FILMS DE GEVOLGEN VAN EEN FIETSTOCHT ACCOUNTANCY? Versche Vischhandel PREDIKBEURTEN SPORT ONZE AFDEELING FOTOHANDEL GRATIS VERGROOTING DAMMEN UITBREIDING AUTOMATISCH TELEFOONVERKEER JAN RUSTIGE ZOON BURGERLIJKE STAND Vervolg Plaatselijk Nieuws C. Hartendorp, Vischhal .^pr DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Telefoon 28714 BUREAU „MERCURIUS", Beet- hovenlaan 46, adviseert U! Zondag 4 Juli. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. A. W. Voors, Emeritus Pred. te Huis ter Heide. In deze dienst collecte voor het Schulddel- gingsfonds Nieuw-Vredenhof. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Heilig Avondmaal. Gereformeerde Kerk, Koediefsiaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. Bevestiging van Ambtsdragers. N.m. 5 uur: Ds. P. D. Kuiper van Sassenheim. Collecte voor Schulddelging. Caniplaan. V. n. 10 uur: Ds. P. D. Kuiper van Sassenheim. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Collecte voor Schulddelging. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 4 juillet. a 10 h. 30: Service présidé par Mr. Ie pasteur E. Michelin-Moreau de la Haye. 3e collecte pour I'Eglise. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mevr. de Ridder, Jan v. d. Bergstraat 76, een portemonnaie met inhoud; M. A. Houkes, Timorstraat 44, een paar dameshandschoenen; Mascini, Heemsteedsche Dreef 4, een ceintuur; Verhagen, Zandvoortsche- laan 143, een schooltas met boeken; A. D. v. Krieken, Hugo de Grootlaan 8, een belasting- merk; T. v. d. Berg, Heemsteedsche Dreef 54, een vulpenhouder; Loos, Hoogeweg 1, Zand- voort, een platina armbandhorloge; Willemse, Glipperweg 79, Groenendaal, een damesring; A. Krabbendam, Borneostraat 29, zilveren schakelarmband; K. Toebes, Valkenburgerl. 51, een autoped; J. Adriaanse Raadhuisstraat 99, een paar gymnastiekschoenen; Erkelens, Lijster beslaan 11, een portemonnaie; C. Lajoux, Havenstraat 54, clips met roden steen; Van Rijswijk, Heerenweg f191, een ceintuur; J. F. Koning, Heerenweg 23, een cano; Werven, Heemst. Dreef 185, een postduif; Sigaren magazijn Admiraal, Zandvoortschelaan, een blauwe jumper; H. Adriaanse, Raadhuisstraat 99, een rozenkrans; Bureau van Politie, een kosteloos belastingmerk, een portemonnaie, sleutels, jurkje, belastingmerk en borduurlap. BADHUIS HEEMSTEDE. in het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 21 tot en met 26 Juni genomen "553 douchebaden en 21 kuipbaden. Aan 21 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 72 volwassenen gebfuik gemaakt. EEN NIEUW BIJKANTOOR VAN DE NUTS- SPAARBANK. De eertijds voor het verkeer zo gevaarlijke hoek BinnenwegZandvaartkade bij de IJzeren Brug is enige tijd geleden door afbraak van het in de weg staande hoekhuis belangrijk ver beterd. Het vrijgekomen terrein werd met een stuk van de tuin gebezigd voor wegverbreding, waardoor de afrit naar de Zandvaartkade aan merkelijk ruimer is geworden en bovendien verfraaid door de bouw van nieuwe huizen en het aanbrengen van een rhododendronbeplan- ting bij de brug. Naar wij vernemen zal binnenkort in het nieuwe hoekhuis een bijkantoor worden ge vestigd van de Nuts-Spaarbank. Voetbal H.B.C. NEEMT AFSCHEID VAN HAAR TRAINER. Donderdagavond heeft H.B.C. afscheid ge nomen van haar trainer Mr. Yates, die voor de twee volgende seizoenen een contract heeft met U.D. in Deventer. Nog eenmaal hebben de vrijwel volledige H.B.C. I en II elftallen hun sympathieken leer meester in hun midden gehad om vooral wat het le elftal betreft, nog een goede les mee te krijgen naar Treffers op a.s. Zondag. Daarna verenigden zich bestuur, spelers en vele supporters in een der zalen van het R.K. Verenigingsgebouw. De voorzitter van H.B.C., de heer J. v. d. Horst, begon met een terugblik te werpen op H.B.C., nu 4 jaar geleden, toen het eerste elftal vrijwel onder aan de ranglijst stond en er toen in het bestuur stemmen opgingen om te trach ten een trainer te krijgen. Yates, aldus spr., die toen zijn intrede deed als trainer, kwam dus wel op een tijd dat H.B.C. er slecht voorstond. En dat de com missie, die Yates bereid gevonden had als trainer voor H.B.C. op te treden, een goede keus had gedaan, bleek al spoedig. Al direct stegen de papieren en het volgend jaar werd zelfs de titel van afdelingskampioen behaald, een jaar later een 2e plaats en nu weer het afdelingskampioenschap. Deze successen, aldus spr., bewijzen uw capaciteiten als trainer. Maar U hebt meer be reikt. Gij zijt ook de grondlegger van de saam horigheid en de onderlinge goede geest die er onder de elftallen heerst. Dankbaar zijn wij, dat U de krachtige stuw is geweest voor het hoge peil waarop H.B.C. thans staat. Als stoffelijke blijk van dankbaarheid over handigde de voorzitter den heer Yates een grote ets in lijst. De heer Yates, den voorzitter beantwoor dende, zeide niet gaaYne H.B.C. te verlaten, omdat hij hier zoveel vriendschap en mede werking heeft ondervonden en besloot met de wens, dat het H.B.C. verder ook goed moge gaan. Namens de trainingscommissie sprak de heer L. Warmerdam woorden van dank aan den heer Yates, terwijl de heer Boot dankwoorden sprak namens de spelers. gunstig zou werken op het komende seizoen 1937—1938. Laten onze H.B.C.'ers, nu zij er toe besloten zijn te spelen, daar rekening mee houden. Zwemmen H.P.C.-NIEUWS. Zondag behaalden de H.B.C.'ers met een zeer gehavende ploeg na 't IJ en Haarlem de derde prijs op de 5 X 50 M. b.cr.-estafette heren (tijd 2.34.6). Ten Hacken legde eveneens op de derde prijs beslag op het nummer 200 M. (tijd .2.31). -Deze prijzen werden behaald op de jubileumwedstrijden van „Nereus" te Zaandijk. Schoolwedstrijden. En nu volgen a.s. Zaterdag om 3 uur de jaarlijkse schoolwedstrijden, in samenwerking met de diverse Heemsteedse scholen georgani seerd door H.P.C. De inschrijving overtreft dit jaar alle verwachtingen; niet minder dan 162 deelnemers hebben zich opgegeven. Het pro gramma luidt als volgt: 1. 25 M. sch.sl. meisjes L.O. 2. 25 M. sch.sl. jongens L.O. maakt de mooiste afdrukjes en geeft bij elke film een ZANDVOORTSCHELAAN 157 NAAST HOTEL BOEKENROODE TELEFOON 26136 voor 10 uur gebracht zijn dezelfde avond nog gereed Uit het H.B.C.-kamp. Zondag heeft H.B.C. het voetbalseizoen ge ëindigd met een wedstrijd om het lands kampioenschap tegen Treffers. Daar er weinig meer aan de uitslag gelegen was, omdat Brabantia toch reeds landskampioen was, waren de H.B.C.'ers met twee invallers voor Ruigrok en Leuven naar Groesbeek ge trokken. Om 9 uur vertrokken de spelers en vele supporters in twee grote autobussen. De reis per bus had ook wel enige invloed op het spel, waarbij nog kwam een veel te hoge temperatuur en een onmogelijk hard veld vol effect. Toch is er een schitterende wedstrijd ge speeld met beide doelverdedigers als uitblinkers. De uitslag l1 was wel de juiste verhouding. Totaalstand: Brabantia 8 6. 0 2 12 268 iV.V.A8 4 1 3 9 23—20 H.B.C8 3 2 3 8 22—21 R.K.V.V.L8 3 2 3 8 15—18 Treffers 8 1 1 6 3 12—31 A.s. Zondagavond moet nog eens de eer van H.B.C. verdedigd worden in een wedstrijd tegen de rest van Haarlem op het R.K. sportpark aan de Molenwerfslaan. Het programma van deze eerste dag bestaat uit athletiek: 400 M. hardlopen, verspringen, speerwerpen, 100 M. hardlopen, 4 X 1000 M. estafette, 1500 M. hardlopen. Het programma vangt aan om 6 uur. Tijdens de rust van de athletiek, plm. 7.45 u. vangt de voetbalwedstrijd H.B.C.Rest van Haarlem aan. Voor zover thans bekend is, zal vermoedelijk ook nu bij H.B.C. Ruigrok en Leuven vervangen worden. Rest van Haarlem heeft een heel goede ploeg en is als volgt saamgesteld: Kockx, Santpoort Nijssen, Gigengack, Santpoort Geel-Wit Rotteveel, Houkes, Slok, T.Y.B.B. D.S.S. Santpoort N.N., Vernooy, Bosdijk, v. Bakkum, L. Gerrits. B.S.M. D.S.S. O.I.V. Santpoort Als H.B.C. na zulk een zwaar seizoen zich nog eens een keertje geheel wil geven, kan het een mooie wedstrijd worden. Wij hadden echter liever gezien dat er naar een andere club voor deze ontmoeting was gezocht, dit met het oog op een misschien minder goed figuur van onze zwart-witten, als besluit, wat mogelijk minder 3. 25 M. vrije slag meisjes L.O. 4. 25 M. vrije slag jongens L.O. 5. 25 M. vrije slag meisjes U.L.O. 6. 25 M. vrije slag jongens U.L.O. 7. 4 X 25 M. vr. sl. meisjes-estafette L.O. 8. 4 X 25 M. vr. sl. jongens-estafette L.O. 9. 4 X 25 M. vr. sl. meisjes-estafette U.L.O. 10. 4 X 25 M. vr. sl. jongens-estafette U.L.O. 11. Massale schoolslagdemonstratie door alle deelnemers L.O. 12. Hinderniszwemmen voor leerlingen L.O. 13. Hinderniszwemmen voor leerlingen U.L.O. Prijzen werden o.a. beschikbaar gesteld dcfor het bestuur van de Heemsteedse Zwemvijver. PARTIJ MET LEVENDE STUKKEN. Georganiseerd door de Haarlemse Damclub ter gelegenheid van iaar dertig-jarig bestaan. Grootse sportdemonstratie op het R.C.H.-terrein op Zondag 4 Juli a.s. Ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan der Haarlemse Damclub wordt door deze vereniging op Zondag 4 Juli a.s. op het R.C.H.- terrein in de Heemsteedse Sportparken een schitterende sportdag georganiseerd. 's Middags te 2 uur zal een partij met levende stukken worden gespeeld tussen den Haar lemsen meester P. J. van Dartelen en den be kenden hoofdklasse-speler j. B. Sluiter Jr. (beiden oud-kampioenen van Haarlem en oud kampioenen der Haarlemse Damclub), waarbij de kampioen 19361937 der Haarlemse Dam club, de heer J. W. van Dartelen, als arbiter zal optreden. Als „levende schijven" zullen fungeeren de heren- en dames-leden der gymnastiekvereni ging „Turnlust" te Haarlem, welke vereniging belangeloos medewerking verleent. Deze partij zal op het grote veld van R.C.H. worden gespeeld op een bord van 15 vierkante Meter. Aangezien te Haarlem of omgeving nog nim mer een partij met levende stukken werd ge speeld, bestaat hiervoor buitengewoon grote belangstelling. Voorts komt de gymnastiek vereniging „Turnlust" met 140 turnsters en turners verschillende uitvoeringen geven en zal o.m. worden uitgevoerd de „Koning Voetbal Mars", rhythmische dansen, enz. In de pauze zullen fraaie toestel-oefeningen worden ge demonstreerd. Te 4.15 uur zal tenslotte een voetbalwedstrijd Met ingang van Donderdag 1 Juli 1937 te 13 uur is voor de aangeslotenen aan de telefoon netten Haarlem en Santpoort de mogelijkheid geopend de aangeslotenen aan de nagenoemde netten rechtstreeks automatisch op te bellen. Deze netten zijn: Amsterdam, Aalsmeer, Amstel veen, Baarn, Bussum, Hilversum, Hollandsche Rading, Huizen, Lage Vuursche, Landsmeer, Loosdrecht, Nes a. d. Amstel, Ouderkerk, Soest, Sloten, Uithoorn en Zaandam. De tussenkomst van de telefoniste is hierbij dus niet meer nodig. Hoe te handelen. De gesprekken worden op dezelfde wijze tot stand gebracht als nu reeds voor het automa tisch interlocaal verkeer gebruikelijk is. Na de telefoon van de haak te hebben genomen wordt dus, na het vernemen van de zoemtoon, het kengetal van het gewenste net gekozen. Ver volgens wordt weder de zoemtoon afgewacht, waarna het abonnénummer gekozen kan wor den. Hoort men tijdens of na het kiezen de bezettoon, dan legt men de telefoon weer op de haak en kiest na enige tijd opnieuw; hoort men na het kiezen van het volledige abonné nummer elke 5 minuten een toon, dan wordt de opgeroepene gebeld. De kengetallen zijn: Amsterdam K 900; Aalsmeer K 977; Amstel veen K 970; Baarn K 954; Bussum K 959; Hil versum K 950; Hollandsche Rading K 957; Huizen K 952; Lage Vuursche K 956; Lands meer K 908; Loosdrecht K 958; Nes aan de Amstel K 974; Ouderkerk K 973; Soest K 955; Sloten K 978; Uithoorn K 975; Zaandam K 980. Deze kengetallen staan eveneens vermeld in de Interlocale Naamlijst. Duur van een gesprek. Het gesprek vangt aan als de telefoon van het opgeroepen nummer van de haak wordt genomen en eindigt wanneer de aanvrager de telefoon op de haak legt. Maximum duur. Zoals bekend kan bij het automatisch inter locaal verkeer een gesprek ten hoogste 9 minuten duren. Tien seconden voordat de eerste termijn van 3 minuten is verstreken wordt automatisch een waarschuwingstoon gegeven. Dit signaal wordt eveneens vernomen tien seconden voordat de termijn van 6 respectieve lijk 9 minuten is verstreken. Nadat het gesprek 9 minuten heeft geduurd wordt het automatisch verbroken. Desgewenst kan men de correspon dent dan weer opnieuw kiezen. .i Gesprekkosten. Evenals voor het reeds bestaande automa tische interlocale verkeer gebruikelijk is, worden de verschuldigde gesprekkosten in gespreks eenheden van 2 cent op de gesprekkenteller van de oproepende aangeslotene geregistreerd. Voor een gesprek van 3 minuten met b.v. Amsterdam worden dus 10 gesprekeenheden van 2 cent in rekening gebracht. Daar de locale gesprekken eveneens door dezen teller worden aangegeven, kan specificatie van op automa tische wijze tot stand gekomen interlocale ge sprekken niet plaats vinden. Niet antwoorden van den opgeroepene. Geen kosten zijn verschuldigd als de bezet- toon wordt gehoord of als de opgeroepene niet antwoordt. In het geval van het krijgen van verkeerde aansluiting legge men zo spoedig mogelijk weer neer. Men vermijdt dan, dat interlocale gesprekkosten worden berekend. Gesprekken met voor- of oproepbericht. Voor het opgeven van gesprekken met voor- of oproepbericht of indien men in bepaalde ge vallen de tussenkomst van de telefoniste nodig heeft kieze men K 00. Uitdrukkelijk wordt er voorts de* aandacht op gevestigd dat de mogelijkheid om automatische gesprekken tot stand te brengen slechts geldt voor de gesprekken bestemd voor Amsterdam, Aalsmeer, enz. Gesprekken in omgekeerde richting, dus uitgaande van Amsterdam, Aals meer, enz., moeten voorlopig nog door tussen komst van de telefoniste te Amsterdam worden afgewikkeld. Begrafenisonderneming Opgericht I860 RAAMVEST 13 Telefoon 10452 EENVOUDIGSTE UITVOERING f 65 worden gespeeld tussen twee elftallen dam spelers, samengesteld uit leden der Haarlemse Damclub en de Damvereniging „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdam (in welk laatste elftal verschillende dammeesters zullen uit komen). De Haarlemse Damclub mocht voor deze sportdag bijzonder veel medewerking onder vinden van het college van B'. en W. der ge meente Heemstede en van de voetbalvereniging „R.C.H." en vooral ook van de gymnastiek vereniging „Turnlust" te Haarlem. Om alle belangstellenden in de gelegenheid te stellen deze sportdemonstraties bij te wonen, werden de toegangsprijzen bijzonder laag ge steld. De burgemeester van Heemstede zal in de partij met de levende stukken waarschijnlijk de eerste zet doen. Wanneer nu ook het weer zal medewerken, belooft Zondag 4 Juli een sportdag te worden van grootse opzet, die zeker door vele duizenden toeschouwers met belangstelling zal worden bijgewoond. Ondertrouwd: W. N. Pronk en E. J. M. Baartmans; P. Wamelink en M. D. Metsch; P. J. Meirmans en A. M. Geerts; W. Middelkoop en C. W. Lehman; J. P. Pendaningh en A. C. Nijhuis. Getrouwd: P. Visser met P. Sparrius; J. N. M. Klaus met M. H. v. Looij; H. Fuchs met A. Ch. Zaal. Bevallen: J. M. v. d. VeldenRijs z.; A. Ch. Schoutenv. d. Veldt d.; A. v. BeemSilvis z.; K. M. K. Meijeraan de Stegge d.; J., C. BeelenRuijsenaars z. Overleden: H. J. Koper 65 j„ geh.; M. Ben jamins 75 j„ wedn. EEN GOUDEN JUBILEUM. De firma Verkruysen en De Lange, de be kende wijnzaak op de Bakenessergracht, bestaat dezer dagen 50 jaar. Waar zovele zaken worden opgericht om na korte tijd weer te verdwijnen, mag een dergelijk jubileum wel extra worden vermeld en gevierd. De firma wenst ook haar clientèle in de feest vreugde te doen delen en geeft daarom bij aan koop van een waarde van minstens ƒ1.50 een grote doos Droste chocomande's cadeau. Voor Heemstede is nog van bijzonder belang, dat in de Jan van Goyenstraat no. 33 een nieuw filiaal van de firma is gevestigd, dat, naar wij verwachten, heel spoedig in de bloei van de oude zaak zal delen, aangezien de heren Verkruysen en De Lange vanzelfsprekend ook hier de uitstekende reputatie van hun bedrijf zullen handhaven. Wij wensen de firma geluk met haar jubileum en succes met haar nieuwe filiaal. Men zie ook de advertentie in dit nummer. HAARLEMS OUDSTE Levert de fijnste kwaliteit Versche Zee-en Riviervisch HOLLANDSCHE ZALM f 1.90 P. POND JANSSTRAAT 64 TELEFOON 12730 (NADRUK VERBODEN) 50 AVv. 1 48. In de tuin daarnaast zitten Jan en Kee, Een zuur gezicht trekken ze alle twee, Want ze hebben een mooie schommel [gekregen, Maar zien geen kans, hem te bewegen. 49. „Je bent," zegt hun vader, „twee suffers, hoor! Waar heb je je armen en benen voor? Laat mij maar eens op die schommel staan, Dan zal je zien, hoe 't hoort te gaan!" 50. En Vader aan 't schommelen, één-twee, één-twee! „Vader, kunt U nog hoger?" riep Kee, „En öfzegt Vader, „Iaat mij maar begaan! Straks zal je er nog verstomd van staan!" 51. Daar komt de auto de tuin in, hoor! Regelrecht onder de schommel door! Door de stoot raakt de schommel in razernij, Een vliegwiel was er een kindje bij!

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 2