ALBERT GARAGERABO DAT SMAAKT! EXTRA LAGE PRIJZEN DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT De Dame, die zich Bancroft noemde Nic. Groenland PREDIKBEURTEN GEDIPL. HORLOGER Albert Heijn's ontbijtkoek, Een tractatie op de boterham Eigen Ontbijtkoek-, Banket- en Biscuitbakkerijen Heemstede: Raadhuisstraat 14, Telefoon 28538 J. v. Goyenstr. 2, Telefoon 21204 Aerdenhout: Zandv.laan 163, Telefoon 27208 VAN WEERT i DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT GASTHUI SVEST II HAARLEM TEL. 17266 BETROUWBARE AUTO'S voor zelfrijders (zonder chauffeur) per dag, week, maand en langer. Onze wagens zijn ALL RISK verzekerd en voorzien van triptiek Uitsluitend modellen 1937 en 1938 Zondag 11 September. Ned. Herv. Kerk. Kapel Irene, Meer en Bosch. V.m. 11 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds D. E. Boeke, Secr. van het Ned. Bijbelgenootschap. In beide diensten extra collecte voor het fonds Evangelisatie in eigen gemeente. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. A. Dondorp. (Voorbereiding H. Avondmaal.) N.m. 5 uur: Ds E. T. v. d. Bom. Catech.-Zondag 49. In beide diensten collecte voor het Provin ciaal Emerit.-fonds. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds E. T. v. d. Bom. (Voorbereiding H. Avondmaal.) N.m. 5 uur: Ds. A. Dondorp. Catech.-Zondag 49. In beide diensten collecte voor het Provin ciaal Emerit.-fonds. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Dr. K. F. Sparnaay, Pred. te Amsterdam. (Met medewerking van het Dameskoor.) Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 11 septembre. a 10 h. 30: Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur M. Jospin. 3e Collecte pour l'Eglise. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 12 September 1938. The Spirit of Youth, The London Palladium- orkest Blow the man down, Popeye The merry-go-round broke down, Orgelsolo van Sidney Torch I'm Popeye the Sailor Man, Popeye Where are you, Orgelsolo van Sidney Torch In de zevende Hemel, Willy Derby met orkest Die Liebesinsel, Carl Woitschach met blaasorkest Geeft acht op het jaartal, Willy Derby met orkest Stattiner Kreuz- Polka, Carl Woitschach met blaasorkest Echte Wiener Herzen, Concertorkest o.l.v. Bruno Seidler Wind and wave, Jungherr's Accor deon Band Stephanie-Gavotte, Concertorkest o.l.v. Bruno Seidler My rhythm, Jungherr's Accordeon Band Windspielle, Pia en Eddy Hansen op accordeon -Liebestraum nach dem Balie, Herbert Ernst Groh met koor en orkest Seeschwalben, Pia en Eddy Hansen op accor deon Du, immer du solist es sein, Herbert Ernst Groh met koor en orkest - The libera tors, The London Palladium-orkest. Dinsdag 13 September 1938. Sousa Medley, H. M. Goldstream Guards Fein, Fein Schmeckt uns der Wein, Marcel Wittrisch met orkest Schep vreugde in 't leven, Lou Bandy met orkest Küssen ist keine sünd, Marcel Wittrisch met orkest Dixon Hits, Reginald Dixon op orgel Mijn tante Veronika die speelt harmonica, Lou Bandy met orkest Feestpolka, Albert Brau (Sax) met orkest Petruschka Polka, Dallapé orkest met Xylophone Ons Neerland heeft een Koningskind, Alb. Brau met orkest Laughing Polka, Dallapé orkest met Xylophone Ein Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 25) Dit alles hield Berry's gedachten dusdanig bezig, dat hij, toen er wederom een week ver lopen was, op zekere avond besloot thuis te blijven en Nicole op te wachten. Het diner had geen geanimeerd verloop. Nicole was zeer stil. Zij beantwoordde zijn vragen slechts met een enkel woord. Eindelijk haalde hij twee plaatsbewijzen voor de schouw burg te voorschijn en verzocht haar hem die avond te willen vergezellen. Zij wees dit aanbod echter beleefd, maar beslist van de hand. Zij had hoofdpijn, was moe van het werk en zij had zich voorgenomen vroeg naar bed te gaan. En met een korte groet verliet zij de kamer... Drie weken lang had Savages in Manchester doorgebracht, alvorens hij er in geslaagd was de zakelijke transacties, welke zijn aanwezig heid daar ter plaatse noodzakelijk maakten, tot een bevredigend einde te brengen. Direct na zijn terugkomst liet hij het bestuur der Safety Trade Company ervan in kennis stellen, dat het Jules Savages-concern de bijeen roeping van een buitengewone algemene ver gadering verlangde. De redactie van de Daily Mail ontving bericht, dat op deze vergadering Lady Nicole Davis een referaat zou houden over het doel van de nieuw opgerichte maatschappij. „Je zult eens zien, Haynes", zei Savages vergenoegd tot zijn secretaris, „hoe dat inslaat!" Wij zullen de Victoria-zaal voor dit doel huren. Daar kunnen we 1500 mensen bergen en ik vermoed, dat de ruimte nog te klein zal zijn. Van de firma's, die zich thans in de Safety Trade Company ver enigd hebben, zal geen enkele aandeelhouder op het appèl ontbreken. Allen zullen popelen Schifflein fahrt nach Holland, Harmonica-dans- orlcest - In een klein café bij Parijs, Harmo nica-duo Capelle en Miller Today is the happiest day of my life, Joseph Schmidt met orkest Marinella, Harmonica-duo Capelle en Miller Simplicius-Waltz Song, Joseph Schmidt met orkest Hercules Mars, Polydor- orkest. Woensdag 14 September 1938. March Review Medley, The London Palla dium-orkest Ik hou van Holland, Joseph Schmidt met orkest Mag ik van U een photo?, Lou Bandy met orkest O Marena- riello, Joseph Schmidt met orkest Dixon Hits No. 16, Reginald Dixon op orgel Skieën, Lou Bandy met orkest Humpty-Dumpty, Walter Pörschman en zijn orkest -The Grand Duchess, Orchestre Raymonde Polnisch Blut, Walter Pörschman en zijn orkest Tritsch, Tratsch, Orchestre Raymonde Unter den Briicken von Köln, Harmonica-dansorkest Oh Susanna, Harmonica-duo Capelle en Miller The Yodelling Accordeon Man, Eddie Cook met accordeon en piano Weet je nog hoe het vroeger was, Harmonica-duo Capelle en Miller Mountain Refrain, Eddie Cook met accordeon en piano Husarenvedette, Polydor-orkest. Donderdag 15 September 1938. Tidworth Tattoo, Massed Bands of the Southern Com. Piscatore pusilleco, Joseph Schmidt met orkest Zwerven op Zee, Duo Hoffman Nun me sceta, Joseph Schmidt met orkest Unter der Jupiter-Sonne, Marcel Palotti met Hawaiian citaar Alida Kappittel- stokkie van Kandij, Duo Hoffman Hokus Pokus, Walter Pörschman met zijn orkest Poesie, Heinz Huppertz en zijn dansorkest Ninetta Polka, Walter Pörschman met zijn ork. Viva Maria, Heinz Huppertz en zijn dans orkest Immer feste mitgemacht, Harmonica- dansorkest Une nuit, Deprince op accordeon met orkest Torna a surriento, Beniano Gigli met orkest La peintre des montagnes, Deprince op accordeon met orkest Mattinata, Beniano Gigli met orkest Brucker Lager, Trompeter Korps Potsdam. Vrijdag 16 September 1938. Sousa Marsches, H. M. Grenadier Guards Lolita, Joseph Schmidt met orkest Marigold, Quentin Maclean op orgel Eine laute mit BINNENWEG 10 - TELEFOON 28429 to TWENTSCHE BANK iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM verblasztem Band, Joseph Schmidt met orkest Narcissus, Quentin Maclean op orgel Die ou nooi sal koek en tert gee, Ch. A. Blignaut met orkest Champagner Galopp, Otto Do- brindt en zijn orkest Ou Piëta was 'n wewe- naar, Ch. A. Blignaut met orkest Sektperlen, Otto Dobrindt en zijn orkest In meinem Miirchenbuch, enz., Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter In Hamburg ist es schön, Harmonica- dansorkest Eine alte Weise, Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter Accordeon Tango's, Accor deon-duet My old Kentucky home, Richard Crooks met piano Viennese waltz medley, Accordeon-duet Old folks at home, Richard Crooks met piano Motor mars, Trompeter Korps Potsdam. Zaterdag 17 September 1938. Le rêve passe, Massed Bands Immer an der Wand lang, Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter Charel is zat, August de Laat met orkest Der kleine Finkenhahn, Dans orkest onder leiding van Adalbert Lutter Torch Song Parade, Sidney Torch op orgel In blauw kapel, August de Laat met orkest Ueber Berg und Tal, Walter Sommer- feld met orkest Pepito, Ensemble o.l.v. Jean Vaissade Mia Bella, Walter Sommerfeld met orkest Vos jolis yeux noirs, Ensemble o.l.v. Jean Vaissade Fliegende Blatter, Harmonica- solo door Albert Vossen Tu veux partir, Accordeonnist Alexander met orkest Sprin gende Punkte, Harmonica-solo door Albert Vossen Paquita, Alexander op accordeon met orkest Marcel Wittrisch singt, Marcel Wit trisch met koor en orkest Grenadier du Caucase, Massed Bands. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Op Zondag 11 September wordt de praktijk te Heemstede waargenomen door de dokteren J. C. de Groot, Heerenweg 197, tel. 26224 en H. Roozen, Heemst. Dreef 37, tel. 29019. van nieuwsgierigheid om Nicole Irvine te zien en te horen. Dat is van belang, Haynes, want ook nu kunnen wij wel enige reclame en sensatie gebruiken!" Daarop verliet Savages zijn kantoor om zich naar de tweede étage van het gebouw te be geven. Voor een der deuren bleef hij staan en las met zichtbaar welgevallen het opschrift van een koperen naamplaatje, dat op deze deur was aangebracht: Lady Nicole Davis, Lid van de raad van toezicht der Safety Trade Company. In de beste stemming trad hij Nicole's kan toor binnen. Hij vond haar aan een schrijftafel, welke met boeken en papieren overdekt was. Met een van vreugde stralend gezicht stak zij Savages haar hand toe. „Wij hebben u allen zeer gemist; u bent lang weggebleven, Mr. Savages." „Ja, er was heel wat te doen in Manchester." Hij trad nader aan de schrijftafel en wierp een blik op de boeken, welke daar verspreid lagen. „Wat? Zakenpapieren? Expose's? Verslagen van algemene vergaderingen? Wat is dat dan voor lectuur?" Enigszins verlegen keek zij hem aan. „Ik heb de drie weken van uw afwezigheid gebruikt om mij, zo goed en zo kwaad als dht ging, op de hoogte te stellen van het Jules Savages- concern. Ik meen, dat ik daarover wel iets meer mag weten, nu ik dit concern in de raad van toezicht der Safety Trade Company represen teer Een geamuseerd glimlachje speelde om Sava ges' lippen. Hij vroeg, hoe zij zich dat eigenlijk gedacht had. Het was geen kleinigheid een zo gecompliceerde materie onder de knie te krijgen en zij moest zich het hoofd maar niet breken over dergelijke nutteloze dingen. Hij nam tegenover haar plaats. „Je taak bij de Safety Trade Company, Nicole, is niet zo heel omvang rijk. Zij bestaat alleen hieruit, een door mij ge schreven rede, welke Mr. Haynes je in een kwartiertje zal overhandigen, op de eerst volgende algemene vergadering van de Safety Trade voor te lezen." Nicole voelde zich zeer teleurgesteld. „En is dat alles, wat u van mij eist, Mr. Savages?", vroeg zij bedrukt. JUBELKLANKEN TE HEEMSTEDE (vervolg van pagina I) Ballonvaart. Terwijl de optocht door de gemeente trok was het personeel van het ballonhuis Anleejoh te Eindhoven op het R.C.H.-terrein in het ge meentelijk sportpark bezig met het vullen van een grote ballon. Tegen zes uur was men klaar met het vullen en was het gevaarte gereed op te stijgen, waarin het voorlopig nog door een groot aantal zandzakken werd verhinderd. In middels waren de schoolkinderen op het veld gearriveerd en de leden van de Commissie Koninginnedag hadden handen vol werk om ieder kind te voorzien van een oranjekleurige ballon met kaartje, dat, door den vinder terug gezonden, zou moeten uitwijzen, welke ballon de verste weg had afgelegd. Het was een aardig moment, toen de grote gele ballon, scherp af stekende tegen de heldere avondhemel, zich van de grond verhief, het schuitje bemand met twee personen. De kleine ballons werden tegelijkertijd door de kinderen losgelaten en door deze om zwermd dreef de ballon langzaam, steeds kleiner wordende, in Oostelijke richting. Het interessante schouwspel trok enorm veel belangstelling. Het Avondfeest. Des avonds vormde het Raadhuisplein weer het centrum der belangstelling. Het Raadhuis was door honderden gloeilampjes verlicht; vooral op enige afstand bezien tekenden de lichtende lijnen van de gevel zich scherp af, wat een toverachtig effect opleverde. Om acht uur gaf het fanfarecorps „Excelsior" een concert op het Raadhuisplein, waaraan ook Heemsteeds Gemengd Koor met enige zang nummers deelnam. De Commissie Koninginnedag had daarbij de goede gedachte gehad aan Ds. Barger en Pastooi van Mierlo te verzoeken vanaf het balcon van het Raadhuis de luisteren de schare nog eens extra te wijzen op de grote betekenis van het regeringsjubileum. Beide sprekers kweten zich in de pauzes tussen de muziek- en zangnun mers voortreffelijk van hun taak, zodat ook bij dit avondfeest een ernstige toon niet ontbrak. Ds. Barger hield zijn rede in algemene zin, terwijl Pastoor van Mierlo zich tot tolk maakte van hetgeen er leeft in de harten van het katholieke deel van het Nederlandse volk. In treffende bewoordingen gaven beide sprekers uiting aan de gevoelens van dankbaar heid en aanhankelijkheid aan het Vorstenhuis, welke gevoelens in deze dagen weer duidelijk aan de dag zijn gekomen zij spraken over de edele karakte eigenschappen van onze Koningin, haar wijs beleid en haar oprecht Christelijk geloof. H t waren woorden, gegrepen uit het hart der? aandachtig luisterende toe hoorders! Om half tien werd op het weiland tegenover Van Vrijdag 9 t.m. Donderdag 15 Sept.: per stuk Reuzen ontbijtkoekvan 20 voor 1 7 cent Geweldige ontbijtkoek van 27 voor 23 cent Zaansche Molen Koek van 15 voor 1 3 cent Prima Honingkoekvan 17 voor 1 5 cent Extra Honingkoek, een zware koek, verpakt in cartonvan 25 voor 23 cent Prima Gemberkoekvan 16 voor 14 cent Extra Gemberkoek, met veel gember, verpakt in cartonvan 38 voor 35 cent Alleen Vrijdag en Zaterdag. Afgehaald uit de winkel: Zandkoekjes per i pond 22 cent Fijnste leverkaas2 ons voor 25 cent Zelfrijzend bakmeel, prima 2 pondspakken voor 23 cent Zelfrijzend bakmeel, extra2 pondspakken voor 31 cent R. 648. de Vrijheidsdreef een openluchtvoorstelling ge geven van komische films, waar velen zich mee amuseerden, terwijl anderen verstrooiing zoch ten op het kermisterrein op het Valkenburger plein, totdat tegen elf uur de belangstelling zich weer concentreerde op de Vrijheidsdreef, waar een schitterend vuurwerk werd afgestoken, dat terecht een knallend slot van deze prachtige feestdag kon worden genoemd. Heemstede heeft het regeringsjubileum van onze Koningin op waarlijk feestelijke wijze her dacht en voor de Commissie Koninginnedag en de medewerkers aan het feest mag het een voldoening zijn, dat deze viering waardig en zonder één wanklank is verlopen! Au. „Hoe hoog speel je eigenlijk bij het kaarten?" „Och meestal om de eer maar soms verhogen wij de inzet wel eens op een dubbeltje." voor de baby Het allerfijnste Anegang 46 E 19 DoorG. Th. Rotman (Nadruk verboden) 7779. „Goed!" brulde de kapitein, die ineens alle eerbied voor de weten schap verloren had, „maar dan maakt U, dat dat snertding dadelijk van mijn schoorsteen afkomt, of ik laat het in stuk ken hakken!" „Ja maar, ik kan zo niet starten!" riep Professor angstig uit; „de poten zitten in de schoorsteen verward!" „Dan moeten die poten er maar af!" riep de kapitein en hij commandeerde naar de machinekamer, dat er dadelijk twee „Natuurlijk is dat alles. Wat dacht je dan?" „Ik dacht," antwoordde zij spijtig, „dat ik mij op de een of andere manier in uw bedrijf nuttig kon maken." „Onzin, kind! Ga jij maar wandelen. Amuseer je, zoveel je wilt en Iaat de leiding van de zaken maar aan ons, mannen, over." Nicole keek zwijgend voor zich uit. Zij voelde zich verongelijkt. Mr. Savages onderschatte haar krachten; hij hield haar voor een opper vlakkig persoontje. Er lag iets van koppig verweer in haar stem, toen zij antwoordde: „Mr. Savages, ik wil werken. Ik wil iets uitvoeren, onverschillig wat. Ik zou al tevreden zijn, als ik Mr. Haynes wat zou kunnen ontlasten. Kijkt u eens hier," ze legde hem enige schriften voor, „ik leer machine- schrijven en stenografie Savages was ten zeerste verbaasd. Deze on verwachte werklust van Nicole was bedenkelijk. „Je bent in de drie weken van mijn afwezigheid zeer veranderd. Nicole," zei hij. „Wat is er ge beurd? Hoe is je verhouding tot Berry? Vertel me eens oprecht, wat er allemaal gebeurd is." Slechts met moeite scheen zij aan deze uit nodiging gevolg te kunnen geven. Er kwam een bittere trek om haar mond, toen zij eindelijk haperend verklaarde tot de erkenning te zijn gekomen een onwaardige te hebben lief gehad. Zij had zich in Berry vergist, zij verachtte hem nu zo, dat het ondraaglijk voor haar was hem onder de ogen te moeten komen. „Er blijft mij slechts één uitweg, Mr. Savag es," besloot zij smekend, „één enkele uitweg, het werk! Slechts daardoor kan ik over m'n teleurstelling heenkomen." Savages stond op en liep met grote stappen het vertrek op en neer. Wat hij zo juist gehoord had, haalde een streep door al zijn bereke ningen. Er dreigde gevaar! Als Nicole er niet in slaagde Berry aan zich te binden, zou zijn met zoveel moeite opgebouwd plan mislukken. Over een week reeds zou zijn echtscheidingszaak voor de rechtbank behandeld worden. En juist op dit kritieke ogenblik liet Nicole hem in de steek en bekommerde zij zich niet om Berry, zodat deze volop gelegenheid had de verwijde mecaniciens naar de Pulex moesten om er de poten af te schroeven. „Eer ik aan het eind van de reis ben, is er van de hele Pulex niets meer over!" zuchtte professor Spuyt, toen hij de poten van zijn dierbare Pulex naar beneden zag vallen. Maar hij hield koppig stand; hij verkoos niet te betalen, wat er dan ook later bij het dalen gebeuren mocht. Een half uur later boemmü daar ging de Pulex weer de lucht in. Helaas ring, welke tussen Elis en hem ontstaan was, nog te verscherpen. Voor de naaste toekomst had Savages grootse plannen. Juist nu kwam het er op aan, dat alles liep, zoals hij zich dat had voorgesteld. Het risico zou anders te groot zijn. Een heimelijke vrees overviel hem, als hij er aan dacht, dat het hem evenzo zou kunnen vergaan als destijds, toen hij zich met de gevaarlijkste speculaties inliet, alleen om zijn huiselijke zorgen te ver geten. De onverwachte discontoverhoging van de Bank of England had hem toen in de laatste minuut voor de ondergang bewaard. Dat was een gelukkig toeval geweest! Maar men kon niet altijd op gelukkige toevalligheden rekenen, die op het juiste moment te hulp kwamen. Ja, zijn zo weldoordacht plan was mislukt! Er was een fout in geweest. Hij had geen rekening gehouden met de gevoelens van dit jonge meisje. Zij verachtte Berry nu. Die mogelijkheid had hij eigenlijk vooruit onder de ogen moeten zien. Het harde noodlot had haar nu gemaakt tot een mens, die de dingen scherp en duidelijk onderscheidde en onder die om standigheden behoefde het zeker niet te ver wonderen, dat Berry's minderwaardige karakter eigenschappen ook voor haar niet verborgen waren gebleven. Savages kwam tot het besluit, dat hij nu zelf zo spoedig mogelijk moest ingrijpen. Er was nog één kans. Ja! Maar dat was een va banque spelletje, waaraan hij zich tot dusver niet had durven wagen, Aarzelend bleef hij een ogenblik voor de tele foon staan. Het viel hem niet gemakkelijk de laatste troef, welke hij nog in handen had, uit te spelen. Hazard!... Mr. Savages speelde niet graag hazard! Maar met een gedecideerd gebaar nam hij plotseling de hoorn van de haak. „Haynes, bel onmiddellijk mijn vrouw op. Zeg haar, dat ik haar verzoek binnen een uur bij mij op kantoor te komen. Vergeet niet er bij te zeggen, dat het een dringende aangelegenheid is, waarvoor ik haar wens te spreken. Hij legde de hoorn weer op de haak. Over een uur dusElis zou komen, dat wist hij. Wat zou het einde zijn van dit onderhoud?" had Professor in zijn zenuwachtigheid zijn kaart en kompas niet goed bestudeerd, en dat zou hem later slecht bekomen. Hij nam met de juiste koers, maar op dat ogenblik besefte hij dat nog niet. Na enige uren naderden ze land. „Hé!" riep Professor uit, „dat is merkwaardig! Ik heb nooit geweten, dat ze op Hawaii hun huizen boven in de bomen bouwen!" Intussen steeg het terrein snel omhoog; een botsing was niet te vermijden Nicole stond aan het raam en staarde naar buiten. Toen Savages, die haar geheel vergeten scheen te hebben, het vertrek wilde verlaten, keerde zij zich schuchter om. Zij zag bleek en haar gelaat toonde duidelijk sporen van tranen. „Mr. Savages," zei zij, „het spijt me zo, dat ik Savages bleef staan. Het aanstaande onder houd met zijn vrouw had zijn gedachten zozeer in beslag genomen, dat haar stem hem plotse ling uit zijn gepeins deed opschrikken. „Ja, ja, Nicolezei hij, met een ver moeide beweging de hand langs het voorhoofd strijkend. „Ik kan je voorlopig nog niets zeg genIn elk geval dwingt je onverwachte mededeling mij er echter toe een hazardspel te spelenhet grootste hazardspel van mijn leven Een uur later zat Elis in het privé-kantoor van haar man en vroeg hem, wat hij haar te zeggen had. Hij haalde zijn portefeuille te voorschijn, nam er een brief uit en overhandigde haar die. In de enveloppe zat de chèque, waarop aan de achter zijde de woorden geschreven waren: Ik zal nooit meer spelen Elis. Een donkere blos overtoog haar gelaat. In een plotselinge opwelling nam zij de chèque uit het couvert en scheurde hem in kleine stukjes. „Dit vod heeft geen waarde meerMet een verachtelijk gebaar wierp zij de snippers in de papiermand. „Dit waardeloze vod," zei Savages kalm, „was oorzaak, dat ik je verzocht hier te komen. Je belofte om niet meer te spelen schijnt me n.l. voldoende waarborg, dat je voortaan je hartstocht voor het spel zult weten te bedwin gen. Er is dus voor mij geen aanleiding meer je de betwiste vijftigduizend pond nog langer te onthouden." Hij nam zijn chèqueboek, schreef een chèque uit en schoof haar die over de schrijftafel toe. Zij kon haar ogen niet gelovenInder daad, daar stond: Mrs. Elis Savages50.000 pond contant te betalen. (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2