BRAMMETJE FLAPOOR EN Z'N VRIENDEN VRUCHTEN LIMONADE GAZEUSE GRAPE FRUIT PREDIKBEURTEN 1 IJsvereeniging „De Volharding" Heemstede Garage Van Houten UITDEUKEN EH BESPUITEN VAN SPAISCHERMEH BURGERLIJKE STAND VAN VLBET'S Fotohandel SPORT 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 30 Augustus. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. E. v.- Meer, Ned. Herv. Pred. te Utrecht. Kapel Nieuw-Vredenhot, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. v. Dorp, Pred. te London. In beide diensten zal bij het uitgaan gecollec teerd worden voor Evangelisatiewerk in eigen gemeente. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. G. R. Kuyper van Kralingen. Camplaan 8. V.m. 10 uur: Ds. G. R. Kuyper van Kralingen. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanehe 30 aoüt a 10 h. 30: Service présidé par Mr. Ie pasteur F. Ch. Krafft. 3e Collecte pour la restauration. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. Programma: (Des avonds van 78 uur.) Maandag: Die Mtihle im Neckartal, Karak terstuk Spatzenpolka, Karakterstuk Streif durch johann Strausz'sche, Operetten Fideles München, mars Geschichten aus Garmisch- Partenkirchen, Walzer Sally met de rooinijs- kar In de Jordaan, uit de film „Bleke Bet" Akrobatiek, Bravour-foxtrot Donna Juanita, Paso-doble VoorwaartsMars, vrolijke marspotpourri Regentropfen, tango Die Sonnenuhr, foxtrot Helene, Helene, wie ich mich nach dir sehne Es ist so wunderschön, in dich verliebt zu sein Bara- taria-mars Residentie-mars. Dinsdag: Derby-Galopp Auf zum Tanz We're friends again, Quickstep What a night, Walz Sevillana Tina, tango Rendez-vous der Puppen, Bravour-fox. Kleiner Narr, Bravour-fox. -Indra Walzer Traurne auf der Ozean Walses Jolies Gosses Le mois des amoureux -Der singende Traum, potpourri You could never be true, tango The thrill of the Tango, tango Reine de Musette La Bourrasque. Woensdag: Flattergeister, wals Dyamiden, wals Da draussen in der Warchau Drunt' in der Lobau „Veronique", Vocal Gems „The Arcadians", Vocal Gems Siidliches Feuer Ohne dich ist die ganze Welt fiir mich ohne Sonne, slowfox Spatzenliebe Kaffeklatsch bei Finkenhahns Aller Ehren ist Oesterreich volll, mars Mir sein die Kaiser- jager, mars Bleib' bei mir - In meiner Hei mat, tango Die grosze Chance meines Lebens Ein Walzer fiir dich! Donderdag: Jolly Fellows, Waltz Ainou- reuse, Waltz Wir tanzen Weltschlager, foxtrot-potpourri Ritter's Abscheid - Abend- standchen Klosterglocken Das Gebet einer Jungfrau In a little gipsy tearoom -Call me sweetheart Kiss me goodnight, foxtrot -Way back home, foxtrot Wabash Blues, foxtrot Leicht angesauselt, foxtrot Wij brengen U, Schlagerpotpourri. Vrijdag: Frohsinn im Takt, Walzer-pot- pourri Frühlingsgrusz, wals Valse roman- tique, wals The Merry Wives of Windsor, ouverture Was spielt die Welt?, Schlager potpourri „Die Afrikanerin" -Die Perlen- fischer -Haïti, uit de film „Zouzou" C'est lui, uit de flim „Zouzou" Sweet memories Romantic Waltz Medley Wenn es Glück gibt An der Donau, wenn der Wein blüht, wals. Zaterdag: Die schone Helena, potpourri Captivante Germaine... Germaine Kuss- Serenade - Espana-Walzer I can 't give you anything but love New Jig Rhythm Vieni sul mar O Marenariello Tiger Rag Some of these days -With every breath I take, uit „Here is my heart" June in Januari, uit „Here is my heart" Donna Ines, Paso- doble Was willst du bloss in Spaniën?, Paso-doble. VERENIGING VAN POELIERS. Men deelt ons mede, dat alle Haarlemse poeliers besloten hebben zich te verenigen in een Haarlemse Poeliersvereniging. Een der eerste besluiten is geweest het heffen van 4 pCt. omzetbelasting op goederen, die in de winkel verkocht worden. Verder was nog een punt van bespreking de verplichte Rijkskeuring op gevogelte, wat ook aller instemming kreeg, teneinde het venten van huis tot huis door onbekwamen tegen te gaan. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Koomen, voorzitter; C. van Wieringen, penningmeester; P. v. d. Stad, secretaris, KI. Houtstraat 136. (E. H. C.) GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Postkantoor te Heem stede, pakje papieren betreffende Dortsche Hyp.-Bank; Bureau van Politie, handtasje; Kwakel, Nic. Beetsplein 6, damestas; C. v. d. Weiden, Bleekersvaartweg, wit konijn; Pauw, Jozef Israëlplein 17, paar peddels; Klein, J. v. Goyenstraat, rijwiel; Bureau van Politie, lips- sleutel; Kerkvliet, van Merlenlaan, mantel en jurk; Hooreman, Achterweg 20, schort; v. d. Hoogen, Binnenweg, autoped; Verspoor, Voor weg 7, portemonnaie; F. H. Gielen, Lindenlaan 29, polsbandhorloge, Ravenstein, Camplaan 33, parapluie in foudraal; Bure, Rembrandtlaan 61, rijwielbelastingmerk; Poldermans, H. Dreef 215, zilveren broche; Bosch, Timorstraat 58, paar dameshandschoenen; E. v. Vessum, Eiken laan 21, R.K. kerkboek; Dielewaart, Laan van Insulinde 16, portemonnaie. IJSVERENIGING „DE VOLHARDING". Men zal zich herinneren, dat tijdens de laatste korte ijsperiode er onder de leden van de IJl- vereniging „De Volharding" enige ontstemming heerste wegens het feit, dat op de vrijwel enige dag, dat er op de baan kon worden gereden, deze voor de leden niet beschikbaar was wegens het houden van wedstrijden. Als uitvloeisel hiervan hebben een 25-tal leden reglementair vóór 1 Aug. bedankt. Na de gedane toezegging op de ledenvergade ring, dat de eerste drie of vier dagen geen wed strijden zouden worden gehouden, hebben echter enkele leden wederom hun bedanken inge trokken. Thans worden de voorbereidende werkzaam heden wederom aangevangen, om t.z.t. de leden, die niet vóór 1 Augustus hebben bedankt, op de ijsbaan, die door wegenaanleg en bruggenbouw veel gunstiger is komen te liggen, te kunnen ontvangen. In de regeling van de gezinskaarten is een wijziging gekomen. Op een hoofdkaart zijn tegen sterk gereduceerde prijs kinderkaarten (leeftijd tot 12 en 15 jaar) en bijkaarten (leeftijd boven 15 jaar) verkrijgbaar. Verder verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. De Penningmeester maakt aan de leden bekend, dat de contri butie-kaarten voor het seizoen l936-'37 begin September ter inning zullen worden aange boden. De contributie is gelijk aan het vorige seizoen. Bij storting op girorekening no. 237492 kan f0.10 incassokosten worden afgetrokken. H'stede Aug. I936.jac.v.Campenstr.33 BOTSING TUSSEN AUTO EN WIELRIJDER. Vrijdagmiddag wilde de bestuurder van een luxe bestelauto der firma Staphorst alhier, komende van uit de richting Haarlem, de van Merlenlaan inrijden, waarvoor hij zijn linker richtingaanwijzer uitstak. Op een 50 meter achter hem kwam een vrachtauto uit Rotter dam, bestuurd door M. v. d. G., die de voorste auto wilde passeren en de richtingaanwijzer te laat opmerkte. Om de situatie te redden, trachtte v. d. G. ook de v. Merlenlaan in te draaien om zo een aanrijding te voorkomen. jf* Op hetzelfde moment echter passeerde een wielrijder uit den Haag met zijn zoontje, die bijna de v. Merlenlaan was gepasseerd. Ook deze wielrijder trachtte v. d. G. te passeren, wat niet lukte. De wielrijder werd nog juist door het linkerspatbord geraakt en tegen de grond gesmakt, waar hij met een hoofd- en beenwonde bleef liggen. Een juist ter plaatse passerend lid van „Eerste hulp bij ongelukken", verleende de eerste hulp, waarna de gewonde per auto naar zijn woning in den Haag werd vervoerd. De jongen kwam er nog goed af. Het rijwiel was zwaar beschadigd. De auto vloog na de aanrijding tegen de hoge berm op van de v. Merlenlaan en kwam daar met enige schade aan spatbord en koplamp tot stilstand. NIET PASSEREN BIJ EEN ZIJWEG! Zondagmiddag kwamen twee auto's uit de richting Bennebroek. De voorste, bestuurd door Mej. A. E. v. T. uit Hillegom, wilde de Zand- voortschelaan inrijden, waarvoor zij de Iinker- richtingwijzer had uitgestoken. Achter haar reed de heer C. M. N. uit Bloe- mendaal, die de voorste auto nog links wilde passeeren, met als gevolg, dat deze eerste in de flank werd aangereden. Doordat de heer N. nog bijtijds het ongeval zag aankomen, remde hij uit alle macht, zoodat de voorste auto alleen licht beschadigd werd en de bestuurster er zon der verwondingen afkwam. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 17 tot en met 22 Augustus genomen 580 douchebaden en 26 kuipbaden. Aan 11 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 52 volwassenen gebruik gemaakt. ZINNIA-TENTOONSTELLING In de achterzaal van Café-Rest. ,,'t Hof van Heemstede", hield de Onderlinge Tuinlieden vereniging „Aerdenhout en Omstreken" Zater dag en Zondag j.l., een tentoonstelling van de door haar leden gekweekte Zinnia's, die een goed beeld gaf*van hetgeen bij doelmatige ver zorging met deze prachtige bloemen is te be reiken. Langs de zwart gedrapeerde wanden, waartegen de schitterende kleuren volkomen tot hun recht kwamen, stonden in artistieke groepering de vazen gerangschikt en het was voor den bloemenliefhebber een genot deze kleurenpracht in ogenschouw te nemen. Opmer kelijk was de sterk uiteenlopende grootte der bloemen; er waren zeer kleine bij, maar de meeste kwekers leggen zich blijkbaar toe op het verkrijgen van grote bloemen, waarvan dan ook een fraaie collectie aanwezig was. Sommige exemplaren bereikten een middellijn van niet minder dan 15 c.M.Maar het was voornamelijk de weelde van kleur, die de aandacht trok; het gloedvolle rood, het diepe oranje naast het hel dere geel en tere lila vormde een schoon en zeer harmonisch geheel, dat het oog bekoorde. De prijzen werden als volgt toegekend: le pr. P. Klaassen, met 10 punten; 2e pr. H. de Zwart, met 9 punten; 3e pr. F. Booms, met 8 punten; 4e pr. A. v. Iperen, met 6 pun ten, 5e pr. C. v. Iperen, met 6 punten. VERKEERSONGEVALLEN. Dinsdagnamiddag te omstreeks 3.50 uur had op de Heerenweg bij de Zandvoortschelaan een kleine aanrijding plaats tussen een auto en een motorrijwiel. De bestuurder van de auto, ge naamd P. D., wonende te Texel, reed richting BennebroekHaarlem, terwijl de bestuurder van het motorrijwiel, genaamd L. J. M. W. uit Amsterdam, de Zandvoortschelaan uit kwam rijden en nog voor de auto langs de Heerenweg op wilde rijden en daarbij door de auto werd aangereden, waarbij het achterwiel van het motorrijtuig werd beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwamen daarbij niet voor. Dinsdagnamiddag te omstreeks 4.50 uur had een aanrijding plaats op de Zandvoortschelaan bij de Zandvoorter Allee tussen een auto, be stuurd door E. L. wonende te Amsterdam, en een motorrijwiel, bestuurd door G. T. wonende te Amsterdam. Het ongeval had plaats doordat de bestuurster van de auto, komende van Aer denhout, naar links de Zandvoorter Allee wilde inrijden, terwijl de motorrijder, rijdende rich ting HeerenwegAerdenhout, de richtingaan wijzer naar links van de auto vermoedelijk niet tijdig heeft gezien en tegen de rechterzijde van de auto aanreed. De motorrijder kwam op de motorkap van de auto terecht, terwijl de duo passagier, genaamd G. T., op de duo bleef zitten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide motorrijtuigen werden beschadigd. Bleekersvaartweg 53 b/d Koediefslaan Tel. 28062 Ondertrouwd: H. Th. Koppen en M. J. E. Werlemann; I. Gruson en M. H. Matla; P. J. P. J. Lakeman en L. A. H. Grassi. Getrouwd: J. S. Volker met W. M. Dekker; S. Bruinsma met G. C. M. Kramer; F. Th. Groeneveld met M. A. Guépin; H. K. Koster met J. Bloemendaal. Bevallen: K. E. JansenSchreurs d.; G. W. B. MiillerEngelenbergh d.; M. G. Visser Jochemus z.; P. v. d. WindMulder z. Overleden: R. F. Bolland 72 j. FILMEN MET DE CINé-KODAK Vraagt eens inlichtingen bij WAGENWEG 86 CONCERT OP HET RAADHUISPLEIN. Op Zaterdag 29 Augustus a.s., des avonds van 8 tot 10 jiur, zal het fanfarecorps „Excel sior" een concert geven op het Raadhuisplein, onder leiding van den heer Reinier van 't Hoff. Het programma luidt als volgt: 1. EI Capitan, mars van Soussa. 2. Les Triumvirs, ouverture, L. J. Baudonck. 3. Fête de Nuit, fant. ballet, R. Deneufbourg. 4. Vie d'Artiste, grande valse, Strauss. Pauze. 5. l'Entrée des Gladiateurs, marche Triomphale, G. Wittmann. 6. „Verdiana", potpourri, Hans Kliment. 7. La Fiancée du Korrigan, fantasie. 8. Death or Glory, mars van Hall. GEEN VOORRANG VERLEEND Zondagmorgen om half elf had op de Heeren weg, op het kruispunt Adriaan Pauwlaan-- Laan van Rozenburg, een aanrijding plaats, waarvan de gevolgen zich bepaalden tot mate riële schade. De heer A. W. v. d. LI., wonende te Heem stede, wilde vanuit de Adr. Pauwlaan de Hee renweg oversteken in de richting Laan van Rozenburg Uit de richting Bennebroek naderde een auto, bestuurd door Chr. G. K., wonende te Rotter dam. K. dacht, dat v. d. H„ omdat hij uit een zijweg kwam, wel voorrang zou geven, wat deze niet deed, met het gevolg, dat een botsing plaats had, waardoor beide auto's beschadigd werdeu. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. ,,'T RAEDTljf UYS" - RAADHUISSTRAAT 46 - TEL. 28264 PER GROOTE FLESCH f 0.16 - PER Va FLESCH f 0.10 Aanbevelend F. H. KLUËN GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 25 Augustus 1936. P. J. Crombeecke, Meer en Boschlaan 28. B. Drukker, Bronsteeweg 26. M. W. Fleury H. W. Mesdaglaan IJ. H. E. van der Heide, Nic. Beetsplein 5. J. C. v. d. Kaay, Fr. Schu- bertlaan 67. A. J. Krijt, Heemst. Dreef 240. M. E. Schor, Hortensialaan 5. J. Th. F. Voor- walt, Fr. Schubertlaan 38. F. G. Eshuis, Paulus Potterlaan 1. S. Helleman, Fr. Schu bertlaan 20. - G. A. Heytlager, Const. Huygens- laan 15. M. van Manen, P. de Hooghstraat 5. P. F. A. van Seters, Tesselschadelaan 5. RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. Telef.nr. Gidsvermelding. 28647 Kampen, M. Th. van; Horlogemaker en Goudsmid, Binnenw. 60 B, Heem stede. 28664 Kroese, A.; Heemsteedsche Dreef 33, Heemstede. 28605 Schmitz, Dr. W. J.; Franz Schubert laan 57, Heemstede. 28652 Voorwalt, Sz.; Dir. Machinefabriek „Brevo", Amsterdam, Franz Schu bertlaan 38, Heemstede. ZWEMMEN. H.P.C.-NIEUWS. 9 Aug.: Sipkema kampioen van de Ainstel! 22 Aug.: Op de volkswedstrijden, georgani seerd door de H.Z.V. (Hillegom), werden o.a. gespeeld de volgende polowedstrijden: H.Z.V.- dames tegen H.P.C. II en H.Z.V.-adsp. tegen H.P.C. b. De eerste wedstrijd eindigde in een 42 overwinning voor onze dames en de adspiranten speelden met 44 gelijk. De prijzen in natura waren gauw soldaat gemaakt! 22 Aug.: Op het door de V.Z.V. (Velsen) georganiseerde adspiranten-polotournooi be haalden onze adspiranten a de eerste prijs. Uitslagen: V.Z.V.Nereus 20; H.P.C. Haarlem 4—2; H.P.C.—V.Z.V. 3—1. Ons eerste zevental, na in Leiden op 26 Juli definitief de wisselbeker gewonnen te hebben tegen Haarlem, IJ en L.Z.C. en 14 Augustus in Utrecht tegen Zwemlust, L.Z.C. en U.Z.C. weer voor een jaar beslag te hebben gelegd op de schitterende Schat-Glyspantbeker, was in de laatste competitiewedstrijden minder gelukkig. In Groenendaal werd na een spannende wed strijd verloren van 't IJ met 21, terwijl 2 dagen later tegen Dolfijn een 63 nederlaag geboekt werd. De kans op het afdelings kampioenschap is nu natuurlijk geheel ver keken, zodat H.P.C. I weer „de eeuwige tweede" geworden is. ZWEMFEEST. En nu nog iets over het grote zwemfeest op Zondag a.s.! Alle inschrijvingen zijn, als wij dit schrijven, nog niet binnen, maar reeds kan medegedeeld worden dat spannende strijd op diverse nummers te verwachten is. Zo hebben alle Haarlemse verenigingen natuurlijk inge schreven op de estafettenummers, alsook op de 100 M. vrije slag, waarvoor, als bekend, een wisselbeker beschikbaar is, die momenteel in bezit is van S. L. Mooi; wint hij deze ditmaal weer, dan wordt de beker zijn definitief eigen dom. Maar Sipkema zou het hem wel eens zeer lastig kunnen maken! Kunnen wij over de zwemntimmers dus nog niet geheel volledig zijn, wel kunnen wij dit over het polotournooi. Er wordt een halve competitie gespeeld tussen H.P.C., U.Z.C. (Utrecht) en Zian (Den Haag). Men kan dus zeker zijn van spannende momen ten. Door het bestuur van de zwemvijver is een prachtige medaille voor den winnaar van dit tournooi beschikbaar gesteld. Aangezien de toegangsprijzen erg laag ge houden zijn, zal de publieke belangstelling zeker niet te wensen overlaten! Nader vernemen wij dat H.P.C. van de Onder linge Dames Zwemclub uit Rotterdam nog een zeer belangrijke inschrijving ontving. Zo zullen op de 200 M. schoolslag dames nog uitkomen de dames Eykenbroek, Kleinoot en Heeselaar; op de 100 M. vr. si. dames o.a. de bekende zwemster Ida Breukel, terwijl tenslotte op oe 100 M. rugslag dames ingeschreven heeft Dini Kerkmeester, die in Berlijn zo fraai zwom, als mede de dames Kint en Cats. Van de A.D.Z. te Amsterdam werden even eens goede inschrijvingen ontvangen. Deze vereniging, waarvan de Olympische kampioene Senff en de dames Waalberg en Selbach o.a. lid zijn, zal ook nog starten op de 5 X 50 M. vr. sl. estafette dames. De goede springer Jonker uit Utrecht, de heer Mette uit Amsterdam, Mej. Bouckaert van D.W.R. en tenslotte Mej. Neve van H.P.C. zullen het nummer schoonspringen verzorgen. Als steeds is dit een interessant nummer. De bekende scheidsrechter Jan de Vries, tevens voorzitter der Koninklijke Nederlandse Zwembond, zal de wedstrijden leiden. Gezien het uitstekende programma dat H.P.C. a.s. Zondag zal bieden, hoopt het bestuur van H.P.C. dat vele liefhebbers blijk van belang stelling zullen geven. Dit jaarlijks terugkomende feest moge als steeds een prachtig succes wor den voor deze krachtige Heemst, vereniging. Allen dus op 30 Augustus naar de Heem- steedse zwemvijvers! VOETBAL. R. C. H. Tournooi om de Zilveren Molen. Zondag a.s. worden in het Heemsteedse Sportpark de jaarlijkse wedstrijden om de Zilveren Molen gespeeld. Waren het vorige jaar Tubantia, Kinheim en Z.F.C. de gasten van R.C.H., thans zullen de Oostelijke kampioen Enschedé, de 2de klasse kampioen Velox, de winnaar van 1935: Z.F.C. en R.C.H. de strijd aanbinden. Bovendien zal een handbalwedstrijd tussen Rapiditas (Haar lem) en Concordia (Zaandam) plaats vinden, terwijl de Racing-Band in de pauzes voor muziek zal zorgen in het Restaurant. Het programma luidt: A. U—12 uur: R.C.H.—Z.F.C. B. 12.1513.15 uur: EnschedéVelox. 13.3014.40 uur: ConcordiaRapiditas. 14.4515.45 uur: Verliezer AVerliezer B. 1617 uur: Winnaar AWinnaar B. DUIVENSPORT. „Gevleugelde Vrienden", Heemstede. Uitslag wedvlucht van Noyon, afstand 332 K.M. Los 9.20 v.m. Eerstgetoonde duif 2 uur 57 min. 56 sec. Laatste prijswinner 3 uur 26 min. 1 sec.: 1, 9, 18 j. J. v. d. Heuvel; 2, 5 J. Groenland; 3, 15 W. v. Huis; 4 N. Winkel; 6, 17 J. G. v. d. Meer; 7 C. Visser; 8 P. v. Egmond; 10, 12 A. v. Zadel; 11, 21 C. v. d. Erf; 13 Th. Blok; 14, 16 G. v. Santen; 19 J. Otte. Wedvlucht van Roosendaal, afstand 95 K.M. DOOR G, TH. ROTMAN (NADRUK VERBODEN) 117. Weldra kwam de zak goudgeld te voor schijn, en terwijl de Bedoeïnen onder luid ge schreeuw de woestijn in werden gejaagd want gevangenissen voor zoveel mannetjes tegelijk waren daar in de buurt niet over handigde Mr. Habberton aan Bram het geld. „Asjeblieft!" zei hij, „en maak nu maar, dat je 't niet wéér kwijtraakt!" 118. Ja, nu werd het tijd, dat Bram en z'n vrinden naar huis gingen! Wel viel het hun zwaar, van hun trouwen vriend, den schilder, van Fok en van Mr. Habberton afscheid te nemen, maar dezen beloofden allemaal, hen eens gauw te komen opzoeken. Mr. Habberton wilde hen met de vliegmachine thuisbrengen, maar de vliegenier zei: „Dank je! Dat doe ik zelf wel; anders zie ik mijn machine wéér niet terug!" 119. Vrolijk snorde de machine over de wijde vlakten, en Bram en z'n vrienden genoten van het gezicht dier oude, vertrouwde plekjes. Op hun aanwijzingen daalde het vliegtuig nu eerst bij het bos, waar Meneliks ouders woonden, en hij steeg uit. Toen kwam Tom aan de beurt. Neen maar, wat een vreugde voor zijn ouders, het reeds verloren gewaande kind weer terug te zienl 120. En toen Bram thuiskwam... neen maar, je had die grote, logge olifanten moeten zien huilen van plezier! Zulke dikke tranen! En toen ook de zak met geld te voorschijn kwam, kende de vreugde helemaal geen grenzen meer. Na een hartelijk afscheid van Mr. Plumstake steeg de vliegmachine weer op, en toen kwam Bramme- tjes vader met z'n lange snuit, en blies het hele vertelsel uit!

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 1