VOOR LUXE VERHUUR H. STEV prijsvraag Garage „RABO Nic. Groenland GRA1 J. Koi DENKT U AAN DE GROOTE o; GEDIPL. HORLOGER Gauw nog een lot van BREDERODEDUIN De Dame, die zich Bancroft noemde s Nu de ZONDER CHAUFFEUR PREDIKBEURTEN JJ Zijlstraat 90 - Haarlem - Tel. I 1161 Gemeenteraadsvergadering Binnenwej De Z 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ALLEEN: Zondag 2 October. Ned. Herv. Kerk. Kapel Irene, Meer en Bosch V.m. 11 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds Briët. In beide diensten extra collecte ten bate van het fonds „Onze Kerkgebouwen". Kapel Nieuw-Vredenhof. N.m. 5 uur: Ds Briët. Bediening van het H. Avondmaal. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 7 uur: Diakoon O. van Eijk. Evangelisatie samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds Dondorp. N.m. 5 uur: Ds E. T. v. d. Born. Catech. Zondag 51. Bij de uitgangen collecte voor schulddelging. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds E. T. v. d. Bom. N.m. 5 uur: Ds Dondorp. Catech. Zondag 51. Bij de uitgangen collecte voor schulddelging. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 2 Octobre. a 10 h. 30: Service et Saint Cène présidé par Mr. Ie pasteur M. Jospin. a 9 h. 30: Ecole de Dimanche. 3e Collecte pour l'Eglise. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 3 October 1938. Steps of Glory, Grand Massed Brass Band Parade of the Tin-Soldiers, Orgelsolo van Regi nald Dixon Our days together, London Piano- Accordeon Band Colonel Bogey-march, Orgelsolo van Reginald Dixon - Rosalie, London Piano-Accordeon Band Zegxbij 't afscheid, zachtjes „Servus", Willy Derby met orkest Eusie, oh Eusie, Peter Pech met orkest Als het Zondag isWilly Derby met orkest Oh! Mama, Het Ramblers-orkest Tre sjöman ga i land, J. W. Hagberg met Duo Ja De koeien loeien, Het Ramblers Dansorkest „Big Broadcast of 1938", Anton op het Paramount Theaterorgel Dream time, London Piano- Accordeon Band B.V.V.-mars, Musikkorps o.l.v. Friedr. Ahlers Hawaiian Paradise, London Piano-Accordeon Band Wielermars, Musikkorps o.l.v. Friedr. Ahlers. Dinsdag 4 October 1938. Blaze of Glory-march, Grand Massed Brass Gasthuisvest II - Haarlem - Tel. 17266 VERZEKERDE WAGENS -T0Q Band More Melodious Memories, Orgelsolo door Reginald Dixon Moon over Miami, London Piano-Accordeon Band Donk're wolken, die verdwijnen, Willy Derby met orkest Sympathy-Waltz, London Piano-Accordeon Band -Werkende handen, Willy Derby met orkest Pech is te vroeg geboren, Peter Pech met orkest Decapo, Dansorkest o.l.v. Bou- langer Chanson pour Mina, Tino Rossi Tokaj-Ungar, Dansorkest o.l.v. George Bou- langer Pour t'avoir au clair de lune, Tino Rossi Ouverture „Dichter und Bauer", Boston Promenade-orkest Midnight in Paris, London Piano- Accordeon Band Ett hjarta i lagor, John Wilhelm Hagberg Poor little romany, London Piano-Accordeon Band Festjubel- marsch, Grand Massed Brass Band. Woensdag 5 October 1938. The crusader march, Grand Massed Brass Band Beside the seaside in other lands, Orgelsolo van Reginald Dixon The white De grootste sorteering VULPENNEN en VUL- POTLOODEN van Haarlem vindt U bij den Vulpenspecialist: cliffs of Dover, London Piano-Accordeon Band Violettal, Willy Derby met orkest Log cabin lullaby, London Piano-Accordeon Band M'n tante Veronika, Willy Derby met orkest The girl in the alice blue gown, Lew Stone and his Band Den Joddlande Sjömannen, Duo Ja met orkest Little drummer boy, Lew Stone and his Band Tva Glada Flickor Söka Be- kantskap, Duo Ja met orkest Das Rollmadel- lied, Bauernkapelle Xaver Grundhuber Klarinetten-Mugll, Bayern Kapel o.l.v. Heinrich Wehner Denke dir rnein Liebchen, Bauern kapelle Xaver Grundhuber Der lose Zeisig, Bayern Kapel o.l.v. Heinrich Wehner Parade of the Huards, London Piano-Accordeon Band The gladiator march, Grand Massed Brass Band. Donderdag 6 October 1938. On the quarter deck-march, Grand Massed Brass Band Through Southern Climes- medley, Orgelsolo door Reginald Dixon Would you, London Piano-Accordeon Band De Zeefamilie, Willy Derby met orkest Wel coming them in the welcome inn, London Piano- Accordeon Band Bij mij heb je het goed, Willy Derby met orkest Wir sind die San ger!, Gr. Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter Es singt der Rhein, Karl Schmitt-Walter met koor en orkest Galopp, Org. Bayern Kapelle „Enzian" Verliebte Leut, Bayern Kapel o.l.v. Heinr. Wehner Polterabend, Org. Bayern I Kapelle „Enzian" Remember me, Billy Reid and his accord. Band IsartalerLandler, Bayern Kapel o.l.v. Heinr. Wehner Little drummer boy, Billy Reid and his accord. Band Belphegor-march, Grand Massed Brass Band. Vrijdag 7 October 1938. The high school cadets march, Grand Massed Brass Band Teddy Bears Picnic, Orgelsolo door Reginald Dixon La Locumba, London Piano-Accordeon Band The Whistler and his dog, Orgelsolo door Reginald Dixon Dancing Romany, London Piano-Accordeon Band The valley of echoes, Andreany de Yodelkoning In de Zevende hemel, Willy Derby met orkest The yodelling mountaineer, Adreany de Yodelkoning -Geeft acht op het jaartal, Willy Derby met orkest „Rosalie" selection, New Mayfair-orkest Fidele Bauern, Bayern Kapelle o.l.v. Heinr. Wehner La fille de Madame Angot, Orkest van Pierrot Ober- bayerischen Landler, Bayern Kapelle o.l.v. Heinr. Wehner For you alone, lucia, London Piano-Accordeon Band Les cloches de Cor- neville, Orkest van Pierrot Sweet Honolulu, London Piano-Accordeon Band Invincible- march, Grand Massed Brass Band. Zaterdag 8 October 1938. National emblem march, Metr. Police Centrale Band Naughty Marietta-Film selection, Orgel- solo door Reginald Dixon A waltz was born in Vienna, London Piano-Accordeon Band Missipi Film selection, Orgelsolo door Reginald Dixon Au revoir, London Piano-Accordeon Band Die ou nooi sal koek en tert gee, Chris. A. Blignaut met orkest Vesti la Giubba, Enrici Caruso met orkest Ou Pieta was n' wewenaar, Chris A. Blignaut met orkest Das macht laune, Orkest Will Glahe M'appari, Enrici Caruso met orkest Maibock-landler, Bayern Kapel met Yodelsolo Der Angsthase, Fred Dömpke met solisten Geiszbock- schotisch, Bayern Kapel, met .Yodelsolo - Kolibri, Fred Dömpke met solisten Super Waltz Parade-medley, Massed Accordeon Band o.l.v. Wood Wellington march, Metr. Police Centrale Band. Verleden week vergaderde de Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den burge meester, Jhr. J. P. W. van Doorn. De heren Van Unen en Voors waren wegens ongesteldheid afwezig. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.a. de volgende stukken: a. Een klacht inzake het niet verstrekken van schoeisel door Maatschappelijk Hulpbetoon aan T. Verhoef. B. en W. stellen voor, dit adres voor kennis geving aan te nemen. De heer R ij k e s motiveert zijn stem. Adres-, sant vraagt meer dan kan worden gegeven. Een verzoek om voorschot heeft adressant niet willen doen; tot zijn spijt kan spr. dus niet anders dan voorstemmen. De heer De T e 11 o vindt het niet juist, dat de traditie is verbroken om geen discussie in het openbaar te voeren over adressen van deze strekking. b. Een verzoek van het Alg. Ned. Verbond om opschriften in vreemde talen gesteld op winkels, enz., te willen belasten. De heer De T e 11 o merkt op, dat dit adres niet is ondertekend, zodat spr. niet geneigd is hieraan veel aandacht te besteden. Het verzoek is niet zo eenvoudig, want de titels advocaat en ingenieur, die volgens het Alg. Ned. Verbond moeten vertaald worden met „slimmeling" en „vernufteling" en deze titels zouden dus ook belast moeten worden. Op voorstel van B. en W. wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. c. Een verzoek om adhaesiebetuiging met een adres van de verschillende onderwijs organisaties aan de Regering, waarin verzocht wordt gelden beschikbaar te stellen voor ver laging van de leerlingenschalen. B. en W. staan op het standpunt, dat de onderwijstoestanden in het algemeen als een gevolg van de opgevoerde leerlingenschaal de laatste jaren slechter zijn geworden. Wanneer een en ander fel belicht wordt door de onder wijzers-organisaties kan dit zijn nut hebben. B. en W. achten het echter niet juist, dat aan de gemeenteraden gevraagd wordt, adhaesie te betuigen en stellen daarom voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer R ij k e s merkt op, dat verwezen wordt naar een tweetal onderwijsverslagen en vraagt, of deze kunnen worden aangevraagd en ter lezing gelegd.. De voorzitter zegt dit toe. De heer Kromhout zou dit adres aan B. en W. ter afdoening willen overlaten, opdat de onderwijsorganisaties kenniskrijgen van het standpunt van de gehele Raad, die het met B. en W. eens is over het feit, dat het onderwijs door de opgevoerde leerlingenschaal is ver slechterd. De voorzitter zet uiteen, dat deze handelwijze ongewenst is, doch in het ant woord van B. en W. aan de onderwijsorgani saties zal spr. aan het verzoek van den heer Kromhout tegemoetkomen. De heer Von Meyenfeldt zegt, dat hem van een verslechtering van het onderwijs door de grote klassen niets is gebleken. d. Een verzoek van R. Ran c.s. om de zuivelzaak van M. L. Bakker, gevestigd in de Lindenlaan, te doen blijven voortbestaan. De voorzitter memoreert, dat de Raad reeds eerder uitspraak in deze zaak heeft ge daan. Ook de rechterlijke macht heeft een af wijzend standpunt ingenomen. BINNENWEG 10 TELEFOON 28429 t/o TWENTSCHE BANK De heer De T e 11 o merkt op, dat in de motivering van dit adres onjuistheden zijn. Er is nimmer verlof verleend tot verbouwing van deze zaak tot een zuivelbedrijf. In het adres is een totaal verkeerde voorstelling van zaken gegeven. Het adres wordt voor kennisgeving aan genomen. Aanvaarding gedenkteken. B. en W. stellen voor, het gedenkteken, aan geboden door de burgerij, bij gelegenheid van het regeringsjubileum, te aanvaarden. De heer Disselkoen vraagt, of het zeker is, dat dit monument er komt. De voorzitter bevestigt dit. Het geld is er en de schoonheidscommissie heeft het ont werp goedgekeurd. het nationale feest heeft gevierd en wenst in het openbaar een woord van dank te uiten aan het adres van den Burgemeester en allen, die aan de baar een woord van dank te uiten aan het adres van den Burgemeester en allen, die aan de voorbereiding van dit feest een werkzaam aan- EER HET TE LAAT IS! Trekking 6 October a.s. deel hebben genomen. (Tekenen van instemming bij de Raad.) De voorzitter dankt voor die woorden, doch hoopt, dat deze waardering zich ook in daden zal uiten, aangezien de commissie voor een tekort staat van ƒ200.veroorzaakt door het feit, dat wel velen naar het oplaten van de ballon hebben gekeken, doch buiten de om heining, dus zonder entrée te hebben betaald. Spr. vraagt of de Raad alsnog een aanvullend subsidie tot dekking van dit tekort wil toestaan. De nestor van de Raad, de heer Audretsch, meent namens de gehele Raad te kunnen spreken, als hij gaarne deze subsidie toestaat. De Raad gaat hiermee accoord. Wijziging verordening retributiegeld. B. en W. bieden de Raad een gewijzigde ver ordening op de heffing van retributiegeld aan. De heer Von Meyenfeldt vraagt nadere inlichtingen in verband met het bezoeken van de in de verordening genoemde scholen door meerderjarige leerlingen. De voorzitter antwoordt, dat men het toekennen van retributiegeld bij het meerder jarig worden der leerlingen volgens de geldende retributieregeling niet mogelijk is. Uitbreiding Raadhuis. B. en W. vragen een crediet van 1900. voor inrichting van kamers in de Meerlhorst, behorende tot het Raadhuis en uitbreiding van de huistelefooninstallatie, welke met die van de Meerlhorst één geheel zal vormen. De heer Meeuwenoord vraagt, of in de kamer voor de Raadsleden, die in de Meerlhorst wordt ingericht, de raadsstukken, notulen, enz., zullen worden neergelegd. De voorzitter antwoordt, dat aan de raadsleden daar alle mogelijke faciliteiten zullen worden gegeven om hun het bestuderen der raadsstukken zo gemakkelijk mogelijk te maken. Zonder hoofdelijke stemming werden aan genomen de voorstellen betreffende: Verhuur tuingrond bij de Glipperweg, conversie geld leningen, verordening beheer gemeentebedrij ven, vergoeding over 1937 volgens art. 100 L.O.-wet, gelden voor leermiddelen St. Augusti- nusschool, verlaging rente woningbouw, over plaatsing onderwijzend personeel en contro lerend gemeente-arts. In de samenstelling van de raadscommissies kwam geen verandering. Rondvraag. De heer Kromhout zegt, dat in de laatste tijd vele ingezetenen klagen over het verbran den van tuinafval. De burgemeester, dat reeds een wijziging vin de politieverordening is voorbereid, om dit euvel te bestrijden. De openbare vergadering wordt hierna ge sloten. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 19 tot en met 24 September genomen 601 douchebaden en 27 kuipbaden. Aan 38 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 67 volwassenen gebruik gemaakt. Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 28) „lk vind niet, dat je hier voor je pleizier danst," zei hij, „maar liever dring en sla ik me hier door de menigte heen dan met Berry aan één tafel te zitten, 't Is bepaald angstwekkend, zo'n gezicht als hij trekt." Hij boog zich tot haar over en fluisterde haar in het oor: „Ik ge loof, dat hij jaloers is." „Jaloers?" Nicole lachte luid. „Maar Baby, ik ben toch zijn zuster!" Onwillekeurig echter zocht haar blik te tafel op de estrade, waaraan Berry gezeten was. Er lag nog steeds dezelfde ontstemde trek op zijn gelaat, welke Nicole reeds in het begin van de avond was op gevallen. Berry is jaloers, dacht ze triomferend. Mr. Savages, mijn opdracht is vervuld Toen zij weer aan het tafeltje hadden plaats genomen en de kleine jazzband een foxtrot in zette, sprong Berry plotseling op om Nicole ten dans te vragen. Het scheen hem pleizier te doen, dat hij Baby voor was geweest; hij klopte dezen althans joviaal op de schouder en zei spottend: „Jij permitteert zeker wel, waarde neef." Onder het dansen zei Berry: „Die jongeman j daar is pas vier en twintig jaar; weet je dat, Nicole?" „Ach kom," lachte zij, „hij heeft mij verteld, dat hij al dertig was. Enfin, in ieder geval heeft hij op jou voor, dat zijn stemming nooit iets te wensen schijnt over te laten." In gedachten verzonken luisterde hij naar de muziek. Daarna wendde zij zich opnieuw tot Berry. „Dit alles herinnert me aan vroeger tijden. Ik dans nu met je, zoals toen, maar ik behoef nu niet bang te zijn aan de ingang van de zaal twee rechercheurs te zullen zien ver schijnen om me te arresteren." Zij had niet over het verleden moeten spreken, want de herinnering aan het feit, dat zij maan den geleden zijn verloofde was geweest, wekte bij Berry zeldzame gevoelens op. Hij dacht aan het autotochtje in Wimbledon, waarbij hij, pro fiterend van een ogenblik, dat zij alleen waren, haar in zijn armen had genomen en haar de vraag had toegefluisterd, of zij zijn vrouw wilde worden. En hoe het kwam, zou Berry zelf niet hebben kunnen zeggen, maar plotseling had hij zijn gehele omgeving vergeten; hij dacht niet meer aan de veranderde situatie en niet aan Baby, die het paar vol belangstelling gadesloeg. Hij voelde slechts, dat hij haar in zijn armen hield en alsof er niets tussen hen was voorgevallen sinds het tijdstip, waarop zij beloofd had zijn vrouw te zullen worden, zo boog hij zich thans tot haar over om haar diep in de ogen te kunnen zien, terwijl zijn hand de hare vaster drukte. Verschrikt keek Nicole op. Wat was dat? Was hij weer eens verliefd? Wat dacht hij eigenlijk van haar? Zijn incorrecte houding werkte zo afstotend, dat zij zich onmiddellijk uit zijn arm vrij maakte. „Ik heb geen lust meer om te dansen," zei zij kort. Berry werd verlegen. Terwijl zij zich door de dansende paren een weg baanden naar hun tafeltje, trachtte hij op schertsende toon zijn gedrag goed te praten, doch toen zij hem geen antwoord waardig bleek te keuren, zweeg ook hij. En terwijl zij haar plaats naast Baby weer innam, kwamen haar de woorden van Dr. Stan hope in de gedachten, den man, wiens verkla ring tijdens het proces haar lot beslist had. Hoe had zij dien man aanvankelijk gehaat. Hevig verontwaardigd over de wijze, waarop hij zich over haar voor de rechtbank uitliet, had zij zich afgevraagd wat zo'n man, een grijze, heumatische geleerde het recht gaf stellingen op te bouwen over de, voor iedereen verborgen, aandoeningen van de menselijke ziel. Hij had zich het recht aangematigd over haar liefde te 'spreken en dat nog wel op een toon en in een vorm, alsof hij zeer nauwkeurig wist, wat er in het hart van een jonge vrouw als zij omging.... En toch moest Nicole nu erkennen, dat Dr. Stanhope het destijds aan het rechte eind had gehad. Was haar liefde voor Berry werkelijk zo sterk geweest, als zij gedacht had, dan zou in haar gevoelens jegens hem niet zo'n grote verandering kunnen hebben plaats gehad. Haar liefde zou dan sterk genoeg geweest zijn om alle teleurstellingen en tegenslagen te over winnen en zeker sterker dan de erkenning, dat de man, dien zij liefhad, haar liefde niet waard was. Neen Nicole had het nooit zo beseft als op dit ogenblik Dr. Stanhope en de jury hadden niet ten onrechte het „schuldig" over haar uitgesproken. En vooral Dr. Stanhope die oude heer had werkelijk gelijk gehad. Een onderhoud met vérstrekkende gevolgen. De algemene vergadering van aandeelhouders der Safety Trade Company was geëindigd. Drommen van mensen stroomden uit de grote hall van het Victoriagebouw, auto's reden af en aan en op de troittoirs was het zwart van be zoekers, die zich slechts langzaam en heftig discussiërend van het gebouw verwijderden. In een der wegrijdende auto's zaten Mr. Savages, zijn secretaris Haynes een Nicole. In de houding van Mr. Savages was niets, wat er op duidde, dat deze vergadering voor zijn concern een succes was geweest. Hij had slechts met enige waarderende woorden Nicole zijn dank betuigd voor de wijze, waarop zij zich van haar taak had gekweten en die oorzaak was geweest, dat vrijwel zonder enig debat tot ver hoging van het bedrijfskapitaal was besloten. Daarne echter had hij het zorgvuldig vermeden een gesprek met haar aan te knopen. Nicole was dit niet ontgaan. Teleurgesteld vroeg zij zich af, wat de reden kon zijn, dat Mr. Savages zich niet over haar succes ver heugde. De Victoriazaal, die 1500 mensen kon bevatten, was tot op de laatste plaats bezet geweest. Kooplieden en industriëlen, verslag gevers, fotografen, dames uit de eerste kringen van Londen, zij allen waren gekomen om de plotseling beroemd geworden Lady Nicole Davis te zien en te horen spreken. Met steeds stijgende belangstelling had men naar haar, meer dan een uur durende voordracht geluisterd en toen Mr. Clenister, directeur-generaal van de Cunard- lijn haar namens de vergadering voor haar interessante rede zijn dank had betuigd, was een slorm van bijvalsbetuigingen in de zaal los gebroken. En waarom zat Mr. Savages nu zo in zichzelf gekeerd naast haar? Was hij niet tevreden? Had de vergadering niet gebracht, wat hij verwacht had? Ingespannen dacht zij na om op deze vragen een antwoord te vinden, tot zij plotseling de reden van zijn stilzwijgen gevonden meende te hebben. Hij had natuurlijk gezien, dat ook zijn vrouw de vergadering had bijgewoond. Natuur lijk, dat zou het zijn! En toen de wagen voor de ingang der kan toren in de City stopte, vroeg Nicole Mr. Savages, die zich snel wilde verwijderen, om een kort onderhoud. Hij verzocht haar mee te gaan naar zijn privé- kantoor. Daar vertelde zij hem, wat zich de vorige avond had afgespeeld. Zij hoopte, dat Mr. Savages nu ook in dit opzicht tevreden over haar was. Berry was geweldig jaloers ge weest, dat wist ze wel heel zeker. Hij verloor haar niet meer uit het oog sinds zijn neef Baby zo onverwacht was opgedoken. Met een van vreugde stralend gezichtje had zij hem alles verteld. Doch het antwoord van Mr. Savages gaf haar een koude douche. „Nicole," zei hij kalm, „het spijt me werkelijk voor je, maar het moet me toch van het hart, dat de aangelegenheid, waarvan je me nu ver telt, voor mij geen waarde meer heeft. Je moet me goed begrijpen Nicole," vervolgde hij, den kleinen gummiclown, die op zijn schrijftafel stond, in" de hand nemend en hem nauwkeurig bekijkend, „je moet me goed begrijpen, lk heb alle mogelijke moeite gedaan om mijn vrouw tot rede te brengen, maar het was tevergeefs! Een mislukte speculatieik zal me er bij moeten neerleggen, al zal me dat dan zeker niet gemakkelijk vallen." Terneergeslagen en ontmoedigd, zoals Nicole hem nog nooit gezien had, liet hij zich nu in zijn stoel vallen. „Men moet nu eenmaal niet boven zijn stand leven, ook psychisch niet. Men moet zijn ge dachten bij elkaar houden en ze niet verkwisten aan dingen, die toch niet te veranderen zijn. Mijn zaken eisen al mijn krachten, al mijn energie." Het was Nicole, alsof hij tot zichzelf had ge sproken. Zij wist niet, wat ze hierop moest antwoorden, maar Savages hielp haar uit de impasse, door het gesprek geheel onverwacht op Berry te brengen. „Je zei zoeven, dat Berry je geheel onver schillig geworden is. Wanneer dat inderdaad het geval is, kan ik je slechts geluk wensen. Overigens is dat natuurlijk jouw zaak. Geloof me Nicole, ook met jou had ik slechts het beste voor. De gebeurtenissen hebben echter een ge heel andere loop genomen dan ik aanvankelijk verwacht had. Laten we dus een streep zetten onder dat alles. Ik wens er niets meer over te horen." En plotseling toonde hij zich weer de kalme, nuchtere zakenman, wiens koele, afgemeten be leefdheid elke vorm van vertrouwelijkheid uit sloot. „Wat onze zakelijke relaties betreft, Nicole, wilde ik je nu maar meteen mededelen, dat ik je lange tijd niet meer nodig zal hebben. Het spreekt vanzelf, dat je salaris gewoon door gaat, maar je werkkring zal uitsluitend be staan in het houden van door ons opge stelde redevoeringen op vergaderingen van de Safety Trade. Waar echter de eerstvolgende vergadering niet eerder zal plaats hebben dan over een half jaar, is je aanwezigheid hier voor lopig niet vereist. Mocht ik je onverhoopt tussentijds nodig hebben, dan zal ik je door Haynes laten waarschuwen. Overigens blijft je werkkamer hier natuurlijk te allen tijde tot je beschikking." Hij dacht een ogenblik na. Toen besloot hij, enigszins aarzelend: „Verder is er, geloof ik niets meer te bespreken Zijn houding bewees duidelijk, dat hij het gesprek als geëindigd beschouwde. Nicole stond langzaam op. Een gevoel van ontzettende teleurstelling en verlatenheid had zich van haar meester gemaakt. De man, die haar steeds met zijn kracht en goede zorgen omringd had, de man, aan wien zij zich in haar nood had vastgeklampt, hij schoof haar een voudig terzijde. Hij had haar niet meer nodig. Zij was overbodig geworden. Hij begreep niets van de hopeloze toestand, waarin zij verkeerde, voelde ook niet, dat hij tenslotte de enige was, die haar zou hebben kunnen helpen haar leven opnieuw op te bouwen. „Ik dank u voor alles, wat u voor me gedaan ebth," zei ze zacht. „Het ga u goed Mr. Savages!" (Wordt vervolgd.) ES Dat Esperanto in belangstelling staat probleem is urgent is grote behoefte. Europa 40 verse sproken, dat de ir gebied van vrede intenser worden en meer voldoende zi tot het invoeren taal, die met vol landstalen, de gelep van andere naties laatste weken hebt Ieverd, hoe dringei kingen van het hoo voor verschillende Moesten niet twee schillende landen baar maken? Wi bezocht, heeft de talen-stelsel mede Esperanto-congress tot 40 verschillen! Europa, zich gema taal, het Esperanto, De gemeente He lang van Esperanto dit jaar stelt het g wederom in de g leren. Begin Octob weder een cursus bevoegde leiding k dagavond van 8 bekwamen. Het oi dat ook minder c deelnemen. De less al te grote moeilijk sfeer. Men geve z aan het gemeentebi RCH De wedstrijd vai steedse Sportpark nemers is voor de kers van buitengew beide ploegen hebt steld. Behaalde RC de 2 gespeelde wei zelfs nog geen enk ploeg toch algemee afdeling beschouwc Nader vernemen volgt werd sameng v. Th Slot, v. Troost, v. d. Hc Uit ht HE In de aanvang zt hoopvol uit, want a ding, maar dan raa ingespeeld, en nadr benut, is het v. TYBB-verdediging HBC met 21 leid Na de thee wi overspeeld, met he overwinning wordt een goede rehabilit, de toekomst. Wegens kerkelijk Valkenburgerplein vrij, dus moeten Kleermakerij Wagenweg 22 Haarlen Tel Opening Wintel voor Dam Heeren maat-kl G r o o t e so mooie, fleur schaafd e d Coupe' en a gegarandeerd uiterste gep neerd. Gema; radig. Regs Demi-saisons jassen. C costumes. Kachelpijpen Ellebogen Verstek ellebogen Kachelpij pringen m; Kachelpijpsleutels comp Kachelroosters pe «Wi

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2