Schijn en werkelijkheid Hemmen "€ot OP HET PODIUM ONVOORDELIGE SLIMHEID. Bel op 13152 G. KREUNING j. M. SLIKKER Metselaar-Schoorsteenveger Een philosophische beschouwing VARIA HEEMSTEEDS GEMENGD KOOR H.O.V WEET U TIMMERMAN - AANNEMER Jan v. Goyenstraat 14 - Heemstede WASSCHERIJ VAN HOUTEN PiSEnjEDERIj McVTTTT T neewtede A.G.G.M. GEORGES EN ZOON SPECIAALHUIS IN DAMESSTOFFEN DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 FILM Het land van de schijn.... dat is in de eerste plaats de film, het spel van de flitsende scha duwen op het blanke doek, dat is ten tweede het toneel, het huis met de drie wanden, het tra gische en komische theater.... maar daarmee houdt de schone schijn niet op! Hij maakt een belangrijk deel uit van ons leven, dat nu een maal een samenstelling is van schijn en werke lijkheid. Er zijn plaatsen, waar de werkelijkheid overheerst, maar er zijn ook tal van plaatsen, waar juist de schone schijn veel werkelijker is, dan iets anders. Alles om eens een voorbeeld te geven wat bij uitstek te doen heeft met luxe, is bijna steeds vol schone schijn, waar achter een sluwe en inhalige realiteit vol koude berekening loert. Neemt nu eens zo'n ultra-chic restaurant, waar in het plechtigst denkbare zwart de kellners in gelederen staan te wachten op de hooggeëerde clientèle... waar zij buigen, met deemoed op het uitgestreken gelaat, waar zij die zélf wel prin sen en prelaten lijken zich te buiten gaan aan betuigingen van hevige eerbied.... De maitre d'hötel verschijnt hoogst persoonlijk, wendt het aangezicht devoot naar den klant en lispelt reeds bij voorbaat: „Excellentie.." Waarlijk, alles is even mooi en schitterend.... in schijn. Maar in werkelijkheid denkt die maitre d'hötel niets an ders dan bijv.: Zou die meneer champagne drin ken en zou hij het merken, als ik er drie pop teveel voor vroeg?", of: „Gelukkig, eindelijk een klant, maar mijn geldzorgen worden er niet door gestild!".... In dit land van de schijn is de ruwe werkelijk heid een heel gewone geldkwestie, ook al ver momt hij zich in het bonte kleed der huldebe- even zien naar een voorname en modieuze gelegenheid te Parijs, gelegen aan het Rond-Point des Champs Elysées, het Café Métropole.... Wij raden den lezer aan, er niet heen te gaan! Het eten is er voortreffelijk, de wijnen zijn er ongewoon lekker, de muziek is er als een zoetvloeiende stroom van liefelijke dromen en de ganse aankleding is net een oud-Chinees sprookjespaleis. En tóch raden wij elkeen aan, geen bezoek te brengen aan dat Café Métropole.... En wei, omdat men het vergeefs op de aan geduide plaats zou zoeken. Dit Café Métropole bestaat niet heus, het is slechts.... een denkbeeld, een hersenschim, een fantasie, ontsproten aan het brein van Gregory Ratoff, den bekenden 20th Century-Foxfilm-auteur, die tevens uitmuntende en boeiende verhalen kan schrijven. En hij ver telt ons van dit zo uiterst voorname Café Métro pole. De ziel van deze onderneming is Monsieur Victor, zeer geliefd bij de clientèle om zijn schit terende manier van optreden.... maar hij laat ons óók een kijkje nemen achter de schermen, hij Iaat ons de keerzijde van de médaille zien, hij toont ons hoe deze zelfde monsieur Victor tot over zijn oren in de zorgen zit, omdat hij er een geheime ondeugd op na houdt: een onblusbare liefde voor de roulette. En hij toont ons, hoe de Russische Grootvorst, bij wiens verschijning het orkest telkens weer vol grondeloze eerbied het Keizerlijk-Russische Volkslied speelt, óók al niet is wat hij schijnt en zo maar voort. Wij willen hier die 20th Century-Foxfilm niet op de voet volgen. Thans gaat het er om, te wijzen op het voor den buitenstaander zo amu sante verstoppertje-spelen van schijn en werke lijkheid in zulk een exquis milieu. Het is een zoete taal der vleierij en wij allen zijn nog wel zó kinderlijk, dat wij ons verheugd en verheer lijkt gevoelen, wanneer zo'n smetteloze Monsieur Victor (tot ovfer zijn oren in de speelschulden, maar dat vertelt hij er niet bij!) eerbiedig door midden buigt en ons „Excellentie" noemt.... En als wij dan de kans krijgen, kennis te maken met zo'n Grootvorst Alexis, voor wie het orkest Een scène uit de film „Café Metro- pole". zijn volkslied speelt.... wel, is die schijn dan nier verblindend? Een klein Amerikaans meisje werd er ten minste helemaal stapelgelukkig door en zij ver loor hart kleine Yankee-hartje subiet aan dien Russischen banneling. En toenmaar neen, daar gaat het nu niet om. Wel echter dient vermela, dat het voor een Amerikaans concern, als de 20th Century-Fox is, een hele overgave mag heten, om zulk een film het ware Parijse en internationale cachet te geven! Hierin nu is men voortreffelijk geslaagd; heel deze film is door Europeanen gespeeld, uitgezonderd het drietal, dat Amerikanen moest voorstellen, waar bij Loretta Young de heldin is. De hele sfeer is bijzonder juist getroffen en werd tot een fijne spot op' deze soort van gelegenheden. Want het moge dan al waar zijn, dat men vergeefs op het Round-Point des Champs Elysées zal zoeken naar dit Café Métropole, men vindt toch deze en dergelijke gelegenheden in Parijs en in alle overige wereldsteden en zij gelijken inderdaad sprekend op dit voorbeeld. Zij, die gewend zijn, zich in zulk een milieu te amuseren, zullen dit Café Métropole onmiddellijk herkennen. En zij, die er nimmer of hoogst zelden kwamen, zien zulk een epicuristisch oord eens ten voeten uit en niet alleen de schone schijn, maar tevens de anders altijd voor on bescheiden blikken welbehoede werkelijkheid. Schijn en werkelijkheidzijn het eigenlijk geen tweelingen, op een zelfde dag geboren...? Tonen wij niet onveranderlijk een aangenaam gezicht en zeggen wij geen zoete complimentjes tot hen van wie wij voordeel verwachten? Zo is het nu eenmaal, maa; wij zien dat niet altijd in. Daarom moeten er films zijn, als de onder- havige, die liet ona duidelijk maken. Zó duide- lijk, dat wij ons ermee amuseren en met een lach bekennen, dat wij kinderen zijn. Dat was de bedoeling van Gregory Ratoff en daarin is hij geslaagd. DIT WIST U NIET! Over het algemeen beseft het publiek in het minst niet, met wélke moeilijkheden makers van films te kampen hebben. Men is geneigd, de eenvoudigste en gemakkelijkste opnamen voor moeilijk aan te zien, maar méér nog: de bij zondere moeilijkheden, welke soms zo meester lijk worden overwonnen, te houden voor spelenderwijs bereikte resultaten. Wie die in filmtechniek niet thuis is zou bijv. kunnen raden, dat de 20th Century- Foxfilm „Café Métropole" (waarin Tyrone Power, Loretta Young, Adolphe Menjou, Gregory Ratoff, Helen Westley en nog vele anderen de hoofdrollen vertolken) het record slaat van het grootst aantal lampen te hebben gevergd? Door die talloze schijnwerpers was de hitte in de studio onverdragelijk en werden temperaturen van 94 graden Fahrenheit regel matig gemeten. Deze film biedt voorts een uiterst kostbare wandeling, die de held en de heldin door de Parijse straten maken. Die Parijse straten moesten daar namelijk opzettelijk worden ge bouwd. En ze werden bemand door een figuratie van niet minder dan 390 figuranten. Een merkwaardig bedrijfsongeval deed zich bij deze film voor. Er was een lift gebouwd, waarin zich een scène tussen Loretta Young en Tyrone Power afspeelt en die drie étages hoog ging. In werkelijkheid bereikte deze lift die hoogte wel, maar kwam zij alleen maar uit op een balconnetje. Daar stapte Tyrone af en vervolgens vergaten de arbeiders hem. Volle twee en twintig minuten heeft Power daar ge staan, terwijl beneden ijverig naar hem gezocht werd en niemand hem vinden kon. Tyrone schreeuwde zich hees, om de aandacht op zich Vervolg Sport" van pag. 2 met een hard schot H.P.C. de leiding bezorgt (10). Het D.W.R.-doel wordt steeds bedreigd en na een goed aangegeven bal van Sipkema weet Eldering met een mooi schot Kollerie te passeren (20). Dan komt D.W.R. sterk naar voren en het is Pietersen die met een onhoud baar schot de achterstand verkleint (21). Doch voor de tweede maai Iaat H.P.C. zich niet terugdringen en met een fraaie doorslagbal scoort Eldering het derde doelpunt (31), om direct na het uitzewemmen er met een hard schot 41 van te maken. Na de rust is D.W.R. iets meer in de aanval. Als Van Zadel door kramp en Eldering wegens een overtreding het water moeten verlaten krijgt D.W.R. een goede kans om te scoren. Schalkwijk stopt op keurige wijze de harde schoten, maar moet toch zwichten voor de grote druk op zijn doel en kan dan het mooie schot van Kollerie niet houden (42). Als ook Derx het water wordt uitgezonden wordt door middel van Kollerie de stand op 43 gebracht. Na het uitzwemmen is H.P.C. het eerst bij de bal en via Ten Hacken gaat de bal naar Elde ring; hij wordt echter gehinderd door Seubring die het water wordt uitgestuurd. Eldering neemt de strafworp, die door Kollerie wordt gekeerd; ogenblikkelijk is de H.P.C.'er bij de bal en nu begaat de DAV.R.-keeper de fout hem aan te vallen, zodat ook hij het water wordt uitgezonden. Het valt Eldering niet moei lijk het vijfde en laatste doelpunt te scoren. Deze wedstrijd, goed geleid door Jan de Vries, was, hoewel enigszins fors gespeeld, on getwijfeld de snelste en spannendste van deze avond. H.P.C. II—V.Z.V. I 5—3. Schaken GROTE ZEGE VAN HEEMSTEDE II. Voor de competitie van de Noordhollandse Schaakbond speelden de reserve-tientallen van Heemstede en Haarlem een wedstrijd, die een grote zege voor de Heeinstedenaren op leverde: 73. De gedetailleerde uitslag luidt: Heemstede II—Haarlem II. 1. Van der Lint—De Jonge 1—0 2. RoosjenVan Es 01 3. Van Aken IISchippers 10 4. SchusterKruit 1 0 5. Tuinder- -Van der Hoeff Z2V2 6. SmitsHoeben SrV2V2 7. Van Beek--Ouwerkerk 1-0 8. KuykenHessel V2V2 9. KatVan Weert 10 10. KleinMevr. Onvlee V2V2 Totaal73 Weenink III (Beverwijk) kwam tegelijkertijd bij Heemstede V op bezoek en deze strijd eindigde voorlopig in een 5—4 uitslag voor de Beverwijkers, met één afgebroken partij, welke arbitrair zal worden Deslist. IJSVERENIGING „DE VOLHARDING". Oranjefeestavond. De IJsvereniging „De Volharding" organiseert op Zaterdag' 29 Januari een Oranjefeestavond in het Verversingshuis in Groenendaal met medewerking van het bekende Nibbering gezel schap. De avond wordt gevuld met muziek, humor, dansen en andere attracties. Kaarten voor leden en introducé's zijn tegen billijke prijs verkrijgbaar bij de heren W. Vogel, Binnenweg 14, T. G. Tromp, Jac. v. Campenstr. 19 en G. J. Arnold, Jac. v. Campenstr. 33. DRIEJARIG KINDJE VERDRONKEN. Woensdagmiddag is het driejarig zoontje van de fam. Kuiper, wonende Talmastraat 19 alhier, vermoedelijk spelende te water geraakt en ver dronken. PROPAGANDA WIJ leven nu eenmaal in een tijd, dat doeltref fende propaganda ook zelfs voor een culturele vereni ging als het HEEMSTEEDS GEMENGD KOOR H.O.V. gebiedend noodzakelijk is en het spreekt dus ook vanzelf, dat èn leden èn bestuur naast de practische beoefening der zangkunst, op allerlei wijze bekendheid trachten te geven aan doel en streven van hun Koor. Wij denken hier in de eerste plaats aan de niet genoeg te waarderen propaganda van elk lid individueel. Vooropgesteld worde, dat goede propaganda door leden alleen dan mogelijk is. indien de vriendschap en liefde voor hun koor niets te wensen overlaten en leden en bestuur eendrachtig samenwerken tot groei en bloei hunner vereniging. Ongetwijfeld zal zich bij U, geachte Lezeres sen en Lezers, de vraag opdringen: is het in terne verenigingsleven van Heemsteeds Ge mengd Koor „Houdt Onderling Vriendschap" zo ideaal, dat ieder lid tevreden kan zijn? Het zou ongetwijfeld van te veel optimisme getuigen, indien wij deze vraag met een vol mondig „Ja" zouden beantwoorden, maar wij kunnen U de verzekering geven, dat de onder linge samenwerking menige vereniging ten voorbeeld gesteld zou kunnen worden, en U zult het met ons eens zijn, dat dit een eerste vereischte is voor een hecht en sterk vereni gingsleven. Hoe werkt nu de individuele propaganda? Wanneer b.v. een onzer leden meent onder kennissen of vrienden een liefhebber(ster) van zang ontdekt te hebben, wordt getracht deze te doen toetreden als lid van hun Koor, wat in de regel niet zo heel gemakkelijk gaat, aangezien daartoe heel veel overredingskracht nodig is, want voor de meesten geldt altijd nog het grote bezwaar, van de z.g. eerste stap tot het lid maatschap, waarbij de vreemde omgeving en al die onbekenden een voorname rol spelen. Gelukkig is het onze leden ten volle toever trouwd hen over dit voornaamste bezwaar heen te helpen en gelukt het dan ook meestentijds zo'n toekomstig lid te bewegen op een Dinsdag avond zijn schreden te richten naar het repetitie lokaal van Fleemsteeds-Gemengd-Koor, Protes tants Jeugdhuis, Heemsteedsche Dreef, nabij de haven, waar van 8 tot 10 uur de repetities wor den gehouden onder de bekwame leiding van den Dirigent, den heer Arisz. Eenmaal kennis ge nomen van de gezellige en intieme sfeer die daar heerst en daarbij niet te vergeten het pret tige repeteren, is het ijs spoedig gebroken en voelt zo'n toekomstig lid zich weldra geheel thuis in het grote en hechte H.O.V.-gezin. Ja, aandachtige Lezeressen en Lezers, zo nu werken onze H.O.V.'ers; het dwingt bewondering af hen in actie te zien, zich echt gevende voor de be langen hunner vereniging en zo zonder veel om slag vrienden en kennissen er toe brengende lid te worden van Heemsteeds Gemengd Koor H.O.V. (Adres secretaris Bankastraat 63). Rest ons nog, de propaganda uitgaande van ons secretariaat voor propaganda Abr. Kuyperstraat 19, het zou veel te veel ruimte vergen, deze van A tot Z met U te behandelen, waarom wij volstaan zullen met de propaganda t.b.v. nieuw gevestigde gezinshoofden. Zij, die zich metterwoon in Heemstede vesti gen, een opgave treffen wij wekelijks aan in de Eerste Heemsteedse Courant ontvangen binnen enige tijd een schrijven, waaruit wij het voornaamste hier even releveren: „Bij de vestiging in onze zo mooie Gemeente Heemstede, roept het Heemsteeds Gemengd Koor H.O.V. U en de uwen een hartelijk welkom toe, en maakt daarbij van de gelegenheid ge bruik U iets aangaande bovengenoemd Koor mede te delen. Sedert 6 jaar bestaat dit Gemengd Koor, dat zich ten doel stelt de zang te bevorderen en te propageren. De repetities, die uitmunten door gezelligheid, worden gehouden des Dinsdagsavonds van 8 tot 10 uur in het Protestants Jeugdhuis, Heem steedsche Dreef nabij de Haven. De contributie is zo laag mogelijk gesteld en bedraagt ƒ0.20 per week, terwijl U reeds met een donatie vanaf ƒ0.10 per maand deze Ver eniging kunt steunen. Wij zullen het op zeer hoge prijs stellen, indien U ook uw huisgenoten met bovenstaand in kennis wilt stellen. Ten einde U desverlangd meerdere inlichtin gen te kunnen verstrekken, zullen twee bestuurs leden de vrijheid nemen zich een dezer dagen ten uwent te vervoegen." Het spreekt van zelf, dat niet iedere brief resultaat oplevert, maar dit neemt toch niet weg, dat reeds goede resultaten werden bereikt en er is dan ook geen enkele reden te veronderstellen, dat deze in de naast toekomst uit zullen blijven. Deze vorm van propaganda beoogt niet alleen het aanwerven van nieuwe leden en donateurs, maar is tevens een uitstekende manier de nieuwe bewoners kennis te geven, dat Heem stede naast het vele, op ander gebied, hen van tijd tot tijd ook op het terrein van Koorzang iets goeds kan bieden door middel van concerten e.d. Al met al geloven wij zeker, dat het Heem steeds Gemengd Koor mede een schakel vormt in de keten van het goede, dat het wonen in Heemstede zo aantrekkelijk maakt. Geachte Lezeressen en Lezers, die menen onder hun familie of kennissenkring liefhebbers van zang te hebben, kunnen ons een buiten gewoon groot genoegen doen, door ons aan die adressen te helpen. Een briefkaartje of monde linge mededeling aan de afd. Propaganda, Abr. Kuyperstraat 19, of aan het adres van den Secretaris, Bankastraat 63 en het komt in orde. Wij eindigen met een woord van dank aan de Redactie en een „Zingt mee met de H.O.V.". Namens het Bestuur: de Secretaris afd. Propaganda, Abr. Kuyperstraat 19. Gemoedelijk. Het stadje had bezoek van een circus ge kregen. De grootste sensatie daarvan was een kooi, waarin een tijger en een schaap vriendelijk te zamen huisden. „Hebben die dieren nooit eens ruzie?" vroeg een der belangstellende toeschouwers. „•O, heel zelden," antwoordde de dierentem mer, „en als het eens gebeurt, duurt het hoog stens een paar minuten." „Zo kort? En dan?" „Dan kopen we natuurlijk een nieuw schaap!" te vestigen, maar men hoorde hem niet. En tóén men hem eindelijk hoorde, begreep geen mens, waar hij eigenlijk zat. Tenslotte werd ook dat ontdekt en wel op het juiste ogenblik, want de arbeiders waren net bezig, de lift die men niet meer nodig had weer af te breken Boer Krelis stond voor de deur van zijn stal en wreef zich de stoppelige kin. „De stal wordt te klein," mompelde hij voor zich heen, „en als het kalf komt, dan gaat 't helemaal niet meer. En voer is er maar genoeg tot Kerstmis. Dan zit 'r dus niks anders op dan de bles te ver kopen, hoe 't me ook aan 't hart gaat van dat mooie beest." Op dit ogenblik hoorde hij zich aanroepen door boer Hannes: „Ha, Krelis! Hoe gaat 't, hoe staat 't leven, buurman? Hoe staat 't met de beesten?" En zonder een antwoord af te wachten, kwam Hannes aangestapt. Niet uit nieuwsgierigheid, want hij was op zoek naar een koe, omdat hij er een door ziekte verloren had. ,,'t Gaat, Goddank!", antwoordde Krelis. „Een beetje vol is 't wel bij jou daar," zei de ander en keek in de stal. „Hier zou 't geen kwaad kunnen een beetje plaats te maken." „Een mens geeft alleen maar weg, wat ie niet houden kan," gaf Krelis terug, „als 't te klein wordt, gaan we vanzelf bij bouwen." „Pas op, buurman, bouwen kost geld, veel geld!" zei Hannes. „E11 dan, nu 't voer zo krap is van 't jaar! Hoe lang kom jij ermee toe?" Krelis bleef stokstijf staan en hield zijn lippen stevig op elkaar. Die wil me uithoren, dacht hij, maar dan is hij toch aan 't verkeerde kantoor terecht gekomen. En hij denkt, dat ik er niets van afweet, da thij een koe zo nodig heeft als wat! Na een paar trekken aan zijn pijp zei hij ein delijk: ,,'k Heb niet te klagen, 'k Haal 't makke lijk tot 't voorjaar met 't voer." Toen de ander daarop niets zei, voegde Krelis er een ogenblik later aan toe: „Hoe vind je die bles daar? Die mag er zijn, wat!" Hannes, die zich al die tijd juist naar deze koe de ogen bijna uit het hoofd had gekeken, antwoordde: „Jaja, geen kwaad beest. Je hebt 'r zeker over?" „Wie zegt dat nou?", weerde Krelis snel af en deed erg verbaasd. „Nee, die zou ik juist voor geen geld kwijt willen." Nog een poosje stonden de twee zo zwijgend in de stal te kijken. Krelis wist, dat Hannes een koe nodig had en Hannes wist, dat Krelis er een verkopen wou, maar met geen tang zou een van de twee dat uit den ander hebben gekregen. Dus scheiden ze met een: „Nou, aju!" Krelis blies de rook tussen zijn tanden door en bromde in zichzelf: „Dat zat hem zo glad niet, mij die koe af te troggelen!" Hannes intussen bleef achter een heg langs de weg staan, keek nog eens om en dacht: Dat kon een kind snap pen, dat ie mij die koe wou aansmeren! Nog geen kwartier later kwam de veehande laar Siedelman voorbij. „Hedaar, Siedelman, kom 's hier!", riep Krelis hem toe. De veekoopman kwam en vroeg: „En, heb je wat te verkopen?" „Dat niet," antwoordde de boer. „Maar ik wou graag es van je weten, wat er nou wel voor een koe, zoals die bles daar, betaald wordt." De koopman keek de koe eens aan en vroeg: „Wat wou je d'r voor hebben, boer?" 250 pop, geen cent minder. Voor die prijs kan ik 'r elke dag kwijt aan Hannes, want die heeft juist een koe nodig." „Twee honderd," zei de veekoopman, haalde zijn portefeuille voor de dag en telde vier brief jes van vijftig voor Krelis neer. De boer schudde het hoofd: „250 pop en geen cent minder!" „Dus 225!", zei Siedelman ongeduldig en eer de boer het nog goed en wel begrepen had, stond hij met 't geld in z'n hand, en had de koop man de koe reeds bij de halster. Krelis keek hem na en bromde: „Twee hon derd vijf en twintig gulden, 't is zonde voor zo'n mooi beest!" Maar toen kneep hij zijn ene oog dicht en voegde eraan toe: „Maar Hannes heeft me toch lekker niet te pakken gekregen!" Siedelman was intussen al op weg naar Hannes. Je hebt een koe nodig, heb ik gehoord. Wat denk je van deze bles hier?" De boer hief afwerend de handen op. „Wie- heeft je dat verteld, dat ik een koe nodig heb?" ,,'t Is een mooi beest," antwoordde daarop de koopman, „ik heb bij Krelis moeten loven en bieden, als de duivel om 'n zieltje. Wat geef je me d'r voor?" De boer kon weer geen oog van de koe af houden, maar hij zei: „Nóu in déze tijd een koe kopen? Ik zou wel gek lijken!" „N011, 300 pop, Hannes, en geen cent minder!" ging de veehandelaar onverstoorbaar voort. „Zeg, ben je niet wijs?! Drie honderd gulden, dat zou m'n ondergang zijn! Twee honderd vijf tig zou 't uiterste zijn!" „Dus 275, Hannes, je hand erop!" En voor de boer nog recht wist wat er ge beurde, was de koop op handslag gesloten, 't Geld had hij boven op zijn kamer al een week klaar liggen. Toen de koopman weg was, krabde hij zich eens op 't hoofd: ,,'t Is zonde en jammer, 275 gulden voor die koe!" Maar toen kneep hij z'n ene oog dicht en voegde eraan toe: „Maar Krelis heeft me d'r toch lekker niet in laten vliegen!" DAMESKAPSALON ZANDVOORTSCHELAAN 156. - Tel. 26405 NIEUW PERMANENT SYSTEEM Draad- en stroomloosf 5. Eugène permanentf7.50 dat wij ons belasten met de uitvoering van ALLE voorkomen de werkzaamheden - Reparaties vlug en billijk - Diverse soorten Hout, Triplex, Asbest, Asphaltpapier, Car- bolineum, Tuintegels en andere bouwmaterialen door ons tegen billijke prijzen worden geleverd Uw adres voor vlaggen en stokken Alle maten en prijzen Gediplomeerd Coiffeuse Heerenw. 23c. H'stede, tel. 28097 Permanent Wavef 3. Wasschen, Watergolff 0.85 Wasschen, knippen en onduleeren f 1. Zeer billijke prijzen Manicure Pedicure GEZICHTSMASSAGE WITTE JASSEN WASSCHEN LANGE 25 CENT EN STRIJKEN KORTE 20 CENT BLEEKERSVAARTWEG 45 - HEEMSTEDE - TELEFOON 28372 KANAALWEG 3 5* Reparatie-Inrichting voor Machines en Werktuigen Licht Constructiewerk- Pijpleidingen en Siersmeed- erken - Electrisch Lasschen - Metaal Draaien enz. Ridderstraat 18 HAARLEM TELEFOON 13310 HAARLEM ANEGANG 38-40 - TELEF. 10347

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 5