Vitaminen-rijke Levertraan Mensen GOEDE KOLEN ALBERT HEIJN! STERK GEZOND KOLEN KOLEN KO Drogisterij „DE GEDEH" PREDIKBEURTEN TELEFOON 23517-22557 OVERVEEN ■GxqteVsortering Lagê prijzen voor weinig geld Worden by VAN BREEMEN besteld s#1*' TWEED BONT DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT door het gebruik van VAN DE J. P. J. M. NAN, Apoth. ass. Wilhelminaplein 17 Telef. 28366 REEDS VANAF 30 CENT PER FLACON Zondag 6 October. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. J. H. Ledeboer van Amsterdam. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. van Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. In beide diensten collecte voor het godsdienst onderwijs in eigen gemeente. Ned. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. J. M. Leendertz, Doopsgez. Pred. te Haarlem. (Met medewerking van het dameskoor.) Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. Programma: (Des avonds van 78 uur.) Maandag: Servus Wien, Weense liederenpot- pourri (4 din.) My dream lover March of the Grenadiers Bei Walzerkönig Strauss, Walzerpotpourri Matrosenstreiche, Charak- terstiick Kleinbahnfahrt Groszmütterchen Grün ist die Heide Helene, Helene, wie ich mich nach dir sehne! Es ist so wunderschon Mona Lisa, Spanische Zigeunertanz. Dinsdag: Berliner Luft, Mars Berliner Jungs, Mars Wenn die Fiissen sich heben Tanzen mocht ich! Petersburger Schlitten- fahrt Ein Morgen in der Waldschmiede Spanische Serenade Hell scheint der Mond, Russisch Volkslied A garland of roses (2 din.) Valse des Virtuoses Avant la guerre Leentje uit de Lange Niezel (Louis Davids) De Bridgeclub ,,Kijk voor je" The moon beam waltz The Windmill Waltz. Woensdag: Steinriegler Mars Alpenlieder Wien, dus Stadt meiner Traume Glocken der Liebe, walzer Stormy weather When the wild, wild roses bloom Wir tanzen tango, potpourri Weill Weib und Gesang, wals Wiener Frauen, wals Een goeie zeeman Eenmaal moet je gaan varen The Village Band My mountain home How, Foxtrot It 's only a paper moon, Foxtrot Top of the world, Eng. Schlager-potpourri. Donderdag: Heinzelmanchens Wachtparade Welle (Richard Tauber zingt een duet met zichzelf) Ich wolt' meine Liebe ergrösse sich Die Post im Walde An der Weser Ouverture „Pique Dame" 1 found you You are my hearts delight Jede Frau hat ein Geheimnis Hunderdmal-tausendmal 100% Schlager, potpourri. Vrijdag: Voorwaarts mars Alt und Jung lhr stillen siiszen Frauen Traumende Glocken Die Spieluhr Tanzt Charakterstiick Ouverture: „Die diebische Elster" Gliih- wiirmchen-Idyll 1m Glockentempel Blu- mengefliister Rose-Mousse I'm hummin -I'm whistlin' -i'm singin' -Oh Baby, Baby - K.L.M.-Mars Hallo, Hilversum! Mars. Zaterdag: Weaner Mad'len, wals El Turia, wals o Deutschland hoch in Ehren, grote potpourri van Lindemann Mignonnette - La joyeuse Ich musz wieder einrnal in Grinzig sein, Walzerlied Friihling in Wien Altes Küherlied Schöttisch Jodeli Blau ist das Meer, Marslied Drei Burschen vora Rhein Johanna, Johanna, Johanna Was bin ich ohne dich I love you very much, Madame Just a wearying for you Ich liebe dich An dich. —Xrul JAARVERGADERING. Reddingbrigade voor drenkelingen. In Café-Restaurant Lommeroord had Dins dagavond de 15e jaarvergadering plaats. Gezien de weinige belangstelling die er tegen woordig in het algemeen is voor het bezoeken van vergaderingen, mogen wij zeggen dat hier voor een vrij grote belangstelling bestond. In zijn openingswoord was de Voorzitter, de heer L. Band, niet bijster te spreken over de deelname aan de oefenavonden. Op de komende oefenavonden verwacht (ie Voorzitter veel meer belangstelling in het Sportfondsenbod. Hierna gaf de Secretaris, de heer R. Abra hams, een keurig jaarverslag. Allereerst herinnerde dit verslag aan de oefeningen in het Sportfondsenbad, die onder leiding staan van den heer A. L. Dekker en den heer R. Abrahams. Vervolgens dat dit jaar weer 2 leden geslaagd zijn voor het examen voor den Ned. bond tot redding van drenke lingen, n.l. Mej. M. Steinhof voor diploma A en de heer R. Abrahams voor exam. B. Ook de cursus E.H.B.O. wordt, volgens dit verslag niet voldoende bezocht. Toch bracht dit Verslag een woord van hulde aan Dr. Hubert voor zijn eminente leiding, waardoor 3 leden, n.l. de hoeren L. C. Band, A. H. Dekker en R. Abrahams slaagden voor het examen „Oranjekruis". Dat de Vereniging niet enkel haar leden tracht „reddend zwemmen" bij te brengen, maar ook andere personen die nauw aan dit werk verbonden zijn, moge blijken uit de mededeling, dat op een aanbieding der brigade, 10 leden van ons politiecorps zich opgaven om gratis opgeleid te worden. Na nog gememoreerd te hebben het zeer prettige uitstapje naar Bilthoven en het vrij goed geslaagde zwemfeest ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan, besluit het jaarverslag met een woord van dank aan het bestuur der zwemvijver voor het beschikbaar stellen der bassins, en het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van een lokaliteit voor de cursus E. H. B. O. De heer W. Verstraten gaf vervolgens een uitvoerig overzicht over zijn financieel beheer. Dit jaar is een zeer duur jaar geweest. Eerstens heeft de viering van het 15-jarig bestaan enige financiële offers gevraagd. Ver volgens is er veel reddingsmateriaal aangeschaft, o. a. 2 ijsladders, 12 yo yo's, 4 beenspalken en 8 armspalken, 2 ijshaken en nog andere kleinig heden. Verder is er veel zorg besteed aan verband- trommels, zodat het batig saldo terugliep van 184.27 in 1934 tot 147.84, van welk laatste saldo nog enige postjes betaald moeten worden. De vergadering was het er echter over eens, dat het geld nuttig besteed was en dat ook dat „batig saldo" een gevoelige klap zal krijgen, omdat er voor de pas geslaagde l^don ««u. I .1 -i V - I 111I.' f „tl I tl <11 'VI l>i> 'ï't t'ërwijti hei streven is ook een paar zuurstofapparaten aan te schaffen. Ónder applaus wordt bij monde van den heer A. H. Dekker verzocht, de penningmeester décharge te verlenen. Vervolgens deelde de Voorzitter het winter- programma mede. Inplaats van Woensdag avond, zal de cursus E. H. B. O. Donderdag avonds gehouden worden, daar de Woensdag avond voor de reddingbrigade is bepaald. Deze cursus zal aanvangen Donderdag 10 October, des avonds 8 uur in een lokaal der O.L. School Voorweg. Als leeftijdsgrens was bepaald ten minste 16-jarige leeftijd om daaran deel te kunnen nemen. Dit jaar zal weer een gehele nieuwe cursus beginnen, die in totaal 3 jaar duurt, waarna de mogelijkheid bestaat examen te doen voor het „Oranjekruis". De bedoeling is, ook weer een grote propa- ganda-avond te organiseren, met als spreker de heer A. J. Meijerink. Op deze avond zal dan voor het eerst de in deze zomer vervaardigde film draaien, waarin vastgelegd is het eigen werk deii Vereniging. In navolging van dit jaar, zal ook in de volgende zomer weer een uitstapje gemaakt VERENIGING RIVIERENBUURT. Gaarne verlenen wij op verzoek plaatsing aan onderstaande oproep! Heemstede, 29 September 1935. Geachte medebewoners van Rijn-, Maas-, Vecht- en Scheldestraat: 25 September 1935 kwamen verschillende be woners naar aanleiding van een door den heer Smoorenburg rondgebracht schrijven bij elkaar ten huize van genoemden heer. Dit naar aanleiding van de verschillende ernstige ongevallen, welke gebeurden bij het uitkomen der Rijnstraat op de Heerenweg. Daar juist enige dagen te voren wederom zulk een ongeval plaats vond met dodelijke afloop, werd besloten een lijst telaten circuleren, ten doel hebbend de handtekening van alle bewoners te verzamelen en deze lijst als bijlage aan een door de heren Prijs en Merks opgesteld adres aan B. en W. van Heemstede te doen inzenden. De heer Koomen stelde zich hiervoor beschik baar, hetwelk tot resultaat had, dat reeds de 27ste September j.l. het adres aan B. en W. kon worden ingezonden. Dezelfde dag werd op een gehouden ver gadering ten huize van den heer Smoorenburg een voorlopig comité gevormd, bestaande uit de heren Smoorenburg, voorzitter, Quak, pen ningmeester, Van Geelen, secretaris, welk comité zich de taak zag toegewezen, pogingen in het werk te stellen een vereniging van de rivierenbuurtbewoners te vormen, welke vereni ging zich ais hoofdzaak ten doel moet stellen, de belangen dier bewoners in verschillende op zichten te behartigen. Adhaesiebetuigingen worden gaarne ingewacht bij den heer J. van Geelen, Rijnstraat 26, Heemstede. •v> VA K K L E DING MAGAZVN PAARLAARSTEEC1.TEL'. 12 842 CURSUSSEN. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken zal in de komende wintermaanden een aantal cursussen worden gehouden, waarvan het programma als volgt luidt: Cursus Handel en Recht. Leider: Mr. F. J. Gerritsen. Te behandelen stof: onderwerpen, welke voor den practischen handelsman van belang zijn, als faillissement en .surséance, vennootschappen, overeenkomsten, beslag, wis sels, koop en huur. INBRAKEN TE HEEMSTEDE. Bij de politie te Heemstede is aangifte gedaan van een drietal inbraken, vermoedelijk gepleegd in de avond van Zaterdag j.l., tijdens afwezig heid van de bewoners. Men heeft zich toegang verschaft door ver breking van een ruit; kasten en laden zijn door zocht en de boel is overhoop gehaald. Er wordt echter hoegenaamd niets vermist. Blijkbaar is uitsluitend gezocht naar geld. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bureau van Openbare Werken, Wipperplein 12, zilveren lepeltjes; P. v. d. Eem, Drieheerenlaan 14, blauwe dameshoed; H. v. Ieperen, Zandvoortscheweg 147, Aerden- hout, handschoen; Willemse, Kadijk 15, rijwiel- belastingmerk; A. Willemse, Glipperweg 93, wandelstok; H. Kortekaas, Lombokstraat 35, rozenkrans; W. Schoo, Dr. Abr. Kuiperstraat 6, vulpen; Akkermans, Zandvoortschelaan 24, damesrijwiel; Hoogestein, Glipperweg 19, hon denpenning; Hageman, Meerweg 7, rijwiel belasting merk; J. Piet, Sumatrastraat 33, konijn; G. Does, Lindenlaan, monsters van vloerkleden; Mevr. ScholteUbing, J. C. van Oostzanenlaan 13, zilveren beursje; S. v. d. Berg, Mesdaglaan 28, herenpolshorloge; Cats- laanjUgfe Aerdenhout, portemonnaie met inhoud. worden naar Bilthoven, waar een demonstratie zal gegeven worden in zwemmend redden, benevens komische nummertjes. Hiervoor is een speciaal reisfondsje gemaakt. In een vacature werd als bestuurslid gekozen Mej. Jo de Jong, zodat het bestuur thans als volgt is saamgesteld. L. C. Band, Voorz.; R. Abrahams, Secretaris, Voorweg 23; W. Verstraten, Penningmeester, Voorweg 17; P. Kolk, 2 Secr.H. A. Broekman, 2e Penningm.Mej. M. Steinhoff en Mej. J. de Jong, Commissarissen. Vervolgens had de uitreiking plaats van de door de Heemsteedse brigade in het leven geroepen diploma's, ten doel hebbende het uit houdingsvermogen in gekleed zwemmen te be vorderen, door 300 M. geheel gekleed af te leggen binnen een bepaalde tijd. Geslaagd waren de dames A. Hofstee, C. Blaas en de heren G. Rooij akkers, A. de Raad, E. P. en P. Bakker, A. v. Egmond en D. Vos. Als leden der kascommissie werden benoemd de heren A. H. Dekker en J. A. Drayer. Tenslotte doelde de Voorzitter mede, dat de brigade ook bij het eventueel komende ijs seizoen weer een ijswacht zal formeren. Het bestuur deed een beroep op do aanwezigen zich daarvoor beschikbaar te stellen. Niet- gediplomeerden zullen als hulp van gediplo meerden fungeren. Lesuren: Vrijdagavond van 2021 uur. Cursus Warenkennis voor Kruideniers. Leider: A. H. Hoefnagel. Te behandelen stof: de be ginselen der warenkennis. Lesuren: cursus A: Donderdagavond van 20.3021.30 uur; cursus B: Dinsdagavond van 20.30—21.30 uur. Cursus Boekhouden. Leider: G. Schellekens. Te behandelen stof: de beginselen van het boekhouden en het boekhouden in de practijk. Lesuren: Woensdagavond van 21.3022.30 u. Voorwaarden voor de deelneming. Voor deelneming aan de cursussen geve men zich op bij het Secretariaat der Kamer, Nassau- plein 6, Haarlem (Tel. 15254). De cursussen vangen zo mogelijk aan in de derde week van October, terwijl zij omstreeks AprilMei be ëindigd worden. Voor de cursus Boekhouden worden alleen personen boven de 14 jaar toe gelaten. De cursussen worden slechts dan gehouden, indien zich vóór 15 October a.s. een voldoende aantal deelnemers heeft opgegeven. Het cursusgeld bedraagt 10.per deel nemer en per cursus, welk bedrag vooruit be taald moet worden. Indien daartoe de wens te kennen wordt gegeven, kan het verschuldigde echter ook in termijnen worden voldaan. WANT IK KRIJG ALLES DIRECT VAN DE FABRIEK Prima waar... lage prijzen en groote keuze: Daarom ga ik,:'zooals zooveel zuinige huisvrouwen, naar Bij ALBERT HEIJN is alles te krijgen, gocdkooper en beter dan waar ook 1 p. pond 10-12-14 Ct. N. HOLL. CAPUCIJNERS GRAUWE ERWTEN GROENE ERWTEN. GROVE SPL1TERWTEN 17-20-24 7-10-12 8-10-12 Versche Roomboter p. pond 85 ct. Extra fijne Margarine 54 Volvette Goudsche Kaas, per pond35-40 Heerlijke Jams, p. pondpot 24-30 Roode Zalm Imperial, p.gr. bl. 42 Fijne Sardines, per groot blik 25 Geldersche Ham. per ons 14 Haagsche Leverworst 8 Ossen Rookvleesch. 20 Choc. Hagelp. pond 25 Reuzen Ontbijtkoek, p. stuk 19-25 Zaansche Beschuitp. rol 6} Gele Zeepp. pond 6} Spiritusp. flesch 17 Prima Cacao p. pond 25-50-75 ct. Havermout, H. O.p. pak 28 Quaker 22 }- Grove Rijstp. pond 6 Extra mooie Javarijst, per pondspak16 Griesmeelp. pond 9-12 Nieuwe Vijgen. 13-20 Krentens 18-23 Sultana Rozijnen, p. p. I2|-l6-20-25 Prima Doperwten, p. gr. bl. 23-29 Doperwten, extra fijn 54 Snij- ofSpercieboonen 21-26 Kersen,'zonder pit 42 Calif. Perziken„1 39 ;ff r- HEERLIJK GEKRUID SPECULAAS p. pond 29 ct.; p. bilk a 3 pond 85 ct. SPECULAAS MET AMANDELEN p. p. 38-45 p. blik a 3 pond 105-129 7'* 91 11- 7 3 4 OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in de loop dezer week 358 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w.; 36 grondwerkers, 11 metselaars, 11 schilders, 35 timmerlieden, 11 opperlieden, 71 bloemistarbeiders, losse werklieden, metaalbewerkers, kantoorbedienden, bouwkundig tekenaars, bakkers, 1 stucadoor, 66 werkzaam in andere beroepen. VERGADERING H.B.G. Zaterdagmiddag vergaderde de afd. Heem stede van het Hoil. Bloembollenkwekers Genoot schap in Café-Restaurant „Hof van Heemstede". Ook deze vergadering stond in het teken van de sanering. Na een kort welkomstwoord van den voor zitter, den heer Jos. M. J. Braam, volgden enige mededelingen, zo o.m. dat de afdeling Benne- broek van bovengenoemd genootschap was op geheven en de leden overgegaan waren naar de afd. Heemstede. De hoofdschotel der vergadering was de be handeling van de beschrijvingsbrief voor de Algemene Vergadering, met als hoofdpunt de vraag: „Is het wenselijk dat de sanerings maatregelen voor het teeltjaar 19351936 in haar geheel moeten worden gehandhaafd, ja, of neen." Een. der leden meende, dat slechts één vraag niet het-merendeel der leden bevredigen kan. De Algemeene Vereniging voor Bloembollencultuur had ook meerdere vragen gesteld. De voorzitter antwoordde, dat ook daar vraag 1 hoofdzaak was. Zonder sanering kan het vak nog niet, maar ook niet zonder inname van een eventueel surplus. Zeer uitvoerig werden de saneringsmaatre gelen besproken. Hieruit viel wel op te maken, dat er vele fouten aan de maatregelen kleven, doch men was het met den voorzitter eens, dat als er iets anders voor in de plaats kwam, daar aan ook fouten zouden zijn. Algemeen was men van oordeel, dat vooral de kweker dankbaar mag wezen dat er nog een sanering bestaat. Met overgrote meerderheid werd besloten vóór de saneringsmaatregelen te stemmen. Als afgevaardigde naar de algemeene verga dering werden gekozen de heren A. J. Prins en Nic. Roozen Jacz. en als plaatsvervanger de heer G. Goossens. Bij de rondvraag kwam ter sprake de wens van de Vereniging „De Tulp", om de tulpen van zift 10 niet meer in het surplus op te nemen. De voorzitter deelde mede, dat de sierteelt centrale veelal inlichtingen inwint bij dergelijke centrales als „De Hyacinth", „De Tulp" en „De Narcis". Daarom acht hij het nodig zich daarbij aan te sluiten om ook enige medezeggenschap in die besluiten te hebben. Waar mogelijk, wil de voorzitter de leden aanraden zich tegen het plan van „De Tulp" te verzetten. Het zou volgens hem geen bezwaar zijn, als de kwekers niet vastzaten aan een beperkt teeltbewijs en zou dus als gevolg heb ben een „onder de prijs verkopen". SPELDJESDAG VALKENHE1DE. Waar frisse winden waaien, Waar gouden zonlicht straalt, Waar blauwe luchten glanzen, Waar zachte regen daalt, Daar ligt aan Gelders grenzen In Utrechts heuv'len rij, In jonge tere schoonheid Het vriend'lijk Valkenhei. Dagen van donkerheid doen de zwakkeren lijden en de jongeren dwalen. De jeugd vaii ons volk doorleeft harde tijden. Een verblijdend verschijnsel valt evenwel vast te stellen: het barmhartigheidswerk bloeit. Naarmate de nood nijpender wordt, is de hand ter redding vaardiger! Waar, vooral in onze grote steden, de verwaarlozing en verwording der jeugd beangstigend toeneemt, daar dient dankbaar toch ook vermeld, dat immer weer ge legenheden aanwezig zijn, waar de misdeelde jongeren kunnen worden ondergebracht en op gevoed. „Valkenheide", Opvoedingsgesticht voor jon gens, waar 180 knapen boven de leerplichtige ieeffijd, weleer overgegeven aan verwaarlozing en ondergaande in misdadigheid, worden ver pleegd en opgeleid tot nuttige leden der maat schappij en goede burgers van de Staat, zet zijn deuren open voor alle dolende zonen van ons volk. Ondergebracht in ee.n tweetal paviljoens, bij groepen van 20 naar leeftijd gevoegd, worden deze jongens van twaalf ambachten en dertien ongelukken, hier voor het overgrote deel ge vormd tot bekwame vaklieden. Hun vlinderna- tuur, fladderend van alles -tot alles en daardoor in niets wezenlijk belangstellend en op niets zich werkelijk toeleggend, wordt hier bestre den door vaste regel en bondige tucht, die allen leidt. Na een verblijf in de inrichting, wisselend van 3 tot 5 jaar, keert de verstoten knaap van voor heen, of het handige diefje van weleer, als een nuttig lid, de gewone samenleving weer bin nen. Terugziende, op wat hij daar ontving, ziet hij de vaste leiding en het leven van stille plichtsbetrachting, waarover hij wel eens kan kerend klaagde, thans in het mooie licht van warme dankbaarheid. Meer dan duizend zonen van ons volk vonden hier reeds een plaats van inkeer en opbouw, van lichamelijk herstel en geestelijke groei. Waar in de luwt' der bossen, Ver van het stadsgedruis, Men krachtig kon beginnen De bouw van 't levenshuis; Waar ruste kwam in 't leven Na razend stormgetij, Daar ligt voor dankb're harten Gezegend Valkenhei. Het moeilijke, maar mooie werk onder de ver waarloosde en misdadige jeugd, vraagt vooral in deze tijden onze steun, onze gaven ons medeleven. Wij herinneren onze lezers eraan, dat de speldjesdag ten bate van het Ned. Herv. Op voedingsgesticht „Valkenheide", zal gehouden worden op Zaterdag 5 October. No. 40. 4 0^. Een boeiende Enkele jaren geltd leeftijd op doorreis klein Pommers prov modieuze kleding handelsreiziger in ingeschreven, kon en de enigszins duidelijk den oud- sprak de waard „Mijnheer de Uvers avond eens bij zijn deze tevreden was De overste stond door het raam naa en verlaten in avonc aan 't praten en na den waard: „Vertelt heet Tummler, is dat overigens, die weinig De ander bevestigde vader uit Zuid-Di getrokken en zo v üie naam. „Maar dat is officier, „ik heb n£ vaandrig gekend, d zijn zeggen uit Poi „Zo, ja, dat kan nog een jonge Tui front is gegaan. W van hem genoord, hij van November gegeven." De waard tijü. Hij wendde z zijn gast toe en „Weet U soms iets „Ja zeker," verklé „ik ben samen met kamp geweest, in voorjaar van 1918. oude geschiedenissen lang geleden," en handbeweging als schuiven. Doch de waard Nerveus schoof hij over de tafel heen tot zijn gast: ,,Mi«S' vertellen, wat U afweet. Ik heb hem een eigenzinnige lijden. Ja, die leder aan toe. „Als U er belang wel vertellen. Ma; graag, omdat ik U vertellen!" De waa met een handgebaar hem zo pas eigenzir hij zeker en daarom gul dan ook dikwijl U moet weten, toen ik er werd werd ik door de en met een heel zogenaamde offici niet ver van de 5. De vaandrig Tumml hij was altijd alleen aansluiten. Wij voelt allen erg op ons zochten wij zoveel elkaar en trachtten omgang de naargees gevangenschap door drig Tummler zon anaeren af, hokte de grond te sta nauwelijks een wo zinnigheid, zoals wij tegenwoordig schij ming uit een diep die hij niet kon ovi De gast leunde EEN AVONTI Een man, die Europa bereist en vanuit Finland in arriveerde, moest in orde waren, vi Deze man noemt alias George Verey man te zijn. Geboren in 1904 zelf vertelde, in 191 de Krim ging en da Wrangel diende. Da en liet zich inschrij leger der Wit-Russ sische grens lag. 1 bij de Engelse Engelse bezetting vanuit de Verenig zonden, voor pc Helgoland werd hem verdacht als wel weer vrijlaten, tegen den vreemd echter wel uit he Finse grond. In Finl Verey klaarblijkelij mocht hij niet blijv naar België vertran Thans begon vo tijd van reizen en het andere land. Constantinopel gerc Belgrado, Wenen e Ten laatste belandi hieruit reisde hij ps na eerst Ierland te de man nu reist, vrij laat, weet hij EEN UIT ABESSII Een Engels jouri Abeba verbleef, ha( Keizer van Abessin beschrijft den Negi goed Christen. Hij sedert meer dan koninkrijk is. In ee gaf deze laatste ti de indertijd aan hl nog lang niet de k dient men niet te Abessinië zeer uitg moderne, technisc zoals b.v. het spo De Abessijn," i strijdlustig, als mei Hij duldt alleen eigen land. Vanda lusten in de grens

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 2