R Peek Cloppenburg CRAR GARAGERABO Drogist. J. Nan Insectendood HENSEN's HENSEN SEIZOEN-OPRUIMING in alle afdeelingen DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT Voor een ptiii Joh. L. vai _SCHUU M. R. J. ADVERTEI ECHTSBIJSTAND De Dame, die zicii Bancroft noemde Kamp kleeding PREDIKBEURTEN NIEUWE GROENMARKT 24* Het is de moeite waard U LEERT HET P JAN VAN Gi ei DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT GASTHUI SVEST II HAARLEM TEL. 17266 BETROUWBARE AUTO'S voor zelfrijders (zonder chauffeur) per dag, week, maand en langer. Onze wagens zijn ALL RISK verzekerd en voorzien van triptiek Uitsluitend modellen 1937 en 1938 Zondag 24 Juli. Kapel Irene, Meer en Bosch. V.m. 11 uur: Ds Ch. de Beus van Overveen. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds Barger. In beide diensten extra collecte ten bate van Simavi. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds E. T. van den Born. N.m. 5 uur: Cand. J. B. Welmers te Sliedrecht. Collecte voor de geestelijke arbeid in het IJselmeer-gebied. Camplaan. V.m. 10 uur: Cand. J. B. Welmers te Sliedrecht. N.m. 5 uur: Ds E. T. van den Born. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 24 juillet. a 10 h. 30: Service et Sermon, présidé par Mr. Ie pasteur Cler. 3e Collecte pour l'Eglise. A. KRANEVELD Dagv., contract, huur, request, faillissement. Kantoor: 9—S; 's avonds 7—9. ADVIES f0.80 GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 25 Juli 1938. The phantom brigade, H. M. Grenadiers Guards Het meisje van de overhaal, Bob Scholte Heinzelmaennchens Wachtparade, Hans Bund met orkest Treur dan maar niet, Bob Scholte Glühwiirmchen-Idyll, Hans Bund met orkest - Pour être heureux... chantezl, Deprince met accordeon en orkest Merci, mon amiZarah Leander met orkest Quand on s' promêne au bord de l'eau, Deprince met accordeon en orkest Ich hab' vielleicht noch nie geliebt, Zarah Leander met orkest Het meisje van het snelbuffet, August de Laat met orkest Linger longer island, Billy Cotton met Band Popeye the Sailor Man, Popeye Bei mir bist du schön, Billy Cotton met Band Griilenhochzeit, Will Glahe met orkest An den Friihling, Adolf Wolff met orgel - Tandelei, Will Glahe met Band Wenn alles griint und bliinht, Adolf Wolff met orgel Unter den Linden, H. M. Grenadiers Guards. Wilhelminaplein 17 - Telefoon 28366 PER MAATJE Vio Eter f 0.20 7, LITER f 0.90 Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 18) 'Berry zag thans in, dat hij zijn tactiek moest veranderen. Hij dacht aan de avond in de West minster Poloclub, toen hij haar had leren ken nen en toen zij het slachtoffer geworden was van de charme, die er van hem uitging. Hij was vrouwenkenner genoeg om te zien, dat Nicole hem nog steeds lief had. Als hij diplomatiek te werk ging, zou hij er zeker in slagen invloed op haar te krijgen en dan was het een klein kunstje het daarheen te leiden, dat zij Londen verliet. Dat was een mogelijkheid om de plan nen van Savages te dwarsbomen. En toen hij 's avonds met Nicole in de restauratiewagen zat, ontpopte hij zich weer als de amusante causeur, die uitstekend de kunst verstond zich met dames te onderhouden. Hij wist het handig te doen voorkomen, alsof zijn stemming geheel was omgeslagen, praatte druk en opgewekt en vertelde haar tenslotte het een en ander van zijn vader. En toen hij bemerkte met hoeveel belangstelling zij naar hem luisterde, zette hij zijn verhaal voort en beschreef zo uitvoerig de plaats, waar hij zijn jeugd had doorgebracht, dat Nicole het kasteel met de antieke gevels en erkers meende te zien. Een kronkelend pad slingerde zich van de brede hoofdweg door vlierbosjes naar de imposante hoofdingang. Zij zag het park met de oude eiken en de kleine beek, welke op sommige plaatsen zo smal was, dat men er gemakkelijk overheen kon springen. Zij stoeide met Suleika, de grote Duitse dog en wandelde door het grote bos, dat, zoals Berry schuldbewust meedeelde, vele kale plekken telde, een reuzenhoofd dat heel wat haren had moeten missen om Berry's schulden te betalen. En dan was daar nog Berry's vader, de oude Lord Douglas Davis. Met hoeveel eden had die reeds gezworen zijn zoon, dien verkwister, geen penny meer te geven. Desondanks zond hij hem steeds weer opnieuw geld, omdat, nu ja, omdat Berry nu eenmaal zijn oogappel was en zo Dinsdag 26 Juli 1938. Stars and stripes, Sousa's Band Hup, twee, drie, joeh-ché, Bob Scholte met orkest Tee bei Maikafers, Salon-orkest Gebr. Steiner Tiroler-potpourri-joeh-ché, Bob Scholte met orkest Spatzen-parade, Salon-orkest Gebr. Steiner Pal of my dreams, The London piano-accord.-band Die Liebe kam vom Marchenland, Greta Keller met orkest Mar ching along together, The London piano-accord. Band Es war einmal, Greta Keller met orkest Pas op je plaatje, August de Laat met orkest Laubfrosch, Dansorkest van Joe Bund Blow the man down, Popeye Der Bart ist ab, mein Schatzl, Dansorkest met Joe Bund In Miinchen steht ein Hofbrauhaus, Dansorkest van Adalbert Lutter Don't Forget the old folks, Orgelsolo van M. Maclean Auf! Auf! Auffi zun Tanz, Dansorkest van Adalbert Lutter When I heard the organ play, Orgelsolo van M. Maclean The fairest of the fair, Sousa's Band. Woensdag 27 Juli 1938. Colonel Bogey on parade, The B.B.C. Mili tary Band Ons pierement, Bob Scholte met orkest Schwyzer Kinder, Grinzing Schrammel Trio Ik houd van een echte walsmusette, Bob Scholte met orkest -Am Wörther See, Grinzing Schrammel Trio - L'Amour D'une brune, Alexander accord, met orkest Ich steh im RegenGreta Keller met orkest Si tu tatais mon coeur, Alexander accord, met orkest Ich hab eine tiefe sehsucht in mir, Greta Keller met orkest Let op het jaartal, August de Laat met orkest Yuo can't stop me from dreaming, Dansorkest van Henry Jacques Fein, Fein Scheckt uns der Wein, Marcel Wittrisch met orkest -Silvery moon and golden sands, Dansorkest van Henry Jacques -Husch, husch in's Körbchen, Dans orkest van Karl Berbeuer Mer han d'r schönste Lenz-Köln, Dansorkest van Karl Berbeuer Martial Moments, Foden's Motor Work's Band. Donderdag 28 Juli 1938. National Game, Sousa's Band Knal, Bob scholte met orkest Une nuit, Deprince met accord, en orkest An den blauen Wassern von Hawai, Groot orkest o.l.v. Walter Fenske Le peintre des montagnes, Deprince met accord, en orkest Yes, Sir, Hilde Hildebrand met orkest Havenmuziek, August de Laat met orkest In der Bakerstreet, Hilde Hilde brand met orkest Adua, mars, Orkest o.l.v. Barnabas von Géczy Kiissen ist keine Sünd Marcel Wittrisch met orkest Hab' keine sorgen, Orkest o.l.v. Barnabas van Géczy Du willst mich nicht, Gloria dansorkest o.l.v. Aug. Batzem The clatter of the clogs, Groot orkest o.l.v. Sir Dan Godfrey Ich han 'ne neue Papal, Gloria dansorkest "o.l.v. Aug. Batzem -Dance of the nymphs, Groot orkest o.l.v. Sir Dan Godfrey Forge in the forest, Sousa's Band. Vrijdag 29 Juli 1938. Birthday-Marsch, Massed Militair Band Zwerven op Zee, Bob Scholte met orkest Champagne Waltz, Theater-orkest met orgel ''Je kunt van mij alles krijgen, Bob Scholte met orkest Banjo on my knee, Theater orkest met orgel Potpourri van Holl. liedjes, Guus Brox op Harmonica Fruehlingsglaube, Jo Vincent met piano Wat doe je met kapotte schoenen, August de Laat met orkest Wiegenlied, Jo Vincent met piano - Tausend Beinchen Tanzen..., Dansorkest o.l.v Billy Barholomew Liebestraum nach dem Balie, Ernst Groh met koor en orkest Mit dir wohin du willst, Dansorkest o.l.v. Billy Bartholomew Zicke-Zacke, Groot dansorkest o.l.v. Adalb. Lutter Pearl of Hawaii, Ferers en Paaluhi Susann', die kann ja so lustig sein, Groot dans orkest o.l.v. Adalb. Lutter Love dream of lula lu, Ferera en Paaluhi Prince Eugen- Marsch, Massed Militair Band. Zaterdag 30 Juli 1938. Washington Greyes-marsch, Grand Massed Brass Bands O, mijn Pieternel, Bob Scholte met orkest Tin pan alley medley, Ivor More- ton and Dave Kaye Hou je mondje toch 's dicht, Bob Scholte met orkest Viennese Waltz Medley, Accordeon-duet Der Wind hat mir ein Lied, Zarah Leander met orkest Accordeon Tangos, Accordeon-duet Du kannst es nicht wissen, Zarah Leander met orkest Ik heb een huis met een tuintje ge huurd, August de Laat met orkest Troika- sprekend op zijn helaas te vroeg overleden moeder geleek. En omdat er nog zoveel te vertellen was van den ouden bediende Josua en van Bessie, de dochter van den brievenbesteller, de eerste liefde van den jongen Lord Davis, bemerkten tenslotte noch Nicole noch Berry, dat zij alleen in de restauratiewagen zaten. Eindelijk keek Berry op zijn horloge. Over een kwartier zouden ze in Dundee zijn, het doel van hun reis. Haastig verzocht hij den kellner om af te rekenen. Op het perron te Dundee, waar het kleine stationnetje als een dwerg temidden van ge weldige opslagplaatsen ligt, werden zij opge wacht door Josua, den ouden bediende. Een flauw brandende lantaarn wierp een matte licht schijn op het grijze haar van den ouden man, toen deze met de hoed in de hand op Berry toetrad om Zijn Lordschap hartelijk welkom te heten. „Dat is nu Josua," zei Berry tot Nicole, „Josua, die me heeft opgevoed." Nicole reikte den ouden man vriendelijk de hand. „Lord Berry heeft me veel van u verteld. Zo o.m., dat u het vaak nodig hebt geoordeeld hem een flink pak slaag te geven." „Ik zou zo vrij willen zijn Mylady te verzeke ren," antwoordde Josua, meesmuilend, „dat dat slechts in het allernoodzakelijkste geval hij schraapte zich de keel, als het werke lijk niet anders gingen natuurlijk slechts in opdracht van Zijn Lordschap „Maar ook wel eens niet in opdracht van Zijn Lordschap, oude Josua," viel Berry hem vergenoegd in de rede. „Weet je nog, dat je me eens uit het water hebt gehaald, toen ik uit liefdeskommer een eind aan m'n leven wilde maken, omdat Bessie, de dochter van den brievenbesteller me ontrouw was geworden? Zij had haar hart aan een smidsknecht ge schonken en dat maakte me wanhopig." De herinnering aan deze gebeurtenis deed den ouden man glimlachen. „Ja, Bessie, de dochter van den brievenbestellerzei hij, in gedachten verzonken. Plotseling echter schrok hij in zijn overpeinzingen op, zocht haastig in een zijner zakken en haalde een telegram te voorschijn. „Een telegram voor Mylord. Het is ongeveer een uur geleden be zorgd." Berry vouwde het telegram open. „Mijn man fahrt, Dansorkest o.l.v. Eugen Wolff Du, immer du solist es sein, Ernst Groh met koor en orkest Nachtexpress nach Warschau, Dansorkest o.l.v.Eugen Wolff Petruschka Polka, Dallapé orkest met xylophone O mi paloma, Queenie en David Kaili Laughing Polka, Dallapé orkest met xylophone Hawaiian love song, Queenie en David Kaili Liberty Bell marsch, Grand Massed Brass Bands. RECLASSERINGSWERK VAN HET LEGER DES HEILS. Verslag over het jaar 1937. Het Leger des Heils heeft het jaarlijks verslag van zijn reclasseringswerk weer in het licht gegeven. Ditmaal is aan de uitvoering bijzon dere zorg besteed. Vóór- en achterzijde van de omslag beelden door suggestieve foto-illustraties het wezen en de zegen van deze tak van arbeid af, die met zoveel liefde door het Leger behartigd wordt. De voorzijde stelt de ingang van een straf gevangenis voor: zware poortdeuren en een blinde, gesloten muur symboliseren de afsluiting van het leven op zeer nadrukkelijke wijze. Dat zou, zonder tussenkomst van de reclasserings- arbeid, het ten uitvoer leggen van de straf voor den delinquent betekenen: een isolement, waar uit geen wegen tot het maatschappelijk leven terugleiden. practisch sportief sterk VAKKLEEDINGMAGAZIJN PAARLAARSTEEG 1 De achterzijde beeldt een serie afdelingen uit, omlijst door massieve stenen: de muur is door gebroken en geeft uitzicht op allerlei situaties, waarin de reclassanten, onder leiding en toe zicht van het Leger, zich door nuttige arbeid verdienstelijk voor het leven maken en zelf de bewarende en verheffende invloed van geregelde arbeid ondergaan. Het zijn de nieuwe perspec tieven, die in het leven van menige ver oordeelde, dank zij de zegenende invloed van HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 Ri het Leger des Heils, zich mochten ontsluiten. Wat de omslag op .zulk een suggestieve wijze aanduidt, wordt door de inhoud van het rijk verluchte geschrift op veelzijdige wijze nader belicht. Men leest er in, dat in het verslagjaar ruim 1700 rapporten werden uitgebracht; dat 3140 personen onder toezicht van het Leger stonden (waarvan 2515 voorwaardelijk veroor deelden), en dat over 203 personen regelmatig gerapporteerd werd. Een indruk wordt gegeven van de betekenis, die het celbezoek bij deze arbeid heeft. Ontroerend zijn de aanhalingen uit brieven van gedetineerden, die aan hun grote erkentelijkheid uitdrukking pogen te geven. Tenslotte worden de inrichtingen kort beschre ven, die als schakels dienen, om de gestrafte in de moeilijke dagen na zijn bevrijding, de nieuwe intrede in het leven te vergemakkelijken. Eén pagina van dit geschrift is gevuld met waarderende woorden van bekende autoriteiten en leiders op sociaal en maatschappelijk ge bied. Aandachtige kennisname van de inhoud van het geheel kan slechts tot instemming leiden van wat de inspecteur der reclassering, de heer S. L. Veenstra, op die bladzijde schrijft: „Met overtuiging zeg ik, dat ook de sterkste verbeelding tekort schiet, als het er om gaat, van dit reclasseringswerk de wezenlijke waarde te schatten." CONCERT IN GROENENDAAL. Het fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer F. Toorenbeek, zal een concert geven op Zondag 24 Juli van 35 uur in het wandelbos Groenendaal. Het programma luidt als volgt: 1. The Middy, mars, K. J. Alford. 2. Ouverture Fantastique, A. Govaert. 3. Une Soirée d'Automne Aux Ardennes, fantaisie, A. Govaert. 4. Doornroosje's bruidsvaart, arr. A. Driessen. 5. La Cloche de la Liberté, mars, J. P. Sousa. Pauze. 6. Death of Glory, mars, Hall. 7. Retour du Printemps, H. G. Gadenne. 8. A toi, wals, E. Waldteufel par J. Bouchel. 9. Graf Zeppelin, mars, Feike. Heden, Donderdag 21 juli, zal ditzelfde pro gram uitgevoerd worden op Meer en Bosch, des "avonds van 810 uur. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de w'eek van 11 tot en met 16 Juli genomen 520 douchebaden en 20 kuipbaden. Aan 29 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 79 volwassenen gebruik gemaakt. Aanpassing. „Die verkoopster van je heeft zo'n spottende trek om haar mond." „Klopt! We verkopen ook tegen spotprijzen." Door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 5557. Nadat Professor Spuyt alles verteld had, ook, dat de rovers in de Pulex gevangen zaten en er niet uit- konden, daar hij de handle in zijn zak gestoken had, zei de officier: „Dat is flink gedaan; we waren juist op jacht naar die heren! En we zullen ze stil in het toestel laten zitten; des te gemakkelijker kunnen wij ze vervoeren!" Echter er was geen denken aan, de Pulex over de muur te krijgen. „We zullen moeten omrijden!" stemt in scheiding toe. Elis", las hij. Een ogenblik stond hij perplex. Savages wilde Elis vrij geven! Daarvoor was slechts één ver klaring: hij had Nicole Irvine lief en wilde haar tot zijn vrouw maken. Dat was het! Zeldzaam! Savages was rijk en hij, bezat niets dan schulden. En desondanks begeerden de vrouwen, die Savages lief had, slechts hem. Elis, zowel als Nicole. Ja zeker, ook Nicole! Hij behoefde zijn hand slechts uit te steken en hij zou haar weer om de vinger kunnen winden.... Een auto, welke op het stationsplein wachtte, bracht hen naar het oude landgoed, waar Josua Nicole behulpzaam was bij het uitstappen. Als in een droom ging zij aan Berry's zijde de fraai gebeeldhouwde trap op, die naar het bordes leidde. In de hall kwam Lord Douglas Davis hen tegemoet. Hij was een bejaarde heer, die, hoe wel hij sterk voorover liep en zich daarbij op een stok moest steunen, nog groter was dan Berry, die toch zeker niet klein kon worden genoemd. Terwijl hij Nicole hartelijk welkom heette en daarbij de hoop uitsprak, dat ze zich op het landgoed spoedig thuis zou voelen, wierp hij haar van onder zijn borstelige wenkbrauwen een onderzoekende blik toe. Toen wendde hij zich plotseling tot Josua, die zich bescheiden op de achtergrond had gehouden en terwijl een vergenoegd lachje om z'n lippen speelde, zei hij: „Wel, Josua, wat zeg jij van onze nieuwe dochter?" En op een toon, die van het nodige respect voor zijn meester getuigde, antwoordde de oude bediende: „Mylord, wij verheugen ons ten zeerste Een partij écarté. Het licht kroop snel langs de kronkelende lijnen van de letter „J", sprong daarna over op de kleinere „u" en vervolgde zo verder zijn weg, tot de naam „Jules Savages" in een zee van licht op het front van het geweldige zakenpand in de City straalde. Dan doofde de lichtreclame plotseling uit, het perceel lag enige seconden in diepe duisternis, tot het licht bij de krui van de „J" opnieuw zijn baan begon. Een kleine jongen, die 's avonds laat met zijn vader naar huis terugkeerde, had in het voorbij gaan eens, op het gebouw wijzend, gezegd: „Arm huis. Het kan niet slapen; het licht maakt het telkens weer wakker." zei de officier; „een half uur rijdens hier vandaan is een gedeelte van de muur ingestort, daar kunnen we passeren." Professor en zijn kleinzoons mochten nu elk bij een der militairen op het paard zitten, en daarop ging het in draf op de Pulex af. Onderweg vertelde de officier aan Professor Spuyt allerlei bijzonder heden omtrent de muur, die, zoals hij mededeelde, omstreeks 200 jaar v. C. op bevel van keizer Shik Hwang Ti aan- En zo was het inderdaad. Dit gebouw sliep niet, niettegenstaande de deur gesloten was en van de vele vensters geen enkele lichtstraal naar buiten doordrong. In een der kantoren ratelde onophoudelijk de telefoon, ondanks het nachtelijk uur. Het licht van de bureaulamp viel hel op de vermoeide trekken van twee mensen, van wie deze dag de uiterste krachtsinspanning had geëist. Savages keek op zijn horloge. „Verdraaid al half twaalf! Die beroerde staking in Bremen heeft al m'n plannen voor vandaag omver ge worpen. Het was een zware dag, Haynes, wat?" „Een zeer zware dag, Mr. Savages." „Is er nog wat bijzonders?" „Niets, Mr. Savages." De secretaris raapte de papieren bijeen, die op de schrijftafel ver spreid lagen en borg ze zorgvuldig in een lade. Savages, die inmiddels zijn jas had aan getrokken, verzocht Haynes zich te haasten en hem te vergezellen. „Een kop sterke koffie zal je goed doen, Haynes. Zoals ik zie, is deze dag je niet in de kleren gaan zitten. Maak voort; het kleine café hier in de straat zal nog wel open zijn." Maar toen zij in het café bij een kopje mokka zaten, was het ook Savages aan te zien, dat de opwinding, die een gevolg was van de on verwachte staking in Bremen, niet zonder meer aan hem voorbij was gegaan. Moe en afgemat leunde hij achterover in zijn stoel en dacht na. Het werk had hem vandaag dusdanig in beslag genomen, dat hij eerst nu gelegenheid kreeg aan particuliere aangelegenheden te denken. Zijn vrouw wilde zich van hem laten scheiden. Zijn secretaris had haar de boodschap over gebracht, dat hij een scheiding niet in de weg wilde staan. Een handige zet! In zijn weloverwogen plan was ook deze stap vooruit overzien en be rekend, even zo goed berekend als de reis van Nicole naar Schotland SchotlandNu zou Nicole zeker wel reeds op het landgoed van den ouden LordJDouglas zijn aangekomen. Welke wending zouden daar de zaken nemen? Hoe zou Berry zich tegenover zijn nieuwe zuster gedragen? Zou hij invloed op haar krijgen? Ging alles naar wens? Hij had alles gedaan, wat in zijn macht lag om de gebeurtenissen in de door hem gewenste banen te leiden. Maar als het noodlot wilde, wierp het al zijn berekeningen omver gelegd is, om het Chinese Rijk tegen de aanvallen der vijandige stammen te be schermen. Het reuzenwerk had vele mensenoffers gekost. „De muur is ruim 1500 Engelse mijlen lang," eindigde de officier. Professor rekende het uit: 1 Engelse mijl is 1609 meter; die muur was dus meer dan 2400 K.M. lang; dat was ongeveer de afstand van Berlijn tot Moskou. En dat bij een dikte van minstens 6 a 8 M.! En wat dan, als zijn plan mislukte? Als de omstandigheden hem er toe zouden dwingen van zijn vrouw afstand te doen? Plotseling was zijn lethargie verdwenen.-Af stand doen van Elis? De vrouw, die voor hem, den nuchteren zakenman, alles betekende, vrij geven? Neen, duizendmaal neen! Hij had haar hartstochtelijk lief en zelf zijn nuchter verstand was tegen die liefde niet opgewassen. De vrees, dat de loop der gebeurtenissen sterker zou blijken dan hij, maakte hem zo onrustig, dat hij plotseling van zijn stoel opsprong. Hij moest" de volgende ochtend vroeg naar Manchester reizen. Met opvallende verstrooid heid gaf hij zijn secretaris in alle haast nog enige aanwijzingen, daar het mogelijk was, dat de zaken, welke hij had af te doen, hem daar langer zouden ophouden dan vooruit te voor zien was. Daarna nam hij zo haastig van Haynes afscheid, dat deze hem verbaasd nastaarde. Niet minder verbaasd was Elis, toen haar moeder een kwartier na middernacht op haar toetrad met de woorden: „Je man is er." „Mijn man? Waar?" „In de muzieksalon." „Ik heb hem niet eens zien komen. Hoe lang is hij dan al hier?" „Dat weet ik niet, Elis. Heb jij er enig idéé van, wat hem hierheen voert?" Deze vraag kon Elis niet beantwoorden. Misschien had hij spijt van zijn besluit om haar vrij te geven. Zij ging naar de muzieksalon en trad on bevangen op haar man toe. Deze stond in een der hoeken van het vertrek en converseerde met Marion, de dochter van Lord Drummond. „Jij hier, Jules?" „Ja, je was zo druk in gesprek, dat ik je niet wilde storen." „Mr. Savages vertelt mij juist iets van de grote staking onder de havenarbeiders in Bremen.", Marion, die steeds op dezelfde luide, schel klinkende toon sprak, in welke omgeving zij zich ook bevond, ratelde nu aan één stuk door: „Stel je voor, Elis, je man heeft vandaag 500 pond alleen voor telegrammen en telefoon gesprekken uitgegeven! 500 Pond! Is het niet dol? Wat kan je al niet voor 500 pond doen? Lieve help, ik zou dat bedrag wel nuttiger heb ben besteed! Eer ik 500 pond voor codewoorden uitgaf1" (Wordt vervolgd.) EXCURSIE TUIN „AERDEN1 Op Dinsdag 12 ging „Aerdenhout excursie. Een deelnemer aan Het eerste doel wa Veluwe. De tuinbaa rondleidde, liet ons waterwerken zien, alles getuigde van de watervallen warer coniferen trokken de liggende bos uitmu Nadat nog de aanlej was, werd de tuinba zijn keurig onderho geleide. In de namidc Nationaal Park „De Bij aankomst were gezelschap toegevoeg gedeeltelijk per tour H.A. grote natuurrese Allereerst het culti tusslot dat prachtig vijver die wemelde Mooie bloemenbon gazons gaven blijk, wordt. Na alles touringcar naar de men een prachtig landgoed, waar o. leven. Nadat we nog fokkerij bezocht hadi gereden, waar de bezocht werden. Op weg naar de een koppel herten, en na afscheid gen gids werd naar A wendige mens te v< zoek in de stad git mede was een aang dag ten einde. DE R.K. DA1V GE Ter gelegenheid v' kampioenschap van zich alhier een huldi spelers van het eers huldiging Dinsdag; feestelijk versierde gingsgebouw. van eerste klas n in onze zoo bekent keurige uitvoering, nieuwste model er tegen buitengewoon prijs, daarvoor moet VAKOPTICE met Diploma Vaksc Opticiens. KL. HOUTS Men lette op het jui Zaakm.groo In enkele priv Spec. Zomertarief f 1 DANS-ACADEP Uit den Bosch HAAS BIEFSTUK. RIBLAPPEN DOORR. LAI VARKENSFRI HAMLAPPEN ROOKWOR SP Sl GRATIS h

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2