ACCOUNTANTSKANTOOR ÉÉH MAN WW? REE ÜlO E HLNsruï V»|lid Ie „'T ÜAECTÜIJIJS VerscheVischhandel C. Hartendorp, Vischhal PREDIKBEURTEN HERMANN&VUURMAN vergissen V/ en 't zijn duizenden die dagelijks VAN BREEMEN'S KOLEN STOKEN H'stede - Julianalaan 14- Tel. 29280 JAEGER ONDERKLEEDING De Misdadigheid onder de Jeugd 99 HET ADRES VOOR BETERE KWALITEITEN" A t A A -r° Gegarandeerd zuiver, bereid van versche U V V/I inlandsche eieren en prima Brandewijn Per flesch f 1.30, per '/2 flesch f 0.70 F. H. KLUËN 2 DE EERSTE HEEM5TEEDSCHE COURANT HAARLEMS OUDSTE Levert de fijnste kwaliteit Versche Zee- en Riviervisch TONG, TARBOT EN PALING JANSSTRAAT 64 TELEFOON 12730 Zondag 7 November. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Prof. Dr. N. J. Bakhuizen v. d. Brink, Hoogleraar te Leiden. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. In beide diensten extra collecte voor bijzon dere geestelijke doeleinden. Gebouw Samuël, De Glip. N.m. 7 uur: Diak. G. van Eijk. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Prof. Dr. K. Schilder van Kampen. N.m. 5 uur: Ds. S. Wesbonk van IJmuiden. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. S. Wesbonk van IJmuiden. N.m. 5 uur: Prof. Dr. K. Schilder van Kampen. In beide diensten collecte voor schulddelging. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 7 novembre. a 10 h. 30: Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin. 3e Collecte Spéciale pour la mission Hollan- daise (giro 6074). a 9 h. 30: Ecole du Dimanche. VAN INRICHTEN, BIJHOUDEN EN CONTRO LEEREN VAN ADMINISTRATIES HEEMSTEDE, BEETHOVENLAAN 46, TEL.28714 GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE (Des avonds van 78 uur.) Maandag 8 Nov. 1937: Populaire muziek. Graf Zeppelin's Weltreise, Symphonie-orkest White flowers of the Islands, Troise met orkest Leise klingt eine, Melodie, Adalbert Lutter Good old tunes, 2 delen, Coventry Hipp.-orkest Die kleine Patrouille, Dajos Bela Tee bei Maikafer, Dajos Bela Ernst en Luim, Polydor Strijkorkest El Gaucho, Troise met orkest Nachtliche Heerschau, Dajos Bela -Vergiss mein nicht, Adalüert'Lutter Puppe und Hampelmann, Dajos Bela Urn das blaue Band, Paul Godwin. Dinsdag 9 Nov. 1937: Pianospel door Charley Kunz, zang door Lucienne Boyer, jodelen door Harry Torrani. Piano Medley, le deel, No. 7, Charley Kunz Piano Medley, le deel, No. 12, Charley Kunz Piano Medley, le deel, No. 24, Charley Kunz r Parle moi d'autre chose, Lucienne Boyer Ne dis pas toujours, Lucienne Boyer The yodelling hobo, Harry Torrani Mexican Yodel, Harry Torrani Piano Medley No. 14, 2 delen, Charley Kunz J'ai laissé mon coeur, Lucienne Boyer Quand tu seras dans mes bras, Lucienne Boyer The yodelling monster, Harry Torrani My swiss miss, Harry Torrani Piano Medley No. 7, 2e deel, Charley Kunz Piano Medley No. 12, 2e deel, Charley Kunz Piano Medley No. 24, 2e deel, Charley Kunz. Woensdag 10 Nov. 1937: Bont allerlei. Mexicana flo' from Mexico, Scott Wood's orkest lm Klostergarten, üdeon-orkest Liebestraum, Edward Isaacs Liebesfreut, Vasa Prihoda Tu ca nun chiagne, Wladislow l.adis Blackpool song mixture, le deel, Reg. Dixon It's a sinn to tell a lie, Scott Wood's orkest The Rosary, Dansorkest met zang The boulevard of broken dreams, Billy Reid - Auf einem persischen Markt, Odeon-orkest Liebesleid, Vasa Prihoda Lolita Wladislow Ladis Ballerina, Billy Reid Was Blumen traumen, Dajos Bela Blackpool song mixture, 2e deel, Reg. Dixon Narcissus, Dajos Bela. Donderdag 11 November 1937. Tango del Rose, Hélène Cals Die Perlen- fischer, Costa Milona Avé Maria uit Othello, Sopraan met orkest Trees, Alfred Piccaver Friihlingstimmenwalzer, Hélène Cals. Intermezzo: La Traviata, 2 delen, Symphonie- orkest Madame Butterfly, Paul Godwin. Vervolg zang: Tango della Seduzione, Hélène Cals Die Afrikanerin, Costa Milona Aria uit Carmen, Sopraan met orkest Mignon, Hélène Cals Song of songs, Alfred Piccaver. Vrijdag 12 Nov. 1937: Herinneringen aan Wenen. Wiener Volksmusik, Dajos Bela Weaner Mad'len, Wiener Bohème-orkest Vienna Cabman's song, George Boulanger Memories of old Vienna, Vienna orkest One night in Vienna, Gino Bordin Viennese Memories, Reg. Dixon Wien, du stadt meiner Traume, George Boulanger Ein Abend bei Paul Lincke, Strijkorkest met zang Geschichten aus dem Wiener Wald, Berl. Lehrer Gesang- verein Das ist Johann Strauss, Wiener Bohème-orkest EI Turia, Wiener Bohème- orkest. Zaterdag 13 Nov. 1937: Zaterdagavond programma. With sword and lance, Reg. Dixon Als Kobus harmonica speelt, Acc.-orkest En som a glad, Duo Ja De Oempa's, Avro's Kinder koor Where the blue of the night, Billy Reid Song of the Islands, Eddy Dunstedter De Olieman, Louis Davids Steyer Liindler, Tiroler Kapel'Als het orgel speelt, Acc.-orkest Luilak, Avro's Kinderkoor Zuiderzee, Louis Davids Alohoe, Eddy Dunstedter Satervalsen, Duo Ja Auf Wedersehn, Billy Reid Tegernseër Landler, Tiroler Kapel Blaze Away, Reg. Dixon. VREDES-KINDER-LICHT-OMMEGANG. De Commissie van Moeders en Opvoeders deelt ons mede, dat naar aanleiding van de op 10 November a.s. te houden Vredes-Kinder- Licht-Ommegang zich een speciaal aanbeve lingscomité gevormd heeft, waarin de na volgende dames en heren wel zo goed waren zitting te willen nemen: Baronesse RoëllBaronesse de Vos van Steenwijk; Edelachtbare heer W. van Liemt, waarnemend Burgemeester van Haarlem; Edel achtbare heer A. G. Boes, Wethouder van Onderwijs te Haarlem; De HoogEerw. heer H. C. J. Sondaal, Deken van Haarlem; De heer Dr. S. Elzinga, Inspecteur v. h. Middelbaar en Gymnasiaal Onderwijs; De heer H. van de Weyer, Inspecteur v. h. Lager Onderwijs; Mevr. M. MaarschallKomin, Lid v. d. Gemeenteraad Haarlem; Mevr. BijvoetEwequoz; De heer j. A. L. Doyer, Hoofd Openbare School; Mej. H. de Kruyff, Voorzitster Algem. Nederlandse Vrouwenbond afd. Haarlem; Mevr. Miolée-Riem Vis, Bestuurslid Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid; De heer Mr. L. H. Povel, Voorzitter afd. Haarlem en Omstreken R.K. Vredesbond in Nederland; Mej. Dr. M. Thiel, Voorzitster Internationale Bond voor Vrede en Vrijheid afd. Haarlem; Mevr. Waar denburgLindeyer. Voorts kunnen wij nog mededelen, dat de routes der verschillende groepen als volgt zijn samengesteld: I. Route School Leidscheplein: Leidsche- vaart, Leidschebrug, Wilsonsplein, Raambrug, Raamsingel, Van Eedenstraat, Iordensstraat, florapark, Paviljoenslaan. II. Route School Parklaan: Parklaan, Kenau park, Kinderhuisvest, Wilhelminastraat, Raam brug en verder als route I. III. Route School Haarlemmerliedestraat: Amsterdamstraat, Nagtzaamplein, Kruistocht straat, Slachtshuisstr., Schalkwijkerweg, Buiten- rustbrug, Buitenrustlaan, Twijnderslaan, Kleine Houtweg, Paviljoenslaan. Van verschillende kerken zullen gedurende de optocht de klokken luiden. Wij vestigen er de aandacht op, dat kosteloze kaartjes voor Lichtommegang en tram aan het secretariaat verkrijgbaar zijn. Het Lichtommegangcomité: Mevr. A. M Niim hnys-aw S. VisseringKrayenhoff van de Leur, secretaresse, adres Hooge Duin en Daalsche- weg 31; Mej. C. Westendorp; Mej. D. Wijn malen; Mevr. C. E. M. van 't LamTeepe; Mevr. J. E. van Zwijndrecht ter Meulen. EERSTE HEEMSTEEDSE SPEELTUIN VERENIGING. Een goed geslaagde feestavond. Huldiging van den voorzitter. De Eerste Heemsteedse Speeltuinvereniging had Donderdagavond een feest georganiseerd voor de kinderen van de leden. In het clubgebouw aan de Meerweg was de afscheiding tussen de grote lokalen weggeno men, zodat men de beschikking had over een flinke ruimte, die bijna nog te klein bleek, want om 7 uur was geen plaats meer onbezet. In het voorste gedeelte van het lokaal zaten de kinde ren, in blijde verwachting van hetgeen komen zou, terwijl het achterste deel was ingenomen door de begeleiders der kinderen. Omstreeks 7.15 opende de voorzitter der commissie, die het initiatief had genomen dit feestavondje te organiseren, deze bijeenkomst. In een kort betoog zette de heer Tijman het doel van deze avond uiteen en bracht met blijdschap naar voren de grote vooruitgang en de toenemende groei der vereniging en memo reerde, dat het bestaansrecht van E.H.S. thans is verzekerd. Afdelingen als figuurzagen onder kundige leiding van den heer v. d. Hoonaart, handwerken en raffiawerk onder leiding van Mevr. v. Alphen en Mej. Kerkman, lederwerk en handwerk onder leiding van de dames Mevr. Spijksma en Mej. Duijvis geven wekelijks genotvolle afleiding en ontspanning voor onze jeugd. Na nog in 't kort erop te hebben gewezen, dat het bestuur recht heeft op de medewerking van alle ouders en opvoeders verklaarde de heer Tijman deze avond als geopend. Opgevoerd werd toen een schimmenspel onder leiding van Mevr. de Voogd, hetgeen drie kwartier duurde en een groot succes is geweest voor de leidster en haar medewerksters. De muzikale arrangementen werden belangeloos uitgevoerd door de pianiste Mej. Dini Tuijten. Aan Mevr. de Voogd en Mej. Dini Tuijten werden uit dankbaarheid door het bestuur bloe men aangeboden, terwijl de meisjes die het stuk opvoerden ook een surprise ontvingen. Na de pauze werd allereerst hulde gebracht aan den heer S. de Jong en diens echtgenote en met grote dank van alle leden werd het vele werk dat De Jong heeft moeten verrichten om de vereniging op het peil te brengen waarop zij thans staat. Als blijk van waardering ont ving hij van de leden een schemerlamp. Ontroerd dankte de heer De Jong voor deze onverwachte attentie en sprak de wens uit nog vele jaren zijn krachten in dienst te mogen stellen van de E.H.S; In de pauze werdeil de ouders vergast op een kop thee met koek, terwijl aan de kinderen een glas ranja werd aangeboden met een grote koek. Tot grote blijdschap der jeugd begon hierna de filmvertoning: een klucht en een film geheel door kinderen gespeeld, hetgeen een waardig slot vormde van deze avond. Met een woord van dank aan de firma's, die de feestvreugde voor de kinderen die avond hebben verhoogd en voor de grote opkomst van de ouders en de prettige samenwerking door de commissie, sloot de heer Tijman deze zeer goed geslaagde avond. RIJKSJELEFOON. Nieuwj» aansluitingen. Onze corresr,,^ t te Heemstede, de heer C. Floris, Drieheerefraan 15, is thans telefonisch aangesloten onder no. 28748. Heeren pantalons en Borst rokken brengen wij in een groote verscheidenheid van kwaliteit en model. Zoowel in het sterke als meer het spor tieve genre. Pantalons 90 - 1.20 - 1.75 - 2.15 Borstrokken 1,05 - 1.30 - 1.90 - 2.50 Lange mouw, dubb. borst. VAKKLEDINGMAGAZIJN PAARLAARSTEEG 1, TEL. 12842 HAARLEM JAARFEEST R.K. VOLKSBOND. Zondag a.s. zal de afd. Heemstede van de Ned. R.K. Volksbond haar 44-jarig bestaan vieren. Als gebruikelijk zal deze feestdag in gezet worden met een kerkelijke viering, om 7 uur met een H. Mis in de parochiekerk aan het Valkenburgerplein en om 7.45 een H. Mis in de parochiekerk aan de Heerenweg. Om circa 9 uur volgt dan een gemeenschappe lijk ontbijt in het R.K. Verenigingsgebouw, waaraan de leden gratis deel kunnen nemen. Des avonds om 8 uur is er een feestelijke bijeenkomst met medewerking van de R.K. toneelvereniging „D.E.S.", onderafdeling van de bond, die op zal voeren „Zwarte Willem", een tragedie in 4 bedrijven van Willem v. d. Berg, terwijl het orkest van Jan Nibbering de avond en ook het gezellig samenzijn na afloop der toneeluitvoering zal opluisteren. FANFARECORPS „EXCELSIOR". Muziekuitvoering. Op Zaterdag 6 November, des avonds 8 uur, geeft het fanfarecorps „Excelsior", dir. de heer Reynier van 't Hoff, een uitvoering in Café-Rest. „Dreefzicht". Het programma luidt als volgt: 1. La Cloche de la Liberté, Mars, L. Ph. Sousa. 2. Egmondt (de Beethoven), Ouverture, arr. par Th. Durau. 3. Caecilia, Fantasie, Renaud. 4. Luna-Valse, par Paul Lincke. 5. The Middy, Marsch, Kenneth J. Alford. De avond wordt verder gevuld met het op treden van den humorist John Kloos. Na afloop bal onder leiding van Jack Funny met 'tans- muziek van The Rhythm Kiddies. Een ernstig: woord tot ouders en opvoeders *\E Vereniging „PRO JUVENTUTE" te M J Haarlem, die haar werkzaamheid uit oefent in het arrondissement Haarlem, schrijft ons: De toeneming van de misdadigheid onder de jeugd, vooral de laatste twee jaren, is aanleiding ouders, opvoeders en anderen te wijzen op het gevaar, dat vele jongeren bedreigt. De goedgelovigheid van velen is dikwijls ontstellend. Men schijnt grif aan te nemen, dat een jongen een fiets, een rijwielplaatje, een kano, een handvol repen chocolade cadeau krijgt. Aan jeugdige personen behoort niet op crediet geleverd te worden. De afbetaling, ook van snoepgoed, werkt diefstal in de hand. Onze ervaring leert, dat bepaalde films meer malen hartstochten opwekken, die noodlottig zijn voor jongens en meisjes. Niet vergeten moet worden, dat de jeugd dikwijls een grote verbeeldingskracht bezit en dat gemakkelijk de fantasie opgewekt kan worden, vooral door het aanschouwen van misschien halt bewuste droombeelden. Met aandrang wordt verzocht in het belang van jong Nederland op te komen tegen elke baldadigheid, die plaats vindt en niet te menen „dat men daarmee toch niets te maken heeft". Het begint met kattekwaad, maar telkens wordt verder gegaan en brutaler opgetreden. Wij verzoeken erop te Ietten, dat de jeugd het goed van anderen leert ontzien, het verschil weet tussen het mijn en dijn en,dat vooral ook aan de verhouding tussen jongens en meisjes aandacht wordt geschonken, meer dan nu het geval is. Een kwajongensstreek moeten wij allen natuurlijk door de vingers zien, maar de toe neming der criminaliteit in allerlei vorm is een te ernstig feit, dat hierop niet speciaal eens ge wezen mag worden. De Vereniging „Pro Juventute" in het arron dissement Haarlem, secretariaat Aelbertsberg- straat 58, is gaarne bereid belangeloos advies te geven, bij de opvoeding en bij de leiding van moeilijke kinderen. Daartoe wordt wekelijks spreekuur gehouden op het bureau der Vereni ging in de Morinnesteeg 7 (bij de Groote Markt). De Vereniging werkt „voor de jeugd", zoals haar naam aangeeft, en tracht niet alleen nadat een ernstig feit geschied is hulp en raad te ver lenen, maar doet ook preventief werk. Dikwijls worden moeilijkheden in het gezin of voort spruitende uit het karakter, overwonnen. Dat bij het inwinnen van raad erop gerekend kan worden, dat dit niet aan de grote klok wordt gehangen, spreekt vanzelf. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mej. Vink, J. C. van Oostzanenlaan 2, dameshandschoen; Mevr. Bos, Bronsteeweg 3, konijn; Veldhuizen, Wipper plein 3, zwarte poes; Bureau van Politie, tang; v. d. Wal, J. van Goyenstraat 8, ring met sleutels; Bureau van Politie, vulpotlood; J. Moonen, Iepenlaan 46, damestas inhoudende vreemd geld; Adr. Pauwlaan 11, damescollier; Bureau van Politie, paar bruine handschoenen; Veldhuizen, Wipperplein 3, portemonnaie inh. rijwielbelastingmerk; Lageweg, Kerklaan 19, rozenkrans; R. Vos, Schouwtjeslaan 10, zweep; Bureau van Politie, bril met hoornèn montuur; Cassee, Crayenestersingel 67, jjortemonnaie met inhoud; Bureau Openbare Werken, Wipperplein, een zilveren vork en een zilveren theelepel; Bureau van Politie, slinger van een auto; A. Willemse, Glipperweg 93, Duitse jachthond; Jacobs, Pieter de Hooghstraat 24, parkiet; Lee man, Zaanenlaan 25, Haarlem, gedeelte van gouden ketting; M. Elbersen, Oosterlaan 14, oorbel. BAZAR VAN „HET KLEUTERHUIS". Zoals wij reeds eerder uitvoerig meldden, viert de Vereniging „Bijzondere Protestantse Bewaarschool" dit jaar haar 25-jarig bestaan. In een vergadering werd dit jubileum herdacht, waarbij uit een verslag bleek, dat de school al die jaren in' een Oeiioefte heeft voorzien. Het Kleuterhuis wordt gemiddeld door 70 kinderen bezocht tegen nog geen 30 in de aanvangsjaren. Ter versterking van de kas zal op Zaterdag 6 November een bazar worden gehouden in het Kleuterhuis aan de Lieven de Keijlaan. De bazar is geopend des middags van half drie tot half zes en des avonds van 8 uur tot half 10. Er zijn verschillende attracties aan verbonden, terwijl bovendien nog des middags twee voor stellingen voor kinderen worden gegeven, n.l. om 3 en om 4 uur. Het comité, bestaande uit de dames L. A. E. Beels van Heemstedevan Eibergen Santhagens, M. BargerGregory, A. van CittersGroenevelt, A. C. van Lennep en E. Quarles van UffordDolleman, hoopt, dat velen de bazar met een bezoek zullen vereren. VERGADERING „HET WITTE KRUIS". De afdeling Heemstede van de N.-H. Vereni ging „Het Witte Kruis" hield Dinsdagmiddag in Café Restaurant „Het Hof van Heemstede" een vergadering onder voorzitterschap van Jhr. J. P. W. van Doorn. Na een kort openingswoord van den voorzitter en voorlezing der notulen volgde de verkiezing van drie leden van het bestuur. De aftredende heren Peeperkoorn, Waldkötter en De Jong werden bij acclamatie herkozen. werking met het Wit-Gele Kruis bestond geen bezwaar. Minder enthousiast toonde het bestuur zich over het voorstel betreffende een algemene Witte-Kruiscollecte, waarbij in plaats van 10% slechts 5% aan het Groene Kruis zou worden afgedragen. Een dergelijke collecte achtte men althans in Heemstede ongewenst, temeer daar aan Het Groene Kruis reeds meer dan 400. uit de inkomsten wordt afgedragen. De begroting van inkomsten en uitgaven voor het volgend jaar werd vastgesteld op een totaal 'van 1590.90. De post contributies werd begroot op 1060.Bij cle uitgaven werden de kosten voor aanschaffing geschat op 400.voor cursussen werd uitgetrokken 125.en voor kleutertandverzorging in samenwerking met het Wit-Gele Kruis 100.zijnde de helft van het benodigde bedrag. In de commissie ter controle van de rekening over 1937 werden benoemd de heren Jac. Roest en N. Wildschut. Voorts werd nog besloten, aan de commissie inzake de malariabestrijding een subsidie van 25.toe te kennen. Een verzoek van de vereniging tegen kwakzalverij werd uitvoerig door Dr. Droog toegelicht. Besloten werd, dat de afdeling ais lid zou toetreden, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Geen risico. „Ik veronderstel dat u een gediplomeerd apotheker bent?" vroeg de dame. „Zeker, mevrouw." „Heeft u nooit iemand bij vergissing ver giftigd?" „Nooit, bij mijn beste weten." „Ook nooit per abuis iets anders gegeven, dan hetgeen men bestelde?" „Nooit." De dame zuchtte. „Mooi. Geeft u me dan maar voor een stuiver zoute drop." Nutteloos. Een diepzeeduiker was hard aan het werk op de bodem van de zee, toen plotseling door de telefoon een S.O.S. werd geroepen, om direct naar boven te komen. „Wat is er dan aan de hand?" vroeg hij verbaasd. „Kom, zo gauw als je kunt," hoorde hij zeg gen. „De kapitein heeft zo juist medegedeeld dat de boot aan het zinken is." RAADHUISSTRAAT 46 TELEFOON 28264 Tot afgevaardigde naar de algemene ver gadering, die op 9 November te Amsterdam zal worden gehouden, werd benoemd de heer Dr. E. A. M. Droog en de heer J. de Jong als plaatsvervanger. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief van de algemene vergadering in behandeling. Met algemene stemmen werd besloten de candida- tuur van den heer Kamman te Heemstede, ter vervulling van een vacature in het hoofdbestuur, te steunen. Ook sprak de vergadering zich uit vóór meer continuïteit in de Commissie van Beroep inzake het reglement op de rechtstoestand van het personeel der instellingen. Tegen het voorstel inzake grotere samen- Geluk. Twee zeelui ontmoetten elkaar als gewoonlijk in het klein lokaaltje bij de haven. „Jammer," zei de een, „die goeie ouwe arme Jaap is gisteren gestorven." „Wat arme, niks geen arme," meende de ander. „Hij was de grootste geluksvogel dien ik ooit gezien heb. Wat hij ook deed, alles ver anderde in geld." „Dat bedoel ik zo: Hij verzekerde zich tegen brand en binnen een maand brandde zijn huis af. Hij verzekerde zichzelf tegen ongelukken en nog geen week later brak hij zijn arm. En gisteren werd hij lid van een begrafenisfonds en krek vandaag kan hij er al gebruik van maken. Is dat effe boffen?"

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1937 | | pagina 2