DE BESTE OVERHEMDEN HENSEN ELKE E v. BRIEMEN T RAEDTHUIJS" GARANDEERT U MIJNHEER PIMPELMANS GAAT „EN PENSION" Vakkleedingmagazijn PAARLAARSTEEG 1, HAARLEM 'W' •:W„ Slui m PREDIKBEURTEN BRANDSTOF JULIANALAANj l4 - TEL. 29280 HEEMSTEDE in Moderne dessins en prinja pasvorm PHILIPS RADIO PLEIN 35VoTEMPELIERSTR. 1 IN RUIL-HUURKOOP-REPARATIE B'J SPECIALISTEN BETER SERVICE Garage Van Houten BURGERLIJKE STAND" VAN VLIET's Fotohandel, Wagenweg 86 -ff Beauvallon Monopole, Roode Bordeaux wijn, per flesch f 1.20 N GR HC MUM Radio 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 14 November. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Dr. J. Weener, Pred. te Haarlem. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Extra collecte in beide diensten ten bate van het Schulddelgingsfonds Nieuw-Vredenhof. Gebouw Samuël, De Glip. N.m. 7 uur: Diakoon G. van Eijk. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: De heer J. van Harmeien, Ber. Pred. van Harkstede. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Camplaan 8. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: De heer J. van Harmeien, Ber. Pred. van Harkstede. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 22 novembre. 9 h. 15: Service des Enfants et de la jeunesse. 10 h. 30: Service précidé par Mr. Ie pasteur R. du Pasquier de Bruxelles. 3e Collecte pour l'Eglise chrétienne mission- naire Beige. 20 h.: Service du soir Mrs. les pasteurs du Pasquier et Krafft. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE (Des avonds van 78 uur.) Maandag 23 Nov. 1936: Orgel-, piano- en accordeonmuziek. Selectie uit Sweet Adeline, Reginald Dixon Log cabin lullaby, Piano-accordeonhand Truckin', Gerry Moore Campus Moon, Scott Wood's ork. en zang Send me, Gerry Moore The white cliffs of Dover, Piano- accordeonband Selectie uit Golddiggers of 1936, Reginald Dixon The Cubalero, Scott Wood's ork. en zang Piano Medley, Charley Kunz Saddle your blues to a wild mustang, Gipsy Accordeonband Through Southern Climes, Reginald Dixon Please believe me, Piano-accordeonband Alone, Gipsy Accor deonband Blackpool Song Mixture, Reginald Dixon Poor little Angeline, Piano-accordeon band. Dinsdag 24 Nov. 1936: Klassieke en operette-muziek. Klassiek: Capriccio Espagnol v. Rimsky Kor sakoff, Orkest v. d. Ass. des Cone. Lamoureus de Paris Capriccio Italien v. Tschaikowsky, Staatsorkest van Berlijn Fakkeldans v. Meyerbeer, Phil.harm, orkest v. Berlijn Toccata en Fuga van Bach, Alfred Sittard op orgel. Operette: Ein Abend bei Paul Lincke, Strijk orkest met zang Das Dreimaderlhaus, Paul Godwin met orkest Schwartzwaldmadel, Odeon Kiinstler orkest met solisten en koor. Woensdag 25 Nov. 1936: Vrolijke avond. Stars and stripes for ever, Royal Guards Band Voorwaartsmars, Kees Pruis Vaste Verkering, Willy Derby Waarom, kleine vrouw, Bob Scholte Klange um Johann Strauss, Ilja Livschakoff Het Steegje, Willy Derby Radetzky Marsch, Groot orkest In de petoet. Willy Derby Basin street, Mills Brothers Natascha, Bob Scholte Bloemen, bloemen, Willy Derby Torgauer marsch, Groot orkest Cheek to cheek Harry Roy Black eyed Susan Brown, Mills Brothers The Piccolino, Harry Roy Washington Gray March, Royal Guards. Donderdag 26 Nov. '36: Gevarieerd programma. Zang: Theevisite, Winterpret, Op de Schaat sen, Het Dansende Boerinneke, Avro's Kinder koor Schlafe mein Prinzchen, Es woll ein Jagerlein Jagen, Wiener Sangerknaben Ein deutscnes Requiem, Emmy Bettendorf met koor en orkest Nur eine Stunde, Zwischen heute und morgen, Tatjana Birkigt. Potpourri: Eine lustige Schlagersfahrt, Oskar loost Das ist Johann Strauss, Wiener Bohème-orkest Wir sind richtig, Adalbert Lutter Marspotpourri van Sousa, Jack Hylton. Vrijdag 27 Nov. 1936: Dansmuziek. Let yourself go, Johny Johnson Robins and Roses, Casani Club Orchestre Harlem Hokus B.ues, Nat Gonella Broadway Medley of 1936, Jack Payne I'd rather lead a band, Nat Branuwyne Dill Pickels, Harry Roy. Tussenspel van orgelmuziek: Dixonland No. 8, Reginald Dixon Fifty years of song, Reginald Dixon Die Miihle im Schwartzwald, Paul Mania Petersburger Schlittenfahrt, Paul Mania. Vervolg dansmuziek: Way down yonder in New Orleans, Nat Gonella A Melody from the Sky, Casani Club Ride, Red, Ride, Nat Gonella Goonebay Rumba Drums, Harry Roy The man from the South, Nat Gonella. Zaterdag 28 Nov. 1936: Opera. Ouverture Si j'étais roi, Opera-orkest van Berlijn Alceste Ouverture v. Gliick, Concert gebouworkest La Princesse Jaune, Berlijns Philh.-orkest Ouverture Martha, Staatsopera- orkest van Berlijn Ouverture Egmont v. Beethoven, Concertgebouworkest Aïda v. Verdi, Staatsopera-orkst van Berlijn met koor Ouverture Dichter und Bauer, Odeon-orkest. FEEST IN DE INDISCHE BUURT. Als gevolg van de Maandagavond gehcfuden vergadering, uitgeschreven door de Commissie „Koninginnedag", heeft zich in de Indische buurt een definitieve commissie gevormd, ten doel hebbende in deze buurt de voorbereidingen tot de feesten ter hand te nemen. Deze commissie is als volgt saamgesteld: L. Attema, voorzitter, Javalaan 5; W. E. Robbemond, secretaris, Borneostraat 66; J. J. Loerakker, penningmeester, Bankastraat 68; E. Erens, Oude Slot; W. Bulten, Javalaan; J. N. Vogel, Bosboom Toussaintlaan; A. J. J. Ver spoor, Voorweg 9. Binnenkort zal een collecte worden gehouden in het gedeelte, gelegen tussen de Cruquiusweg en de Meerweg. Eventuele wensen van de bewoners uit deze buurt worden gaarne, zo mogelijk schriftelijk, ingewacht bij den secretaris. PRAKTIJK-EXAMENS. Naar men ons mededeelt, zullen de praktijk examens vanwege de vereniging „Het Neder- landsche Handels-Instituut" gehouden worden op 4, 5 en 6 Januari a.s. De aanmelding sluit 21 December a.s. Aanmeldingsformulieren zijn in de boekhandel verkrijgbaar gesteld. Voorts deelt men ons mede, dat voor een aantal werkloze kantoorbedienden de gelegen heid is opengesteld, om zonder kosten aan het examen deel te nemen. Zij, die hiervoor in aan merking wensen te komen, dienen zich zo spoedig mogelijk te wenden tot den secretaris, Dr. O. Klipp, te Haarlem. DE CURSUSSEN VOOR WERKLOZEN. Dinsdagmorgen is de cursus in auto-demon tage en montage annex Veilig Verkeer in het R.K. Verenigingsgebouw aangevangen. Aan wezig waren de voorzitter van het algemeen comité voor ontwikkeling en ontspanning van werklozen, de heer C. A. M. Jonckbloedt, de secretaris, de heer Ed. Steger en de penning meester, de heer N. J. Nijman. De heer C. A. M. Jonckbloedt sprak voor de aanvang allereerst een hartelijk welkomstwoord Spr. vond, dat het getal van 68 deelnemers, die zich voor deze cursus hebben aangemeld, toch wel blijken geeft van belangstelling en moe digde de a.s. cursisten aan vol te houden. In de week voor Kerstmis zal een aantal cursisten een excursie kunnen meemaken naar de Ford fabrieken. Dat reeds na 10 lessen; meerdere zullen volgen. De leraar, de heer Robbemond, legde nog eens nadruk op de woorden van den voorzitter betreffende naarstig cursusbezoek en wees er tevens op hoe het algemeen comité tot ont wikkeling en ontspanning der werklozen op nieuw blijk geeft serieus zijn taak op te vatten. Hierna nam de eerste les in „Veilig Verkeer" een aanvang. De cursus in hout- en koperbewerking. Voor deze cursus is bijzonder grote animo, daar niet minder dan 108 deelnemers zich daar voor aanmeldden, waarbij gevoegd de cursus in motortechniek, zodat circa 30% van het totaal aantal werklozen in de gelegenheid is 3 volle dagen per week zeer nuttig bezig te zijn. Woensdag werden deze cursussen geopend in tegenwoordigheid van den voorzitter van het Algemeen Comité, den heer C. A .M. Jonck bloedt, den secretaris, den heer Ed. Steger, den algemeen leider, den heer W. Bulten, de leraren G. Kennis, L. Attema enj. Rooijers. De heer Jonckbloedt zeide voor de aanvang het te betreuren, dat een cursus nog nodig was, maar zich te verheugen, dat zovelen zich had den aangemeld. Speker zeide vervolgens, dat de deelnemers moesten begrijpen, dat bij zulk een grote deel name de kosten voor materiaal voor ieder niet hoger konden gesteld worden dan 5. in tegenstelling met het vorig jaar, toen dit be drag bij velen wel wat is overschreden. Vervolgens gaf de heer Attema verschillen de richtlijnen aan voor een goed verloop der cursus. Tenslotte sprak de heer W. Bulten, als nieuw bestuurslid der commissie en algemeen leider van de cursus, de wens uit, dat deze cur sus weer een prettig en nuttig verloop zou hebben. Hierna verklaarde de voorzitter ook deze cursus voor geopend en leek de grote zaal van het R.K. Verenigingsgebouw spoedig op een grote timmermanswerkplaats. ZENDINGSDIENST. Zondag 22 November, des namiddags half 5, in het Protest. Jeugdhuis aan de Heemst. Dreef. Zendeling F. J. F. van Hasselt van N.-Guinea. BUURTVEREN. AERDENHOUT—BENTVELD. De Reis van de „Zeearend". Voor de buurtvereniging AerdenhoutBent veld hield de heer Otto Muller, die als kok en chef van de civiele dienst de reis van de Zee arend over de Atlantische Oceaan heeft mee gemaakt, hedenavond in Hotel Boekenrode een causerie over zijn belevenissen op deze reis. Voor deze causerie bestond buitengewoon veel belangstelling, waarover de voorzitter, Mr. P. J. Prinsen Geerligs, in zijn openingswoord zijn voldoening uitte. De heer Muller ving hierna zijn causerie aan en vertelde op vlotte geestige wijze van zijn ervaringen. „Dikwijls is mij gevraagd," zo sprak hij, „of het niet griezelig was, met zo'n betrek kelijk klein scheepje de oceaan over te steken; maar ik heb geen ogenblik in angst gezeten, hoe nat we soms ook waren. Ik wist immers, dat het schip volkomen zeewaardig was en de kapitein en stuurman voor 100% berekend voor hun taak." Toen het jacht per s.s. „Veendam" naar Amerika werd vervoerd, moest er nog veel aan gebeuren en de bemanning had dan ook een drukke tijd aan boord. Enthousiast was de heer Muller over de tocht van de Zeearend van New York naar New Port, het aanvangspunt van de wedstrijd. „Nog nooit," aldus spr., „heb ik zoveel jachten bij elkaar gezien." Minder aangenaam was het begin van de oceaan-tocht naar Bermuda. Wind en water, anders niet en geen plekje aan boord was droog. De ventilatoren lieten water door in de kooi van den kapitein! Maar in Bermuda was het weer mooi, hoewel zeer warm. Ook over de verdere reis, de lange tocht van Bermuda naar Cuxhaven, waar dé Zeearend de 28e Juli aankwam na een reis van 36 dagen vertelde spr. tal van interessante bijzonderheden. Ook konden er door de toehoorders vragen worden gesteld. Het gesprokene werd na de pauze toegelicht met de vertoning van een smalfilm vervaardigd door een der opvarenden van de Zeearend, Dr. H. Rijnders. Deze film, die in afwachting van de film door den cineast Hin vervaardigd, nog slechts in besloten kring werd vertoond, heeft zeer bijzondere kwaliteiten, en de voorzitter was dan ook zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer Muller dank zegde voor zijn interessante causerie en filmvertoning. AANGEHOUDEN Door de politie te Heemstede is aangehouden een persoon, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarigen. Na verhoord te zijn is hij ter beschikking van den officier van justitie gesteld. ESPERANTO. Geslaagd voor het Esperanto-examen A., op 7 November te Utrecht gehouden, de dames: C. Overmeijer en N. Bos, en de heer W. ter Braaken te Heemstede, leerlingen van de Ge meentelijke Esperanto Cursus te Heemstede. HEEMST. CHR. GEM. KOOR. Oratorium-uitvoering „Samson". Voor een stampvolle zaal gaf het Heemsteeds Christ. Gem. Koor, onder leiding van den heer Jac. Zwaan, Woensdagavond een uitvoering van het oratorium „Samson" van G. F. Handel. De uitvoering had plaats in de Gereformeerde Kerk aan de Koediefslaan, die zich voor het ten gehore brengen van dergelijke oratoria wegens de buitengewoon goede acoustiek van het gebouw uitmuntend leent. Alvorens met de uitvoering werd aange vangen sprak de voorzitter van het koor, de heer M. van Ravenstein Jr., een openingswoord, waarna gemeenschappelijk door alle aanwezigen werd gezongen Ps. 98 3 en de voorzitter in gebed voorging. Hierna had de uitvoering plaats, waarbij als solisten optraden de dames Manny Ligthart, sopraan, en Guus Max, alt, en de heren Jac. van Kempen, tenor, en Herman Hulsmann, bas. Het clavecimbel werd bespeeld door Mej. Bets Nederkoorn, het orkest werd gevormd door leden van de Haarlemse Orkestvereniging. Deze oratorium-uitvoering, welke de tweede was, die door het koor ten gehore werd ge bracht, stond evenals de vorige op een hoog peil. Het uitstekend bezette koor beschikt over een krachtig en beschaafd klankvolume, terwijl de genoemde solisten en rle clavecimbeliste niet weinig tot het welslagen van de uitvoering bij droegen. Ook de prachtige aria's, waarmee het orkest koor- en solozang afwisselde, kwamen in deze omgeving ten volle tot hun recht, zodat van een uitmuntend geslaagde uitvoering mag worden gesproken. Na afloop sprak Ds. A. Dondorp een slot woord, waarna door de aanwezigen gezamenlijk als slotzang werd gezongen: „Dankt, dankt nu allen god." CONVERSIE GELDLENINGEN. Aanmerkelijke rentebesparing. In een spoedeisende openbare vergadering welke hedenmiddag ten Raadhuize werd ge houden en die bijgewoond werd door alle raadsieden, uitgezonderd wethouder Jhr. A. v. d. Poll, die wegens ongesteldheid verhinderd was heeft de Gemeenteraad zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming zijn goed keuring gehecht aan de voorstellen van B. en W. betreffende conversie van een geldlening. Uit het raadsbesluit van 23 Febr. 1932, waar bij besloten werd tot het aangaan van een geld lening groot 1.000.000.— tegen een rente van 5/2 pCt., blijkt, dat op 1 April 1937 vervroegde aflossing van deze geldlening mogelijk is. Door tussenkomst van de' Rotterdamse Bank- verenigmg N.V. te Amsterdam is het thans mogelijk een drietal geldleningen aan te gaan, resp. groot ƒ302.000.—, ƒ250.000.— en ƒ240.000.tegen een rente van 3% pCt. Het totaal dezer geldleningen is voldoende om daarmee het restant van de 5>/2 pCt. geld lening te kunnen aflossen. De gelden zijn bestemd voor dekking restant kosten verbetering zwemvijvers 14.000. stichting openbare lagere scholen „218.000.— uitbreiding electriciteitsbedrijf 70.000.— mm F± MARRING A HOFLEVERANCIER PRODUCTEN TEL.16823 Totaal 302.000.— Uitbreiding raadhuis 17.000. Verstrekking gelden stichting bijz. lagere scholen 109.000.— Verstrekking gelden stichting bijz. u.l.o. school 68.000. Uitbreiding gasbedrijf 56.000. Totaal 250.000.— Uitbreiding haven en bouw bruggen 58.000.— Verbreding Heerenweg 82.000. Verbetering diverse wegen 49.000. Stichting openbare u.l.o. school 51.000.— Totaal 240.000.— De rentebesparing door deze conversie be draagt jaarlijks 13.860.—. TONEELUITVOERING ST. JOSEPH- GEZELLEN. De vorige week gaf het toneel-ensemble, onderafdeling der St. Josephgezellen, een uitvoe ring in het R.K. Verenigingsgebouw. Opgevoerd werd het blijspel in 3 bedrijven: „De Man die zich kon wreken". De hoofdpersoon, Joop Baron, is bediende op het kantoor van een uitgeverszaak en drukkerij, waar hij, door de luiheid van den procuratie houder, hard moet werken voor een armoedig salaris, aangevuld met series scheldwoorden van den directeur en den procuratiehouder. Dit alles om Baron, die alleen op de wereld is, er aan te herinneren dat hij afhankelijk is. Echter komt er iemand, die intéressé heeft in de zaak, een rijke Amerikaan, die blijkt een oom van Baron te zijn. Daar de directeur door speculeren op de fles is, komt er van deze zijde redding, echter met dien verstande dat de jonge Baron directeur wordt. Nu worden de rollen omgekeerd, hij krijgt beide heren onder zich en laat voorlopig voelen hoe verschrikkelijk het is een dergelijke behandeling te moeten onder gaan, doch tenslotte overwint het goede karakter en loopt het met beiden nog goed af. De zeer belangrijke rol van de bediende Baron was in goede handen bij den heer G. Willemse. Prachtig was zijn spel en houding tegenover den procuratiehouder, die nog steeds meent den bediende tegenover zich te hebben, als hij eigenlijk al directeur is. Ja, dat bezorgde de aanwezigen menig vrolijk ogenblik. Th. Gielen toonde zich een uitstekend type als directeur en als de latere procuratiehouder. A. Jansen als Koot de procuratiehouder droeg er niet weinig toe bij om het stuk te doen slagen. F. Veenings, de jongste bediende, stond voor het eerst op de planken, wat zeker weinigen in de zaal vermoed zullen hebben. v. Nes als de rijke Amerikaan had een vrij gemakkelijke taak. Naar verhouding werden de bijrollen ook uitstekend vertolkt. Als geheel werd er in een vlot tempo gespeeld, dat tot het einde toe werd volgehouden. Ook het kapwerk was uitstekend verzorgd door kapper Snoeks, wat aan het geheel zeer ten goede kwam. Na een langdurig applaus, vooral op het eind, kwam Pastoor v. Mierlo even op de planken om mede namens de aanwezigen dank te bren gen aan de club voor het goede spel en de goede keuze van het stuk. Tragisch en komisch, aldus Z.Eerw., maar een stuk ook dat opheft en ver uitgaat boven de alledaagse stukken, die soms gebezigd worden bij de viering van een jaarfeest. Rest ons nog te melden dat een eigen band van leden voor uitstekende afwisseling zorgde tijdens de pauzes. BAZAR „JONG HEEMSTEDE". Vrijdagavond werd in het Protestantse Jeugd huis aan de Heemsteedse Dreef een bazar ge opend, welke gehouden wordt ten bate van de jongensclubs „Jong Heemstede. De zaal bood een zeer fleurige aanblik. Aan de wanden en op de tafels waren tal van fraaie en jjractische voorwerpen uitgestald, als wand versieringen, een collectie fraaie handwerken, leerwerk, enz. Er was voorts een afdeling bloembollen, ter wijl ook voor een speciale attractie was ge zorgd in de vorm van een verloting, waaraan zeer mooie prijzen waren verbonden. De hoofd prijs was een rijwiel. Het gebruikelijke rad van avontuur ontbrak ook op de bazar niet. Meisjes konden een grote pop winnen door de naam te raden. Buiten de zaal was een miniatuur-schietbaan ingericht, waarvan druk gebruik werd gemaakt Ook 's Zaterdags was de bazar geopend. Des middags trad een speciale „Jong Heemstede Band" op, terwijl des avonds de trekking van de loterij plaats had. De uitslag was als volgt: le prijs: lot no. 0973, een fiets. 2e 0310, schilderij. 3e 0034, ets. 4e 0091, kussen. 5e 0929, lantaarn. 6e 0192, ets. 7e 0040, boeksteunen. 8e 0860, vaas. 9e 0859, kandelaar. 10e 0506, lamp. 11e 0509, schrijfmap. 12e 0573, kelk. 13e 0322, lepeltje. 14e 0852, potlood. 15e 0100, lepeltje. 16e 0237, lepeltje. 17e 0768, flacon eau de cologne. 18e 0895, portretlijstje. 19e 0048, boekomslag. 20e 0343, asbak. 21e 0305, kalender. 22e 0834, zakagenda. Prijzen kunnen Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur aan het Jeugdhuis worden afgehaald. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". Liederen-avond Ans Stroink. Maandag 23 November 's avonds 8.15 uur geeft Ans Stroink in het gebouw van de Ned. Protestantenbond een tiederen-avond met mede werking van Paul Loewer (fluit) en Johan Ligtelijn (piano). Op het program staan liederen van: Jacob Greber, Fr. Schubert, Johannes Brahms, Hans Pfitzner, André Caplet, Alexander Tansman, Paul Graener en Vittorino Respighi. Deze avond is uitsluitend toegankelijk voor de leden. Bleekersvaartweg 53 b/d Koediefslaan Tel. 28062 Autostalling vanaf f5. per maand. Reparatiën spoedig en billijk. Vakkundig personeel. Getrouwd: M. Spoor met W. J. J. M. Eldering. Bevallen: M. v. d. HeijdenCornet d.S. L. Kolkman-Schinkel z.; H. M. v. d. Meij-Weijers d. Overleden: L. J. Bredestijn 50 j., geh.; C. A. M. de Vries 23 j., ongeh. FOTO-ALBUMS en FOTO-STANDAARDS zijn prettige SINT N1COLAAS CADEAUX.. Groote sorteerinq bij Raadhuisstraat 46 - Telefoon 28264 Binnen- en Buitenlandsch Gedistilleerd en Likeuren - Wijnen - Limonades - Bronwateren - Bierbottelarij sua G. TH. ROTM (NADRUK VERBODEN 45. „Houd U maar onnozel!" zei de be ambte, „ge zijt in België en da-zulde gij niet weten! Ge wilt hier zonder paspoort binnen- gluipen! Ga-de-gij maar eens mee!" Mijnheer Pimpelmans en z'n vrouw werden nu bij den wachtmeester der marechaussée gebracht, die hen scherp opnam en toen in zijn papieren keek. „Aha! Ik geloof, dat we daar 'nen goeden vangst gedaan hebben!" riep hij uit, „we zullen oe wel krijgen, gemenen oplichterl" 46. Mijnheer Pimpelmans was sprakeloos. Wat had hij nu weer gedaan? Niets anders, dan dat hij te iang geslapen had! Maar de wachtmeester begon het signalement voor te lezen van een oplichterspaar, dat gearresteerd moest worden: „Gezet postuur, opvallend bru taal gezicht, reist steeds met een grote koffer... enz. enz. Jawel, het klopt precies!" besloot de wachtmeester. 47. „Bel den burgemeester van Epscheuten maar op!" kreunde mijnheer Pimpelmans. Daar opbellen hem te duur was, zei de wachtmeester, dat hij wel zou schrijven. In afwachting van het antwoord werden mijnheer Pimpelmans en z'n vrouw, ondanks alle protesten, in een cel gesloten, waar ze de hele nacht zaten, plassen tranen huilend. Ook de volgende dag moesten ze er in blijven; tot eindelijk omstreeks 4 uur namiddag de brief kwam, met mijnheer Pimpel- man's portret er in! 48. De gevangenen mochten nu naar Neder land terugkeren, waar ze, na een ingewikkelde reis en 2 keer nieuwe kaartjes kopen, eindelijk 's nachts bij stromende regen te Overstraten aankwamen. De autobus, die hen vandaar naar Zomerdorp had moeten brengen, reed echter zo laat niet meer, en zo moesten ze een uur lang met hun zware koffer door de stortregen sjou wen, langs een weg, die meer op een rivier geleek. Uit Nu H.B.C. Zone a.s. Zondag niet "vermelden dan al dag Leonidas klc De stand is thr H.B.C Spartaan Onze Gezellen Excelsior Santpoort D.H.L Graaf Willem S.J.C G.D.A Leonidas In deze afdelin ontmoetingen pk Graaf Willem S.J.C.—D.H.L. en Ogenschijnlijk Spartaan, aange; niet speelt, een g krijgen, of.... Gr eten gooien! A.s. Zondag v park de voetba plaats. Dit word langrijke strijd, komen er n tessen bij e verdwijnen Maar het gebrui ouderwetscf zoute SN IJ B( onze iangzai roemd gew SELER RIB, steeds toe. zen buiten, keren wint ook eens pi vrouw. TEL IC v f Hebt U onze c week ontvan gelezen Denkt U voor: Geeft U op al: inlichtingen aa de adressen: Lijsterbesla Jac. v. Car Telefoon AANSLU N.V. HE HAVENS

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1936 | | pagina 2