So Oder so st das Leben Drei Russische Volkslieder \bendgIocken Es war einmal ein Walzer Stundenlang, Tagelang, Wochenlang. Vrijdag: Heil Europa, mars The moon was yellow Estrellita La Paloma Baden- Baden Zur Liebe gehtirt ein Hauch Roman- ik Marchen Volksliedchen Fideles Wien Wiener Praterleben Wir kurbeln an, potpourri Geraldoland - Schön ist jeder Tag, den du mir schenkst, Marie Louise Die Sonne geht auf Als het orgel speelt Als Kobus harmonica speelt. Zaterdag: Unter dem Sternenbanner, Mars - El Capitan, Mars Marienwalzer - Ein Walzer aus Wien Goodnight Shadow waltz Das ist Johann Strauss Stop the sun, stop the moon Everbody loves my baby Münchner Bilderbogen, potpourri (2 dln.) O meine Sonne, tango Die Taube, tango Marchen, Charakterstiick - Die Mühle, Charaktersttick Tranen in der Geige Schön ist des ganze Leben. LEDEN VAN HET NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS 22 LANDZICHTLAAN TELEF. 28046 10 POSTLAAN 28439 KANTOOR HEEMSTEDE PROTESTANTSE BEWAARSCHOOL IN HET NOORDEN VAN HEEMSTEDE. 1',1 Vr.. F bestaande bewaarschool in het Noordelijk deel onzer Gemeente worden thans werkelijkheid, zodat per 1 Oct. a.s»de klasse in het gebouw Van Slingelandlaanhoek Koediefslaan kan geopend worden voor kleuters vanaf vier jaar. Het schoolgeld wordt berekend naar het in komen en bedraagt: bij een zuiver inkomen van 1000.—1500.— ƒ20.— per jaar 1500.—„2000.— „27.50 2000.—,, 3000.- 3000.—,, 4000.- 4000.—,, 5000.- 35.— 40.— 50.— enz. (Voor elke 1000.zuiver inkomen 10. per jaar meer.) Nadere inlichtingen kan men bekomen bij Mej. Tr. Teseling, Res Novaplein 3, bij welke ook aangifte van leerlingen kan geschieden. PERSONALIA. Bij het te Den Haag op Donderdag 29 Aug. j.l. gehouden examen slaagde voor coupeuse Mej. C. Taat te Hillegom. Zij werd opgeleid voor coupeuse bij de Ensaid Modevakschool, Valkenburgerlaan 20 te Heemstede. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: W. v. d. Eem, Glipper- weg 106a, kam in etui; De Haan, Heerenweg 124, koffer; Mevr. Leffelaar, Ant. Mauvestraat 7, rijwielbelastingmerk; Duin, Amsterdamsche- vaart 20, drie bollenmandjes; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, hondenhalsband; De Haan, Schouwbroekerstraat 2, sierspeld; Mee- rinkhuizen, Heerenweg 122, kleine bruine hond; Mej. Langeveld, Rijnstraat 92, rijwielbelasting merk; Van der Erf, Kerklaan 1, portemonnaie met inhoud; C. Blok, Billitonstraat 7, rijwiel belastingmerk in etui; Bureau van Politie, Raad huisstraat, R.K. kerkboek; Doorman, Valken burgerlaan 10, herdershond; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, dameshandschoen. NIEUWE ZAKEN. Een nieuw Woningbureau. nV' „sjyj'S tsfpn pij, hnuvorHoKtiyiHPrcj gevestigde firma ISosma en Bovenkamp heeft aan haar onderneming een woningbureau ver bonden dat gevestigd is aan de Postlaan 12, onder de naam „Boskamp". Behalve met de huur en verkoop van onroerende goederen, be last dit nieuwe bureau zich ook met hypotheken, assuranties, passages, kortom alle transacties, die tot de werkzaamheden van een modern Woningbureau behoren. Wij zijn overtuigd, dat de goede naam, die de firma in de bouwbranche geniet, haar evenzeer in deze nieuwe branche zal deela'chtig worden. ALGEMEEN SERVICE-BUREAU „CORRECT". Het Algemeen Service-Bureau „Correct", ge vestigd te Hilversum, heeft een uitbreiding aan zijn bedrijf gegeven door de opening van een kantoor te Heemstede aan de Meindert Hob- bemastraat 40. Dit bureau geeft zijn bemiddeling in Technisch Huishoudelijke diensten, zowel als in zakelijke administratieve diensten. Het onder houdt uw tuin, verhuurt U een auto, verzorgt uw lessen in bridge, talen, boekhouden en nog vele andere zaken, waarvoor wij U verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde- ing kwamen in de loop dezer week 380 aan riedingen in van werkzoekenden, t.w.: 38 grondwerkers, 8 metselaars, 7 schilders, 17 timmerlieden, 15 opperlieden, 84 bloemistarbeiders, 95 losse werklieden, 11 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 2 bouwkundig tekenaars, 4 bakkers, 1 stucadoor, 71 werkzaam in andere beroepen. ZWEMFEEST HEEMSTEEDSE REDDINGS BRIGADE. Begunstigd door fraai zomerweer, hadden Zondagmiddag in de Zwemvijvers aan de Glipperweg de jaarlijkse wedstrijden plaats voor de leden der Heemsteedse reddingsbrigade. Als jury fungeerden daarvoor de heeren A. J. Meyerink, hoofdeonsul van de Ned. reddings brigade, de heer A. J. Verspoor, Voorzitter van H.P.C. en de heer A. H. Dekker, lid der brigade, terwijl als starter fungeerde de heer R. J. Engelenberg, bestuurslid van H.P.C. Voor deze wedstrijden was een uitgebreid programma saamgesteld, waarvan het meeren- deel der nummers gebaseerd was op handig heid, nodig bij het reddend zwemmen. Maar er waren ook aardige humoristische nummertjes bij, zo o. a. het gecostumeerd tobbetje varen voor kinderen, niet-leden van 10 tot 14 jaar, vossenjacht voor dames-leden, sprietlopen voor kinderen van 812 jaar, en ringsteken. Vooral het tobbetje varen deed het gelach zo nu en dan uitbarsten. De meesten duikelden al spoedig, doch er was er zelfs één bij die de gehele afstand van p.m. 40 M. in een snel tempo wist af te leggen. Na een kort openingswoord van den Voor zitter, den heer L. Band, die naast zijn dank aan de commissieleden ook dank bracht aan het bestuur van de Zwemvijvers voor het beschikbaar stellen der inrichting, werd een aanvang gemaakt mot het programma, allereerst wedstrijd in het onder water lopen, met een jongen op de schouders. De lieer A. Kokkelkoren bracht het tot circa 18 M.; 2. de heer C. Band 15 M.; 3. F. Abrahams 12 M. 25 M. borstslag en 25 M. rugslag (schoolslag): I. Bert Kooyman 523/6 sec.; 2. F. Abrahams 543/5 sec.; 3. Ph. v. d. Graft 553/0 sec. Gecostumeerd tobbetje varen. Voor de fraaiste costumes kende de jury als volgt de prijzen toe: 1. Verpleegster; 2. Tiroolsche; 3a. Holl. boerinnetje; 36. Japansche dame; 5. Matroosje met reddingboei. Voor het varen was de uitslag als volgt: 1. Hans do Raad 40 M.; 2. Ella Dankelman 30 M.; 3. Geertje de Vries 26 M. Gekleed popduiken, (öm de Kooyman wisselprijs. Hiervoor waren 8 dames en 10 heeren. le pr. R. Abrahams 17 punten; 2B. Kooyman 14 punten; 3. C. Band 13 punten. 25 M. slepen voor dames-leden der H.R.B., 7 deelneemsters. 1. Tilly Steinhof; 2. Dien v. d. Jagt. Sprietlopen meisjes. 1. Ado Stoker; 2. S. Brouwer; 3. Ali Bouw meester. Jongens. 1. Gerard Fransen; 2. Wim Rooyers; 3. Henk Zegwaard. Onder water zwemmen dames H.R.B. 1C'orrie Broers. Onder water zwemmen heeren. 1. R. Abrahams 38 M.2. N. Kersten; 3. B. Kooyman. Vossenjacht voor dames-leden der H.R.B. 1. üiena v. d. Jagt. Ringsteken 1. F. Dielwart; 2. Jul. Veldt; 3. G. Rooy- akkers. Balblazen 1. Willy Verstraten; 2. Corry Smit; 3. Corry Blaas. Daar het programma vrij vlug werd afge werkt, waren de wedstrijden om half 6 af gelopen. In een gezellige bijeenkomst had des avonds in Café-Restaurant Lommeroord de prijsuit reiking plaats door den Voorzitter. Oxik.ai omdat, er vrij veel publiek aanwezig was 'is' Vieze"middag ""een goede propaganda geweest voor deze zo nuttige vereniging. PROPAGANDA VOOR DE IJSVERENIGING. Door de IJsvereniging „De Volharding" alhier is een handig zakagenda-vloeiblaadje uitgege ven, waarop behalve de naam van den be schermheer, Jhr. J. P. W. v. Doorn, ook voor komen de namen van het bestuur en de adressen van het dagelijks bestuur, telefoon en giro nummer, de uren waarop de baan bij eventuele ijsperiode geopend is, benevens de kosten van het lidmaatschap, kosten voor huisgenoten van leden en de leeftijden van kinderen van leden, waarop reductie wordt gegeven. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 3 September 1935. J. Th. Burghouts, Soendastraat 5. J. Fermie, Glipperweg 61 D. H. C. Ferron, Zandvoortschelaan 67. T. A. Gaikhorst, Maas straat 13. J. W. Nusink, Herm. Heijermans- Iaan 17. R. Nijenhuis, Soendastraat 1. Mevr. M. J. Voss, Jeroen Boschlaan 18. Mevr. I. J. de Vries, Jan van den Bergstraat 87. J. J. Weeda, J. M. Molenaersplein 7. K. Kirschbaum, Herm. Heijermanslaan 11. Ondertrouwd: J. F. Obermayr en S. G. E. Dufour. Getrouwd: C. P. J. Koopen met A. M. v. Diemen; C. Th. Berlage met G. C. M. Kok. Bevallen: M. v. d. HeijdenCornet d.; A. A. M. Hogenboomter Wolbeek d.C. M. Knijnen- burgv. d. Velden z. Overleden: J. Noppen 7 j., ongeh.; J. C. M. v. Tol 8 j., ongeh. De eerste Dinsdag in September is de dag, waarop de nieuw gekozen gemeenteraden in geheel het land volgens de wet, voor het eerst vergaderen en vandaar, dat wij op een onge wone dag in de week rondom de groene tafel zaten. Want meestal is de .laatste Donderdag van de maand voor deze 'gewichtige bezigheid uitverkoren. Daar zaten we met ons vijftienen op de na harde verkiezingsstrijd verkregen zetels, twaalf met het air van zich gemakkelijk thuisvoelen in een bekende omgéving, drie nog wat on wennig en kat-uit-de-boom-kijkerig. De heren Von Meyenfeldt en Voors, recht aangestaard door de goedbezette nieuwsgierige publieke tribune, konden knusjes naast elkaar tenminste nog steun en troost zoeken in elkanders gezel schap, maar de heer Kromhout in het midden van de lange tafel gezeten als overgang tussen het zwarte blok van de rechterzijde en de rose en rode linkse groepen, zat daar wel een beetje eenzaam, vooral toen later op de avond zijn buren hem verlieten, om in het stembureau zitting te nemen. Enfin, zo leert men het spoe digst op eigen benen staan en hij toonde dit dan ook, door aan het slot een „maidenspeech" af te steken, waarnaar met aandacht werd ge luisterd. De beëdiging geschiedde ditmaal in vrij snel tempo. Slechts eenmaal las de burgemeester de beide eden voor en vijftien maal achtereen klonk in verschillende toonaarden het bekende antwoord. De voorzitter, wel ter tong, hield daarna een welkomstrede, waarbij hij niet ver zuimde, de niet-herkozen raadsleden mevrouw Venhuizen en de heren Kwak en Attema dank baar te gedenken. Ach ja, was het geen har monisch drietal, deze trits van bekoorlijkheid, vriendelijkheid en ernst? Vooral ons Raads- Sieraad, wat zullen we haar missen! De poëzie is uit de Raad verdwenen; in plaats van snoe zige tafzijden pofmouwtjes en dergelijk char mant gedoe, zien we thans niets dan degelijke streepjes- en visgraatjes-dessins en nog dege lijker zwart, keurig en wel gesneden natuurlijk maar toch niet dat! En de heer Rijkes, die de plaats van zijn voormalige fractiegenote heeft ingenomen, hij moge nóg zo minzaam glim lachen, tegen zijn voorgangster kan hij toch niet op! De wethoudersbenoeming ging ditmaal niet van een leien dakje. Jhr. van de Poll en Dr. Droog zaten bij de aanvang van de zitting wel reeds op het gestoelte der ere, alsof zij al ge kozen waren, zich blijkbaar sterk voelend nu een rechtse meerderheid van negen leden achter hen stond, maar het feit, dat de minderheid van zes leden gepasseerd was bij de besprekingen, bracht in het linkse kamp ontstemming, die eerst tot uiting kwam in de woorden van den heer Van- Unen en later in het blanco stemmen bij de wethoudersverkiezing. De heer v. d. Erf, als woordvoerder van het zwarte blok, vond de verhouding van twee rechtse wethouders en een linkse burgemeester -excusez du peu! pre cies in de haak, „want", zo beoogde hij, „de burgemeester moge in de Raad boven de par tijen staan, in het College van B. en W. heeft hij wel degelijk stemrecht". Een goede oplos sing, waar de heer Van Unen reeds op wees, zal slechts in de toekomst mogelijk zijn: als de gemeente 20.000 inwoners telt en dat zal zo lang niet meer duren mogen er drie wet houders worden gekozen en dan is het billijk, dat deze derde wethouder links georiënteerd is, waartegen dan ook de heer v. d. Erf zoals hij zeide, zich niet zal verzetten. Deze kwestie opgelost zijnde zij het dan ook niet tot ieders tevredenheid begonnen we met het samenstellen van de raadscom missies, een langwijlig werkje, maar wat nu eenmaal geschieden moet, wil het raads-appa- raat goed functionneren. De rest van de agenda bestond uit hamerpunten, behalve het voorstel betreffende het verlenen van bijslag op de lo nen in de bloembollenbedrijven. De technische onvolkomenheden in dit stuk maakten de tongen los; en hoewel de voortvarendheid van het ge meentebestuur, algemene waardering vond, achtte de Raad het beter, dat het voorstel werd gewijzigd, niet op staande voet, maar in de vol gende vergadering, terwijl B. en W. werden ge machtigd, op de reeds ingeslagen weg voort te gaan. Op verzoek van den heer Van Unen, zal dan tevens eens worden uitgecijferd, óf en hoe veel de rijksregeling inzake werklozensteun voor de gemeente voordeliger is en wat de gevolgen voor de werklozen zouden zijn, als deze regeling werd toegepast, gesteld dat ze kon worden in gevoerd. Voorlopig kunnen B. en W. dus weer voort! 't Zwijgende. VOETBAL. Zondagmiddag speelt R.C.H. op haar terrein in het Sportpark een oefenwedstrijd tegen de Oostelijke Eerste Klasse club Enschede. Aan vang 2.15 uur. JUNIOREN-TOURNOOI OM DE v. d. AART BEKER. In het Sportpark zal Zondag a.s. het door de Haarl. Voetbal Bond uitgeschreven Junioren- tournooi om de v. d. Aartbeker plaats hebben. Niet minder dan 25 elftallen hebben voor dit tournooi ingeschreven. KINDERVERTELLING DOOR G. TH. ROTMAN 81. „Hol Hol," riep mijnheer Pimpelmans. En toen Sientje het jasje uitgespreid omhoog hield, sloeg de arme man zijn handen in de lucht. Het jasje was totaal aan flarden. „We hebben mis schien wel een ander pakje voor mijnheer!" zei Sien; „komt U maar mee, dan zullen we eens zoeken!" 82. Wegens mijnheer Pimpelmans' dikte was er echter op de hele boerderij geen jasje te vinden, dat hem paste. En hij moest toch weg... Wacht, dan kon hij de trui van Hannes, den knecht, wel te leen krijgen. Zo'n trui rekte wel mee; die paste dus allicht. En zo vertrok mijn heer Pimpelmans even later, getooid met de roodgestreepte trui. 83. Een half uur later arriveerde mijnheer Pimpelmans bij z'n jubilerende collega, waar hij door de hele visite met daverend gelach begroet werd. „Is dat de nieuwste veeartsen-uniform?" vroeg er een. En toen hij even later een schit terende redevoering wou afsteken, waar hij de hele week op gestudeerd had, begon het gelach opnieuw. 84. Dit werd mijnheer Pimpelmans te bar. Hij stormde de kamer uit en zette z'n hoed op. Een der aanwezigen, apotheker Pil uit Bruine- sloot, kreeg echter medelijden inet hem en liejr hem na. „Pimpelmans, maak je niet kwaad!" zei hij, „ik breng je wel even thuis, ik ben hier met m'n auto. Het is een gesloten wagen, én geen mens ziet je onderweg!"

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2