ULSTERS Garage „RABO U KIEST: BREEMEN VOOR LUXE VERHUUR Peek Cloppenburg Oe Dame, die zich Bancroft noemde ZONDER CHAUFFEUR PREDIKBEURTEN VULPEN DANTUMA ALTIJD PRIMA! Q3h4itaurittMiïiBi BRANDSTOFFEN T, 8MGE£ONDEN SPORT Ook voor Uw jongens een mooie collectie! Eet -r DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ALLKES: Gasthuisvest II - Haarlem - Tel. 17266 Sg* VERZEKERDE WAGENS Zondag 20 November. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminapléin. V.m. 10 uur: Ds Briët. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds Barger. In beide diensten ertra collecte voor de Zondagsscholen. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 7 uur. Diakoon G. van Eijk, Evangelisatie samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds E. T. v. d. Bom. N.m. 5 uur: Ds Dondorp. H. C.-Zondag 6. Bij de uitg. collecte voor Provinc. Emeritaats- fonds. Camplaan. N.m. 5 uur: Ds E. T. v. d. Bom. V.m. 10 uur: Ds Dondorp. H. C.-Zondag 5. Bij de uitg. collecte voor Provinc. Emeritaats- fonds. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 20 novembre. a 10 h. 30: Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin. 3e Collecte pour l'Èglise. a 9 h. 15: Ecole du Dimanche. Jeudi 24 novembre. a 8 h.: Au soir. Cercle d'Etudes Bibliques. Oud vertrouwd adres. Grootste sorteering Iste klas merken Zijlstraat 93 Haarlem Vulpendokter Tel. 11161 zondagsdienst doktoren. Op Zondag 21 November wordt de praktijk te Heemstede waargenomen door de doktoren W. H. Dippel, Aerdenhoutsduinweg 8, tel. 26035 en J. Laeyendecker, Raadhuisplein 9, tel. 28103. - 1 Öe^Tan gVööeltj'es". Op Donderdag 24 Nov. e.k., des avonds te 8 uur, zal het Heemsteeds Christelijk Kinderkoor „De Zangvogeltjes" een uitvoering geven in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Heerenweg. gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Olivier, Ritzema Bos- kade 2, een hond; L. C. Snoeks, Voorweg 41, een broche; Bakker, Achterweg 1, een zwart lederen motorhandschoen; C. van Pel, Sumatra- straat 14, een grijze ceintuur; A. Jansen, Bloem hofstraat 27zwari, Haarlem, een bloedkoralen ketting; Bruin, Eschdoornkade 19, een gouden dasspeld; J. Geven, Iepenlaan 33, een rijwiel- belastingmerk; W. Zwart, Camplaan 6, een bloemenmand; Van Zijl, Zandvoortschelaan 134, een blauwe dameshandschoen; C. Warmendam, Albert Kuypstraat 17, een boodschappentas; T. L. Hamelink, Jan van den Bergstraat 11, een rijwielbelastingmerk; L. van Breugel, Linden- laan 8, een padvindersmes; Th. Goseling, Iepen laan 25, een portemonnaie met inhoud; Rooij- akkers, Binnenweg 141, een autoped; Bureau van Politie, een naafdop van een Chevrolet auto, een blauwe riem voor een damesmantel en een windkussen. DAN KUNT U ZELF ONDERVINDEN WELKE BRANDSTOF DE BESTE IS. -et» gtééft andere-/! HAARLEM HEEMSTEDE Tel. 10070 Tel. 29280 BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 7 tot en met 12 November genomen 575 douchebaden en 30 kuipbaden. Aan 51 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 129 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 14 November 1938. J. H. Aliebes, Glipperweg 114. N. F. Geertzema, Julianaplein 2. Wed. P. van Duuren, Bronsteeweg 78. D. Koomen, Swee- linckplein 14. Mevr. P. J. van Leeuwen Boomkamp, Sweelinckplein 6. G. J. Peters, Manpadslaan 1. J. C. W. van Riesenvan Rijk, Meindert Hobbemastraat 36. J. Veld hoen, Irislaan 31. RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen I el'è.(nr. Gidsvermelding. 29937 Beeker, Dr. Th. W.; Bronsteew. 7. 27715 Beest, T. H. te; Adj.-Dir. N.V. de Geruischlooze Weg, Heerenweg 185. 29931 Borren, A. F.; Majoor b.dZomer maan 19. tvcni BédcxVoetbad, Heemst. Dreef 256. 20413 Minbi;, J. W.; Bronsteeweg 47. 26392 Spirieus, M. Th. A.; Dameskapsalon, Zandvocctschelaan 155. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) WAAR MOETEN DE SCHOENTJES HEEN? Het Comité „Gooi wat in mijn schoentje" kan met blijdschap mededelen, dat ongeveer 200 kindervrienden zich reeds bereid verklaard heb ben, een kind met St. Nicolaas te verrassen, door hun schoentje bij hen aan huis te iaten plaatsen. Er zijn echter momenteel reeds 400 aan vragen. Wij weten op de bekende weldadigheid van de ingezetenen van Haarlem en Omstreken ook thans een bero-p te doen, wanneer wij vra gen ons toch te elpen, opdat er geen kind teleurgesteld behoet te worden. Wij leggen er rugmaals de nadruk op, dat het voor alle geziniten is en dat het niet de be doeling is levensmddelen of kleren te geven, doch slechts eert klein St. Nicolaasgeschenk (speelgoed en lekkrnijen) gedachtig het spreek woord: „Een kindehand is gauw gevuld". Bel dus nog heten op: W. H. Dalmeyer Voorzitter, Prins Hendrik laan 66, Overveen, Telefoon 16606. Mevr. A. BolikursBocage, Secretaresse, Hooimarkt 30, Hatrlem. Telefoon 17865. DE GELIJKSTELLING VAN DE OUD- GEPENSIONNEfRDEN VAN LAND- EN ZEEMACHTEN HUN WEDUWEN. Hooggeaalte Redactie, In het voorlopg verslag der Defensie-be groting 1939, kw;men voor bovengenoemden de navolgende gevielens tot uiting in de frac ties der Tweede Kimer. „Verschillende Éden vestigden nogmaals de aandacht op de motilijke positie, waarin de oud- gepensionneerden ei de militaire weduwen ver keren. Naar de mening dezer leden bestaat er, niet tegenstaande de rfwijzende houding van den Minister, alle reder om de oud-gepensionneer- den van Land- en Zeemacht van vóór 1918 met de later gepensiomeerden gelijk te stellen. Eveneens werd let billijk gevonden de mili taire weduwen van vóór 1909 te brengen onder de pensioenregeling" voor weduwen van mili tairen. Het gaat bij deze groepen om een betrekke lijk klein bedrag, cat van jaar tot jaar wegens sterfgevallen vermindert." Deze sympathieke uitingen ten opzichte der genoemden zijn met grote vreugde vernomen. Bij de behandelirg van de Defensie-begroting het vorig jaar bleken de woordvoerders der navolgende Kamerfracties, die toch tenslotte de uitdrukking van d; volkswil weergeven, voor gelijkstelling der pensioenen te zijn, t.w.de R.K., de S.D.A.P., de A.-R. partij en Cchrist.- Hist., de Communisten en de Staatk. Ger. partij, waarnaast ce Vrijz.-Dem., de N.S.B., de Vrijheidsbond en Èe Christen-Democraten aan drongen bij de Regering om iets te doen voor deze oud-gepensioi neerden en hun weduwen. Niettegenstaande deze zo ondubbelzinnige uitspraak der Volksvertegenwoordiging, bleef de Regering doof voor dit gevoel voor recht, en was wederom een jaar ingeluid van blijvend onrecht aan deze mensen. Van harte hopen wij, dat de Regering, vóór dat de Tweede Kamer wederom bij de bespre kingen der Defens e-begroting op gelijkstelling aandringt ,dit door de Regering als een recht zal worden beschouwd en de nu reeds van 1918 af gedupeerden eindelijk recht mag worden gedaan. Deze gedupeerden zijn mensen van 7080 jaar, waarvan velen in kommervolle omstandig heden verkeren. Laat de laatste levensjaren nog een zonne straal op hun pad schijnen; zij toch hebben niet minder hun plicht gedaan voor het Vaderland dan hun na 1918 zo bevoorrechte collega's!! Het blijft nog altijd voor deze mensen een open vraag: waarom hebben de gepensionneer- den van het Kon. Ned.-Indische Leger op 1 Januari 1937 de gelijkstelling wel, en de Kon. Ned. Land- en Zeemacht tot dusverre niet? Dat de pensioenen van laatstgenoemden van 1/3 tot de helft van de nieuw-gepensionneerden staan, zal wellicht ongelooflijk klinken. Mog-e de Regerljig dan spoedig recht doen aan deze zo ernst'fa; gedupeerde oud-militairen van Leger enV^ en hun weduwen. n H-W ■'«'*>->%£ Si-W r Y OUD GEDIENDE. TSJECHO-SLOWAKIJE. Het Haarlems Comité van sypathiserenden met het lot van Tsjecho-Slowakije, dat in samenwerking met de Vereniging „Nederland- Tsjecho-Slowakijcgelden inzamelt voor de vluchtelingen, heeft tot nu toe 2.857.95 ont vangen. Naar aanleiding van vragen, die bij het Secretariaat zijn ingekomen, kan de verzekering worden gegeven, dat de gelden slechts worden afgedragen aan die instantie, die volkomen vrij is om te helpen daar waar dit nodig is, zonder onderscheid te m ken wat betreft ras of poli tieke overtuiging. Uit berichten blijkt ons, dat geldelijke hulp dringend nodig is Giften worden gaarne ingewacht bij Mej. C. P. Bal, Rustenburgerweg 8, Bloemendaal, Post giro No. 290453. Giften, ontvaneen van 13 Oct. tot en met 2 Nov. 1938: Vorig bedrag ƒ2.168.35; Mej. A. S. D. te R. ƒ5.H. S. te IT ƒ5.Mevr. W. v. d. M.-K. ƒ2.50; Mej. E. B. te H. ƒ1.— W. B. te B. ƒ5.— Mej. E. B. te A. ƒ2.50; H. v. H. te H. 6 2.50; Jkvr. J. R. v. D. te Sch. ƒ2.50; M. E. L.—E. te Z. ƒ1.—; Mej. G. R. te H. ƒ2.50; Mevr. D. B. en J. G. te H. ƒ2.—; T. J. T. te H. ƒ5.—; T. H. B. Jr. te H. ƒ2.50; Mej. H. H. te H. 1.—; D. R. en M. T. te H. 25.—; Mej. J. J. B. te H. ƒ2.50; Mr. P. J. P. G. te H. 10.—; J. C. V. te A. 1.—; T. S. V. te B. ƒ5.—; Mevr. v. K. te H. ƒ2.50; Mej. H. M. B. te Z. 10.—; H. N. M. te H. 2.—; Mevr. de Wed. Mr. T. N. S. te H. 10.Mej. Ch. B. te H. ƒ2.50; Mevr. W. K.—V. te O. ƒ5.—; Mej. C. W. te 's-G. 2.50; Mej. J. G. te E. 1.—; W. H. te H. 5.—; Mej. R. te H. ƒ10.—; Mej. W. te H. ƒ2.—; R. Diac. te H. ƒ13.—; Mej. W. te H. ƒ1.—; Mevrouw T.—W. te H. ƒ15.—; Mej. Dr. M. A. T. te H. ƒ10.—; Mej. E. C. K. te H. ƒ5—; W. C. H. te H. 2.50; Mej. R. B. te A. ƒ1.—; Mevr. J. te R. ƒ10.—; G. D.—V. te Z. ƒ5.—; C. M. v. d. P. te 's G. 1.—; Mej. Mr. E. M. M. te Z. ƒ5.—; W. W. te S. 1.—; Mej. J. M. v. M. te H. ƒ5.—; J. de J. te D. 2.50; Mej. G. J. U. te H. 5.—; G. B. Jz. te H. 2.50; Mevr. C. T. te Sch. 2.50; W. L. te H. ƒ2.—; P. M. v. d. W. te Z. ƒ10.—; Mevr. S. G. te B. ƒ5.— M. ten C.—J. te B. ƒ5.—; J. J. B. L. te H. 1.—; Mevr. A. J. de K. te H. ƒ0.50; A. P. v. M. te 's Gr. 2.50; Mevr. Wed. D. E. B.G. te A'd. ƒ5.—; Mevr. H. W. E. B.—N. te A'd. ƒ2.—; Mej. P. C. v. R. te 's G. ƒ20.—; Mej. C. M. de K. te H. ƒ1.—; Mej. N. N. te A. ƒ2.50; Mej. S. H. S. te B. ƒ5.—; Dr. S. H. te R. ƒ5.—; W. M. v. d. L. te H. 1.D. D. te H. ƒ1.Joh J. P. te B. 10.—; Mevr. C. C. P.—T. te B. 10.-; G. W. v. d. D. te B. 5.Mevrouw A. v. d. M. te H. ƒ5.—; H. L. v. H. te D. ƒ1.—; G. J. S. te H. ƒ10.—; Dr. A. M. te G. ƒ5.—; Mej. S. v. D. te H. ƒ1.—; P. W. C. H. v. S. te D. ƒ20.—; Mej. M. D. te B. 1.—; S. P. v. T. te S. ƒ3.—; Mej. L. B. te H. 1.—; Dr. UIT HET RAC1NG-KAMP. RCH versus HFC. Dat belooft Zondag a.s. weer een ouderwetse middag te worden in het Heemsteedse Sport park. Een bezoek van the „Good Old" is altijd een attractie, waarbij nog komt dat enerzijds de Spanjaardslaanbewoners met de moed der wanhoop zullen vechten om van de laatste plaats te komen, terwijl anderzijds de blauw zwarten alles in het werk zullen stellen de achtervolging op het leidende E.D.O. met kracht door te zetten. Normaal gesproken zou HFC tegen het op dreef komende RCH geen schijn van kans heb ben, maar wie de beide ontmoetingen in het vorig seizoen heeft meegemaakt, weet dat er van de uitslag van een derby niets, maar dan ook niets te voorspellen valt. Rl_H zal zeker goed doen de zaken van meet af aan energiek aan te pakken. De voorhoede der blauw-zwarten weet voldoende doelpunten te scoren, dit getuigt nog weer de friendly-game van j.l. Zondag tegen het sterke D.W.V., die met 52 werd gewonnen, en het zal er voor een groot deel van afhangen, welke vorm de defensie vertoont. Daar kan nog veel verbetering in komen. Individueel beschikken deze verdedigers over alleszins voldoende capaciteiten, zorgt men nu nog dat de samenwerking even vlot verloopt als in de eerste helft van het vorig seizoen, dan zal de HFC-aanval heel wat in haar mars moeten hebben om het heiligdom van doelman Verkaaik te doorboren. HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 J. H. T. te H. ƒ5.—; Ir. W. Z. te H. ƒ5.— Dr. 1 R. H. de S. te H. ƒ2.50; Dr. Ir. M. J. v. T. te H. ƒ5.—; Ir. W. Z. te H. ƒ5.—; Dr. J. R. H. de S. te H. f2.50; Dr. Ir. M. J. v. T. te H. ƒ5.—; Drs. K. G. te H. ƒ5.—; Dr. J. W. B. v. d. S. io.A. C. S. te A. en D. de J. te A. 10. Mr. A. d. 1. H. te H. 10.—; Mr. M. A. S. te H. f5.— J. C. te H. ƒ2.— H. S. te M. ƒ1.—; Fam. K. ƒ2.50; Mevr. W. V. te B. 10.—; N. N. ƒ1.—; Dr. O. D. te S. ƒ2.50; V. te B. ƒ2.50; W H P. v. T. te H. ƒ10.Fam. V. te O. ƒ2 50; Mej. Th. S. B. te R. ƒ2.50; Dames B. de H te B. 25.—; Mevr. J. T. H. U. te H. ƒ5.—; Mevr. H. J. D.—S. te H. 100.— Mevr. J. H. S. te O. ƒ1.Mevr. S. J. G.S. te H. ƒ1.Ir. M J S. te B. ƒ2.50; W. O. te A. ƒ3.50; C. E. S. te H. .50; Mej. I. V. te H. ƒ1.— Dr. A. de V te B. ƒ10.—; Dr. C. W. V. te H. ƒ12.60; v. L. de R. M. F. te H. ƒ8.—; N. J. G. A. E. te H iD. K. te O. ƒ2.50; A. W. V. te H. ƒ1.50; G. Z. Z. te H. ƒ1.—; J. D. de V. te H. ƒ2.50; R. de B. te S. ƒ5.—; Bew. huize B^5.-; Fam v. d. B. te H. ƒ2.50; W. E. H. te D. 10.-; Mr. P. A. K. te U. ƒ2.50; Z. S. K. te U. 1.— Zuster H. L. te S. ƒ2.50; Mr. D. P. S. M. te E. f3.—; G. A. H. te V. 10.— Mej. M. L. P. te N. ƒ10.Totaal ƒ2.857.95. Teneinde lang wachten voor de loketten te voorkomen, wijzen wij er de bezoekers nog op, dat er aan de bekende adressen voorverkoop zal plaats vinden. De aanvang van de wedstrijd is op 2 uur bepaald. Het RCH-elftal verschijnt au grand complet aan de start: Verkaaik, v. Thiel, Kors, Slot, v. Dansik, Prevost Sr., Mulder, Hoogendoorn, v. d. Horst, Biesbrouck, v. Rooden. Uit het HBC-kamp. Hoewel enigszins tegen onze verwachtingen in heeft HBC de wedstrijd tegen Santpoort ge wonnen. Nu werd het maar even 26. Een kranig stukje van deze verjongde ploeg. En zo bleven de perspectieven voor de ere-titel vol gens onderstaand lijstje der kopploegen: Spartaan 8 7 0 1 14 SJC 8 6 0 2 12 Onze Gezellen 7 4 2 1 10 HBC 7 4 0 3 8 Santpoort 6 3 0 3 6 V 34) Roman van NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) (Slot.) Deze bleek een zeer spraakzame Fransman te zijn, die, terwijl hij handig met kam en krultang manoeuvreerde, Nicole onmiddellijk meedeelde dat zij de 25ste bruid was, die hij de eer had in zijn vierjarige loopbaan als scheepscoiffeur der „Rajputana" met bruidsluier en myrthenkrans voor de huwelijksplechtigheid aan boord van dit schip te mogen tooien. Nicole schrok op. Bruidsluier? Myrthenkrans? Dat was de oplossing van het raadsel. Baby! Bij de gedachte aan hem, die zich vanaf het eerste ogenblik, waarop zij met hem kennis maakte, had ontpopt als een goede, eerlijke vriend, werd het haar warm om het hart. BabyVerdiende hij die naam eigenlijk nog wel? In de drie jaar, welke zij elkaar niet gezien hadden, was hij een hele heer geworden. Hoe kort ze hem aan de wal in Colombo ook gezien had, dat was haar toch wel opgevallen. Zij kon trots op hem zijn. Slechts één ding scheen hem nog altijd te zijn bijgebleven: zijn lust in kwajongensstreken. De ijverige Figaro ratelde intussen onafge broken voort. Volgens zijn ervaringen, zo be toogde hij met een vermakelijke ernst, kon hij scheepshuwelijken iedereen slechts aanbevelen. Deze toch vormden de beste waarborg voor een goed en gelukkig huwelijk. Alle vierentwintig paren, die tijdens zijn aanwezigheid op de „Rajputana" getrouwd waren, hadden tot dus ver slechts geluk en voorspoed in hun huwelijk gekend. Het was hem nog geen enkele maal ter ore gekomen, dat een dezer huwelijken weer ontbonden was. Het derde paar, zekere Mr. en Mrs. Brown uit Londen Mylady had de naam waarschijnlijk wel meer gehoord, maakte twee maanden geleden nog een vacantie- reis met dezelfde boot. De familie bleek zich tot zeven personen te hebben uitgebreid een tweeling en een drieling waren Mr. en Mrs. Brown geschonken, in drie jaar tijds. Slechts van één paar, het vier en twintigste, dat eerst veertien dagen geleden in het huwelijk was ge treden, kon hij niets met zekerheid zeggen. Zij, zeer jong, eigenlijk nog maar een bakvis en hij reeds een man op leeftijdHier en daar had hij wel wat horen mompelen, maar daar wilde hij natuurlijk de zegsman niet van zijn. „Ja, Mylady", zo besloot hij zijn phiiosofische be schouwingen, „als coiffeur wordt men een goede mensenkenner. Men krijgt gelegenheid eens achter de coulissen te kijken en men heeft toe gang tot alle hutten Zijn taak was geëindigd. „Mylady ziet er waarlijk betoverend uit," riep met een bepaald vermakelijk pathos. „De lieftalligste bruid van allen, die ik tot dusver onder mijn schaar heb gehad! Enfin, Mylady is dan ook eigenlijk mijn jubileumbruid!" Hij opende de deur. „Mylady is bereid," riep hij in de gang. „Wij kunnen beginnen!" Hij opende de deur. Op hetzelfde ogenblik zette de scheepskapel, die zich aan het einde van de gang had op gesteld, een plechtige koraal in en even plechtig, zich geheel aanpassend aan het rhythme der muziek, traden nu Mr. Savages en Elis de hut binnen. Baby, die zij in hun midden hadden ge nomen, deed zichtbaar zijn best om zich aan de ernst van het ogenblik aan te passen. Zijn jongensachtig gelaat was in een strakke plooi getrokken, maar toen hij Mylady zijn arm bood, bewees een vrolijke flikkering in zijn ogen, dat hij moeite had zich goed te houden. „En de geheime boodschap, Mr. Wilkins," vroeg Nicole, „hoe staat het met de geheime boodschap die Sir Reynolds mij voor u toe vertrouwde?" Nu barstte Baby in een schaterlach uit. Hij tastte in de binnenzak van zijn rok en over handigde haar het, nu geopende, geheime document. „Hiermede bevestigen wij Lady Nicole Davis," aldus las Nicole, „dat haar op haar eigen ver zoek op de meest eervolle wijze ontslag is ver leend ais secretaresse bij het Rijkscontrole- bureau voor Graanimport in Brits-Indië. Lady Nicole Davis heeft zich in de loop van haar bijna driejarige werkzaamheid aan ons bureau doen kennen als een zeer accuraat en ambitieus employé, die wij slechts node zien vertrekken. Wij wensen Lady Nicole Davis alles goeds voor haar verder leven." Zij liet de hand, waarin zij het document hield, zinken. „Baby," zei zij en lachte en huilde tegelijk, „zul je dan nooit ophouden een kwa jongen te zijn?" „M'n lieve kind," antwoordde Baby lachend, „geloof me, dat vele briefschrijven eiste ten slotte te veel van mijn zenuwen. Er was werke lijk geen andere mogelijkheid om onze corres pondentie te beëindigen dan door je eenvoudig tot mijn vrouw te maken." De scheepskapel had de koraal geëindigd, doch daar de bruid nog steeds geen aanstalte maakte haar hut te verlaten, zette men dezelfde melodie opnieuw in. Een lichte trilling ging door de romp van het schip, Nicole wiero een blik door de patrijs poort en zag, dat de oever steeds kleiner scheen te worden de „Rajputana" moest zijn reis begonnen hebben. „Varen wij?" riep zij onthutst. „Mr. Savages, mag ik u verzoeken mij althans enige nadere opheldering te geven met betrekking tot deze aaneenschakeling van verrassende gebeurte nissen. Deze ontmoeting met u en uw vrouw kan toch zeker niet aan het toeval worden toegeschreven?" Mr. Savages voldeed aan het verzoek. Hij vertelde met een vergenoegd lachje, dat hij met Elis op weg was naar Japan. In opdracht van de Safety Trade Company had hij besprekingen te voeren met de Japanse regering. En Baby? Wel, die was gezantschapsattaché geworden en naar Tokio overgeplaatst. Nicole keek Baby schelms aan. „Dus je hebt geen ogenblik met de mogelijkheid rekening gehouden, dat ik er wel eens iets tegen kon hebben je vrouw te worden?" „Nou, om je de waarheid te zeggen, Nicole, antwoordde Baby quasi ernstig, „de mogelijk heid heb ik wel een ogenblik overwogen...... Maar wanneer je weigeren mocht mij als je wettige echtgenoot te erkennen, dan krijg ik een voudig epileptische aanvallen „Om 's hemelswil, dat niet," weerde Nicole lachend at, „ik vind alles goed!" En de trouwstoet stelde zich op. Na het souper nodigde Elis Nicole uit de huwelijkscadeaux te gaan bezichtigen. Baby en Mr. Savages vergezelden de beide dames. Onder de vele geschenken trok onmiddellijk het blauw fluwele Julianacostuum dat zij des tijds op het Venetiaanse feest van Lady Astor gedragen had, de aandacht. Het grote brandgat, gevolg van een te vroeg geëxplodeerde vuur pijl, wekte de meest uiteenlopende gevoelens bij haar op. Op een tafeltje in een hoek van de hut stond een kostbare schaal van gedreven zilver. Daarin lag de foto van een kind, dat ongeveer een jaar oud kon zijn. Lachend keek het Nicole aan en het was, alsof het de woorden sprak, die onder op den rand van de foto geschreven waren: ik ben Mr. Savages Junior, de jongste gelukwenser! In dezelfde schaal iag voorts nog een couvert zonder adres. Het bleek een door Jules Savages getekende chèque van 50.000 pond sterling te bevatten. Nicole wilde de chèque niet aanneinen, maar Savages herinnerde haar er aan, dat dit bedrag de oorzaak geweest was van de verwijdering tussen hem en zijn vrouw. Nicole moest het geld accepteren, al was het alleen maar om daardoor de laatste mogelijkheid weg te nemen, welke tot een nieuw conflict tussen hem en Elis aan leiding zou kunnen geven. En op een, onder deze omstandigheden merkwaardig wrevelige toon, die zijn ontroering verbergen moest, voegde hij er nog bij: „En nu geen woord meer over deze kwestie. Anders begrijpen wij elkaar om de een of andere reden weer verkeerd met het gevolg, dat jij plotseling verdwijnt en wij half Azië door moeten reizen om je terug te vinden...." De gezagvoerder van de „Rajputana" had zich de gelegenheid niet laten ontgaan ter ere van het jonge paar een groot avondfeest te organiseren. De nacht was zacht en op het promonadedek werd gedanst. Nicole en Baby stonden bij de verschansing. Het scheen Nicole, alsof de „Rajputana" recht op de maan afstevende, die groot en vol aan de hemel stond. Dromerig staarde zij een tijdlang voor zich uit. Toen wendde zij zich tot Baby en de klank van haar stem bewees, dat zij lang naar de oplossing van dit vraagstuk gezocht had met de opmerking, hoe merk waardig het was, dat mensen in hun gevoelens plotseling geheel kunnen veranderen. Was in haar hart niet alles leeg en gestorven geweest? En nu.... Baby vroeg lachend, of zij misschien het voor nemen koesterde nu met de verklaring te komen, dat zij hem lief had? Zo ja, dan zou hij er toch geen woord van geloven. Zij was op het ogenblik in een zeer weekhartige stemming.... de oranje-getinte maan aan de hemel.... mu ziek.... de zee.... de eenzaamheid rondom! Hij zelf was anders niet zo sentimenteel. Maar nu.... ook hij moest toegeven, dat zijn stemming, waarschijnlijk onder de invloed der romantische omgeving, geheel veranderd was.... Én dat de weke stemming bij Baby inderdaad spoedig de overhand had gekregen, bewees reeds zijn lange, zwarte schaduw op liet dek, welks donkere armen de schaduw van Nicole omhelsden. Maar plotseling verloren de schaduwen, die zich zo teder omarmd hielden, de scherpte van hun omlijning, de zwarte schimmen verbleekten, want beschaamd en discreet hield de maan op dit moment een wolk voor het gezicht.... EINDE. I ij j *- <si

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2