HEEIIK f oor «le Trouw els «lie«lei*ik DE WERELDREIS VAN PROFESSOR SPUYT HEENK cadeau M W \r Nic. Groenland TWEEDE BLAD 155 dus Uw ladplegen Vervolg Plaatselijk Nieuws Jeugd door innerlijke schoonheid HEERENDASSEN Firma Gebrs. Vermeulen 4711 B O L D O OT Drogisterij J. MAN Wilhelminaplein !7 - Tel. 28366 „Wat zal ik geven?" RECEPTEN Voor mooie practische geschenken 25 NOVEMBER 1938. No. 47. DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 ijze te boeien met ler „Kerstfeest in avond bestond in lstuk „Polly Per- fdrolien heel vlot ndijk en de heren en, terwijl ook de )lkt werden door jk en F. de Jong v. d. Heijden, el, dat de Jonge- slaagd was haar handhaven. V. van Dijk, sloot rachtig woord en AMICITIA". ïlclub „Amicitia", :zellen I, een uit en belangstellen- ook haar eerste deden is dat deze ING en .EF. II159 Ie gezellen, sprak opvoering plaats :raatzanger", een van den priester i. Jammer dat de In doodse stilte toor C. v. Mierlo iwezigen toen hij ne en genotvolle oemen. éénactertje „De n blijspelletje dat oogstte. imlyn. Wat kon vragen en toch 3gde zij eindelijk den reeds kende, voorkomendheid bijzonderheden :ren. vind het nogal 'raagt bezoekers ram en zelfs het t eens wist. niets over hen vriendelijk, maar [ere tegenspraak nlett binnen om :t haar broer en ief aan Jack te l zij Hugo aan- g, ging zij hem Ier, toen zij het le kiezelpad hem oon goede ver- ïafford en zijn had Hugo nooit dat hij blij zou op zijn oom het neerleggen. In :ich dikwijls ge- hoe langer hoe rad er zelfs een laats gehad, als laakte over zijn lij haar oudsten i, toen zij zijn de in het flat- m een levendige :oen zij bij hem dt vervolgd.) MILITAIRE EN SOCIALE WEERBAARHEID. Rede van den heer H. van Houten. De afdelingen Heemstede van Kerk en Vrede en de Alg. Ned. Vrouwen-Vredesbond hielden verleden week Donderdag een openbare bijeen komst in het gebouw van de Protestantenbond aan de Postlaan, waar, na een korte inleiding van voorzitter en het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, de heer H. van Houten, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, een rede hield over het onderwerp: „Militaire en sociale weerbaarheid". Nationale en internationale geschillen, aldus spr., zijn de kentekenen van onze tijd, en de oorzaak daarvan is het egoïsme, waaraan de moderne mens zijn hart heeft verpand. Hierdoor ontstaan gevaren en dreigingen, die nood en ellende veroorzaken. De strijd tussen de be zitters en de bezitlozen op nationaal gebied vindt zijn afspiegeling in de conflicten tussen de staten, die wèl en die geen koloniën bezitten. De oorlog in Spanje, de vervolgingen der Joden in Duitsland en de opdrijving der bewapenin gen kweken een oorlogspsychose onder het volk. Men aanvaardt in brede lagen, zelfs in vroeger pacifistische kringen, het beginsel: geweld tegen geweld. Uitvoerig wijst spr. op tal van nationale en internationale misstanden, die aanleiding geven tot gewelddadige uitbarstingen. Welke houding moeten wij daartegenover aannemen? Kerk en Vrede plaatst zich nog steeds op het standpunt, dat deze gewelddadige uitbarsten nooit een op lossing van de spanningen kunnen geven. Vol gens Gods gebod moet men eerbied voor het leven hebben, in oorlogstijd is het onmogelijk een levenshouding aan te nemen, die in over eenstemming is met de Christelijke leer. Mag nu de overheid een andere houding aan nemen dan de enkeling. Kan het z.g. collectieve staatsgeweten den enkeling van zijn verant woordelijkheid ontheffen? Neen, zegt spr., want de bijbel zegt: Gij zult God meer gehoorzaam zijn dan de mensen. In Duitsland is het aan ambtenaren verboden lid te zijn van een confessionele vereniging, maar hier in Nederland heeft ook Gods wet moeten wijken voor het z.g. staatsbelang. Wij hebben hier een lijst van verboden verenigingen, waarop ook Kerk en Vrede voorkomt. Kerk en Vrede wijst de militaire weerbaarmaking af, omdat de geschiedenis heeft geleerd, dat de conflicten niet kunnen worden opgelost door geweld, en omdat het militarisme oorzaak is van allerlei sociale onrechtvaardigheden. Op de begroting voor 1939 wordt voor defensie 234 millioen uitgetrokken. Daardoor is er geen geld om het ontwrichte onderwijs weer in orde te krijgen, evenmin als voor voldoende werkloos heidsbestrijding en andere sociale maatregelen. Er is bittere nood onder de werklozen en die zou kunnen worden verzacht, als gebroken werd met het principe: uitsluitend produceren voor de winst. De regering is echter niet bereid om b.v. de werkloze wevers in Twente te laten werken voor een behoorlijk loon en de ver vaardigde dekens en ondergoederen tegen een gering bedrag aan de werklozen te verstrekken. Ook de minst-draagkrachtigen betalen mee aan de hoge belastingen, want alle levensmiddelen zijn zwaar belast. Scherp critiseert spr. de nieuwe niet-progressieve belastingplannen der regering, die alweer de minst draagkrachtigen het meest treffen. Sociale weerbaarheid in een land betekent een rechtvaardige verdeling van lasten en arbeid voor iedereen. Het beginsel van het sociaal-economisch leven moet zijn: Ai!en voor allen! Daarnaar moeten wij streven. Wij moeten leven volgens het echt Christelijk beginsel der naastenliefde. De schatten in de bodem en de rijkdom der natuur behoren ten goede te komen aan de gemeenschap en niet aan een speciale groep. Ernstig waarschuwt spr. tegen het ge vaar dat ook in Nederland dreigt, n.l. dat de nood van de werklozen en het volslagen gemis aan een beter vooruitzicht voor de jongeren tenslotte het geduld der massa uitgeput raakt en verkeerde stromingen de overhand krijgen. Sociale weerbaarheid is daarom van groter be lang dan militaire weerbaarheid, temeer omdat de eerste wèl en de laatste niet met de leer van Christus in overeenstemming is. Wordt dit be ginsel internationaal nageleefd, dan is het mogelijk de gehele mensheid op een hoger levenspeil te brengen. Na deze rede was er gelegenheid tot ge- dachtenwisseling. De bijeenkomst, die goed bezocht was, werd opgeluisterd door orgelspel. RIJWIELDIEVEN GESNAPT. Door de politie te 's-Gravenhage zijn deze week twee Zwollenaren aangehouden, die bij een rijwielhandelaar trachtten twee rijwielen voor een „prikje" te verkopen. Deze vertrouwde het zaakje niet en waar schuwde de recherche, waarop beide mannen werden ingerekend. Zij bekenden de rijwielen respectievelijk te Leeuwarden en te Heemstede ontvreemd te hebben. De rijwieldieven, die reeds eerder met de Justitie in aanraking zijn geweest, zijn op trans- portgesteld naar Heemstede en na opgemaakt proces-verbaal voor den Officier van justitie te Haarlem geleid. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Horn, Heerenweg 29, herenhandschoen; Galjaard, Bankastraat 74, autoped; P. J. Prins, Rijnstraat 60, motorhand schoen; J. Visser, Gen. Joubertstraat 64, Haarlem, rieten koffer met inhoud; Bureau van Politie, regenjas; Laarman, Meer en Boschlaan 37, poesje; Zijlmans, Eschdoornkade 8, kinder armband; Bureau van Politie, motorhandschoen; Lex, Slotlaan 5, bril; Van Wirdum, Wilhelmina- plein 10, motorhandschoen; Kraai, Zuider- Buitenspaarne 140, portemonnaie met inhoud. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 14 tot en met 19 November genomen 514 douchebaden en 24 kuipbaden. Aan 54 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 94 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 21 November 1938. Wed. A. Mirandolle, Wagnerkade 47. G. G. Hop, Timorstraat 22. D. de Vries, Paulus Potterlaan 3. Verzorging van het uiterlijk alleen is niet voldoende. Het beste schoonheidsmiddel is de slaap, iets doodeenvoudigs en zó goedkoop, nietwaar? Toch ontbreekt aan de meeste mensen tijd en rust om voldoende te slapen, aangezien de eisen, die het leven aan huisvrouwen en wer kende vrouwen stelt, groot zijn. De rusteloze tijd waarin wij leven, neemt velen ook 's avonds in beslag en 's avonds uitgaan, bioscoop- en schouwburgbezoek zijn aan de orde van de dag. Toch is het een eigenaardig verschijnsel, dat de hedendaagse vrouw er, ondanks haar drukke werkkring en ondanks het feit, dat zij ook geestelijk meer in beslag wordt genomen, jeug diger en vlotter geworden is. Wij mogen dit gedeeltelijk toeschrijven aan de kleding en het kapsel, ook zelfs aan de op deskundige wijze toegepaste schoonheidsverzorging, doch onge twijfeld ook aan het feit, dat de vrouwen van behandeling voor normale, droge, vette, gerimpelde, gelige huid. speciale behandeling tegen open poriën, kraaienpootjes, gezwollen ogen, oog wallen, puistjes, meeëters. s s dubbele kin behandeling tegen slappe halsspieren. uw avond-make-up en decolleté be- handeling met stimulerende masker- behandeling, ook aan huis vhoofd- en haarbehandeling tegen haaruitval en roos. wimpers vormen en verven. behandeling kan desgewenst aan huis geschieden wagnerkade 51 - heemstede - tel. 29806 gratis eerste proefbehandeling met niake-up thans allerlei takken van sport beoefenen. Zwemmen, fietsen, wandelen, om slechts enkele te noemen, houden het lichaam lenig en elastisch. Zeer veel kan men door, wat wij hierboven noemden, bereiken doch niet alles, want het voornaamste ontbreekt nog. Een oude volkswijsheid zegt: „Het gelaat is de spiegel der ziel." Innerlijke tevredenheid en rust zijn in de eerste plaats nodig om er goed uit te zien. Onnodig gemopper, nerveus jagen, opgekropte boosheid tekenen zich met diepe rimpels op het gelaat af en doen het frisse, opgewekte uiter lijk, dat bij sommige vrouwen zo prettig aan doet, verdwijnen. Zo'n gelaat behoeft volstrekt niet mooi te zijn, maar er gaat iets van uit, dat niet onder woorden te brengen is, doch dat weldadig inwerkt op de omgeving. Koude schoonheid stoot af. Men kan een „mooie" vrouw ontmoeten, wier gelaat koud en onge naakbaar is, omdat zij de innerlijke harmonie mist, die hoger staat d&n uiterlijke-schoonheid. Hieruit volgt dus, dat een harmonisch geheel niet alleen op het uiterlijk berust, doch dat men de innerlijke mens moet verzorgen, d.w.z., inner lijke harmonie moet zoeken. Men moet de dingen weten te onderscheiden, niet blijven piekeren over alle kleine onbelangrijkheden, doch een open oog hebben voor het goede, dat het leven in zich bergt. Men zal dan bemerken, hoeveel dingen al te tragisch worden opge nomen, die goed beschouwd zo weinig be tekenen. Wanneer men zich erin geoefend heeft alle kleine teleurstellingen rustig te aanvaarden, ze te nemen zoals ze zijn zonder er evenwel onverschillig tegenover te staan, doch meer be- deld: zonder zich te zeer te ergeren -dan is men reeds in de goede richting. Dan werkt men aan de ware innerlijke schoonheid. Men ontmoet wel eens vrouwen, die hoe paradoxaal dit moge klinken zich niet pret tig gevoelen, indien zij niet tot over de oren in allerlei moeilijkheden zitten; zij trekken zich het voorhoofd vol rimpels en voelen zich zelfs een weinig gewichtig, anders dan anderen! Het lijkt Een is een welkom cadeau! Groote Moderne1? SERVEERWAGENS Houtstr. 99 in diverse uitvoeringen. wel alsof zij de mening» huldigen: „Waarom zo eenvoudig, als het gecompliceerder kan?!" Zij komen nooit klaar, hebben nooit tijd en zitten eeuwig en altijd te piekeren en te klagen. Dergelijke mepsen kunnen niet door anderen ge holpen worden, vinden het leven iets, dat steeds weer nieuwe zorgen lasten en misère met zich brengt en menen, dat zij het wel heel zwaar hebben! Zij kennen de kleine vreugden niet, die het leven toch dagelijks schenkt, indien men ze slechts weet te vinden; en dan moet het innerlijk er op ingesteld zijn, om er dankbaar van te genieten. Begin de dag met een lach! Wanneer men 's morgens wakker wordt moet men niet denken: „Alweer een dag van werken en zwoegen, men komt nooit klaar!" „Wat voor misère zal de dag van heden weer geven?" Is het niet heerlijk te leven en gezond te zijn en te kunnen werken? Onverschillig of de taak, die vervuld moet worden, bescheiden of groot is, reeds de gedachte, in staat te zijn te kun nen werken, moet zo blijmoedig stemmen. Een goed begin is het halve werk; en dit geldt on- getijfeld ook voor de wijze, waarop de dag een aanvang neemt! Indien men steeds aan zijn zorgen denkt, ver minderen deze geenszins, alleen tekenen zij zich op het gelaat af; en waarom is het nodig aan ieder te verkondigen, hoe moeilijk men het wel heeft? Het getuigt van een veel krachtiger per soonlijkheid, indien men het leven met al zijn moeiten en strijd aanvaardt en alles met zich zelf uitvecht, zonder dat het gelaat er een af spiegeling van geeft. Worden de zorgen er een greintje minder door? Neen immers! Tracht de lichtzijde van alles te vinden, zodat de tijd geen gelegenheid vindt harde trekken in uw gelaat te groeven! Ziet, deze raad zouden wij aan die vele, vele vrouwen willen geven, die zich er zo aan hebben gewend, om altijd de schaduwzijde van alles te zien! Ieder mens heeft strijd in het leven, doch deze is er, om overwon- Enorme keuze Artistieke dessins Uitsluitend natuurzijde f1.75 tot f 5.50 Groote Houtstraat ia hoek Groote Markt Telef. i 0865 nen te worden en niet om er machteloos bij neer te zitten. Zo zal dan ten slotte uit de samenwerking van alle goede krachten een innerlijke harmonie tussen lichaam en ziel geboren kunnen worden, die haar weerspiegeling vindt op het gelaat en die iedere vrouw deelachtig kan worden! BOZE TONGEN BRENGEN NAMELOOS LEED. De tong is een onmisbaar onderdeel van het menselijk organisme, dat onschatbare diensten bewijst, doch aan de andere kant zo ontzaglijk veel kwaad in de wereld kan aanrichten. Een gevaarlijk wapen, dat scherper kan steken dan de angel van een wesp. Hoeveel haat en twee dracht in overigens bevriende families heeft de boze tong niet teweeg gebracht. Wellicht wordt er door niets ter wereld zoveel onheil gesticht als door de tong. Stemt dit niet tot nadenken? Moet ons dat niet tot groter voorzichtigheid manen in ver band met alles wat wij van dag tot dag en van uur tot uur spreken? Gedachteloos gepraat! Hierover zou meer te zeggen zijn dan menig mens lief is en toch willen wij niet nalaten te wijzen op de verkeerde ge woonte om maar te willen praten. Waarom is het nodig om zonder noodzaak dingen te zeg gen,die anderen verdriet doen of wel of dat gene wat ons toevertrouwd werd, aan derden over te brengen? Waarom is het nodig, dat velen steeds, op onverantwoordelijke wijze kwaad van anderen spreken, liefst als dezen niet aanwezig zijn om zich te verantwoorden? „Men zegt....", is dikwijls een inleiding om grif verder te vertellen wat men van anderen gehoord heeft en dit gaat van tong tot tong verder, tot het gehele verhaal hoe langer hoe meer uit zijn verband gerukt wordt. Het getuigt van zo weinig gevoel en tact om zonder nood zaak over anderen te spreken en getuigt menig maal van gebrek aan conversatie en van leeg hoofdigheid! „Heb je al gehoord, dat....?" Een vraag, die helaas heel wat meer door vrouwen dan door mannen gesteld wordt en waarop een vloed van „Wahrheit und Dichtung" volgt over een of andere kennis. Menige vrouw voelt zich, wanneer zij op haar praatstoel zit, heUinferCs.vaiije middelpunt waar op aller oog en oar geyr stigd is en dan komt Enorme keuze in flacons en luxe doozen bij Drogist Apoth. ass. Wij vullen flacons met nauwe opening voor U vanaf 50 cent per maatje het op een beetje franje meer of minder niet aan, het verhaal wordt des te belangwekkender, nietwaar? Getuigen hiervan niet de verbaasde uitroepen op menig dameskransje? De uitwer king van deze praatzucht kan fataal zijn voor hem of haar, die het betreft, wiens naam op het spel kan staan, wiens levensgeluk door dom gepraat wellicht verwoest wordt. „Waarom zou ik dit of dat verder vertellen?" Indien ieder zich deze vraag stelt voor en aleer hij iets verder uitdraagt, wordt heel wat leed voorkomen. Wanneer wij onze tong meer in bedwang houden en ons wel tweemaal beden ken vóór wij iets van anderen zeggen, zal het er in de wereld heel anders uitzien, zullen de mensen onderling heel wat minder strijd hebben. Laten wij daarom een wachter voor onze mond plaatsen en ons bezinnen eer we beginnen met iets van anderen te zeggen. PRACTISCHE LEVENSKUNST. Het behoort tot de practische levenskunst steeds op het juiste ogenblik van uitscheiden met of eindigen van iets te weten. Bezoekt men iemand en wordt deze tijdens het gesprek ver strooid, dan is het tijd om op te breken. Blijft men te lang op schertsende toon spre ken of iemand plagen, dan loopt men het ge vaar, dat deze zich boos maakt, hetgeen voor komen had kunnen worden, indien men op het juiste ogenblik het gesprek in een andere rich ting had weten te leiden. Een vermaning, die in het oneindige herhaald wordt, mist tenslotte haar uitwerking. Indien men avond aan avond uitgaat, zal het op de duur geen ontspanning meer blijken te zijn en zal de herinnering veel minder prettig nawerken, dan wanneer men een enkele maal ontspanning zoekt. Het moeilijkste is wellicht de grens te vinden tussen jeugd en ouder worden. Men kan een opgewekt gemoed en goed humeur tot op hoge ouderdom bewaren en zal ervaren welk een grote schat dit is. De ouder wordende mens zal echter de gewoonten en genoegens der jeugd niet moeten blijven, volgen, want dit werkt min of meer opvallend en belachelijk. Het laatste geldt vooral vrouwen, die zich krampachtig aan de jeugdjaren vast willen klemmen en dit tot uiting doen komen in haar kleding en haar gehele verschijning. Het uiterlijk noch de kleding zullen aan smaak, schoonheid en verzorging mogen in boeten, integendeel hieraan zal steeds de nodige aandacht besteed moeten worden. Een verstandig mens geeft-op het juiste-ogen- blik op, wat niet meer bij zijn leeftijd past, maarwaar is die grens? De beantwoording hiervan is individueel en niet met jaar of dag aan te geven, doch wordt intuïtief gevoeld en op dit ogenblik heeft men de bakens te ver zetten! Denk eens aan een modern tableau van U met Uw kinderen, waarin specialiste isFOTOGRAFE TRUUS JESSE-KNOPPER JAN VAN GOYENSTRAAT 26 HEEMSTEDE TEL. 16090 WENKEN De houten bovenplaat van een aanrecht of keukentafel wordt onberispelijk wit, indien men deze met kalkwater schuurt. Gebluste kalk wordt met water overgoten en na enige tijd door een oude zeef in een emmer gezeefd Bij het schuren met dit water is het nodig dikke oude handschoenen aan te trekken. Duimzuigen is een gewoonte, die vooral veel bij flessenkinderen voorkomt en die reeds onderdrukt moet worden, zodra de moeders bemerken dat baby het duimpje of zelfs maar enkele vingers naar de mond brengt. Bij grotere kinderen is het moeilijk meer af te wennen en soms is deze gewoonte zo groot, dat zich een zeer kleine welving in de boventanden vormt en men op de duim rode plekken waar kan nemen. Indien verbieden niet helpt bij grotere kinde ren, zal men een verband van grof geweven stof om de vinger moeten winden, iets wat lang niet zo prettig is om op te zuigen als duimelot zelf! Conserven worden steeds aan de bovenkant van het blik geopend. Een uitzondering hierop maken blikken asperges, die aan de bodem worden opengemaakt, zodat men het breken van de punten kan voorkomen. DOPERWTJES MET SPEK EN TOMATEN. 1 groot blik doperwten, 100 gram doorregen spek, 1 glas water, waarin 1 bouillonblokje is opgelost, 3 kleine tomaten, 40 gram boter, 1 eetlepel bloem, 1 grote en 8 kleine uitjes, half bosje peterselie, 1 klein mespunt saffraan poeder. Boter smelten en dobbelsteentjes spek uit braden, echter niet donker laten worden. Uien schoonmaken en fijnhakken; tomaten in heet water leggen en het huidje afnemen, daarna aan kleine stukjes verdelen. Inmiddels het spek op een bordje leggen en de bloem vermengen met boter en spekvet, steeds roerende het glas bouillon toevoegen en enige minuten zachtjes laten koken, peper en zout naar smaak. Gehakte uien en fijngesneden tomaten bijvoegen, de ge wassen peterselie toevoegen, nadat deze met een draadje samengebonden is, zodat men ze gemakkelijk kan verwijderen vóór het opdienen. Kleine uitjes schoonmaken en eveneens bij voegen met de dobbelsteentjes spek. Saus zachtjes laten koken gedurende drie kwartier, liefst pan op asbestplaatje plaatsen. Doperwten overgieten met water, uit laten lekken en vijf minuten in de saus verwarmen. Opdienen op platte schaal. GERUITE TAI'ZiJiïEN JAPON VOOR SLANKE FIGUREN Succespatroon 1938. Prijs f 0 35 De groote mode blijft tafzijde, alhoewel het steeds een materiaal blijft, waarmee voorzichtig moet worden omgegaan. Ge lukkig zijn nog vele andere zijden stofjes met ruiten bedrukt of ingeweven, terwijl ook effen zijden crêpe mooi is met smal langs den kant opgestikte mouwen. De mouwer. geven een aparte rijn weer en worden op de voorpanden gesttikt. ter wijl de halsafwerking uiterst sober is. Sluiting met nesselgaten, waardoor band- ftuweel of lint wordt gehaald. Vierbaansche rok en ceintuur met een voudige gesp. Materiaal pl.m. 4.25 M. van 1 M. breedte voor 1820 jaar, waarvoor de patronen verkrijgbaar zijn evenals in de maten 40 en 42. GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.35 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. BAVAROISE a LA POMME. (Appel-room-pudding.) 500 gram fijne appelen, /2 glas water, 100 gr. suiker (lichte basterd), pakje vanillesuiker, 3 bladen gelatine, 1 kopje melk, 1 ei en twee dooiers, 50 gr. poedersuiker, L. room. Appelen schillen (klokhuizen verwijderen) en aan stukjes verleden, met /2 glas water smelten, daarna door paardenharen zeef wrijven; suiker er in oplossen, koud laten worden. Melk koken en scheutje voor scheutje bij het geklopte ei voegen, eierdooiers goed roeren met poedersuiker en hierbij het eiermengsel doen, dat roerende aan de kook gebracht wordt op een kleine pit. In de eiermassa de in koud water geweekte gelatine oplossen en daarna alles vol komen koud laten worden. Af en toe roeren om zakken der gelatine te voorkomen. Als de massa drillerig begint te worden de stijf geklopte room en de compote door roeren en overbrengen in met slaolie ingevette puddingvorm en stijf laten worden. Gemakshalve kan men de pudding in een glazen schaal doen en hierin opdienen. BINNENWEG 10 - TELEFOON 28429 t/o TWENTSCHE BANK Gedipl. Horlogee Door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 106108. Te Merauke, waar onze reizigers na een mars van enige dagen kwamen, moesten zij nog tien dagen óp de boot wachten. Ze mochten er bij den assistent-resident logeren. Toen stoomde dc fraaie boot der K.P.M. met hen weg. Te Batavia besprak de professor drie plaatsen op de eerste de beste boot, die langs kwam en naar Nederland ging. De boot kwam Professor wel wat bekend voor, maar hij dacht er niet verder over na. De derde dag echter, toen Professor wat op het dek rondwandelde, wachtte hem daar nog de laatste verrassing. Hij kwam namelijk den kapitein tegen en dat bleek nu precies dezelfde te zijn, die indertijd de poten van de Pulex had laten schroeven. „Kijk, kijk, we hebben mekaar al eerder op deze boot ontmoet, geloof ik!" zei de kapitein plagerig, „maar nu hebt U toch zeker uw passage betaald?" Professor werd zo rood als een kalkoen en liep spinnijdig weg. Hoe blij waren onze vrienden, toen ze eindelijk de vaderlandse bodem weer onder hun voeten voelden; Professors haar was al weer aardig aangegroeid, en de scheepscoiffeur had de gekke kuif netjes afgeknipt en Professors haar sierlijk gefriseerd. Zo werd zijn portret gemaakt, en dat kwam in alle kranten te staan. „Maar als ik weer op reis ga," verklaarde Professor in een „interview", „dan vind ik een andere machine uit. Schrijf dat maar in de krant!" En ja, nu staat het in de krant en jullie hebt het allemaal gelezen! EINDE.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 3