VOOR LUXE VERHUUR Garage „RABO" JEKKERS ZONDER CHAUFFEUR PREDIKBEURTEN De Dame, die zich Bancroft noemde SPORT HEEREN COSTUMES TWEE DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ALLEEN: Gasthuisvest II - Haarlem - Tel. 17266 VERZEKERDE WAGENS Zondag 16 October. Ned. Herv. Kerk. Kapel Irene, Meer en Bosch. V.m. 11 uur: Ds Briët. Collecte voor de Prot. Kleuterschool. Kapel Nieuw-Vredenhof. Joh. v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds J. Broers uit Schiedam. Jeugdkerkdienst. Collecte ter bestrijding van de onkosten der J eugdkerkdiensten. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 7 uur. Diakoon Q. van Eijk, Evangelisatie samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds Dondorp. N.m. 5 uur: Ds E. T. v. d. Bom. Catech. Zond. 1. Bij uitg. collecte voor Prov. emer. fonds. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds E. T. v. d. Born. N.m. 5 uur: Ds Dondorp. Catech. Zond. 52b. Bij uitg. collecte voor Prov. emer. fonds. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 16 octobre. a 10 h. 30: Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur M. Jospin. 3e Collecte pour l'Eglise. a 9 h. 15: Ecole du Dimanche. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIO-CENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 17 October 1938. Berliner Luft, Kapelle Otto Kermbach Merci, mon amiZarah Leander met orkest Heinzelmannchens Wachtparade, Hans Bund met groot orkest Ich hab' vielleicht noch nie geliebt, Zarah Leander met orkestGlühwürm- chen-Idyll, Hans Bund met groot orkest Trink'ma Bruadaschaft mitz 'amm, Grinzinger Schrammel-Trio Witte Rozen, Willy Derby Die Soldaten-Marie, Zang en orkest o.l.v. Hans Bund O Marenariello, Bob Scholte Es war einmal zur schonen Maienzeit, Zang en orkest o.l.v. Hans Bund Poema-tango, Orkest o.l.v. A. J- Pesentie Joddlarjazzen, Duo Ja met orkest Tahiti-tango, Orkest o.l.v. A. J. Pesentie Min tyrolerskatt, Duo Ja met orkest Vom Rhein zur Donau, Gr. Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter The merry go round broke down, Orgelsolo door Sidney Torch Berliner Jungs, Kapelle Otto Kermbach. Dinsdag 18 October 1938. Brucker Lager, Trompeter Korps Potsdam The mood that I'm in, Greta Keller met orkest Tee bei Maikafers, Salonorkest Gebr. Steiner -Carelessly, Greta Keller met orkest Spatzen-Parade, Salonorkest Gebr. Steiner Solang noch ein Knöpferl im Tascherl, Grin zinger Schrammel-Trio Heidewitzka, Willy Derby Lustiges Tirol, Georg Freundorfer met orkest Ik zoek een meisje, Willy Derby Alpenkinder, Georg Freundorfer met orkest j Du schone Mtillerin, Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter Tyrolerflirt, Duo Ja met orkest Rheinaufwarts.,...., Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter Alpjagarens Langtan, Duo Ja met orkest Funk-Geister, Edith Lorand met orkest Where are you?, Orgelsolo door Sidney Torch Motor Mars, Trompeter Korps Potsdam. Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 30) Nicole kwam thans het terras op. Lady Ellinor zag onmiddellijk, dat haar bezoekster in zeer opgewonden toestand verkeerde. Zij verzocht Nicole plaats te nemen en om haar in de ge legenheid te stellen enigszins tot kalmte te komen, gaf zij den bediende opdracht de thee op het terras te serveren. Nog steeds min of meer nerveus zocht Nicole in haar tasje, waaruit zij een brief te voorschijn haalde. „Wilt u zo goed zijn dit contract eens door te lezen, Mrs. Savages," verzocht zij, Elis het epistel overhandigend. Het was het door het departement van koloniën opgestelde contract, waaruit was op te maken, dat Lady Nicole Davis voor de tijd van 3 jaar als secretaresse aan het Rijkscontröle- bureau voor graaninvoer in Britsch-lndië was aangesteld en zich verplicht had deze betrek king op 15 Juli te Bombay te zullen aanvaarden. „Zó!? Gaat u naar Indië?" vroeg Elis ver wonderd. „Ja-" „En hoe gaat het dan met uw plaats als lid van de raad van toezicht?" „Die functie heb ik neergelegd." Daar Elis te verbaasd scheen om nog een woord uit te brengen, nam thans Lady Ellinor het woord. Er moesten wel zeer bijzondere redenen zijn, welke de jongedame zij ver meed het opzettelijk haar bezoekster bij de naam aan te spreken aanleiding hadden gegeven voor een dergelijke belangrijke post te be danken en Engeland te verlaten. En zich moei lijk uit haar fauteuil verheffend, vervolgde zij: „U hebt met mijn dochter natuurlijk belangrijke aangelegenheden te behandelen. Zoiets gaat ge makkelijker onder vier ogen; u wilt mij dus wel excuseren." Zij verliet het terras met een gevoel van ver- Woensdag 19 October 1938. Die eiserne Schar, Groot Blaasorkest Die Liebe kam vom Marchenland, Greta Keller met orkest Japanischer Laternentanz, Salonorkest van Geze Komor Es war einmal, Greta Keller met orkest Petersburger Schlittenfahrt, Salonorkest van Geza Komor Schwyzer Kinder, Grinzinger Schrammel-Trio Oom is terug uit Zuid-Afrika, Willy Derby met orkest Lore, Lore, schön sind die machen von 18 lahr, Gr. Blaasorkest Stotterliedje, Willy Derby met orkest Marie-Mara-Maruschkaka, Groot blaasorkest met zang-kwartet Ich tanze mit dir in den Himmel hinein, Peter Kreuder met solisten Fabodjantans Vals, Duo Ja met orkest Ich traum' beim ersten Kusz, Gr. Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter Tyrolerstrallen, Duo Ja met orkest Hallo! hier Walter Bromme, Gr. Dansorkest o.l.v. Adalbert Lutter Marigold, Quentin Maclean (orgel) Matrosen auf See, Gr. Blaasorkest. Donderdag 20 October 1938. Geburtstags mars, Beka Militar orkest Youpi-ou: La valse du racati, Cora Madou met orkest Parade der Zinnsoldaten, Ferdy Kauffman met orkest Deux grands yeux noirs, Cora Madou met orkest Heinzel mannchens Wachtparade, Ferdy Kauffman met orkest Am Wörther See, Grinzinger Schram mel-Trio Sarie Marais, Chris. A. Blignaut met orkest Bunte Reihe, Orkest o.l.v. Erich Schneidewind Ou tante Koba, Chris. A. Blignaut met orkest Die launische Polka, Orkest o.l.v. Erich Schneidewind Ich bin so verlassen-tango, Orkest o.l.v. Barnabas von Géczy Heimwee, Cello-solo met strijkorkest Ich tanze mit dir in den Himmel hinein, Orkest o.l.v. Barnabas von Géczy Oud Indisch lied, Cello-solo met strijkorkest „Hello Blackpoll" Medley, Jay Wilbur met zijn Band -Narcissus, Quentin Maclean (orgel) Barataria mars, Beka Militar orkest. Vrijdag 21 October 1938. Gasparone mars, Muziekkorps o.l.v. B. Tum- forde One night of love, Grace Moore met orkest Weana Humor, Grinzinger Schram mel-Trio Ciribiribin, Grace Moore met orkest An den blauen Wassern von Hawai, Orkest o.l.v. Walter Fenske Snap je dat nou Juffr. Snip?, Willy Walden en Piet Muyselaar - Dans un hotel Garni, Jean Vaissade met En semble Meisjes, daar zijn de Matrozen, Piet Muyselaar Tarentelle en vendances, Jean Vaissade met Ensemble Vous que je veux- tango, Dansorkest o.l.v. Georgs Sellers Geh', mach die Fensterl auf, Die vier Harmonisten Les belles petites, Dansorkest o.l.v. Georgs Sellers Vogerl, fliagst in d'Welt hinaus, Die vier Harmonisten Tin pan alley medley No. 4, Ivor Moreton en Dave Kaye Blaze Away- mars, Orgelsolo door Reginald Dixon Fati- nitza, Muziekkorps o.l.v. B. Tumforde. Zaterdag 22 October 1938. Feuerwehr mars, Gr. Blaasorkest o.l.v. Carl Woitschach Haiti, Josephine Baker met orkest Die Mtihle im Schwarzwald, Salon orkest van Géze Komor C'est Lui, Josephine Baker met orkest Die Schmiede im Walde, Salonorkest van Géze Komor Da ziag' I'mein Rock aus, Grinzinger Schrammel-Trio Ja, Meneer, Juffr. Snip en Snap, Willy Walden en Piet Muyselaar met orkest The Veleta, Billy Merrin met orkest M'n weekend huisje, Willy Walden en Piet Muyselaar Lily of Laguna-Waiting at the Church, Billy Merrin met orkest Komm mit nach Madeira, Orkest o.l.v. Barnabas von Géczy Cowboy„The Hill Billies In der Taverne, Orkest o.l.v. Barnabas von Géczy Timber, The Hill Billies Tin pan alley medley No. 5, Ivor Moreton en Dave Kaye With sword and lance-march, Orgel solo door Reginald Dixon Die schneidige Feuerwehr, Gr. Blaasorkest o.l.v. Carl Woit schach. VERG., VERMAKELIJKHEDEN, ENZ., TE HEEMSTEDE. Vrijdag 14 October, 8.15 uur. Kerk en Vrede, openbare getuigenisavond, Protestanten bond, Postlaan. Zondag 16 October, 8 uur. Toneeluitvoe ring „D.E.S.", R.K. Verenigingsgeb., Heerenweg. Zondag 16 October, 8.15 uur. Simultaan dammen, St. Augustinusschool. Dinsdag 18 October, 8 uur. Jaarvergade ring Damclub „St. Bavo", R.K. Verenigings gebouw, Heerenweg. EEN GEVOLG VAN DE MOOIE NAZOMER? In de tuin van den heer Kerkvliet, v. Merlen- laan 44, alhier, staat voor de tweede maal een Gouden Regen in volle bloei, een gevolg zeker van de mooie nazomer. lichting. Het was heel goed, dat die Nicole Irvine naar Indië ging. Misschien zou nu tussen Elis en haar man weer alles in orde kunnen komen. Overigens maakte dit jonge meisje werkelijk een zeer goede indruk. Zij zag er alleraardigst uit en wist zich zeer beschaafd voor te doen. Misschien was Elis' jalouzie niet helemaal ongegrond. „Bent u dus heus van plan naar Indië te- gaan?" vroeg Elis, toen zij alleen waren. „Ja, de boot vertrekt morgen om 5 uur van Liverpool." „En mag ik misschien vragen, wat de reden is van dit overhaaste vertrek?" Nicole staarde enige tijd zwijgend voor zich uit. Het viel haar niet gemakkelijk deze vrouw, die haar op zo vijandige en kwetsende toon on bescheiden vragen stelde, te antwoorden. Zij was tenslotte alleen hier gekomen om Mr. Savages voor het laatste nog eens ter wille te zijn en te trachten de beide echtgenooten alsnog tot elkaar te brengen. „Mrs. Savages," zei zij eindelijk met gefor ceerde kalmte, „U wenst de reden te vernemen, waarom ik naar Indië vertrek? Goed. Ik zal u die zeggen. Ik ga voor u op de vlucht." „Op de vlucht? Ik begrijp heus niet, wat u bedoelt." „Dan zal ik duidelijker zijn. U hebt besloten 'Lord Berry Davis te trouwen en ik heb alle pogingen in het werk gesteld dit huwelijk te verhinderen, want ik heb Berry lief. U bent echter sterker dan ik en daarom ruim ik het veld." Heimelijk trachtte zij de uitwerking van haar woorden op Elis' gelaat te lezen. Had haar list succes? Zou Elis nu begrijpen, dat haar jalouzie misplaatst was en zij haar man daarmee bitter onrecht had aangedaan? Elis, die zich anders zo goed wist te beheer sen, bleek thans geheel uit het veld geslagen. Het duurde enige tijd, alvorens zij zich in zoverre hersteld had, dat zij althans weer het woord kon nemen. Doch Nicole voorkwam haar vraag om nadere opheldering. „Als u zo goed zoudt willen zijn even naar mij te luisteren, Mrs. Savages, zal ik u thans de redenen meedelen, welke uw man ertoe brachten uit mij een Lady Davis te maken." „KERK EN VREDE". Openbare Getuigenisavond. De afdeling Heemstede en O. van „Kerk en Vrede" heeft in samenwerking met de Alg. Ned. Vrouwen-Vredesbond een openbare Ge tuigenisavond belegd op Vrijdag 14 October a.s., aanvang 8.15 uur, in het gebouw van de Ned. Prot. Bond, Postlaan te Heemstede. Ds. J. W. B. Esken uit Dokkum zal spreken over het onderwerp: „Waan en Waarheid". Kaarten zijn verkrijgbaar des avonds aan de zaal. 1250ste DE ROZENKRANS IN HAARLEM. Zondag 16 October a.s. is een feestdag voor het gezelschap van Pierre Mols, want die avond wordt in het Gemeentelijk Concertgebouw een feestvoorstelling gegeven ter gelegenheid van de 1250ste opvoering in Nederland van het veel geliefde toneelstuk „De Rozenkrans" naar het overbekende boek van Florence Barclay. Ten einde deze voorstelling een nog feestelijker karakter te geven is men doende een comité samen te stellen om de medespelenden die avond te huldigen. Voor de 1250ste keer speelt Enny Mols de Leeuwe „zuster Rosemary" en Pierre Mols „de blinde Gerald Dalmain". De overige medespelenden zijn: Minny van Ollefen, Bety GritVink, Bettv Verduyn, John Timrott, Jan Mulder, Wim Faassen en Ch. Overste. De Romance „The Rosary", muziek van Ethelbert Nevin, wordt gezongen door Enny Mols de Leeuwe. Geen twijfel-df er zal voor dit toneel record grote belangstelling bestaan. SPEELTUIN AAN DE MEERWEG. Dezer dagen heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de heren S. H. Boot, hoofd der Crayenesterschool, J. de Jong, hoofd der Bron- steeschool, D. Kikkert, hoofd der Dreefschool, J. Kijne, hoofd der Nicolaas Beetsschool, D. J. v. d. Stam, hoofd der Bosch- en Hovenschool, A. C. Thtirkow, hoofd der Voorwegschool, S. Rijkes en H. Disselkoen, gemeenteraadsleden en C. A. Tiemeijer, secrtaris van „Volksonderwijs", welk comité zich ten doel heeft gesteld, gelden bijeen te brengen voor de aanschaffing van speelwerktuigen op het terrein der Eerste Heem- steedse Speeltuinvereniging. Dit comité wendt zich met een circulaire tot de ingezetenen, waaraan het volgende is ont leend: „Het zal U wellicht bekend zijn, dat op 24 October 1935 in Heemstede een speeltuin vereniging werd opgericht, die in afwachting WOLLEN EN LEEREN Voor iets goeds naar PMRLAARSTEEG iteltWhaMEM van het verkrijgen van een werkelijke speeltuin begon met het organiseren van huisvlijt- cursussen en andere bezigheden, die de jeugd buiten de schooluren „van de straat" konden houden. „Had het bestuur qgst-stoord zijn gang kun nen gaan, dan zou di^Kneeltuinvereniging haar vleugels weldra wij (o!tj„ueii lcuunen uitslaan, getuige de verblijdende mate, waarin ouders uit arbeiderskringen van allerlei richtingen reeds terstond toetraden. „Het Gemeentebes uur, dat de betekenis van het z.g. speeltuinw rk ook als middel tot beteugeling van de baldadigheid zeer waar deert, stelde aan de leerweg een terrein en een houten clubgebouwtje ter beschikking, die beide door werklozen keurig in orde werden gemaakt. „Intussen was een afzonderlijke Rooms- Katholieke speeltuinvereniging opgericht. Het Gemeentebestuur stelde hierop het terrein aan beide verenigingen ter beschikking. In het midden van het speelveld kwam een lage ligusterheg en 't clubgebouwtje werd door een tussenschot in tweeën verdeeld. „Sedertdien liggen de beide speeltuinen broederlijk naast elkaar, slechts door een lage heg gescheiden en beijveren de beide besturen zich, om het de kinderen hunner leden zo prettig mogelijk te maken. Toch is er de laatste maan den een groot verschil ontstaan. Terwijl de niet- Rooms-Katholieke speeltuin zich nog moet be helpen met vrij primitieve, in ieder geval zeer eenvoudige speelwerktuigen, zijn er op het ter rein der Rooms-Katholieke vereniging toestellen En hierop ontvouwde zij Savages' plannen tot in de details. Als Berry's zuster zo was Savages' gedachtengang geweest zou het haar zeker gelukken de nodige pressie op hem uit te oefenen. Haai taak zou het zijn een ver wijdering te doen ontstaan tussen Berry en Elis. Maar haar pogingen in die richting, waren niet met succes bekroond, want Elis bleek Berry lief te hebben; zij had immers besloten met hem te trouwen! Toen bleef haar niets anders over dan van het toneel te verdwijnen. „En nu vraagt u zich natuurlijk af. waarom ik u dit alles ben komen meedelen, Mrs. Savageszo be sloot zij haar openhartige uiteenzettingen. En toen Elis bleef zwijgen, voegde zij er schouder ophalend aan toe: „Wat zal ik u daarop ant woordenHet was een laatste poging Ik zou u dringend willen verzoeken Berry vrij te geven!" Elis staarde haar verstomd aan. Eindelijk kwam het moeilijk van haar lippen: „Ik dacht, dat mijn man en u. „Dat is een misverstand, Mrs. Savages, een noodlottig misverstand uwerzijds, dat ik gaarne al veel eerder opgehelderd had willen zien. Uw man heeft u oprecht lief, gelooft u mij. Ik heb geen enkele reden om dat te verheimelijken. Zijn liefde voor u is onbegrensd en vrij van alle egoïstische motieven. Slechts angst en zorg om u Zij stond op. „Weest u zo goed mij bij Lady Ellinor te verontschuldigen en Berry mijn groeten over te brengen. Zegt u hem alstublieft, dat ik hem, sans rancune, alles goeds wens." Nicole verliet het huis met een gevoel van bevrediging. Zij had gedaan, wat in haar macht lag om haar rekening met Savages te ver effenen Mr. Savages had juist een belangrijke zaken- conferentie met enige heren uit Amsterdam, toen Haynes, die ook hierbij tegenwoordig was, aan de telefoon geroepen werd. De tijding, welke hij daar in ontvangst nam, welkte zozeer zijn verbazing op, dat hij zonder een woord van explicatie, Savages de hoorn toereikte. Mr. Glenister informeerde belangstellend, wat Lady Nicole Davis aanleiding had gegeven zo opgericht, zoals een hoge, tweezijdige glijbaan, I die in kinderogen wel uitermate aantrekkelijk moeten zijn en waarvan het gemis voor de kinderen van de eerste speeltuin te gevoeliger is, omdat het gejuich van de kameraadjes aan de andere kant van 't hegje duidelijk laat horen, hoezéér zij zich op deze toestellen vermaken. „Terwijl het R.K. bestuur door gegoede geest verwanten met milde hand geholpen schijnt te worden, moet de andere vereniging zich be druipen met de weinige contributiegelden uit veelal schrale beurzen. „Ons Comité heeft daarom het plan opgevat om te trachten, door het bijeenbrengen van een behoorlijk bedrag ook de niet-Rooms-Katholieke speeltuin van voldoende en goed speelmateriaal te voorzien. „Ons plan kan slagen, als U ons helpen wilt! „Waar wij er van overtuigd zijn, dat U mèt ons van mening zult zijn, dat de kinderen van de Eerste Heemsteedse Speeltuinvereniging niet de dupe mogen worden van de minder ruime financiële mogelijkheden dezer vereniging, dur ven wij de vrijheid nemen, een beroep op U te doen, om ons door een gift in staat te stellen, het benodigde materiaal door het Bestuur te doen aanschaffen." Giften kunnen gestort worden op postgiro No. 53104, ten name van den heer S. Rijkes, onder bijvoeging „Voor algemeen speeltuir- werk". 125-JARIG BESTAAN VAN DE HAARLEMSE ORKESTVERENIGING. Ter gelegenheid van de viering van het 125-jarig bestaan zal het Bestuur der H.O.V. op Zaterdag 29 October a.s. van 2.30 tot 5 uur recipiëren in de grote restauratiezaal van het Restaurant Gebr. Brinkmann, Groote Markt. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Op Zondag 16 October wordt de praktijk te Heemstede waargenomen door de doktoren H. Roozen, Heemst. Dreef 37, tel. 29019 en J. G. M. v. Walsem, Bronsteeweg 32, tel. 28377. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 3 tot en met 8 October genomen 495 douchebaden en 22 kuipbaden. t Aan 36 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 45 volwassenen gebruik gemaakt. JAARVERGADERING DAMCLUB ST. BAVO. Dinsdagavond houdt de damclub St. Bavo haar jaarvergadering. De agenda bevat o.m. de jaarverslagen, be handeling der begroting, bestuursverkiezing (aftredende zijn de heren J. J. Warmerdam, F. Broekman, B. H. Stevens en G. de Zwart, allen zijn herkiesbaar). TONEELUITVOERING De R.K. Gemengde toneelvereniging „Door Eendracht Sterk", opent Zondagavond het seizoen met de opvoering van „Wantrouwen", toneelsnel in 3 bedrijven. Muzikale medewerking, ook na afloop tijdens het gezellig samenzijn, verleent het bekende Haarlemse Muziek-ensemble, leider de heer Jan Nfbbering. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 10 October 1938. S. van Proosdij, Cloosterlaan 4. Wed. D. van Rooijen-Smakman, Dr. P. Cuyperslaan 3. HULP AAN SPANJE. De Nederlandse delegatie van de Commissie „Hulp aan Spanje", bestaande uit de heren Ds. Rutgers, predikant te Rotterdam en C. Dankaart, alsmede Mevr. L. Tillema-Heynen, Presidente van het Wereld Vrouwen Comité, afd. Nederland, is in het kort uit Spanje terug gekeerd. Maandagavond 17 October zullen zij verslag uitbrengen van hun bevindingen en wel in het gebouw van de Protestantenbond in de Jacobs- straat. Tevens zal de film „Het Hart van Spanje" vertoond worden. De entrée is zeer laag gesteld: 10 cent, zodat de Commissie er op vertrouwt, dat velen aan deze oproep gehoor zullen geven. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen aan de adressen: Tesselschadestraat 23 en Batavia- straat 65. plotseling als lid van de raad van toezicht in de Safety Trade Company te bedanken. Het was toch waarlijk niet in het belang van het concern, een vrouw met zulke capaciteiten te verliezen. „Maar dat moet een vergissing zijn, Mr. Glenister," riep Savages onthutst. „Ik zal me onmiddellijk met Lady Nicole Davis in ver binding stellen. Weest u zo goed voorlopig van dit schrijven niet officeel nota te nemen." Hij verzocht de heren uit Amsterdam hem een ogenblik te willen verontschuldigen en haastte zich daarop, gevolgd door Haynes, naar het kantoor van Nicole. Maar deze was niet aanwezig. Onmiddellijk werd naar alle zijden geïnformeerd, maar men kon Mr. Savages tenslotte niets anders mee delen dan dat Lady Nicole Davis zich de gehele dag nog niet op het kantoor had laten zien. Het koperen plaatje op de deur met het op schrift: Lady Nicole Davis, lid van de raad van toezicht der Safety Trade Company, was ver wijderd, zonder dat iemand kon zeggen door wien. En op een telefonische informatie bij de afdeling „registratie" kreeg Savages ten ant woord, dat Nicole alle acten, welke haar als studiemateriaal ter hand waren gesteld, weer had terug bezorgd. „Vrouwen zijn inderdaad onberekenbaar," zei Savages mismoedig tot Haynes. De juistheid van deze bewering werd opnieuw bevestigd, toen een bediende hem op een der gangen aanhield met de mededeling, dat de directeur overal gezocht werd, daar Mrs. Savages hem dringend wenste te spreken. „Vraag mijn vrouw, wat het doel van haar bezoek is, Haynes," zei hij kort, zich tot zijn secretaris wendend. „Ik heb op het ogenblik geen tijd; de heren uit Amsterdam zitten nog steeds te wachten." Maar nauwelijks was de strijd met Amsterdam opnieuw ontbrand men vocht om 1/25 pence per pond scheerwol cif Amsterdam toen Savages wederom aan de telefoon geroepen werd. Mr. Haynes deelde hem mede, dat Lady Nicole Davis een betrekking in Indië had aan genomen. zij koesterde 't voornemen morgen te vertrekken. Een en ander was hem verteld door LUCHTBESCHERMIN GSOEFENING. In verband met de te houden verduisterings proef op Dinsdag 18 October a.s. van 9 tot 10 uur namiddag in de gemeente Heemstede, wordt een aantal vrijwilligers opgeroepen, voor het verrichten van controle-diensten. Deelnemers moeten minstens 21 jaar oud zijn. Hun, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen, wordt verzocht zich nog heden schrifte lijk op te geven aan den Inspecteur van Politie te Heemstede, Raadhuisstraat No. 27, onder op gave van naam, leeftijd, beroep en adres. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijGoldschmeding, Boutenskade 5, herenhoed; Wilhelminaplein 5, rijwielbelastingmerk; Oostman, Paul Krugerstr. 46 te Haarlem, aktetas met inhoud; Bureau van Polifie, kosteloos rijwielbelastingmerk; Hulsche- bos, Zuidschalkwijk 26, kano; Pieter de Hoogh- straat 1, kano; Bureau van Politie, gummi laars; Adriaanse, Raadhuisstraat 99, duimstok; Bin nenweg 119, rol telefoonkabel; Bureau van Politie, zadeldekje; Floor, J. v. Ruisdaellaan 32, vulpotlood; Mantz, Havenstraat 57, alpinomuts. UIT HET RACING-KAMP. Thuiswedstrijd tegen WFC (Wormerveer). Abnormale weersomstandigheden waren oor zaak, dat de wedstrijd tegen HRC in Den Helder Zondag j.l. niet kon doorgaan. A.s. Zondag speelt de Racing dus weer in het Sportpark en wel tegen WFC, dat tot nu toe niet geslagen werd en Zondag j.l. EDO een 1—0 nederlaag toebracht. Dat wordt dus weer een zware strijd voor de blauw-zwarten. Maar het nodige zelfvertrouwen is na de mooie overwinning op Kennemers weer ten volle aanwezig en daarom bestaat er alle kans, dat de Wormerveerders Zondagmiddag om 4 uur niet meer ongeslagen zijn, waarmee RCH zich dan meteen bij het leidende peloton ge voegd zou hebben. RCH'ers play up. Het elftal ziet er weer als volgt uit: Verkaaik, v. Thiel, Kors, Slot, v. Dansik, Prevost Sr., Troost, Hoogendoorn, v. d. Horst, Biesbrouck, v. Rooden. Uit het H.B.C.-kamp. Trots de storm en het gladde veld heeft H.B.C. Zondag een goede wedstrijd gespeeld. Vooral in de tweede helft tegen de storm in waren de H.B.C.-aanvallen technisch goed en ging de rust in met slechts 10, de einduitslag werd 42. Met deze opstelling zal H.B.C. zeker weer een hartig woordje meespreken in de competitie. De stand is thans als volgt: SJC 4 3 0 1 6 15—11 Onze Gezellen 4 2 1 1 5 56 HBC 3 2 0 1 4 13—6 Spartaan 3 2 0 14 76 Leonidas 4 12 14 76 DHL 3 0 3 0 3 6—6 TYBB 3 1113 9—9 Santpoort 2 10 12 53 Excelsior 4 0 1 3 1 1016 DOSR 2 0 0 2 0 2—10 Zondag brengt HBC een bezoek aan Onze Gezellen in Haarlem-Noord. Dit zal o.i. geen gemakkelijke opgave zijn, maar de snelle HBC- aanval zal wel kans zien De Reus enige malen te passeren, terwijl de verdediging wel in staat is de OG-aanval in bedwang te houden. HBC II speelde Zondag in Vogelenzang in de finale der Seriewedstrijden, en klopte v. Nispen I, waardoor een fraaie beker in de wacht werd gesleept. Programma van Zondag: Onze Gezellen IHBC I: 2 uur. HBC II—ADO II: 2 uur. HBC IIIOnze Gezellen III: 12 uur. Onze Gezellen IV—H.B.C. IV: 12 uur. Junioren: A. ConcordiaHBC: 12.30 uur. HBCv. Nispen: 2 uur. B. HBCAlliance: 12.30 uur. C. DSS—HBC. 12.30 uur. D Onze GezellenHBC: 12.30 uur. Engelsche ImportSteeds voorhanden HGR'. HOUTSm Mrs. Savages. „Het spijt me ontzettend," wendde Savages zich nu weer tot de heren uit Amsterdam, maar ik moet u nogmaals vriendelijk verzoeken mij voor enige minuten te excuseren." In een toestand van grote opgewondenheid begaf hij zich naar zijn privékantoor. Hij ver moedde, dat een óf andere belediging door Elis, Nicole tot deze overijlde stap had doen be sluiten en dit was oorzaak, dat hij zijn vrouw op scherpe toon vroeg, hoe het kwam, dat juist zij zo goed over Nicole's plannen bleek te zijn ingelicht. „Zij heeft mij een bezoek gebracht," ant woordde Elis, opgewonden, „en zij heeft mij verteld, dat zij morgen naar Indië vertrekt." „Maar hoe komt het dan, dat zij juist jou als haar vertrouwde heeft gekozen?", informeerde Savages, nog steeds wantrouwend, verder. En zonder haar antwoord af te wachten, liet hij er, zich nu tot Haynes wendend, op volgen: „Ik moet onmiddellijk Lady Davis spreken. Ik wil weten, wat er gebeurd is. Je zult haar zeker wel wel Lord Berry Davis kunnen bereiken." Binnen enkele seconden was de telefonische verbinding tot stand gebracht. Maar Haynes kreeg slechts Tommy aan de telefoon, die hem stotterend meedeelde, dat Mylady een uur ge leden haar koffer had gepakt. Zij was vertrok ken. Waarheen? Ja, dat wist hij tot zijn spijt ook niet. „Dat heeft veel weg van een vlucht," zei Savages peinzend, toen hem de teleurstellende tijding werd medegedeeld. „Haynes, die heren uit Amsterdam moeten wachten. Zeg hun maar, dat zij nog enige minuten geduld moeten heb ben. Ik kom onmiddellijk." Haynes maakte een lichte buiging en verliet het vertrek." En nu was de beurt aan Elis om te vertellen. Het verging haar evenals Nicole. Ook haar kostte het moeite te spreken en de juiste woor den te vinden. Nicole, zo kwam het aarzelend over haar lippen, was bij haar gekomen om haar te ver zoeken Berry vrij te geven. (Wordt vervolgd.) 13 October 1938 VERGADERING Maandagavond hie de R -K. Staatspartij ring. In zijn openingswo voorzitter, de heer deze vergadering paganda, die voo verkiezingen in 1 Tevens deelde voorzitter, de hei stellende is, en hopen op zich kan nemen Onder de ingekom een schrijven van Staatspartij, dat jongeren boven 18 kwame leiding zulli kennis der Kathol Uit het jaarvers dat het ledental it nieuwe leden tot Het verslag van over 1937 met een 1190.86 en uitgaver nog gedekt kan over 1936. In dichtvorm en gal de penningmeest verslag hoe en waan gegeven. Als bestuursleden B. Th. Santen, P. afgevaardigden na Kring Haarlem en werden de heren oord, F. Duin en L Vervolgens werd treffende de actie waaruit bleek, d£ commissies waren haar werkzaamheden genomen en de pro ue jongeren een dee Als spreker trad Kamerbeek, met lijke beginselen ma Spr. vangt aan Chamberlain zich anders vertolkte dan boodschap „Vrede goede wil". De heeft ongetwijfeld veilige grondslagen zegt spr., geen mens brengers, er zijn in Gods hand, door alleen in Zijn hand niet in handen der vertegenwoordigers Uit de rede van de ik als frontsoldaat Benesj ergens in zo objectief mog handelen en geen toekomende eer t< zich ook aan ge maken wanneer toen Hitler in de Nazareth 20 eeuwi mansbank heeft g< loopgraven, de passeerd om den slachten der aarde spr., twijfelt er aan denis heeft dan die Uitvoerig schetst geschiedenis maakt voordeligst toesche zoals ieder ander. Het lot der volke Hij alleen, aldus spi Christendom met program heeft nog geboet, maar dan zijn. Spr. besluit met de politieke school zoeken en zo zich t van de beginselen als van de overige PLUIMVEE- EN „DE De vereniging fokkers „De Eendr goedbezochte lede Met een voorst voor of tijdens de didaat voor het worden gesteld, steunen, kon de ve daar meer gevoeld de Noord-Westelij Besloten werd a Genoegen" te Ha lem en Lisse en als ereprijzen een De behandeling voor de bondsverg Algemeen was n 2.aan bondsc oordeel dat de moest worden var Met een voorst van een verenigir te laten keuren, verenigen, daar genoeg staat a< eerlijk ten uitvoei Bij de rondvra te houden tafelkei houden ener tentc toe, deze tafelkeui en kippen te hom die vermoedelijk worden. RIJ Telef.nr. 21507 21907 27218 29820 29821 21909 18110 27412 28778 29828 29734 29824 29825 29827 20727 Nieu Gids Bijlevel Mauve" Beegen Drewes Gutmai Mullers Nijboer laan 5 Posthu Pieter Schlos Schrey Mozart Haged plein A Homey Raadhi Middel Franz Mulisc Pluyge Proosc

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2