Fred. C. Kuijken HEENK SCHELVISCH DE VüCiW EIV EAAE H UIS Vacantieweer Garage Van Houten LUXE VERHUUR BURGERLBJKE STAND VAN VLIET'S Fotohandel Schitterende collectie Fotoalbums SPORT RONDOM DE GROENE TAFEL Het is verboden RECEPTEN (u VKK 1949 Kinderwagens HAARLEM L CORSTEN izn. Vervolg Plaatselijk nieuws Laat U eens raden HOLLANDSCHE SOCIËTEIT LEVENSVERZEKERINGEN C. J. BRUYN DAMES- EN HEERENKAPPER HEERENWEG 164, TEL. 28557 t/o de Zandvoortschelaan LOOSJES UW DRUKKERIJ. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 'k Heb vele kennissen gesproken, Die weer terug zijn in de stad. Het iverk, een 'weekje onderbroken, Was reeds door hen weer opgevat. Ik kon 't niet laten hen te vragen: Hoe heb je het daarginds gehad?" En steeds was 't antwoord: „Al die [dagen Leek 't buiten roei een douchebadV' Tot nog toe ivas ik zeer gelukkig En zong verheugd mijn hoogste lied, Want al was Pluvius wat nukkig En al te mild, mij deerde 't niet. Vacantie heb 'k nog niet gekregen, Dat is de reden vat u wel? Maar nu lonkt mij de vrijheid tegen En nadert angstverwekkend snel! 'k Hoor knikkergrote regendroppen, (Precies als in 't bekende lied) In stromen op mijn venster kloppen! Vacantieiveertje is dat niet! Misschien, als u dit rijm zult lezen, Dat u dan zegt: „Nu, 't weer is goed", 'k Geloof het graag; dat kan best roezen. Was het maar ivaar! 'k Ging rcelgemoed Op reis Och och.... ik kijk naar [buiten: Daar is 't weer aardig aan den gang! Een zondvloed klettert op mijn ruiten! Zoo gaat het nu al roeken lang! Ach, Pluvius! wees mij genadig; Heb meelij en verhoor mijn beê: Wanneer ge nog wat hebt voorradig, Wacht daar dan nog een weekje mee! XANDER. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van'4 Augustus 1936. L. Brossois, Sportparklaan 25. Wed. S. H. Hendriks, Zandvoortschelaan 111. J. Muys- ken, Chrysanthemumlaan 6. J. A. Sleeman, Zandvoortschelaan 34. Wed. N. Richelman, W. v d. Veldekade 3. A. van Brummelen, Manpadslaan 36. - J. van Gelder, Joh. Ver- meerstraat 9. G. van Noortwijk, Jan Steen laan 19. K. Prins, P. C. Boutenskade 1. J. van Someren Greve, Heemst. Dreef 179. J. G. ter Meer, Zandvoorter Allee 23. J. M. van Vrijberghe de Coningh, Joh. Bosboomlaan 1. P C. Woudsma, Jos. Israëlsplein 10. Bleekersvaartweg 53 b/d Koediefslaan Tel. 28062 Ondertrouwd: F. Th. Groenveld en M. A. Guépin; P. v. Egmond en A. G. v. Huissteden; G. Bruinsma en G. C. M. Kramer. Getrouwd: M. v. Steenbergen met M. j. v. d. Schaar; J. P. v. d. Heijden met A. P. C. Doezie. Bevallen: A. C. BekkerWeinands z.; M. B. v d. Meerde Winter z.; B. J. Tiggelman Klopper. WAGENWEG 86 „EXCELSIOR" HOUDT EEN COLLECTE MET MUZIEK Het was op de 10e Augustus 1925, dat enige muziekliefnebbers, werkzaam in de gemeente bedrijven, besloten een fanfarecorps te stichten. Het merendeel der leden, die toetraden, waren analfabeten op het gebied van muziek, maar de heer R. van 't Hoff, die als directeur werd aan gesteld, verstaat de kunst van lesgeven en het was in het jaar 1928 dat. in Monnikendam in de 4e afdeling een le prijs werd behaald. Toen ging het snel opwaarts, zó, dat dit jaar de superieuren afdeling werd bereikt, de plaats waar elk corps zo verlangend naar uitziet. Maar een hóógste afdeling stelt hoge eisen, niet enkel aan directeur en leden om op die hoogste sport der muzikale ladder te blijven, maar ook aan het materiaal. Zo moeten er nu b.v. een paar pauken bij komen om de stukken uit te kunnen voeren, die van een hoogste afdeling geëist worden. Ook al profiteren alle muziekliefhebbers van wat een corps geeft, de crisis is voor velen oorzaak of misschien wel een aanleiding niet als donateur toe te treden of te bedanken. Thans is van B. en W. de toestemming ver kregen om muzikale wandelingen te houden en daarbij te collecteren ten bate van het zo hoog nodige materiaal. Moge „Excelsior" in haar streven niet teleur gesteld worden en gedachtig aan het spreek woord „vele kleintjes maken een grote", spoedig het benodigde materiaal aan kunnen schaffen. WIELERWEDSTRIJDEN. Zondag moesten ten tweede male wegens het slechte weer de wedstrijden, waaronder die met motorgangmaking, afgelast worden. Dit was een heel interessant programma, want behalve een koppel-omniumwedstrijd, die wij hier op onze baan nog niet gezien hebben, stond aangegeven een wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders. De directie heeft besloten om nu a.s. Zondag hetzelfde programma uit te voeren, n.l.: 1. Koppel-omnium. Sprint over 4 ronden met RiethovenCuvelier, Rij neveldVerschoor. 2. Wedstrijd met motorgangmaking. le rit Het is verboden Het is verboden Het is verboden1 En toch leren we nog op school: „We leven vrij, we leven blij Op Neerland's dierbre grond..." Wie lacht daar? We weten wel beter, U en ik. En mocht er soms iemand in Heemstee rondlopen, die in grenzeloze naïeveteit zou menen, dat boven staande versregels nog een spoor van waarheid bevatten, dan zou hij zeker van de dwalingen zijns weegs bekeerd zijn, als hij de raadszitting van de vorige week had bijgewoond. Dan had hij getuige kunnen zijn van het aannemen van een paar verordeningen, door B. en W. te on zaliger ure in niet Bepaald milde vacantie- stemming gewrocht, die duidelijk aantoonden dat de liefde tot „maszregeln" ook ten onzent groeiende is. Deze verordeningen verboden n.l. kalmweg het kamperen op je eigen grond en het graven van een geultje in je eigen tuin vanaf je eigen slootje om in dat geultje je eigen kano'tje te kunnen vastleggen. Dat geultje wordt dan zeer weids betiteld met de naam „haven"! Reeds bestaande weidse geultjes mogen volgens de verordening nog wel worden gebruikt, maar vooral niet vergroot mocht u er dus over denken, eerstdaags uw kleine bootje van de hand te doen en een groter exemplear aan te schaffen, dan dient u er rekening mee te houden dat uw nieuwe aan winst half op het land gesleept zal moeten worden. En wat het kamperen betreft, het op slaan of opgeslagen hebben let op deze nauwkeurige onderscheiding, lezer! van een tent op uw eigen terrein is ten strengste ver boden, tenzij u daarvoor eerst vergunning vraagt aan Burgemeester en Wethouders. Als u dus een kampeertent koopt' om daarmee in uw vacantie naar gastvrije oorden te trek ken en u wilt even op uw eigen grasveldje proefstomen, teneinde de nodige handigheid op te doen, dan dient u eerst aan B. en W. een schriftelijke vergunning te vragen. Doet u dat niet en ziet een volijverig politieman, speurend door de opening in uw heg, u tobben, dan staat u zó op de bon. Gevolg: driehonderd gulden boete! Ja, het staat heus in de verordening lezer, en het is geen drukfout. Hebt u ze niet los in uw vestjeszak? Dan maar twee maanden in het gevang! Als bovenbedoelde politieman bovendien uw kano'tje in z'n nieuw gegraven geultje ziet liggen, wordt de straf voor deze beide misdaden verdubbeld. Alzo zeshonderd gulden boete of vier maanden brommen! Prettige vacantie! „Hier duldf de grond geen dwingelandij, Waar vrijheid eeuwen stond!" Het was den heren Van Unen, Rijkes en Disselkoen een beetje te kras en zij plaatsten een aantal opmerkingen, die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten. De heer Disselkoen vond ae hele verordening voor den enkelen verdwaalden kampeerder, die we hier te zien krijgen, overbodig en kenschetste de zaak tekenend als het schieten op mussen met een kanon! Toen het college d.w.z. de beide wethouders, want de burgemeester was afwezig, weshalve Jhr. v. d. Poll als voorzitter fungeerde - niets voor uitstel van behandeling bleek te voelen, tapten de heren uit een ander vaatje. L'histoire se répète! Evenals in vroegere veel bewogen dagen de verbonden edelen deden, zo verzochten ook deze hedendaagse Geuzen om verzachting van de scherpe plakkaten. Zij had den meer succes dan weleer Brederode, want zij kregen hun zin. Vier dagen zullen de water sportbeoefenaars vrijgesteld zijn van vergunning vragen, terwijl Dr. Droog met nadruk de ver zekering gaf, dat de verordeningen „soepel" zullen worden toegepast. Onze goede gemeente wordt dus nog niet helemaal met kranten dicht geplakt! Het waren natuurlijk niet de enige agenda punten. De nieuwe steunregeling was er aan voorafgegaan, maar deze was niet in behande ling gekomen, aangezien eerst de nieuw be noemde commissie van bijstand over de regeling advies heeft uitgebracht. Tot September geldt dus nog de oude steunregeling. Ook de door trekking van de Oude Posthuisstraat leverde nog enige discussie op. En bij de rondvraag haalde de heer Kromhout klaarblijkelijk onbe wust een oud paardje van stal door de vraag te stellen of B. en W. de mogelijkheid eens willen onderzoeken, of de gemeente mede werking kan verlenen aan de stichting van een nieuw vergaderlokaal. De oudere raadsleden keken elkaar eens glimlachend aan, want plotse ling verrees in onze geest het bijna vergeten luchtkasteel op het Valkenburgerplein, het legendarische „Monumentale Gebouw", waarvan de groots opgezette plannen nog wel ergens in een hoekje van het archief zullen sluimeren. „But that's another question"; bij de begroting in December komen we er nog wel eens op terug. T Zwijgende. 10 K.M. met Harry van Hoek achter Schlebaum, J. v. d. Heijden achter Bustraan, W. Matena achter Slesker. 3. Afvalrace voor nieuwelingen, 14 deel nemers. 4. Koppel-omnium-inhaalrace achter motoren over maximum 5 K.M. tussen Rijneveld en Ver schoor. 5. Klassementswedstrijd voor amateurs over 10 K.M., 15 deelnemers. 6. Wedstrijd met motorgangmaking als no. 2, over 15 K.M. 7. Koppel-omnium tussen RiethovenVer schoor tegen RijneveldCuvelier. 8. Als no. 2, over 25 K.M. Een buitengewoon mooi programma dus, dat, mits het weer eens mee wil werken, een grote publieke belangstelling zal trekken. DUIVENSPORT. „Gevleugelde Vrienden", Heemstede. Uitslag wedvlucht van Mons, 217 K.M. Los 11.15 uur v.m. Eerstgetoonde duif 1 uur 49 min. 5 sec. Laatste prijswinnaar 1 uur 56 min. 35 sec.: 1, 7, 8, 15 L. J. v. d. Voort; 2, 18 C. Kramer; 3, 4 J. Otte; 5, 16 J. J. v. d. Heuvel; 6 P. v. Egmond; 9, 12 G. v. Santen; 11, 20 C. Visser; 13, 23 J. G. v. d. Meer; 14 Th. Blok; 21, 24 A. v. Zadel; 5 M. Oudshoorn; 16 A. G. Hendriks; 17 E. Vrugt. BELLEN BLAZEN. Hoe dikwijls hebben wij als kinderen over een kom met zeepsop .gestaan en met een ge wone aardewerk pijp, soms zelfs met een stro halm, voorzichtig of krachtig in de schuimende vloeistof geblazen met als resultaat een prach tige kleurige zeepbel. We: zagen hem groter en groter worden, totdat hij eensklaps uiteen spatte! Wanneer de bel niet uiteenging, maar groot genoeg was om met een sierlijke zwaai naar omhoog te worden gedreven, dan volgden wij juichend zijn vlucht, totdat hij tenslotte even eens uiteen spatte! Naarmate wij jonger waren, ging ons deze kunst primitiever af, doch ouder geworden zijnde, legden wij ons toe op het voorzichtig blazen van grote mooi gevormde zeepbellen. Het uiteen spatten, dat eens onze grootste vreugde uitmaakte, bevredigde ons thans niet meer. Wij waren tot het bewustzijn gekomen, dat in de fijne doorzichtige zeepbel de wereld zich in zeldzame vormen: n heerlijke kleuren weerspiegelde. Ons oog zag wensen, die door het uiteen springen van het iunne vlies ver weg de wereld werden ingedragen! De ene zeepbel volgde de andere en ev nals onze wensen werden ze teniet gedaan. £oms stemde het ons tot denken, en dan was het gedaan met het bellen blazen en de beto.e ing was verbroken! Is het bellen blazen inde daad, naarmate wij ouder worden, tot een ein ié gekomen of heb ben wij het op andere wi ze voortgezet? Wij hebben onze nap met z epsop, steken het strootje in het schuim en v orzichtig heffen wij het op en blazen eerst htkens, daarna met steeds groter wordende kracht Het onaanzien lijke druppeltje wordt ee ;rote glanzende bal, en wij genieten van het pra htige kleurenspel. Wij zijn niet tevreden met het verkregen resultaat, verlangen ste.c mooier en groter zeepbellen, steeds schitter ader kleuren, doch telkenmale ondergaan v een gevoel van teleurstelling, omdat alle. steeds weer uiteen spatten Weg is alle heerlijkheid Het gaat ons vol wassenen, thans in he olie leven staande, precies eender als in onz inderjaren. Wij be nutten in werkelijkheid rif meer de nap met zeepsop en de strohalm )i aardewerk pijp om bellen te blazen. Maar, gen wij ons af, zijn de vele wensen en verlang, ns, die dagelijks in CONFISERIE MODERN J C. KO RAADHUISSTRAAT 4 HE EI STEDE TEL. 28089 MADELAIM's 8 Ct. ons opkomen en die stee is groter worden, wel iets anders dan zeepbelle rjf? Groeien zij niet van ons, ewust verlangen tot de alles beheersende wensF Zijn er niet steeds meer dingen die wij ons wensen, waarvan wij de vt wezenlijking eigen lijk als onbestaanbaar wat n en die ons toch telkenmale een pijnlijke teleurstelling geven? Wij allen, jong en oud, v rheugen ons op het bellen blazen, omdat er e n soort betovering van uitgaat, die ons boei De vraag is echter, hce onze levenshouding zal zijn, indien de zeepbe iteen spat. Wie zijn teleurstelling dan niet wsf»k, te overwinnen, en met een gevoel van weemoed de verdwenen betovering nastaart, is zelcer zeer onverstandig. Zeepbellen zijn nimmer duurzaam, zij gaan steeds uiteen, en reeds F et kind begrijpt dit intuïtief en verheugt z:ch zelfs meer op het eindresultaat, dan uit het Oitstaan van zijn bel. Het weet namelijk, dat al e zeepbellen uiteen spatten, doch dat de volgende wellicht weer mooier is dan de voorgaar Je en dat stelt hem tevreden CARAMEL-RIJST PUDDING. 225 gram rijst, 1 L. melk, 200 gram suiker, een paar druppels vanille essence. We doen de rijst in een pan, nadat ze goed gewassen is, zetten ze op net koud water en brengen dit aan de kook, daarna wordt de rijst in een vergiet gegoter om het water weg te laten lopen. We brengen de melk met 1/3 van de suiker aan de kook, strooien de rijst erin en laten dit tezamen koken, totdat le melk geheel door de rijst is geabsorbeerd. In en ijzeren pannetje smelten wij de rest van de suiker, totdat deze lichtbruin van kleur is, vooral niet te donker, daar de smaak dan te bitter is, hierbij komt de vanille essence. We vetten een warme puddingvorm met boter of met een kwastje met slaolie in en laten de gebrande suiker langs de bodem en de randen lopen, vullen de vorm daarna met de rijst, sluiten de deksel of bedekken de vorm anders met boterhampapiei' en laten de pudding nog 15 minuten au bain Marie (in een pan kokend water) nakoken; d aarna keren wij de pudding om en dienen ze, op. ZOMERPAKJES VOOR KLEINE JONGENS. Succespatroon VKK 1949. Prijs per patroon 0.25 f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. De kleine jongen links heeft een aardig geruit katoenen pakje, dat zich buitenge woon goed leent voor vacantiedagen of om in den tuin te spelen. Het lijfje sluit aan den achterkant met knoopjes en wordt op 't broekje geknoopt, terwijl aan de voorzijde een knoopgarneering is en lijfje en broekje met elkander verbonden zijn. Kleine glad de, ingezette mouwtjes, om het middel een riem van leer of van hetzelfde materiaal die door een paar op zij gezette lusjes wordt gehaald. Patronen voor kleine jongens van 24 iaar. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.58 in postzegels aan de Moderedactrice, Roelofstraat 109, Den Haag. VRUCHTENVLA. 2% ons tutti-frutti, f2 L. melk, 35 gr. vanille- custardpoeder, 50 gr. suiker. De tutti-frutti wordt in warm water gewassen om al het aanhangende vuil en stof te ver wijderen, daarna met weinig koud water in een pannetje gedaan en 24 uur geweekt. Is er te weinig water op, dan kan er nog altijd iets bij, terwijl de vruchten enkele malen om en om ge schud moeten worden. Wanneer zij lang ge weekt nebben, zijn zij zó zacht, dat koken over bodig is, zodat alle vitaminen bewaard blijven en de vruchten de verse smaak veel meer be naderen, dan na het kookproces. De vruchten worden na het weken in een glazen schaal ge daan en mocht er nog weekwater van enige betekenis op zijn, dan wordt dit in een pannetje gedaan met een weinig citroensap en suiker aan de kook gebracht, gebonden en over de vruchten gegoten. Nieuwste modellen Groote Houtstraat 99 KREMLIN CRêME. 2 eetlepels fijngehakte amandelen, 2 eetlepels fijngehakte dadels, vanillesuiker, 2 d.L. room, y2 kopje koud water, 2 lepels fijngehakte noten, 1 pakje geleipudding (citroen), 1 theelepel poeder of 2 bl. gelatine, 2 eetlepels suiker, abrikozen. De geleipudding wordt volgens de aanwijzing op het pakje gemaakt, meestal zijn de inhoud kokend water te zamen d.L. Een stenen vorm, liefst b.v. een rijstrand, wordt met koud water omgespoeld en hierin wordt een laagje van dit mengsel gegoten. De poeder gelatine wordt opgelost in het water en bij de rest van de oplossing gevoegd (bladgelatine in heet water oplossen), daarna roeren we er de noten, amandelen en dadels doorheen en als de massa stijf begint te worden tenslotte de stijf geklopte room, waarbij de suiker en vanille is gevoegd en alles op het laagje in de puddingvorm gieten en het geheel stijf laten worden. Storten op glazen borden, garneren met gehalveerde verse abrikozen of uit het blik. Indien de pudding niet gemakkelijk loslaat dan wordt de vorm enkele seconden in warm water gehouden. SCHUIMTAART. Twee dooiers worden met twee eetlepels fijne suiker zo lang geklopt, totdat de massa wit is, daar voegt men 125 gr. bloem bij, die vooraf gezeefd is, 3 a, 4 geraspte amandelen (bittere) en 5 6 eetlepels melk, 'n tikje zout en pakje bakpoeder. In een ingevette spring- Scheepmakersdijk35 - Haarlem -Tel. 14147 WASCH- EN STRIJK1NRICHTING vorm wordt dit deeg over de bodem gespreid en daarna in de oven gebakken. Men maakt een mengsel van 50U gram fijn gewreven roggebrood en jam en strijkt dit over de taartbodem uit, terwijl men hierop het zeer stijf geklopte wit der beide eieren als bovenlaag legt, dat met suiker bestrooid wordt. De taart wordt tenslotte nogmaals in een matig warme oven gebakken. Het stukwrijven der handen bij het wassen kan men veel voorkomen, indien men de handen daags tevoren inwrijft met een mengsel van glycerine, alcohol en arnica-tinctuur. HET JAARLIJKS UITSTAPJE MET DE KINDEREN DER INDISCHE BUURT VERENIGING. Het was in het jaar 1926, dat enige personen zich het lot wilden aantrekken van de kinderen van de Indische Buurt. Dat was nog in de goede jaren, toen er nog geen crisis was zoals wij die nu kennen, maar toen er toch ook wel crisis was in de grote gezinnen, waarvan de kinderen in de lange vacantie niet veel meer hadden dan de straat als speelplaats en mis schien eens een eukeie dag naar Zandvoort, waar ze naar hartelust in zee konden „pootje baden" en smullen van de „extra boterhammen" en een snoepje, vermengd .met zand, omdat eten in hotel ot lunchroom boven de kracht van moeders beurs uitgingen. Toen werd de Indische Buurtvereniging ge sticht en dank zij de medewerking van B. en W., die een kennisje aan de Molenwerfslaan toestonden om de grote kosten te dekken, kon den de kinderen tenminste twee dagen feest vieren, één dag thuis met spelen op het terrein der R.K. Sportparken en één dag, w,aarop het gezelschap met een boot of in bussen uitging. De kermis is verdwenen, doch, dank zij de onvermoeide arbeid van het bestuur, waarvan de heer Sluisdam al die jaren lid is geweest, is het ééndaags uitstapje gebleven. En zo toonde Dinsdagmorgen voor de 10e maal de Javalaan weer eens een beeld van blijde kinderstemming, ais om tegen 8 uur de 175 kinderen gereed staan om straks in de grote touringcars der firma L. Kors plaats te nemen. Angstige ge zichten wel van de ouders, die in grote getale aanwezig zijn om getuige te zijn van het ver trek, omdat de lucht zo dreigend ziet. De firma Kors had, in tegenstelling van het vorige jaar, nu gezorgd op tijd aanwezig te zijn en om kwart over 8 is alles gereed voor het vertrek. Voordien had het bestuur de zieken, die niet mee konden, goed bedacht om ook hen enigszins in de feestvreugde te doen delen. Behalve de 4 grote bussen met kinderen sluit zich ook aan een grote wagen van de firma Voorham met ouders, die op eigen gelegenheid de reis meemaken. Over Hoofddorp en langs Aalsmeer gaat het eerst op Schiphol aan en omdat het inmiddels is gaan regenen, zien wij de gaande en komende vliegtuigen in een waas van regen. Maar Valkeveen is het doel, waar wij om 10 uur in een flink regenbuitje arriveren. Maar de vriendelijke gerant van het pannekoekenhuisje, de heer Kaptein, leidt het gezelschap naar de gezellige eetzaal, de gerestaureerde boerderij, waarvan in v. Lennep's werkje over „IJet Gooi" gesproken wordt dat daar Fred. Huyck gelogeerd heeft tijdens zijn bezoek aan den heer van Valkeveen. Vlug worden de kinderen van melk en limonade voorzien en verdwijnen de boterhammen in de grage kindermaagjes. En hoewel het voorlopig nog blijft regenen, trotseert het jonge volkje de regen en worden de verschillende toestellen in de speeltuin be stormd. Nu, gelegenheid was daarvoor te over, temeer daar de heer Kaptein er steeds op uit is zijn speeltuin te vervolmaken. Nu weer zagen wij er als nieuwigheid een 15-tal schommeltjes voor kleinere kinderen, voor iets grotere een aantal dubbele zitschommeltjes. Glijbaan, kettingbrug, klimtoren en nog zoveel andere attracties werden bestormd. En als dan (n de middag de zon doorbreekt, zijn zij moeilijk bijeen te krijgen om hen van de nodige versnaperingen te voor zien. Ezeltje rijden en kanovaren was een bijzondere attractie voor de grootsten, terwijl er des middags van zwemmen, pootjebaden en kanovaren druk gebruik werd gemaakt. Al te. spoedig was h.et 6 uur, de tijd van ver trek en juist ingestapt, vielen weer de eerste regendroppels. Als slot van de dag een mooie rijtoer door het Gooi, Hilversum, langs verschillende studio's en het fraaie Hilversumse Raadhuis. Nog even rennen op de Hilversumse hei en dan gaat het full speed over Amsterdam naar Heemstede, waar onder groot gejuich en „de Indische buurt gaat nooit verloren" om even 9 uur de Javalaan weer werd bereikt, waar honderden belangstellenden de jeugdige uitgaanders op wachtten. om ze deze week te eten, daar ze bijzonder mooi zijn, in ellr gewicht 40 cent per pond. Zoo juist ontvangen van de nieuwe vangst, gerookte Amerikaansche Zalm 55 cent per ons. Dun gesneden, machinaal of mot de hand; Holt. Zalm f 1.10 - Paling 60 cent per ons Fijne Holl. Haring, op verzoek met ijs, 6 cent- per stuk. KREEFTEN - VERSCHE HOLL. ZALM - BAARS en BLANKE STOOFPALING, GEROOKTE PALING, als de fijnste bekend sinds 1861[ per pond f 1.f 1.25, f 1.50 VAN OPGERICHT A° 1807 AMSTERDAM HOOFDAGENT VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN HAARLEM, GROOTE HOUTSTRAAT 93 Telefoon 1012 1 Kamer 12 Wegens VACANTIE is de DAMESSALON Maandag 10 Augustus t/m Donderdag 13 Augustus gesloten. SHHBm

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 3