VOOR LUXE VERHUUR Balans Opruiming Garage „RABO" Verkruysen de Lange CHAMPAGNE NIEUW VERHAAL VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET M(»el ZONDER CHAUFFEUR PREDIKBEURTEN SPORT Jan van Goyenstraat 33 Telefoon 12 955 1938 1939 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Al.MlK»: Gasthuisvest II - Haarlem - Tel. 17266 SV VERZEKERDE WAGENS ;v.V- V Zaterdag 31 December (Oudejaarsavond). Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. N.m. 7.30 uur: Ds Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan v. Oldenbarneveltlaan. N.m. 7.30 uur: Ds Briët. Extra coll. ten bate v. h. fonds voor Em. Pred. en predikantsweduwen. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. N.m. 7.30 uur: Ds Dondorp. Zondag 1 Januari (Nieuwjaarsdag). Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10.30 uur: Ds Barger. Kapel Nieuw-Vredenhof. Johan v. Oldenbarneveltlaan. V.m. 10.30 uur: Ds Briët. Extra coll. v. d. Wijkgebouwen in onze gemeente. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds E. T. v. d. Bom. N.m. 5 uur: Ds Dondorp. H. C.-Zondag 10. Bij de uitg. extra collecte voor de eredienst. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds Dondorp. N.m. 5 uur: Ds E. T. v. d. Bom. H. C.-Zondag 9. Bij de uitg. extra collecte voor de eredienst. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Samedi 31 décembre. a 19 h. 30: Service de fin d'année, pasteur Marc. Jospin. Dimanche 1 janvier. a 10 h. 30: Service liturgique, pasteur Mare. Jospin. 3e Collecte pour la restauration. Jeudi 5 janvier. a 20 h.: Cercle biblique sur les récits de la Creation. Nederl. Protestantenbond. N.m. 7 uur: Ds H. A. Enklaar, Herv. Pred. te Den Helder. S.cnaalcollecte voor het fonds voor Em. Pred. PLECHTIGE EERSTE H. MIS PATER C. TUKKER. Op de Tweede Kerstdag hield de neomist C. Tukker, die op 17 December te Hastings (Engeland) tot priester was gewijd, zijn eerste H. Mis in zijn vroegere parochiekerk aan het Valkenburgerplein. Door een feestcommissie was hij Zondag middag op het station Haarlem ontvangen. Om vier uur bereikte de stoet, opgewacht door vele belangstellenden, het kerkgebouw, waar de neomist welkom werd geheten door pastoor A. F. C. van Noort. Op de Tweede Kerstdag droeg de jonge priester zijn eerste plechtig misoffer op, waarna de weleerw. heer C. M. Doeswijk, eertijds kapelaan der parochie, een feestrede hield. Des middags was er ten huize van de ouders van den neomist een druk bezochte receptie. De feestdag werd besloten door een Plechtig Lof. STILLE ARMEN TE HEEMSTEDE. Met hartelijke dank aan al degenen die hebben bijgedragen tot leniging van de nood der z.g. „Stille Armen", deelt het Comité te Heemstede mede, dat sedert de vorige verantwoording de volgende giften nog binnenkwamen: P. M. v. D. 1.— B. F. ƒ5.—; H. Q. ƒ2.50; P. v. H. ƒ1.—; v. L. ƒ10.—; J. H. O. ƒ5.—; R.—Z. i0.E. C. R. ƒ5.—; M. S. ƒ1.—; J. v. H. 25.—; G. v. D. 1.—; Th. M. S. 2.— N.N. ƒ1.—; A. G. Z. ƒ2.50; J. J. L. P. ƒ2.—; Mr. J. A. de la H. ƒ25.—; S. Z. ƒ2.50; A. v. S. 2.50; Dames v. S. 10.—; J. S. 10.—; Nuts- spaarb. voor gepens. 25.P. J. W. B. ƒ2.50; W. v. G. ƒ2.50; J. A. H. 7.50; K. J. ƒ2.50; W. L. ƒ5—; Jhr. S. v. L. ƒ25.— G. M. ƒ1.—; H. J. O.—H. ƒ5.—; H. P. v. R. ƒ10.—; J. A. te W. ƒ5.—; C. K. ƒ10.—; G. M. B. ƒ2.50; Mevr. d. 1. H.—L. V. 50.—; Mr. R. C. B. v. d. B. ƒ5.—; Wed. R. B.—v. d. M. ƒ2.50; Huis gezin B. ƒ20.—; Melkinr. B. 2.50; Th. C. de G. ƒ25.— A. H. ƒ5.—; J. D. J. K. ƒ2.50; A. B. ƒ2.50; K. te H. ƒ2.50; W. L. ƒ2.50; J. J. v. L. 10.—; A. C. N. 5.—; V. S. 10.—; M. J. P. v. S. ƒ2.50; C. E. S. ƒ5.—; M. F.— v. A. v. R. ƒ2.50; J. V. ƒ5.—; P. de V. ƒ5.—; L. F. v. Z. ƒ2.50; J. C. v. d. Z. ƒ10.— N.N. ƒ10.—; J. D. B. ƒ1.—; M. P. H. P. ƒ2.50; T.—L. C. ƒ5.—; Wed. F. M.—de B. ƒ1.50; Dr. G. H. M. 25.— en J. P. P. 10.—. Dank zij de grote offervaardigheid is het Comité in de gelegenheid geweest vele Stille Armen een prettig Kerstfeest te bezorgen. RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. Telef.nr. Gidsvermelding. 29649 Boven van Hoeke, H. van; Clooster- laan 14. Om de Jhr. v. Doorn-schaats. Om circa half 12 gaf de jury, bestaande uit de heren De Waal, Timmerman en D. Kat, het sein voor de aanvang. Er waren hiervoor 17 deelneemsters inge schreven. In de finale kwamen uit Mevr. de Boer Blaauboer, Heemstede, Mej. G. Boontjes, Scha- gen, Mej. L. Schipper, Westzaan, Mevr. Duys- bergCrooswijk, Den Haag, Mej. J. Maandag, Amsterdam, Mevr. G. KraakKroon, A'dam. Met Mevr. de BoerBlaauboer als deelneem ster was het niet moeilijk reeds vooruit te voor spellen, waar voor de le maal de zilveren schaats zou belanden. Reeds vijfmaal behaalde zij het kampioen schap van Nederland, het laatst te Groningen in 1934. Reeds op 14-jarige leeftijd behaalde zij prijzen. Meer dan 70-maal kwam zij in wed- IJSSPORT WEDSTRIJDEN BIJ DE VOLHARDING. Zaterdag werden op de banen der Ijsveren. „De Volharding" wedstrijden gehouden. De banen waren in zeer goede conditie, terwijl de deelname aan de wedstrijden, die bestonden uit schoonrijden voor dames om de burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn-schaats en schoonrijden voor paren, boven alle verwachting was, waar door het vele publiek heeft kunnen genieten van deze mooie sport, daar vrijwel de beste rijdsters en rijders aan de start verschenen. Bijzonder interessant was ook het rijden van den heer Englander uit Den Haag met zijn 13-jarig dochtertje. Zwierig dansten zij op de maat der muziek de steps en walsen en het j zal vele toeschouwers wel verwonderd hebben, dat zij zelfs niet in de finale geplaatst werden, maar de jury heeft nu eenmaal rekening te houden met het feit dat kunstrijden geen schoonrijden is. Jaeger Onderkleeding, Sport hemden, Overhemden, Truien met Ritzsluiting, Fantasie Pan talons, Wollen Bonkers. PMLAARSTEE^fliuSwiAARLEM strijden uit, kwam nooit zonder een prijs thuis, zodat zij een hele verzameling in haar bezit heeft. Vermeldenswaardig is ook wel, dat zij op 40-jarige leeftijd het plan opvatte, niet meer in wedstrijden uit te komen. 12 jaar heeft zij dit volgehouden, doch kwam toen weer uit, om in 1934 nog eens het landskampioenschap te behalen. In de finale kende de jury de volgende pun ten toe: Mevr. de Boer-Blaauboer, Heemstede 204 pt. Mevr. DuysbergCrooswijk, Den Haag 182 pt. Mevr. G. KraakKroon, Amsterdam 175 pt. Mej. G. Boontjes, Sch igen 173 punten. Mej. L. Schipper, Westzaan 167 punten. Mej. J. Maandag, Amiterdam 159 punten, zodat Mevrouw de Boer beslag legde op de wisselprijs, de zilveren Jhr. v. Doorn-schaats, die driemaal achtereer of viermaal in totaal ge wonnen moet worden. De wedstrijd voor paren. Nadat in het restaurant aan de baan de traditionele „erwtensoep" was gebruikt, werd aangevangen met de wedstrijd voor paren. Met 10 paren kon van een zeer goede bezetting gesproken worden en dit nog temeer, daar hier ook eerste klas rijdsters en rijders aan de start verschenen. Ook hier was het vooral Mevr. de Boer- Blaauboer, die door haar keurig rijden en vaste forse slag, met haar partner beslag op de le prijs legde. De prijzen, die bestonden uit verg. zilveren en bronzen medailles, werden als volgt gewonnen: 1. Mevr. de BoerBlaauboer, Heemstede, met den heer E. Lautenbach, A'dam, 639 pt. 2. Mevr. v. Duysberg-Crooswijk, Den Haag, met den heer F. G. v. Balen, Den Haag, 604 pt. 3. Mej. C. Koelemij, Alkmaar, met den heer D. v. d. Berg, Zeist, 577 punten. De overige finalisten werden als volgt ge plaatst: 4. Mej. v. Arkel, Hoofddorp, met den heer C. Meeuwig, Hoofddorp, 581 punten. 5. Mevr. A. v. ExterKoster, Zaandijk, met den heer A. Goedhart, Zaandijk, 551 punten. 6. Mevr. KraakCroon, Amsterdam, met den heer Verbree, Bussum, 541 punten. Hardrijden om het clubkampioenschap van „De Volharding". Maandag, Tweede Kerstdag, werd onder be gunstiging van prachtig winterweer voor de 2e maal sedert „De Volharding" een vaste baan heeft, het clubkampioenschap verreden. Had de vorige keer de heer D. Kleen weinig tegenstand, nu was dit anders en als H. v. Rooden even meer zelfvertrouwen had gehad en zich bij één misslag niet als geslagen had ge voeld, dan zou het niet geheel onmogelijk ge weest zijn, dat de heer Kleen een volgende gelegenheid nog eens had moeten strijden om de beker in eigendom te krijgen. De heer Kleen reed beter dan al zijn tegenstanders, maar voor hem is 165 M. wel iets te kort, hij raakt door minder vlug starten in de aanvang wat achter en dit kan onoverkomelijk zijn op zulk een korte afstand. Daar er 16 deelnemers waren, werden eerst 8 afvalwedstrijden gehouden, waarbij de jonge Samson het al slecht trof tegen Kleen, waardoor hij voor een lagere prijs werd uitgeschakeld, ook al maakte hij een nog betere tijd dan de vierde prijswinnaar. Henscij reed op kunstschaatsen en wist toch nog de 3e prijs te veroveren. Een fraaie strijd ontstond tenslotte om de le en 2e prijs. De eerste rit werd gewonnen door den heer D. Kleen. In de tweede rit was H. v. Rooden zeer snel weg en hoe Kleen ook in de laatste 50 M. spurtte, v. Rooden ging het eerst over de streep. In de beslissende rit was Kleen iets meer op zijn hoede en na 100 M. was hij circa 1 M. voor, waarna v. Rooden de strijd opgaf en Kleen zonder verdere strijd de fraaie beker voor de 2e maal veroverde en in eigendom kreeg. WIJNKOOPERS DISTILLATEURS FILIAAL: Veuve Pommery, demi secf 2,70 Veuve Pommery, sec2,70 Veuve Pommery, Brut,2,75 Pommery Greno, demi sec ,,3,50 Pommery Greno, American Flag 3,90 Pommery Greno, Gout Anglais 4,20 Pommery Greno, Vin Brut... „4,20 Pommery Greno, Grand vin Brut 1928 5.20 inclusief flesch, accijns, rechten en omzetbelasting. Franco huis. Voor 2 halve flesschen f 0,30 extra. Magnums dubbele prijs. Na afloop reikte de voorzitter in het restau rant op de baan met enige toepasselijke woor den de prijzen uit. De uitslag was als volgt: baan 165 M.: 1. D. Kleen, beker, snelste rit 19 4/5 sec.; 2. H. v. Rooden, zilv. borstel en kam, beste rit 20 1/5 sec.; 3. Henscij, zilv. asbakje, beste rit 20 3/5 sec.; 4. G. v. Zanten, zilv. lepeltje, beste vit 21 3/5 sec. ia door G. Th. Rotman Irhpj) firtj 17. „Ik deed een paar flinke slagen," vervolgt Kaastand, „en stak precies in die bijt m'n kop weer boven water. Ik was fijn een eind opgeschoten en vlak bij het doel. Ik trok me op het ijs, reed dadelijk verder... en nu krijg ik de prijs. Ik ga hem eerst halen. Adjuus!" 18. En hij reed weg, naar het prijzen- tafeltje. Maar ik hem achterna. „Da's ge meen!" roep ik. „Ik had het zeker van je gewonnen. Jij stiekum doorrijden, terwijl wij in angst zitten." „Nu, en ik heb de prijs!" zegt Kaastand, „en daar hoef jij je lelijke neus niet meer in te steken!" 10. „Kijk maar naar je eigen scheve neus," roep ik, „je zal die prijs niet heb ben!" En weer probeer ik hem tegen te houden. En daar geeft me de valserik ineens een stomp onder m'n kin, dat m'n tong tegen m'n verhemelte klapt. „Dat zal ik je betaald zetten!" roep ik uit. (Nadruk verboden) 20. Meteen geef ik hem er eentje terug, dat hij schreeuwend over het ijs rolt. Voor hij tijd heeft om op te staan, maak ik, dat ik wegkom. Met een paar flinke streken rijd ik naar het prijzen-tafeltje. Had ik daarbij nu maar niet omgekeken FEUILLETON Naar het Engels van ANNIE S. SWAN (Nadruk verboden) 6) Het is jammer, dat Deedes weg is, mom pelde de zieke, terwijl zijn moede ogen dicht vielen. Ik had nog gaarne iets veranderd als er tijd was, maar Deedes wilde niet. Zo zijn die uitgedroogde zakenmensen. Maar het komt in orde! Jack's hart was vol medelijden en ontzag, toen hij de deur achter zich sloot. Hij ging zachtjes naar beneden en vroeg zich af of Hugo reeds teruggekomen zou zijn. Zijn moeder, die hem opwachtte, vroeg hem bij haar te komen. Wat denk jij van hem, Jack? Ik geloof niet, dat het nog lang zal duren, moeder, zei hij. Weet u wat Deedes hier van middag kwam doen? Zij trok de wenkbrauwen samen en er kwam een harde trek om haar mond. Neen; ik wilde dat ik het maar wist. Ik voel mij niet op mijn gemak, Jack. Men hoorde een vaag gerucht. Toen snelde Tremlett bleek en bevend de trappen af. O, mevrouw Sir Kit! Ik geloof dat hij dood is. Het verrassend codicil. Deedes, de notaris van Slains, hoorde van de dood van zijn cliënt, Sir Christopher Lathom, toen hij huiswaarts keerde uit de stad, waar hij met een lezing het winterseizoen geopend had van de Werkliedenvereniging. „Een uitgedroogde zakenman", had Sir Kit hem genoemd, maar Deedes was in werkelijk heid anders. In zijn particuliere leven was hij een navorser en een geleerde, die hield van boeken, muziek en kunst; daar hij vrijgezel was, had hij volop gelegenheid aan zijn liefhebberijen toe te geven. Een der knechts uit het hotel „De Groene Draak", die hem op het marktplein ont moette, vertelde hem het nieuws van Sir Christopher's dood. Deedes keek verrast en onthutst, maar terwijl hij doorliep, dankte hij den man met enige vriendelijke woorden. Ik kan 't nauwelijks geloven, Lucy, zei hij tot zijn zuster, toen hij enige ogenblikken later tegenover haar aan tafel zat. Als hij een lezing had gehouden soupeerden zij 's avonds in plaats van te dineren en het was een heel gezellig souper. Luc Deedes was 10 jaar jonger dan haar broer; een klein moederlijk persoontje, die steeds de grootste belangstelling had voor hem en zijn zaken. Wat geloven, Herbert? Was het geen prettige vergadering? De vergadering? O, nee. Dat was vol maakt in orde. Maar Sir Kit is dood, zegt men! Coombes, de knecht uit „De Groene Draak" vertelde het mij juist, toen ik de markt over stak. Zou ik er nog heen moeten gaan? Weineen, Herbert. Wat voor nut kan dat zo laat nog hebben? Het is kwart voor tien. Je zoudt er niet voor elf uur kunnen zijn en niet voor morgenochtend terug. Voor den ouden man kan je toch niets meer doen en mevrouw Safford zal er ook geen plezier in hebben des nachts over zaken te spreken. Deedes liet zich overhalen thuis te blijven. De geur van het avondeten wekte zijn eetlust op en er was trouwens veel waars in zijn zuster's woorden. Je hebt gelijk, Lucy; maar hoe dan ook, ik ben niet op m'n gemak. Ik wou, dat ik van middag uitgegaan was, dat ik afwezig was geweest, toen men mij liet roepen. Dat ware voor alles en iedereen beter geweest. Hoe zo?, vroeg Lucy. Ik dacht, dat je hem vanmiddag veel beter had gevonden en dat je hem sinds lang niet zo levendig had gezien? Dat dacht ik ook; hij was zeer helder van geest ik heb hem nooit helderder gezien. Daarom stond ik daar even zo perplex. Van alles wat ons werk meebrengt, is het maken van testamenten, vooral van codicils, het door- nigst. Er zullen moeilijkheden op Hardacres komen! Er gebeurde vandaag iets bijzonders een vroeger meisje van Sir Kit, en haar dochter waren er vandaag. Een vroeger meisje van Sir Kit? Daar heb ik nooit van gehoord. Wie zei dat, Herbert, of verbeeld je je dat maar? Het is een feit, Tremlett zei het mij voor 't eerst. Ik zal je wat zeggen, Lucy; Tremlett weet méér van Sir Kit en heel Hardacres al dan wie ook. De volgende ochtend vertrok Deedes op een hoge dogcar van „De Groene Draak" en kwam circa tien uur te Hardacres aan. Ik zou gaarne Mrs. Safford spreken liefst alléén, zei hij tot Tremlett, die hem ont ving. Waar is het de meest geschikte plaats. Kom in de bibliotheek, Sir. Daar is nie mand en ik zal het Mrs. Safford zeggen. Ik heb geen haast, zei Deedes, terwijl hij met uitgestoken handen naar het haardvuur liep. Na een poosje trad Mrs. Safford binnen. Ik hoop, dat ik niet te vroeg kom, zei hij, na haar goede dag gezegd te hebben. Ik behoef u niet te zeggen wat een schok het voor mij was, toen ik in de stad van het plotseling over lijden van Sir Christopher hoorde. Het was een slag, ongetwijfeld; maar gisteren heeft hij zich te druk gemaakt. AI was hij sterk genoeg geweest, dan nog had hij de inspanning moeten voelen. Schrijft Rusbrooke zijn dood toe aan de inspanning van gisteren? vroeg Deedes direct. Dat nu juist niet; maar het was toch te veel voor iemand in zijn toestand twee vreemden bij die lunch, een lang onderhoud in de namiddag; daarna u nog (voegde zij er nadrukkelijk bij) en de komst van mijn tweeden zoon later! U weet hoe rustig wij hem de laatste tijd gehouden hebben. Ik denk, dat zijn tijd gekomen was, zei hij ietwat afwezig. Ik wilde u vanmorgen graag spreken, Mrs. Safford, betreffende mijn onder houd van gisteren met Sir Kit. Ik vind het jammer, dat dat onderhoud heeft plaats gehad. Waarom? vroeg zij en hij merkte, dat zij de adem inhield en zich met de uiterste in spanning beheerste. Toen ik gisteren hier aankwam, hoorde ik, dat Sir Kit een nieuw codicil aan zijn testament wilde toevoegen, zei hij langzaam. Een nieuw codicil! Betreffende Mrs. Ham- lyn zeker?, zei Mrs. Safford met een scherpte, die zij niet kon verhelen. Neen, het legaat, dat hij Mrs. Hamlyn nalaat volgens zijn testament, het jaar nadat u op Hardacres kwam, blijft onveranderd. Het gelaat van Mrs. Safford werd vaalbleek. Wat dan wat staat er dan in het codicil?, vroeg ze scherp. Zeg het mij vlug, mijnheer Deedes. Ik hoop, dat het niet de vooruitzichten of de positie van mijn zoon betreft. Dat is mogelijk en dat is niet mogelijk, zei Deedes en het onaangename, dat hem overviel, kwam in zijn aarzelende stem en afgewende ogen tot uiting. Ik wil u niet verbergen, Mrs. Safford, dat ik de wens van Sir Kit dwaas vond en ik heb er hem ernstig over onderhouden. Ik stel geen belang in uw vermaningen, mijnheer Deedes, zeide ze. Zeg mij terstond het ergste. Dat zal ik doen. Sir Kit heeft de conditie gesteld, dat degene van uw zoons, die zo ge lukkig is Miss Jessie Hamlyn tot zijn vrouw te maken, Hardacres krijgt. Hij keek Mrs. Safford niet aan, terwijl hij sprak. Hij kende die vrouw en wist dus, welk een slag dit voor haar trots was. Maar zij bleef zo stil, dat hij zijn ogen van de actetas, die open op de tafel stond en waarmee hij zich schijnbaar druk bezig hield. Haar gelaat werd doodsbleek en er sprak zo'n wraakzucht uit, dat hij onwillekeurig terugdeinsde. Wat zegt u, Mr. Deedes?! Dat klinkt on gelofelijk, zeide zij fluisterend. Vertelt u mij daar, dat mijn broer een codicil liet opmaken en bekrachtigde, waardoor hij Hardacres nalaat aan een van mijn zoons, die trouwt met miss... met dat meisje; dat hij dus haar huwelijk als voorwaarde stelt? Deedes boog zijn welverzorgd, grijs hoofd. Dat is wat ik zeg. Ja, ik geef toe dat het ongelofelijk schijnt en in sommige opzichten zelfs monsterachtig. Ik trachtte Sir Kit duidelijk te maken, dat hij van ue jongens voor hun hele leven vijanden maakte. Hij antwoordde, dat zij nimmer vrienden geweest zijn. Ik bracht nog andere argumenten naar voren, want ik voorzag natuurlijk hoe ingewikkeld het de kwestie maakte en hoe het aanleiding zou geven tot onaangename en wellicht noodlottige gebeurte nissen. Maar, mijnheer Deedes, mijn broeder was gisteren toch niet in een toestand om dergelijke zaken te doen! Dr. Rushbrooke zal deze ver klaring zeker bevestigen. Het is de zuivere waarheid. Dit valse en dwaze codicil moet ver nietigd worden en het oude testament van kracht blijven. Deedes schudde slechts het hoofd. Ongelukkigerwijze kunnen dergelijke docu menten niet zonder meer terzijde gelegd worden, Mrs. Safford. Sir Kit was gisteren zéér wel ge schikt om zaken te doen; ik heb hem inderdaad in lang niet zo helder van geest gezien. Hij vergistte zich geen enkele maal. Toen ik hem gisteren voorhield niet zulk een verwarring te stichten, wierp hij al mijn argumenten stuk voor stuk omver. Ik herhaal, dat hij gisteren zéér zeker in staat was zaken te doen en het codicil moet dan ook van kracht blijven. Het is zijn laatste wil en testament. Hebt u een copie bij u? Als antwoord nam Deedes een rol papier uit zijn tas en spreidde die op tafel uit. Mrs. Safford zette haar gouden bril op, nam een stoel en begon het document te bestuderen. Het was duidelijk en zeer beknopt. Het begon met de bevestiging, dat de beschikkingen vast gelegd in het vorig testament, en waarbij maat regelen genomen waren voor de toekomst van Mrs. Safford, alsmede enkele andere legaten moesten worden uitgekeerd, van kracht bleven. Het nieuwe codicil betrof alleen Hardacres. Het werd het eigendom van dien neef, die trouwde met Jessie Hamlyn; de ander ontving 10.000 pond als schadeloosstelling. Dat was alles. Er werden geen aanwijzingen gegeven hoe de strijd gestreden moest worden. Alleen was er een ter mijn bepaald van 12 maanden. Mocht Miss Hamlyn weigeren met een van beiden te trou wen dan moest Hardacres verkocht worden en de opbrengst gelijkelijk worden verdeeld. Het was misschien het vreemdste codicil, dat ooit gemaakt was en het leek ontstaan in een ver ward brein. Mrs. Safford sloeg er met haar gebalde vuist op in een uiting van niet te beheersen drift. (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1938 | | pagina 2