'T RAEDTHUYS GOEDE KOLEN Accountantskantoor TH. W. BLIKSLAGER ZOON Prima OUDE JENEVER PREDIKBEURTEN yy yy RAADHUISSTRAAT 46 TELEFOON 28264 I per Literflesch f 3.25 brandstoffen grote sortering lage prijzen BURGERLIJKE STAND TONEEL WIJ VERKOOPEN WEET U DAT October verhoogde prijzen N.V. Steenkolenhandel v/h. J. H. KRUL Jr. STATIONSTERREIN OVERVEEN Telef. 23517 - 22557 m VOETBAL Accountancy Belastingzaken :«HV DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 22 September. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Jeugdkerkdienst. Collecte ter bestrijding van de onkosten dezer diensten. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Collecte voor het Evangelisatiewerk in eigen gemeente. Ned. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. D. Bakker, Herv. Pred. te Drachten. (Met medewerking van het dameskoor.) Schaalcollecte voor Schulddelging. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. Programma: Maandag: Manhatten Beach Washington Post An der blauen Wassern von Hawaii - In einen chinesischen Tempelgarten - Ouverture „Dichter und Bauer" (2 din.) „Ich hab' einen Mann, der micht liebt La bella Tango- lita De slag bij Waterloo (2 din.) Das Land meiner Traume Nie vergess ich ein Liebeslied aus Hawaii Der Kabouterman:: kommt, Harmonica-Polka Morgenwind Meli-melo Bille de billard. Dinsdag: Die Schönbrunner, wals, Rosen aus dem Suden, wals Drei Strausze, Potpourri over melodiën van Joh.sen, Josef en Joh. Strauss Ueber die Prarie 11 Bacio Auf Berges- höh' Schani-Landler Wiener Blut Outer Mond, du gehst so stille, Volkslied Schlafe, mein Princhzen, schlaf ein Lustspiel Ouverture (2 dln.) Traume auf dem Ozean, wals Die Welle. Woensdag: Der Birnbaum bliiht, Boerenwals uit: „Griin ist die Heide" Auf der Lunen- burger Heide Mit einer Oeige, tangolied Schlaf mein Engel, schlaf ein, slowfox Sweet Sue W'll all go riding on a rainbow 1st es wircklich war? Masquerade -La Cinquantaine Sax-O-Phun Potpourri van kinderliedjes O Marenariello Torna a sorriento Things are looking up, foxtrot One little kiss, foxtot Weddings of the winds Mach' die Augen zu, Baby, slowfox uit de film: „Grand Hotel". Donderdag: Titania-Walzer Messina- Walzér Ueber die Prairie Hindulied Wiener Blut, Walzer Komm in die Gondel, uit de operette: „Ein Nacht in Venedig" Von Wien durch die Welt, Potpourri (2 dln.) - Carmen Fantasie Grusz aus Schliersee Tiroler Holzhacker-Buam, Mars Sag ja, tango Trees Jetzt schlagt's dreizehn, pot pourri. Vrijdag: J<lange aus, Arkadiën, potpourri Que haces, que haces, tango con canto No Quiero veria mas, tango con canto Die Sonne geht auf, tango uit de gelijkn. film Von Sankt Pauli bis Haiti „Evergreen "-Selection „Don Pasqualle" Cavalleria Rusticana Christels Lied uit de film: „Der Kongresz tanzt" (Lilian Harvey m. ork.) Heurigen-Lied uit: „Der Kongresz tanzt" (Willy Fritsch met Schrammel Quartet) Beim Holderstrauch Ich lag am Waldessaume Destiny, wals Traum-walzer. Zaterdag: Rheinlieder-Potpourri So geht's bei uns in Wien, mars Ich sing' mich in dein Herz hinein, wals uit de gelijkn. film Es ist su wunderschön. foxtrot uit de film: „Pech- marie" Tunes with Pep, nr. 1 (2dln.) Die Rauberbraut, Volkslied Blühmlein, Volkslied Every day is a lucky day That old fadea rose - Radio-Cocktail, potpourri (2 dln.) - Schenk mir deine Liebe Will dich lieben für mein Leben, slow-fox Schone Isabella, Paso doble Madonna, wunderbar ist deine Liebe, tango Abscheid der Gladiatoren, mars Ein- zug der Gladiatoren, mars. LIEFHEBBERS VOOR! De Vereniging voor School- en Werk- tuinen organiseert haar jaarlijkse ver loting ten bate van de kas. Trekking 25 September. Zaterdag- en Woensdagmiddag Als de klok op „zomer" staat Houdt men aangenaam en nuttig Heel wat kind'ren van de straat. Hier in Haarlem en Omgeving Zijn het er vijfhonderd al U begrijpt, dat deze weldaad Heel wat centen kosten zal. Door verlaging der subsidies (Iets gewoons in deze tijd) Voelen deze tuintjes-vrienden Zich wat om de tuin geleid. Maar zij laten zich niet kennen, Schoon haast iedereen ze kent; En zij vragen: „Koopt een lootje!" 't Kost maar vijf en twintig cent! 'k Vraag U, maak ze weer for-tuin-lijk Deze tuintjes-vrienden, tot Ze straks weer in hun knollentuin zijn Door het kopen van uw lot! JEMO. Het Bestuur van bovengenoemde vereniging verzoekt ons opname van dit gedichtje. Met veel genoegen voldoen wij aan dit verzoek, omdat deze vereniging bijzonder nuttig werk verricht. Immers, niet alleen houdt zij een 500-tal kinderen van de straat, maar bovendien wordt bij al deze kinderen de liefde voor bloem en plant gekweekt. Het spreekt vanzelf, dat wij onze lezers met warmte de jaarlijkse verloting kunnen aanbevelen; zij steunen hiermede een zeer sympathiek doel. RED. LEDENVERGADERING VAN DE AFD. HEEMSTEDE VAN DE VERENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Bovengenoemde afdeling hield Vrijdagavond in Hotel Lommeroord een vergadering, meer speciaal belegd ter bespreking van de agenda van de op Maandag 23 Sept. te houden buiten gewone Algemene Vergadering ter bespreking der sanering. Dat dit punt bijzonder urgent was, bleek wel uit de zeer grote belangstelling voor deze bijeenkomst. Na opening door den voorzitter, die er zijn Het bestuur stelde thans eenparig voor, dat art. 3 in haar volle omvang gehandhaafd diende te blijven. Thans in stemming gebracht, werd art. 3 aan genomen met 29 stemmen vóór, 16 stemmen tegen en 1 blanco. Uitvoerige besprekingen volgden daarna over het amendement-Lisse, dat art. 2 wil lezen: „Is de vergadering van oordeel, dat maat regelen ter voorkoming van overmatige uitbrei ding der teelt gehandhaafd moeten blijven, ter wijl in plaats van binnenlandse minimumprijzen tweeërlei garantieprijzen worden gesteld, n.l. voldoening over uitsprak dat zoveel leden ge volg hadden gegeven aan de oproep, na het lezen der notulen en het voorlezen Van enkele ingekomen stukken, waarbij o.a. de nieuwe notering van gekeurde pootaardappelen, welke circulaire voor belangstellenden nog ter inzage blijft bij den secretaris, werd aangevangen met de bespreking der agendapunten voor de Alge mene Vergadering. Na voorlezing der agendapunten en de toe lichting daarvan, benevens het advies van het H.B., zegt de voorzitter het wel frappant te vinden dat dit H.B. daarin beweert dat na de voortdurende teeltbeperking de voorraad lever baar meer in overeenstemming is met de afzet mogelijkheid, zodat minimumprijzen niet meer gewenst zijn wegens de ernstige bezwaren die daaraan verbonden zijn. Op de vraag of al gehele opheffing van alle saneringsmaatregelen na de verkoop van de oogst 1935 wenselijk was, meende de heer C. Nelis dat de tijd daarvoor nog niet gekomen is. Spr. was er van overtuigd dat er vele fouten aan deze regeling kleven, maar de gevaren voor dumping en uitbreiding van het vak met nog grotere overproductie zijn voor spr. een rede om te waarschuwen tegen voorstellen tot algehele opheffing. in stemming gebracht, werd dit voorstel met 36 stemmen tegen, 5 voor en 3 blanco ver worpen. Na zeer uitvoerige bespreking over de tweede vraag om wel maatregelen te nemen ter voor koming van overmatige uitbreiding, maar niet tegen inlevering van surplus tegen vergoeding en geen binnen- en buitenlandse minimum- of garantieprijzen, was de vergadering algemeen van oordeel dat eerst moest besproken worden punt 3 der agenda, of de saneringsmaatregelen ook voor het plantjaar 1935/1936 in vollen om vang moeten gehandhaafd blijven. Hierover waren de stemmen zeer verdeeld. Direct in stemming gebracht bleken hiervoor 19 voorstemmers en 19 tegenstemmers met 4 stem men blanco. Uit de daarna zeer breedvoerige besprekingen bleek dat vele leden het niet eens waren met de clausule „in vollen omvang". In dit verband kwam ter sprake een amende- n knoop (Jw zakdoek om vooral niet te vergelen dal HU de beste tijd is te slaan ment van de afd. Lisse, om wel te vergoeden het surplus van leverbaar, maar in verschillende prijzen. Na zeer uitvoerige besprekingen, die tot geen goed resultaat konden leiden, werd besloten de Vergadering te verdagen tot Woensdag j.l., om het bestuur in de gelegenheid te stellen nadere gegevens te verzamelen omtrent het door de afd. Lisse in te dienen amendement. Deze tweede vergadering, die Woensdagavond gehouden werd in Café-Restaurant „Hof van Heemstede", was wederom zeer druk bezocht. Na voorlezing van een ingekomen mededeling, dat de afd. Hillegom zich verklaard had vóór afschaffing der sanering, stelde de voorzitter, de heer Jos. M. J. Braam, voor, direct weer in be handeling te nemen punt 3 der agenda, „indien punt 2 der agenda, zijnde, dat de algemene ver gadering van oordeel is, dat maatregelen ter voorkoming van overmatige uitbreiding der teelt gehandhaafd moet worden, maar geen inlevering van surplus tegen vergoeding meer moet plaats hebben, en geen binnen- en buitenlandse mini mum- of garantieprijzen meer moeten worden vastgesteld," verworpen zou worden, is dan de algemene vergadering van mening, dat de sa neringsmaatregelen ook voor het plantjaar 1935/1936 in volle omvang moeten gehandhaafd blijven. één gelegen beneden de productieprijs van die variëteiten, ten aanzien waarvan kan worden vastgesteld, dat de Eeteelde oppervlakte in ver houding tot de omzet te groot is, en één gelijk aan de productiekosten voor de overige varië teiten." Uitvoerig zette de voorzitter het plan-Lisse uiteen. Hij kan zich indenken, dat er iets ge beuren moet, daar iemand, die betere soorten RUSSISCHE ZANG. Op 26 September a.s., des avonds 8.15 uur, zal in de Grote Kerk te Haarlem een 'concert gegeven worden van Russische zang door het Koor van het Russisch Theologisch Seminarie in Parijs. Het koor, samengesteld uit studenten van genoemd seminarie, bestaat uit zes goede zangers en staat onder leiding van den beroeps zanger Iwan Denissow. Uitgevoerd wordt oude Russische kerkelijke muziek. De zang is uitsluitend vocaal. Het koor is klein, maar bleek in staat om in grote Kathedralen als van Canterbury, York en Cloucester te zingen, zodat hun stem tot in de verste hoeken duidelijk hoorbaar was. Zowel in Engeland en Zwitserland, als In andere landen waar het koor optrad was de indruk van de zang overweldigend. VROUWEN WILLEN KEIZERIN VAN ABESSINIE ANTWOORDEN! Ondergetekenden roepen alle vrouwen en moeders in Nederland op om als antwoord op het verzoek van de Keizerin van Abessinië: „aan alle vrouwen op de wereld om zich in gebed voor vrede te verenigen", op nader te bepalen dag en uur allen bijeen te komen, ons niet storende aan spot, hoon, verdachtmaking en onverschilligheid. Ieder in eigen kerk, vereni gingsgebouw, vergaderzaal of huis, teneinde daar in alle eenvoud zich in gebed te verenigen, zich te concentreren of te bezinnen, ter bevor dering van de Vrede. Opdat gezamenlijk onze gedachten en gebeden uitgezonden worden, zodoende elkander helpende en steunende. Organisaties en ieder, die aan de tot stand- koming wil medewerken, richte zich zonder uitstel tot de eerste ondergetekende. Nadere berichten omtrent dag en uur worden spoedig bekend gemaakt. Vrouwen en Moeders, bedenkt, dat het mede ons aller schuld zal zijn, indien de verschrikking van de oorlog wederom over ons en onze kinderen komt. Mevr. E. J. MioléeRiem Vis, Haarlem, Garenkokerskade 31 rd. Mevr. N. DyserinckVan Glise van der Pais, Aerdenhout. Mevr. Ir. M. WaardenburgLindemeyer, Haarlem. RIJKSTELEFOON. Opgave van het aantal nieuwe aansluitingen in het Rijkstelefoonnet Haarlem, in het tijdvak 12 tot en met 18 September 1935. Telef.nr. Gidsvermelding. 29142 Oeverhaus en Co., fa. C.; Manufac turen, Valkenburgerl. 24, Heemstede. gaat telen, betalen moet voor hem die zijn kraam niet verbetert. Daar vraag 2 echter gevaar met zich meebrengt, dat punt 3 dan verworpen moet worden, is de vergadering van mening, dat vraag 2 ontkennend moet beantwoord worden, waartoe besloten wordt, waardoor ook tegen het amendement-Lisse gestemd zal wórden. Van de gelegenheid om punten in te dienen voor de rondvraag, wordt ruimschoots gebruik gemaakt. Klachten worden geuit over de verkoop beneden de minimumprijs, met als gevolg de wens, dat het hoofdbestuur de Ned. Sierteelt centrale zal vragen om de boeten, welke zij op legt aan hen die voor overtredingen gestraft worden, te publiceren, ook al zou dit gaan zonder de betrokken firmanaam te noemen. Ook werd den afgevaardigden opgedragen de wens te uiten dat ook de crocussen in het saneringsplan zullen worden opgenomen. Als afgevaardigden werden gekozen de heren A. J. Braam en Nic. Roozen Jacz. en als plaats vervanger de heer C. Kaptein. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld, of er al iets bekend was over een eventuele regeling der Pinksterhagelschade. De voorzitter deelde mede, dat de betreffende formulieren via het hoofdbestuur doorgezonden waren naar de bevoegde instanties, maar dat daarvan nog niets vernomen was. Het bestuur zegde toe door middel van het hoofdbestuur enige inlichtingen te verkrijgen. DE POLITIEKE EN ECONOMISCHE TOESTANDEN EN DE N.S.B. De groepen Noord en Zuid-Heemstede van de N.S.B. hielden Woensdagavond een ge combineerde vergadering in Café-Restaurant Lommeroord onder leiding van den heer N. A. Kaldenbach. In deze vergadering heeft de heer G. F. Vlekke een rede gehouden over „de politieke en economische toestanden en de N.S.B." Spreker nam stelling tegen de democratie en noemde het bestaan van partijen een bewijs van de ondeugdelijkheid der democratie. Voorts oefende spr. scherpe critiek op het parlemen taire stelsel, waartegenover de corporatieve ge dachte wordt geplaatst. Na de pauze was gelegenheid tot gedachten- wisseling. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mevr. Kotte, Toorop- kade 9, hond; Schreuder, Karei van Mander- straat 35 te Haarlem, wit hondje (speelgoed) Van Tilburg, Molenlaan 11, zwart hondje; W. v. d. Zee, Haemstcdelaan 4, ceintuur; Zegwaard, Lindenlaan 37, portemonnaie met inhoud; Ken nel Haarlem, Ierse wolfshond; Kan, Heemst. Dreef 31, rozenkrans; Bureau van Politie, Raad huisstraat, enige doosjes brillantine en enige stukjes zeep. Getrouwd: J. F. Obermayer met S. G. E. Dufour. Bevallen: R. de VosZeeman d.; L. E. André de la Portev. Bergen z. Overle'den: F/Oosteriioorn 70 jT~ GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 17 September 1935. Mevr. G. H. Odijk, Binnenweg 153. -A. A. Hoving, Jacob van Campenstraat 57. J. H. Kneteman, Bosb. Toussaintlaan 52. P. ten Hoeve, Postlaan 12. J. A. Kiebert, Binnenweg 7678. J. A. M. Prins, Jan van den Berg straat 60. SCHOUWBURG JANSWEG. „Adam wordt papa!" (Nationaal Operette-Ensemble.) „Adam wordt papa!" is de titel van een on schuldige, keurig-nette en zeer vermakelijke klucht, welke Zaterdag, Zondag en Maandag in de Schouwburg Jansweg werd opgevoerd door het Nationaal Operette Ensemble. Om on begrijpelijke redenen hebben deze opvoeringen in Haarlem heel wat minder belangstelling ge trokken dan in Amsterdam, zodat men geneigd is te vragen: Wat wil het publiek hier dan toch eigenlijk op de planken zien? Om het toneel seizoen mee aan te vangen was deze lichte kost toch werkelijk zeer geschikt en de aan wezigheid van goede krachten als Berthe Verswijver, Piet Kohier en Jean Janssens had den een drukker bezoek stellig gerechtvaardigd. De verwikkelingen in deze Operette-klucht waren alleraardigst, zonder ooit tot het ge vreesde lagere plan, waarop vele kluchten staan, af te dalen. En wie bij het optreden van Piet Kohier als bezuinigingsinspecteur zijn lachen kan houden, moet wel een hopeloze isegrim R.C.H. TEGEN XERXES IN HET SPORTPARK. Zondag j.l. heeft de K.N.V.B. het seizoen offi cieel geopend. De eerste wedstrijd is voor onze Sportparkbewoners niet gunstig verlopen, lil een plaatselijke ontmoeting wist Haarlem te Schoten door een 32 overwinning de puntjes in de wacht te slepen. Het is jammer dat de Racing deze wedstrijd heeft verloren, want een overwinning zou ongetwijfeld het vertrouwen in de ploeg aanmerkelijk hebben versterkt. Nu speelt R.C.H. Zonda? a.s. haar eerste thuiswedstrijd tegen Xerxes, dat het seizoen Zondag j.l. eveneens met een nederlaag opende: op eigen terein n.l. moest zij het tegen A.D.O. met 03 afleggen. In het begin van de competitie is het steeds moeilijk een voorspelling te doen, omdat de krachten der diverse clubs nog niet voldoende bekend zijn, maar niettemin menen wij R.C.H. op eigen terrein de beste kans te moeten geven. De Racing zal er n.l. niet veel voor voelen om zoals vorig seizoen gedurende een groot ge deelte de rol van hekkensluiter te vervullen en zal wel zorgen dat de kostbare punten thans in Heemstede blijven. Wij rekenen dus op een overwinning. Uit het H.B.C.-kamp. Zondag zal H.B.C. aan de Heerenweg het competitieseizoen openen en nog wel tegen het vah ouds bekende T.Y.B.B. uit Haarlem. Een derby dus, die zeker een geweldige be langstelling zal trekken. H.B.C.T.Y.B.B. Wat herinneringen wekken deze namen niet op. Soms T.Y.B.B. bovenaan en H.B.C. in de onderste regionen. Dan weer H.B.C. aan de spits, zoals vorig jaar en T.Y.B.B. in degradatiegevaar, waarbij T.Y.B.B. ter nauwernood de dans ontsprong. De strijd tussen deze twee clubs is altijd af wisselend geweest. Zo zien wij in het seizoen 19331934 twee nederlagen van H.B.C., thuis met 21 en uit met 32, terwijl het vorige jaar H.B.C. overwinnaar bleef, thuis met 41 en uit met 72. H.B.C. is druk in training geweest en heeft in de voorwedstrijden geen slecht figuur ge maakt. In het zilv. baltournooi in Maastricht, enige weken geleden, klopte zij eerst het sterke Kimbria, maar beging daarna o.i. de fout tegen Hoensbroek de ploeg te verzwakken, om enige beste krachten te sparen voor de derde wed strijd die middag, met als gevolg een kleine nederlaag, terwijl zij Zondag 1.1. in een zeer spannende strijd tegen Z.V.V. met 21 verloor. Hoe de samenstelling van het elftal is, is ons heden (Woensdagmorgen) nog niet bekend. Men verzekerde ons echter dat dit zeker zo goed is als het vorige jaar, daar H.B.C. momen teel over goede krachten beschikt. H.B.C. was het vorige jaar lang niet tevreden over de regeling der kampioenswedstrijden en gaf toen de verzekering dat zij het het vol gende jaar „over" zouden doen. Dan moet er echter begonnen worden met een goede start. T.Y.B.B. zint echter op revanche en wil niet weer als het vorige jaar in degradatiegevaar komen. LEDEN VAN HET NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ACCOUNTANTS i 22 landzichtlaan telef. 28046 kantoor HEEMSTEDE 10 postlaan 28439 zijn. De brave naïeve en deugdzame boek houder uit de provincie komt tegen zijn wil van de ene zotte situatie in de andere en daarbij is zijn spel zo komisch, dat men om hem alleen dit amusant gedoe zou willen zien. Voeg daarbij pittige muziek en aardige vlotte liedjes en men begrijpt, dat het een zeer genoeglijke avond was, waarop wij deze opvoering bijwoonden. Wij mogen niet verzuimen Truus Keilen, Corry Pinksen en Jetty Kremer in haar dubbelrol te noemen, evenals Willy Timrott, Ferry de Rooy, John .Sterling en Tim Adler, die allen naar hun krachten tot het welslagen van deze operette bijdroegen. Bij een wederopvoering kunnen wij ieder, die wil lachen, aanraden dit genoeglijk zangspel te gaan zien. KORFBAL. T.H.B. IWesterkwartier III 31. De thuisclub blijkt direct in de eerste opstel ling sterker, wat zij dan ook na een kwartier weet uit te drukken in een goede goal van Van der Waals. T.H.B. blijft sterker en na een half uur scoort dezelfde spele'r, na de bal keurig onderschept te hebben, de tweede goal (20). Een kwartier na rust weet W.K. tegen te scoren (21). Alhoewel zij ook daarna in de meerderheid blijft, weet de verdediging van de thuisclub door stoer werk te voorkomen dat de gelijkmaker gescoord wordt. Langzamerhand wordt T.H.B. weer sterker, hetgeen zij weet uit te drukken in een goed doelpunt van Hermus, die de bal inslaat (31). T. - het der iela In die voor raad de zulke

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2