DERDE BLAD Vervolg Plaatselijknieuws BURGELIJKE STAND INGEZONDEN TONEEL W VOETBAL No. 48 29 NOVEMBER 1935. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 9 CHR. BESTURENBOND. Propaganda-vergadering. De afdeling Heemstede-Bennebroek van de Christelijke Besturenbond hield hedenavond in hot Gebouw voor Chr. Belangen aan de Voorweg, een grote propaganda-vergadering, waarvoor niet minder dan drie sprekers uitgenodigd waren. Nadat de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze was geopend en de voorzitter, de heer L. C. v. d. Steen, een welkomstwoord had gesproken, hield de heer W. Kok, bestuur der in algemene dienst van het Chr. Nat. Vak verbond een rede over het onderwerp: „In bewogen tijden". Spr. schetste de economische toestand, die langzamerhand onrustbarend slecht wordt door het opdrogen der welvaartsbronnen en het dalen van inkomsten en vermogens. Door de grote werkloosheid groeit er een geslacht op zonder vakkennis, met het demoraliserende gevolg: arbeidsschuwheid wat een gevaar is voor de maatschappij. Het ergste daarbij is, dat de toekomst er zo donker uit blijft zien, en aangezien regeren betekent vooruitzien, is het thans moeilijker dan ooit, om het schip van Staat te besturen. De Chr. vakbeweging behoort daarom de regering te steunen, zij mag niet offensief zijn en haar werkzaamheid behoort zich te beperken tot de zorg, dat de arbeiders niet verder achteruit worden gedrongen dan de noodzakelijkheid eist. Na een felle critiek op de N.S.B., die volgens spr., eenmaal in het bezit van de macht zijnde, de arbeiders in een slavenpositie zal brengen, besloot spr. zijn rede met een opwekking tot krachtige propaganda. De tweede spreker was do heer A. C. Vreug- denhil, hoofdbestuurder van de Ned. Veren, van Chr. technici, die een rede hield over het onderwerp: Een vaste koers. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door Diacoon G. van Eijk De redevoeringen werden afgewisseld door zang van de C'hr. Gem. Zangveren. „Soli Deo Gloria" uit Bennebroek, welk koor zeer ver dienstelijk, onder directie van den heer S. P. Visser, het „Adeste" van Otto de Nobel en „O, Gulden Hoofd" van Jac. Bonset ten gehore bracht. VIERING 10-JARIG BESTAAN ST. NICOLAASFEEST. Het is nu 10 jaar geleden dat er in de afd. Heemstede van de Ned. R.K. Volksbond stem men opgingen om een comité te stichten om in de dagen van St. Nicolaasd en kinderen van de leden een prettige 'middag te bezorgen. In die dagen van meer hoogconjunctuur ging dat vrij gemakkelijk. Diverse onderafdelingen gaven een kleine subsidie, ingezetenen, waar onder vele leden van de bond, droegen iets bij en zo kon een feestje in elkaar gezet worden. En het was dit eerste jaar, dat het bekende gezelschap „Roné van Duinen'1 uit Haarlem geëngageerd werd, en waardoor die eerste middag zulk een succes werd, dat, al ging het met de financiële hulp niet zo vlot, men telken- jare een Sint Nicolaasfeest kon organiseren. Het comité meende dit jaar liet 10-jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, en al zijn er weer grootse plannen voor een kinderfeest op 8 Doe. a.s., nu wilde zij ook de vele begunstigers in de feestvreugde betrek ken, door een familiefeestavond te-organiseren. De grote zaal van het verenigingsgebouw was dan ook Maandagavond tot in de.uiterste hoeken bezet, en het was zeker in de geest der aanwezigen, dat ook voor deze avond het gezel schap van den lieer René van Duinen was ge engageerd, nu eens niet voor de kleinen, maar die: ook de ouders wel weten bezigt*- houden. Dat bleek al bij hun entreenummer „Hachy Sineh Japanse Antipoden", door den heer en mevr. Duinen, in kleurige costumes en dooi- een balanceerkunst die grenst aan het onmogelijke. Ook aan de trapeze verrichtten de heer en mevr. v. Duinen menig kunststukje. In de grootste spanning werden de hals brekende toeren op een rijwiel verricht, dat geplaatst was op een tweetal verhogingen. Bijzonder interessant was „Bobby", de reke nende hond, en een waardig slot van hun op treden was hun komisch werk op het slappe koord, in hun Volendammer pakjes. Tijdens een korte pauze was er gelegenheid het comité te complimenteren, waarvan gebruik gemaakt werd door den Voorzitter van de land- en tuinbouwbond, afd. Heemstede, den heer J. C. Behagen, namens de afdeling, maar ook als Vader, die dankbaar was voor wat zijn kinderen in die jaren hadden genoten, en door den heer N. Jv. d. Linden namens de bouwvakarbeidersbond St. Jozef, op wiens initiatief het comité gesticht was. Mede klonken dankwoorden aan de verschil lende commissieleden voor alles wat zij in die jaren gedaan hebben. Rest ons nog te melden, dat een band onder leiding van den heer Elsenems voor het muzikale gedeelte zorgde. Het was een succesavond. VOETBALLENDE TENNISSPELERS. De Heemsteedse Lawn-Tennisclub „Heem stede" heeft uit zijn leden een voetbalelftal ge vormd, dat van tijd tot tijd vriendschappelijke wedstrijden wil spelen. A.s. Zaterdagmiddag zal de eerste wedstrijd worden gespeeld op het terrein van Meer en Bosch te Heemstede tegen een elftal van Meer en Bosch. De aanvang is bepaald op 2 uur. PLUIMVEE- EN KONIJNENTENTOONSTEL LING VAN „DE EENDRACHT". Zaterdag en Zondag zal de Pluimvee- en Konijnenvereniging „De Eendracht" weer haar jaarlijkse tentoonstelling houden in het R.K. Verenigingsgebouw. Deze tentoonstelling belooft alle voorgaanden te overtreffen. Toen wij gisterenavond even een kijkje namen bij de opbouw en het inkooien, was het al te zien dat er zeer veel animo bestaat onder de inzenders. Deels dankt de vereniging die belangstelling aan het vrij vroege organiseren, deels ook aan het zeer gunstige vraagprogram, dat een prikkel is tot inzenden. Er zijn dan ook circa 600 nummers ingeschre ven, terwijl wegens plaatsgebrek vele nummers moesten afgewezen worden. Voor konijnenliefhebbers is er volop te ge nieten, zowel voor de liefhebbers van grote rassen, waar wit en haaskleur de aandacht vragen, als voor de kleine rassen, waarin vooral de „Pooltjes" rijk zijn vertegenwoordigd. Voor kippenliefhebbers is er „voor elck wat wils", temeer omdat er nu geen „grote", maar vele inzenders zijn. De firma Zwaluw en de Bruin uit G'ouda zorgt weer dat vooral de duivenliefhebbers iets moois te zien krijgen, ook al zullen haar kippen niet onbekroond blijven. De Haarlemse Vogelvolièreclub „Onderling Genoegen" was druk in de weer aan de bouw harer volière's, waarin straks de fraaie binnen- en buitenlandse vogels een plaatsje zullen krijgen. Om de liefde voor de dieren bij de jeugd te bevorderen, zal het bestuur de kinderen der hoogste klassen van de diverse scholen in de gelegenheid stellen om Zaterdagmorgen de tentoonstelling gratis te bezoeken. Hedenavond om 8 uur heeft de officiële opening plaats, waarbij alleen toegang hebben zij die een speciale uitnodiging hebben ont vangen. Voor hen die rustig een kijkje willen nemen raden wij aan Zaterdag, zo mogelijk in de morgenuren, te gaan. Voor tijden van openstelling en entréeprijs verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 26 November 1935. S. C. v. d. Heiligenberg, Voorweg 43. A. Jarosch, Heemst. Dreef 72. J. Weesie, Landr horstlaan 20. Mevr. A. Wierstra, Bronstee- weg 102. K. P. Klaase, J. van den Bergstr. 16. BEGRAFENIS BROEDER A. BERKHOUT. Dinsdag waren vele belangstellenden saam- gekomen in de Kapel der Stichting „Meer en Bosch" te Heemstede om getuige te zijn van de plechtige begrafenis van Br. A. Berkhout, die gedurende meer dan tien jaren met grote toe wijding in deze inrichting werkzaam was. lil het kerkje zijn door vriendelijke handen de veie kransen geschikt en bij het zwakke kunstlicht schijnen de witte bloemen de levende tolk te zijn van grote dankbaarheid en warme toegenegenheid, die Br. Berkhout door zijn be scheidenheid en ruim hart heeft verworven. De Heemsteedse jeugd, waaronder hij ook meerdere jaren heeft gewerkt, is ruim vertegen woordigd, evenals het Bestuur der Christelijke Vereniging voor de verpleging van Lijders aan Vallende Ziekte, de Stichting Zon en Schild, waar hij enige tijd toefde om zijn opleiding te voltooien, de Zusterkring van Bethesda-Sarepta en de Broederschap van Diakonen, waarvan de ontslapene lid was; allen gaven zij van hun hartelijke belangstelling blijk. Als geestelijk verzorger der Stichtingen gaat de heer H. W. Duyvendak in deze dienst voor en leest de eerste tien verzen van 11 Cor. 5. Waarom werd dit jonge leven afgesneden, aldus spreker, waarom werd onze Broeder, die tien jaar in stille toewijding onder ons werkte, uit zijn arbeid, die zo de volle liefde van zijn hart had, weggerukt? Wat is dan het levensdoel? Het doel van 's mensen leven vindt eerst zijn volle ontplooiing en bestemming in de verheer lijking van God. Ais dat levensdoel bereikt is, doet het er niet toe of het leven lang van jaren of kort van dagen is. Onze Broeder heeft dat levensdoel bereikt. Moge dat een troost zijn voor zijn treurende ouders, broers en zusters. Na het dankgebed werd gezamenlijk Psalm 103 7, 8 en 9 gezongen en onder de tonen van „Daar ruist langs de wolken" wordt de kist uitgedragen. De patiënten van „Meer en Bosch" hebben zich aan weerszijden van de Lindenlaan opgesteld om hun vriend en Broeder een laatste groet te brengen en de prachtige krans, welke namens hen wordt aangedragen, vertolkt de dankbaarheid voor zijn stille, maar gewaar deerde arbeid. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. C. J. van Paassen als voorzitter van het Bestuur, die mede namens Ds. Nauta van „Zon en Schild", de Heemsteedse jeugd en de Broederschap van Diakonen waardering uit spreekt voor het werk van den ontslapene, dien hij typeert als een echt Diakoon. Vol ver trouwen, yervolgt Ds. van Paassen, leggen wij onzen Broeder niet in de open groeve, maar in Gods vaderhanden. In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen, ook voor hem is daar plaats bereid, hij is ingegaan in het huis des Vaders. Tenslotte dankt een zwager van den over ledene in hartelijke bewoordingen allen, die hem het lijden hebben verlicht en die hem op zijn ziekbed met trouwe zorgen hebben omringd. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuin liedenvereniging „Aerdenhout en O." een ver gadering met als spreker de heer E. J. Raatjes, landbouwkundige, die als onderwerp behan delde „De superfosfaatindustrie, haar ontwikke ling en betekenis voor land- en tuinbouw". Alvorens dit onderwerp behandeld werd, had de afwerking der agenda plaats. Onder enige toepasselijke woorden werd wederom een nieuw lid geïnstalleerd. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dei- vereniging zal a.s. Zaterdagavond in heel intieme kring een feestavondje georganiseerd worden, waarover enkele mededelingen volgden. Voor de in de volgende zomer te houden Lathyristentoonstelling bleek weer volop animo, daar 20 leden zich reeds opgaven tot deelname, waarvoor in de loop van het voorjaar planten zullen beschikbaar gesteld worden. Ter keuring was door den heer B. Nieuwen- huis een collectie cyclamen ingezonden, waar voor de keuringscommissie 10 punten toekende. De heer A. Schreuder behaalde met een vaas Chrysanten 9 punten. Hierna kreeg de heer Raatjes het woord voor zijn causerie. In het eerste deel' van zijn rede wees spr. op de grote voordelen van de A.S.F.-korrel, een zeer gemakkelijke bemesting, door de afwezig heid van ballaststoffen, wat de arbeid ver gemakkelijkt. Hoe, in tegenstelling met enkel voudige bemesting, voor iedere grond een juiste percentage van stikstof, zuurstof en kalk, al naar het land behoefte heeft, kan aangebracht worden. Spr. wees op de beperking van de concen tratie van het bodemvocht, benevens nog talloos vele voordelen dezer bemesting. Aan de hand van tabellen toonde spr. aan, dat na gehouden proeven op proefvelden de quantiteit zowel als de qualiteit stukken staat boven de enkelvoudige of stalmest. Voor deze avond had spr. zich meer bepaald tot de behandeling van bloembollen en de aard appelteelt en waarbij tabellen aanwezen, dat zelfs de bloeitijd van tulpen en hyacinthen en seringen er door bevorderd werd. Na afloop der zeer interessante causerie werden vele vragen gesteld, o.a. over de toe passing van A.S.F.-korrels op gazons, vrucht bomen en andere land- en tuinbouwproducten. Zeer tot ieders genoegen werden de vragen door den inleider beantwoord en de voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij den heer Raatjes dank zegde voor zijn leerzame avond en hem een „tot weerzien" toeriep. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Afd. HeemstedeBennebroek opgericht. Onder voorzitterschap van den heer A. J. BredaKleijnenberg, lid van de Provinciale Commissie van het Nederlands Bijbelgenoot schap en bestuurslid van de afdeling Haarlem, werd Dinsdagavond in het Wijkgebouw der Geref. Kerk het voormalig Hotel Van Ree in de Camplaan, een bijeenkomst gehouden teneinde te komen tot de oprichting van een zelfstandige afdeling HeemstedeBennebroek. Tot dusver behoorden deze gemeenten tot de afd. Haarlem, doch de toename van het aantal leden maakte het noodzakelijk alhier een aparte afdeling te vestigen. Als inleiding las de voorzitter Jac. li 14. Hierna ging spr. voor in gebed en opende de bijeenkomst met een enkel woord, waarbij hij op het doel van het Bijbelgenootschap wees, n.l. het verspreiden van de bijbel. In overleg met het hoofdbestuur is tot het zelfstandig maken van de afdeling HeemstedeBennebroek besloten; de redenen, die tot dit besluit hebben geleid, werden breedvoerig door spr. toegelicht. Hierna gaf Ds. D. t. Boeke, secretaris Binnenland van het N.B.G., een beschouwing over de inrichting van het Genootschap en zijn afdelingen. Het Genootschap geeft bijbels uit in verschillend formaat naar de behoeften der mensen, met allerlei grootte van letter, zelfs met buitengewoon vette letter ten behoeve van half- blinden. Gok in Brailleschrift worden bijbels uitgegeven. In niet minder dan dertig talen is de bijbel vertaald; dit is een werk van eeuwen geweest en heeft schatten geld gekost, iri geheel lndië kunnen thans de inboor lingen de bijbel in hun eigen taal lezen. De opleiding van taalgeleerden behoort daarom ook tot het werk van het bijbelgenootschap. In het binnenland kan de actie van het N.B.G. het best tot haar recht komen, indien zoveel mogelijk afdelingen worden opgericht, wat meue geleid heelt tot splitsing van de afdeling Haarlem. Hierna werd na enige gedachtenwisseling de afdeling HeemstedeBennebroek definitief op gericht met 38 leden. Als bestuursleden zijn gekozen de heren Ds. Dondorp, Ds. Barger, Ds. Lekkerkerker te Bennebroek, Mr. Bnët, de heren Jac. Strop, N. Vos, A. J. BredaKleijnenberg, G. J. Scliuyt, Mr. de Koek v. Leeuwen, S. Steenhuis. Voorlopig fungeren als voorz. en secr. de lieren Mr. j. W. A. de Koek v. Leeuwen en G. J. Schuyt. Het secretariaat is gevestigd Lieven de Keij- laan 16. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afd. Heemstede van de Ned. R.K. Volksbond haar maandelijkse ledenvergadering. Na opening door den voorzitter met de Chr. groet, volgden de notulen, welke werden goed gekeurd, doch enkele besprekingen uitlokten, o.m. over het gehouden jaarfeest, waarbij werd aangedrongen meer soepelheid te betonen met de toegangsbewijzen, waarop de voorzitter ant woordde, dat het jaarfeest een patroonsfeest is en uitsluitend bestemd voor de leden met hun vrouwen of verloofden. Medegedeeld werd, dat op de eerstvolgende vergadering de begroting behandeld zal worden. In een vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Ferdolage, werd gekozen de heer L. Roest. Vervolgens trad als spreker op de heer A. J. M. Angenent, districtbestuurder van de bond, met als onderwerp „Het karakter van de moderne Staat is kapitalistisch". Spr. begon met er op te wijzen, dat het sociaal-economisch leven van de mensen nauw verband houdt met de staatkundige overtuiging, en behandelde daarna de ontwikkeling van de Franse revolutie en de oorzaken die daartoe hebben geleid, tevens de terugslag in andere landen en ook in Nederland, waaruit de moderne rechtsstaat ontstond. Na er op gewezen te hebben, dat door het toenemend individualisme en het kapitalisme als het gevolg daarvan de Staat noodzaakte, in te grijpen door het maken van sociale wetten, wees spr. er op, dat grote groepen de Staat in een bepaalde richting wilden drijven. Aan het slot van zijn rede maakte spr. een vergelijking tussen heioude en het nieuwe feudale stelsel en wees er op, dat men weer zal moeten trachten de Staat zodanig te maken, dat het algemeen belang bij haar veilig is. Het kapitalisme heeft zich van haar meester gemaakt, zodat zij is geworden een bescher- mingsdienst voor sociale objecten. Op enkele gestelde vragen gaf de spr. een duidelijk antwoord, waarna de voorz. den spr. dankte voor zijn gehouden rede en vervolgens de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Collecte voor hulp in nood bracht 1.18 op. KALENDERS. Bij de uitgeverij „Contact", Heerengracht 291, Amsterdam, is verschenen de „Jo Spier Kalender 1936", een maandkalender, gedrukt in frisse kleuren. Op ieder blad is de kalender van een maand afgedrukt, aan de bovenzijde voorzien van een door onzen eminenten kunstenaar ver vaardigde, toepasselijke tekening. Hoe geestig en fris van kleur zijn b.v. de tekeningen van de carnavalviering; van de ijspret, van de kermis, om er maar enige te noemen. De kalender, die keurig is uitgevoerd, zal een welkome gast zijn in de huiskamer en ongetwijfeld zal dit kunst werk van den populairen tekenaar voor velen een alleraardigst St. Nicolaas- of Kerstgeschenk zijn. Getrouwd: S. Ypeij met B. H. Hulshoff. Bevallen: W. G. LeuvenCouenberg z.; A. J. Weijersvan Roode z.; E. M. TelKeijzer z.; J. A. VisserOskam d. Overleden: F. Schoorl 82 j.; A. Berkhout 30 j„ ongeil.; G. Brouwer 80 j., wed. J. M. Rijn bende; J. Bonnen 82 j„ wed. A. Brunsting. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) ONTWAPENING! Motto: Het is niet alleen aangenaam of mogelijk voor ons om meer dan alle anderen tot de vredesconferenties bij te dragen, maar het is onze internationale plicht. Prof. Mr. C. van Vollenhoven. Nog fris in ons geheugen ligt het initiatief van de Nederlandse dagbladpers tot een ont wapeningspetitionnement. Wij weten met welk een enthousiasme dit initiatief door het Neder landse volk werd toegejuicht niet alleen, doch ook welk een indruk het resultaat van deze actie, 2.438.908 adhaesie-betuigingen, op de andere volken maakte. Als wij het resultaat van de sindsdien onder nomen ontwapeningspogingen beschouwen, moeten wij constateren, dat de verwachtingen bitter werden teleurgesteld. In plaats van be perking en vermindering der bewapening zien we een bewapeningswedloop ontstaan, waarvan de gevolgen in al hun verschrikkingen niet zijn te overzien. Staat het Nederlandse volk, dat zo over tuigend van zijn vurig verlangen naar ont wapening blijk gaf, hier machteloos tegenover? Neen! Zijn roep om ontwapening heeft weerklonken, de eerste maal helaas tevergeefs. Laat het thans die roep herhalen, luider als het moet! Het kan niet anders of die stem móét weer klank vinden in de harten van de andere volken. Nederlandse Dagbladpers, uw initiatief inder tijd heeft duizenden en duizenden Nederlanders aan U verplicht. Zet uw schouders ook onder dit werk! Heel Nederland, ja, de wereld zal U danken. En gij, Nederlanders, bij wie dit plan weer klank vindt, betuigt als particulier of in verenigingsverband bij ondergetekende uw adhaesie, opdat wij dit voorstel tot een tweede petitionnement voor.internationale ontwapening met des te meer klem bij de Nederlandse pers kunnen bepleiten. Voor het Hoofdbestuur van Jong-Europa: C. ARENDSE. A. P. MEIJER—GERHARD. M. ELSEN, Alg. Secretaris, Sneeuwbalstr. 208, 's-Gravenhage. Den Heer Redacteur van De Eerste Heemsteedsche Courant, Haarlem. Geachte Heer Redacteur! In de Telegraaf van 25 dezer werd mijn aan dacht gevestigd op een onder de rubriek „Wat anderen er van denken" voorkomend artikel van den heer Insinger over straatbevuiling door honden. Daar dit ook vooral in de buitenwijken van Heemstede bijv. Leidschevaartbuurt en andere veel voorkomt, zou ik door middel van uw algemeen verspreid blad er de aan dacht van onze gemeente-autoriteiten op willen vestigen of het niet mogelijk is dit euvel in 't vervolg te voorkomen en door de een of andere bepaling te zorgen dat onze overigens door haar netheid goed bekend staande gemeente geen trottoirs heeft, die bevuild worden door honden die „uitgelaten" worden. Wijl de meeste honden door de eigenaars zelf worden rond geleid, die ze meestal aan een touw of leer vasthouden, is het dunkt mij met een beetje goede wil zeer goed mogelijk om, wanneer de hond „aanstalten maakt", door een klein rukje hem daar heen te trekken en het vuil daar te doen deponeren, waar het de voeten van de voetgangers niet kan bevuilen. Op deze manier zouden de honden-eigenaars heel wat ergernis van de wandelaars kunnen wegnemen. U mijnheer de redacteur dankend voor de toegestane ruimte. Hoogachtend, Rhododendronplein 18. J. DE BOER. DE BLOKKENDOOS. Cabaret-Revue. De Blokkendoos, liet nieuwgevormde cabaret, dat onder de artistieke leiding van Fientje de la Mar reeds zoveel successen te Amsterdam heeft geboekt, heeft Zondagavond in de zeer goed bezette stadsschouwburg een voorstelling gegeven teneinde Haarlem en omgeving in de gelegenh* id te stellen kennis te nemen van hetgeen de leidster en haar trawanten op liet gebied van cabaretkunst vermogen. En ook hier wist het publiek de prestaties van De Blokkendoos te appreciëren, wat niet verwonderlijk is, want dit cabaretgezelschap geeft bij een zeer gevarieerd programma goede kunst al is het dan ook met een kleine k! Daar was allereerst Eientje de la Mar zelf, die in dit genre een grote veelzijdigheid ten toon spreidde. Zij zingt niet alleen, doch spéélt ook de stukjes, die zij voordraagt. lil haar Jórdaanliedjes, het wrange „Va t' en Israël" en het geestige: Jantje" toonde zij verschil lende facetten van haar talent en al stond niet alles wat zij te horen gaf op hetzelfde hoge peil, zij behaalde niettemin oen daverend en welverdiend succes. Als tweede noemen wij Johan Elsensohn, die een uitnemend staaltje van voordrachts kunst gaf in een tweetal echt Amsterdamse karakterschetsen. Voorts Corrie Vonk, die eveneens het komieke element vertegenwoor digde als „girl", en in het fijngespeelde „Franse thema's" bewees, nog meer in haar mars te hebben. Ook serieuze danskunst kregen wij te zien, evenals als ettelijke geestige, eenacter- tjes. Beuker en Denijs, de vleugelvirtuozen zorgden voor muzikale afwisseling, die o. i. door het publiek te weinig op prijs werd gesteld. Het optreden der „Jungle-serenader", de jazz-singers door de microfoon was buiten gewoon aardig. Als conférencier kweet Jan van Ees, die zichzelf de bescheiden titel van „scènes-lijmer" gaf, zich uitstekend van zijn taak, wellicht juist daardoor, omdat hij niet opzettelijk geestig wilde zijn. Alles bijeen was het een zeer prettige avond, die den liefhebbers van cabaret veel genoegen heeft verschaft. J. 0 Uit het R.C.H.- kamp jk&w* grote belangstelling voor de strijd tegen v.s.v. R.C.H. heeft onder zeer ongunstige terreins omstandigheden door de grote regenval had het Schiedamse veld meer weg van een modder- bassin, dan van een voetbalveld toch kans gezien één punt mee naar huis te brengen en zich daarmee in de kopgroep van haar afdeling gehandhaafd. Ja, door de nederlaag van V.S.V. is de strijd om de voorlopige bezetting van de bovenste plaats nog in hevigheid toegenomen. De blauw-zwarte ploeg heeft aanmerkelijk beter gespeeld dan tegen K.F.C. Speciaal het eerste half uur van de strijd werd uitnemend voetbal vertoond en ware de voor lijfsbehoud vechtende Schiedammers geheel in de verdedi ging gedrongen. Dat de stand in die periode slechts een 0-voorsprong te zien gaf, was meer aan gebrek aan fortuin, dan aan krachtig verdedigen der thuisclub te wijten. Plotseling echter zakte het tempo, waarschijnlijk door het zware veld, aanmerkelijk; de gehele ploeg kreeg een inzinking, die zelfs tot een kwartier na halt- time duurde. In die tijd hadden de energieke gastheren hun achterstand in een 21-voor- sprong weten om te zetten. Toen was het echter genoeg. Met inspanning van alle krachten kwam R.C.Hl haar inzinking te boven en speelde men wederom zeer goed voetbal. Dank zij het uit muntend verdedigen van Breitner wist echter alleen v. d. Horst een schitterend doelpunt te coren na een afgemeten voorzet van den nieuwen rechtsbuiten v. d. Meulen. Met gelijke stand 22 kwam derhalve het einde van deze spannende wedstrijd, die door scheidsrechter Boekman zeer goed geleid werd. En thans a.s. Zondag de grote kamp tegen de leiders V.S.V., die met slechts één punt voor sprong aan de kop staan. Dat belooft weer eens een gezellige drukte te worden in het prachtige Sporlpark."Een uitslag te voorspellen, daar zullen wij ons maar niet aan wagen. Wel kan de Racing er van verzekerd zijn, dat de Velsenaren alle pogingen in het werk zullen stellen om hun in zinking te boven te komen. Speelt R.C.H. echter als Zondag j.l. in Schiedam en dan op een goed veld, dan is het nog niet zo zeker dat V.S.V. daar maar zo één, twee, drie in slaagt. Men kan er van verzekerd zijn, dat de uitslag van deze wedstrijd door het gehele Westen met de grootste belangstelling tegemoet gezien wordt. R.C.H.'ers, alle hens aan dek, de kans om sinds lange jaren weer eens aan de kop te komen, bestaat heslist. Grijpt die kans met beide handen aan, gij zult er uw talrijke supporters een groot genoegen mee doen. Het elftal verschijnt geheel volledig als volgt: Metten, Kors, Prevost Sr., J. Geutskens, Ruis, Prevost Jr., v. d. Meulen, Slot, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. Scheidsrechter is de heer Casteleyn. Wij wijzen nog even op de voorverkoop tegen gereduceerde prijzen, die aan de bekende adres sen plaats heeft. Rest nog de mededeling, dat de thuis wedstrijden van R.C.H. tot nadere aankondiging weer om 2 uur beginnen! Uit het H.B.C.-kamp. Door kerkelijke feesten in de St. Bavoparochie was er Zondag geen enkele wedstrijd vast gesteld, behalve de Junioren, welke wedstrijden ook werden afgelast. Maar al deed H.B.C. zelf niets, D.H.L. zorgde voor een versteviging der bovenste plaats, door G.D.A. met 21 te kloppen, terwijl Leonidas met 32 van Graaf Willem won. De stand der kopploegen is nu als volgt: H.B. C7 6 1 12 30—13 1.71 Spartaan 6 3 3 0 9 10—7 1.50 G.D. A5 2 2 1 6 14—8 1.20 Leonidas 8 3 3 2 9 16—12 1.12 Zondag moet H.B.C. naar Leonidas in Rotter dam. Hoewel nog niet tegen G.D.A. en D.H.L. gespeeld is, is de wedstrijd tegen Leonidas reeds de returnmatch. Op 27 October won H.B.C. thuis met 43. Wij menen dat vooral de aanval van H.B.C. meer productief geworden is en wij twijfelen er niet aan of, als van begin tot het einde hard gewerkt wordt, de puntjes mee naar Heemstede gaan. Naar wij vernemen is het vrij zeker dat Kortekaas de spilplaats voor G. Vinke zal in nemen en Draijer weer de backplaats zal be zetten. Voor Zondag is het programma als volgt: 2 uur: ll.B.C. IISantpoort UI. 2 uur: B.S.M. 11—H.B.C. 111. 2 uur: N.A.S. 1—H.B.C. IV. 12 uur: H.B.C. VAlliance II. Junioren: A. ConcordiaH.B.C.; B. 12.30 uur: H.B.C.—Ü.G.; C. 12 uur: H.B.C.—D.E.K.; D. 1 uur: T.Y.B.B.—H.B.C. Uit het H.F.C. „Heemstede"-kamp. HeemstedeHillegom II (73). Deze uitslag geeft geenszins de verhouding van de wedstrijd weer. De eerste twintig minu ten is Hillegom zelfs het meest aanvallend, het is dan ook aan het goede werk van de Heem stede-achterhoede te danken, dat Hillegom in deze periode niet gescoord heeft. Eindelijk werkt Heemstede zich los en dan gaat het steeds vlot ter, Van Duffelen opent de score en rust gaat in met een 30-voorsprong voor Heemstede. Na de rust ontwikkelt Hillegom wederom een snel open spel en zij ziet kans in vijf minuten 2 doelpunten te scoren. Het wordt nu een vin nige strijd wie of het eerst zal scoren, hetgeen Heemstede door Vait Daalen gelukt. Direct hier op scoort De Bruin nog 2 maal voor Heemstede en Kors scoort uit een strafschop het zevende doelpunt. Hillegom scoort nog één keer, zodat het einde komt met een geflatteerde 73-over- winning voor Heemstede. Heemstede IIIHaarlem VIII (22). Deze voor Heemstede 111 zeer zware wedstrijd heeft zij op kranige wijze tot een gelijk spel weten te brengen. Programma voor Zondag 1 December: Heemstede 1V.O.ü. I (vriendschappelijk). Aanvang 10 uur. Heemstede IIV.O.G. II (vriendschappelijk). Aanvang 10 uur. Spaarnestad IIIHeemstede 111. Aanvang 2 u. Heemstede I speelt in deze opstelling: W. H. Numan, B. v. d. Klashorst, M. Schabbing, J. v. d. Walle, H. de Raadt, W. van Pelt, C. Band, J. Spek, C. Kors, J. van Duffelen, C. de Bruin. H.P.C.-NIEUWS. Op 't zwemfeest van Zignea behaalde de H.P.C. wederom enige mooie successen. Op de 5 X 50 M. schoolslag-estafette dames behaalde de H.P.C. de le prijs, terwijl op de 5 X 50 M. vrije slag-estafette jongens weer op een le prijs beslag gelegd werd. Bovendien behaalde Minca Sleenhuis op de 3 X 25 M. wisselslag persoonlijk de le prijs. Tevens speelde H.P.C. op dit zwemfeest een polowedstrijd tegen L.Z.C., die met grote cijfers werd gewonnen. Vooral 't goede spel van Mooi en Uitendaal viel op. A.s. Zondagmiddag worden in 't Sportfond- senbad enige polowedstrijden gespeeld voor de wintercompetitie van de K.N.Z.B. Om 2 uur wordt gespeeld H.P.C.-dames tegen Otter (Hilversum). Dit zal voor onze dames een zware wedstrijd worden. De H.P.C. dames komen in een eenigszins ge wijzigde opstelling uit. Het afgelopen seizoen was niet erg succesvol. Misschien zal 't van de winter beter gaan. De opstelling luidt: Mies v. d. Zouwe, Cato Kann, Frieda Kami, Polly Schalken, Rietje Bakker, Ans Sevensma, Rudi Kloots. Hierna volgen de heeren-partijen: Nereus (Koog a. d. Zaan)Triton (Weesp). H.V.G.B. (Haarlem)—A.Z.C. (Alfen). F.n tot slot de le klasse wedstrijd: H.P.C. Zian (Den Haag). Deze wedstrijd moeten de H.P.C.'ers winnen. Kom, heren, Iaat zien wat een goede training vermag. De opstelling is als volgt: L. Kohier, A. J. Braam, H. Levenaar, C. Bigot, J. Uitendaal, J. Kooyman, S. Mooi. Tevens speelt H.P.C. II tegen A.Z. I uit Am sterdam. Dit zal wel een te zware opgave voor de H.P.C.-reserve blijken te zijn. De.opstelling is als volgt: S. Blei, J. W. Dein, J. v. Zadel, H. Slefels, B. Leih, H. Leloux, H. Eldering. WATERPOLO. Voor de wintercompetitie, georganiseerd door de K.N.Z.B., worden Zondag 1 December de volgende polo-wedstrijden gespeeld: Nereus—Triton. (Heren). NereusD.A.W. (Dames). H.V.G.B.—A.Z.C. (Heren). H.P.C.—Z.I.A.N. (Heren). H.P.C.Otter (Dames). De wedstrijden worden gespeeld in liet Spoft- fondsenbad te Haarlem, aanvang 2 uur precies.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1935 | | pagina 5