V oor de Vrouw cl* diederlk NIEUW VERHAAL VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET HEEREN COSTUMES boekbespreking Nic. Groenland PELPERfCORtW Vervolg Plaatselijk Nieuws „Moeder, dat begrijp je niet" Voor mooie practische geschenken Het belichtingsvraagstuk RECEPTEN 6 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 16 DECEMBER 1938. No. 50. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over November. Aantal behandelde posten 17829, v. j. 17717 Aantal inlagen 12349, v. j. 12209 Aantal terugbetalingen 5480, v. j. 5508 Ingelegd ƒ577.662.37, v. j. ƒ711.675.20 Terugbetaald ƒ414.871.80, v. j. ƒ428.668.71 Meer ingel. 162.790.57, v.j. meer 283.006.49 Aantal nieuwe boekjes: 299, v. j. 394 Aantal afbetaalde boekjes: 137, v. j. 128 Spaarbusjes op 30 Nov. '38 in omloop: 3831 Geledigd in Nov.: 384 busjes met totaalinhoud van ƒ6.513.74 Aantal verhuurde kluisloketten op 30 Nov. 1938: 665. ITALIAANSE OPERA TE HAARLEM. Op veelvuldig verzoek van vele Haarlemse Opera-vrienden heeft de Directie der Italiaanse Opera besloten een herhaling te geven van de opera-avond. Op Maandagavond, Tweede Kerstdag, a.s. te half negen zal wederom een keur van zangers en zangeressen in het Gemeentelijk Concert gebouw te Haarlem een groot aantal opera fragmenten ten gehore brengen. Als bijzondere ster van deze avond zal wederom Luigi Fort optreden. VOOR DE VERVOLODEN OM GELOOF OF RAS. De bekende St. Stanislaus-verkennersgroep te Heemstede wil ook iets doen om bij te dragen om de nood van hen, die terzake van geloof of ras vervolgd worden, te helpen verzachten. Daarvoor wordt een weldadigheidsfeestavond georganiseerd op Vrijdag 6 Januari 1939 in de grote zaal van het R.K. Verenigingsgebouw. Op deze avond zullen de bezoekers op vlotte wijze in de klassieke romantische verkenners sfeer gebracht worden. En dat is altijd een bezoek overwaard, zodat verwacht mag worden dat velen deze avond hiervoor vrij zullen houden. Reeds nu zijn al toegangsbewijzen verkrijg baar bij V. Draijer, Camplaan 5; Firma Verzijl- bergen, Binnenweg 163 en de Kiosk Station HeemstedeAerdenhout. Giften in natura, voor een Rad van Avontuur, zijn ook bijzonder welkom. RAADHUISSTRAAT. De enige tijd geleden onbewoonbaar ver klaarde huizen in de Raadhuisstraat zullen nu eindelijk verdwijnen. Er zullen na afbraak winkelhuizen gebouwd worden. WIENER SAENGERKNABEN IN CONCERT GEBOUW. Het wereldberoemde jongenskoor „De Wiener Saengerknaben" zal na de Kerstdagen in Haar lem optreden in het Gem. Concertgebouw op Donderdagavond 29 December. Op verzoek be vat het uit te voeren Kerstprogramma alle bekende liederen van vorige keren. Engelsche Import Steeds voorhanden cïfêfymeu0&iv H/GR. houtstr. CURSUSSEN HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Knutselen, naaien, koken. In aansluiting op de mededeling in het vorige nummer van dit blad betreffende de cursus huishoudelijke voorlichting, welke onder leiding van Mevr. Jacobs wordt gegeven, vermelden wij, hieronder nog de volgende bijzonderheden. De cursus knutselen wordt gegeven op Dins dag yan 1.303.30 uur in het gebouw voor Christelijke Belangen aan de Voorweg. Het knutselwerk op deze cursus beoogt het leren vervaardigen van speelgoed en huishoudelijke voorwerpen uit waardeloos materiaal, zoals te zien was op de laatstgehouden tentoonstelling „Maak zelf". Daarnaast leren de cursisten in eigen gezin hun kinderen bezig te houden, en ontvangen zij voorlichting betreffende de dag verdeling in het gezin. Voorts kan men schrifte lijke vragen inzenden over moeilijke vraagstuk ken betreffende de opvoeding. Niet-schoolgaande kinderen kunnen op deze cursus worden mee genomen; deze worden tijdens de cursusuren prettig bezig gehouden. Dinsdags- en Donderdagsavonds wordt een naaicursus gegeven, die tot April zal duren. Ook deze cursus zal voornamelijk gebaseerd zijn op de moeilijke tijdsomstandigheden; zo zal veel aandacht worden besteed aan het z.g. „van oud nieuw maken". Natuurlijk zal men ook kledingstukken van nieuwe stof mogen vervaardigen. Hoofdzaak is, dat de huismoeder leert zichzelf te behelpen. Vervolgens staat er ook een kookcursus op het program, waarvoor zich een 20-tal vrouwen en meisjes hebben aangemeld. De bedoeling is om met niet te hoge kosten smakelijke en voedzame maaltijden te bereiden, terwijl ook enige lessen zullen gegeven worden over zieken- en kindervoeding. De gereedgemaakte spijzen zullen op de lessen genuttigd of mee naar huis genomen kunnen worden. Het plan bestaat om in de loop van de cursus (ook deze laatste duurt tot begin April) een excursie te maken naar enkele huishoudscholen en internaten voor de opleiding van dienstboden. De kosten voor deelname aan deze cursussen zijn zeer gering. Inlichtingen daaromtrent wor den verstrekt door de secretaresse, v. Merlen- laan 3. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: De Boer, Bosboom Toussaintlaan 52, ceintuur; Bureau van Politie, 6 bussen vruchten; Dijkzeul, Javalaan 9a, dames- regenkapje; R. de Groot, Zandvoortschelaan 174, glacé handschoen en kinderauto; J. J. Bos, Kerklaan 5, ceintuur; Bureau van Politie, kussen; Stijnman, etui met vulpen en vulpotlood; T. Otte, Kastanjelaan 12, R.K. kerkboekje; De Wildt, Heerenweg 106, rijwielbelastingmerk; R. Koopmans, zakmes; Bureau van Politie, motor handschoen; Teunissen, Spaarenbergstraat 14, Haarlem, vulpen in etui; Bureau van Politie, leesboek en armbandje; T. Masurei, Zand voortschelaan 184, rijwielbelastingmerk; v. d. Ham, Iepenlaan 39, motorhandschoen. DIEFSTAL. Bij de politie te Heemstede is aangifte gedaan van diefstal van een bus inhoudende 50 K.G. plamuur en een bus inhoudende 25 K.G. stand- witverf, uit een in aanbouw zijnd perceel aan de Franz Schubertlaan alhier. RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. Telef.nr. Gidsvermelding. 29939 Beuningh, G.; v. d. Spieghellaan 14. 27225 Egmont, P. van; Bouwbureau, Zand- vooter Allee 19. 29641 Houts, J. Th. P. van; Sweelinckpl. 8, 29645 Koning, jan A.; Bloembollenbedrijf, Heerenweg 21 B. 27226 Schouwenburg, D. M. van; (Frijdal's Handel-Mij., A'dam), Leidschevaart- weg 103. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 5 tot en met 10 December genomen 533 douchebaden en 33 kuipbaden. Aan 43 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 131 volwassenen gebruik gemaakt. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 12 December 1938. A. M. Adam, Scheldestraat 8. H. J. Bur- meister, Spoorpiein 13. L. Evendijk, Heemst. Dreef 256. H. J. Leysen, Camplaan 7. C. B. W. Nordemann, Spoorpiein 1. C. O. van Regteren Altena. Const. Huygenslaan 13. A. Baron van Styrum, Heemst. Dreef 161. L. Worp, Sweelinckplein 10. J. B. Zuurdeeg, Heemst. Dreef 176. PERSONALIA. Op een te Amsterdam gehouden examen voor dansleraar slaagde de heer J. Oolders alhier. VOOR beddenreparatie Gebr. van Duivenboden GED. OUDE GRACHT 108—110 Tel. 17165 KALENDERS 1939. De firma Elias, koffie- en theehandel te Haar lem, zond ons wederom haar bekende fraaie kalender, met de artistieke afbeelding van de theedrinkende Chinese dame. De drukkerij N.V. de Erven Loosjes zorgde ook ditmaal voor een keurige uitvoering in warmrode kleur, waardoor deze kalender een sieraad aan de wand is. RADIO-BODE KERSTNUMMER 1938. Aan de samenstelling van het Radio-Bode Kerstnummer, dat wij ter bespreking ontvingen, is bijzondere zorg besteed evenals aan de uit voering. Door gebruikmaking van twee druk- procédé's is aan dit nummer een zeer apart cachet gegeven. Het bevat mooi gekleurde illustraties bij wijdingsvolle artikelen, een aantal boeiende Kerstvertellingen en een fraaie grote reproductie in kleuren van de hekende schilderij „Vlaamse spreekwoorden" (75 in getal) van Brueghel. Alles bijeen een mooi stuk Kerst-lectuur. SCHIPHOL EN NIET LEIDERDORP. In een brochure onder bovenstaande titel breekt Prof. H. Burger een lans voor het behoud van Schiphol als centraal vliegveld. Aan het slot van zijn beschouwingen komt de schrijve: tol de volgende conclusies: 1. Nederland bezit in Schiphol een voortreffelijk ingerichte en toegeruste lucht haven, die de vergelijking met al de grote Europese vliegvelden glansrijk kan doorstaan. Deze luchthaven beschikt over een onbeperkte gelegenheid voor uitbreiding in de toekomst. 2. üp korte afstand van dit uitstekende vliegveld, ten koste van vele millioenen, een nieuwe luchthaven te bouwen, ware een daad van ongehoorde verkwisting. 3. Ook afgezien van deze overweging zij vastgesteld, dat er in ons land voor een centraal vliegveld geen gunstiger plek denkbaar is dan Schiphol: a. Zó dicht bij de hoofdstad; met haar handel en verkeer, haar geweldig aanbod van goederen en postzaken; met haar vreemdelingenbezoek, dat veel groter is dan dat van Rotterdam, Den Haag en Utrecht samen; b. Van al de andere grote steden uit, per spoor of door de lucht en langs reeds bestaande of ontworpen automobielsnelwegen, zó ge makkelijk te bereiken; c. Zo zeer aangewezen als een middelpunt van het binnenlandse luchtverkeer. 4. Als tweede belangrijk middelpunt in het binnenlandse luchtverkeer, zo mogelijk ook voor beperkt internationaal verkeer, blijve Rotterdam in het bezit van een vliegveld. 5. Moge de regering niet aarzelen om, naast de internationale luchtvaart, ook het binnen landse luchtverkeer krachtig te bevorderen, on danks de mededinging, die dit, als kind van de nieuwe tijd, aan ons noodlijdend spoorweg- vezen aandoet. >y> V. - -4 1 i Voert het leven moeder en zoons uit elkander? G. C. MEIJER—SCHWENCKE. Men hoort moeders meermalen min of meer teleurgesteld spreken over de verhouding tussen haar en de volwassen zoons. Zij vergeten ech ter, dat de jongere generatie niet alleen anders tegenover het leven staat, doch ook het volste recht heeft zich los te maken en haar eigen in zichten te hebben. Wij, ouderen, verplaatsen ons menigmaal te weinig in de gedachtengang der jeugd, vinden, dat wij met onze rijpe ervaring tevens het recht hebben onze kinderen leiding te blijven geven. Hierdoor ontstaan botsingen, die wij hadden kunnen voorkomen en die ver wijdering brengen tussen moeder of vader en zoons. Maar, hoe kan men dit voorkomen? Kan de jonge moeder, die zo'n innige band weet tussen haar en haar zoontje, zich wel indenken, dat eenmaal de tijd zal komen, dat zij zich moet losmaken van haar kind, dat, volwassen zijnde, door het leven wordt opgeëist. Veel teleurstellingen worden voorkomen, in dien men duidelijk en klaar inziet, dat kinderen niet alleen voor ons genoegen op de wereld zijn, doch dat wij hen slechts moeten opvoeden om hen te vormen tot mensen, die in staat zijn een zelfstandige plaats in het leven in te nemen. Reeds wanneer het kind naar school gaat opent zich voor hem een nieuwe wereld en de omgang met zijn klassegenootjes is voor hem van grote betekenis. Verschillende ervaringen worden door hem opgedaan en hij vindt het interessant om deel te nemen aan allerlei dingen, die zijn vrienden interesseren. Naarmate de jongen ouder wordt, wijzigen zich ook zijn liefhebberijen en heeft hij be hoefte zich te ontspannen; hij beoefent een of andere tak van sport en vindt veel meer aflei ding buitenshuis, dan in de kring zijner familie. De steeds terugkerende vraag der moeder, waar hij heen gaat, irriteert hem, evenals de belang stelling, die zij op schuchtere wijze toont voor alles, waarmede hij zich bezig houdt. Pijnlijk doet het dan aan, het antwoord te krijgen: „Och, Moeder, dat begrijp je toch niet!" Laat de band met uw kinderen niet verslappen. Meestal hebben moeders haar zoons te lang hun eigen weg laten volgen en komen de vra gen, hoe goed ook bedoeld, te laat. Heeft een kind enkele malen ervaren, dat Moeder geen belangstelling toonde voor zijn liefhebberijen, „omdat ze nooit tijd had", of zich niet aanpaste aan zijn gedachten en ontwikkelingsgang, dan reeds is een kleine/onmerkbare verwijdering ontstaan en het kind wordt minder mededeel zaam. Iedere moeder heeft het in haar macht dit te voorkomen, indien zij zelfs voor de klein- behandeljng voor normale, droge. ve.te, gerimpelde, gelige huid. JT" speciale behandeling tegen open poriën. V kroaienpootjes. gezwollen ogen, cpgwallen, puistjes, meecters. dubbele kin behandeling. uw avond-make-up en decolleté be handeling met stimulerende ma.ker- behandeling, ook aan huis -- - hoofd- en haarbehandeling tegen v x haaruitval en roos. wimpers vormen en verven. behandeling kan desgewenst aan huis geschieden wagnerkade 51 heemstede - tel. 29806 ste dingen die de kinderen haar toevertrouwen, een open oor en oog heeft, zich tevens weet aan te passen aan de eisen die de oudere jeugd stelt en zich de vriendin van haar ouder wordende zoons toont. Ongetwijfeld is deze taak niet ge makkelijk, want wij vrouwen zijn niet alleen moeder, doch ook echtgenote en huisvrouw, twee woorden, die een groot aantal plichten omvatten. De ganse dag wordt er héél veel van de huis vrouw geëist en het zijn niet alleen de grote dingen, die haar zozeer in beslag nemen, doch de dagelijks terugkerende, ongeziene plichten wegen het zwaarst. Toch moet de tijd gevonden worden om zich met de kinderen bezig te hou den; en onder dit laatste verstaan wij niet al leen, dat men hun ontwikkelingsgang moet gadeslaan, doch ook, dat men moet weten met wie zij omgaan en bij wie zij aan huis komen. Leef met uw kinderen mede. Slechts als wij met onze kinderen' meeleven, hun vertrouwen hebben en dit in hen stellen, is het mogelijk, dat wij het beter leren kennen. Wij zullen onze verhouding tot hen dan telkens op het juiste ogenblik moeten weten te wijzigen en hun die vrijheid geven, die met hun leeftijd overeen komt. Het zal dan niet nodig zijn, dat op een vraag, waar de kinderen heengaan, een antwoord gegeven wordt, dat zoveel betekent als: „Waar bemoei je je mee?" Evenmin zal een getoonde belangstelling dan beloond worden met een onvriendelijk: „Daar heb je geen ver stand van!" Dergelijke uitlatingen zijn slechts te verwachten indien de moeder zich te weinig, ook in geestelijke zin, met haar kinderen heeft bezig gehouden en de huishouding als nummer één beschouwde. Indien men dan op een ge geven ogenblik bemerkt, dat een of ander niet gaat zoals het moet, kan men geen vertrouwe lijke verhouding meer krijgen, want deze moet groeien en kan niet op kunstmatige wijze ge forceerd worden. Ook ouders moeten met de tijd meegaan. Wij leven in een andere tijd met geheel andere begrippen dan die, welke in onze jeugd bestonden en daarom moeten wij ons op de hoogte stellen van de moderne lectuur en de nieuwe denkbeelden trachten te begrijpen. Dit geldt voor alles, waar de ouder wordende kinde ren belang in stellen, iedere moeder moet en kan de tijd vinden om zich met dit alles bezig te houden; immers, waar een wil is, is een weg en het belang van de kinderen gaat vóór alles. Slechts door zelfopvoeding blijven de moeders op de hoogte van de nieuwe tijd, waardoor zij zich in later jaren ook nimmer achtergesteld zulen voelen bij de behandeling van verschilen- de onderwerpen door vader en zoons, doch deel kunnen nemen aan hun gesprekken. Veelal maken moeders het zich onnodig moei lijk, winden zich op als de opgroeiende zoons in hun vlegeljaren zijn en dingen zeggen, die niet door de beugel kunnen. Een enkele humo- BINNENWEG 10 - TELEFOON 28429 t/o TWENTSCHE BANK Gedipl. Horloger ristische opmerking doet wonderen, want ze hebben hun doel niet bereikt: moeder heeft zich niet boos gemaakt! We geven toe, dat jongens in hun ontwikke lingsjaren vaak héél moeilijk en onhebbelijk zijn, doch al deze uitingen zijn slechts van voorbijgaande aard. Zodra zij de Sturm-und- Drang-tijd achter de rug hebben, veranderen zij weer, al ontwikkelen de volgzame zoontjes zich tot zelfstandige jonge mannen. Slechts verstandige en begrijpende moeders zullen weten te voorkomen, dat een verwijdering ontstaat, die hoe langer hoe moeilijker te over bruggen is. De onderlinge band moet hecht en sterk genoeg blijken te zijn om eventuele stor men te weerstaan. De man, die in het volle leven staat en zich tegenover zijn moeder de ridderlijke zoon toont, haar zijn vertrouwen schenkt in lief en leed geeft haar de grootste schat en om die te ver werven mag geen offer te groot zijn! Keuze van lampen en lichtpunten van groot belang. In herfst en winter is men meer aangewezen op het leven binnen de vier muren dan ge durende de overige jaargetijden en daarom speelt de verlichting een grote rol. Tegenwoordig bepaalt men zich niet meer tot én lichtpunt in het midden van het plafond, doch een intieme sfeer wordt verkregen door het plaatsen van schemerplampjes op willekeurige punten. De moderne verlichtingsindustrie brengt steeds nieuwe vindingen op dit gebied en maakt het mogelijk een vertrek op aangename wijze te verlichten, zonder dat dit grote kosten met zich mede behoeft te brengen. Ieder kent de moderne lamp, die een gecon centreerd licht verspreidt over de tafel, terwijl de leeslamp het mogelijk maakt ongestoord te genieten van de lectuur in een stil hoekje van de kamer. Aan alle stijlen passen de moderne lampen zich aan en de staande lamp op hoge slanke voet draagt een schaal, waaruit het licht straalt en zorgt voor indirecte verlichting, die harmo nisch en gedempt werkt. Het komt er tegen woordig niet slechts op aan een goed verlichte kamer te hebben, doch meer nog een individuele verlichting te kiezen, waardoor menigmaal de behaaglijkheid en rustige schoonheid van een Aan de leestdisch woidi verkregen wanneer het tafellinnen verzorgd woidt in onze .OUD HOlLANDSCHE" handwerk afdeling Tafellakens vanaf 22 cl Serveiten 8 ct. Vingerdoekjes 4 ct. BLEEKERSVAARTWEG 39 HEEMSTEDE TELEF 28890 WAbbERy. FyHV/AióCRy CHEn.WA55E.ey interieur „in het juiste licht" worden gesteld. Noemen wij de verlichting van gang en hal, waaraan vaak zo weinig aandacht wordt be steed, terwijl de eerste indruk, die men van een huis ontvangt, toch zo'n gunstige invloed op be zoekers kan hebben. Hoe weinig aantrekkelijk werkt een lange gang met één lamp, die slechts een spaarzaam licht verspreidt en het geheel in een min of meer geheimzinnig duister hult. De lampen in bolvorm, die men tegenwoordig ook in keukens veel gebruikt, hebben de aange name eigenschap het licht op een goede wijze te verspreiden en geen schaduwen af te werpen. Ook in de woonkamer bewijzen kleine wand lampjes steeds goede diensten en een mooi meu bel komt er des te beter door uit, terwijl we ons onze theetafel niet meer zonder deze extra ver lichting kunnen indenken, evenmin als vaste wastafel, toilettafel en andere gebruiksmeube- len, die meestal op donkere plaatsen tegen de wand staan. Vergeten wij tevens niet, dat een goede verlichting er toe bijdraagt om ongevallen in huis te voorkomen. Dikwijls heeft vermeende zuinigheid de wijsheid bedrogen en dit kan slechts worden voorkomen door het plaatsen van lampen op de juiste plaats en het gebruiken van gloeilampjes van voldoende sterkte. MINCE-PIES. Krenten, Sultana rozijnen, donkere basterd suiker en niervet, van alles 225 gr., 4 appels, sap en schil van twee citroenen, 1 volle thee lepel kaneel, wat noot, gemberpoeder, gemalen kruidnagel een flinke mespunt van beide laatste specerijen), 1 d.L. brandewijn, wat zout. Appels schillen, van klokhuizen ontdoen en hakken, evenals de krenten, rozijnen en het vet, dat van de vellen ontdaan en heel fijn moet zijn. Alle ingrediënten in een kom doen, ook het ge zeefde citroensap en de geraspte schil en goed dooreenmengen, daarna afgesloten bewaren in goed schoongemaakte jampotjes, liefst 10 dagen. Voor het deeg, dat kort voor de feestdagen ge maakt wordt is nodig: 300 gr. bloem, 150 gram boter, een volle theelepel bakpoeder, 2 eieren, 60 gram basterdsuiker, zout. Bloem met bakpoeder en zout zeven en boter met vingertoppen tot kruimelige massa ver mengen, geklopte eieren en suiker bijvoegen en alles kneden tot soepele bal. Laten rusten 1 a 2 uur, daarna op bebloemde plank uitrollen met bebloemde rol tot c.M. en kleine bak vormpjes, die ingevet zijn, hiermede voeren, vullen met mince-meat, daarna afdekken met deeg en in voorgewarmde oven bakken. In bovenlaagje van deeg en op de bod^n wat gaatjes prikken met een vork. Ulat %at Uk met Ke>i&t cj,eu-en? Denk eens aan een modern tableau van U met Uw kinderen, waarin specialiste is TRUUS JESSE-KNOPPER JAN VAN GOYENSTRAAT 26 HEEMSTEDE TEL. 16090 AARDAPPELSCHOTEL 1 Ve pond gekookte aardappelen, zout, peper, 60 gram geraspte kaas, gehakte peterselie, 2 hard gekookte eieren. Aardappelen aan plakjes snijden en in een in gevet, vuurvast schoteltje doen, zout en peper naar smaak, de kaas en het gehakt eiwit toe voegen, daarna bedekken met een sausje, dat gemaakt is van 3 d.L, melk, een opgehoopte lepel bloem en 30 gram boter. Ongeveer 25 mi nuten in een warme oven plaatsen en voor het opdienen bestrooien met de geraspte eierdooiers en peterselie. door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 9. Kaastand, zo heet hij, blijft steeds naast me; we rijden ongeveer even hard, en geraken al gauw een eind bij de anderen vóór. En.... wat doet de lelijkerd nu? Om me vóór te komen, probeert hij me tegen te houden en op zij te duwen. Nu, zoiets laat ik me niet aanleunen, dat vat je! 10, „Ga je weg, gemenerik?" zeg ik, en meteen geef ik hem 'n duw. Heb ik ge lijk of niet? Maar o wee, had ik nu maar gezien, dat er een bijt in de buurt was. Want Kaastand raakt uit de richting, schiet op zij uit en rijdt regelrecht in de bijt! 11. Ik sta verstijfd van schrik. Als ik hem geen duw gegeven had, was hij niet in de bijt terechtgekomen. Allen, die in de buurt zijn, snellen toe. We steken onze voorpoten in het ijskoude waterach, we kunnen den armen Kaastand niet meer te pakken krijgen. Het is een vreselijke toestand! 12. Grote ontsteltenis maakt zich van allen meester. Ik zit bibberend aan de rand van de donkere bijt. Maar hoe lang we ook wachten, Kaastand komt niet meer voor de dag. Allemaal beginnen we te huilen; ik het ergste van allen. Had ik den armen jongen maar geen duw gegeven!

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 4