KRUL N.V. ANTHRACIET EEN NACHT BOVEN DE BRENTA DE VROUW EN DAAD H LIS HET VERHAAL VAN MIENTJE EN SAARTJE PEPERNEUT TWEEDE BLAD VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS Najaarsverxoudheid Ja Mevrouw, JftI No. 44. 1 NOVEMBER 1935 DE EERSTE HEEMS'EEDSCHE COURANT 5 EEN SPANNEND AVONTUUR UIT DE WERELDOORLOG Door OTTO MILO. De vijfde Mei 1918 werd het 27ste regiment van de 42ste divisie eindelijk afgelost en verliet de vooruitgeschoven linie op de hoogvlakte van Asiago. Het had een zware tijd achter de rug. Murw gemaakt door het hevige trommelvuur, ziek en verzwakt door het leven in de loop graven, keerde nog slechts twee derde van de troepen van deze helse linie terug. Uitgeput sleepten wij ons langs de stoffige wegen naar Castell Tessino, waar wij een maand zouden blijven, om geheel op ons verhaal te komen. Afgezien van een korte rusttijd werd er dag en nacht aan één stuk door straf gemar cheerd, ten einde zo spoedig mogelijk buiten het bereik van de vijandelijke artillerie te komen. Toen wij tegen de avond volslagen uitgeput enige barakken bereikten, wachtte ons een grenzenloze teleurstelling. Wij hadden gedacht, dat we reeds aan het doel waren doch be vonden ons nog slechts op de kam van de Noordzijde van het gebergte, vanwaar zich smalle, steile, bijna onbegaanbare rotspaadjes naar beneden kronkelden, naar het dal Sugana. Daar beneden, tweeduizend meter in de diepte, lag Grigno, een klein stadje en eerst tegen de andere berghelling, op ongeveer 1500 meter hoogte, een paar kilometer verder naar binnen, lag Castell Tessino. De barakken, die voor ons lagen, waren barakken voor werkvolk, machineloodseii en beginstation van een grote draadkabelbaan, die over een afstand van honderden meters over diepe kloven en steile afgronden, naar het dal Sugana voerde, de Brenta kruiste en eindigde in een barak in Grigno. Een uur zouden we hier uitrusten. Toen we verder moesten, konden we ternauwernood op staan. Sommige soldaten- sliepen zo vast, dat ze zelfs met hevig schudden niet wakker te krijgen waren. Onze batallonscommandant, Overste R., was er zich ter dege van bewust, dat bij een nachtelijke afdaling in de Suganavallei de helft van de manschappen eenvoudig zou verdwijnen, om de nacht in zoete rust in de bossen door te brengen. Na rijp beraad met den luitenant van de genie, die het toezicht had op de kabelbaan, en onzen compagniescommandant, werd er ten slotte besloten, het hele bataljon met de kabel baan naar de overkant te vervoeren. De kabelbaan, voorlopig gebouwd, diende voor het transport van munitie en bouwmate riaal. Een dikke houten vloer, ongeveer twee meter in 't vierkant, hing aan een sterke, twee meter lange stalen vork, die met twee kleine wieltjes langs de kabel rolde. Voor de meerdere veiligheid hield een beweeglijke hefboom de bei de wielen op de kabel in stabiele toestand dat was'de héle koppeling. In de slecht ver lichte barak, waar de kabelbaan begon, keken wij een tijdje lang toe, hoe de zware granaten, als het „voertuig" naderde, handig door de arbeiders werden uitgeladen. De kabel met het naderende, zwaar belaste draagvlak, hing diep neer terwijl de vertrekkende, lege platen, hoog en licht wegzweefden. De troep werd van het besluit van den overste in kennis gesteld en iedereen was er b'lij om. Mijn compagnie was het eerst aan de beurt. Ik I „stuurde, njiin .vaandrig vooruit, hij wachtte de - "Soldaten, die na hem kwamen op en berichtte mij telefonisch van beneden, dat alles goed ver liep. Bij vier man tegelijk werd mijn compagnie vervoerd en toen de laatste soldaten waren overgezet, bleef ik alleen met mijn oppasser over. Een vaandrig van de tweede compagnie, die al klaar stond, 20U nu weer vooruit gaan, juist zoals bij de eerste compagnie was ge beurd. Toestel nr. 20 kwam langzaam aange rold dit nummer heeft zich voor altijd in mijn geheugen gegrift de granaten werden uitgelaten, ik sprong op het vloertje, ging in een hoek bij de stalen vork zitten; naast mij zat mijn oppasser en tegenover ons de vaandrig van de tweede compagnie met een soldaat 1ste klasse uit zijn troep. Tussen ons in werden de rugzakken eri geweren op een hoop gezet. Zo vertrokken we. De lucht was zwaar bewolkt, om ons heerste volslagen duisternis. Ver weg, beneden in het dal zagen we een paar lichtjes pinken, dat was Grigno. Uit de richting van Levico kwam een treiii, duidelijk klonk het geratel van de wielen in de doodstille nacht. Toen we een paar mi nuten onderweg waren, konden we het gebruis van de Brenta duidelijk horen. Van de gapende afgronden en diepe spelonken was niets te zien. Grigno kwam al nader en nader, het gebruis van de Brenta werd steeds machtiger - en en kele minuten later zagen wij de rivier als een gele, lichtende streep ongeveer honderd meter voor ons. Langzaam naderden wij de oever, gleden over de glooiing en bleven plotseling met een krachtige ruk staan. Op het zelfde ogenblik klonk van boven uit de bergen een gil door de nacht nog een toen was alles weer stil! Wij zaten als verlamd op onze vlonder, nie mand kon een woord uitbrengen. Mijn oppasser hief zijn hand op en wees naar de hefboom, die bewoog, van links naar rechts zwaaide, om ten slotte langzaam weer tot stilstand te komen. Wat was er gebeurd? Een ongeluk maar wat en hoe? Er heerste een doodse stilte om ons, alleen de Brenta ruiste onder ons, dreigend, gevaarlijk. Plotseling hoorden we een schot een ge sis toen werd het helder als de dag in het gebergte. Er werden lichtsignalen gegeven. Groene, rode, witte, kogels schoten trillend in de lucht toen verzonk alles weer in nog diepere duisternis. Eenmaal meende ik kreten te horen toen floten er kogels om onze oren. Er werd met-scherp geschoten. Wij hadden pijn in al onze leden van de ver moeiende, krampachtige houding. En toch moes ten we doodstil blijven, want de minste of ge ringste beweging bracht de gevaarlijke hef boom in beweging. Tegen de morgen versche nen er eindelijk lichten in de bergen. Fakkels, door soldaten gedragen. Toen de soldaten ons in het oog kregen, kwamen ze snel nader. Het schemerde al en we konden duidelijk zien, hoe ze een steen met touw omwikkelden. Nu probeerde een van de soldaten, de steen over de stalen kabel van de baan te werpen, die boven de glooiing slechts een meter of tien hoog is. Een paar maal mislukte de poging, toen ging de steen er overheen. We haalden het touw naar ons toe en lieten het, zover het reikte, neer hangen. Nu zouden we er ons één voor één naar beneden laten. Daar ik het dichtst bij het touw zat, was ik het eerst aan de beurt. Be hoedzaam zwaaide ik mij over de rand van ons houten vloertje heen en liet me neerzakken. Door het gebruis van de stroom kon ik niet verstaan wat ze me van beneden af toeriepen plotse ling was ik aan het eind van het touw, ik kon mezelf niet meer inhouden en stortte in de Brenta. Met mijn zware, natte kleren, die aan mijn lichaam vastplakten, in mijn lange soldatenjas en zware schoenen, was het haast ondoenlijk naar de kant te zwemmen. Toen ik mijn laatste krachten mij voelde begeven, stak een soldaat, tot aan de heupen in het water staande, mij zijn geweer toe ik greep het en werd, reeds half bewusteloos, uit het water getrokken. De vaandrig en de beide soldaten boven maak ten het touw aan de kabel van de baan vast en konden zich toen zonder gevaar in veiligheid brengen. Toen werd ons verteld, hoe het onge luk gebeurd was. De trekkabel was gebroken, tengevolge van overbelasting, daardoor was het toestel in volle vaart blijven steken en door de schok waren de soldaten van de andere „voer tuigen", die tegelijk onderweg waren, eraf ge slingerd en in de diepte gestort, waar ze ver pletterd werden gevonden. Achttien doden. Twee soldaten hingen nog boven, juist boven de diepste afgrond. Ze hadden de hele nacht met geweren en lichtpistolen ge schoten, om de aandacht te trekken. Na drie dagen eerst konden ze er met de grootste moeite worden afgehaald. Beiden moesten onmiddellijk naar een krankzinnigengesticht worden gebracht. Ons had men al op de dodenlijst geschreven.... OPRUIMEN EN UITVERKOPEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken maakt bekend, dat in- fevolge Koninklijk Besluit de wet van de 13de eptember 1935, houdende regeling betreffende het uitverkopen en opruimen in het winkel bedrijf, op 15 October in werking is getreden. Opruimingen, uitverkopen en dergelijke tijde lijke aanbiedingen mogen eerst aangekondigd en gehouden worden, nadat voormelde Kamer daarvoor toestemming heeft verleend. Aanvragen voor het verkrijgen van een ver gunning moeten minstens twee weken voor de aanvang van de voorgenomen opruiming of uitverkoop uitsluitend schriftelijk ten kantore der Kamer van Koophandel en Fabrieken, Nassauplein 6, Haarlem, worden ingediend. De voorgeschreven aanvraagformulieren zijn aldaar te verkrijgen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat ver kopen in verband met jaar- en seizoenwisseling slechts gedurende de maand Januari, alsmede tussen 15 Juli en 15 Augustus zonder vergun ning gehouden mogen worden, mits aangekon digd als „jaarlijkse opruiming", „halfjaarlijkse opruiming", „seizoenopruiming", „balansoprui ming" of „inventarisopruiming". Mondelinge inlichtingen kunnen belang hebbenden verkrijgen op het Secretariaat der Kamer van Koophandel en Fabrieken. RIJKSTELEFOON. Opgave van nieuwe telefoonaansluitingen in het telefoonneet Haarlem in het tijdvak 24 tot en met 30 October 1935. Telef.nr. Gidsvermelding. 29165 Berg, H. J. v. d.; Dir. Q. v. d. Berg en Zonen N.V., Kerklaan 29, Heem stede. 26534 Gatsonides, M.; Autohandel, Roemer Visscherplein 21, Heemstede. 29167 Gort, P.; Rund- en Varkensslagerij, Wilhelminaplein 16a, Heemstede. 29154 Groen, Louis; Heemst. Dreef 172, Heemstede. 29157 Hartkamp, M.; Accountant, Heemst. Dreef 168, Heemstede. 29156 Meyer, W.; Crayenestersingel 23, Heemstede. 29158 Pieters, L. C.; oud-Chef Suvreydienst K.P.M., Pieter Aertzl. 4, Heemstede. SPELDJESVERKOOP. De speldjesverkoop, Zondag aan beide R.K. kerken gehouden ten bate van liefdadige doel einden, georganiseerd door de R.K. Vrouwen bond, heeft opgebracht 103.60. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling kwamen in de loop dezer week 398 aan biedingen in van werkzoekenden, t.w.: 36 grondwerkers, 17 metselaars, 11 schilders, 39 timmerlieden, 14 opperlieden, 98 bloemistarbeiders, 91 losse werklieden, 11 metaalbewerkers, 7 kantoorbedienden, 3 bouwkundig tekenaars, 4 bakkers, 1 stucadoor, 66 werkzaam in andere beroepen. Kleding en voeding moetn aanvullend werken. Door Mevr. G. C. MEVIR—SCHWENCKE. Reeds vroeg in het njaar moet men kou vatten trachten te vockomen door goede kleding en voeding. Heft men eenmaal een kou te pakken, dan is er liet veel meer te doen dan te berusten en zich oor te nemen, in het vervolg beter op te passin. Het laatste bestaat vooral in kleding, die ich aanpast aan het jaargetijde, iets waarmde men veelal geen rekening genoeg houdt. De vaak wisselende temperatuur maakt zulks noodzakelijk. Vele mensen, in het oijzonder vrouwen en meisjes, blijven te lang zomerkleren dragen en laten zich wel eens een weinig verleiden door het herfstzonnetje, dat veliswaar warm kan zijn, doch slechts gedurerie enkele uren van de dag. De avonden zijn sons reeds bepaald koud en met dunne kleding aai heeft men het gauw te pakken. Voor kille dag'n is bepaalde winter- kleding misplaatst, doch worden bij voorkeur toch reeds dunne wollen aponnen gedragen en vóór alles warme onderkeding. Vele vrouwen zijn n dit opzicht zeer achteloos. Warme onderlleding? Waarom zou ik het doen als ik nog ;een last van de kou heb? Altijd weer hoort men de meesten dit antwoord geven, als mei de aandacht op het nut van warme onderkleiing vestigt. Het zijn in hoofdzaak jonge meisjis en jonge vrouwen, die dit bepaald onnodig tn overdreven vinden. De practijk leert echte, hoeveel ziekten het gevolg zijn van onvoldoeide onderkleding. Niet alleen de overbekende erkoudheidsverschijn- selen als niezen, en hoesten, keelpijn, bron chitis, e.d., doch ook blaisontstekingen, maag- en darmstoornissen en verschillende vrouwen ziekten; ook rheumatiek is dikwijls een gevolg van onvoldoende kleding. Het beste is wollen camisoles te dragen op de huid of anders fland. Men kan deze ge makkelijk zelf breien in alle mooie vormen en van zachte, soepele wol, hetgeen heel weinig kost. Trouwens men kan verschillende soorten dunne wollen camisoles kbpen, die bij de meest geklede avondjaponnen gedragen kunnen wor den. De fabrikanten hebben zich ook in dit opzicht aan de eisen des 'ijds en aan de mode weten aan te passen. Bij avondjaponnen worden bij voorkeur wollen camisoles gedragen, die' het figuur een mooie lijn geven. De wollen onderkleding behoeft thans geenszins meer onder te doen voor zijden en batisten weefsels. Een voorbehoedmiddel tegen kouvatten is tevens een gezonde harding, d.w.z. dat men zich niet moet laten weerhouden ook bij minder goed weer een dagelijkse wandeling te maken. Vooral de herfstdagen met hun bonte kleuren pracht lenen zich zo uitstekend voor een flinke buitenwandeling, waardoor de longen gelegen heid krijgen zich volop te vullen met frisse, zuivere lucht. Om het lichaam meer weerstand te ver schaffen zijn gymnastische oefeningen en diepe ademhalingen zeer gewenst, liefst in een kamer met open raam. De bloedsomloop wordt be vorderd en verbeterd en men gevoelt zich door regelmatige oefeningen inderdaad krachtiger wolclciT. Vele mensen, Ore zien gedurende de zomermaanden gewend hebben om buiten te zijn, blijven thans te veel binnenshuis. Indien men overdag geen tijd kan vinden om flink te lopen, dan besteed men er een avonduur aan, waardoor de frisse lucht eveneens zijn uit werking zal doen gelden. Werkende vrouwen moeten zich de tijd gun nen 's morgens en 's avonds naar de plaats hunner bestemming te lopen, of, indien de af stand te groot is, te fietsen. Al te gemakkelijk wordt er toe overgegaan om gebruik te maken van trams, met het gevolg, dat men dan weinig of geen beweging heeft. Eén ding is echter van groot belang, n.l. dat men niet met natte of vochtige voeten blijft rondlopen; noch gedurende de werkzaamheden, noch thuis. Men voorkomt dit grotendeels door reserve schoenen en kousen bij de hand te hebben of door overschoenen of kaplaarzen te dragen bij regen. Natte voeten zijn de oorzaak van kou vatten en allerlei andere ziekten. Wij hebben in het bovenstaande de nadruk ge legd op het grote belang van doelmatige kleding, die zich aan moet passen aan het jaargetijde, doch niet minder is zulks het geval met de voe ding. De herfst schenkt ons nog overvloed van groenten en vruchten en niets is beter voor het organisme, dan hiervan ruim gebruik te maken. Druivenkuren zijn bijzonder goed, daar zij het lichaam belangrijke stoffen toevoeren, o.a. in de vorm van vitaminen. Naarmate het jaar voortschrijdt en men meer op enkele soorten groenten, waaronder kool een voorname rol speelt, is aangewezen, moeten vooral wortels en bieten niet vergeten worden, evenmin als rauwe slaatjes (zo lang mogelijk van groene groenten) b.v. andijvie. Veel rauwe groene kruiden (peterselie, kervel, selderij e.d.) moeten fijn gehakt aan soepen worden toegevoegd. De koudere jaargetijden vragen tevens een steviger en meer vetrijke voeding dan 's zomers en daarom zijn thans voedzame soepen en stamppotten weer op hun plaats. Tomaten, sinaasappelen en appelen mogen evenmin ont breken, daar zij evenals citroenen belangrijke stoffen bevatten. Wanneer men tracht zo hygiënisch mogelijk te leven, zich goed te voeden en warm te kleden, dan zal het lichaam veel minder gevoelig zijn voor najaarsverkoud- heden en de daaraan verbonden complicaties. Nodig is tevens om zoveel mogelijk frisse lucht te ademen en niet in overvolle, rokerige lokalen en zalen te verblijven, waar de kans om allerlei infectieziekten op te lopen zeer groot is. Voorkomen is beter dan genezen, daarom is ieder dan ook aan zich zelf en zijn omgeving verplicht zich zo min mogelijk aan kouvatten bloot te stellen door zich in overeenstemming met de jaargetijden te kleden en te voeden. TECHNISCHE HULPMIDDELEN VOOR DE HUISVROUW. Ieder kent natuurlijk reeds de kleine handige machientjes, die aan de keukentafel bevestigd worden om aardappelen, appels, winterpeen en peren in een ogenblik te schillen. Ook de af-, druipbakken van metaaldraad zijn uiterst prac- tisch, vooral die, welke een aparte afdeling heb ben voor kopjes, schoteltjes en ander kleingoed. Wij zagen de automatische nikkelen suiker bussen, die de zuinige huisvrouw de juiste hoeveelheid suiker in de kopjes doen brengen met een enkele handbeweging. Metalen citroen persen, welke in de vruchten gedrukt worden, geven de verlangde hoeveelheid sap, zelfs naar verkiezing enkele druppels, b.v. voor bouillon. Handige sinaasappelpellers geven een kleine inkeping in de schil en het omgebogen uiteinde wipt deze in een ogenblik van de vrucht. Tomatenmesjes, die een klein model broodzaag weergeven, verdelen de vruchten in mooie gelijke schijven. Waslijnen zijn veelal een ergernis om naar te kijken en kunnen thans in een minimum van tijd worden ingehaald indien men een waslijnspanner heeft, die de lijn zonder moeite opwindt. Al deze practische hulp middelen veraangenamen het werk en de aan schaffingsprijzen zijn zeer laag. Ze vormen tevens weinig kostbare geschenken voor ver jaardagen en St. Nicolaas en zijn in alle huis houdelijke winkels te verkrijgen. Ik heb voor U prima Belgische kwaliteit 20/30 a f 2.25 per H.L. Deze zal U uitstekend voldoen. Ook goede Limburgsche, die is goedkooper en kost n.l. afmeting 20/?0 f 2.10 per H.L. Franco bergplaats OVERVEEN, Tel. 23517 en 22557 ONZE KEUKEN. Wat eten we deze week? Zondag: Tomatensoep, Biefstuk, Bloemkool, Aardappelen, Karnemelkpudding. Maandag: Runderlapjes, Andijvie, Aard appelen, Gort met karnemelk. Dinsdag: Ribstuk, Prinsessebonen, Aard appelen, Eiersneeuw. Woensdag: Koud vlees, Worteltjes, Aard appelen, Chocoladevla. Donderdag: Gevulde tomaten, Gehakt, Zoete appeltjes, Aardappelen-purée. Vrijdag: Gemengde rauwe sla, Groenten- schotel, Vruchten. Zaterdag: Karbonade, Groenekool, Aard appelen, Rijst met boter en suiker voor de koffietafel. EIERSNEEUW. 1 L. melk, 1 pakje vanillesuiker, 80 gr. suiker, 25 gr. maizena, 4 eieren, 1 eetlepel poedersuiker. Het wit der eieren wordt met de poedersuiker zéér stijf geklopt, zó, dat men het gemakkelijk kan snijden. De melk en vanillesuiker wordt aan de kook gebracht, daarna wordt met be hulp van twee lepels telkens een deel van het eiwit uitgeschept en hieraan wordt ongeveer de vorm van een ei gegeven. Men laat deze even in de melk opkoken, schept ze met een schuimspaan uit en legt ze op een schaal. De rest van de melk wordt met de suiker ver mengd. De eierdooiers worden met de maizena tot een papje gemengd en hierbij met een fijn straaltje de melk (roerende) gevoegd, daarna gaat alles terug in de pan en moet nog even doorkoken. Men blijft echter steeds goed roeren of kloppen; waarna de saus nog even af moet koelen en daarna over de sneeuweieren wordt gegoten. HUISJAPON. De smalle voor- en achterbaan van de rok van deze aardige huisjapon jloopen door tot de schouders en wor den langzamer hand breeder. De 'mouwen zijn van boven wijder dan van onderen. Kraag en man chetjes worden gemaakt van de- i zelfde stof. Een aardig gekleurde strik geeft iets jeugdigs aan deze japon. Drie knoo pen en een bree- de ceintuur fleu ren dit model ver der op. Patronen ver krijgbaar in de maten 44 en 46 a f 0.58. GEVULDE TOMATEN. 6 grote tomaten (gelijk van grootte), 1 des sertlepel peterselie, zeer fijn gehakt, 150 gr. ham (of schouder-), 30 gr. boter, kruim van oud brood. De tomaten worden gewassen en met een doek gedroogd, daarna wordt het bovenste kapje er met een scherp mes afgesneden, het binnenste uitgehold, zonder dat de bakjes stuk mogen gaan. De ham wordt zeer fijn gesneden en in een kom gedaan, daarna vermengd met tomatenpulp, peterselie, twee eetlepels brood kruim en gesmolten boter, peper of zout naar smaak. De bakjes worden gevuld met dit mengsel, daarna wordt het kapje er opgelegd en de tomaten in een vuurvaste schotel gezet, die gedurende 15 minuten in een warme oven wordt geplaatst. GEVULDE KARNEMELKPUDDING. L. karnemelk, geraspte schil, sap van twee citroenen, 150 gr. basterd suiker, 12 bladen witte gelatine, 100 gr. geraspte chocolade, 50 gr. gehakte okkernoten. De gelatine wordt een kwartier in ruim koud water geweekt, daarna op een zeefje gedaan om uit te lekken en opgelost in een half kopje kokend water; daarna door de karnemelk ge roerd. De lichte basterdsuiker, citroensap en schil worden eveneens bij de karnemelk gedaan, terwijl van tijd tot tijd geroerd wordt om te voorkomen, dat de gelatine zakt en om tevens te zien of de suiker opgelost is. Begint de melk dikker te worden, dan wordt ongeveer Va in een glazen schotel gegoten, hierop worden ge hakte amandelen en geraspte chocolade ge strooid, weer Va van de melk en chocolade, noten en tenslotte de rest van de melk. Is er nog van het vulsel over, dan wordt dit over de pudding gestrooid als hij geheel koud is. In de schaal opdienen als de pudding volkomen koud is. Gelatinepuddingen kunnen het best daags te voren gemaakt worden, in ieder geval minstens 8 uur voor het opdienen. VOOR DE KOFFIETAFEL. Vleessla met tomaten. Vleesresten worden enige uren weggezet in een marinade van azijn, olie, peper, zout en gesnipperde uit, nadat er eerst dunne reepjes of blokjes van zijn gesneden. Enige mooie gave tomaten worden aan dunne plakken gesneden, evenals enige hard gekookte eieren, daarna doet men de vleessla en de tomaten en eieren laag om laag in een glazen vlaschotel en over giet het met de marinade. We gebruiken een glazen vlaschotel, omdat een slabak of kom wellicht te groot is voor de gereedgemaakte hoeveelheid. KAASKOEKJES. 2% d.L. koud water, 30 gr. boter, 1 ei, 60 gr. zelfr. bakmeel, 50 gr. parmezaanse kaas, zout, peper, frituurvet. Water en boter worden in een steelpan ge daan en op kookpunt gebracht. Intussen wordt de bloem met het zout en de peper gezeefd en langzaam in het water gestrooid, daarna laten wij het roerende doorkoken, totdat de bloem als een bal van de pan loslaat. De massa moet een weinig afkoelen, daarna wordt eerst het eierdooier er doorgeklopt en vervolgens de kaas. We blijven kloppen gedurende enige minuten, waardoor het geheel luchtiger wordt. Het eiwit wordt met een tikje zout zeer stijf geklopt en met een metalen lepel met het deeg vermengd, niet kloppen, doch scheppen. In een pannetje wordt frituurvet heet gemaakt en hierin wordt telkens een theelepeltje van het beslag gedaan en goudgeel gebakken. Uit scheppen, de olie op papier uit laten lekken en de koekjes op een met een vingerdoekje belegd schaaltje warm presenteren, bestrooien met ge raspte kaas. DOOR G. TH. ROTMAN (NADRUK VERBODEN) 13. Nu, ik had dadelijk al een angstig voor gevoel, dat het mis zou lopen, omdat wij hard liepen, zie je. Toen ik dan ook omkeek, zag ik den meneer, bij wien aan de bel getrokken was, woedend buiten de deur kijken. Den jongen, die het gedaan had en die juist de andere kant uitgelopen was als wij, zag hij niet. 14. En toen gebeurde, waar ik al bang voor geweest was: hij zag óns voor de schuldigen aan en kwam ons achterna. „Wacht maar, apen, dat is de laatste keer, dat je me dat levert!" riep hij. „St!" fluisterde ik, onder 't lopen tegen Saar, „als hij vlak bij is, in ééns opzij springen en dan terughollen!" 15. Nou, 't lukte prachtig, hoor. Toen hij vlak achter ons was en ons net wou pakken, stoven we ineens op zij weg en liepen in eens terug, zodat hij minstens 4 meter te ver door holde en moeite had om op de been te blijven. Maar daarom waren we hem nog niet kwijt! Kun je denken! Hij kwam natuurlijk terug, en nog dubbel zo woedend, dat vat je. 16. Daar ik op het trottoir gebleven was, kwam hij mij maar achterna en had me al gauw bij m'n haar te pakken. „Ik heb niets gedaan!" jammerde ik. „O, dan zal je nog wel eens wat doen!" was het antwoord, „dan heb je nou je portie alvast beet!" En meteen kreeg ik een paar oorvijgen, die klonken als een klok. Stadsschouwbu, „ALLES F (Fritz De nieuwe o] chenl", door h Hirsch in de St: een daverend sue de pittige muzii Hilde Harmath, f scènes van Cla waren even zo\ slagen van dit z Het gegeven i werkt. De herer dat iedere Italia: als een hindernis en zelfvertrouwi Dit gezegde kom ter ore, die bes verkleed de ruite Juan van zijn v de piccolo verne club, wat de p appelverkoopster nu voor de pi vriend, de straa den begeleider c ziet, binnengeroi gang geweigerd zij verneemt, da haar plaats heefi dat door Tore Arancini versch Anraval, hetgee wikkelingen, tot echte prinses is terug en Marie! alle-dag teruggi bedrijf met haa Het is ondot vrolijke, frisse j geven, maar hel haar best. De ve math, die als sin rol vervulde, vei jubilaris Paul E als de piccolo, kregen menig oj een voorname u komiek Arpad rette zijn talent grappen en lé Zijn duo met Cl op de muziek dietje, dat door burg werd me appelenbombarc een waar knal-i „gehaald", terv werd gezet en g gen wieder" na schouwburg zoi laten wegspoele neerstroomde. 1 hebben, kunnen bezoek aan Fri harte aanbeveli Onder buiti standigheden 1 voorlopig van De 2—0 overv geflatteerd gei zeker. Voetbal beter dan de door de Hagei Hun spel is buitengewoon band van de achterhoede, f zicht, dat een Tap, er niet ii tiek te doen bepaalde zich geleid over de een uitermate door het feit, een niet al te doelverdedigei A.D.O. ditma: andere wedsti laag kunnen PRIJS 12 PLUS 3 ct. SI Over Uw mo Dom! V HAAS' MOST Weder verkrij VARKEI vanaf 65 c Fijn runder 1 (v. h. muisje) thans 2 2 Aanbevelend, Jan van Go; Heemstede Mej.J. Heerenv Wassc

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 4