p de Vrouw De Dame, die zich Bancroft noemde TWEEDE BLAD Vervolg Plaatselijk Nieuws V o Over Tomaten ERRES MAAI- MACHINES LEWENSÏEIN, Kruisstr. 42,Haarlem Ïel.l24h Is het gewenst vruchten tussen de maaltijden in te eten? ff STOF ZUIGERS •24 MAART 1938 No. 12 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 MELKVERSTREKKING OP DE SCHOLEN Het vorige jaar werd in navolging van een aantal gemeenten in ons land ook te Heemstede een proef genomen met melkverstrekking aan schoolkinderen. Deze proef bepaalde zich tot de openbare lagere school aan de Voorweg. Het resultaat in zó gunstig geweest, dat het gemeentebestuur heeft gemeend de verstrekking van melk aan de leerlingen op alle scholen in de gemeente te moeten bevorderen. De regeling van deze melkverstrekking is op gedragen aan een schoolmelkcomité, dat ver leden week Dondei dagavond in het R.K. Verenigingslokaal een bijeenkomst had ge organiseerd van de ouders en verzorgers der schoolgaande jeugd, teneinde deze zoveel mogelijk te doordringen van het nut der melk verstrekking aan kinderen tijdens de schooluren. Deze avond was speciaal bestemd voor de ouders van leerlingen der Bijzondere R.K. Scholen; Vrijdagsavonds werd voor de ouders van leerlingen op de overige scholen nog een tweetal bijeenkomsten gehouden, in het gym nastieklokaal van de Dreefschool aan het Julianaplein. De burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn, voorzitter van het schoolmelkcomité, sprak een openingswoord. Spr. had gehoopt, dat voor deze avond meer belangstelling zou bestaan, maar blijkbaar waren de afwezigen reeds vol komen overtuigd van het nut van melkverstrek king op de scholen. „Men moet," aldus de burgemeester, „deze melkverstrekking niet be schouwen als schoolvoeding. In veel gezinnen wordt niet voldoende aandacht geschonken aan een rustig ontbijt. Maar ook waar dit wel het geval is, werkt het verstrekken van L. melk in het vrij kwartier op school gunstig op de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van het kind. De melk wordt verstrekt in flesjes met een rietje, waardoor de kinderen niet anders dan langzaam kunnen drinken. Desalniettemin behoeft de gehele melk- drinkerij bij doelmatige organisatie niet meer dan enkele minuten te kosten. De schoointelk- verstrekking vergt natuurlijk van de gemeente financiële offers, maar die heeft het gemeente bestuur graag over voor de gezondheid van de schoolgaande kinderen." Vervolgens hield de heer C. H. W. van der Ven, propagandist van het centrale schoolmelk comité te 's-Gravenhage een causerie, waarin hij o.m. wees op de noodzakelijkheid van een algemene deelname, ook van de beter ge situeerden. Voor hen is de prijs niet hoger dan die van gepasteuriseerde melk, die langs de straat wordt verkocht en hun deelname drukt de prijs voor de minder gesitueerden. Hierna werd de film: „Twee minuten stilte'' vertoond, die een duidelijk beeld gaf van de wijze, waarop de melkverstrekking op de scholen in verschillende plaatsen geschiedt. Na afloop dankte de burgemeester den heer v. d. Ven voor zijn leerzame causerie en zijn expli catie bij de film. AANRIJDING OP DE HEERENWEG. De vorige week Woensdag had een verkeers ongeval plaats tegenover het R.K. Jongenshuis aan de Heerenweg. De 10-jarige wielrijder N'. A. T., wonende op de Binnenweg alhier, stak zonder een teken te geven plotseling de weg over, terwijl een auto, bestuurd door Mevr. M. C. V., uit de richting Den Haag naderde. Om den knaap te ontwijken zwenkte de be stuurster naar rechts en botste daarbij tegen een boom terzijde; van de weg, waardoor de dame een hoofdwonde bekwam en op advies van Dr. Tombrock naar het Diaconessenhuis werd gebracht. De auto was zwaar beschadigd. Het jongetje bekwam een bloeduitstorting in het been en werd per auto naar zijn woning vervoerd. RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. Telef.nr. Gidsvermelding. 29704 Kaar, L. J. van het; Fr. Schubertl. 56. 29705 Maison Jenny, Timorstraat 67. 29706 Pestman, J. H.; Vechtstraat 6. 27301 Westra, P.; Zandvoorter Allee 20. Van groente tot vrucht. De mededeling, in een van de grote bladen, dat overschotten van de tomaten-oogst als vee veevoeder werden aangewend, heeft enkele ge moederen verontrust. Gelukkig is gebleken, dat het slechts partijen betrof, die voor menselijk gebruik minder geschikt waren. Ten onzent worden enorm veel tomaten ge kweekt, doch het binnenlands gebruik, ofschoon toegenomen in de laatste jaren, is toch eigenlijk niet belangrijk. In de arbeidende stand is het eten van tomaten heel wat minder verspreid, dan bijvoorbeeld in België, waar, ook in de maanden, dat er geen verse tomaten te krijgen zijn, het verbruik van geconserveerd tomaten- moes tot in grote hoeveelheden loopt. Van recente datum, en vooralsnog beperkt, is in ons land het drinken van tomatensap en het toevoegen daarvan aan cocktails. De tomaat, die ook wel paradijsappel, pomme d'or of pomme d'amour genoemd wordt, is af komstig uit Mexico, waar zij Tumati, d.w.z. zonnekogel, heet. De Engelsen hebben de tomaat naar Europa overgebracht en via de Noordzee is zij naar het vasteland gekomen. De cultuur heeft in verschillende landen een enorme uitbreiding ondervonden, en wanneer men die waarneemt, dan kan men nauwelijks geloven, dat in de 18e eeuw een enkele plant met ongeveer 250 gulden werd betaald. Dat tomaten gezond zijn, daarover zijn allen, die er van houden, het wel eens. Wij weten, en als we het niet weten, vertelt men het ons wel, dat de tomaten vitamines en minerale stoffen bevat, die nuttig zijn voor de opbouw en het onderhoud van ons lichaam. De tomaat dan bevat de vitamines A en B, en terwijl sommige voedingsstoffen bij het koken aan vitamine-gehalte inboeten, schijnt dit bij de tomaat, onder de inwerking van de zuren, die zij bevat, slechts in geringe mate het geval Maar het is vooral de smaak der tomaten, die de thans gewonnen populariteit verklaart. De tomaat behoort tot die voedingsmiddelen, die men moet „leren" eten. Dat is op het vasteland van Europa heel langzaam gegaan; het eigen lijke algemeen gebruik is nog maar een goede eeuw oud en was aanvankelijk miniem. De schrijver dezer regelen heeft ettelijke jaren ge leden in een tomaten-kas in het Westland een bejaarden arbeider aangetroffen, die daar al mensenleeftijd lang werkte en nog nimmer een tomaat had geproefd! Met verbazing zag de man toe hoe de bezoeker een rijpe tomaat plukte, afwreef met zijn zakdoek en er daarna gretig in heet. Maar de „gourmet" weef, dat die arbeid het aan het verkeerde einde had. Hij schaart zich aan de zijde van den vermaarden Fransen gastronoom ürimod, die schreef, dat men van vlees van middelmatige kwaliteit nog een lekkernij kan maken door middel van tomaten-saus. Hieruit volgt reeds, dat de tomaat en ook de manier waarop zij in de keuken verwerkt wordt, toont dit aan als een groente én als een toespijs, wordt beschouwd. Niet als een vrucht. Evenwel zal het wellicht niet lang méér duren, of we komen er toe om de tomaat als dessert te nuttigen, zoals een appel of een peer. De wetenschap is al 'op weg om van de tomaat een vrucht te maken. Reeds sedert jaren is men in Duitsland met dit vraagstuk bezig, inzonderheid in het Kaiser Wilhelm Instituut voor botanisch onderzoek te Müncheberg. Met de wetten van de door Mendel gevonden erfelijkheids-theorie gewapend, is men er in geslaagd, van de tomaat een zeer bruikbare vrucht te maken. Men heeft daartoe niet minder dan twintig- tot dertigduizend planten gebezigd en de resultaten van krui singen niet beoordeeld naar de smaak, doch naar de scheikundige samenstelling der vruch ten, speciaal wat het suiker- en het zuurgehalte betrof. Jaar in jaar uit was een onderzoek nodig in hetzelfde stadium van rijpheid, om juiste ver gelijkingen te krijgen. Men bemerkte nu, dat een in het wild groeiende tomaat vruchten kreeg, die wel is waar een groot suiker- en zuur gehalte bezaten, maar die klein van stuk bleven. Daarop is men begonnen aan kruisingen van deze planten met andere, die grote vruchten op leveren en men heeft daarmede bereikt, dat men thans een zoete, of liever zoetzure tomaat kan kweken, die niet alleen een mooie, maar tevens een smakelijke vrucht levert, met een suiker gehalte van ongeveer 10 pCt., dus ongeveer het minimum, dat men bij appelen en bij peren waarneemt. Het zuurgehalte van het nieuwe „fruit" stemt intussen overeen met dat van nor male appelen- en perensoorten en van sinaas appelen. Zoals men ziet, er is dus een reeds belangrijk te noemen resultaat verkregen en de voortge zette proeven zullen de rest doen en de cultuur mogelijk maken van een volkomen bevredigend product. Zijn er ook in ons land, met zijn uitgebreide tomaten-cultuur, reeds dergelijke proeven ge nomen? Vermeerdering van de voor het volk in het algemeen beschikbare voorraad fruit zou voor Nederland, dat zijn mooiste en beste fruit naar het buitenland ziet gaan, geen overdadige weelde zijn. (Jéwé). Bij onze grote sortering Machines hebben wij beslag gelegd op de ALLEEN-VERKOOP van de (Ned. Fabrikaat) in elke gewenste uitvoering._ Dus naar In streken, waar de druiven groeien, heerst de algemene overtuiging, dat de plukkers zich tijdens de oogst steeds bijzonder wel voelen. De omstandigheid, dat zij gedurende hun werk naar believen en op elk ogenblik dat ze er zin in hebben, druiven kunnen eten, zou daarvan de oorzaak zijn. Uit streken, waar andere vruchten groeien, komen soortgelijke mededelingen. De wetenschap van de voeding heeft zich met die mening bezig gehouden en daarbij is ge bleken, dat deze gemakkelijk is te begrijpen en te verklaren. Een mens voelt zich n.l. bijzonder goed in staat tot w.erkeii, als het -gehalte van zijn hloed aan suike^ÉHsjjiveer constant is. Juist de suiker uit het bloed dient als bron van energie voor spierarbeid en wordt bij die arbeid trouwens ook bij geestelijke arbeid ver bruikt. In het voedsel zijn suikers (koolhydraten) aanwezig, die de mens onmiddellijk in energie (spierarbeid) kan omzetten. Bekende wielrenners en andere sportlieden hebben hun prestatie vermogen bij herhaling verhoogd, door nu en dan een klontje suiker in de mond te nemen. In vruchten komen soorten suiker voor, die ook direct door lichaamscellen kunnen worden opgenomen, zonder dat daarvoor een langdurig verteringsproces nodig is. Als men voedsel op neemt, dat zoals meestal het geval is uit eiwitten, vetten en koolhydraten bestaat, moet een diepgaand verteringsproces worden door lopen, eer het lichaam de producten daarvan kan opnemen. Het lichaam moet daaraan aan dacht wijden en is daardoor minder geschikt voor ander werk. Daarom is het doelmatig, dat wij ons be palen tot enkele malen voeding per dag en' niet elk ogenblik voedsel opnemen, zodra we daartoe maar de geringste lust voelen. Met vruchten is het iets anders. Rijpe vruchten vergen van de spijsverteringsorganen bijzonder weinig. Boven dien bereikt men door het eten van vruchten, dat het bloedsuikergehalte tijdens het werk op peil blijft. En daarbij is het prestatievermogen gebaat. Daar komt bij, dat het hoge watergehalte van de vruchten voor een voortdurende door spoeling van het lichaam zorgt, zodat on gewenste „slakken" zo spoedig mogelijk worden verwijderd. Reeds op zich zelf is dat voor iedereen goed en het wordt door het eten van vruchten op aangenamer wijze bereikt dan door het drinken van grote flessen vocht. Het is derhalve zonder twijfel gunstig voor de gezondheid, als men, tussen de maaltijden in, vruchten eet. Dit is trouwens een zeer alge mene gewoonte, uie voor andere voedings middelen niet geldt. Het lichaam voelt als het ware instinctief, dat het goed voor hem is. Natuurlijk schaadt overdrijving ook hierbij. Meer dan normale hoeveelheden moet men niet eten: want een te groot gebruik van vruchten tussen de maaltijden in, zou op de opneming van voedsel bij de maaltijden een ongunstige j invloed uitoefenen. In die tijden van het jaar, waarin verse vruch ten in grote hoeveelheden beschikbaar zijn, zal men van het gebruik daarvan, tussen de maal tijden in, slechts genoegen beleven. Dr. W. SCH. AMERfKAANSE REUKSTOFFEN. Het bericht komt uit Amerika en moet dus onder zeker voorbehoud worden aanvaard dat een Amerikaans scheikundige er in geslaagd is, na jarenlange proefnemingen, uit bekende vruchtensoorten de reukstoffen af te scheiden en die geschikt te maken voor de fatjricage van parfums. Indien dit bericht op de feiten berust, dan zouden zich, vooral in een land als het onze, nieuwe perspectieven openen zowel voor de bereiding van likeuren als voor de industrie der zogenaamd alcoholvrije dranken, om van andere niet te spreken. De reukstoffen van sinaas appelen, mandarijnen, grape fruit, ananas, komen dan evenzeer in aanmerking als die van onze inlandse vruchten: aardbeien, frambozen, pruimen, perziken, abrikozen. Het komt er maar op aan, een eventueel patent aan te kopen of licenties te verwerven voor de werkmethode. Natuurlijk wordt thans het procédé nog streng geheim gehouden. Maar het is duidelijk, dat het van grote economische betekenis zou zijn, ook voor ons land, vooral in jaren met overvloedige vruchtenoogsten, waarop wij, het moet erkend, niet zo heel dik wijls te roemen hebben. Er is evenwel reden om te vermoeden, dat het procédé niet goed koop is, maar reeds thans komen natuurlijke aroma's alleen in aanmerking bij de bereiding van de dure soorten dranken. Voor de industrie der kunstmatige reukstoffen, waaronder er zijn, die ook niet bepaald goedkoop mogen worden genoemd, schijnt het nieuwe procédé voorals nog geen concurrentie mede te brengen. ALLEEN TURFMARKT ZO TELEF. I5J38 BETROUWBARE WASEMS VANAF. r. 5" P DAS HONING ALS GENEESMIDDEL. De honing heeft van oudsher als kinder voeding een bijzonder goede naam. Voorstan ders van honing als kindervoedsel beweren zelfs, dat zij driemaal zo voedzaam is als rund vlees. Doch niet alleen als voedingsmiddel mag de honing aanspraak maken op onze waar dering. De donkere honing, die meer mineralen bevat dan de lichte, is zeer bevorderlijk voor de groei der kinderen en is een waarborg voor de vorming van een krachtig en gezond beenderstelsel. Honing moet men vooral ook bij kinkhoest aan de kinderen geven. Verder is het bij tal van andere lichamelijke ongemakken een zeer aangenaam en doeltreffend geneesmiddel. De honing mag echter niet verhit worden, omdat daardoor de vitaminen en honingfermen- ten, die een geneeskrachtige werking uitoefenen, gedood worden. Dat er ook vergiftige honing bestaat, zal slechts weinigen bekend zijn. Toch bericht reeds de Griekse schrijver Xenophon van een ver giftiging door honing, waarvan een Grieks sol daat het slachtoffer was geworden. Honing- vergiftiging kan zich echter alleen voordoen met door hommels verzamelde honing. Want van vele planten zijn honing en stuifmeel ver giftig, doch met bijenhoning behoeft men hier voor nooit bevreesd te zijn, want de bijen be zoeken dergelijke planten niet. SUCCESPATROON 1597. Prijs 0.30 per patroon, plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Beide jacket-blouses kunnen zoowel van min of meer kostbare als eenvoudiger weef sels gemaakt worden; afhankelijk van hun bestemming. Het bt/zenste model b.v. A. is geschikt om van wollen om matte zijden ZONDER CHAUFFEUR crêpe gemaakt te worden, b.v. zwart met rcode knoopjes en zelfde kleur satijnen bies als halsafwerking. De lange mouwen kunnen langs de streep afgeknipt worden, indien men de voorkeur geeft aan halflange. Langs onderkant worden dan eenige un.- naadjes gestikt. Zelfs als morgenblouse kan men dit model van gebloemd flanel maken. E is kort, en heeft een mooie aanslui tende lijn en kan b.v. van rood laken ge maakt worden met zwarte kloopjes of van jagertgioen fluweel. Naar verkiezing inge zette zakjes, waarvoor strepen op de pa- truondeelen zijn aangegeven. Zeer gekleed is deze getailleerde blouse van satijn in turqois, carmijn of emerald op een lange zwart satijnen "ok of van lamé. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 56, Don Haag. in diverse prijsklassen 111:1:1* 1\ Groote Houtstraat 99 RECEPT. CITROENRIJST. 250 gram rijst, tikje zout, 200 gram suiker, 6 eetlepels citroensap, desverk. '/2 d.L. rum of likeur, 2 bladen rode gelatine, citroenschil. De rijst wordt herhaaldelijk gewassen, b.v. in een zeef onder stromend water, ruim tweemaal zo veel water wordt aan de kook gebracht met 'n tikje zout en citroenschil, daarna de uit gelekte rijst er instrooien, weer aan de kook brengen en op een asbestplaatje zachtjes gaar koken, suiker er door roeren, het citroensap en de rum, tenslotte wordt de gelatine, die men vooraf geweekt heeft in koud water en uitge knepen is om het overtollige water te ver wijderen, opgelost in y2 theekopje kokend water en eveneens door de rijst geroerd, waar de citroenschil uit verwijderd wordt en daarna in een glazen schaal wordt overgebracht. 1) FEUILLETON Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) De dame, die zich Bancroft noemde. Mister L. G. Bancroft, de Amerikaanse olie magnaat, heeft nog nooit een voet op Engels grondgebied gezet. Desondanks kent elke Engelsman zijn naam even goed als die van den Prins van Wales, want niet minder dan 850.000 benzinepompen door het ganse Verenigde Koninkrijk bevatten in schreeuwende kleuren de letters, welke te zamen de naam L. G. Bancroft vormen. Op mooie zomerdagen, wanneer duizenden auto's langs de wegen snorren, leveren de reservoirs van Bancroft's pompen vaak meer dan een millioen liter benzine. De slangen van deze pompen monden uit in lange, gele pyrami- des van staal, die in de volksmond „suiker broden" worden genoemd. Zij zijn in Engeland overal te vinden, zowel bij elke straatkruising in het hartje van Londen, als in de provincie steden en op het platteland. Op regelmatige afstanden van 10 K.M. zijn zij geplaatst langs de wegen die in het oosten parallel lopen met de kust, in het westen de vlakte doorsnijden en zich als smalle serpentines door de bergen van Schotland slingeren. En op elk van deze 850.000 gele suikerbroden zijn in grote, vuurrode letters de woorden aan gebracht: Hebt u benzine nodig? L. C. Bancroft heeft de beste benzine ter wereld! In de namiddag van de 13e Februari werd aan de woning van den oliemagnaat L. G. Bancroft een telegram bezorgd, waarin niemand minder dan de chef van het Londense Hoofdbureau van Politie, Scotland Yard, de geadresseerde verzocht omgaand de verblijfplaats van zijn dochter Evelyn mede te delen. Dit merkwaardige verzoek wekte dusdanig de verbazing op van Mr. Bancroft, wiens dochter de winter in Florida doorbracht, dat hij zich on middellijk telefonisch met Scotland Yard in ver binding stelde. Daarbij vernam hij, dat een jongedame, die in Savoy Hotel te Londen lo geerde, zich voor zijn dochter uitgaf. De groot ste modehuizen van de City hadden niet geaar zeld deze telg van den oliemagnaat de duurste toiletten te leveren en een juwelier had haar zelfs een paarlen halssnoer ter waarde van 500 pond toevertrouwd, zonder dan ook maar een penny vooruitbetaling te eisen. Mr. Bancroft werd door Scotland Yard echter gerust gesteld met de verzekering, dat deze avonturierster, die de vlekkeloze naam van zijn dochter misbruikt had om eerzame zakenlieden op te lichten, onmiddellijk in arrest zou worden gesteld. En op de avond van de 13e Februari werd ten huize van Lady Astor te Londen ter ere van haar illustre gast, Evelyn Bancroft, een Vene- tiaans feest gegeven. Nog diezelfde avond n.l. zou de verloving van de dochter van den olie magnaat met Lord Berry Davis bekend worden gemaakt. De jongedame, die zich Bancroft noemde, droeg, ter gelegenheid van dit feest, een zeer flatteus, staalblauw Julia-toilet. Haar bruin, krullend haar, in het midden gescheiden, werd bijeen gehouden door een net van gouddraad. Haar donkere, mooie ogen hadden af en toe een zo dromerige uitdrukking, dat het leek, alsof hun bezitster, die zeker niet ouder was dan 20 jaar, zich van haar omgeving nauwelijks bewust was. Het ouderwetse, zeer getailleerde toilet deed haar slanke, sierlijke figuur figuur nog jeugdiger schijnen, kortom, zij was een Julia, zoals Shakespeare zich die gedroomd moet hebben, toen hij Romeo's hartstochtelijke liefdesverklaring neerschreef. De vermeende Evelyn Bancroft had aan de schitterende tafel, die zo vele gasten van rang en naam verenigde, de ereplaats naast Lady Astor. De gastvrouw was in vlammend purper gekleed en geleek een groot-inquisiteur uit de Renaissance-tijd. Haar perkamentkleurig gelaat was doortrokken van honderden rimpeltjes. Twee scherp naar voren stekende jukbeenderen, de haviksneus en de scherpe blik van haar dicht naast elkaar staande ogen deden Lady Astor strenger en ongenaakbaarder schijnen dan zij ln werkelijkheid was. Aan haar linkerzijde zat een waardige kardi naal, die een Catharina de Medici in een witte, kostbare atlasrobe als tafeldame had en een bedelmonnik in bruine pij, wiens embonpoint en bolrond gezicht niet bepaald van onthouding getuigden, was in een levendig discours ge wikkeld met een Lucretia Borgia van zeldzame schoonheid. De tafel bood een schitterend schouwspel; slechts de oudere dames en heren waren in avondtoilet verschenen. Geruisloos bewogen de bedienden zich door de zaal. Voor hen maakten verleden en heden geen verschil. Zij schreden met een onbewogen uitdrukking op hun effen gezicht door de eeuwen heen, van Lucretia Borgia naar Tor- quato en van Casanova naar de eerwaardige, oude dame in het zwart kanten toilet. Evelyn Bancroft scheen zich uitstekend te amuseren. Zij onderhield zich zeer opgewekt met haar buurman ter linkerzijde, Lord Berry Davis, die als Italiaanse straatzanger verkleed was. Na het souper zou in de tuin een vuurwerk worden ontstoken. Berry en zijn tafeldame hadden reeds de gehele middag proeven ge nomen, kikvorsen laten exploderen en vuur pijlen afgeschoten tot het noodlot een donder bus te vroeg had laten ontploffen met het ge volg, dat Berry een pijnlijke brandwond aan zijn hand opliep en zijn assistente haar Julia- toilet dusdanig schroeide, dat zij genoodzaakt was de gehele avond, ook tijdens het dansen, de rok gracieus op te houden om de geschroeide plek aan de critische blik der gasten te ont trekken. Berry moest zijn gewonde hand in een doek dragen, zodat hij van zijn optreden als straat zanger moest afzien, daar hij zichzelf nu niet op de guitaar kon begeleiden. Een kardinaal, tegen wien Berry in dit verband zijn nood klaagde, prees echter de voorzienigheid, die hem en de andere gasten van Lady Astor op deze wijze voor dit ojitreden behoedde. Lord Berry had evenwel reeds spoedig een andere en hem beter passende rol gevonden. Terwijl een deel der gasten bij een partij bac hun omgeving vergaten en een ander deel zich in de biljartkamer verenigde, maakte hij als vurige Romeo met zijn lieftallige Julia een wandeling door de tuin van het kasteel, waar de duisternis hen spoedig aan het oog der nieuwsgierige wereld onttrok. De maan hield zich schuil achter donkere wolkenbanken, de bomen waren nog kaal en een koude wind blies zijn ijzige adem door de tuin. De vijver, door de zon van een heldere winterdag ontdooid, begon zich nu weer met een waasdunne, doorzichtige ijslaag te be dekken. En nochtans leek het beiden, alsof geheel on verwachts de lente gekomen was. Maar niemand, behalve zij, wist het En op de 13e Februari te middernacht ver schenen twee lieren in het Savoy Hotel, waar zij zich legitimeerden als rechercheur van politie. Zij wensten Miss Evelyn Bancroft te spreken. Toen hun was medegedeeld, dat deze niet in het hotel aanwezig was, posteerde zich een van hen bij de buitendeur, terwijl de andere den portier opdroeg onmiddellijk den directeur te waarschuwen. (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 3