(jvoré kom BRAMMETJE FLAPOOR EN Z*N VRIENDEN PREDIKBEURTEN Goedkooper BAVARIA BIEREN Beter Wijnhandel ,,'T RAEDTHUYS" 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 23 Februari. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. In beide diensten extra collecte ten bate van het fonds inwendige zending. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. Gebouw voor Chr. Belangen, Voorweg. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. TONEELUITVOERING „NUT EN GENOEGEN". De Toneelvereniging „Nut en Genoegen" gaf Zaterdagavond in Hotel „Lommeroord" voor haar donateurs een toneeluitvoering. De zaal was geheel bezet. Opgevoerd werd het blijspel „Polly Perkins", een spel van list en liefde in drie bedrijven, vrij naar Douglas Murray, door Gerard Nielen. De inhoud van het stuk komt hierop neer, dat een jonge weduwe, mevr. Calthorpe, die in haar eerste huwelijk niet gelukkig was geweest, op een reisje kennis maakte met een op leeftijd zijnde Canadees, die haar ten huwelijk vroeg, maar afgewezen werd. De oude heer kwam spoedig te overlijden en liet zijn schatten na aan zijn neef, onder voorwaarde echer dat hij trouwde met mevr. Calthorpe. Nu komt de jonge Canadees om een kansje te wagen de schatten te bemachtigen, doch de jonge weduwe, die haar toekomstigen echtge noot op de proef wil stellen besluit, zich als kamermeisje uit te geven en maakt hem wijs dat mevr. Calthorpe voor enige tijd afwezig is. En in die tijd wordt de jonge Canadees zóó verliefd op het kamermeisje, dat hij er de erfenis aan geeft. En dan komt de ontknoping, met gevolg, dat zij elkander krijgen! Maar er zijn nog meer verwikkelingen. De Canadees heeft 2 zusters, die ook in de erfenis zijn betrokken, mits het huwelijk tot stand komt. Dat er dan ook nog al verwikkelingen zijn, is begrijpelijk en de lach daverde dan ook ge durig door de zaal. Dit was niet enkel te dan ken aan het stuk zelf, dat heel geestig in elkaar is gezet, maar ook en vooral aan het vlotte spel. En dan noemen wij allereerst mej. Harren, die de rol van mevrouw Calthorpe uitbeeldde, terwijl de heer J. Loerakker een goede figuur was als de jonge Canadees. De heer J. Meijer, als de oom en zaakwaar nemer van mevr. Calthorpe, had geen gemak kelijke taak zijn lief nichtje onder de duim te houden, maar hij hield het vol! Een nieuweling in het gezelschap was de heer H. Braber. Vergissen wij ons niet, dan is dit een goede aanwinst voor Nut en Genoegen. Hetzelfde mag gezegd worden van mej. Ver steeg, als de jongste zuster van den Canadees. Corry Gladpootje was een uitstekende dienst bode, terwijl mevr. Verhoef vrij goed de rol van de oudste zuster vervulde. Alles bijeen een avond van vermaak, waarbij het publiek volop heeft kunnen lachen en zeer gul was met applaus, wat ten volle verdiend was. Een bijzonder woord van lof komt mede toe aan de Heemsteedse Jazz-band „de Argentina- band" onder leiding van den heer J. Uvenhoven, die de pauzes aanvulde en na afloop ook de dansmuziek verzorgde. Rest ons nog te melden, dat de regie voor deze keer toevertrouwd aan mevr. Opdam, in goede handen bleek te zijn en dat het kapwerk door den heer Steenman uitstekend verzorgd was. KINDEROPERETTE „DE FEE VAN DE BRON". Het is nu 5 jaar geleden dat door Mej. Rie Kruydenberg alhier een operette-clubje werd ge sticht, ten doel hebbende de jeugd meer te scholen in de zang. En het moet erkend worden dat Mej. Kruydenberg getoond heeft een uit stekende leidster te zijn. Dat is reeds eerder bewezen in vorige opgevoerde kinderoperettes, het bleek ook uit de onlangs hier gehouden propaganda-avonden voor de volkszang, waar zij met haar gezelschapje van meisjes en jongens optrad. En al mag het nu niet direct als viering van het eerste lustrum bedoeld zijn, a.s. Zondag middag om half 3 zal door haar koortje opge voerd worden de kinderoperette „De Fee van de Bron", operette in 4 bedrijven, tekst van Jac. Wilson, muziek van E. Koning. In deze operette zijn mooie solo's, koren, dwergen- en elfen- dansen, terwijl van de décors en costumes zeer veel werk is gemaakt, zodat het weer iets moois belooft te worden. En daar de entreeprijzen zeer laag gesteld zijn, zal de grote zaal van het R.K. Verenigingsgebouw stellig uitverkocht zijn. DE HAARLEM-EN-HEEMSTEDE-FILM. Maandagmiddag om 5 uur vond in de kapel „Irène" op Meer en Bosch de filmvertoning voor ongeveer 300 kinderen met hun geleiders plaats. Naast de hoofdfilm, welke speciaal als propagandamiddel voor de jeugd is opgezet en vooral stilstaat bij het leven der kinderen in de Stichtingen voor Toevallijders te Haarlem en Heemstede, werden de jongens en meisjes nog op een mooie kleurenfilm en een alleraardigste tekenfilm onthaald, terwijl de film van de Kleuterschool aan de Lieven de Keylaan ook de onverdeelde belangstelling genoot. Ook de tweede filmvoorstelling, welke om 8 uur aanving en voor belangstellenden bestemd was, mocht zich in een groot aantal bezoekers verheugen, zodat men zitplaatsen tekort kwam. Deze film, die door het gehele land draait en allerwege grote bewondering en waardering vindt, werd ook hier met grote interesse ge volgd en betekent stellig een goed begin van de groots opgezette actie, welke in Heemstede- Noord en Zuid deze maand zal worden gevoerd om het ledental van de afdeling „De Macht van het Kleine", dat hier thans ongeveer 550 be draagt, tot 1000 op te voeren. Moge deze pogin gen met succes worden bekroond! De door de patiënten van Meer en Bosch vervaardigde matten hadden veel bekijks en vonden gelukkig ook welkome kopers! Ongetwijfeld zal deze film, die voor velen een openbaring was en ieder de veelomvattende arbeid der beide stichtingen leerde kennen, het medeleven der Heemsteders met de moote Inrichtingen ten goede komen en de grote zorg en moeite, welke de samenstelling vergde, rijkelijk belonen! RIJKSTELEFOON. Lijst van nieuwe telefoonaansluitingen in het telefoonnet-Haarlem in het tijdvak 13 tot en met 19 Februari 1936. Telef.nr. Gidsvermelding. 26965 Bokkum, A. van; Const. Huygenslaan 12, Heemstede. 26966 Mulder, G.; Const. Huygenslaan 19, Heemstede. GOEDE EN GOEDKOPE VOEDING De Commissie inzake Huishoudelijke Voor lichting, afd. Heemstede, heeft ter opwek king een „openbare les" van haar kook cursus gegeven en tevens een kleine tentoori- stelling gehouden van werk, dat op de naai cursus is gemaakt. Doel en strekking dezer cursussen, n.l. het samenstellen en bereiden van goede en goedkope voeding voor weinig geld, en het vervaardigen van „nieuwe" kledingstuk ken uit oude japonnen, pakken en mantels, werd op deze openbare avond op duidelijke wijze naar voren gebracht. Het zaaltje van het Oe- bouw voor Christelijke Belangen aan de Voor weg mocht zich in een goede belangstelling verheugen, o.a. van den Burgemeester, Jhr. J. P. W. v. Doorn. Terwijl de Commissieleden zich be ijverden om de bezoeksters rond te leiden en alle gewenste inlichtingen te geven, werd op het podium door de cursisten van de kookcursus, onder bekwame leiding van haar lerares Mevr. G. JansenSmits, lustig gebakken en gebraden. De resultaten werden met smaak door de aan wezigen gekeurd! Bijzondere vermelding ver dienen nog de beide kindertafeltjes, waarbij op doeltreffende wijze werd aangetoond, hoe zo'n tafeltje er wèl en hoe niet moet uitzien. Een rommelig, morsebellig eethoekje, slordig en ongezellig, is niet bevorderlijk voor de gezonde eetlust van de kleuters. Met eenvoudige midde len: een paar kleine schoteltjes met wat koek en muisjes, een aardig melkkroesje, een grappig slabbetje, dat moeder voor haar peuter heeft gemaakt, een appeltje met roodglanzende wangen... als het leiden kan de weelde van een éigen fleurig bloempje op de dis: ziedaar een resultaat, dat tegelijk voedend en opvoedend is! Iedere moeder zal dan stellig kunnen instemmen met de waarheid van een der aardige versjes, dat op tafel prijkte: „Een bordje zo fleurig, Maakt kinderen niet zeurig!" Het vorige jaar is men begonnen met het in stellen van deze cursussen, die in hoofdzaak bedoeld zijn voor vrouwen en meisjes uit ge zinnen, die door de moeilijke tijdsomstandig heden gedwongen worden om de huishoudelijke uitgaven tot het uiterst mogelijke te beperken. Ook voor de nieuwe vervolg-cursussen heb ben zich reeds weer deelneemsters aangemeld. Voor de begincursussen zijn nog enkele plaat sen open. De cursussen worden gegeven in het Gebouw voor Christelijke Belangen, Voorweg 31 te Heemstede, aanvang 21 Februari a.s. Deelneemsters kunnen zich opgeven bij Mej. Bonneke, Heemst. Dreef 46 en Mevr. Verlooy— Oskam, Bosb. Toussaintlaan 5. De kosten voor deelneming zijn zo laag, dat ze geen bezwaar kunnen vormen om zich voor deze cursussen op te geven. JUBILEUM R.C.H. Receptie op Zaterdag 29 Februari. Het bestuur van de voetbalvereniging R.C.H. zal ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan op Zaterdag 29 Februari van 3%5 uur recepiëren in een der zalen van Café-Restaurant Brink- mann, Groote Markt, Haarlem. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 18 Februari 1936. Wed. J. Boeré, Koediefslaan 24. C. Bos man, Lanckhorstlaan 2. E. P. Haverkamp Begemann, Zomerlaan 22. W. Hoekendijk, Camplaan 36. J. H. Leuven, Valkenburger laan 75. H. J. A. van der Sande, Haven straat 7. J. H. Weenink, Dr. P. Cuypersl. 29. FILM OVER LATHYRUSCULTUUR. Woensdag 26 Februari a.s., des avonds half 8, zal de heer H. Carlée in Café-Restaurant „Het Hof van Heemstede" een film vertonen over Lathyruscultuur. Van deze film is een gedeelte in kleuren. Tevens zal de heer Carlée een causerie houden over deze zo interessante cultuur. WK 1811. FCUWEELEN JAPON. EfL-n, zoowel als be werkt fluweel leent zich buitengewoon goed voor deze elegante japon. De mooie chabot met lichte zijde gevoe.d is 1 "zon der flatteus, in het mid den is een langwerpige clips aangebracht. ,C hals is hoog aangeslote terwijl de mouwen na. de pols wijder word en met een zoom, waar door een elastiek wordt geschoven, is afgewerkt. Split rugzijde. De vier- baansrok omsluit de heupen, geeft hierdoor ec mooie, afkleed.ende lijn aan het figuur. Naar den onderkant wordt meerdere ruimte verkre gen door klokken, ter wijl om het middel een smalle ceintuur wordt gedragen met gesp. h» in overeenstemming is met de clips. Pati -nen van deze mooie japon stellen wij beschikbaar in de maten 40 tot en met 48 a 0.58. GOEDE KNIPPATRONEN. 1 Patronen kunnen per brief aangevraagd worden met bijsluiting van 0.58 in postzegels aan de Moderedactrice, Roelofstrc.at 109. Den Haag. ORDE DE ZIEL VAN DE HUISHOUDING. Zorg voor de details gewenst. Hecht niet te veel aan oude rommel. Door Mevr. G. C. MEYER—SCHWENCKE. Het begrip van een goed verzorgde woning mag niet alleen betrekking hebben op een mooi interieur, waarvan een aangename sfeer uitgaat, noch op ordelijke kamers, waar geen stof te ontdekken en alles .in de puntjes opgeruimd en niets van zijn plaats is. De verzorging moet zich evenzeer uitstrekken tot datgene, wat de niet ingewijde niet ziet; wat zelfs de huisgenoten wellicht niet opmerken of slechts bij toeval ont dekken. Wij hebben hier op het oog laden en kasten, vooral die, waarin verstelgoed, naaiwerk, lappen e.d. bewaard worden, doch het euvel strekt zich ook vaak nog verder uit. Wordt in de huiskamer voor een onverwachte gast de koffietafel gedekt en moet de huisvrouw een en ander uit de muurkast halen, dan komt niet altijd alles even smetteloos te voorschijn en moet eerst de theedoek de helpende hand bieden voor datgene, wat niet dagelijks in ge bruik is. Evenals kamers moeten ook kasten regelmatig beurten hebben, ook de buffetladen worden steeds opgeruimd, uitgestoft en van schoon papier voorzien. In de lade, die meest met vilt of peau dé pêche is bekleed en voor berging van allerlei lepels, vorken en messen dient, moet niet alles na de afwas ordeloos ge deponeerd worden.'jeder vakje heeft zijn vaste bestemming en zeïfs grote en kleine lepels, vorken en messen,-iloet men groepsgewijze bij elkaar. In de slaapkamer waar een linnenkast meestal een plaats vindt doen de keurige stapeltjes doeken, lakens, tafelgoed e.d. zo prettig aan. De omvang van de inhoud is niet meer te ver gelijken met die van grootmoeders kast, doch aan de orde en netheid kan steeds nog een voorbeeld genomen worden. BON VOOR GRATIS PRESTO GELDIG TOT EN MET 7 MAART A.S. Uw winkelier verstrekt U tegen deze bon 3 pakken Presto, 7\ ct. zeeppoe der, voor de prijs van 2, dus voor slechts 15 ct. 3 pakken Presto zeeppoeder. Naam Straat N.V. WASCHOLINEFABRIEK cxjcx.x.v iQooocv-vx>,.x,v x^cjx yj Een zeldzaam voordeel! Maar nog slechts korte tijd kunt U hiervan pro fiteren. Uw winkelier geeft U bij aankoop van 2 pakken Presto, a 71/2 cent een derde pak ge heel gratis tegen inle vering van onderstaan de courantenbon. Dus voor slechts 1 5 cent ont vangt U 3 pakken Pres to, het bekende voor treffelijke zeeppoeder. Neem in plaats van het GRATIS PAK PRESTO geen ander merk zeeppoeder aanl U heelt recht op PRESTO en wie U iets anders geelt, benadeelt U. PRO A I16-09ZH Het is niet mogelijk om hieraan de hand te houden, wanneer de huisvrouw „gauw even" de was wegbergt en geen tijd besteedt om te zorgen, dat de - stapeltjes „een rechte lijn" vormen. De deuren zijn gesloten, niemand ziet het Ook in keukenkastjes en laadjes is dikwijls een chaos te vinden van half afgerolde kluwen touw, gummi ringen, elastiekjes, kurken, papie ren zakken e.d. Waarom niet even de moeite genomen om te voorkomen, dat het touw los schiet? Worden schone papieren zakken, pak papier e.d. niet keurig opgevouwen in een doos bewaard; evenals allerlei andere dingen, die niet dagelijks gebruikt worden! Men beplakt de dozen met een etiket, waarop de inhoud ver meld staat en geeft ze een plaats onder in een kast, in de kelder, of waar ook. Levensmiddelen, kruiden en dergelijke moeten niet in zakjes, doch b.v. in afgesloten lege jampotten, bussen of wat ook bewaard worden, zo nodig met vermelding van inhoud. De kans op bederven is veel minder groot, doch ook uit hygiënische overwegingen is zulks gewenst. Wat te denken van de gewoonte om tijd schriften, couranten en alles wat rommel geeft, maar „even onder de divan" te leggen? Inder daad kan men pas van een goed verzorgde woning spreken, indien alle kasten en laden er zó uitzien, dat ze te allen tijde ook voor anderen te zien zijn. Het is niet voldoende om alleen met de jaarlijkse schoonmaak kasten uit te halen. Regelmatig houdt men een of tweemaal per maand, zo nodig per week, een uurtje beschik baar, dat aan het schoonhouden van kasten en laden besteed wordt. Opruimen wat gebroken is en daarbij niet te zeer gevoelsoverwegingen laten spreken, omdat dit of dat reeds zovele jaren in het bezit is geweest! Glas, porcelein en aardewerk, dat gebarsten is, komt niet meer in aanmerking om gebruikt te worden en gaat eveneens weg. In de meeste gevallen doen wij veel te moeilijk afstand van allerlei dingen, die wij niet meer gebruiken. Kleerkasten worden nagezien of het inderdaad nodig is, dat mantels, jassen, schoenen en alles wat niet meer gedragen wordt door de huis genoten bewaard moet worden. Klerencomité's zien alles dankbaar tegemoet,- trouwens ieder heeft wel adressen, waarvan hij weet, dat .een. nf ander nog benut kan worden. Zijn wij eenmaal zover, dat een flinke opruiming is gehouden, kan kost het ook niet meer zoveel moeite om de hand aan de kasten te houden. Orde is de ziel van iedere huishouding. Niet slechts ten dele, doch in zijn volle omvang zal een woning goed verzorgd zijn, indien ook met de details rekening wordt gehouden. PILSNER (pullen; PILSNER DORTMUNDER DORTMUNDER MUNCHENER MUNCHENER Bovenstaande bieren zijn maanden houdbaar, in de brouwerij op flesch gebracht Statiegeld flesschen f 0.05 inhoud 50 c.l. f 0.18 inhoud 30 c.l. f 0.14 inhoud 50 c.l. f 0.18 inhoud 50 c.l. f 0.14 inhoud 50 c.l. f 0.18 inhoud 30 c.l. f 0.14 inhoud 50 c.l. f 0.16 inhoud 30 c.l. f 0.12 VERKRIJGBAAR BIJ F. H. KLUEN, Raadhuisstraat 46 - Heemstede Telefoon 28264 NEUTRAAL VERBOND VAN WERKNEMERS IN HET BOUWBEDRIJF Openbare Vergadering. Hedenavond 8 uur houdt het Neutraal Ver bond van Werknemers in het Bouwbedrijf een openbare vergadering in Café Groenendaal (Valkenburgerlaan hoek Camplaan). Een be stuurder der Ned. Vakcentrale zal spreken over: „Waarom politiek onafhankelijk georganiseerd?" EEN UITKOMST is de rubriek „Pijltjes" voor allen die iets heb ben te verkopen. Voor ƒ0.35 bereikt U alle Heemsteedse gezinnen. JAARVERGADERING H.P.C. De Heemsteedse Zwem- en Poloclub H.P.C. hield Woensdagavond haar jaarvergadering in Hotel Lommeroord aan de Heerenweg. De voorzitter, de heer A. J. J. Verspoor, bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit bleek dat het aantal leden een kleine achter uitgang vertoont en thans 252 bedraagt. Spr. memoreerde o.a. de talrijke successen, welke het vorige jaar zijn behaald, waardoor H.P.C. tot een der sterkste clubs in den lande mag gerekend worden. Zo wist H.P.C. beslag te leggen op de zilveren wisselbeker op het polo- tournooi van L.Z.C., het Ned. kampioenschap 200 M. vrije slag en het kringkampioenschap 5 X 50 M. Voorts werd het Ned. record op 400 M. veroverd en werden twee nieuwe records gevestigd, n.l. 4 X 200 M. en 4 X 100 M. Herinnerd werd aan de vele eerste prijzen op verschillende wedstrijden behaald met zwemmen, polo en schoonspringen, aan het succes van het eigen zwemfeest, waaraan Willy den Ouden medewerkte, en aan de andere zwemfeesten, o.a. in het Sportfondsenbad, waar H.P.C. het eerste nationale zwemfeest gaf. Ook passeerden de feestavonden en de boottocht de revue. De voorzitter wees op de trainingsplicht der leden en het nut van het volgen van de scheids- rechter- en spelregelcursus en besloot zijn uit gebreid verslag met een opwekking, om het jubileumjaar 1936 (de vereniging bestaat in October 20 jaar) tot een van de meest succes rijke te maken. Na de verslagen van den secretaris en den penningmeester volgde bestuursverkiezing. Het bestuur werd samengesteld alsvolgt: A. J. J. Verspoor, voorzitter, A. J. B. van Huisstede, secr., H. W. Bakker, penningm., L. Kohier, O. van Wijk, J. van Zadel en Mej. A. Neve. Het nadelig saldo van 175.92 gaf den voor zitter aanleiding, aan te dringen op een veel- vuldiger bezoek aan de oefenavonden in het Sportfondsenbad, aangezien het verzuim der leden de kas onnodig schade berokkent. Hierna volgde benoeming der verschillende commissiën. Voor de dames zal t.z.t. een aparte polo commissie benoemd worden. Bij de rondvraag kwam de herdenking van het 20-jarig bestaan ter sprake. De voorzitter deelde mede, dat deze wegens de beperkte kas middelen op eenvoudige wijze zou plaats hebben, door uitbreidifig te geven aan het zwem feest en het jaarfeest. Het 25-jarig jubileum zal op grootsere wijze worden gevierd. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 10 tot en met 15 Februari genomen 616 douchebaden en 29 kuipbaden. Aan 9 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 72 volwassenen gebruik gemaakt. DOOR G. TH. ROTMAN 9 (NADRUK VERBODEN) 9. Pang! Bram sloeg de noot zo hard hij kon op de marmeren tafel, maar o wee, in plaats van de noot ging het tafelblad stuk, en de noot schoot er dwars doorheen. Op het lawaai kwam een der dienaren aanlopen.... O foei, wat zou Ben Aboe wel zeggen! Hij zou hen zeker straf fen want hij was 'n buitengewoon machtig man 1 10. Ben Aboe nam het echter gelukkig kalm op. Hij zei niets, maar toen hij Bram de vol gende dag het geld overreikte een zak vol goudstukken! zei hij: „Ik heb de kosten voor een nieuw tafelblad er maar afgehouden! En nu: goede reis; ik hoop, dat jullie geen rovers tegenkomt!" 11. En zo trokken ze weer huiswaarts. Bram met de zak goudgeld vóór zich op het nijlpaard. „Als we maar geen rovers tegenkomen!" zei Menelik. Maar Bram stelde hem gerust en zon- der ongelukken kwamen ze bij het vallen van de avond aan een oud, verlaten gebouw. „Daar kunnen we uitstekend overnachten!" zei Bram. Vastberaden stegen ze af en traden binnen. 12. „Jongens, wat heb ik een honger!" zei Bram, terwijl hij met Tom bezig was om de rijdieren op de binnenplaats vast te maken. „En alles is op!" Geen wonder, dat ze verrast opkeken, toen ze later de struisvogel gingen halen en deze terwijl drie grote, prachtige eieren bleek te hebben gelegd. „Maar waar ls Menelik?" riep Bram opeens. Ja, waar was hij?

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 2