VOOR LUXE VERHUUR SKI-KLEEDING Val* *mkI Garage „RABO" ALBERT HEIJNKA AS Peek Cloppenburg NIEUW VERHAAL VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET mmmM ZONDER CHAUFFEUR PREDIKBEURTEN mm INGEZONDEN m voor DAMES en HEEREN. Vraagt onze prospectus 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT AIXEES: Gasthuisvest II - Haarlem - Tel. 17266 UtT VERZEKERDE WAGENS Zondag 11 December. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds Briët. Extra collecte fonds voor onze kerkgebouwen. Gebouw Samuel, De Glip. N.m. 7 uur. Diakoon G. van Eijk, Evangelisatie samenkomst. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds G. J. Sirks, Pred. te A'dam. (Met medewerking van het Dameskoor.) Schaalcollecte voor Schulddelging. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds Dondorp. Voorbereiding H. Avondmaal. N.m. 5 uur: Ds E. T. v. d. Bom. H. C.-Zondag 9. Bij de uitgangen collecte voor Prov. Emerit.- - -- fonds. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds E. T. v. d. Born. Voorbereiding H. Avondmaal. N.m. 5 uur: Ds Dondorp. H. C.-Zondag 8. Bij de uitgangen collecte voor Prov. Emerit.- fonds. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) "Étimanche 11 décembre. a 10 h. 30: Service et Sermon présidé par ..rhaSTr. Ie pasteur E. Mahien de Delft. SK_ 3e Collecte pour la restauration. a 9 h. 15: Ecole du Dimanche. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENT BRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Up de 5e December is te Heemstede de ver koop van postzegels en briefkaarten „Voor het Kind" begonnen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan lichamelijk of geestelijk mis deelde en verwaarloosde kinderen van alle ge zindten. Evenals vorige jaren zullen zegels en kaarten in een daartoe ingericht tentje in het Postkantoor verkrijgbaar zijn. Behalve de postzegels worden dit jaar weer uitgegeven Nieuwjaarskaarten en een serie van vijf kaarten a 35 cent. Alle kaarten zijn mooi gekleurd en uitgevoerd. Het comité te Heemstede doet een dringend beroep op ieder om naar vermogen bij te dragen tot het welslagen van de actie voor dit zo sympathieke doel. Het Comité te Heemstede: Jhr. J. P. W. van Doorn, Burgemeester van Heemstede, ere-voorzitter; Mr. B. W. Stomps, - voorzitter; B. VV. de Neeve, secr., Dreef 21; J. Saeys, penningmeester, Dreef 35; Ds. G. A. Barger; Ds. C. N. Briët; C. R. van Empelen; - Mevr. J. F. HeuffSchoonakker; Corn. L. Kwak; J. van Lent; Pastoor Chr. van Mierlo; Pastoor A. F. C. van Noort; Mevr. R. de Voogtde Vogel; Mevr. A. F. Waldkötter-Benner; Dr. - J. -Ge M. van Walsern. NOOD IN DE DRENTSE VENEN. In verband met de langdurige werkloosheid, die er heerst in de. Drentse veenkoloniën, wordt de armoede in de meeste gezinnen steeds groter. Er is veel behoefte aan kleding en dekking, aan ailes is gebrek. Er zijn gezinnen waar geen brandstof of aardappelen in huïfe zijn. Wat moet dit worden als straks de winter komt? Er is bittere nood in vele gezinnen in de venen, en dan niet eens gesproken van de stille armen die Hier zijn, die zich voor hun armoede schamen, omdat zij het goed hebben gehad. Gaarne zouden wij een lichtstraal willen brengen in deze donkere dagen, in enkele ge zinnen, 't liefst in vele, temeer nu het tegen de Kerstdagen gaat, met een of ander warm kle dingstuk, wat brandstof of levensmiddelen. Beleefd komen wij eens bij U vragen, wellicht heeft U nog een of ander voor ons, waarmede een arm gezin geholpen kan worden? De kleinste zending is welkom en wordt dank baar in ontvangst genomen. Alles kan worden toegezonden aan het Ge meentehuis in Emmen, waar voor een recht vaardige verdeling wordt gezorgd. Bij voorbaat onze hartelijk dank. De Burgemeester van Emmen, j. L. BOUMA. HALVE STUIVERSVERENIGING „DE MACHT VAN HET KLEINE". Afd. Heemstede-Zuid. Uitgaande v. d. Stichtingen „Bethesda Sarepta" te Haarlem en „Meer en Bosch" te Heemstede. Oproep. Alweer een collectedag hoor ik de geachte lezeres of lezer zeggen. Neen vrienden, ditmaal eens geen vraag naar geld, maar nu eens vraag naar helpende handen in verband met de inning der bijdragen voor „De Macht van het Kleine". De afd. Heemstede-Zuid heeft behoefte aan collectanten, hetzij mannelijke of vrouwelijke. Door bedanken, om geldige reden, zijn enkele collectanten ons ontvallen, waardoor wijken vacant kwamen of sommigen saamgevoegd zijn, waardoor dikwijls een te groot rayon ontstond. Vriendelijk vraagt de afd. bovengenoemd jongelui boven 14 jaar zich voor collectant(e) te willen opgeven aan ondergetekende. Evenwel zijn ouderen, die lust gevoelen tot dit werk, ook van harte welkom. Aangenaam zal het onze vereniging zijn in dien velen zich willen aanmelden, opdat zo mogelijk een reservecorps kan worden gevormd waaruit, bij ontstentenis van een of meer dienst- doenden, kan worden geput tot aanvulling. Met vriendelijke aanbeveling, namens het Bestuur van de Vereniging „De Macht van het Kleine" te Heemstede-Zuid: C. ZWANKHUIZEN, secretaris, Jac. v. Campenstraat 6, Heemstede. Tot 22 Dec. a.s. gelieve men zich te willen aanmelden bij Mevr. Bruisma, Havenstraat 22 (penningmeesteresse M. v. h. K.). HPC-N1EUWS. Adspirantenavond. I Op Woensdag 21 December a.s. organiseert HPC voor zijn talrijke adspiranten een feest- I avond in het Sportpark-restaurant aan de Sport parklaan. Er zal o.a. gekiend worden en ook zullen er aardige films worden gedraaid. Wintercompetitie. Wat de polo-competitie betreft kan het vol- 1 gende medegedeeld worden: De resultaten van de gespeelde wedstrijden, vooral van de hogere I zeventallen, gaven aanleiding om in de diverse opstellingen grondige' veranderingen aan te brengen, zoodat ze nu als volgt luiden: i HPC I: A. C. de Bruyn; J. Stammes; W. v. Groningen; J. W. Derx; H. J. Leloux; H. Elde- ring en M. Mauritz. HPC 11: L. Kohier; H. J. Leyenaar; J. v. Zadel; H. Stefels; A. j. Braam; A. Kolderie en A. M. Heerkens Thij'ssen. HPC III: K. de Ridder; H. Bakker; S. Elde- ring; F. W. Moolenaar; J. Hogeweg; J. C. Stuif meel en F. de Geest. HPC IV: H. v. t. Toorn; J. Jansen; L. Ver meer; A. C. Schotel; W. A. v. Ommen; W. v. Aalst en T. Kloots. Kloots; E. Alofs; R. Bakker en HPC I, dames: 1. Kübatz; H. Bakker; Fr. Kann; E. Kloots; E. Alofs; R. Bakker en Y. Kolderie. Voor Zondag a.s. s^pat alleen voor het vierde zevental, dat nog ongeslagen is, een wedstrijd op het programma tejjen KZ I in Velsen. R. C. H Moeilijke wedstrijd in Alkmaar tegen Alc. Victrix. De Racing heeft in Den Helder geen kans gezien de volle buit binnen te halen en met een 22 gelijk spel genoegen moeten nemen. Achteraf bekeken is dit resultaat nog zo slecht niet, daar de Helderse Racing op haar eigen veld uitermate moeilijk is te slaan en dan ook nog niet in eigen home verloren heeft. Maar met dat al heeft RCH thans op EDO 1 punt achterstand en zal het dus zaak worden geen verdere verliespunten meer te incasseren. Ongetwijfeld is de wedstrijd van a.s. Zondag in Alkmaar een zeer lastige opgave -voor de blauw-zwarten. Immers de Kaasstad-bewoners vertoeven in de gevaarlijke zóne, al hebben zij' momenteel een voorsprong op HFC van 3 punten. De Racing kan er dan ook wel van ver zekerd zijn, dat haar in het Alkmaarse Sport park een warme ontvangst wordt bereid. Geheel volledig verschijnt RCH als volgt: Verkaaik, v. Thiel, Kors, Slot, v. Dansik, Prevost Sr., Mulder, Hoogendoorn, v. d. Horst, Biesbrouck, v. Rooden. HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 38-40 - TEL. 10390 Uit het HBC-kamp. In een zeer onfortuinlijk gespeelde wedstrijd heeft HBC I het Zondag tegen de hekkensluiters niet verder dan 22 kunnen brengén en daar- j ,mede haar kampioenskansen vrij zeker ver speeld. Of HBC bij de kopploegen zal blijven, moet a.s. Zondag blijken als zij in Noordwijk tegen SJC uitkomen. SJC staat op de 2e plaats, juist een club naar de hand van HBC. Ook hebben zij iets goed te maken wegens de 23 neder laag in eigen huis. Of dat gebeuren zal? Be houdens dan tegen OG zijn alle uitwedstrijden met grote cijfers gewonnen. En onoverwinnelijk is SJC zeker niet. Toe HBC'ess stel je vele supporters niet te leur, maar geef wat je kunt. HBC lil speelde Zondag gelijk tegen Sant poort III en HBC IV verloor met 20. Voor Zondag is alleen vastgesteld SJC-HBC I, alle andere wedstrijden zijn om de bosloop in Groenendaal afgelast. EEN BOSLOOP IN GROENENDAAL. Zondagmiddag zal in Groenendaal de Bel védère-wedloop worden gehouden, georga niseerd door de gymnastiekclub van H.B.C. Deze wedloop is verdeeld over 4 klassen, n.l. die voor Junioren en voor Senioren, in klassen A, B. en C. De junioren en klasse C zullen 2000 M. lopen, klasse B 3000 M. en klasse A 4500 M. Het par cours is 1500 M. lang. Gestart zal worden aan de voet van de Belvédère, welke al direct be klommen moet worden. Verder gaat het langs bospaden en over de Dennenberg. Klasse C moet eenmaal, klasse B tweemaal en klasse A driemaal de Belvédère beklimmen. Totnogtoe hebben zich meer dan 100 deel nemers aangemeld. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld bekers, takken en medailles. Voor de afd. Junioren zullen alleen H.B.C.- leden starten. De start hiervan is bepaald op 12 uur. Van de Senioren zal de eerste groep starten om 1.30 uur nam. Bij genoegzame deelname zal er ook nog een estafette gelopen worden van 800 M., 400 M. en 200 M. kunnen gratis deze wed- B5L' Belangstellenden strijden volgen. door G. Th. Rotman 5. „Wacht," zeg ik, „achter die heuvel daar woont Noteknabbel, de eekhoorn; die heeft onderin zijn boom een heel waren huis. Misschien geeft hij ons wel wat op de pof." Nu. wij onze schaatsen uit en er naar toe. Maar Noteknabbel zegt: „Dank je wel, hoor! Geen pofklanten meer nodig, die heb ik al genoeg!" (Nadruk verboden) 6. Met treurig gezicht druipen wij af. Maar.... wat klinkt daar voor gejuich ach ter gindse heuvel? We lopen er vlug heen. Op de sloot achter de heuvel wordt een hardrijderij gehouden. Op 'n tafeltje staan de prijzen al klaar. „Laten we meedoen," zeg ik tegen Bibbersnoet; „misschien win nen we wat!" 7. We lopen, met onze schaatsen in de hand, naar de ijsbaan. „Mogen we mee doen?", vraag ik den mijnheer, die bij het prijzen-tafeltje staat. „Natuurlijk," zegt hij, ,,'t is feest vandaag en iedereen mag mee doen. Zorg maar, dat je wint!" Met drie andere muizen moeten we in een rij gaan staan. 8. Een muizemijnheer blaast nu op een fluitje, en hup, wij er allemaal vandoor. Kolossaal, wat gaat het hard! Maar de jongen, die naast me rijdt, is erg ruw. Tel kens komt hij vlak bij me. Hij kan zeker niet velen, dat ik het win. Als hij maar niets kwaads van plan is.... FEUILLETON Naar het Engels van ANNIE S. SWAN (Nadruk verboden) 3) Maar dadelijk wendde zij zich tot haar moe der, terwijl zij aan de omstandigheden dacht, waaronder deze hier kwam. Zij stak haar arm door de hare, toen zjj bemerkte, dat haar moeder een weinig bieek zag en lichtelijk beefde. Maar dat ging spoedig over en toen zij door Mr. Safford ontvangen werden, was zij zichzelf weer geheel meester. Ik ben blij, dat u gekomen bent, mompelde Mrs. Safford, en de klank van haar stem, als mede haar koele, statige manieren stootten Jessie zozeer af, dat zij al dadelijk een afkeer tegen haar gevoelde. Mijn broer heeft al dikwijls gevraagd of u gekomen was. Wilt u boven komen en naar hem toe gaan? Wij hebben nog twintig minu ten voor de lunch. - Twintig minuten, dacht'Jessie, -twintig minuten om een geheel mensenleven te over bruggen. Mrs. Hamlyn knikte. Zij had haar voile terug geslagen 'en Mrs. Saffard yoelde een steek in haar hart, toen zij zag hoe knap Mrs. Hamlyn nog was. Zo'n vrouw had alle macht over een man. Zou zij die gebruiken? Indien mogelijk zou'zij haai' nu nog de toegang tot de kamers van haar-broer ontzegd hebben! Als uw dochter hier even \yil wachten, zal ik met u meegaan, z'eide zij bijna onbeleefd en op een manier, waaruit bleek, dat zij eén voor haar onprettige taak had uit te voeren. De twee vrouwen beklommen samen de grote trap; maar ér werd geen woord tussen hen gewisseld. Bij- de kamerdeur gekomen stopd Mrs. Saf ford evert stil; Met pen koel lachje zei zij waar schuwend: Mijn broer is vreselijk zwak. Denkt u daaraan, Mrs. Hamlyn, en zorgt u er voor, dat hij zich niet opwindt. Ik weet natuurlijk niets af van de aard van uw zaken. Zij hield op, gedwongen door de blik die in Gertrude Hamlyn's ogen kwam. Toen maakte zij de deur open en gingen samen binnen. Met' een blik op zijn gelaat, die zijn zuster nooit van hem gezien had, strekte de oude Sir Kit beide handen uit: Gertrude, Gertrude, riep hij bijna jongens achtig. Kom. Een onverwachte ontmoeting. Toen Mrs. Safford weer voor de deur van de bibliotheek stond, was zij vast besloten, dat het onderhoud tussen Sir Kit en Mrs. Hamlyn niet langer zou zijn dan de tijd, die nog over bleef voor de lunch. Als zij om één uur lunch ten, kon het rijtuig Mrs. Hamlyn en haar doch ter om twee uur naar het station brengen, dan konden, zij met de trein van drie uur weer vertrekken; dit was het korte program, dat zij voor die namiddag had opgemaakt. Indien het zo uitgevoerd werd, kon er geen enkel gevaar bestaan. Hoe verrast keek zij op, toen zij de deur van de bibliotheek opende en daar Hugo en de dochter van die vrouw aantrof in een, naar het scheen, zeer vriendschappelijk gesprek. Het vrij moedig optreden van het meisje qualificeerde Mrs. Safford als onbeschaamdheid. Zij vond, dat zij een meer bescheiden houding had moeten aannemen. Haar gelaat was dan ook koud als steen, toen zij de grote kamer binnengleed, haar blanke handen ineengeslagen. Er is een telegram van Jack gekomen, moeder. Hij arriveert vanavond om zes uur, zei Hugo, terwijl hij opstond om een stoel voor zijn moeder gereed te zetten. Zo, zei Mrs. Safford zonder enig vertoon van blijdschap. Misschien is het beter, dat ik het je oom even ga zeggen, maar hij is zo druk in gesprek met Mrs. Hamlyn, dat ik mij bezorgd maak. Gesprekken met vreemden zijn niet goed voor een man in de toestand van je oom. Zij sprak alleen tot Hugo en deed alsof Jessie niet in de kamer was. Maar het meisje trok er zich weinig van aan; zij kort tegen een stootje. Zij 'keek Mrs. Safford recht in het koel gelaat met een zekere nieuwsgierige belangstelling. alsof zij een bijzonder wezen was. Jessie had niet het minste idee, dat het leven op Hard- acres lang zoo rustig niet was als het uiterlijk scheen. Zij voelde alleen belangstelling voor al het nieuwe, waarmede zij hier in aanraking kwam. Na het binnenkomen van Mrs. Safford vlotte het gesprek niet meer zo goed; het be gon onaangenaam stil te worden in de kamer, toen Mrs. Safford plotseling belde en op ge biedende toon beval de lunch gereed te zetten. Wij zouden niet graag willen, dat u zich na het eten te veel moest haasten en de gemak kelijkste trein vertrekt om drie uur uit Lyn- castle, zeide zij rechtstreeks tot Jessie. Maar moeder, zei Hugo, er is toch niet zo'n haast. De dames blijven toch zeker tot na de thee? Om vijf uur is er ook nog een trein. Ik zei juist tegen Miss Hamlyn, dat ik haar straks de omgeving eens zal laten zien, het is de moeite waard. Vandaag niet, zei Mrs. Safford. Je ver geet, dat je broer om zes uur aankomt en dat je hem moet afhalen. Metcalfe kan de dames dan wel naar het station brengen. Ha, daar hoor ik de gong! Zij liep naar de deur, de lange gang door naar de eetkamer, waar in de erker een kleine, ronde tafel voor vier personen was gedekt. Ik zal even naar boven gaan. Heb je Mrs. Hamlyn gezegd, dat de lunch gereed is, Ricketts? Ja, mevrouw, maar Mrs. Hamlyn komt niet beneden. Sir Kit iieeft opdracht gegeven de lunch voor twee personen boven te brengen. Mrs. Safford kleurde en toornig liep zij de kamer uit en de trap op. Toen zij de zitkamer van haar broer binnen trad, viel haar zijn stralend gezicht op. Mrs. Hamlyn zat naast hem en Tremlett was bezig de tafel in orde te maken. Kom eens hier, Letitia, dan zal ik je mijn oude en beste vriendin, Gertrude Hamlyn, voor stellen, zei Sir Kit op vrolijke toon. Je zult er wel geen bezwaar tegen hebben, dat zij hier met mij luncht. Zij vindt het zelf helemaal niet erg en na de lunch zou ik graag Miss Hamlyn zien. Wil je haar dan even boven brengen, Letitia? Misschien heb je liever, dat zij ook hier komt lunchen, zei Mrs. Safford bits. Ik ver zeker je, dat Hugo en, ik er geen bezwaar tegen hebben. Mrs. Hamlyn, gevoeliger dan Jessie, schrok van deze woorden en van de toon, waarop ze gesproken werden, maar Sir Kit lachte slechts. Neem er geen notitie van, Gertrude, zei hij verontschuldigend. Zij bedoelt het goed, maar zij zegt het dikwijls verkeerd en dat kan ze niet helpen. Dank je voor het compliment, zei Mrs. Safford stijfjes. Voordat ik naar beneden ga, zou ik graag van Mrs. Hamlyn horen hoe laat zij wil vertrekken. Ik heb de lunch wat vroeger besteld. Dan kan het rijtuig om circa twee uur voor zijn. Is dat goed? Onzin! Er is geen haast, helemaal niet. Het kan best zijn, dat Mrs. Hamlyn en haar dochter hier blijven logeren. Heb je nog iets van Jack gehoord? Ja, Hugo heeft een telegram van hem; hij arriveert om zes uur te Stains. Ha, dan moeten zij zeker blijven! Zij moe ten Jack zien; Laat de logeerkamer in orde brengen. Dus Jack komt om zes uur? Ik wist wel, dat de jongen mij niet zou teleurstellen. Sir Kit, die wel zag dat zij zuster bleek werd van schrik, deed alsof hij het niet bemerkte. Hoewel hij steeds baas in zijn huis was geweest, had hij toch nooit zo gebiedend gesproken. Mrs. Safford wist wel, dat zij niets anders kon doen dan gehoorzamen. Je zuster vindt het niet prettig, Kit en wij zullen zeker niet blijven overnachten, zei Mrs. Hamlyn haastig. Niemand houdt van Letitia. Zij heeft een te koude en ongevoelige aard, maar zij meent het niet zo kwaad. Bovendien, het is mijn huis en als ik zeg, dat je blijft, dan doe je dat. Ik zou graag willen, dat je Jack zag. Je mening over de beide jongens acht ik van groot belang, Gertrude. Welke waarde kun je aan mijn mening hechten? Mr. Safford, die ons van de trein ge haald heeft, is een aardige jongen, met prettige manieren. Hij is toch de erfgenaam, 'niet waar, Kit? Ja, eigenlijk wel, maar ik ben niet tevreden I over hem. Ik zie dingen, die niet naar mijn zin zijn, en Tremlett en Fagg, de rentmeester, yer- tellen mij nog veel meer. Ik voel me niet gerust I over de toekomst van Harda'cres, als hij de hele macht in handen zal hebben. De zaak is, dat hij een verkeerde opvoeding gehad heeft. Neen, ik I wil niet te veel slechts van Letitia zeggen, zij heeft ook haar goede eigenschappen; maar hoe dan ook, de juiste manier van opvoeden heeft zij niet gehad. Dwaze toegevendheid voor den een, Spaartaanse hardheid voor den ander; het is verkeerd! van mij geweest, dat ik niet heb ingegrepen! Ik geloof, dat Jack de beste van de twee is en dat ik niet mag luisteren, naar hetgeen zijn moeder van hem zegt. Zij heeft geen gelegenheid laten voorbijgaan om mij tegen hem in te nemen. Maar ik denk, dat hij het toch heel goed maakt. Toevallig heb ik een paar maal gehoord van Jack Safford, Kit. Mijn nicht, Juliet Leslie, is in Liverpool getrouwd en Jack komt wel eens bij haar aan huis. Jessie heeft hem daar ont moet. Zo, zei Sir Kit met een diepe zucht. Wat voor een soort meisje is je dochter, Gertrude? Zij is een goed meisje en lijkt zeer veel op haar vader. Zij is even verstandig, dapper en oprecht als hij. Zij is mijn enige troost, en ik hoop, dat er niets in haar leven komt, dat haar rust zou kunnen verstoren. Je begrijpt wel, wat ik bedoel? Sir Kit antwoordde niet, maar keek naar Tremlett, die aan een tafeltje een fazant han dig in stukken sneed. Nadat hij twee porties gereed gemaakt en het glas van zijn meester met bourgogne gevuld had, werd hem verzocht zich te verwijderen. Er is slechts een deel van Hardacres on vervreemdbaar erfgoed, Gertrude, zeide Sir Kit, toen Tremlett verdwenen was: ik kan Hugo het kasteel niet ontnemen, maar ik kan zoveel van het land afnemen, dat het hem niet genoeg meer opbrengt om van te leven. Maar dat zul je toch niet doen, Kit? Het zou wreed en onrechtvaardig zijn. Hij is groot gebracht in de veronderstelling, dat hij je erf genaam is. Letitia moest je eens horen spreken, zei Sir Kit opgewekt. Hé daar, Tremlett! Ja, mijnheer. Weet je zeker, dat Deedes de boodschap gekregen heeft? Zeker, mijnheer, ik heb ze zelf gebracht. En wat heeft hij gezegd? Dat hij. zeker öm vier uur hier zou zijn. (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2