I SALBH DE BEAUTÉ I lis f5 I I 3. LGEMEEN ERVICE-BUREAU ORRECT" VISHANDEL „PRIVIDEL" OPENBARE VERGADERING 50 Permanent „Populair TELEFOON 29284 Wat de Eerste Heemst. Courant is voor adver teerders, is P r i v i d e I voor liefhebbers van: verse-, gerookte- en gestoomde vis. Huzaren-, zalm- en Kreeften- salade's. Warme vlees- en garnalen croquetten en Zalmbroodjes SPORT Bosch en Vaartstr. 11 - Tel. 16907 Brouwersplein 19 - Tel. 16530 50 SLECHTS ÉÉN TELEF.-NUMMER VOOR ALLE DIENSTEN ONTHOUDT SLECHTS CORRECT 29010 MEINDERT H O B B E M AST R A AT 40 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 VAN DE RAAD DER GEMEENTE HEEMSTEDE OP DSNSDAG 3 SEPT. 1935 Dinsdagavond j.l. kwam de Raad der gemeen te Heemstede in openbare zitting bijeen, onder leiding van den burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Beëdiging Raadsleden. Achtereenvolgens leggen alle raadsleden de vereiste eden of beloften af. De burgemeester heet de raadsleden welkom in de Raad en wenst hen geluk met hun benoe ming. Spr. wijst op het gewicht van het raads lidmaatschap en hoopt op aangename samen werking tot heil van de gemeente. Aan de raads leden van de vorige periode die niet herkozen zijn, n.i. Mevr. Venhuizen en de heren Kwak en Attema, wijdt spr. een woord van dank voor hetgeen zij voor de gemeente hebben gedaan. Benoeming Wethouders. De heer Van Unen (V.B.) deelt mede, dat de 9 rechtse raadsleden besloten hebben, de beide wethouders te herkiezen, zonder rugge spraak te houden met de 6 linkse leden. Spr. protesteert tegen de mening, dat de burgemees ter de linkse partijen zou vertegenwoordigen. Nu de gemeente welhaast 20.000 inwoners telt, is het misschien gewenst drie wethouders te benoemen, zodat de burgemeester nog meer dan nu boven de partijen kan staan. De heer V. d. Erf (R.K.) merkt op, dat bij rechtse meerderheid geen links college van B. en W. past. Mocht tot de benoeming van drie wethouders worden overgegaan, dan zal spr. zich niet verzetten, als deze derde wethouder tot een van de linkse partijen behoort. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Jhr. v. d. Poll en Dr. Droog worden beiden als wet houder herkozen met 6 stemmen blanco. De notulen van de vergadering van 25 Juli worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.a.: Ie. Adres van D. F. de Wilde, alhier, houden de verzoek de aanschrijving van Burgemeester en Wethouders terzake verbetering van de wo ningen Heerenweg 65-67 te willen intrekken, dan wel deze aanschrijving voor de tijd van 3 maanden buiten werking te stellen. Burgemeester en Wethouders adviseren de Raad het verzoek in te willigen, voorzover be treft het buiten werking stellen van de bedoelde aanschrijving gedurende drie maanden. Wordt goedgekeurd. 2e. Bezwaarschrift van W. Kuijk, alhier, in zake het door H. J. Voors afleggen van de ambtseed als lid van de gemeenteraad. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3e. Adres met memorie van toelichting van de Nederlandse Unie van chauffeurs en overig auto- mobielpersoneel inzake regeling van het taxi bedrijf. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit adres in hun handen te stellen om praeadvies. Goedgekeurd. 4e. Adres van de afdeling Haarlem van „Hore- cafwaarbij verzocht wordt ten aanzien van de grondslag huurwaarde der personele belasting de koffiehuizen e.d. gelijk te stellen met winkels. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het verzoek niet in te willigen, omdat gemeend wordt, dat de toestand der koffiehuizen in deze gemeente niet v-an die aard is, dat toestaan van het verzoek nodig moet worden geacht. De heer R ij k e s zegt, dat voor koffiehuizen de lasten te groot zijn. Reeds eerder heeft spr. daarop gewezen, maar toen werd door B. en W. gezegd, dat een verlaging in overweging zou worden genomen. Nu wenst het College geen verdere maatregelen te treffen. Spr. vraagt, of deze mening steunt op de resultaten van een onderzoek. De heer Disselkoen is van mening, dat deze zaak slechts bij de behandeling van de nieuwe begroting aan de orde kan komen. Wethouder Jhr. v.d. Poll deelt mede, dat inderdaad een onderzoek is ingesteld en dat dit B. en W. aanleiding heeft gegeven te adviseren tot afwijzing van het verzoek van „Horecaf". Aldus wordt besloten. Samenstelling Raadscommissiën. De verschillende Commissiën worden als volgt samengesteld-: 1. Commissie voor de gemeente-financiën: H. M. van Unen, Voorzitter. J. W. van der Erf, H. J. W. B. Disselkoen, Mr. C. van Meyenfeldt, H. J. Voors, leden. 2. Commissie voor de Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbedrijven Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, voor zitter. W. A. de Tello, H. A. Meeuwenoord, S. Rijkes en Mr. C. van Meyenfeldt, leden. 3. Commissie voor Openbare Werken en de Reinigingsdienst: Dr. E. A. M. Droog, Wethouder, voorzitter. C. A. M. Jonckbloedt, W. A. de Tello, A. P. Audretsch en S. Rijkes, leden. 4. Commissie voor het Grondbedrijf: Jhr. A. van de Poll, Wethouder, voorzitter. C. A. M. Jonckbloedt, H. M. van Unen, A. P. Audretsch en E. J. van Lent, leden. 5. Commissie voor de Plantsoenen: Dr. E. A. M. Droog, Wethouder, voorzitter. J. W. van der Erf, N. J. v. d. Linden, H. J. Voors en P. R. Kromhout, leden. 6. Commissie voor het Onderwijs: Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester, voor zitter. N. J. van der Linden, H. J. W. B. Disselkoen, P. R. Kromhout en E. J. van Lent, leden. Als vertegenwoordigers in de Commissie voor het Georganiseerd Overleg worden benoemd de heren N. J. v. d. Linden, S. Rijkes en W. A. de Tello en als plaatsvervangers de heren H. A. Meeuwenoord, H. J. Voors en J. W. v. d. Erf. Verkoop grond van terrein „Valkenburg". B. en W. stellen voor te verkopen aan de heren H. S. Honig en C. W. A. Mouwen, beiden wonende te Eindhoven, een perceel bouwterrein, groot plm. 760 M2, gelegen aan de noordzijde van de Torenlaan, hoek Zomerlaan, tegen de prijs van f 8.per M2. Wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Verordening op de heffing van ver gunningsrecht. B. en W. stellen een redactiewijziging voor van art. 1 der verordening op de heffing van vergunningsrecht, in overeenstemming met de gewijzigde wettelijke redactie. Z. h. s. aangenomen. Verhoging crediet onderhoud motorrijwielen politie. B. en W. stellen voor, een crediet te verlenen van 450.voor verhoging van de post „on derhoud motorrijwielen", dienstjaar 1935. Z. h. s. aangenomen. Hoogtezon en diathermie Gezondheidshuis. B. en W. stellen voor, een crediet te verlenen van 685.- voor verhoging van de post „uit gaven ten behoeve van het Gezondheidshuis", dienstjaar 1935. Z. h. s. aangenomen. Bijslag op lonen in de bloembollen- bedrijven. B. en W. stellen voor, het nodige crediet te verlenen voor de uitvoering van een regeling, betreffende de opneming van arbeiders in de bloembollenbedrijven met bijslag op de lonen, welke regeling zal gelden vanaf 26 Augustus tot 31 December 1935. Tevens wordt voorgesteld, een commissie in het leven te roepen, bestaande uit een vertegen woordiger van het gemeentebestuur, één van de werkgevers en één van de werknemers organisaties in deze gemeente, ten einde B. en W. bij te staan en van advies te dienen over de uitvoering van bedoelde regeling. De heer Audretsch is van mening, dat het langzamerhand tijd wordt de rijksregeling te aanvaarden. Spr. vreest, dat vaste werklieden zullen worden vervangen door losse, wegens financiël voordeel voor den werkgever. Wanneer de werklieden kinderen hebben, wordt de toe stand voor hen nog ongunstiger. Zo zijn er ver schillende bezwaren aan dit voorstel verbonden. De heer Disselkoen kan zich met de hou ding van B. en W. wel verenigen en roemt de activiteit van het college, ook, al wordt het cre diet overschreden. Het voorstel is echter merk- >aar in haast geredigeerd en daardoor minder duidelijk. Het is nodig de redactie grondig te herzien. De heer R ij k e s wijst erop, dat de draag wijdte van het voorstel niet bekend is. Niettemin dient het voorstel van B. en W. te worden aan vaard. De heer Van Unen acht het nodig, dat het d of niet aansluiten bij de rijksregeling ernstig door B. en W. onder het oog wordt gezien. De heer De Tello wenst andere samenstel ing van de commissie van advies, waarin drie vertegenwoordigers van het gemeentebestuur iehoren te zitten. De samenstelling is in strijd net art. 60 van de gemeentewet. De heer v. d. Erf vreest voor de consequen- ies van het voorstel. De heer Kromhout merkt op, dat over haaste invoering van de rijksregeling niet wenselijk is. Spr. vraagt of de in te stellen commissie ééns per maand verslag kan uitbren gen, teneinde een overzicht te krijgen van de inantiële gevolgen. Wethouder Dr. Droog zegt, dat de rijks- egeling voor de werklozen ongetwijfeld nadeli ger is, dan de thans voorgestelde regeling. Als' edactiewijziging nodig blijkt, moet dat natuur- ijk gebeuren. Het moet ook voorkomen worden, dat vaste arbeiders ontslagen worden en de regeling geeft daar ook geen aanleiding toe. De heer Disselkoen acht het noodzake- ijk, in de regeling tot uiting te doen komen, dat le toeslag alleen aan Heemsteedse arbeiders ten goede komt en stelt voor, B. en W. te machtigen voorlopig de tot nu toe gevolgde regeling voort e zetten met de beperking, dat deze alleen geldt /oor Heemsteedse arbeiders. De heer Van Unen deelt deze mening en spoort B. en W. aan tot bestudering van de vraag of invoering van de rijksregeling al of niet wenselijk is. De heer v. d. Erf vestigt er de aandacht op, dat de ongehuwden buiten deze regeling val- en, wat spr. ongewenst vindt. De heer Voors zegt, dat het doel is, om de bedrijven in staat te stellen in de drukke tijd neer arbeiders in dienst te nemen. Ook spr. is 'an oordeel, dat de redactie nog eens onder het )og moet worden genomen. De heer Kromhout vraagt of B. en W. de volgende maand reeds rapport kunnen uitbren gen over de finantiële gevolgen. Na nog enige discussie wordt besloten, voor- opig op de ingeslagen weg voort te gaan en de egeling, al of niet gewijzigd, in de volgende vergadering weer ter tafel te brengen. Volgens het voorstel van den heer De Tello wordt besloten een commissie van advies te nenoemen. Rondvraag. De heer Meeuwenoord vraagt, of de Heemsteedse ruïne nog niet totaal kan worden opgeruimd. Wethouder Dr. D ro o g antwoordt, dat B. en W. dit graag zouden doen met medewerking /an den nog overblijvenden enigen bewoner. De heer Van Lent zegt, dat het ventverbod te weinig wordt gehandhaafd. De voorzitter antwoordt, dat de uitvoe ring van dit verbod meer voeten in de aarde had, dan kon worden voorzien. Een circulaire van den minister heeft moeilijkheden ver oorzaakt. De heer R ij k e s had graag een opgave van het aantal abonnementen en seizoenkaarten in 1933, '34 en '35 aan de zwemvijvers uitgereikt. Voorts informeert spr. of het waar is, dat ge- pensionneerden aan de gasfabriek weer in loon dienst zijn genomen. De voorzitter zegt toe, dit te onderzoeken. Hierna wordt de openbare vergadering ge sloten. INTERNATIONALE VROUWENBOND VOOR VREDE EN VRIJHEID De Nederlandse afdeling van bovengenoemde Bond verzoekt ons opname van de volgende oproepen Aan de niet-Joden van Europa. Een nieuwe golf van jodenvervolgingen is over Duitsland gegaan. Het terroristisch régime van het Derde Rijk dat, achter de muren van gevangenissen en in concentratiekampen, phy- siek en geestelijk zijn duizenden slachtoffers doodmartelt communisten, socialisten, paci fisten, democraten, katholieken, protestanten en joden is nu bovendien begonnen zijn blinde rassenhaat bot te vieren op allen die schuldig zijn aan de „misdaad" van niet te be horen tot het ras of de godsdienst van de groep die thans de macht heeft. In het hartje van Europa worden pogroms in elkaar gezet en het „beschaafde" Europa zwijgt. Streicher, de uitgever van de „Stürmer" en de Jeider van het anti-semitisine, wordt door Hitler met bijzondere onderscheidingen geëerd en het „beschaafde" Europa zwijgt. Het „beschaafde" Europa zwijgt, omdat het medeplichtig is. Het is medeplichtig omdat het de terreur-regering versterkt en stabiliseert door het verschaffen van belangrijke leningen en credieten, faciliteiten en grondstoffen, en aldus bijdraagt tot Duitsland's bewapening en oorlogsmogelijkheid. Het „beschaafde" Europa is medeplichtig als het de misdaden van de Duitse regering ver goelijkt en duldt ten einde deze er toe te brengen terug te keren tot de Volkenbond en de Ontwapenings-Conferentie. Deze nieuwe pogroms hebben opnieuw de ware basis en het ware karakter van het Hitler- egime in het licht gesteld. Dit regime draagt het Kaïn's teken voor het oordeel der historie. Wij doen beroep op het klein en steeds ver minderend aantal van hen in Europa die in taat zijn te lijden met hen die lijden en die, door verontwaardiging en afgrijzen over deze vervolging van hulpeloze slachtoffers, geen rust hebben. Wij doen een beroep op hen die nog niet volkomen passief en inactief zijn geworden, geestelijk niet meer in staat om te horen of te preken op hen die ondanks alles hun on- fhankeüjkheid en onomkoopbaarheid hebben Gehandhaafd. Wij doen een beroep op hen, die gaarne hun eigen land willen vrijwaren voor een dergelijke erroristische regering en hun medeburgers van fwijkende godsdienst willen bewaren voor zulk :en vreselijk lot; op al diegenen die beseffen lat de verschrikkelijke gevolgen van zulke brutale gewelddaden in het hartje van Europa zich maar al te spoedig zullen laten voelen in ,11e Europeese landen. Wij doen een beroep op hen, die nog steeds de moed en de vrijheid hiertoe hebben, om met ms uitdrukking te geven aan de openbare ver vloeking van alle pogroms, openlijk of geheim, en van de afgrijselijke schande voor de be schaving die Hitler over Europa gebracht heeft. Help zijn slachtofers door openlijk een bepaald en onmiskenbaar standpunt in te nemen en weiger, medeplichtig te zijn aan deze misdaad tegen beschaving en tegen de mensheid door et bewaren van een schuldig stilzwijgen. Namens het Bestuur voor Vrede en Vrijheid, CLARA RAGAZ, Presidente. EMILY G. BALCH, Intern. Secret. Genève, Augustus 1935. Aan het Nederlands Ministerie van Buiten- andse Zaken is een memorandum gericht door het Hoofdbureau van de „Society of Friends" (Quakers) te Londen, waarin o.a. het volgende gezegd wordt: Vele duizenden gezinnen ontbreekt op het 'i" AANBEVELEND, F. RIEZOUW Ex-Chef kok Stoorav. Mij. Nederland jgenblik elk middel van bestaan; tengevolge van politieke of godsdienstige vervolging zwer ven zij van de ene plaats naar de andere, teeds vervolgd door het spookbeeld van uit- vijzing of gevangenschap, in een toestand van wanhoop en verhongering. Reeds door de benoeming van Dr. Nansen als Hoge Commissaris en de instelling van een ichaam, dat zich met zekere categorieën van luchtelingen moest bezighouden, heeft de /olkenbond dit nieuwe internationale ver- chijnsel erkend als vallend onder zijn compe- entie. Sindsdien heeft het een ontstellende mivang aangenomen, ook wat betreft personen die geen nationaliteit meer hebben. De „Society of Friends" dringt er daarom bij le Volkenbond op aan een bureau, of een departement binnen de Bond, te vormen, dat zal unctioneren zolang de politieke toestand in de wereld dit nodig maakt. De volgende punten zullen daar in behande- ing genomen en tot een oplossing gebracht moeten worden: 1. Het bepalen der categoriën van vluchte- ingen en „statenlozen", die onder de competen- ie van de Bond zouden vallen. 2. Het "aandringen bij verschillende Regerin gen op de algemene toepassing van de Conventie van 1933, in 't bijzonder met betrekking tot het eizen van het ene land naar het andere, de oestemming om zich te vestigen en te arbeiden en het recht op algemene bijstand. 3. Een quota-systeem, waaronder de vluch- elingen over de verschillende landen verdeeld runnen worden, zo mogelijk met behulp van het Internationaal Arbeidersbureau. Het instellen van vrijwillige commissies in eder land waarin deze nog niet bestaan, verte genwoordigd in een internationaal adviserend ichaam, doch in direct verband met het Burean van de Bond, met als taak de vestiging der 'luchteligen in hun respectievelijke landen. EEN INCIDENTJE OP DE WIELERBAAN. Onder de verschillende goede nummers, die Zondag op de sluitingsdag van dit seizoen op het programma stonden en waarvoor een vrij talrijk publiek was opgekomen, was ook een coppelachtervolgingsrace, waaraan ook Pijnen burgWals als koppel stond ingeschreven. Een interessante race, als deze geheel of bijna geheel wordt uitgereden, maar het overgrote deel van het publiek is niet tevreden met 9 van de 25 rondjes. En reeds na 9 ronden moest „af geschoten" worden omdat de koppels Bras- penninxPellenaars en v. HoutSlaats niet intact bleven. Nu willen wij niet gaarne beweren dat de Pijn en Wals nooit eens oorzaak zijn dat een race niet eindigt in de geest als het publiek dat gaarne ziet, maar in dit geval waren zij on schuldig in het te vroeg eindigen van dit nummer. Maar als de Pijn en Wals, al gewonnen heb bende, nog in de baan zijn, wordt er vanaf de staantribune aan de sterren van onze banen een woord geroepen dat zeker niet overeenkomt met de grote naam van onze Hollandse sterren. „Pijn" stapt van zijn karretje af, neemt met enige grote stappen „de hoge bocht", maar wordt gelukkig tegengehouden eer hij den gever van de minder vleiende titel van repliek kan Jienen, waarvoor hij reeds zijn gespierde armen heeft uitgestoken. Op het middenterrein, vóór de plaats waar bovenbedoeld incidentje plaats heeft, staat een id van ons agentencorps en het zou al een heel slecht deel van ons kranig corps zijn, als zijn eerste gedachte niet zou zijn geweest, daar moet ik spoedig bij zijn. Even zien wij hem met de ogen de afstand neten tussen hem en „de Pijn". Zal hij ook proberen de hoge bocht te „nemen". Maar wat Pijnenburg kan, zal niet meevallen voor een stevigen agent en om niet de kans te maken van „in de bocht te vallen" kiest hij de meer geschikte weg, wel over de baan, maar midden van de tribune, om ze achter de tribune om de plaats van de strijd, die nu overgeslagen is op 2 bezoekers, te bereiken. En als de agent arriveert zijn de bezoekers spoedig rustig en onderwijl rijden Pijnenburg en Wals hun ere- ondjeü DE ALG. VER. „NOOIT MEER OORLOG" (Afd. Haarlem Ned. Vredes-Actie). Op Zaterdag en Zondag, resp. 7 en 8 Sept. ..s., zal door bovengenoemde vereniging een andelijke weekend-conferentie worden gehou den in de Jeugdherberg „Jan Gijzen" aan de Jan Gijzenvaart te Haarlem-Noord, waarop een ieder van harte welkom is. Het programma luidt als volgt: Zaterdagavond, 8 uur: Taco Muller over: de Pan-Europabeweging. Zondagmorgen, 10 uur: A. van Dam over: Het ItaliaansAbessynische conflict. Zondagmiddag, 2 uur: Luchtbescherming: pro J. H. v. Swinden Koopmans (gepens. Majoor); contra Drs. J. Ruttink. Deze conferentie is niet alleen bedoeld ter bestudering van het oorlogsvraagstuk, docli vooral als protest tegen hetgeen thans op oorlogsgebied waarschijnlijk weder gebeuren gaat. De Jeugdherberg „Jan Gijzen" is te bereiken met buslijn 2 en 3, halte Haarlem-terrein, Jan Gijzenvaart, en per trein station Santpoort. DUIVENSPORT. „Gevleugelde Vrienden", Heemstede. Wedvlucht van Lier, 138 K.M. Los 8 uur 30 min. Eerstgetoonde duif 10 uur 24 min. 37 sec. Laatste prijswinnaar 10 uur 32 min. 40 sec. De uitslag was: 1, 3, 5, 13, 14 E. D. des Bouvrie; 2, 7 G. v. Santen; 4, 8, 9, 22, 23 H. A. Bouwmeester; 6 A. Verdonschot Jr.; 10, 20 A. v. Zadel; 11 Gebr. Nieuwenhuizen; 12, 21 P. v. Egmond; 15, 18, 24 L. J. v. d. Voort; 16, 17 J. G. v. d. Meer; 19 K. C. Sijtsma. A.s. Zondag wedvlucht vanaf Vilvoorde. I Geeft 'J van alles het beste Dit is en blijft ons parool! Een staf van prima geroutineerd personeel met de allermodernste machines, wacht U in onze smaakvolle en Hygiënisch ingerichte salons. "Wij waarborgen U een eerste klas behandeling tegen populaire prijzen Succes Permanent Wave „Salon de Beauté" Geschikt voor elk haar, bewerking met zuiver oliepreparaat. Dit is een bijzonder fraai stuk werk, waarover maar één roep: schitterend, schitterend!! Wasschen f 0.40 Knippen f 0.40 Onduleeren f 0.50 kinderen knippen f 0.30Wasschen, knippen en onduleeren f I.-; Wasschen, knippen en watergolven f IWatergolven f 0.90 Lang Haar permanenten f5.- en f 3,50. Wasschen en onduleeren f 1.10 Wasschen f 0.50. Onduleeren f 0.60 Manicure f 0.75 Wenkbrauwen modeleeren f 0.25 en f 0.50 Verven en bleeken vanaf f I.-, geheel hoofd op aanvraag j .77 Prima afwerking, nergens zoo goed voor dezen prijs I Vrijdag en Zaterdag eenigszins verhoogde prijzen Donderdags na I uur gesloten ONS DOEL IS HET U ZOO GE MAKKELIJK MOGELIJK TE MAKEN

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 5