CRA DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT Voor tuil De Dame, die zich Bancroft noemde HEERJEN COSTUMES 9iCï®wneu0en? Heemsl GESLO PREDIKBEURTEN PLAATSELIJK K'EUWS SPi GROOT WATERFOLOTOURNOOI om het KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM SOUSB Haarlem - Bh DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Zondag 28 Augustus. Ned. Herv. Kerk. Kapel Irene, Meer en Bosch. V.m. 11 uur: Ds Briët. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Dr. K. J. Brouwer, Zendings- director. In beide diensten extra collecte ten bate van de Internationale Raad der Kerken. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds C. B. Heyn, Rem. Pred. te Oude-Wetering. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds W. M. Ie Cointre te Bergen op Zoom. Bij de uitgangen collecte voor de arbeid onder de verstrooiden in Ned.-Indië. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds W. M. Ie Cointre te Bergen op Zoom. N.m. 5 uur: Ds. A. Dondorp. Bij de uitgangen collecte voor de arbeid onder de verstrooiden in Ned.-Indië. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 28 aoüt. a 20 h.: Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur E. MichelinMoreau de la Haye. 3e Collecte pour l'Eglise. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 29 Augustus 1938. Blaze Away, St. Hilda's Band Aspana, Alfredo Campoli met zijn orkest Youpi-ou: La valse du recati, Cora Madou met orkest The Skaters, Alfredo Campoli met zijn orkest G'schichten aits dem Wienerwald, Wiener Siingerknaben Deux grands yeux noirs, Cora Madou met orkest Heinzelmannchens Wacht- parade, Hans Bund met zijn Gr. orkest Donauwellen, Orkest o.l.v. Ferdy Kauffman Gliihwiirmchen-Idyll, Hans Bund met zijn groot orkest Rosen aus dem Siiden, Orkest o.l.v. Ferdy Kauffman Het meisje van de overhaal, Bob Scholte Afrikaanse Mieliepitten, potp., Harmonica-duet The Hodlars Treur dan maar niet, Bob Scholte Hawaiian Potpourri, Har monica-duet The Hodlars Trink'ma Bruada- schaft mitz'amm, Grinzinger Schrammel Trio Die Hochzeit der Micky Maus, Orkest o.l.v. Barnabas von Geczy William Tell, St. Hilda's Band. Dinsdag 30 Augustus 1938. The phantom brigade, H. M. Grenadiers Guards Thousand and one nights, Alfredo Campoli met zijn orkest Mit Musik durchs Leben, Wiener Siingerknaben Morgenbliitter, Alfredo Campoli met zijn orkest La Giro- metta, Wiener Siingerknaben Haiti, Josephine Baker met orkest Tee bei Maikafers, Salon- orkest Gebr. Steiner C'Est Lui, Josephine Baker met orkest Spatzen-Parade, Salon- orkest Gebr. Steiner Wiener Blut, Wiener Bohème-orkest Geen geld en ook geen zorgen, Bob Scholte met orkest An der schonen blauen Donau, Wiener Bohème-orkest Geen dag, geen uur, Bob Scholte met orkest Bij het pierement, Harmonica-duo Capelle en Miller Solang noch ein Knöpferl im TascherI, Grinzinger Schrammel Trio Hotel „Het zwarte paürd", Harm.-duo Capelle en Miller Ueber blauen Wogen klingt mein Liebeslied, Ork. o.l.v. von Geczy -Unter den Linden, H. M. Grenadiers Guards. Woensdag 31 Augustus 1938. Stars and stripes, Sousa's Band Destiny- Waltz, Orkest o.l.v. Barnabas van Geczy A boy's best friend is his mother, Joe Petersen Voiges of spring-Waltz, Orkest o.l.v. Barnabas von Geczy Shall I be an angel, daddy?, Joe Petersen Fruehlingsglaube, Jo Vincent met pianobegeleiding Japanischer Laternentanz, Salonorkest van Géza Komor Wiegenlied, Jo Vincent met pianobegel. Petersburger Schlittenfahrt, Salonorkest van Géza Komor Sei lieb zu niir, Erwin Hartung met koor en orkest Waltz me around, Primo Scala's Accordion Band Laszt doch die Sorgen sein, Roman van NORBERT GARAI (Nadruk verboden.) 23) Maar Elis duldde geen tegenspraak De familieraad moest bijeengeroepen worden. Daaraan viel niets te veranderen. „Je zult toch niet zo ontactisch zijn je met dat wicht in het openbaar te vertonen?", vroeg ze, verontwaar digd. „Het is dwaasheid te beweren, dat over wegingen van materiële aard je daartoe zou den dwingen. Wij zijn financieel volkomen on afhankelijk, want Jules heeft mij beloofd, dai hij ons op de dag van ons huwelijk 50.000 pond zal uitbetalen." Berry sprong op. „50.000 Pond....? Op de dag van ons huwelijk? En denk je, dat hij woord zal houden?" „Ik heb niet de minste reden om daaraan te twijfelen." Berry liep nadenkend de kamer op en neer Dit veranderde de zaak. Nu leek het hem ver kieselijker zich aan Elis' zijde te scharen en plotseling tot een besluit komend, zei hij: „Bij nader inzien heb je volkomen gelijk, Elis. Hoe sneller wij een eind aan de zaak maken, hoe beter. Zolang Nicole Irvine in Londen blijft, kan zij ons slechts compromitteren, want...." Hij beëindigde de zin niet, want op hetzelfde ogenblik werd er geklopt. Ontstemd over deze storing, trok hij de deur open met het gevolg, dat Tommy binnenstruikelde, doch nog vóór dat deze stotterend enige woorden had kunnen uitbrengen, werd. hij op zij geduwd door een jongedame, die Berry maar al te goed kende.... Nicole Irvine, de oplichtster, nu Lady Nicole Davis! Zij bleef bij de deuropening staan en staarde verbaasd naar Mrs. Savages. Deze ontmoeting kwam wel zeer onverwachts. Toen Savages haar opdracht had gegeven in Berry's nabijheid te blijven, had hij haar vrijmoedig verklaard, dat dit slechts ten doel had bezoeken van zijn vrouw aan haar neef te verhinderen. Hoewel zij Erwin Hartung met koor en orkest Hollandse potpourri, Bob Scholte met Avro-girls Schwyzer Kinder, Grinzinger Schrammel Trio Weine nicht, bricht eine schone Frau, Groot dansorkest o.l.v. A. Lutter The fairest of the fair, Sousa's Band. Donderdag 1 September 1938. Post horn galop, H. M. Grenadier Guards Valse Septembre, The Richard Crean-orkest Der Wind hat mir ein Lied erzahlt, Zarah Lean- der met orkest Songe d'Automne, The Richard Crean-orkest Du kannst es nicht wissen, Zarah Leander met orkest An den blauen Wassern von Hawai, Groot orkest o.l.v. Walt. Fenske Ich trinke auf dein Wohl, Orkest o.l.v. Adalbert Lutter Hup, twee, drie joch-che, Bob Scholte met orkest Pour être heureux... chantez, Accordeonist Deprince met orkest Ein Glas auf das, was wir lieben, Orkest o.l.v. Adalbert Lutter - Tiroler-potpourri, joeh-che, Bob Scholte met orkest Quand on s'proméne au bord de l'eau, Accord. Deprince met orkest Am Wörther See, Grinzinger Schrammel Trio Goodnight my love, Joe Petersen met orgel - Paris, du bist die schönste Stadt der Welt, Groot dansorkest o.l.v. Lutter Choir Boy, Joe Petersen met orgel The bullfighters march, H. M. Grenadiers Guards. Vrijdag 2 September 1938. Colonel Bogey on parade, The Wireless Military Band Amoureuse, International Novelty-orkest Merci, mon ami..., Zarah Leander met orkest Lustige Brüder, Inter national Novelty-orkest Ich hab' vieheicht noch nie geliebt, Zarah Leander met orkest I don't know what's wrong, Paul Robeson met orkest Ruck-Zuck! Annemariel, Orkest o.l.v. Carl Woitschach Roll up sailorman, Paul Robeson met orkest Laszt den Kopf nicht hangen, Scala-orkest Lustige Brüder, Kurt Engel's Solisten-orkest Ons Pierement, Bob Scholte met orkest Gold und Silber, Kurt Engel's Solisten-orkest Ik houd van een echte walsmusette, Bob Scholte met orkest Pal of my dreams, The London Piano-accord. Band L'Amour d'une brune, Accordeonist Alexander met orkest. Zaterdag 3 September 1938. National Game, Sousa's Band Charm of the valse, The London Palladoum-orkest The mood that I'm in, Greta Keller met orkest My way, Paul Robeson met orkest Carelessly, Greta Keller met orkest Deep Dessert, Paul Robeson met orkest „Hello Blackpool", Jay Wilbur met zijn Band Dorfschwalben aus Osterreich, Kurt Engel's Solisten-orkest Knal (potpourri), Bob Scholte met orkest Donau wellen, Kurt Engel's Solisten-orkest Si tu tatais mon coeur, Accordeonist Alexander met orkest Weana Humor, Grinzinger Schrammel Trio Marching along together, The London Piano-accord. Band Da ziag' i'mein Rock aus, Grinzing'.r Schrammel Trio Forge in the forest, Sousa's Band. JEUGDHULDE 1938 COMITé HEEMSTEDE. In verband met de vlaggenhulde ter gelegen heid van het 40-jarig Regeringsjubileum van H. M. de Koningin zal in de loop van de ochtend van de 6e September de Heemsteedse deputatie op het Raadhuis door B. en W. ontvangen worden. Het voorlopige programma voor deze ont vangst is als volgt samengesteld: I. Trompetgeschal door een viertal trompetters. 2. Overdracht van de gemeenteviag door den Burgemeester aan de Jeugddeputatie. 3. Wilhelmus. 4. Enige marsen uit te voeren door een pad vindersband. 5. Vertrek van de deputatie. Dit vertrek zal plaats vinden per auto, die hiervoor belangeloos is afgestaan door de firma Van Lent. CONCERT VAN „EENSGEZINDHEID" Door B. en W. is besloten, om het concert, dat de Harmonie „Eensgezindheid", directeur de heer Ph. S. Vlessing, Zondagmiddag a.s. in Groenendaal zou geven, nu te doen plaats hebben op Woensdag 31 Augustus, des avonds van 810 uur op het Raadhuisplein. er dus op kon rekenen Mr. Savages terzijner- tijd eens te zullen ontmoeten, had zij toch aller minst durven verwachten, dat dit reeds op de eerste avond, waarop zij aan deze opdracht ge volg gaf, het geval zou zijn. Nu moest zij tonen, dat zij tegen de taak, die Savages haar op de schouders had gelegd, was opgewassen. Slechts een ogenblik aarzelde zij, toen zei zij kalm: „Goeden avond, Mrs. Sa vages". Nicole's onverwachte verschijning had Berrv en Elis dusdanig verrast, dat zij het eerste ogenblik geen woord konden uitbrengen. Berry was de eerste, die zich althans in zoverre her stelde, dat hij Nicole op onhebbelijke toon kon vragen, wat zij hier te zoeken had. Doch deze antwoordde niet direct. Zij nam haar hoed af en gaf die aan Tommy. „Er is een telegram van papa gekomen..." Zij duwde Tommy een geldstuk in de hand. „Ga naar be neden. betaal den chauffeur en' breng de twee koffers, die in de taxi staan, in de hall. Ik zal je straks wel zeggen naar welke kamer ze ge- transporterd moeten worden." „Wat? Koffers binnen brengen?", vroeg Berry en hij keek Nicole daarbij aan of hij aan haar verstand twijfelde. „Zou je mij niet eens willen vertellen, wat dat allemaal te betekenen heeft?" Nicole liet zich in een stoel vallen. „Ik zei je toch al, dat er een telegram van papa ge komen is." Maar nu was Berry's geduld ten einde. „Wat voor telegram van papa?" schreeuwde hij woe dend. „En welke papa bedoel je eigenlijk?" „Van Lord Douglas natuurlijk. De oude heer heeft volkomen gelijk. Het zou dwaasheid zijn in een pension te blijven wonen en daar geld uit te geven, dat men zich gemakkelijk kan be sparen. Hij wenst, dat in m'n intrek neem in het huis van m'n broer." Noch Elis, noch Berry vermoedden, dat Nicole ook thans slechts gevolg gaf aan de opdracht, haar door Savages verstrekt. Tommy had het vertrek verlaten. Elis, uiter lijk kalm en beheerst, ondanks haar veront waardiging, wendde zich nu tot Nicole: „Vindt u uw komst hier zelf niet min of meer mis plaatst?" „Het spijt me, Mrs. Savages dat mijn komst in uw ogen geen genade kan vinden, maar ik DODELIJK ONGEVAL. Motorrijder botst tegen tram. Zondagmiddag omstreeks 5 uur had een ernstig ongeval plaats op het Valkenburger plein. De 40-jarige a. J. B. reed op een motor, met op de duo-zitting de 18-jarige J. M. K., over de Westzijde van de Heemsteedsche Dreef en wilde de trambaan op het Valkenburgerplein over steken, waarbij hij in botsing kwam met een juist passerende tram. Door de schok vloog de duorijder over den bestuurder heen, terwijl de motor een salto maakte, voor de tram kwam te liggen en door de baanschuiver meegenomen werd, totdat de bestuurder 'op plm. 20 M. af stand de wagen tot stilstand had gebracht. De duorijder K. is voor de wagen blijven hangen en kwam er af-met een bovenarmbreuk. Met B. was het erger gesteld. Deze kwam deels onder de tramwagen, waardoor zijn rechter- onderbeen vrijwel geheel werd afgereden, ter wijl hij ook een bloedende hoofdwonde en een ernstige schedelbasisfractuur bekwam. Beide slachtoffers we'rden per ziekenauto naar de Maria-Stichting te Haarlem vervoerd, waar B. Zondagnacht is overleden. Zou een bord „Tramkruising" op die plaats geen goede diensten bewijzen? Er zijn op dit punt al meer ongelukken gebeurd, ook al is dit veelal door onoplettendheid. EEN SPORTVERENIGING ONDER HET POLITIEPERSONEEL. Onder de naam „Politie Schiet- en Sport vereniging" is alhier onder het personeel van de politie een sportvereniging opgericht, met het doel, het schieten en de sport in de ruimste zin te beoefenen. Behalve op behendigheid in het schieten met geweer, karabijn en revolver, waarvan de ken nis hopelijk nimmer door de leden als politie man in functie in toepassing zal moeten worden gebracht, zullen de leden zich toeleggen op de lichamelijke oefeningen als athletiek, voetbal, zwemmen, enz., om zo fit te blijven voor de goede uitoefening van de dienst en bij even- tuële waterongevallen reddend te kunnen op treden. Voor de beoefening der zwemkunst heeft het bestuur der zwemvijvers haar medewerking verleend, voetbalspel en athletiek zullen be oefend worden op een der terreinen van het Heemsteedse Sportpark, terwijl een der school lokalen beschikbaar is voor athletiek en gym nastiek. Voorzitter der vereniging is de heer A. Berentsen, Inspecteur van Politie, secretaris de heer Ph. J. H. Steysel, Meer en Boschlaan 36 en penningmeester de heer P. van Duyn, Bleekers- vaartweg No. 23. Zij, die als donateur of donatrice de vereni ging willen steunen, kunnen zich opgeven bij een der leden van het politiepersoneel. I keuring. Het bestuur van H.B.C. wenst dat in ieder geval elk nieuw lid zich aan een keuring moet onderwerpen. Dit idee is door het district- bestuur der D.H.V.B. overgenomen en zal daar verder uitgewerkt worden. De geestelijke adviseur, Kap. H. J. Kooijman, sprak hierna een opwekkend woord. Vervolgens werd de begroting voor, 1938-1939 behandeld. Na uitvoerige besprekingen werd deze vastgesteld op een totaal bedrag aan in komsten en uitgaven van 2400.waarbij het in de bedoeling ligt de kosten der rijwielstalling te brengen op 5 cent. Hierna hield de voorzitter zijn gebruikelijke rede, bedoeld als een richtlijn voor de toekomst, plichten aan te leren en zich vooral ook meer beschaving toe te eigenen en allen mogen zijn een voorbeeld van vriendschap en saamhorig heid. Een voorstel om als tijdelijke overgang van junioren naar senioren één jaar de contributie 10 cent per week te verlagen en die te brengen op 20 cent werd aangenomen, evenals een jaar- lijkse bijdrage van 50 cent voor de senioren als bijdrage voor het clubblad. Engelsche Import Steeds voorhanden Zondag 28 Augi^tus, 1.30 uur: Toegang: Volwassenen 40 cent; kinderen (tot en met 13 jaar) 20 cent Des avonds om 8.30 uur: FEESTELIJKE PRIJSUITREIKING in Groenendaal Introd.: 60 cent; H.P.C.-ers: 25 centMuziek van de Hot Playing Cracks RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. Telef.nr. Gidsvermelding. 29637 Heyligers, F/J. M.; Mahlerlaan 4. 29631 Jungslager, JF.; Agentuur en Com missiehandel, Wipperplein 18. 20605 Sikkel, Mr. N. J. G.; Subst. Off. van Justitie b.d. '?Arr. Rechtbank te Haar lem, Meindert Hobbemastraat 2. BADHUIS 1JEEMSTEDE. In het Badhuis aan (Je Postlaan werden in de week van 15 tot en met 20 Augustus genomen 421 douchebaden en 18 kuipbaden. Aan 5 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 63 volwassenen gebritst gemaakt. JAARVERGADERING H.B.C. Maandagavond hield de R.K. Sportvereniging H.B.C. haar 35e jaarvergadering, onder voor zitterschap van den heer J. v. d. Horst. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over 19371938 bedroegen ƒ3888.05 en de uitgaven ƒ3811.74, alzo een batig saldo van ƒ76.31. Het verslag van den secretaris memoreerde de herdenking van het 7e lustrum, de belang stelling voor de athletiek, de grote groei der jeugdelftallen en de minder goede gang van zaken in de senioren-elftallen, die een kleine achteruitgang noteren. Tevens gaf dit verslag een uitvoering overzicht van de verrichtingen der diverse elftallen. Als bestuursleden werden herkozen de heren A. A. Mooren, L. P. Warmerdam en J. P. Driessen. Als lid der kascommissie werd in de plaats van den heer Th. v. Seggelen, die niet herkies baar was, benoemd de heer Garritse. Ook nu weer kwam ter sprake de medische sport- AANRIJDING. De vorige week had een aanrijding plaats op de Heerenweg tussen een auto bestuurd door W. E„ wonende te Oegstgeest, rijdende richting BennebroekHaarlem en een wielrijdster, ge naamd H. B., wonende te Zandvoort. Het ongeval had plaats doordat de wielrijd ster, komende uit de Laan van Rozenburg, de Heerenweg wilde oversteken zonder teken te geven en zonder te letten op het van rechts komende verkeer, met het gevolg dat zij met de auto in aanraking kwam en enige meters verder ter linkerzijde van de weg werd neer geworpen. Zij werd aan het ho.ofd gewond en is op doktersadvies per ziekenauto naar haar woning overgebracht. Haar rijwiel werd ver- nield. „GELEERDE" SCHOOLJONGENS. De Middelbare Jongensschool in Weaver, in de Amerikaanse bondsstaat Connecticut, werd door een onbekenden dader met brandpijlen be schoten, zodat het gehele gebouw tenslotte in vlammen opging, hetgeen de stad een schade van enige duizenden dollars opleverde. De dader bleek een 11-jarige knaap, leerling van de school, te zijn. De jongen had een Indianenfilm gezien, waarop de Roodhuiden met brandpijlen schoten en zo kwam hij op de idee zijn school te beschieten, om, zoals hij zelf zeide, „een tijdje vrij van school te hebben". DoorG. Th. Rotman (Nadruk verboden) 7173. De officier dacht even na. „Hebt U touw bij U?" vroeg hij. „O ja," antwoordde Professor, „meer dan ge noeg!" „Gooi op dan maar een flink stuk!" riep de officier. In het eind touw, dat de professor hem nu toewierp, maakte de officier een flinke lus, gooide die om het stuk buis, dat nog van de periscoop overgebleven was en maakte het touw ook het platform vast, waarop hij stond. Nu moest Professor op dezelfde manier heb slechts rekening te houden met de wensen van mijn vader." „Het ligt dus werkelijk in de bedoeling de comedie hier in Londen verder te spelen?! Maar denkt u dan, dat men geen rekening zal houden met uw verleden, wanneer u zich hier in onze kringen als Lady Davis presenteert?" „Jij schijnt te denken," viel nu Berry Elis bij, „dat je overal even gemakkelijk toegang zult vinden als hier in dit huis. Ik moet mij dat laten welgevallen, omdat Savages mijn vader gedwongen heeft tot een stap, welke de oude heer zeker reeds lang betreurt. Maar al ben je er dan door handige manipulaties in geslaagd mijn zuster te worden, aan mijn gevoelens ten opzichte van jou zal dat zeker niets veranderen. Je bent een vreemde voor mij. Ik mag dus al genoodzaakt zijn je. in mijn huis te dulden, je zult er nooit in slagen meer dan een vreemde voor mij te worden." Nicole staarde peinzend in het licht van de kroon. In de zwarte pupillen van haar ogen zag men als twee lichtende puntjes de reflex der plafonnières. Zij had een zware taak op zich genomen. Savages' plannen hadden zo mooi geschenen. Zij zou Berry terugzien en Lady Davis worden. Het had haar alles een sprookje geleken en hoe ontnuchterend was de werkelijkheid. „Ik weet, dat ik een vreemde voor je ben, Berry," zei ze met een weemoedig glimlachje. „Je hebt mij dat duidelijk genoeg laten voelen in de lange maanden van mijn gevangenschap. Maar wat er ook gebeurd is, ik heb nu je vader beloofd een goede zuster voor je te zullen zijn en ik zal m'n best doen die belofte te houden." Deze woorden maakten Berry weerloos. Hij zou Nicole onmiddellijk de deur gewezen heb ben, als zijn vader hem bij zijn vertrek uit Dun dee niet gewaarschuwd had haar niets in de weg te leggen. „Als je mijn wensen niet ver vult, Berry, krijg je van mij geen penny meer," had de oude heer op ernstige toon gezegd. En hij had daar nog aan toegevoegd, dat hij het ten zeerste betreuren zou, wanneer Berry hem er door zijn gedrag toe zou dwingen, zijn han den van hem af te trekken en Nicole tot zijn erfgename te maken. „En welke belofte hebt u tegenover Mr. Savages afgelegd?", vroeg Elis plotseling, niet in staat zich langer te beheersen. een verbinding maken tussen het raam en de periscoop. Toen de „luchtverbinding" gereed was, werden eerst de twee jongens gered. Voorzichtig werkten ze zich, aan hun handen hangend, langs de touwen naar beneden. Het waren angstige ogenblik ken, daar boven in de lucht te zweven, aan niets anders dan je handen te han gen, als een bokking in de rook. Maar Flip en Flop waren flinke jongens, ze „Waar dat mogelijk is, voor zijn belangen op te komen," antwoordde Nicole rustig. Berry lachte honend en Elis liet zich spottend ontvallen, dat er nog wel andere redenen zou den zijn. Doch Nicole gaf haar een gevoelige terecht wijzing. „Mevrouw, u vergist zich," zei zij kalm, Elis onbevreesd in de ogen ziende. „Ik koester slechts gevoelens van grote dankbaarheid je gens uw man. Ik acht hem zeer hoog ja, ik durf zelfs te zeggen, dat ik hem hoger acht dan u, want uw aanwezigheid hier dunkt mij niet van zo onschuldige aard als de mijne...." Er volgde een diepe stilte op haar woorden. Nicole scheen de verslagen gezichten van Berry en Elis niet te bemerken. Zij ging naar de tafel en verzocht Mrs. Savages beleefd plaats te willen nemen. „Het zou Berry en mij een buitengewoon genoegen doen, als u deze avond bij ons zoudt willen doorbrengen. Mijn aan wezigheid maakt het voor u mogelijk hier te blijven, zonder dat uw goede naam in gevaar wordt gebracht, want nu zal men denken, dat uw bezoek mij geldt. Wilt u dus zo vriendelijk zijn, Mrs. Savages....?" Maar Mrs. Savages gaf er de voorkeur aan te vertrekken.... De Familieraad. De familieraad was bijeengeroepen. Zij hadden allen aan de uitnodiging gevolg gegeven: de Davis uit Engeland, uit Schotland en uit Ierland. Lord Hasting Davis, de beroem de aviateur, die in de wereldoorlog zijn rechter arm had verloren, ontbrak evenmin op het appèl en zelfs „Baby", het jongste lid van de familieraad, een 24-jarige, knappe jongeman, die als secretaris aan het Britse gezantschap te Parijs verbonden was, had een plaats gevonden aan de tafel, welke niet minder dan veertig leden der familie Davis op het buiten van Elis vereenigde. Daar de bijeenkomst een officieel krakter droeg, zag men alom slechts plechtige en in de plooi getrokken gezichten. Naast Lady Ellinor Davis zat de oude Lord Douglas, Berry's vader. Hij was zeer zwijgzaam en daarvoor bestond een bijzondere reden. Noch Lady Ellinor Davis n.l„ noch zijn tafeldame ter linkerzijde, Lady Isidora Drummond, spraken. klommen langs de ladder naar beneden en stonden weldra veilig aan dek. Nu kwam Professor aan de beurt. De arme man werd al een dagje ouder en z'n knieën waren al 'n beetje stijf. Voor zichtig, steeds hoestende, schoof hij langs het touwtot het ongeluk gebeurde. De periscoop-buis was daar in China blijkbaar niet erg stevig gesoldeerd. Ze sprong plotseling los en Professor viel met touw en al naar beneden een woord met hem. Beiden meenden op deze wijze het best te tonen hoe vertoornd zij waren over de handelwijze van den bejaarden Lord Douglas, die nu „de rode Davis" genoemd werd. Deze bijnaam, welke aan tafel fluisterend van mond tot mond ging, had hij aan zijn zoon Berry te danken. Lord Douglas, vroeger een der meest conservatieve leden der familie, legde thans een voor allen even onbegrijpelijk streven aan de dag om sociale verschillen te over bruggen. De oude heer had onmiddellijk na zijn aan komst zijn zoon op onverbloemde wijze verteld, hoe hij over hem dacht. Het stond n.l. bij hem vast, dat de hetze tegen Nicole slechts van Berry was uitgegaan. Teneinde een hernieuwde woordenwisseling tussen vader en zoon te ver mijden, had men Berry aan het uiteinde van de tafel geplaatst, waar hij Baby tot buurman had, die hem in bonte kleuren het leven in de licht stad schilderde. Toen de tafel werd opgeheven, verzocht Lord Drummond de aanwezigen zich naar de biblio theek te willen begeven. Ook hij had zich reeds een bijnaam verworven. Baby noemde hem „de groóte redenaar", omdat hij, bij ontstentenis van den heer des huizes, de gasten had ont vangen en daarbij gelegenheid had gekregen iri ellenlange redevoeringen van zijn eloquentie blijk te geven. Men had de bibliotheek in een vergaderzaal gemetamorphoseerd. Veertig stoelen, keurig in rijen van acht geplaatst, alsmede een kleine katheder voor de sprekers, gaven het vertrek een plechtig aanzien. Lord Drummond nam het woord. Hij opende de bijeenkomst en prees het saamhorigheids gevoel der Davis, dat hen allen hier tezamen had gebracht. Hoewel hij zelf geen geboren Davis was hij had slechts een lid der familie tot vrouw gewaagde hij van de innerlijke saamhorigheid van deze familie in een preek, waaraan weer geen eind scheen te zullen komen. Niettegenstaande de geestdriftige toon, waarop deze rede werd uitgesproken, geraakte zijn auditorium dan ook in een testand van slaperig heid, welke hij zelf echter voor stille bewonde ring hield. (Wordt vervolgd.; H.P.C.-l De strijd om het kam] Zoals reeds gemeld half twee, diverse f worden om het kant] tussen zeventallen van I en Z.C. Haarlem, alk Zwemvereniging uit Heemstede. In totaal st programma. H.P.C. spt tal in afdeling 1 en wisselbeker" verdedig! De Kring Haarlem h beschikbaar gesteld zodat wij ook daar op kunnen rekenen. Wii zeggen; de dames H.P.C. zullen allen w( In afdeling II tensiot en H.V.G.B. Hier volgt het prog D.W.R.-Haarlent (d; H.P.C.-Haarlem; H H.P.C. II-H.V.G.B.; L H.P.C. (dames); H.1 H.P.C. Des avonds om half prijsuitreiking in Groe Playing Cracks" hun lenen. Verder vermeli attracties. Men zie de adverti ATHLET1 Zondag 28 Augus onderafdeling van H dag organiseren op weg, aanvang 1 uur. De volgende nun gramma: Klasse A: 100 M., 200 M„ 4 X 100 M. en 400 1 hinkstap, hoog- en speer- en discuswerj Klasse B: 100 M„ 800 M., 3 hoog- en polsstoks werpen. Klasse C: 100 M„ 400 M., 1 springen en kogelstc Junioren; 60, 80 A hoog- en verspringe Behalve een aant de wedstrijden deel (Zaandam), G.D.A. delft), Jong Leven e: en D.S.S. (Haarlemj DUP „Gevleugelde Wedvlucht van Losgelaten Zaterdag v.nt., wind N.O. In getoonde duif Zond: 37 min. 40 sec. I 51 min. 18 sec. De uitslag was: 1 J. G. v. d. Mee Boonacker; 4 P. v. 1 8 E. Yrugt; 9 G. 11, 15 P. de Jong; 1 Wedvlucht op 1 afstand 183 K.M. L wind. In concours duif om 12 uur 17 laatste prijswinnaa 561.30 M. per min De uitslag was: 1, 6, 7 J. Groenla 3, 5, 9, 22, 27, 29 donschot; 8, 30 Winter; 12, 24 f Brouwer; 15 C. Bc 19, 21 G. Vinkei 32 H. v. Dijk. Wedvlucht op Ciney, afstand 235 Los 8 uur v.m. mei duif 11 uür 48 min Laatste prijswinnt 887.82 M. per min De uitslag was: 1 J. Groenland; Boonacker; 4, 16, L. dc Winter; 7 i Vrugt; 11, 13, 21, ten, 15 A. v. Zad De Gemeentes GemeentebedrijV' stellingen zijn c ginnedag NAAR HEEM lepenlaan 31 I ONGEVOE Rl Per Paar I 3 Paar 3 G E V O E R Per Paar I 3 Paar GEVOERD, ext Per Paar - GEVOERD, dive Indanthren, klei echt. Per Paar ^■Ifl ■>.-

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2