,,'t Raedthuys", l/«°-90 „EN PENSION" MIJNHEER PIMPÉLMANS GAAT BOEKHOUDING NIET IN ORDE? PREDIKBEURTEN GEMEENTERAAD SIERADEN - POEDERDOZEN - CIGARETTENKOKERS 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 7 Maart. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Briët. Kapel Nieuw-Vredenhoï. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. In beide diensten extra collecte ten bate van het Fonds Noodlijdende Kerken en personen. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 7 uur: Diakoon G. van Eijk. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. H. Thomas van Leiden. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Camplaan 18. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. H. Thomas van Leiden. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 7 févriér. 10 h. 30: Service présidé par Mr. Ie pasteur G. Forget de la Haye. 3e Collecte pour 1 Eglise. 9 h. 15: Ecole du Dimanche. SLUITING CURSUS „HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING". De sluiting van de door de Heemsteedse Commissie „Huishoudelijke Voorlichting" van de Nederl. Vereniging voor Huisvrouwen geor ganiseerde cursus vond Maandagavond in het gebouw „Christelijke Belangen" aan de Voor weg plaats. De voorzitster, mevrouw Is. DroogDeckers sprak het openingswoord van de bijeenkomst die een feestelijk karakter droeg en heette alle aanwezigen en wel speciaal den heer Vos, den Gemeente-secretaris, die het College van B. en W. vertegenwoordigde, hartelijk welkom. Se dert in Nov. 1934 de Minister van Sociale Za ken de Commissies van „Huishoudelijke Voor lichting" in het leven riep, worden voor de derde maal in de Gemeente Heemstede cursus sen gegeven in koken, naaien en het van oude kleedingstukken nieuwe maken. De voorzitster wees op het verheugende feit dat hiervoor zo veel belangstelling werd betoond, vooral voor de naaicursussen, zowel in de kom der gemeen te als op de Glip. De lessen kenmerkten zich door de gezellige sfeer die er heerste. Die goe de geest is zeker te danken aan de leidster, mevrouw Jansen, de dames By, Wagensveld en Kan, die zich met grote toewijding en ken nis van zaken voor haar werk gaven. Een bijzonder woord van dank werd gericht aan het adres van de ijverige secretaresse, mevr. Verlooy, die het leeuwenaandeel van de be stuursfuncties voor haar rekening nam. Aan de huismoeders van de Glip werd na mens het Comité medegedeeld, dat zij voor het volgende najaar het eerst in aanmerking ko men voor een kookcursus en de hoop werd uit gesproken, dat aldaar met een flink aantal cur sisten begonnen kan worden. De voorzitster verzocht vervolgens den heer Vos een enkel woord te willen spreken. In een geestige toespraak wees de heer Vos erop hoe buitengewoon prettig de samenwerking met Mevrouw Verlooy geweest was en hoezeer het Gemeentebestuur zich over het succes van het ijverige werkcomité verheugt. Het doel van de cursus was toch wel de jonge huismoeders en jonge dochters het besef bij te brengen, dat met behoorlijke leiding er in de huishouding nog zoveel te maken is, dat men niet weet of kent en noemde als voorbeeld o.a. het op eco nomische wijze bereiden van goede maaltijden. Voorts was de Gemeente-secretaris vol be wondering voor de resultaten van de naai cursus, die aan de wanden van de zaai tentoon gesteld waren. De avond werd opgeluisterd door de verto ning van een door den heer A. Peperkamp ver vaardigde propagandafilm, voor een deel opge nomen in de 3 te Haarlem gevestigde Huis houdscholen. De heer Peperkamp is er ongetwijfeld in ge slaagd met de hem ter beschikking staande be perkte middelen een filmpje samen te stellen, dat niet alleen zeer in de smaak viel, doch ook volkomen aan het gestelde doel, n.l. om ook de ouders aan te sporen hun dochter eerst een cursus aan een der huishoudscholen te doen volgen, beantwoordt. Vooral het aardige slot, dat het jonge meisje laat zien, welke mogelijk heden voor het verkrijgen van een betrekking als hulp in de huishouding of een crèche open staan, pakte. Het is de bedoeling, deze film ook op de ouderavonden te doen afdraaien. Vermelden wij ten slotte nog, dat op het podium van d zaal een Paastafel voor kinderen was te zien, teneinde aan te tonen hoe door het kleuren van eieren en een smaakvolle papier versiering met weinig middelen een aardig ge heel verkregen kan worden. Ook het vierdelige poppenhuis, waarvan de meubelen uit lucifer doosjes samengesteld waren, trok zeer de aandacht. Namens de cursisten werd door een jonge dame aan elk der leidsters bloemen aange boden. Met een dankwoord aan allen sloot de voor zitster de zeer geslaagde bijeenkomst, die ge tuigenis aflegde van het mooie en nuttige sociale werk, door het werk-comité verricht. JAARVERGADERING WIJKVERPLEGING. In het Gezondheidshuis aan de Lieven de Keylaan werd Dinsdagmiddag de jaarvergade ring gehouden van de Vereniging voor Wijk verpleging, afd. Heemstede. In het jaarverslag, dat door den voorzitter, Dr. J. Laeyendecker, werd uitgebracht, werd gememoreerd, dat Zuster Pol wegens gezond heidsredenen zich genoodzaakt had gezien ont slag te nemen, wat door het bestuur zeer werd betreurd. Haar plaats is ingenomen door Zr. Dudoc van Heel. Het verslag gewaagt eveneens met erkente lijkheid van de werkzaamheden van Zr. Derksen en Zr. v. Ketel, die beiden in het afgelopen jaar weer een zeer groot aantal bezoeken hebben gebracht, terwijl zij hun werk dikwijls onder moeilijke omstandigheden hebben volbracht. Aangezien het batig saldo ditmaal aan merkelijk minder is dan in 1935, wat wijst op een achteruitgang van inkomsten, zal er meer propaganda moeten worden gevoerd om nieuwe leden te werven. Daarbij kan dan gewezen worden op de contributieverlaging van 3.— op ƒ2.50, terwijl met ingang van 1 Maart j.l. de weekcontributie is verlaagd van 7 tot 5 cent. De penningmecsteresse, Jkvr. W. D. van der Does, bracht hierna het financieel verslag uit. Inclusief een batig saldo over 1935 van 836. bedroegen de totale ontvangsten ƒ6649.70, de uitgaven 6233.72, zodat het boekjaar sluit met een batig saldo van ƒ415.98. Is hier alzo relatief een achteruitgang op te merken, hetzelfde doet zich voor bij de be strijding van de tuberculose, onderafdeling van de Wijkverpleging. Het jaar 1935 sloot reeds met een nadelig saldo van ƒ1521.terwijl de uitgaven in totaal 10.145.beliepen. De inkomsten waren in totaal 8260.zodat hier een verhoging van het nadelig saldo is te be speuren. Dit bedraagt thans 1884.28. Bij de uitgaven werd de voornaamste post gevormd door ƒ6354.verpleegkosten. De collecte voor de Emmabloem leverde ƒ616.op, bij de in komsten dienen voorts vermeld 2680.sub sidie van de gemeente, ƒ115.van de provin cie, benevens een extra subsidie van 450. en voorts een subsidie van het Rijk ad 764. De aftredende bestuursleden, Jkvr. W. D. van der Goes en Ir. W. J. A. Duynstee, werden bij acclamatie herkozen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Propaganda-vergadering. De Nederlandse beweging voor „Eenheid door Democratie" had Donderdagavond j.l. in Hotel Boekenroode aan het Roemer Vis- scherplein een propagandavergadering belegd. De zaal was tot de uiterste hoeken gevuld met belangstellenden, toen de voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer J. L. Pfuiidt, de bijeenkomst opende. In zijn inleidend woord legde de voorzitter er de nadruk op, dat E. D. D. geen politieke macht beoogt te krijgen en dus geen afgevaardigden in Eerste en Tweede Kamer wenst. Doel is slechts handhaving der democratie. Hierna werd het woord verleend aan den heer P. van Stam, voorzitter van de afdeling Laren-Blaricum, voor een rede over het on derwerp: „Wat wij willen". Spr. begon met de vraag te stellen: Wat wil len wij? Er is bij het meerendeel der mensen weinig van een gespannen, gerichte wil te be speuren. Maar wij willen alleen zekere voor rechten behouden, die wij hier hebben en die onze Oostelijke buren missen, zoals vrijheid van het woord, objectiviteit in de rechtspraak gewetensvrijheid en godsdienstvrijheid. Door het verenigingsleven en door middel van de op voeding tracht men het Duitse volk nu een an dere godsdienst op te dringen, n.l. de verering van hitler. De meest pacifistische ouders heb ben te tolereren, dat hun kind een dolk draagt met het opschrift „Blut und Ehre". Spr. me moreert, dat in de afgelopen drie jaren 22500U politieke gevangenen zijn veroordeeld tot een totaal van 6U0.UU0 jaar straftijd. Spr. verzocht een kwart minuut stilte om dit eens goed te overdenken. Verschillende bezoekers verlaten min of meer rumoerig de zaal. Een interpellant wordt door de politie de deur uitgewerkt. Na een kalmerend woord van den spreker keert de rust spoedig weder en heeft de vei- gadering verder, behoudens enkele interrupties, een kalm verloop. Uitvoerig behandelt spr. nu het programma van de Ned. beweging voor Eenheid door Democratie. Deze democratie en de door haar verkregen vrijheden en voorrechten te hand- handhaven is liet voornaamste doel van E.D.D. Wij waarderen ze niet meer, omdat wij er aan gewend zijn geraakt, maar indien wij die voor rechten verloren, zouden we ze hard missen. Daarom is het Duitse nationalisme, dat ook Nederland infecteert, eën gevaar. Met een opwekking om de democratie in Nederland te handhaven, besloot spr. zijn rede. Na de pauze was gelegenheid tot vragen stellen. DE HEER R. VAN 'T HOFF JUBILEERT. Een halve eeuw musicus. Op Zaterdag 13 Maart zal de heer R. van 't Hoff, de bekende dirigent van verschillende muziekcorpsen, zijn gouden jubileum als musi cus vieren. Reeds in zijn prille jeugd was hij een muziek liefhebber; op zevenjarige leeftijd gaf hij een vioolsolo bij een muziekuitvoering in het be kende Felix Favore, het tegenwoordige gebouw St. Bavo in de Sinedestraat. De heer Van 't Hoff is oprichter en kapel meester geweest van verschillende corpsen in binnen- en buitenland, met name in Duitsland en Frankrijk. In zijn jeugd wilde hij n.l. wat van de wereld zien. Na zijn omzwervingen in den vreemde vestigde hij zich weer te Haarlem, en weldra had de heer Van 't Hoff de leiding over een aantal corpsen, deels door hem zelf opgericht, o.a. Schotens Harmonie, Zandvoorts Harmonie, Wilhelmina te Santpoort, de Post- harmonie, het N.Z.H. Tramcorps, de E.S.M. fanfare, Heemsteeds fanfarecorps Excelsior, enz., op vocaal gebied Kunst na Arbeid en het man nenkoor Hulpbetoon. Het is begrijpelijk, dat dit jublieum niet on opgemerkt zal voorbijgaan. Uit de Zandvoortse Harmonie, het N.Z.H. tramcorps en het Heemst, fanfarcorps Excelsior is een comité gevormd, om den gouden jubilaris op die dag te huldi gen. Zaterdag 13 Maart, des avonds 6 uur, zal het fanfarecorps Excelsior zich met vertegen woordigers van het Leidse tramcorps verzame len op de Groote Markt. De jubilaris met zijn 98. „Ik moet me straks toch eens wegen, want van die wandeling ben ik beslist afge vallen!" zei hij, terwijl hij z'n schone overhemd aantrok. Pats! Meteen sloeg hij de lamp van de muur, want de „kamer" was zó klein, dat je je er nauwelijks in kon bewegen. Zuchtend ver zamelde mevrouw de scherven en deponeerde die in de toiletemmer. Dat zou weer wat geven! familie zal dan per auto van zijn woning af gehaald worden en dan met de deputaties, voorafgegaan door Excelsior, met een korte omweg gaan naar de Tempeliersstraat, vanwaar men gezamenlijk per extra tram naar Zand- voort zal vertrekken. Hier zal de Zandvoortse Harmonie het ge zelschap opwachten, waarna een kleine rond wandeling door Zandvoort, vervolgens naar Monopol. In Monopol zullen de corpsen eerst enige feestnummers geven, o.a de .„feestmars van S. Vlessing, waarna felicitaties, gevolgd door een feestelijke bijeenkomst, met medewerking van een bekend conferencier en tenslotte een bal met muziek van de bekende Zandvoortse Accor deonband. 'Behalve de leden der verschillende corpsen zullen ook toegang hebben de donateurs dezer corpsen, waarvoor toegangskaarten te verkrij gen zijn bij den heer E. Pel, Timorstraat 5, Heemstede en den heer Weber, Jan Steenstraat. Zandvoort. STILLE OMGANG. De Stille Omgang door de Heemsteedse deel nemers zal plaats hebben in de nacht van Zaterdag 13 op Zondag 14 Maart. PERSONALIA Aan de Universiteit te Leiden slaagde onze plaatsgenoot A. G. Haje voor het candidaat- examen Indisch recht HAARLEMSE LUCHTVAARTCLUB. Demonstraties en filmavond. Naar wij vernemen heeft de vliegtuigenfabriek „Zaprifa" de H.L.C. v. d. Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart aangeboden om een demonstratie te komen geven op haar vliegterrein te Bentveld. Deze demonstratie vindt plaats op Zaterdag middag a.s. Des avonds houdt de heer v. d. Borgh een lezing met film over de Amerikaanse luchtvaart. Deze lezing is alleen toegankelijk voor leden op vertoon van hun Diploma 1937 en de dona teurs op vertoon van hun donatiebewijs. KUNSTKRING HEEMSTEDE. Lezing over architectuur. De serie lezingen over architectuur, die Ir. H. T. Zwiers het vorige jaar voor de Kunstkring heeft gehouden, wordt a.s. Maandag om 8.15 uur voortgezet in het Protestants Jeugdhuis aan de Heemsteedsche Dreef. Raadhuisstraat 46 Telefoon 2 8 2 6 4 PRIMA COGNAC per Liter3.30 COGNAC 3 per flesch"f 2.50 per ]/2 flesch1.30 PRIMA OUDE KINAWIJN rood merk per Liter fleschf 1.35 Vu°-70 paars merk per Liter flesch1.75 F. H. KLUEN GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: A. J. Voorderhaak, Zandvoortschelaan 39, rozenkrans; Toledo, Raadhuisstraat 28, paar dameshandschoenen; Heerinkhuizen, Heerenweg 22, linnen ook met paar gymnastiekschoenen; Herman Heijermans- laan 9, hond (spaniel); I. Eggers, J. v. d. Berg straat 24, belastingmerk; Bureau van Politie, kleine schoolatlas; Tol, Crayenestersingel 19, muilkorf; J. van leperen, Eikenlaan, zwart met wit konijn; Bureau van Politie, kinderhoedje; T. Verhulst, Orchideeënlaan 2, beleenbriefje Bank van Lening Amsterdam. BLIKSEM SLAAT IN EEN BOOM. Tijdens een kort onweder sloeg Zaterdag middag de bliksem in een grote iepenboom aan de Kerklaan. De boom bekwam van boven tot onder een spleet, terwijl beneden aan de stam stukken schors werden afgerukt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, wel waren omwonenden hevig geschrokken door de harde slag. z'n overhemd aantrok, maar de arme man was nu eenmaal helemaal de kluts kwijt. Ja, hij zag niet eens, dat de waterkaraf op het puntje van de handdoek stond, zodat ook dat nuttig meubel stuk sneuvelde, toen hij de handdoek naar zich toetrok. „Zeg er maar niets van!" zei hij, rood van angst. De Raad der gemeente Heemstede komt op Donderdag 4 Maart, des avonds om 8 uur, in openbare zitting bijeen. Agenda: 1. vaststelling van de notulen der vergade ringen van 29 Januari en 3 Februari 1937. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanvaarding van grond Westzijde Binnen weg (14). 4. Onuerhandse verpachting weiland West zijde Vrijheidsdreef (15). 5. Verkoop van grond van terrein Heemst. Dreef (16). 6. Verkoop van grond van terrein Valken burg (31). 7. Voorbereiding herzien, uitbreidingsplan (17). 8. bebouwingsverordening Molenwertsl. (18). 9. Bebouwingsverordenmg v. Merlenlaan (19). 10. Waterlevering door Amsterdam (20). 11. Capitulantenverordening (21). 12. Aangaan en wijziging voorwaarden van geldleningen (22, 23, 24, 25, 26). 13. Benoeming leden stentbureaux (27). 14. Onderwijzerswoning Voorweg (28). 15. Vaststelling huurprijs onderwijzerswoning Voorweg (29). 16. Uitbreiding riolering (30). Verkoop van grond. B. en W. stellen voor, te verkopen aan: a. den heer S. L. Blom, bouwondernemer te Heemstede, één perceel bouwterrein, groot 836 M2., gelegen aan de Oostzijde van de Heemsteedsche Dreef, tegen de prijs van 6000.—; b. den heer E. Honderdos, makelaar te Heemstede, één perceel bouwterrein, groot 827 M2., gelegen aan de Westzijde van de Franz Schubertlaan, tegen de prijs van 6000. Verkoop van grond van terrein „Valkenburg". B. en W. stellen voor, te verkopen aan den heer C. Kuneman, te Amsterdam, één perceel bouwterrein, groot 1060 M2., gelegen aan de Noordzijde van de Lentelaan, tegen de prijs van 6.per M2. Voorbereiding Herziening Uitbrei dingsplan. De gemeente Haarlem heeft een wijziging van haar uitbreidingsplan voor de terreinen, gelegen ten Westen van de spoorbaan HaarlemLeiden in voorbereiding, waarbij wordt overwogen, om de woningen, voorzover nog mogelijk, met de voorgevel in plaats van met de achtergevel naar de spoorbaan te doen bouwen. De vaste Com missie voor Uitbreidingsplannen in Noord- Holland acht het ter verkrijging van een goede aansluiting tussen de plannen der gemeente Haarlem en Heemstede wenselijk, dat ook Heemstede tot een dergelijke wijziging besluit. Reeds eerder werd door B. en W. een wijziging van het uitbreidingsplan voor de terreinen ge legen aan de Oost- en de Westzijde van de spoorbaan overwogen, zulks in verband met de toekomstige ophoging van de spoorbaan en de omlegging van de trambaan. Er bestaat dus thans gerede aanleiding, deze wijziging voor te bereiden. Ter voorkoming van de kans op ontijdige exploitatie van deze gronden in dit stadium van voorbereiding, stellen B. en W. de Raad voor, te bepalen, dat een herziening van het uitbrei dingsplan voor dit gedeelte der gemeente wordt voorbereid. Alsdan kan n.l. ingevolge de wette lijke bepalingen de beslissing op een verzoek om bouwvergunning worden aangehouden tot de beslissing over de wijziging van het uit breidingsplan onherroepelijk is geworden of het besluit vervallen is. Dit laatste is het geval, indien niet binnen een jaar na dagtekening van het aangeboden ontwerp-besluit het ontwerp van het plan tot wijziging van dit gedeelte van het uitbreidingplan ter inzage is neergelegd. Bebouwingsvoorschriften voor Zuidzijde Molenwerfslaan. Door de aanleg van de Cruquiusweg is de Molenwerfslaan langs een der belangrijkste toegangswegen tot Heemstede komen te liggen. Dientengevolge kan verwacht worden, dat de oude huisjes daar binnen afzienbare tijd zullen worden afgesproken, om plaats te maken voor een andere bebouwing. Het komt B. en W. gewenst voor, dat de aard dier bebouwing wordt aangepast aan de omgeving. Deswege werden voorschriften ont worpen, die zijn vastgelegd in een ontwerp verordening, welke gedurende vier weken ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen deze voorschriften bij de Raad bekend maken. Bebouwingsvoorschriften Van Merlenlaan. Teneinde het karakter van de Van Merlen laan in de toekomst te bewaren, kojnt het B. en W. gewenst voor, dat voor deze laan bebou wingsvoorschriften worden vastgesteld. De ontwerp-verordening ligt gedurende vier weken ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden kunnen in die tijd des gewenst hun bezwaren daartegen aan de Raad kenbaar maken. Waterlevering door Amsterdam. B. en W. stellen voor, ten behoeve van de uitvoering van de met de gemeente Amsterdam gesloten overeenkomst inzake de levering van water een aanvullend crediet te verlenen van 4.000.—. Capitulantenverordening. B. en W. stellen de Raad voor, een verorde ning vast te stellen tot aanwijzing van de 100. Een kwartier later begaf mijnheer Pim pelmans zich naar de weeg-automaat, die in 'n hoekje van de tuin van 't pension stond. Het volgend Ogenblik sloeg hij z'n handen in de lucht. Buiten adem kwam hij bij z'n vrouw terug. „Vrouw, stel je voor", riep hij uit, ik ben 48 kilo afgevallen!" Dat het kwam, omdat hij nu geen koffer bij zich had en dat hij in tegendeel 4 kilo aangekomen was, is de brave man nooit te weten gekomen.... ambten en betrekkingen in dienst der gemeente aan te wijzen, welke met uitsluiting van andere gegadigden slechts kunnen worden vervuld door militairen of gewezen militairen, die ingevolge een wettelijke regeling aanspraak hebben op benoeming tot ambtenaar in dienst van een der lichamen, genoemd in artikel 3 en artikel 4 der Pensioenwet 1922. Aangaan en wijziging voorwaarden van geldleningen. B. en W. delen de Raad mede, dat de ge legenheid bestaat, twee geldleningen aan ie gaan, groot resp. 197.244.en 157.4U0. voor deze geldleningen, welke op onderhandse overeenkomst kunnen worden gesloten, is een rente verschuldigd van resp. 3y2% en 3%, de koers bedraagt 1U0% en de looptijd voor eerst genoemde geldlening 29 jaar en voor de tweede geldlening 9 jaar. De opbrengst van de geldlening ad 157.400.- kan geheel en die van 197.244.kan voor 148.600.worden aangewend om daarmede vervroegd af te lossen het restant ad ƒ306.000.- van de 4% geldlening 1926, oorspronkelijk groot 875.000.—. Het restant ad 48.644.van de lening ad 197.244.kan dienen voor dekking van de kosten van afkoop der gebruiksvergoeding voor 2 bijzondere scholen. Voorts hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met verschillende geldschieters, teneinde wijziging in de voorwaarden van geldlening te verkrijgen. Het resultaat van dit overleg is, dat de Eerste Nederlandse Verzekering Maatschappij zich bereid verklaard heeft de rente van de 4>/8% geldlening 1936, oorspronkelijk en thans nog groot ƒ288.000.terug te brengen tot 3>/2%. L>e verschuldigde boete is nader bepaald op Voorts is de Levensverzekering-Maatschappij van het N.O.G. bereid de rente der 4% geld lening 1935, oorspronkelijk groot 150.000. per resto 144.000.terug te brengen tot 31/2%; boete 1%. De N.V. Levensverzekering-Maatschappij „De Hoop" is eveneens bereid de rente der 4%% geldlening 1936, oorspronkelijk en thans nog groot ƒ68.500.nader te bepalen op 3j/2%> boete 1%. Benoeming leden Stembureaux. In verband met de a.s. verkiezing voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, geven B. en W. in overweging, de stembureaux als volgt samen te stellen: Stemdistrict 1. Plaatsvervangend voorzitter: Jhr. A. van de Poll; Leden: J. P. A. Wiegman en H. Stefels Jr.; Plaatsvervangende leden: J. H. H. van den Putten, W. A. Kiimbie, G. J. Smit en E. Vedder. Stemdistrict 2. Voorzitter: Dr. E. A. M. Droog; Leden: H. J. Voors en A. W. M. Stein- hoff; Plaatsvervangende leden: W. Bulten, B. C. Vuyck, H. Kuipers en E. J. C. Hermans. Stemdistrict 3. Voorzitter: N. J. van der Linden; Leden: H. Klaassen en W. Muller; Plaatsvervangende leden: J. C. F. Kroon, A. J. J. Verspoor, j. Kater en P. Tromp. Stemdistrict 4. Voorzitter: H. A. Meeuwen oord; Leden: H. Vermeer en A. Milatz; Plaats vervangende leden: J. M. Langeveld Jr., A. den Bakker, W. A. Philippo en J. van Groningen. Stemdistrict 5. Voorzitter: C. A. M. Jonck- bloedt; Leden: W. A. de Telio en H. B. de Haan; Plaatsvervangende leden: P. J. van Empelen, A. van Huissteden, C. J. Preyde en A. P. Vester. Stemdistrict 6. Voorzitter: j. W. van der Erf; Leden: P. R. Kromhout en C. L. Kwak; Plaats vervangende leden: F. A. J. Muller, J. Koper, A. A. Leuven en A. G. Zijlmans. Stemdistrict 7. Voorzitter: S. Rijkes; Leden: Mr. C. von Meyenfeldt en J. Koster; Plaats vervangende leden: A. J. P. Bies, Mej. M. C. M. Waller, J. L. Sobels en J. L. Veen. Stemdistrict 8. Voorzitter: A. P. Audretsch; Leden: E. j. van Lent en G. W. Ris; Plaats vervangende leden: A. Pronker, A. Volkers, H. Spruit en j. C. Snel. Stemdistrict 9. Voorzitter: H. M. van Unen; Leden: Mevr. E. E. JonkheidPeereboom en P. van Os; Plaatsvervangende leden: H. A. Vromans, G. Kreuning, D. H. M. Harting en Mej. D. M. C. Bergmann. Stemdistrict 10. Voorzitter:" H. J. W. B. Disselkoen; Leden: J. J. Best en J. A. Buising; Plaatsvervangende leden: G. H. van Asperen, Mej. G. J. Bauer, H. Groenewegen en E. A. M. A. Steger. Onderwijzerswoning Voorweg. B. en W. stellen voor, een crediet te verlenen van 1800.voor de aanbouw van een serre aan de onderwijzerswoning bij de openbare lagere school aan de Voorweg en voor de aanleg van centrale verwarming in die woning. Tevens wordt voorgesteld de huurprijs van de woning te bepalen op ƒ420.per jaar. Uitbreiding riolering. I11 de laatste tijd konden slechts zeer weinig werklozen tewerk worden gesteld, omdat de werken, welke met dat doel zijn ondernomen, nagenoeg voltooid zijn. Aangezien het voor het moreel der werklozen van groot belang moet worden geacht dat zij zoveel mogelijk in de gelegenheid zijn, arbeid te verrichten, in plaats van doelloos rond te lopen, hebben B. en W. uitgezien naar nieuwe werkobjecten. Als geschikt object voor uitvoering door werklozen komt in aanmerking de aanleg van het hoofdstamriool vanaf de Haven door de Heemsteedsche Dreef, langs de Cruquiusweg en de Molenwerfslaan tot aan het terrein van de Reinigingsdienst, met een zijtak in de Javalaan. Na uitvoering dezer werkzaamheden kan D OOR G TH. ROTMAN (NADRUK VERBODEN) 101. Mijnheer Pimpelmans en zt'n vrouw brachten nu werkelijk één gelukkige dag door. Ze wandelden in de omtrek; mijnheer Pimpel mans maakte de ene kiek voor, de andere na. Kortom, alle wolkjes schenen van de lucht. Tot dat.... ze tegen de avond van hun wandeling terugkeerden. Boven, in ue gang, vlak voor de deur van hun kamer, zat namelijk de rijwiel verhuurder op hen te wachten. TR I i! WPS MSf'W' JULIANALAAN 6 TELEFOON 29550 I 1C.L.I IVw I I De stalenboeken der nieuwe voorjaars- en zomerstoffen van LIBERTY zijn gereed en staan tot Uw beschikking BUREAU „MERCURIUS", Meer en Boschlaan 18 adviseert U! ■iiimuimiiimiiiiiiiiiiiHHnimiiiimiiiiiiiiMiiMimiimiiBimiiiiiiiiiBBiniimmummiiiiiiiiiiiiiiiiiiMmgMigtimuminHmmuiHiiHMimMi11111'!!

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 2