VOOR PRIMA KWALITEIT ALBERT HEIJN TRUUS HELMICH AP/ALOM MARY RAAifVELDT BRAMMETJE FLAPOOR EN Z'N VRIENDEN EN LAGE PRIJZEN NAAR BEURTEN HEEMSTEDE, Raadhuisstraat 14 - Tel. 28538 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 9 Augustus. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. A. C. Orisstoffels, Ned. Herv. Pred. te Haulerwijk. Kapel Nieuw-VredenhoS, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. H. J. van Rooyen. In beide diensten zal bij het uitgaan ge collecteerd worden voor de uitwendige zending Gereïormeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: De heer P. B. Lengkeek van R'dam. N.m. 5 uur: Ds. J. A. Tazelaar van Rotterdam. Camplaan 8. V.m. 10 uur: Ds. J. A. Tazelaar van Rotterdam. N.m. 5 uur: De heer P. B. Lengkeek van R'dam. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 8 aoüt. Culte au Foyer. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. Programma: (Des avonds van 78 uur.) Maandag: Unsre Garde, mars In treue Fest Vindobona, Wiener Volksmusik lm Salzkammetgut, da kann man lustig sein - - lm weiszen Rüsel am Wolfgangsee in een bootje bij Schellingwoude - De Sweepstake The Apache Dance La Paloma, tango Let me awaken your heart -- Vienna, city of my dreams Die Lustige Der alte Stephansturm - Back beats, foxtrot -- Spitfire, foxtrot Woe hab' ich nur leben können ohne dich Es ist so schön, am Abend bummeln zu geh'n. Dinsdag: lm Walzertakt, potpourri Gold and Silver, Waltz Christel, Waltz Miinch- ner Bilderbogen, potpourri AJi buenos aires querido, tango Churrasca, Tango con canto Vielleicht war's nur ein Traum, Langs. Wal- zer - - Guten Morgen, liebe Sonne, Marsch und Wanderlied Grafin Mariza, potpourri Tiger Rag Sing another line Auch du wirst inich einrnal betriigen, slowfox Zwei Herzen im dreiviertel Takt, Walzerlied Emilienne- Waltz Marinette, Two Step. Woensdag: Hoch Heidecksburg, mars Triumph-Silva Dicis, mars Kirckweich-Schot- tisch Auf zum Tanz, wals - „Grafin Mariza", grote potpourri Sweet and slow, foxtrot Lulu's back in town, foxtrot Liebe Grete, langz. foxtrot Das Glii£k liegt auf der Strasze, tango - Have you ever been in love? Arlene, Waltz Goodnight Shadow waltz Wenn der Brumbasz brummt, bin ich ver- liebt, Walzerlied Horch, der Kuckuck ruft,, Walzerlied. Donderdag: Waldteufel, Waltz Potpourri Es blast der Trompeter trara trara Die Dorf- musik (Wenn am Sontag die Dorfmusik spielt) Saxophon-Serenade Eitelkeit Lore, Lore Edelweiss Cabecita, tango Die traumende Melodie, langz. foxtrot Ster- schnuppen, Bravour-Fox Koboldstreiche, Bravour-Fox Jealous, foxtrot Sophisticated Lady, slow-foxtrot Coucou Adios Ca- balleros! Vrijdag: Estuduantina, wals Espana Waltz Flotte Bursche, ouverture Die Nachtigall Der Vogel im Walde A garland of roses Rakoezi indulo Hungaria indulo Die schone Helena Wir bitten zum Tanz!, Schlagerpot pourri The Yodelling Accordeonist, polka La mazurka Tyrolienne, mazurka. Zaterdag: Master Melodies Monte Christo, wals Tesoro mio, wals Puszta, fox Königin der Lieb, uit de film „Liebeslied" Waldteufeleien Kann nicht kiissen ohne Liebe Que haces, que haces, Tango con canto No Quiero verla mas, Tango con canto A radio tour round the world Corcovado Mabel, tango. ZWEMFEEST VAN DE HEEMSTEEDSE REDDINGSBRIGADE. Een mooi programma door regen mislukt^"" Zonaag had de Heemsteedse reddingsbrigade voor drenkelingen haar jaarlijks feest in de Zwemvijvers aan de Glipperweg. Dank zij het zeer interessante programma was de publeke belangstelling, trots de dreigende regenluchten, vrij groot. Als om 2 uur aangevangen wordt, blijft het weer nog enkel bij dreigen, doch na de eerste nummers vallen de eerste druppels, om na enige tijd te veranderen in een stortbui. Toch trotseren vele toeschouwers de regen, velen zoeken een veilige schuilplaats in de kleed hokjes. Was aanvankelijk door het bestuur besloten enkele nummers te laten vervallen, omstreeks half 5 gutst het water uit de hemel, en valt de rest van dit waterfeest in het water. Door een luidspreker, welke installatie, even als de muziekinstallatie welwillend verzorgd was door de firma Amerongen van de Heem- steedse radiocentrale, opent de voorzitter der brigade, de heer L. C. Band, de feestmiddag met een woord van dank aan het bestuur der Zwemvijvers voor het beschikbaar stellen der vijvers en spreekt een woord van welkom tot den Medisch adviseur Dr. Hubert en de vele be langstellenden, benevens de jury, die zo wel willend is geweest de leiding van deze middag op zich te nemen. Het zeer afwisselende programma wordt be gonnen met een demonstratie slepen (de kop- greep) door een 20-tal dames en heren leden der H.R.B., dat al direct een goede indruk maakte. Het 25 M. met balletje op een lepel zwemmen waarvoor 32 deelnemers waren, vereiste voor dè jongens, niet-leden der H.R.B. van 814 jaar, een zekere behendigheid. Vele deelnemers raakten de bal al voor de finish kwijt en werden dan uitgeschakeld. Winnaar werd hier Jan Stal, in 32 sec., 2 Wim van Wirduin 35 sec., 3 Theo Neeskens 38 sec., 4 Gerard Fransen 422/s sec. Voor de demonstratie popduiken uit gesloten autocabine was begrijpelijk grote belangstelling. De heer A. J. Meyerink, hoofdconsul van de Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, zeide in zijn toelichting, dat er in ons zo water rijk land vele auto's te water raken en dat proeven, o.a. genomen in de Fordhaven te Amsterdam, bewezen hebben dat de drenke lingen enige tijd in een auto, die onder water zit, kunnen leven en dat deze demonstratie aan zal tonen dat men mensen onder water uit een gesloten auto kan redden. Dit toonde de heer Dekker .instructeur der brigade, die onder applaus de twee poppen naar boven bracht en hetgeen den heer Meyerink de wens ontlokte, dat als er eens een auto met mensen te water zou raken, de heer Dekker in de buurt zou zijn. Voor het nummer 25 M. gecostumeerd EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 25 Augustus a.s. herdenkt het echtpaar L. Kulk en J. M. Wildschut, wonende Drie- heerenlaan 8, de dag waarop zij vóór 50 jaar in de echt werden verenigd. Hoewel de bruidegom geen geboren Heemsteder is (hij werd te Lisse geboren), is de bruid echter een rasechte Heem- steedse en van een oude bekende familie. In 1884 kreeg de heer Kulk zijn vaste aan stelling als brievenbesteller te Lisse en werd in 1886 met Mej. Wildschut in de echt ver bonden. Nog 5 jaar woonden zij in Lisse; daarna volgde in 1891 overplaatsing naar Heemstede. In zijn functie van brievenbesteller was de heer Kulk spoedig algemeen bekend, vooral daar in die tijd Heemstede nog maar een kleine platte landsgemeente was. Van de zorgen des levens is het gouden bruidspaar niet verschoond gebleven. Het loon van een brievenbesteller was vooral in zijn eerste jaren zeer gering, terwijl het gezin uit groeide tot een 12-tal kinderen, waarvan er thans nog 10 in leven zijn. In totaal heeft het echtpaar 27 kleinkinderen. Trots alle zorgen zijn bruid en bruidegom, die thans resp. 72 en 76 jaar oud zijn, nog vrij kras. In 1920 kreeg de heer Kulk een ernstige ziekte, waardoor hij genoodzaakt was in 1921 zijn pensioen aan te vragen en de postdienst na 38 dienstjaren verliet. Door de bewoners der Drieheerenlaan, waar het echtpaar nu al 26 jaar woont, is een Fraaie erepoort opgericht, welke reeds de eerste avond veel belangstelling trok. Het zal het gouden paar in de komende bruidsdagen zeker niet aan belangstelling ont breken. Voor hen die het gouden paar willen feliciteren is daarvoor gelegenheid Zondag 9 Augustus van 35 uur. min. 5 sec.; 3. Cor Broers 3 punten 1 min. 19%o sec. De clou van de middag was zeker het figuur- zwemmen der dames N.A.S.B., welke werden uitgevoerd onder leiding van Mevr. v. d. Haak. In plaats van een heerlijk zonnetje, zo nodig bij een dergelijke uitvoering, kletterden grote regen droppels, welke hoog opspatten en zo een waas wierpen over de fraaie figuren, die daar op het water dreven. Heel interessant waren de in trekkende kring, de punt, waarbij de 16 deel neemsters door twee stevige zwemmers door het bassin werden getrokken en „het vlotje", waarbij alle dames in rugslag, 4 aan 4 naast elkaar, werden opgeduwd door de laatste vier. De dames oogstten dan ook veel applaus en de instructrice, Mevr. v. d. Haak, viel een hartelijk applaus ten deel toen haar onder dankwoorden een fraai bloemstuk werd aangeboden. Hoewel het programma nog lang niet afge werkt was, besloot het bestuur het hierbij te laten, ook al kregen de bezoekers bij het in de stortregen vertrekken nog een demonstratie schoonspringen. Met enige toepasselijke woorden reikte de heer Meyerink aan de niet-leden der brigade de prijzen uit, dank zij een milde gift van een der toeschouwers ook troostprijzen aan de meisjes die bij het nummer gecostumeerd zwemmen geen prijzen behaald hadden, terwijl des avonds in een enigszins feestelijke bijeenkomst in Café Restaurant Lommeroord de prijzen aan de leden der H.R.B. werden uitgereikt. EEN BEELD GEPLAATST OP DE NIEUWE BRONSTEEBRUG. Maandagmiddag is op een der granieten hoofden der pas gereedgekomen Bronsteebrug een beeld geplaatst, vervaardigd door den be kenden Heemsteedsen beeldhouwer H. A. v. d. Eijnde. Toen de heer v. d. Eijnde opdracht kreeg een passend beeld hiervoor te ontwerpen, gingen zijn gedachten uit naar het ontstaan van de plaats die verbonden moest worden met het oude Heemstede. Nu vertelt de gesch edenis, dat het Bronstee- park niet direct zijn naam te danken heeft aan de boerderij Bronstee, maar dat die boerderij genoemd is naar een bron die op deze plaats moet geweest zijn, evenals verschillende bron nen langs de zeekant. Vandaar de naam Bron stee. De „bron" moest dus hoofdmotief zijn voor het te ontwerpen beeld. En de kunstenaar ontwierp een vrouwen figuur, in knielende h mding, met onder haar het opborrelende wate In haar linkerhand b waart zij het verzamelde water, om dan uit een kruik, die zij op haar rechterschouder draagt, het water weer terug te geven aan de aarde Onder deze vrouwerfiguur staat een boeren- paar, dat het water weer opvangt in kannen, ter besproeiing van het land. De groep, 1.15 M: h >og, en vervaardigd van rode Malbronner zands.een, sluit zeer mooi aan bij het Noorse granie waarvan het bruggen hoofd vervaardigd is. De decoratieve vrouwen figuur is zeer bevallig geplaatst, het geheel is open en van alle kanten doorzichtig. Vooral vanaf de Pieter de Hoogstraat geeft het een aardig aspect, terwijl liet geheel een sieraad is voor deze mooie en nu nog landelijke omgeving. JUL1ANALAAN 6 TELEFOON 295 5 0 TOONKAMER BINNENWEG 79 KUNSTNIJVERHEID - ARTISTIEKE VAZENJ&! BLOEMPOTTEN zwemmen voor meisjes van 814 jaar, ver schenen 10 deelneemsters. Deze moesten allereerst defileren voor een jury die bestond uit de heren Meyerink, J. Wieg man en L. Kooyman ter keuring van de costumes. Met 19 punten behaalde Mia Dankelman als bloemenverkoopstertje de le prijs. De blauwe matroos (Mej. Ella Dankelman) behaalde de 2e prijs met 11 punten, Willy v. d. Putten als Volendamse met 10 punten de 3e pr. en Ali Bauwmeister als Roodkapje met 9 punten de 4e prijs. Voor hetzelfde nummer gekleed zwemmen werd na loting Mej. Gerda Sluisdam 1 met 292/io sec., 2. Bep Helleganger met eveneens 292/io sec., 3. Mia Dankelman 30 sec., 4. Stientje Blaas 302/io sec. Voor gekleed popduiken volgens bondseisen dames en heren leden der H.R.B. had de heer R. Abrahams reeds tweemaal de wisselbeker veroverd en moest deze nu niet alleen ver dedigen, maar ook definitief in eigendom zien te krijgen. Al was de heer Abrahams niet de snelste in het opduiken van de pop, zijn slepen was veel sneller, waardoor hij dan ook, door voor de derde maal te winnen, definitief beslag legde op de fraaie beker. De uitslag luidde: Heren, aantal deelnemers 6, 4 prijzen: 1. R. Abrahams 7'/ó punt 44 sec.; 2. H. Rietveld 7 punten 57 sec.; 2. Truus Broekma 3 punten 1 min. 36 sec.; 4. P. Wesselman 4 punten 57 sec. Damer, 3 prijzen: 1. Mej. D. v. d. Jagt 4 punten 57 sec.; 2. Truus Broekma 3 punten 1 RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. Telef.nr. Gidsvermelding. 14069 Beekes, T.Tooropkade 4, Heemstede. 13626 Fleury-, M. W.; Mesdagl. 11, H'stede. 13376 Gelder, J. van; Joh. Vermeerstraat 9, Heemstede. 26400 Houtman's Electr. Bakkerijen, Zand- voortschelaan 171, Heemstede. 28575 Poetsdoekenfabriek „Walco", Ned. Kantoor: Koediefslaan 4, Heemstede. 13650 Woudsma, P. C.Jozef Israëlsplein 10, Heemstede. JUBILEUM AAN DE GASFABRIEK. Vandaag herdenkt d.e heer G. Neeskens de dag dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij het gas- en waterleiding bedrijf alhier. Als 17-jarige kwam' de heer Neeskens er als fittersleerling en wist zich ddor ijver en studie op te werken tot fitter le klas. Ook hij heeft de gehele groei van het bedrijf medegemaakt en talrijk zijn de aansluitingen die door zijn hand zijn aangelegd. En nog in de kracht van zijn leven kan hij nog vele jaren zijn werk uitvoeren voor bedrijf en burgerij. CONCERT UITGESTELD. Wegens de regen is> het concert, dat de Har monie „St. Michaël" Zondagavond zou geven in het wandelbos Groenendaal, uitgesteld. Extra fijne Margarine, met 10% Roomboter per pond 26 ct. Volvette Goudsche Kaas per pond 30-27 ct. N.-H. Edammers 40%per stuk 95-110 ct. Geldersche Hamper k pond 29 ct. Prima Rookvleeschper ons I5-I2| ct. Nieuwe Jamsp. pds.pot 30-23 ct. Pindakaasp. pds.pot23-l2 ct. Chocolade Hagel per pond 25 ct. Appelstroop per K.G.-bus 24 ct. Amandelpuddingper pond I7j ct. Griesmeel per pond I2.IÖ ct. Beste Rijstper pond 7^-6 ct. Grove Gortper pond 8-6 ct. Tafel azijnp. gr. fl. I7H I -7 ct. Prima Zalmp.gr. bl. 29-25-18 ct. A. H. KOFFIE DE GEURIGSTE! PER POND 29-40-50-65-75-90 cent. Tijdelijk bij aankoop van een pond Koffie vanaf 50 cent. EEN FRAAIE K O P E N S C H O T E L G R A T I S Alleen Vrijdag en Zaterdag Afgehaald uit de winkel Allerhande Koekjesp. J pond van 18 voor 14 ct. A. H. Leverpastei 2 blik voor 27 ct. Albert heijn Maakt U het leven goedkooper! r. 689 GEVONDEN VOORWERPEN Terug te verkrijgen bij: J. Rinsma, Zand- voortschelaan 87, damesmuts; W. Schoo, Dr. Abr. Kuiperstraat 6, bus met olie; Bureau van Politie, sjaal; De Bruin, Esdoornkade 19, blauw manteltje; Milatz, Spieringweg 909, Hoofddorp, geruitte deken; Mytenaire, Sumatrastraat 37, postduif; A. v. d. Weiden, Raadhuisstraat 75, zweep; Bureau van Politie, dameshoed en para- pluie; J. v. Asdonk, Vijfherenstraat 58, gouden broche; havenstraat 3, een duif, Bureau van Politie, bril in etui; Ten Dam, Teding van Berk houtstraat 55, Haarlem, pomp van een rijwiel; B. Kuvener, Sumatrastraat 13, schoffel; Mej. Ree, Lindenlaan 65, gouden medaillon; A. Wil- lemse, Groenendaal, regenmantel; Kulk, Bali- straat 21, blauwe regenjas; Bureau van Politie, benzine reservoir; v. d. Meij, Lombokstraat 33, twee kistjes sla; E. Kieft, Glipperweg 64, paar dameshandsehoenen; P. Verhoef, Raadhuisstraat 62, ceintuur; C. F. Meijer, Slachthuisstraat 15, Haarlem, blauwe jongensblazer; L. v. d. Hulst, Molenlaan 10, vulpen; P. Steijnman, Balistraat 25, ceintuur; Bureau van Politie, witte kinder kous; Filiaal Jamin, Heerenweg, damesrijwiel; A. Blok, Beukenstraat 17, Haarlem, heren handschoen. INBRAAKJE. Maandagmiddag ontdekte een bewoonster van de Joh. Wagenaarlaan dat tijdens haar af wezigheid sedert vorige week Woensdag on genode gasten een bezoek aan haar woning hadden gebracht. Door een ruitje van een glas in lood raam te verbreken, konden zij bij het spanjolet en zo de deur openen. Het gehele huis is doorzocht, doch er is niets vermist, ook niets vernield. De politie stelt een onderzoek in. VERKEERSONGEVALLEN. Maandagavond te omstreek 9.30 uur had op de Heerenweg een aanrijding plaats tussen een wielrijder en een wielrijdster De wielrijder, ge naamd C. C. uit Haarlemmermeer, reed met grote snelheid richting HaarlemBennebroek en wilde een voor hem in dezelfde richting rijdende wielrijdster passeren, waarbij zij met elkaar in aanraking kwamen en beiden kwamen te vallen. De wielrijdster, genaamd W. G. uit Benne broek, bekwam een beenbreuk en is op advies van Dr. Layendecker per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht. NOG MEERDEREN BELUST OP EDEL- KARPER. Maandagmorgen ontdekte een der plantsoen arbeiders een drietal personen, die zeer verdacht zich ophielden aan de Lelievijver in Groenen daal. Hij waarschuwde de politie en samen togen zij er op uit om te zien wat zij uitvoerden. Zich verschuilend in een bosje in de nabijheid zagen zij dat de heren bezig waren met een vislijntje enige edelkarpers te verschalken. Zij kregen echer geen „beet" en na een half uur wachten zagen agent en plantsoen- wachter dat zij hun „lijntje", in gingen halen. Dit was het teken voor de bewakers om ze tenminste op heterdaad te betrappen op „vis sen in verboden water". Met de auto waarmee de heren uit Amster dam gekomen waren, trok het gezelschap naar het politiebureau, waar van een en ander proces-verbaal werd opgemaakt. Twee der per sonen werden herkend als degenen die er ook de vorige week gevist hadden. Voor de drie Amsterdamse visliefhebbers een duur uitstapje. Kurken bedmatten, waarin op een of andere wijze vlekken komen, worden schoongemaakt met een stukje fijn schuurpapier, dat men om een oude tandenborstel wikkelt. Hiermede bor stelt men in cirkelvormige streken, verwijdert het ontstane stof en maakt de mat met zeepsop schoon, naspoelen en grondig laten drogen voor het gebruik. Kurken tafelmatjes worden eveneens op deze wijze schoongemaakt. L TELEFOON 29523 JAMv.GOUENJTRAAT 29 ^s»heemjtede^ BIJ ABONNEMENT REDUCTIE DOOR G TH. ROTMAN 9 (NADRUK VERBODEN) 105. „Zo, is dat de verrassing, die je voor me had!" brulde de kapitein woedend. „Nu, mannetje, dat zullen we je afleren!" En klets,' daar kreeg de arme kok een draai om z'n oren, dat de muts hem van z'n hoofd vloog. Onnodig te zeggen, dat Tom en Menelik onderwijl maak ten, dat ze wegkwamen. Fok had al 'n poosje eerder de plaat gepoetst. 106. Toen viel het oog van den kapitein op de vernielde taart. „Aha!" riep hij uit, „nu zal ik je eens laten voelen, hoe plezierig zo'n ver rassing is!" Hij liep op de tafel toe, stak z'n beide handen onder het roomgebak en plakte het den kok in zjjn gezicht. Daarop verliet hij met nijdige stappen de keuken. 107. Gelukkig verliep de reis nu verder zonder ongelukken, en de volgende dag legde de boot te Tunis, aan Afrika's Noordkust, aan. En nu volgde de grote verrassing! Want toen Bram en z'n vrinden aan wal stonden zagen ze, dat ook de vliegmachine, waar ze mee naar Europa gevlogen waren, van boord gehesen werd! „Ja, ja," zei Mr. Habberton, „die heb ik stilletjes opgespoord! We moeten den eigenaar proberen te vinden en hem z'n eigendom terug geven! 108. „En tot zolang kan de machine ons nog goede diensten bewijzen!" besloot hij. De machine werd naar een geschikt terrein gevoerd en daar stegen ze op. Mr. Habberton aan het stuur; de schilder, Bram en de anderen er achter. Ze konden er met moeite allemaal in. Het was prachtig weer en met kloppend hart zagen ze de oude stad Tunis beneden zich verdwijnen.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 2