Warmerdam's Anthraciet FILMS BESTEL FüNKE's Roggebrood-Fabriek want BETER is er niet ROGGEVEEN Funke's gestoomd ROGGEBROOD HABERMEHL, BURGERLIJKE STAND~ RONDOM DE GROENE TAFEL SPORT KUNST EN WETENSCHAP Zonderlinge Ziekteii ONZE AFDEELING FOTOHANDEL GRATIS VERGROOTING BI DE „OXFORD-GROEP' FA. H. J. PISTORIUS Van ouds het adres voor Drogisterij A. J. v. d. PIGGE Gierstraat 3 Haarlem EEN TREK AAN DE BEL en onze deuren gaan voor U open Zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN H P C. Behalve haar jaarlijkse zwemfeest organiseert de Heemsteedse Zwem- en Poloclub H.P.C. jaarlijks zwemwedstrijden voor de leerlingen van de verschillende openbare en bijzondere scholen hier ter plaatse. Voor deze wedstrijden, die Zaterdagmiddag in de zwemvijver aan de Glipperweg werden gehouden, hadden zich ditmaal niet minder dan 162 leerlingen aangemeld, een aantal, dat de verwachting verre overtrof. Wel een bewijs, dat deze wedstrijden, waarmee H.P.C. zulk een prachtige propaganda voor de zwemsport maakt, steeds meer aan populariteit winnen. De jeugdige deelnemers en deelneemsters troffen ditmaal al buitengewoon mooi weer. Er was veel belangstelling van ouders, die van de verrichtingen en eventuele overwinningen van hun kroost getuige wilden zijn, en tegen drie uur, toen met het uitgebreide programma een aanvang werd gemaakt, was de zweminrichting vervuld van het gezellige geroezemoes, dat nu eenmaal aan een zwemfeest, dat onder zo buitengewoon gunstige weersomstandigheden wordt gehouden, eigen is. Behalve de gebruikelijke baanwedstrijden, vermeldde het programma estafettewedstrijden, een massale schoolslagdemonstratie en hinder- niszwemmen. Door het bestuur van de zwem- Als koek zoo heerlijk! (ook gesneden) Vraagt het nog heden aan Uw bakker Spaarnwouderstraat 39 - HAARLEM Verkrijgbaar bij de firma Raadhuisstraat 95 - Telef. 28073 - Heemstede vijvers was een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag luidde als volgt: 25 M. schoolslag meisjes L.O.: A. (3 medailles, 8 troostprijzen): 1. Fransje Vis, 2. Cath. Vermeer, 3. Metie Pauw, 4. Joke Eynthoven, 5. Connie Becker, 6. Riet van der Stad, 7. J. Tjauke, 8 Mia Putz, 9. Maartje Redeker, 10. M. Liefering, 11. Sientje Hofstee. B. (1 medaille, 1 troostprijs): 1. Henny Bakker, 2. E. v. d. Kaay. 25 M. schoolslag jongens L.O.: A. (2 medailles, 4 troostprijzen): 1. Rijmert Los, 2. E. Bakker, 3. K. Bos, 4. V. de Groot, 5. Frits Caron, 6. Bertje Rot. B. (2 medailles): 1. D. Vos, 2. L. v. d. Hoonaard. 25 M. vrije slag meisjes L.O. A. (2 medailles, 1 troostprijs): 1. Joke Eynt hoven, 2. Nora Henning, 3. Eta Jonkers. B. 1 medaille, gewonnen door Henny Bakker. 25 M. vrije slag jongens L.O.: A. (1 medaille, 1 troostprijs): 1. Kees Bleyen- berg, 2. R. van Eldik. B. (2 medailles): 1. Fr. de Geest, 2. L. v. d. Hoonaard. 25 M. vrije slag meisjes U.L.O.: A. (1 medaille, 2 troostprijzen): 1. A. Stoker, 2. Aagje Plomp, 3. Annie van Geelen. B. (1 medaille, 2 troostprijzen): 1. J. van Zoelen, 2. M. Hinfelaar, 3. N. Keimpema. 25 M. vrije slijg jongens U.L. O.: A. (1 medaille, 1 troostprijs): 1. J. Hinfelaar, *B. H. Vetter. B. (1 medaille, 2 troostprijzen): 1. P. Kramer, 2. Rudi van Oosterzee, 3. Dik Kooy. C. (1 medaille): 1. J. Nieuwenhuizen. 4 X 25 M. vrije slag estafette meisjes L.O.: Deelneemsters: Bosch en Hovenschool, Nic. Beetsschool, Dreefschool, Bronsteeschool en Voorwegschool (2 medailles): Uitslag: 1. Dreet- school, 2. Bronsteeschool. Daarna werd er een massale schoolslag demonstratie gegeven door alle deelnemers. Er werd een kring in het water gevormd en ongeveer 100 kinderstemmen schalden enthou siast: „Iedere Nederlander zwemmen" over ons vriendelijk Groenendaal. Bij de prijsuitreiking sprak de voorzitter van H.P.C. de wens uit, dat weer velen, evenals andere jaren, zich aan zouden sluiten bij H.P.C. om daar het zwemmen en poloën grondig te kunnen leren. En hiermede kwam het einde van dit geslaagd zwemfeest. De H.P.C.-dames houden zich tot nog toe zeer goed. Er zijn nu 4 wedstrijden gespeeld die alle gewonnen werden. Vooral de over winning op de kampioensploeg Nereus was bijzonder fraai. Maar er wachten nog enige moeilijke wedstrijden tegen Nereus uit en D.W.R. uit, welke laatste aanstaande Woensdag gespeeld wordt. H.P.C. I heeft door het gelijk spel tegen Maas een punt verloren. Ook de wedstrijd tegen U.Z.C. uit is nog niet gewonnen, maar met goed samenspel, dat in de wedstrijd tegen Maas ontbrak, kan men nog veel bereiken. Verder spelen op die dag nog Dolfijn IIIH.P.C. II en de adspiranten tegen Haarlem uit. Sipkema werd tweede in de 2 K.M.-wedstrijd in de Amstel in 35 min. 50.4 sec., Kemper werd tweede bij de politie in 42.7 min. TUINLIEDENVERENIGING „AERDENHOUT EN OMSTREKEN". Excursie. Op Woensdag 14 Juli zal de tuinlieden vereniging „Aerdenhout en Omstreken" een excursie maken naar de Landbouwhogeschool te Wageningen en de stadsplantsoenen te Nijmegen. EEN NIEUWE ZAAK. De heer C. van der Leek opende gisteren middag in het perceel Julianalaan 3 een nieuw levensmiddelenbedrijf, dat door een werkelijk modern cachet uitmunt. Door een groote voor raad prima levensmiddelen tegen concurrerende prijzen aan te bieden en door een prettige en vlugge bediening, hoopt men in een bestaande behoefte te voorzien. Wij wensen deze nieuwe zaak veel succes toe. 25 JAAR AAN DE AMSTERDAMSE WATERLEIDING. Woensdag 14 Juli zal de heer L. C. Band, wonende Leidschevaartweg 57, de dag her denken dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij de Amsterdamse Waterleiding. 50 JAAR IN DIENSTBETREKKING. Gisteren herdacht de heer J. Koster, wonende Lange Margarethastraat te Haarlem, de dag dat hij vóór 50 jaar in dienst kwam bij de firma M. J. Roozen te Heemstede. EEN ORIGINEEL IDEE. Het is deze maand 15 jaar geleden dat de bekende Parfumerie „Tip-Top", Paarlaarsteeg 37, Haarlem, werd opgericht. Het zal dan ook geen verwondering wekken, dat de Directie in de geweldige groei van deze in 1922 klein be gonnen onderneming aanleiding heeft gevonden, dit feit te herdenken. Zij is op de originele gedachte gekomen, om dit jubileum te vieren met het houden van een gratis koopdag, waaraan allen, die in de maand Juli artikelen kopen, automatisch deelnemen. Ongetwijfeld zal deze bijzondere attractie bij het publiek in de smaak vallen. Voor de wijze, waarop de Directie van „Parfumerie Tip-Top" zich deze gratis koopdag voorstelt, verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: A. Zwarter, Raad huisstraat 89a, een vulpenhouder; C. Booman, Cloosterweg 6, een doublée armbandhorloge; Koelemeij, Zandvoortschelaan 159, een ceintuur; M. Fortgens, Pres. Steynstr. 3, Haarlem, een damesbont; G. v. Bakel, Balistraat 14, een hondenzweep; H. v. d. Wal, Spionkopstraat 16, Haarlem, een belastingmerk; D. Gielen, Linden- laan 29, een kaatsbal; Adres Berkenlaan 10, Heemstede, een badpak; Bureau van Politie, drie sleutels aan een ring, gummihondje, bruine alpinomuts, een bril in etui, kaart met 10 pakjes scheermesjes en een rentekaart ten name van J. Weyers te Bennebroek. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 5 Juli 1937. P. Dotman, L. de Keijlaan 25. W. Gootjes, J. C. van Oostzanenlaan 6. F. F. J. van 't Hul, Beethovenlaan 41. H. Korthof, Binnen weg 75. C. v. d. Leek, Julianalaan 3. J. J. Roos, Const. Huygenslaan 25. M. M. Schut, Alb. Neuhuysstraat 4. R. A. Serné, Joh. Ver- hulstlaan 6. M. Korremans, Landzichtlaan 39. J. Omvlee, Havenstraat 8. P. Schultink, Joh. Verhulstlaan 32. RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. Telef.nr. Gidsvermelding. 27054 Bolhe, Jos. J.; Dir. Handelskantoor- boekenfabriek H.K.B., Prinsengracht 483 te A'dam, Zandv.laan 149b. 29076 Leek, C. v. d.; Levensmiddelenbedrijf, Julianalaan 3. 29376 Melkinrichting „Nieuw Leven", D. Schoenmaker, Cloosterweg 810. 29347 Michelin en Cie., M.; Joh. Verhulstl. 6. Ondertrouwd: L. M. Burger en A. M. Geus; J. C. v. d. Meij en G. M. Jansen; P. C. Blokker en M. W. H. K. v. Essen; F. L. Mulder en L. H. Asbeek Brusse. Getrouwd: P. Enthoven met M. de Regt; K. Doorn met C. N. de Regt. Bevallen: A. A. Draij er—Kokkelkoren d.; A. I. v. d. Veldenv. Houten d.; W. Langeveld- Warmerdam z.; C. C. Langeveld—v. Deursen d.; M. A. DiependaalPiek z. Overleden: L. Meijer 80 j., geh. De agenda was niet lang, en ook het aantal tot discussie nodende voorstellen was niet groot, maar de vroede vaderen zaten dusdanig op hun praatstoel, dat het dicht bij middernacht was eer de heren uitgebabbeld waren. Daar was allereerst de voorgestelde woning bouw op het terrein tussen de Molenwerfslaan en de Cruquiusweg. De heer Rijkes had daar tegen enige "bezwaren. De achtertuinen van deze huizen komen n.I. aan de Cruquiusweg te liggen en de vooruitziende blik van den heer Rijkes zag daar in de toekomst een rommelig geheel uit groeien. Hij sprak van wasjes, opge hangen in die tuintjes en zichtbaar voor het verkeer op de Cruquiusweg, en ons geestesoog zag er haveloze heininkjes en verveloze poortjes bij en het was om te griezelen. De Raad griezelde echter geenszins mee; de heer Rijkes kreeg alleen steun van den heer Audretsch; de andere heren vonden de bezwaren overdreven; woningen van een beter type onder wasjes in de tuinen achtte men daar helemaal niet nodig en ook voor het sparen van enige oude bomen voelde de meerderheid niets. Opgeruimd staat netjes, dus weg er mee! En zo ging het ook met het voorstel van den heer Rijkes. Volgde een discussie over het verhuren van het R.C.H.-terrein op billijker voorwaarden, daar R.C.H. gedegradeerd is en daardoor waar schijnlijk minder inkomsten zal ontvangen. De geleerden waren het hierover niet eens en er waren enkelen, die het voorstel wat voorbarig vonden. „Eerst eens afwachten, hoe het met die financiën afloopt", zeiden ze, maar toen wet houder Jhr. v. d. Poll mededeelde, dat als de inkomsten niet daalden, ook de gemeente geen schade zou lijden, gaven ook de twijfelaars zich gewonnen. De voorgestelde hypothecaire lening op het nog te stichten gebouw van de Volksbond tegen Drankmisbruik maakte ook heel wat tongen los. De heer Rijkes opende het vuur door, zij in zeer voorzichtige en welgekozen be woordingen, zijn twijfel te uiten of de begroting van de inkomsten van dit gebouw wel met de werkelijkheid zou kloppen. Al spoedig bleek, dat niemand van de raadsleden principiële be zwaren had tegen het verlenen van hypotheek op dit gebouw, maar men achtte het gekozen terrein minder geschikt en ook het feit dat er een bioscoop in zou worden gevestigd kon enkele leden niet bekoren. Zij vreesden de rustige aanblik van de Dreef bedorven te zien door schreeuwende reclamebiljetten. Als het bestuur van de Volksbond in de Raad vertegen woordigd was geweest had het waarschijnlijk geantwoord: „We zullen wel zorgen, dat dat niet gebeurt; met den exploitant tussen haakjes: een lid van de Bioscoopbond is al overleg gepleegd inzake het plaatsen van een net reclamekastje bij de brug, en voor een rommelig aspect door drV^meu koffiedrinkende slagersjongens met bakfietsen, en file's auto's van bioscoopbezoekers in de avonduren hoeft u ook niet bevreesd te zijn. Die bezwaren zijn zeer overdreven." Maar al mocht dit dan zo zijn, de schrikbeelden waren nu eenmaal op geroepen en ondanks de verdediging van den heer Disselkoen kon de Raad zich niet met het voorstel van B. en W. verenigen, doch amen deerde het zodanig, dat van het oorspronkelijke zo wat niets overbleef. Het bedrag van de hypotheek werd niet bepaald en de hypotheek zal alleen worden verstrekt als het gebouw op een andere plaats dan de hoek DreefJacob van Campenstraat. De adressanten in de om geving, die tegen de bouw protesteerden, wrijven zich thans in de handen en het be klagenswaardige bestuur van de Volksbond, dat al zo aardig „op dreef" dacht te zijn, is nu practisch weer van de Dreef verdreven! 't Zwijgende. Voetbal Uit het H.B.C.-kamp. De leden van H.B.C. zijn voor wat betreft de senioren tot ongeveer 20 jaar en de junioren vanaf 14 jaar voor hedenavond om half 8 opge roepen om deel te nemen aan het beoefenen der athletiek voor de zomermaanden en daarvoor kennis te maken met deze sport en den wel bekenden athleet A. Klaassen, die zich voor dit werk beschikbaar heeft gesteld. De commissie, die deze tak van sport heeft ter hand genomen, rekent op een zeer grote deelname, omdat het nodig is dat er in de zomermaanden getraind wordt om fit te blijven voor het komende voetbalseizoen. R.K. SPORTDAGEN. Georganiseerd door de R.K. Sportcentrale Haarlem—Beverwijk. Door bovengenoemde sportcentrale zijn een tweetal sportdagen in Heemstede georganiseerd, waarvan de eerste Zondag heeft plaats gehad Dat een mens acht dagen lang acht tot twaalf maal in de minuut moet geeuwen, zoals aan de Amerikaanse Mevr. Harold Kee overkwam, is een van de vele raadselen, die de geneeskunde moet oplossen, zonder dat zij zoals in ge noemd geval daarin altijd slaagt. De bestudering van dergelijke ziektegevallen, die meestal in tegenspraak zijn met alle medische ervaringen, is uiterst interessant. Nauw verwant aan de geeuwziekte is de hik- ziekte, waartegen dikwijls alle pogingen falen. In Californië werd een schoenpoetser door deze onschuldige, maar hoogst hinderlijke kwaal zo gekweld, dat hij zelfmoord pleegde, althans daartoe besloot. Hij drukte het geladen pistool tegen zijn slaap, maar juist toen hij wilde schieten, kwam er een nieuwe hik, de mond van het wapen schoot naar boven en de kogel miste zijn doel. De zelfmoordcandidaat was gered en kon zich weer over het leven verheugen, omdat hij terzelfdertijd van zijn kwaal genezen was. Een aparte groep vormen de ziekten, waarbij een verkleuring van de huid optreedt. In het medische tijdschrift „Popular Science" maakte een dokter onlangs melding van een ziekte geval, waarbij de patiënt tengevolge van een niersteenlijden grasgroen werd. Een ander met pernicieuse anaemie, een gevaarlijke vorm van bloedarmoede, werd zo geel als een citroen. En een derde, die aan de hoogst zeldzame vitiligio, d.i. overgeërfd pigmentsgebrek, leed, zag er daardoor half als een blanke, half als een negër uit. De ziekte is niet gevaarlijk, maar de donkere plekken op de huid maken er den patiënt toch niet mooier op. Enkele jaren geleden trok in Engeland een ander eigenaardig ziektegeval de aandacht van de medische wereld. Het betrof een arbeider uit een zilvernitraatfabriek. Zijn werk bestond in het oplossen van metaal in sterk salpeterzuur. Daarbij stijgen bellen van waterstofgas naar de oppervlakte, spatten uiteen en verwekken een soort van uiterst fijne sproeiregen. Twintig jaar lang had deze arbeider billioenen onzichtbare droppeltjes daarvan ingeademd. Het steeds toe nemende zilverzout in zijn lichaam deed zijn huidskleur langzamerhand grijs worden en tenslotte zwart. Een ander merkwaardig geval van huid verkleuring was dat van de vrouw met de regenbooghuid. Zij werd in een kliniek in Kan sas City opgenomen. Toen zij daar aankwam was zij over het gehele lichaam lichtblauw. Twee dagen later veranderde deze kleur in purperrood, dat weldra in donkerrood en ten slotte in bruin overging. Omtrent de oorzaak van deze afwijking tast men nog steeds in het duister. In het afgelopen jaar gevoelde een jonge man een eigenaardige slapte in zijn spieren. Ogenschijnlijk waren ze even sterk en stevig als altijd, maar hij kon zelfs het lichtste werk niet meer doen. Voedsel kon hij niet meer naar de mond brengen, vaste spijzen niet meer kauwen. De dokters waren radeloos, tot een specialist de ziekte herkende als de zeer zeld zame myasthenia gravis, een bijzonder soort ziekelijke spierzwakte. De spieren behouden hun vroeger aanzien, doch reageren niet meer op door de zenuwen overgebrachte hersenprikkels. Er bestaat weliswaar een middel tegen deze ziekte, dat onder de huid wordt ingespoten, maar het is ten enenmale onvoldoende, want ofschoon het binnen de vijf minuten werkt, geeft het den patiënt slechts voor een minuut of tien het gebruik van zijn spieren terug; daarna keert de zwakte weer terug. Enkele jaren geleden stelde een raadselachtig geval aan de Zuidkust van Ierland de dokters voor moeilijke problemen. Op een morgen het was Donderdag had een kleine jongen hoge koorts. Tegen de middag steeg de tempe ratuur tot over de 40 graden, doch de volgende dag was zij weer normaal. Maar nu het wonder lijke van het geval: precies een week later, dus weer op Donderdag had de jongen dezelfde hoge koorts, die een dag aanhield en weer verdween. Dat ging zo weken achter elkaar, elke Donder dag had de jongen hoge koorts. Alle dokters van de streek hielden zich met het geval bezig, doch niemand wist er raad mee, tot eindelijk een microscopisch bloedonderzoek de juiste weg wees. Men bleek te doen te hebben met een ziekte die in het Verre Oosten als „kattebeest- koorts" bekend staat. Tot aan de wereldoorlog kwam deze ziekte niet in Europa voor, sindsdien zijn er twee of drie gevallen van gemeld. Ook eigenaardige beenderziekten komen voor. Nu eens zijn de beenderen te broos met het ge volg, dat er op tal van plaatsen breuken op treden. Het record op dit gebied houdt wel een jonge man in Ohio, die maar behoeft te vallen om een beenbreuk op te lopen. Niet minder dan 64 heeft hij er al doorstaan. Al even gevoelig is blijkbaar een jong meisje, dat zich eens in bed wat wild omdraaide en daarbij drie beenderen brak. Hier tegenover staan dan de gevallen, waarbij het lichaam overmatig veel kalk vormt en niet altijd op de juiste plaatsen afzet. Daardoor kunnen hele spieren soms in steen veranderen. Helaas is de geneeskunde slechts zelden bij machte, de ongelukkige slacht offers van deze zeldzame ziekte te redden. maakt de mooiste afdrukjes en geeft bij elke film een ZANDVOORTSCHELAAN 157 NAAST HOTEL BOEKENROODE TELEFOON 26136 voor 10 uur gebracht zijn dezelfde avond nog gereed op de terreinen van het Haarlemse Sportpark aan de Molenwerfslaan en welke bestonden uit athletiek, een dames Hockey-demonstratie en een voetbalwedstrijd tussen H.B.C. en rest van Haarlem. Voor wat de athletiek betreft namen deel: Jong Leven, V.I.C., V.I.T., Docos, Holland, D.H.A.K., O.I.V. en G.D.A. De sterke wind had wel enige invloed op de gemaakte looptijden. Toch wist „Holland" op de 4 X 200 M. estafette het D.H.A.K.-record te verbeteren en te brengen op 1 uur 366/io sec. Ook het record Hink-Stap-Sprong werd ver beterd en gebracht op 13.11 M. door Joh. Mathot van Holland. Uitslagen: Vèrspringen: 1. Joh. Mathot, Holland 6.39 M.; 2. A. Rombauts, Holland 6.32 M.3. W. v. Schoonhoven, V..1C. 6.19 M. Speerwerpen: 1. A. Biluska, Docos 40.25 M. 2. J. Oosterweer, Holland 39.05 M.; 3. N. de Zwager, Holland 37.20 M. 100 M. hardlopen: 1. de Lange, Jong Leven llVio sec.; W. Hoven, Jong Leven 122/io sec.; H. Hagemeijer, Holland 124/io sec. 4 X 200 M. estafette: 1. Holand I, Haarlem I.36e/io sec.; 2. Jong Leven; 3. V.I.C. 1500 M. hardlopen: 1. J. Oosterveer, Holland 4 min. 25.9 sec.; 2. G. Rayer, Jong Leven 4 min. 41.8 sec.; 3. J. Kooiman O.I.V. 4 min. 43.3 sec. Hink-Stap-Sprong: 1. Joh. Mathot, Holland 13.71 M.; 2. W. Schoonhoven V.I.C. 13.21 M.; 3. R. Knapen, Hol land 12.38 M. De voetbalwedstrijd stond, dank zij het koele weer, op een vrij hoog peil. H.B.C. kwam vol ledig uit, het Haarlems elftal had 2 invalers. Er werd snel spel gespeeld; v. d. Linden be zorgde aan H.B.C. de leiding, doch spoedig kopte Vernooi fraai in. Nog voor rust scoorde Martin voor H.B.C. Rust 21. Sppoedig na rust scoorde v. Bakkum voor Haarlem met een fraaie kopbal, 22, en weer is het v. d. Linden die een goede voorzet benut. Kockx in het Haarl. doel sloeg vele H.B.C.- aanvallen af, Zandstra kopte de gelijkmaker in, maar toen zorgden v. d. Linden en Martin voor een fraaie H.B.C.-overwinning. Rest ons nog te melden dat twee dames hockeyclubs Hurry Up uit Haarlem en Thor uit Amsterdam een aardige hockeydemonstratie gaven. Een goede 100 toeschouwers woonde deze eerste sportdag bij. Ook voor de 2e dag op a.s. Zondag is een mooi program saamgesteld. Voor deze gelegen heid is de Heemsteedse wielerbaan afgehuurd. Behalve een heel interessant wielerprogram tussen de Haarlemse R.K. wielerclub Achilles en de R.K. wielerclub „Amsterdam", zijn er gymnastiekdemo.nstraties door de R.K. Turn kring Haarlem en van de dames van het sport centrum „de Graal". Het belooft een middag te worden vol af wisseling, die een bezoek alleszins zal recht vaardigen. De wedstrijden vangen aan om 2 uur. lepenlaan 30 - Heemstede Nassaulaan 60-62 - Haarlem Telefoon 10757 Telefoon 10775 staat in het middelpunt der publieke belangstelling. Een uitgebreide sor teering lectuur over deze beweging vindt U bij BINNENWEG 91 HEEMSTEDE Meubelen, Bedden, Dekens, Karpetten, Loopers, Gordijnen, Vloerzeilen, Heeren- costuums, Mantels, Regenkleeding enz. GED. OUDE GRACHT 81, TEL. 11152

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 5