HENSEN MIJNHEER PIMPELMANS GAAT „EN PENSION" NU. FOTO-ALBUMS Van Vliet's Fotoharidel wfSe» PREDIKBEURTEN JAN RUSTIGE ZOON RONDOM DE GROENE TAFEL INGEZONDEN FAMAPPINGA PHILIPS RADIO SPORT Garage Van Houten BURGERLIJKE STAND 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 8 November. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. In beide diensten extra collecte ten bate van het Fonds Schulddelging Kapel Nieuw-Vreden- hof Gebouw Samuël, De Glip. N.m. 7 uur: Diakoon G. van Eijk. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. J. N. Drost, Em. Pred. te Heemstede. (Met medewerking van het Dameskoor.) Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. H. van Andel van Krommenie. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp Camplaan 8. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. H. van Andel van Krommenie. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 8 'ftovembre. 9 h. 15: Service des Enfants et de la jeunesse. 10 h. 30: Service et sermon et ste. Cène. 3e Collecte pour la restauration. 20 h.: Service Pasteur Krafft. NED. PROTESTANTENBOND Afdeling HeemstedeBennebroek. In de algemene ledenvergadering in October j.l. werd opnieuw tot voorzitter gekozen de heer Th. W. Blikslager. Voor den afgetreden secretaris, den heer A. J. Tit, werd de heer J. C. Scheffer aangewezen. Als nieuwe bestuursleden werden benoemd de heren G. J. Penterman en D. Visser; de heer D. Hom trad af, was niet herkiesbaar. De godsdienstlerares Mej. D. van der Sluis is behalve met haar bestaande werkzaamheden ook belast geworden met het deel van het Godsdienstonderwijs, dat voorheen door Ds. J. N. Drost werd gegeven. Begrafenisonderneming Opgericht I860 RAAMVEST 13 Telefoon^ 10452 EENVOUDIGSTE UITVOERING f 65 GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE (Des avonds van 78 uur.) Maandag 9 Nov. 1936: Verzoek programma. Alte Kameraden, Grand Massed Brass Bands Piano Medley, Charley Kunz Bagatelle Ouverture, llja Livschakoff It's my mothers birthday today, Joe Peterson La petite Tohkinoise, Josephine Baker A portrait of a lady, Joe Peterson How I'm doing, Mills Brothers J'ai deux amours, Josephine Baker Ein Stern fallt vom Himmel, Joseph Schmidt Parle moi d'autre chose, Lucienne Boyer I heard, Mills Brothers Mandulinata di Napoli, Joseph Schmidt J'ai laisse mon coeur, Lucienne Boyer In een klokkenwinkel, Black Diamonds The whistler and his dog, Black Diamonds The great little army march, Grand Massed Brass Bands. Dinsdag 10 Nov. 1936: Operamuziek. Verkorte opvoering van de Opera De Troubadour van Verdi, Staatsopera-orkest met koor en solisten Twee liederen uit Tosca van Puccini, Alfred Piccaver Balletmusik zu Rosamunde, Odeon Symph.-orkest Rigoletto La Traviata, Erna Berger, sopraan. Woensdag 11 Nov. 1936: Populaire muziek. Puppe und Hampelmann, Dajos Bela Parade der Zinnsoldate, Dajos Bela The blue bird, Gino Bordin Die Klosterglocken, Odeon- orgel -Tee bei Maikafer, Dajos Bela Polo- spiele, Dajos Bela -Die Miihle im Schwarz- wald, Dajos Bela Siamesische Wachtparade, Dajos Bela Der Rosenkranz, Odeon-orgel In Vienna one night, Gino Bordin Pipsy, Hans Bund lm Klosterglocken, Odeon-orkest Marionetten Brautzug, Dajos Bela Zwei Guitarren, Dajos Bela Der Kanarienvogel, George Boulanger Auf einem Persischè'if Markt, Odeon-orkest Die Schmiede im Walde, Dajos Bela Vous êtes jolie madame, George Boulanger. Donderdag 12 Nov. 1936: Over land en zee. Uber Land und Meer, Wiener Bohème orkest Um das blaue Band, Paul Godwin - Matrosenstreiche, Intern. Novelty Orchestre Traume auf dem Ozean, Wiener Bohème orkest Follow the Fleet, Casino Club Orchestre Die Welle, Wiener Bohème orkest Marine- lieder Potpourri, Orkest The lonesome road, Boswell Sisters Eine lustige Eisenbahnfahrt, Orkest met zang Wir ziehen durch die Hei mat, Humoresk Melodies Going Home, Boswell Sisters On a local trainjourney, Intern. Novelty Orchestre. Vrijdag 13 Nov. 1936: Beroemde zang-solisten. Funicula, funicula, Bruna Dragoni met orkest Vilja Lied, Richard Tauber Was kann so schön sein, Gitta Alpar II Bacio, Bruna Dragoni met orkest Forna a Sorriento, Alfred Piccaver Dort wo die Walder griihn, Gitta Alpar Wien, du Stadt meiner Traume, Richard Tauber Bajazzo, Heinrich Schluss- nuss Di-Te, Alfred Piccaver Der Frühling naht mit Brausen, Emmy Bettendorf met orkest Tu, ca nun chiagne, Tenor met orkest Ich sing mein Lied, Jan Kiepura Ein Masken- ball, Heinrich Schlussnuss Im Prater bltihn wieder die Baume, Richard Tauber Lolita, Tenor met orkest Schlösser die im Monde liegen, Richard Tauber Mein Herz ruft immer nur nach dir, Jan Kiepura. Zaterdag 14 Nov. 1936: Beroemde Zang-ensembles. Wir ziehen durch die Heimat, Humoresk Melodios Avondklokken, Oeral Kozakken Uns geht's immer fabelhaft, Humoresk Melodios De Legende van 12 Rovers, Kozakkenkoor Standchen van Schubert, Wiener Sanger- knaben Geschichten aus den Wiener Wald, Berl. Lehrer Ges. Verein. Russische Pot pourri, Oeral Kozakken Solveigs Lied, Wiener Sangerknaben Going Home, Boss- well Sisters Kinderliedjes, Willem Hespe's Kinderkoor Wenn ich das grosze Los ge- winn, Humoresk Melodios So meschugge, Die Fidelios Do wie du, Comedian Harmo nists Bei der blonden Katrein, Die Fidelios. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 26 tot en met 31 October genomen 621 douchebaden en 18 kuipbaden. Aan 36 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 86 volwassenen gebruik gemaakt. ZENDINGSAVOND. Op Vrijdag 6 November, des avonds 8 uur, zal in het Prot. Jeugdhuis aan de Heemsteedse Dreef een zendingsavond worden gehouden, die voor ieder belangstellende toegankelijk is. Er zullen verschillende interessante voorwerpen van enkele zendingsterreinen te bezichtigen zijn, waarvan het gebruik zal worden toegelicht door zendeling F. J. F. van Hasselt. Er zal ook ge legenheid zijn, een kopje thee te drinken. FEESTAVOND VRIJWILLIGE BURGER WACHT. Dinsdagavond waren zeer vele leden van de Heemsteedse Vrijwillige Burgerwacht bijeen in het hoofdkwartier, Café-Restaurant „Hof van Heemstede aan de Valkenburgerlaan, voor de schietwedstrijd, die dit jaar een bijzonder feeste lijk tintje had naar aanleiding van de Vorste lijke verloving. Een feestcommissie was samengesteld, met als voorzitter de heer M. J. Duisterhof, die niet alleen een groot aantal prijzen voor de schiet wedstrijden had weten bijeen te krijgen, maar ook aan de zaal een feestelijke aanblik had weten te geven. Feestelijk was het er ook, omdat vele dames van de leden aanwezig waren, terwijl ook mede aanwezig waren vertegenwoordigers der Haar lemse Burgerwacht, de afd. Heemstede der Vrij willige landstorm en de Amsterdamsche Burger wacht, afd. Roode Kruis. De commandant, de heer F. Dekker, heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat de deelnemers zouden worden ingedeeld in 3 groe pen, naar de bekwaamheid van de schutters, om zoo ook de minder geoefenden een kans te geven een hoogere prijs te veroveren. Tenslotte sprak de commandant de hoop uit, dat deze grote opkomst de belofte zou inhou den, dat in den vervolge de oefeningen nog beter bezocht zouden worden, omdat het naar zijn mening nodig was, met het oog op het rode gevaar, dat elke gemeente uitstekend geoefende burgerwachten zou krijgen, die in tijden van nood kostbare diensten zullen kunnen bewijzen bij het verdedigen van kerk en eigen haard. Hiera opende de commandant de wedstrijden met een mooie serie schoten. Na een zeer geanimeerde strijd bleek de heer Blauwhof in klasse A de beste schutterstalenten te bezitten; in klasse B was het de heer Drayer en in klasse C de heer J. G. v. Rooij. Na afloop reikte de commandant, na een dankwoord aan allen die deze avond zoo bij zonder hadden doen slagen, de prijzen uit, die bestonden uit wild, delicatessen en kunstvoor werpen. En onder de wedstrijden vermaakten velen zich met diverse spelen, als biljarten, een kaartje leggen, en „een varkentje maken", een import uit Zwitserland, dat wel in de smaak viel. Na afloop bleef men nog eenige tijd gezellig bijeen, waarbij zelfs een dansje niet ontbrak. TERAARDEBESTELLING TERREINKNECHT VAN R.C.H. Gistermorgen had op de R.K. begraafplaats aan de Glipperweg de teraardebestelling plaats van wijlen den heer J. v. d. Aar, in leven terrein- knecht van de voetbalvereniging R.C.H. Dat de overledene zich bij zijn leven vele vrienden had gemaakt, bleek bij deze zo droeve plechtigheid. Om 9 uur had in de R.K. kerk aan het Valkenburgerplein de H. Mis van requiem plaats. Hierbij was de belangstelling bijzonder groot. Behalve vele leden van R.C.H. was hierbij aanwezig het volledige bestuur van R.C.H. en het dagelijks bestuur van de commissie Heem steedse Sportparken, het personeel der sport parken en van R.C.H. Na afloop dezer plechtigheid ging de rouw stoet via Wilhelminaplein, Meerweg en Bosch laan langs de terreinen van de Heemsteedse Sportparken en van R.C.H. Zowel bij de ingang der sportparken als van het R.C.H.-terrein hin gen de vlaggen halfstok. Eerst werd voor de ingang van de Heem steedse Sportparken halt gehouden waar de heer Verspoor, bestuurslid van de commissie Heemsteedse Sportparken, een bloemstukje aan de baar hechtte. Voor de ingang van het R.C.H.-terrein had zich inmiddels opgesteld het volledige R.C.H.-bestuur en talrijk vele leden. Hier hechtte de voorz. van R.C.H., de heer Scheen, een grote krans aan de baar, waarna bestuur en leden zich bij de stoet aansloten. Nadat in de kapel de WelEerw. Heer kap. Kooymans de absoute had verricht, werd het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats gedragen. Daar het bij een katholieke begrafenis niet gebruikelijk is, werd aan de groeve niet ge sproken. Namens de weduwe en de vele kleine kinde ren dankte een zwager van den overledene voor de grote belangstelling, getoond bij de ziekte en bij deze zo droeve plechtigheid. Zeer onder de indruk verlieten de aanwezigen de dodenakker, wetend een goed vriend en huisvader achter te laten. „JANTJE VAN ALLES". Zo luidt de naam van de nieuwe zaak, die de heer G. Overeem aan de Binnenweg 157 geopend heeft. En deze naam is goed gekozen, want deze zaak is een warenhuis in het klein; men kan hier nagenoeg van alles bekomen: vensterglas, verf, schoonmaakartikelen, droge rijen, chemicaliën, huishoudelijke en luxe arti kelen, toiletbenodigdheden, kortom, het is moeilijk iets te verzinnen op het gebied van gewone dagelijkse gebruiksvoorwerpen, dat „Jantje van alles" niet in voorraad heeft. De eigenaar van dit warenhuis zegt het zelf in een kernaphtig rijmpje: „Potten, pannen, schalen, „Alles kunt u bij 'm halen! „Als u een cadeau wilt geven, „Haat het dan bij Jantje even. „U wordt er bediend, net en fijn; „U zult heus tevreden zijn!" Wij behoeven hier niets meer aan toe te voegen en wensen „Jantje van Alles" veel succes! VERLOTING ZONNESTRAAL. Men verzoekt ons te melden, dat de verlotong van „Zonnestraal" heeft plaats gehad en dat inzage der trekkingslijst kan geschieden bij den heer W. Verhoef, Eikenlaan 32, alhier. EEN JUBILEUM. A.s. Woensdag zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer Ant. Meijer benoemd werd tot lid van het R.K. Armbestuur, waaraan tevens ver bonden was het lidmaatschap van het college van Regenten van Huize St. Bavo aan de Kerklaan. Woensdagmorgen om nalf 9 zal ter zijner intentie een plechtige H. Mis worden opgedra gen in de St. Bavo-parochie aan de Heerenweg. Donderdag wordt het feest gevierd in Huize St.Bavo, met een plechtige H. Mis, om 9 uur in de kapel, waarna gelegenheid is in Huize St. Bavo den jubilaris te feliciteren. kunt U nog profiteeren van onzen GROOTEN VOORRAAD VAKKLEEDING EN ONPER- GOEDEREN tegen Lage Prijzen SPECIAALZAAK VAKKLEDINGMAGAZIJN PAAR LAAR STEEG 1 Tel. 12842 De korte agendp wekte ditmaal het ver heugende vermoeden, dat de vergadering op een fatsoenlijk uur zou zijn afgelopen en hierin werden we niet tojrurgesteld al ontbraken ook de gebruikelijke ^if^ts-allers-bij-korte-agonda's te weten: discussie bij de ingekomen stuk ken en tussentijdse geheime zittinkjes ook nu niet. Het hinderde niet, want er was tijd in overvloed. Naar aanleiding van eenj brief van Ged. Staten over de wijziging van 'het reglement op de dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon wierp de heer Von Meyenfeldt zich op als verdediger van het bestuur van deze dienst, dat in de laatste tijd zoveel harde noten krijgt te kraken. Het rapport, dat indertijd door de speciaal daar voor benoemde commissie aan de Raad was overgelegd en waarin-, critiek op de gestes van M. H. was geuit, w^s nooit ter inzage gegeven aan het bestuur van deze dienst, dat dus en nu kwam het kardinale punt niet met de inzichten van de Raad inzake steunverlening rekening had kunnen houden. In de vorige ver gadering had de Raad zich er warm over ge maakt, dat M. H. de critiek van de edelachtbare heren geregeld maar kalmpjes naast zich neer legde en voortging met de gewraakte hande lingen. „Daar kan men M. H. eigenlijk geen verwijt van maken", sprak de verdediger, „als het bestuur nergens inzage van krijgt". Nu stond deze opmerking weliswaar in generlei verband met de brief van Ged. Staten, maar nu de koek eenmaal was aangesneden vond de voorzitter, dat ze maar gegeten moest worden ook en dus antwoordde Z.Ed. Achtbare, dat de conclusies van het rapport wel degelijk ter kennis van M. H. waren gebracht. De heren Rijkes en De Tello vonden de houding van den heer Von Meyenfeldt als mede-ondertekenaar van het rapport wel een beetje eigenaardig. Toch vond de Raad het niet onjuist om aan M. H. inzage van het rapport te geven, wat dan ook zal geschieden. Na dit voorgerechtje kregen we de nieuwe door B. en W. voorgestelde schoolgeldregeling, die eerst goed de longen losmaakte. De heren Rijkes, Van Unen, Van der Erf en Voors be schouwden de nieuwe regeling in verband met de oude en zagen een grote onbillijkheid in het feit dat niet voor alle groepen een evenredige verhoging was toegepast aangenomen, dat de opbrengst der schoolgelden moest worden opgevoerd, een soort „middelenversterking", die de heer Van Unen niet kon appreciëren. De heer Disselkoen daarentegen bekeek de nieuwe regeling los van de oude en vond ze, vanwege de progressie die er aan ten grondslag lag, lang niet slecht. Er werd nog een heel poosje over gepraat en het slot was een stem ming die geen resultaat opleverde, aangezien er evenveel vóór als tegenstanders waren. Als de heren over een maand niet van mening ver anderd zijn, ligt de beslissing dus bij wethouder Dr. Droog, die ditmaal afwezig was. Toen ontspon zich nog een amusant debatje over het rooien van bomen aan de Willem van der Veldekade. De heer Audretsch vond, dat de bewoners van deze laan het houtgewas in hun voortuinen liever wat moesten snoeien, terwijl de heer v. d. Erf dit houtgewas juist wilde sparen en de bomen met hun zware licht- onderscheppende kruinen wilde verwijderen. „Het is daar in die laan een sombere ge schiedenis", sprak hij. Beide heren kregen steun van mede-raadsleden, maar het slot was toch, dat de bomen zullen verdwijnen, zoals de plantsoenencommissie hoewel ongaarne en met een bloedend hart had geadviseerd. De geheime vergadering, die op verzoek van den heer Disselkoen werd gehouden, duurde slechts kort en diende ter bespreking van de benoeming van leden van de commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemidde ling. Het raadsverslag in het vorige nummer vermeldde daarbij abusievelijk, dat de heer Klaassen werd benoemd als lid en de heer Kwak als plaatsvervanger dit kan hier even worden gerectificeerd door de beide namen te verwisselen. Er waren nog wat hamerpunten en een lilliputterige rondvraag en daarmee was de vergadering, mooi op tijd, afgelopen. 't Zwijgende. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) VROUWEN KRUISTOCHT. Aan alle weldenkende en goedwillende vrouwen van Nederland. Onze oproep tot de Vrouwen Kruistocht heeft bij de vrouwen van Nederland en Koloniën weerklank gevonden. Zeer velen gaven zich reeds als medewerkster op. Tevens werden wij zo overstroomd door aanvragen om nadere in lichtingen, dat door onze Brochure-Centrale een tweede geschrift is uitgegeven, waarin nadere bijzonderheden, oa. betreffende de practische werkwijze van de Vrouwen Kruistocht, zijn op genomen. In dit geschrift wordt er nogmaals opgewezen, dat de Vrouwen Kruistocht organisatorisch ge heel vrij staat en de zuiver geestelijke bedoeling heeft om alle weldenkende en goedwillende vrou wen over ieder maatschappelijk, politiek en godsdienstig verschil heen en boven elk eigen-, partij- en groepsbelang uit te binden in het besef van haar gezamenlijke en wellicht red dende taak in de nood van deze tijd. Dit is practisch mogelijk, wanneer men zich laat in schrijven als Kruistochtvrouw aan het Bureau Vrouwen Kruistocht, Langendijkstr. 13, Haarlem. Daarmee aanvaardt men vrijwillig de opdracht om te leven en te handelen naar de beginselen van de Vrouwen Kruistocht en verbindt zich tevens om deze beginselen in de wereld uit te dragen: ieder in eigen kring en op eigen wijze. Aldus is deze Vrouwen Kruistocht geheel in gesteld op de praktisch-idealistische zelfwerk zaamheid der Kruistochtvrouwen. Het is van het allergrootste belang, dat de vrouwen zullen weten, dat zij in deze liefdeloze en donkere tijden niet alleen staan met haar geloof in de Liefde en met haar wil tot het Goede en dat zij in eendracht de kracht zullen vinden om haar edelste aandriften in de juiste daden om te zetten. Geeft U dus onmiddellijk als Kruistochtvrouw op aan ons meergenoemd Bureau-adres. E. J. MlOLéE—RIEM VIS, Haarlem. A. E. TALENS—EBBENS, Apeldoorn. KRAAMPJESDAGEN 1936. Ook dit jaar heeft zich wederom een comité gevormd tot het houden van Kraampjesdagen, bestaande uit de dames Mevr. R. v. d. Noord Magie, Mevr. MülhschlegelSmit, Mevr. D. SchieferdeckerStibbe, Mevr. A. E. A. Wesse- lingvan Griethuysen. Evenals vorige jaren zullen de goederen in de kraampjes aan de daar voor in aanmerking komende gezinnen uit Haarlem en Omstreken voor een zéér geringe prijs worden verkocht. Een maatregel welke het Comité nodig acht indien het veel ten geschenke ontvangt. Genoemd comité zal het dus ten zeerste op prijs stellen om voor dit mooie doei nieuwe of niet afgedragen kledingstukken, baby- goed, schoeisel en hoofdbedekking te ontvangen, alsmede levensmiddelen, als pakjes vet, thee, koffie, enz. Geldelijke bijdragen ter bestrijding der onkosten zullen eveneens zeer welkom zijn. Mevr. Mühlschlegel, Leidschevaart 242, tel. 11668, postrekening 186309, zal een en ander gaarne in ontvangst nemen of bij U laten af halen. De opbrengst van deze Kraampjesdagen komt ten goede aan het Babyhuis, Boekenrodestraat 26 en de Jos. Butlervereniging. De nood is hoog! Helpt ons. Donderdag 12 Nov., 's middags van 2.30— 5 uur, is er gelegenheid een en ander te bezich tigen en enkele luxe voorwerpen voor een klein bedrag te koopen, in Gebouw „Caecilia", Jans straat 50 te Haarlem. Toegang vrij. Q2HCS EESEJ HOFLEVERANCIER PRODUCTEN PLEIN 35 '/oTEMPELIERSTR. TEL. 16823 IN RUIL-HUURKOOP-RE PARAT IE B'J SPECIALISTEN BETER SERVICE 37. Nu bleek meteen, wat er „krak" gezegd had, toen de koffer op den stationschef neer kwam. De fles eau-de-quinine was namelijk gebroken. Het vieze, rode haarwater was over al het linnengoed gelopen en had dit met grote rode vlekken bezaaid. Met tranen in z'n ogen bekeek mijnheer Pimpelmans z'n bedorven overhemden en pyjama's, nadat hij zijn mede reizigers bevrijd had. 38. „Je moet je koffer ook niet voor zulke rare dingen gebruiken!" zei Mevrouw. Onder wijl vervulde het haarwater de hele coupé met een allerlieflijkst odeurtje, waarop de beide medereizigers echter minder gesteld bleken. Althans, ze verwisselden bij het eerste het beste station van coupé, tot grote verontwaardiging van mijnheer Pimpelmans. 39. Het vertrek der medepassagiers had evenwel het voordeel, dat mijnheer en mevrouw Pimpelmans nu, op hun gemak en zonder ge hinderd te worden, de koffer weer konden in pakken. Mijnheer Pimpelmans legde hem dwars over de beide banken, ging er bovenop staan en vermeerderde de druk, door met beide handen hard tegen de zoldering der coupé te duwen. R. C. H. Moeilijke uitwedstrijd tegen Blauw-Wit. Na een week stilstand, veroorzaakt door de interlandwedstrijd tegen de Noren, wordt a.s. Zondag de competitie weer voortgezet en wacht Prevost c.s. een zeer moeilijke wedstrijd in het Olympisch Stadion tegen Blauw-Wit. De Am sterdammers, die ongetwijfeld gehoopt hebben op een nek aan nek race tussen Ajax en Blauw- Wit, zijn in de laatste wedstrijden wel iets teleurgesteld, want de Zebra's hebben reeds een behoorlijke achterstand verkregen. De R.C.H.-ers kunnen er dan ook wel van ver- verzekerd zijn, dat Blauw-Wit alle pogingen in het werk zal stellen, deze achterstand zo spoedig mogelijk te reduceren. Hopelijk kunnen de blauw-zwarten nu eens au grand complet verschijnen en dan staat het voor ons vast, dat zij nog wel tot andere prestaties in staat zijn als tegen C.V.V., toen met niet minder dan 4 invallers met 20 verloren werd. Mochten Prevost c.s. er in slagen twee punten te veroveren, dan beginnen de kansen weer iets gunstiger te worden, temeer daar wij ons niet kunnen voorstellen, dat de Stormvogels, die momenteel als hekkensluiters fungeren, deze betrekking nog erg lang zullen ambiëren. Het elftal verschijnt in de navolgende op stelling: Metten, Kors, Prevost Sr., Siegerist, Slot, Prevost Jr., Hanse, v. Balen, v. d. Horst, Hoogendoorn, v. d. Meulen. Uit het H.B.C.-kamp. Zondag stond de gehele competitie van de Katholieke Voetbalbond stil wegens het feest van Allerheiligen en kwam er dus geen verande ring in de stand. Zal die zich Zondag wijzigen? Het programma in de afdeling van H.B.C. 1 is als volgt: SantpoortH.B.C. 1; SpartaanExcelsior; D.H.L.G.D.A.; Graaf WillemOnze Gezellen. Spartaan zal het wel niet cadeau krijgen, maar zal wel in de meerderheid blijven. Wat zal H.B.C. doen? O.i. is dit geen gemakkelijk uitstapje, daar Santpoort nog lang niet uit geschakeld is. H.B.C5 4 1 0 9 24—6 Spartaan 5 3 2 0 8 165 Santpoort 5 3 0 2 6 15^15 Alleen de nederlaag tegen Excelsior is voor hen een débacle geworden, n.l. 72. De andere nederlaag was in Rotterdam tegen Spartaan: 42, terwijl van S.J.C., D.H.L. en O.G. gewon nen werd Maar spelend als tegen D.H.L. zijn wij vol goede moed, mits er 2 maal 45 minuten voor 100 gespeeld wordt. H.B.C. II gaat naar D.E.M. II en zal, bij goed spel, zijn positie versterken. Alleen H.B.C. IV speelt thuis tegen O.I.V. Voor de Junioren is het program als volgt: A. AllianceH.B.C., 12.30 uur. B. H.B.C.—T.Y.B.B., 12.30 uur. C. SantpoortH.B.C., 12.30 uur. T.O.P.-NIEUWS. T.O.P.Bakkers 29. De laatste competitie-wedstrijd eindigde met bovenvermeld resultaat. De Bakkers waren zeer sterk opgekomen en hadden de stand met de rust reeds op 50 gebracht. Na de rust speelde T.O.P. iets beter dan in het begin, doch kon niet verhinderen, dat de Bakkers met de klin kende 92-overwinning de eerste prijs in de competitie haalde, terwijl T.O.P. zich met de tweede moest tevreden stellen. Bleekersvaartweg 53 b/d Koediefslaan Tel. 28062 LUXE AUTO VERHUUR REPARATIE INRICHTING Ondertrouwd: A. Kijna en R. Th. Guschl; M. Spoor en W. J. J. M. Eldering Ondertrouwd: W. L. Groet met S. J. Heuff; J. J. P. Boezeman met P. J. M. Droog. Bevallen: M. E. v. d. Bergv. Amerongen z.; A. M. M. MuddeMeeuwenoord d.; M. G. Ter voortSengers z. Overleden: Joh. de Lint 79 j., wedn.; Th. H. J. Scholte 74 j„ geh.; H. de Haan 53 j„ geh. PRACHT COLLECTIE DOOR G. TH. ROTMAN (NADRUKVERBODEN) 40. Dit was dom gedaan, want de koffer had van onderen geen steun. Bovendien be stonden de zijkanten niet uit leer, maar uit bordpapier, beplakt met iets, wat leer moest verbéélden. Mijnheer Pimpelmans zakte dan ook opeens dwars door de koffer en trok meteen het handvat van de noodrem, waaraan hij zich wou vasthouden, uit de zoldering

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 2