LIPPITS' KOLENHANDEL Wales Anthraciet 2%> a f 2.15 p. H.L. bi^nd TONEEL NEEMT EENS PROEF MET ONZE OVERVEEN INGEZONDEN SPORT Schaak- en Damrubriek JAAP, HET POSTPAARD BRENGT DE POST DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 „DOOR EENDRACHT STERK". Zondagavond opende de R.K. Toneelvereni ging „Door Eendracht Sterk" het seizoen met J. Grosveld's toneelspel in 4 bedrijven, getiteld „Vlammen". De keuze van het stuk voor een openings avond was stellig niet slecht, trouwens de stukken van Grosveld willen het veelal wel doen bij een dilettantengezelschap. Nick van Woesten is de boekhouder van Coudemans, brouwer en wethouder. Deze is verloofd met een kantoormeisje, in dienst van v. Galen, sigarenfabrikant. Martha, de dochter van Coudemans, heeft echter liefde opgevat voor haar vader's boekhouder en als deze tot de ontdekking komt, dat er een huwelijk tot stand zal komen tussen den boekhouder en het kantoormeisje, ziet zij te bewerken dat beiden ontslag krijgen. Zelfs na dit ontslag nog bekent zij haar liefde aan v. Woesten, met gevolg, dat de laatste de kans om weer terug te komen op het kantoor van haar vader, niet accepteert, doch in over spannen toestand het kantoor verlaat en zijn troost zoekt bij zijn meisje op haar kamer. Die avond breekt er brand uit in de fabriek van v. Galen en daar v. Galen mede oorzaak is van het ontslag der beide verloofden, wordt Woeste, omdat hij niet wil verklaren waar hij de uren vóór de brand heeft doorgebracht, als de brandstichter veroordeeld. De eigenlijke brandstichter is echter Martha, die het deed om zich te wreken op Woeste, waarvan zij weet dat hij de naam van zijn meisje niet in opspraak zal brengen. Maar tenslotte is de wroeging voor Martha te groot en na l/2 jaar van hevig zielelijden bekend zij haar misdaad aan haar vader, die haar uit zijn huis jaagt, waarna zij een einde aan haar leven maakt. Mej. Soeteman had de niet gemakkelijke rol van Martha en behoudens enkele zwakke plekjes heeft zij haar rol op keurige wijze ver vuld. Hartstochtelijk in haar liefde, koud en wreed als zij Woeste en zijn meisje kan treffen. Bijzonder goed was zij in het vierde bedrijf, bij haar bekentenis en haar smeken om vergeving aan haar vader, die haar verstootte. Ook de heer Swinkels als Coudemans was over het algemeen zeer goed, rolkennis was echter niet zijn beste hoedanigheid. Hij is echter geroutineerd genoeg om er zich doorheen te slaan, maar het is wel eens moeilijk voor anderen. De heer Schelvis als boekhouder v. Woeste heeft er eveneens toe bijgedragen dat het stuk pakte. Mej. Martin als de moeder gaf uit stekend spel. Alleen wat jong voor een moeder van zulk een groten zoon. De heer Grijmans als de oude huisknecht overdreef soms wel eens. Maar de lachers had hij wel op zijn hand. De heer Pijlman als de sigarenfabrikant was zeer goed. Annie Muitjens (.Corrie Meijboom) was een heel aardig kantoormeisje èrf in haar werk, èn in haar liefde voor Woeste. Zijm maakte van zijn rol als de verloofde van Martha wat er van te maken was. Lippens als veld wachter kan er mee door, doch de twee marechaussee's waren niet de figuren die men in een dergelijke functie verwacht. Alles bijeen een heel goede uitvoering, ook al had het tempo wel iets vlotter kunnen zijn en wij verwachten dan ook in Januarials „Lichte last" opgevoerd wordt, weer een even volle zaal als Zondagavond. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de Heemsteedse Jazzband weer de muzikale leiding had. T.O.P. „Dolly, het barmeisje". De vorige week trad het toneelclubje T.O.P. op in het R.K. Verenigingsgebouw met „Dolly, het barmeisje", een toneelspel in 3 bedrijven. Zowel voor speelsters als publiek heeft dit stukje, bestaande uit niet al te lange bedrijven een opvoedende betekenis, met een wat katho lieke tendenz. Zo zien wij in het le bedrijf, dat speelt in de garderobe van een bar, het leven der bar meisjes. Dolly, het mooiste meisje, arm maar met een goed hart, ziet er geen bezwaar in een porte feuille, die een rijke dronkaard heeft verloren, voor zich te houden, om daarvan de huur van haar schamel dakkamertje, waar zij zozeer aan gehecht is, te betalen, en haar enige vriendin, het garderobemeisje dat in nog armoediger toestand verkeert omdat zij met het schamele loon haar vader en haar zieke zusje moet onder houden, te helpen. Maar de diefstal komt uit, zodat een veroordeling volgt. In de vier maanden van eenzaamheid komt zij in kennis met de R.K. reclassering en tijdens haar ziekte ook met een pleegzuster. Deze be werkt haar terugkeer naar het geloof van haar eerste jeugdjaren, zodat zij de religieuze staat kiest en van barmeisje, de verworpeling in de maatschappij, kloosterzuster wordt. Mej. Mies Ducrot als Dolly gaf een spel zoals we dat maar zelden in een dilettanten gezelschap te zien krijgen. Eerst in het le bedrijf, als het losse levens lustige meisje, vrolijk en opgewekt, al walgt zij soms van haar werk. Mooi is haar spel als zij het opneemt voor dat eenvoudige garderobe meisje, allen trotserend die haar benijden om haar schoonheid, omdat zij weet, dat zij in de „bar" niet gemist kan worden, daar zij klanten trekt. Maar ook „in de gevangenis" wist zij het publiek te boeien. Bijzonder goed mag ook het spel genoemd worden van Tilly, het garderobemeisje (Mej. Greetje Wolf). Coba Renaut als Mevr. Brouw, de dame van de reclassering, speelde haar rol even eens uitstekend. De verpleegster, Jenny Boers, was een en al liefde, meelevend in het leed van het ongelukkige meisje. Loes Stinis, Adrie Wilms en Janny Hoogkamer, waren aardige barmeisjes, eerst Dolly benijdend, later mee levend in haar leed. Joh. Mizerius als cheffin was wat te stijf en stond niet boven haar personeel. Rie Franken als cipierster was wel het echte type voor zulk een minder prettige rol. Alles bijeen was het een succesavond voor het clubje, dat in Heemstede weer een goede indruk achterliet. In de pauzes en tijdens een gezellig dansje zorgden The Rhythm Boys voor goede muziek. TONEELVEREN. „NUT EN GENOEGEN". De toneelvereniging „Nut en Genoegen" opent a.s. Zaterdagavond in de toneelzaal van „Het Wapen van Heemstede", Wilhelminaplein, het seizoen met de opvoering van „De Ridder van de Kouseband" van Henk Bakker. Daar het gezelschap alleen zal optreden voor laatste Koninginnedag en bij Prinses Juliana's verloving, waar nog lang na afloop van de op tocht een gezellige sfeer bleef hangen, waar het verder de dood in de pot was. Late men die mogelijkheid nu eens aan grijpen, om het a.s. feest eens werkelijk een algemeen feest te doen zijn. Maar dan diene men nu al reeds aan het werk te gaan. Ik stel mij voor dat in deze „Koninginnedag" de leiding zal nemen en begint met buurt- comité's te vormen, waarna men hen en de verschillende verenigingen hier ter plaatse tot een bespreking oproept. Een nauwe samen werking is daardoor verzekerd en men beschikt over alle organisatorische krachten, waarvan Heemstede er verscheidene bezit. Men kome op die vergadering met een in grote lijnen uitgestippeld program, dat een ieder „wat wils" geeft en zodanig is samengesteld, dat er de gehele dag en avond iets te doen is. Met een goed geleide organisatie is hier veel te bereiken, doch dan wachte men niet tot de laatste dagen. De laatst gehouden lampion-optocht, welke héél niet voorbereid was (anders had het nog wat anders kunnen zijn), was héél aardig, maar toen, bij wijze van spreken, de kaarsjes waren opgebrand, was de feeststemming ook weer onder nul en vroeg men zich zelf af, waarvoor men eigenlijk nog langer op straat bleef. Immers, pas na een paar uur begon het vuur werk en in die tussentijd was er niets te doen. De „kermis"? Maar dat was lang niet voor eik wat wils! En zeker niet voor de groteren. Het kan anders! Welnu, de factoren om het a.s. feest werkelijk tot een „algemeen" feest te maken, zijn aanwezig, gezien de spontaniteit bij de verloving van onze Prinses, die zich graag had willen uiten, maar daarvoor geen gelegenheid kreeg, omdat de leiding ontbrak. Van de medewerking om <buurt-comité's op te richten, kan men verzekerd zijn, zoals trouwens van allen, die om medewerking zullen worden aangezocht. Het geldt hier immers een doel, waarmede slechts weinigen niet zullen in stemmen. En het benodigde geld? Wel dat is voor Seie/i KOLENHAND EL LlJ Z IJLWEO 314 TEL: 15 739 vrij- VEEL WARMTE, ZUINIG VERBRUIK, LAAG IN PRIJS donateurs en kunstlievende leden 'zijn geen aparte toegangskaarten verkrijgbaar. De uit voeringen zijn alleen toegankelijk op vertoon van donateursdiploma. Voor deze winter staan nog een 3-tal uit voeringen op het programma, n.I. op 12 Dec. „De Gouden Slagboom", op 6 Febr. „Moppie" en op 10 April „De Brede Baan". Wie deze uit voeringen wil bijwonen, zal dus goed doen, zich spoedig als donateur op te geven. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) VIERING HUWELIJKSFEEST VAN PRINSES JULIANA. Naar verluidt zal in begin 1937 het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Benno voltrokken worden en zal het waarschijnlijk wel de be doeling zijn, ook in Heemstede, die dag feeste lijk te vieren. Nu heeft tot nu toe in Heemstede de viering der nationale feestdagen zich nooit kunnen ont poppen als werkelijke feestviering door de ge- héle bevolking. Maar hééft men ook werkelijk wel eens moeite gedaan om er de gehele be volking voor te interesseren? Dat dit laatste mogelijk is, bewijst toch zeker wel het initiatief, genomen in het klein, op enkele plaatsen in onze gemeente, tijdens de Koninginnedag er ook altijd gekomen; menig een offert nog gaarne daaraan zijn penningske. En voor dit komende feest zou het toch héél gewoon zijn, indien ook de algemene kas daar aan een bijdrage gaf. De hele kwestie is dus nu: aan het werkl A. J. J. VERSPOOR. Met het bovenstaande kunnen wij ons vol komen verenigen. Overal in den lande worden reeds comités opgericht ter voorbereiding van een waardige feestviering en Heemstede mag in dit opzicht niet achterblijven. Behalve organi satorisch kan individueel ook nog veel worden gedaan om onze plaats een feestelijk aanzien te geven. Wij denken b.v. aan versiering en illuminatie van gevels en voortuinen, ook in z.g. stille wijken; voorts voorzie men zich tijdig van een vlag, opdat men niet, als op de natio nale feestdag ter gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana, overal te horen krijgt: „Uitverkocht!" Als ieder hierin medewerkt, be hoeft Heemstede niet onder te doen voor andere plaatsen. Redactie E. H. C. VERSTRATEN'S leesbibliotheek KAREL VAN MAN DERSTRAAT 61, Telefoon 15979 Laat U thans inschrijven voor het a.s. leesseizoen. Geen inleggeld. Supplementen gratis verkrijgbaar. Geregelde aanvulling met nieuwe werken. UIT HET RC.H.-KAMP. Smadelijke nederlaag tegen D.H.C. Waren de verwachtingen na de overwinning in Dordrecht nogal hoog gespannen, hoe geheel anders zijn zij uitgekomen. Onder voor goed voetbal zeer moeilijke weersomstandigneden heeft de Racing vrijwel geen ogenblik kans gezien, het spelpeil van de laatste wedstrijden te bereiken. Slechts voor de rust, met de orkaanwind in de rug, waren v. d. Horst c.s. meermalen zeer gevaarlijk en dat er toen niet een paar doelpunten genoteerd konden worden, was meer aan onfortuin dan aan onkunde te wijten. Na halftime waren de rollen echter ge heel omgekeerd, er was toen nog maar één elftal dat voetbalde en nog driemaal moest Metten de bal uit het doel halen. Zondag a.s. gaat de strijd tegen de nieuwe eerste-klasser C.V.V. te Charlois, die schijnbaar geen plankenkoorts kent en met 7 punten uit 5 wedstrijden Ajax op de voet volgt. Dat be looft voor de Racing dus weer een uiterst zware kamp te worden Het elftal verschijnt in de volgende opstelling: Metten, Kors, Prevost Sr., Siegerist, Slot, v. d. Gevel, Lam, Troost, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. Uit het H.B.C.-kamp. Met twee der grootste touringcars der firma Heemskerk trok Zondagmorgen het le elftal, benevens vele supporters, naar Rotterdam om er de wedstrijd SpartaanH.B.C. te spelen. Het terrein bleek belangrijk verbeterd. Nu geen modderveld, maar een fraai grasveld, ook al is het dan iets kleiner dan het H.B.C.-terrein. Van het spel willen wij alleen zeggen, dat dit, trots het slechte weer, op een zeer hoog peil stond en de uitslag 11 gaf wel de juiste verhouding, ook al was het jammer dat even voor het einde Martin, na een schitterende door braak, een goede kans miste, doordat de bal even te beweeglijk was door het nog niet zo „vlakke" veld. Wat de 4 bovenste van het ranglijstje betreft is de volgorde aldus: H.B.C4 3 1 0 7 15—6 1.75 Spartaan 5 3 2 0 8 16—5 1.60 Santpoort 4 3 0 1 6 13—8 1.50 D.H.L5 3 0 2 6 12—8 1.20 H.B.C. II kon het Zondag niet tegen Lisse II bolwerken. Even voor het einde scoorde Lisse de enige goal van de wedstrijd. Deze 10 over winning was voor Lisse niet onverdiend. Lisse staat aan de kop, dus is de 10 nederlaag nu direct geen ernstige gebeurtenis. H.B.C. Ill zag wederom kans, nu tegen Santpoort III te winnen met 21. Zondag komt D.H.L. op bezoek. Deze wed strijd is niet minder belangrijk dan die van de vorige week, zie het ranglijstje. H.B.C.D.H.L. Dat belooft weer een gewel dige strijd te worden, daar D.H.L. blijkbaar ook weer eens grootse plannen heeft en over een goede verdediging beschikt. Het volledige programma voor Zondag is: H.B.C ID.H.L. I, 2 uur. T.Y.B.B. II—H.B.C. II, 2 uur. H.B.C. Ill—T.Y.B.B. III, 12.30 uur. Onze Gezellen III—H.B.C. IV, 12.30 uur. I.E.V. III—H.B.C. V, 12.30 uur. H.P.C.-NIEUWS. Het zwemfeest, dat H.P.C. Zondag 1 Novem-' ber a.s. in het Sportfondsenbad hoopt te geven, belooft geweldig te worden! Reeds werden in schrijvingen ontvangen van Rie Mastenbroek, Nida Senff en Willy den Ouden. De Olympische kampioenen zullen dus allen aanwezig zijn! Evenwel draagt dit zwemfeest een internationale tint: Ook een poloploeg van West-Duitsland („Gau Nieder Rhein") zal een wedstrijd spelen tegen De Kikvorsen, het offi cieuze Nederlandse Zevental. Diverse zwem mers zullen ook op de banen starten; op dit ogenblik is het starten van Gisela Ahrendt nog niet zeker; haar uitkomen zou dit zwemfeest maken tot een gebeurtenis, die wij maar hoogst zelden in Haarlem beleven! KORFBAL. T. H. B. Gespeeld Zondag 18 October: T.H.B. II—Alw. Ready II 1—0; T.H.B. III Flora III 0—6 T.H.B. I—Haarlem I 1—5. Te spelen Zondag 25 October: T.H.B. I is vrij af; D.S.V. I—T.H.B. II, 2 uur; T.H.B. III—??, 10 uur. T.H.B.Haarlem (15). In de eerste tien minuten was T.H.B. aan merkelijk sterker. Toen dat echter geen resultaat opleverde zakte het spel der groen-witten zo af, dat Haarlem de leiding kon nemen door Licht (01). Tot rust bleef deze stand gehandhaafd. Spoedig na rust verhoogde Mej. Voetelink voor Haarlem de voorsprong met een keurig schot (02). Kort daarop scoorde invaller Lubeek echter een uitstekend doelpunt (12). De tweede Haarlem-aanval stelde onder aanvoering van Voetelink alle pogingen in het werk om de voorsprong te vergroten. Inderdaad slaagde genoemde speler er in om de stand tot 13 op te voeren. Toen was het gedaan met de Boys. Achtereenvolgens scoorden nog Mej. Van Maren en Vinke voor Haarlem. Aldus eindigde deze wedstrijd met een 51 nederlaag voor T.H.B. T.H.B. IIAlways Ready II 0.) Hoewel A.R. de wind mee had was T.H.B. meer in de aanval, doch de verdediging van A.R. zorgde er voor dat doelpunten uitbleven. De stand was met rust 00. Na de rust had T.H.B. de wind mee, doch ook nu scheen het, dat doelpunten uit zouden blijven. Ongeveer 5 minuten voor het einde had Lieffering succes (10), waarmede het einde kwam. SCHAAKPROBLEEM. Driezet. ALPH. M. VOORTING te Haarlem. Opgedragen aan de Heemsteedse Schaakclub: Lustrum 1936. abcdefgh Stand der stukken. Wit: Kh5, Dhl, Te2, Tg7, Lel, Lg2, Pd4, Pf6. Pionnen. d6, f2, g6, h7. Zwart: Ke5, Tb8, Lb7, Lf8, Pc7. Pionnen: a3, e4, e6, f4, f5. Wit begint en geeft in drie zetten mat. Oplossing: 1. Te2c2, Kc5 X f6. 2. Lel X f4, Kf6xg7. 3. Lf4—eSH 1. To2c2, Ke5xf6. 2. Lel xf4, Lf8xg7. 3. Dhl—h4 1. Te2—e2, Ke5xf6. 2. Lel Xf4, Libre 3. Tg7—f71! 1. Te2—c2, f4—f3 2. Lel—f411, Ke5xf4 3. Dh2U 1. Te2—e2, f4—f3 2. Lel—f4ü, Ke5xf6 3. Tf7ü 1. Te2e2, f4—f3 2. Lel—f41!, Ke5xd4 3. Ddlü 1. Te2—c2, a3a2 2. Lelf4ü, enz. 1. Te2—c2, Lf8—g7. 2. Lel—f411, enz. 1. Te2c2, Lf8—e7 of d6: 2. Lelf4ü, enz. 1. Te2—c2, Pe7—d5 2. Pf6d71Ke5xd6 3. Pb5!l 1. Te2e2, Pc 7d5 2. Pf6—d7!l, Ke5xd4 3. Ddlü 1. Te2c2, e4—e3 2. Pf6—d7, Kc5xd6 3. La3:ü 1. Te2—c2, e4—e3 2. Pf6—d7, Ke5—d4 3. Ddlü 1. Te2c2, Ke5xd4 2. Dhl—dl Kd4—e5 3. Pd7!l 1Te2e2, Ke5 X d6 2. Lel X f41! e6—e5 3. Td7 1. Te2c2, Lb7a6 2. Pc6ü Ke5xd6 3. Td7ü 1. Te2e2, Lb7a6 2. Pd4—e6ü Ke5xf6 3. Tf7ü enz. enz. IlllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllIllIIIHM1HIlllIHIIIIIIII Een avontuur, uit lang vervlogen tijden in Texas Door MARJOLEIN MAUD. De baas van de kantine van het postvlieg- tuigenveld in Texas, vlak bij de Amerikaanse grens, was Oude Bab, een oude man uit het Westen, die reeds in dat gezegende land woonde, toen de postkoetsen en postruiters de enige verkeersmiddelen waren. Hij moest bepaald al enige jaren over de negentig zijn, in ieder geval had hij als jonge man in zijn betrekking van postruiter zijn mannetje gestaan. Als de vliegeniers, die reservedienst hadden of afgelost moesten worden, bij hem zaten en him thee dronken, werden er gewoonlijk avon turen verteld, welke de piloten in den strijd met storm, nevel en motordefecten uitgestaan hadden. Oude Bab zat er steeds als een opmerkzaam toehoorder bij en veel van hetgeen er werd verteld, kwam hem dikwijls niet weinig over dreven voor. Eens op een avond zei hij plotseling: „Jongens, tot nu toe heb ik steeds naar jullie geluisterd, nu wil ik jullie eens een klein avontuurtje vertellen, dat ik beleefd heb toen onze post nog niet door de lucht vloog, doch te paard werd rondgebracht. Ik heb er nog altijd een herinnering aan, namelijk mijn ver lamde been, waarop ik over een paar maanden zestig jaar rondspring. Jullie hebben je nood geklaagd over de moeilijkheden van storm, nevel en slecht functionerende machines, wij in onze dagen hadden dikwijls harde noten te kraken met bandieten, die de postwagens opwachtten om deze te plunderen. Dat waren knapen, waarbij de slechtste cowboys van tegenwoordig vergeleken tamme jongetjes zijn. Die mannen schoten op ons met de revolvers aan hun riem hangende en mikken, dat zij konden Wij postruiters hadden natuurlijk, net als heden ten dage, onze eerzucht om er voor te zorgen, dat de post veilig en precies op tijd op de plaats van bestemming werd afgeleverd en voor zover het op ons of onze paarden alleen aankwam, klopte dat ook steeds als een bus. Alleen als wij in de bergen een oveival hadden van de bandieten en er was een knal partij, dan kon het gebeuren, dat de post wat later werd bezorgd, of helemaal niet werd bezorgd, vooral wanneer onze mannen in het zand moesten bijten of kromgeschoten werden. Dat waren bloedige tijden, maar niettemin waren ze mooi! Wij jonge kerels hadden niets te verliezen dan onze eer en ons leven, en als het er op aankwam, dan vochten wij om dat leven, maar toch, zonder post is geen van ons ooit meer op een station gekomen. De bandieten schenen het te ruiken als wij geld in de postzakken hadden, met gewone brieven deden zij niets en wij gaven natuurlijk, juist als wij geld bij ons hadden, bij een overval aan de bandieten de zakken, waarin niets anders dan gewone brieven zaten, tenminste als zij ons de loop van hun revolver tegen de borst zetten. Om het geld hebben wij echter altijd als leeuwen gevochten, ieder van ons had liever een kogel door zijn hersens, dan dat hij het geld, dat hij moest vervoeren, zou afgeven. Want het was niet ons geld en dat wisten wij. Postzendingen met geld brachten wij het liefst 's nachts weg, omdat wij dan meer kans hadden onze zending te kunnen volbrengen dan overdag. Toentertijd had ik een goede kameraad, Jaap heette hij, die haatte de bandieten even erg als ik. Het was een best paard. Iemand, die verstand van paarden had, kon zich met "het dier onderhouden als met een mens. Met Jaap ging ik op zekere nacht op weg met een postzak vol geld bij me en om eerlijk te zijn moet ik bekennen, dat ik dadelijk bij het vertrek al een soort van voorgevoel hail, dat het mis zou gaan. "Want ik moest door een bergpas heen en een betere val bestond er niet voor een postruiter. Ik reed dus niet al te hard tot aan de bergen om Jaap niet te veel te vermoeien en wilde dan door de bergpas heen stormen, dat de stukken er af vlogen. Maar een mens moet zulke dingen niet van te voren allemaal uitdenken, want luister maar! Ik geef mijn Jaap in de pas gekomen dus de sporen en als een razende vliegt hij weg. Opeens hoor ik fluiten! Jullie kunt je niet voorstellen wat voor een doordringende fluit toon zo'n zwaaiende .lasso voortbrengt. Opeens voel ik de lasso over mij heen glijden en voordat ik er verder op bedacht ben, werd ik van de rug van Jaap afgetrokken en sloeg met een smak tegen de grond aan, zodat ik het gevoel had, dat al mijn beenderen werden gekraakt. Jaap vloog echter verder, alsof de duivel achter hem aanzat. De bandieten kwamen natuurlijk dadelijk van de rotsen naar mij toegehold, maar ik was gelukkig nog niet zo ver weg, dat ik niet meer schieten kon. De bandieten wachtte dan ook een warme ontvangst, maar met een revolver kan men slechts zolang schieten als er kogels in zitten en toen hij leeggeschoten was, grepen de hondsvotten mij aan. Toen ging het er op los, zij onderzochten mij, alsof zij vlooien wilden vangen, doch zij vonden niets anders dan een paar brieven. De post echter, waar het op aan kwam, en het geld, kwam op tijd op het volgende station aan. Dat bracht mijn trouwe, zwarte Jaap, die precies wist, wat er gebeurd was en de weg naar het volgend station wel slapend kon afleggen. Aan het zadel hing onaangeroerd het geld. En proberen jullie nu maar eens om je machines alleen verder te laten gaan, jongens! Als jullie overvallen worden door het een of ander, dan is ook de post verloren. Maar onze vrienden, onze trouwe paarden, die waren gewiekster dan wij kerels zelf en dat wij tegen een stootje konden, dat kun je vandaag den dag nog wel aan mij zien! Daarom begrijpen jullie zeker, als ik nu en dan een paard hoor hinneken, dat ik zou willen, dat ik net zo oud was als jullie, dan ging ik niet als vliegenier de post bezorgen, doch ik werd cowboy, die hier in Texas gelukkig nog niet door vliegmachines en auto's aan de kant gezet zijn.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 7