Gruttersweek EXTRA LAGE PRIJZEN ALBERT HEIJN I Oude Schiedammer Jenever Holland Gin- per literflesch f 3J5 ,'t Raedthuijs GARAGERABO PREDIKBEURTEN De Dame, die zich Bancroft noemde «nBREEMENS Julianalaan 14 -Tel 29280 Acc. Kant. TH. W. BLIKSLAGER ZOON Heemstede - Landzichtlaan 22 Telef. 28046 voor BELASTINGZAKEN: Postlaan 10 Telefoon 28439 I *T L/vEDTLlJIJS RAADHUISSTRAAT 46 TELEFOON 28264 „HET ADRES VOOR BETERE KWALITEITEN" per literkruik f 3.10 F. H. Kiuën 1 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT GASTHUI SVEST II HAARLEM TEL. 17266 BETROUWBARE AUTO'S voor zelfrijders (zonder chauffeur) per dag, week, maand en langer. Onze wagens zijn ALL RISK verzekerd en voorzien van triptiek Uitsluitend modellen 1937 en 1938 Zondag 22 Mei. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. A. Q. B. ten Kate. Jeugd- kerkdienst. Kapel Nieuw-Vredenhof, Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Extra collecte voor de Wijkgebouwen. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. W. Mackenzie, Pred. te Amsterdam. (Met medewerking van het Dameskoor.) Schaalcollecte voor Schulddelging. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. E. T. van den Born. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. H. C. Zondag 44b. Collecte voor Radio Bloemendaal en N.C.R.V. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. E. T. van den Born. H. C. Zondag 44b. Collecte voor Radio Bloemendaal en N.C.R.V. Donderdag 26 Mei (Hemelvaartsdag). Kapel Nieuw-Vredenhof Joh. v. Oldenbarneveltlaan V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Collecte v. Bijzondere Geestelijke doeleinden. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. Eglise Réformée Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 22 mai. a 10 h. 30: Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin. 3e Collecte pour l'Egiise. a 9 h. 15: Ecole de Dimanche. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 23 Mei 1938. Martial Moments, 2 delen, Foden's Motor Works Band Minna Nanna a Liana, Comedian Harmonists Snap je dat nou Juffrouw Snip?, Willy Walden en P. Muyselaar Tivoglio Bene, Comedian Harmonists Meisjes, daar zijn de Matrozen, Willy Walden en P. Muyselaar Communityland Medley, 2 delen, Jack Simpson met orkest Pour être heureuxchantez, Accordeonist Deprince met orkest Un soir Madame, Orkest o.I.v. Rogers met Accordeon Quand on s' promène au bord de l'eau, Accor deon Deprince met orkest C'est un peu de vous, Orkest o.I.v. Rogers met Accordeon You can't stop me from dreaming, Dansorkest o.I.v. Henry Jacques Yes, Sir, Hilde Hilde- brand met orkest Silvery moon and golden sands, Dansorkest o.I.v. Henry Jacques In der Bakerstreet, Hilde Hildebrand met orkest Pour Toi-tango, Lucienne Boyer met orkest The grodiron clubmarsch, Sousa's Band. Dinsdag 24 Mei 1938. Sousa Marches on, 2 delen, H. M. Grenadier Guards o.I.v. Miller The Barber of Seville, Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 9) Zorgvuldig zijn woorden kiezend om haar toch vooral niet te krenken, antwoordde hij, dat zij hem verkeerd begreep. Hij had er steeds naar gestreefd haar het leven zo aangenaam mogelijk te maken en het ging hem slechts aan het hart, dat zij dat niet waardeerde. Zij stond op en trad enige passen op hem toe. Een intense haat flikkerde in haar ogen. „Je bent royaal," hoonde zij, „royaal van mijn geld! Ik weet, waarom je mij m'n geld weer hebt afgenomen. Je wilt macht over me behouden en dat streven tracht je met een moreel manteltje te verbergen. Dat is het, wat me nog het meest verbittert!" Hij liep naar het raam. „Ik wil van al mijn rechten op die 50.000 pond afstand doen," zei hij zacht. „Ik zal dit bedrag bij een bank deponeren. Het zalpeinzend staarde hij in de, nu geheel in het duister liggende tuin 50.000 pondzij zullen ons kind toebehoren, Elishet zou...." Maar zij liet hem niet uit spreken. „Aha, is dat weer een nieuwe poging om je verachtelijke houding te rechtvaardigen, je armzalige figuur te redden. Maar ook daar mee zul je me niet vangen...." Savages trad van het raam terug en keek haar aan. Hij was doodsbleek. Zij had gezegd, dat ze hem verachtte en hij voelde, dat ze vanaf dit ogenblik gescheiden waren door een kloof, welke niet te overbruggen was. Zij toonde niet in te zien, dat er omstandigheden waren, die hem dwongen hard en onverbiddelijk te blijven. In haar blindheid was zij er vast van overtuigd, dat hij zich slechts uit egoïstische motieven hij wilde haar immers in zijn macht BRANDSTOFFEN sUtU*% H&óit Jtdeuc Comedian Harmonists Ja, Meneer, Willy Walden en P. Muyselaar Weana Humor, Grinzinger Schrammel Trio M'n weekend huisje, Willy Walden en P. Muyselaar Da ziag' 1' mein Rock aus, Grinzinger Schrammel Trio L'Amour d'une brune, Accordeonist Alexander met orkest Quand je serai loin de toi, Orkest o.I.v. Rogers met Accordeon Si tu tatais mon coeur, Accordeonist Alexander met orkest Quand il fera noir, Orkest o.I.v. Rogers met Accordeon Jalousie, tango, Dansorkest o.I.v. Peter Kreuder Torna a surriento, Beniamino Gigli met orkest Caravan, foxtrot, Dansorkest o.I.v. Peter Kreuder Mattinata, Beniamino Gigli met orkest La Vagabonde, valse, Lucienne Boyer met orkest Wolverine, mars, Sousa's Band. ché, Bob Scholte met orkest Jede stunde ohne dich ist eine Ewigkèit fiir mich, Das Meistersex tet - Tiroler-Potpourri-joeh-ché, Bob Scholte m. orkest Berlin bei Nacht!, Blaasorkest o.I.v. Carl Woitschach Potpourri van Holl. liedjes, Guus Brox op harmonica Ich kenn' ein Haus in Paris, Accordeonorkest o.I.v. Hans Jungher Zidor! Zidorl, Jean Vaissade met ensemble An der Waterkant, Accordeonorkest o.I.v. Hans Jungher Le rosier de Madame Husson, Jean Vaissade met ensemble - Die deutsche Nachti- gall, Grkest en koor o.I.v. Dr. Hans Schmidt Dans un hotel Garni, Jean Vaissade met ensemble Tarentelle en vendances, Jean Vaissade met ensemble Unter den Linden, H. M. Grenadiers Guards. Vrijdag 27 Mei 1938. Posthorn galop H. M. Grenadiers Guards Geh', mach die Fensterl auf, Die vier Harmo- nisten Ons pierement, Bob Scholte met orkest Vogerl, fliegt in d'Welt hinausl, Die vier Harmonisten Ik houd van een echte wals- musette, Bob Scholte met orkest Willi Oster- man Erinnerungen, Dansorkest o.I.v. Fritz Domina Viennese waltz medley, Accordeon duet Eine rote Rose, Heinz Wehner met orkest Accordeon tango's, Accordeon-duet Sechs Schlager, des Tages, Accordeon-orkest o.I.v. Prima Seal in grünen Kakadu, Heinz Wehner met orkest Liebestraum nach dem Balie, Herbert Ernst Groh met orkest en koor The Yodelling Accordeon Man, Eddie Cook met Accordeon en Piano Du, immer du sollist es sein, Herbert E;nst Groh met orkest en koor Mountain Refrain, Eddie Cook met Accor deon met Piano The bullfighters march, H. M. Grenadiers Guards. Zaterdag 28 Mei 1938. King Cotton, Arthur Pryor's Band Wir sind die Sanger!, 5 gitaars met zang Het portretje van mijn moeder, Louis Noiret met Avro-orkest An den blauen Wassern von Hawai, Gr. orkest o.I.v. Walter Fensl Het vriendinnetje, Louis Noiret met Avro-orkest - Tu veux partir, (Accordeonist Alexander met orkest Linger Longer Island, Billy Cotton met z'n Band Paquita, Accordeonist Alexander met orkest Bei mr bist du schön, Billy Cotton met z'n Band Sn weit gelit die liebe nicht, Dansorkest o.I.v. Adalbert Lutter Today is the happiest of "my life, Joseph Schmidt met LEDEN NED. INST. V. ACCOUNTANTS II i'IIIT "WTH—'6 VI M—2 i Woensdag 25 Mei 1938. Blaze Away, St. Hilda's Prof-Band Was nicht ist, kann noch werden, Das Meistersextet Als kinderstemmen door de aether klinken, Bob Scholte met orkest Die Juliska aus Buda pest, Das Meistersextet Ik weet een aardig huisje, Bob Scholte met orkest -Melodies that never die, Massed Brass Band Une nuit, Accordeonist Deprince met orkest - Drum seid heut' lustig, Harmonica-Dansorkest met koor Le peintre des montagnes, Accordeonist Deprince met orkest Trink, mein Madel, trink, Harmonica-Dansorkest met koor lm Radio gibt es heute, Dansorkest o.I.v. Eugen Wolff Gtilhwiirmchen-Idyll, Philhar.-orkest met zang Wenn Matrosen mai an Land geh'n, Dansorkest o.I.v. Eugen Wolff Gold und Silber, Philhar.-orkest met zang Bunte Reihe, Orkest o.I.v. Erich Schneiedewind Die launische Polka, Orkest o.I.v. Erich Schneide- wind William Tell, St. Hilda's Prof-Band. Donderdag 26 Mei 1938. The phantom brigade, H. M. Grenadiers Guards Ich hab' eine tiefe Sehnsucht nach dir, Das Meistersextet Hup, twee, drie-joeh orkest Ich gehjns Wasser, Dansorkest o.I.v. Adalbert Simplu: ins- W'nltr Sons, Joseph Schmidt mef orkest The Veleta, Billy Merrin met orkest - Lily of Laguna-Waiting at the Church, Billy Merrin met orkest Officer of the day, Arthur Pryor's Band. UITBREIDING AUTOMATISCHE TELEFOON. Zandvoert geautomatiseerd. Op Dinsdag 17 Mei j.l. is de automatische telefooncentrale te Zandvoort in dienst gesteld. Van ±13.30 uurlaf zullen de aangeslotenen op dit telefoonnet; automatisch kunnen telefo neren met en tevens automatisch bereikbaar zijn voor de abonné's behorende tot de telefoon districten Haarlem en Amsterdam, uiteraard voor zover het de;|geautomatiseerde netten in deze districten betreft. De nieuwe telefoonnummers staan reeds ver meld in de Januar-uitgaaf 1938 van de Naam lijst voor de Interlocale Telefoondienst. Het voor het automatisch interlocaal verkeer te bezigen kengetal voor het telefoonnet Zand voort luidt: K. 507. Aardappelen zijn slecht, Versche Groenten duur. Profiteert nu van onze Van Vrijdag 20 tot en me'. Donderdag 26 Mei: TARWEBLOEM p. pond 8 ct. extra p. pondspak 11 ZELFR. BAKMEEL, prima 12 extra 16 GRIESMEEL p pond 12 TAFELRIJST, prima 2 pondspakken voor 18 ct. extra 2 21 PRACHT JAVARIJST2 25 PRIMA HAVERMOUT per pond 8 ct. SNELKOKENDE HAVERMOUT p. pondspak 17 ALKMAARSCHE GORT 17 DELICATESSE PUDDING 4 pakken voor 25 AMANDELPUDDING p. >/2 pond 16 A. H. HUISHOUDSTROOP p. K.G Bus 28 ALBERT HEiJN'S Bijzonder Fijne ADVOCAAT Deze week per flesch van 95 voor 89 ct. 145 135 160 148 ONZE BEKENDE 2-DAAGSCHE Alleen Vrijdag en Zaterdag Afgehaald uil de Winkel PEPERMUNT-FONDANT p. >/2 pond van 25 voer 21 ct. A. H. LUCIFERS, de beste2 pakken 14 FIJNE CERVELAATWORST 2 ons 25 R 273 MAAKT U HET LEVEN GOEDKOOPER EEN ZAKENJUBILEUM. Vandaag (19 Mei) bestaat de zaak van den heer J. P. van Staveren, melkinrichting aan de Camplaan 21 alhier, 50 jaar. Een gouden zakenjubileum is in deze gemeen te iets heel bijzonders. Niet, omdat de zaken hier na korte tijd meer weer opgeheven wor den, maar omdat er, nu 50 jaar geleden, nog zo weinig zaken bestonden. Heemstede immers behoorde toen nog tot de kleine plattelandsge meenten. Het was op 19 Mei 1888, dat de grondlegger van dit bedrijf, de vader van den tegenwoor- digen eigenaar, de heer Th. G. J. v. Staveren in het tegenwoordige, maar toen heel primi tieve huisje, een melkzaak begon. Ouderen on der de lezers zuilen zich dat lage huisje aan de Camplaan, naast de opslagplaats der N.Z. Holl. tram nog wel herinneren. Toen Heemstede zich in de na-oorlogsjaren snel uitbreidde en zijn kleine bedrijfje al ge heel werd ingebouwd door de Bosboom-Tous- saintstraat en Camplaan, liet hij in 1920 het oude huis verbouwen en opende tevens een winkel in melk en zuivelproducten. Door zijn zoon ook in het bedrijf te betrek ken, kon worden begonnen met de fabricatie van eigen producten als room-karnemelk en yoghurt, later gevolgd door het pasteuriseren van melk, een papkokerij en tenslotte het ver vaardigen van roomijs, terwijl enige jaren ge leden een aardige ijsbar werd geopend. En zo is deze kleine onderneming uitgegroeid tot een aan alle eisen der hygiëne voldoend be drijf. Alles is electrisch, waarvoor een eigen installatie in gebruik is. Een centrale verwar ming zorgt voor voldoende heet water en is er koud water nodig, dan wordt de motorpomp maar in werking gesteld. Hier zagen wij ook de 700 flesjes melk, ge reed staan voor de schoolkinderen. Jammer is het, dat de stichter van deze zaak dit gouden feest niet meer mee kan maken. 4 jaar geleden is hij overleden. Moge het zijn zoon gegeven zijn, nog veie jaren te arbeiden tot nog grotere bloei van dit bedrijf. M hebben! - haar geld had toegeëigend. Eigen zinnig ais ze was, liet ze zich door niets van de eenmaal bij haar post gevatte mening afbrengen, alle betere gevoelens waren in haar gedood en er was niets anders overgebleven dan haat, on verzoenlijke haat! Zwijgend verliet hij het vertrek en enige minuten later zat hij in zijn auto, die hem in een razend tempo naar de city bracht. Als de held uit een klassiek drama, die zijn liefdeskommer op het slagveld tracht te ver geten, zo stortte Mr. Savages zich nu in een gigantische strijd, die voor enige dagen op de beurs was ontbrand. Hij bracht een afdeling makelaars in het gevecht, week geen minuut van zijn post en verspreidde zijn mannen, kortom, hij toonde zich in alle opzichten een strateeg, die echter ook de voorzichtigheid niet uit het oog verloor, want op critieke ogenblik ken had hij steeds goed uitgeruste reserve troepen bij de hand, terwijl voorts enige goed betaalde spionnen belangrijke berichten uit het kamp van de vijand overbrachten. Zijn blik was echter niet meer zo scherp als vroeger. Zijn concentratievermogen had be denkelijk geleden en meer dan eens zag men hem, diep in gedachten verzonken, in de een of andere hoek van de grote beurszaal staan, piekerend over dingen, die zeker niet met de verwarrende drukte op de beurs hadden uit te staan. Het spreekt welhaast vanzelf, dat dit zijn speculaties ongunstig beïnvloedde. Zijn groots opgezet offensief begon allengs op het dode punt te komen en meer dan eens zag hij zich genoodzaakt wanhopige pogingen in het werk te stellen om zich wat lucht te verschaffen. Op zekere dag vonden hardnekkige geruchten over financiële moeilijkheden van het Jules Savages-concern hun weg naar Nice en nood zaakten Mrs. Elis Savages haar verblijf aan de Rivièra, vroeger dan zij aanvankelijk van plan was, af te breken. Toen zij in Londen aankwam, geleden verliezen hem genoodzaakt hadden het - ■sy.tsaife-".. wry -at-". yv? - -j deelde Savages haar mede, dat de aan de beurs buiten aan de Theems te verkopen. Hij stelde haar voor voorlopig een huurhuis in Londen te betrekken. Het antwoord van Mrs. Savages bestond daar in, dat zij nog dezelfde dag bij familie haar intrek nam. Toen kwam de 30e November, de dag, waar op de Bank of England haar disconto ver hoogde. I Van alle zijden raasden auto's naar het beurs gebouw, dat er deze dag wel bijzonder plechtig, ja, bijna statig leek uit te zien. Een oorverdovend gegons van stemmen vulde de grote zaal. Op de trappen en in de gangen, overal hoorde men cijfers noemen, er werd ge fluisterd en geschreeuwd, kortom, er heerste een zo nerveuze stemming als in lang niet was voorgekomen. De koersen daalden van minuut tot minuut, slechts enkelen hadden de grote baisse, welke dezelfde dag op de New-Yorkse beurs was ingezet, voorzien en er vielen op deze zwarte Dinsdag dan ook heel wat doden en gewonden op het slachtveid der geldmarkt. Ter elfder ure was Jules Savages de dans ontsprongen en twee dagen later was hij weer eigenaar van het buiten aan de Theems. Mrs. Savages keerde eveneens uit Schotland terug. Hij ontving haar met gereserveerde be leefdheid en geen enkel verwijt over haar zelf zuchtige houding kwam over zijn lippen. Maar van deze dag at meed hij het met haar samen te zijn en op het buiten aan de Theems kwam hij slechts zelden. Nr. 646 keert terug. Op een triestige, regenachtige Zaterdagavond, 's-namiddags om 5 uur, verliet Nicole Irvine de vrouwengevangenis te Wakefield. De zware ijzeren deur knarste op haar hengsels, toen deze achter haar werd geslotem Ze stond op straat en keek zoekend naar alle richtingen. In haar oude, verkleurde regenmantel en met een zomerhoedje op, dat betere dagen gekend had, vertoonde zij slechts weinig ge lijkenis met de elegante jongedame, die onder de naam Evelyn Bancroft de bewondering van de gehele Londense society had weten af te dwingen. Alles wat zij bezat, had men haar afgenomen. Haar garderobe was op een publieke verkoping bij opbod verkocht om althans een deel van schulden te kunnen voldoen en slechts de kleren, welke zij droeg, alsmede een versleten hand koffertje, waarvoor niemand meer een penny zou hebben geboden, had men haar gelaten. Nicole Irvine stond alleen in de verlaten straat. Geen mens was er te zien. Niemand ook was gekomen om haar van de gevangenis af te halen. De weinige lantaarns verspreidden een triestig schijnsel en evenzo triest werd dit licht door het glimmende asphalt weerspiegeld. Zo begon dus de dag der vrijheid! Met wind vlagen, die haar de regen in het gezicht joegen, met uitgestorven straten, met triestig brandende lantaarns en met het pijnlijke besef, dat niemand zich om haar bekommerde. Op de hoek van een zijstraat aan de over kant stond een auto. Een laatste hoop! Berry.... zou hij toch nog gekomen zijn? Zij stak de straat over. Voor de auto bleef zij staan om een blik door het raampje te werpen. In het fonds van de wagen zat een heer, dien zij niet kende. Met gebogen hoofd ging zij terug naar het trottoir. Hoe kon zij zo dwaas zijn ook maar een ogenblik te geloven, dat Lord Berry Davis gekomen was om haar af te halen. Zij huiverde, koude en vocht drongen door haar dunne mantel. Wat moest zij nu beginnen? In deze armoe dige kleding kon ze zich niet onder de mensen begeven. Haar uitgaanskas bestond uit 15 shilling; dat was alles, wat zij bezat. Zij hoorde voetstappen. Langzaam naderde een politie-agent. Zij schrok van zijn onver wachte verschijning en eerst, toen ze zich her innerde, dat zij haar straf reeds geboet had, wist ze zich te herstellen. De man wierp haar een wantrouwende blik toe. Zij nam het koffertje, dat zij even had neergezet, op en wilde verder gaan. Toen gebeurde er een wonder. Uit de auto, die nog steeds op de hoek van de zijstraat stond, kwam een heer, die de rijweg overstak en recht op haar toetrad. Toen hij voor haar stond, nam hij beleefd zijn hoed af en vroeg, of hij het genoegen had miss Nicole Irvine te spreken. „Nicole Irvine?", vroeg zij verrast, „ja, die ben ik „Ik heb op u gewacht, miss Irvine" zei de vreemdeling, „en blijkbaar ben ik de enige, die op u gewacht heeft". Wilde hij haar bespotten? Wantrouwend keek ze hem aan. „Er heeft inderdaad niemand op me gewacht," antwoordde ze, „en ik vind het niet aardig van u, meneer, om mij daaraan te herinneren". „Het lag niet in m'n bedoeling u te krenken, miss Irvine." De stem van den vreemdeling klonk nu zeer vriendelijk. „Ais bewijs daarvoor zou ik u willen verzoeken deze avond met mij te souperen. Het zou mij ten zeerste spijten, wanneer u door een of andere afspraak ver hinderd zou zijn aan deze uitnodiging gevolg te geven." „Weet u, dat ik daar vandaan kom?", vroeg Nicole verbaasd, op het grote, uit rode baksteen opgetrokken gebouw wijzend, dat in de heer sende duisternis een akelig sombere indruk maakte. De vreemdeling knikte. „Dat weet ik, miss Irvine. Maar desondanks zal het mij een eer zijn, als u mijn invitatie aanneemt." Nicole dacht, dat zij droomde. Een onbekende heer, blijkbaar uit de beste kringen, nodigde haar, de oplichtster, die zeven maanden in de gevangenis gezeten had, uit, deze avond met hem door te brengen. En deze heer had ge weten, dat zij vandaag de gevangenis zou ver laten. Hij had zelfs op haar gewacht! Daar stond immers zijn auto. En hij kende haar naam. Wat betekende dat toch allemaal? (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2