Slalans Opruiming I. C. HAAN ooi* <1 e V i* ST1BSSCH00WBURG v. d. HEYDEN'S NOOY's Barteljorisstr. 39-41 20 H.A. TUINGROND Metselaar-Schoorsteenveger V A.J. vander Pigge Steun Bloembollenbedrijf INGEZONDEN SPORT MEDISCH ALLERLEI Woordhouden, ook en voor al tegenover de jeugd. De hooikist werkt bezuiniging in de hand. Handschoenen bij huis houdelijk werk. AGENDA „Een dokters dilemma" LEZING Tandheelkundige Hulp v. Minderwelgostelden JULES KAMMEIJER'S GYMNASIOM A. G.G.M. GIORGIS EN ZOON COÖP. BOERENLEENBANK EFFECTEN COUPONS VAN OUDS HET ADRES VOOR <*>v v A denk aan de winterjas 1 VAN UW AUTO! J ZONDER PECH LANGS DEN WEG I Karpetten Perz. Karpetten Tafel- en Divankleeden A. Plantinga M. R. J. LAMMERSE HASTER i W. 2.50; J. C. A. J. M. ƒ5.—; dank aan allen, in de gelegen- ïzinnen met de •rassing te be- R GLADDE I Zaterdag- als onbegaanbaar van Openbare vond met zout ig enkele onge- elukkig bepaal- et-ernstige ver- len. ilkhandelaar H. r met een drie- i de Heerenweg et zijn zoontje naderden twee t teken gaf de ijden. .ito, Mej. O. B. h door de glad- o te glijden en waarbij de drie de grond wer- af met enkele benen, doch v. ïoofdwonde. Op lij naar het zie- nt. Later op de jning vervoërd igd, terwijl de en alle melk- verloren gingen. i een taxi van isteedsche Dreef tpark een tram de gladheid van ilstand brengen, iotste. De tram ;drukt, een ruit :st weggesleept en hadden niet ig- r F. D. van de nplaan inrijden, ito in de bocht iet een militaire ilein. tig beschadigd, Iden niet plaats. )FDEN TE 1940. laan 55. J. 1. Th. Roos, ierlenlaan 8. - 1. W. E. Hij- J. Hof mans, i, Winterlaan 2. lerstraat 23. Th. Rotman verboden) :ak kosten!", rij zich uit de itje bevrijdde, de neushoorn Katjemau, die n aangesloten viel de arme Dikpoot was het arme dier :ijn gezicht ver rukking, toen hij nijn handen had, hem tot gruis." foudraal en peu- oordde Joe, „ik en ik heb geen gevangenis in te raak je zo gauw it Hall hartelijk gaan wij samen k bouwen. Van- rrion en dan be leven." ranch en floot rrion te trekken, iet of wilde hem uiten durfde hij ïm het erf af te ;ef hij wachten, lisschien was ze met haar vader popelde ze van wachten, maar m niet. Tenslotte jntmoedigd naar eenmaal onj te dan zou hij ge- gestalte van de t erf verdween, ^zelfde gedaante opkroop en aan rdt vervolgd.) DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT De Kamer var. Kccj.l ti.ecl cn Fabrieken te Haarlem heeft een schrijven gezonden aan den Minister van Economische Zaken, waarin o.m. het volgende wordt opgemerkt: „Door middel van een persbericht van 11 No vember j.l. heeft Uwe Excellentie bekend ge maakt, dat aan het bloembollenbedrijf bijstand verleend zal worden door aan de Stichting Bloembollen Surplüsfonds te Haarlem een bij drage van ten hoogste 3 millioen gulden te ver lenen, teneinde dit Fonds in staat te stellen het surplus aan bloembollen van de oogst 1938 1939 zoveel mogelijk tegen de daarvoor vast gestelde vergoedingsprijs in te nemen. Alhoewel onze Kamer met waardering ken nis heeft genomen van de goede gezindheid Uwer Excellentie met betrekking tot deze aan gelegenheid, bleef de Kamer met bezorgdheid vervuld en meende zich thans te moeten ver staan met haar zuster-Kamers te Alkmaar, Hoorn en Leiden. Mede namens deze Kamers veroorlooft zij zich thans het navolgende op te merken. Het surplus aan bloembollen wordt dit jaar geschat een waarde, tegen de binnenlandse minimumprijzen, te hebben van 8.300.000. Daar het Bloembollen Surplusfonds de op te kopen overschotten leverbaar uitbetaalt tegen 71 van de binnenlandse minimumprijzen, zal hiervoor naar schatting benodigd zijn f5.900.000.Dit bedrag kan nog tegenvallen, maar is, op grond van de bij de veilingen aan wezige voorraad en een door de Nederlandse Sierteelt Centrale gehouden enquête, zeker niet te hoog geraamd. Het Surplusfonds zal zelf op 1 Mei 1940 beschikken over naar schatting een bedrag ad 1.400.000.Met een regerings- bijdrage van 3.000.000.- zouden de beschik bare middelen dus belopen ƒ4.400.000.dus 1.500.000.te weinig. Het gevolg hiervan zou zijn, dat óf het Surplusfonds minder dan 71 van de minimumprijs zou moeten betalen, wat het gehele prijzenstelsel zou doen ineenstorten, óf dat door een verplichte inlevering het tekort zal moeten worden overbrugd. Het wordt tech nisch niet mogelijk geacht een verplichte inleve ring te stellen, daar het tijdstip hiervoor te ver gevorderd is. Wegens de précaire toestand van het bedrijf wordt het ook onmogelijk geacht een dergelijke verplichte inlevering te houden, deze zou de financiële toestand, die toch reeds zeer moeilijk is, nog in zeer grote mate verzwaren. Daarnaast moge in overweging worden ge geven om de kapitaalsvernietiging als gevolg van de inkrimping met 50 te vergoeden. Ten slotte veroorlooft onze Kamer zich Uwe Excellentie in overweging te geven om de ex porteurs inzake de niet uitgevoerde orders tege moet te komen, welke aangelegenheid vooral ook daarom sterk in de aandacht van Uwe Excellentie wordt aanbevolen, omdat de ver rekeningen tussefi exporteurs en kwekers op 1 Mei 1940 zonder deze vergoeding een zeer ongunstige terugslag zouden ondervinden. Allereerst is noodzakelijk, dat de Regerings steun zover gaat, dat het Surplusfonds een uit betaling van 71 van de toch reeds ver onder de productiekosten liggende minimumprijzen wordt mogelijk gemaakt zonder verplichte in levering. Het is gezien het bovenstaande alsnog van groot belang, de door Uwe Excellentie gedane toezegging nader in overweging te willen nemen en aan het Surplusfonds die steun te willen ver lenen, waaraan het dringend behoefte heeft." NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. Heemstede. 29789 Café La'n'gevéld, B. G.Wilhéimina-' plein 14. 29689 Col der, P.; Meer en Boschdaan 20. 29780 Haalebos, C. C.; Beethovenlaan 23. 29786 Hofmans Jr., J.; Fabrieksdirecteur, Heemsteedsche Dreef 114, Kantoor Am sterdam, v. Hallstraat 146-148, tel. 80881. 27341 Keyzer, Mevr. A.; Fred. v. Eedenplein 8. 21530 Kreyenbroek, G., Heemst. Dreef 261. 29782 „Nefabas" N.V. Nederlandse fabriek van Asbestproducten, Haven 65. 29687 Wardt, Theo v. d.; Architect; Zomer- laan 1. 29788 Westra van Holthe; Mej. K.; Joh. Ver- hulstlaan 4. 29880 Zwieten, Ir. F. C. van; Lieven de Key- laan 17. 29684 Cool, H.; Sweelinckplein 2. 29683 Engbertsen, C. J. Makelaar: Kerk- laan 113. 21332 Gelder, C. M. van; Dir. N.V. v. Aarsen van Gelder's Kapokfabriek, Mook; Joh. Vermeerstraat 33. 27246 Vennik, J.; Leider kantoor Amsterdam, fa. W. Doesborgh Zn., Tegelen; Alb. Thijmlaan 65. 29682 Winkelman, Chs.;Kerklaan 111. 29978 Bosmande Koning, Mevr. W.; Heem steedsche Dreef 105. 27337 Hellema, W. J.; Spoorzichtlaan 17. 29685 Lansdorp, J. J.; Frans Schubertlaan 68. 29688 Koster, J.; Oud-Gezagvoerder Kon. Paketvaart Mij.; Ant. Duycklaan 14. 29729 Massage en Heilgymn. J. Roosen; Leraar Lich. opv. M.O., J. v. Bergstraat 72. 29785 Moer, J. H. v. d.; Spaarnzichtlaan 27. 29783 Pension Hiisslage; Valkenburgerlaan 27. 27339 Snijder, K.; Desinsecteur (zuiveraar), Heerenweg 183. 21536 Hijmans, W. E.; Meindert Hobbema- straat 11 DIEFSTAL. Door de politie van Heemstede zijn wegens diefstal van geld uit een electriciteitsmeter in een onbewoond perceel in de Billitonstraat al daar en diefstal van hulst, uit de gemeente- plantsoenen en particuliere terreinen, aangehou den P. A. C., wonende te Heemstede en H. J. R. te Haarlem. Beide personen hebben volledig bekend. H. J. R. is na verhoor op vrije voeten gesteld, ter wijl de hoofddader, P. A. C„ ter beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem is gesteld. EEN MOOIE KALENDER. Van de firma Van Lent, autohandel alhier, ontvingen wij een zeer practische kalender, in fraaie uitvoering en handig formaat. Het kalen- derblok geeft 52 mooie foto's uit een of ander deel van ons land, zo keurig uitgevoerd, dat ze waard zijn om in een album te worden geplakt en aldus bewaard te blijven. De weekbladen geven veel ruimte voor notities. En naar een potlood voor deze notities behoeft men nooit de zoeken: dit hangt aan een net haakje naast het kalenderblok, een attentie van den heer Van Lent, die daarmede weer de waarheid bewijst van zijn zinspreuk: „Van Lent gekend, service gewend". NUTSSPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over December 1939. Aantal behandelde posten 14144, v.j. 16980. Aantal inlagen 8598, v.j. 10483. Aantal terugbetalingen 5546, v.j. 6497. Ingelegd ƒ338.493.37, v.j. ƒ422.795.11. Terugbetaald ƒ499.398.26, v.j. ƒ490.767.81. Minder ingelegd 160.904.89, v.j. minder 67.972.70. Aantal nieuwe boekjes: 169, v.j. 197. Aantal afbetaalde boekjes: 161, v.j. 160. Spaarbusjes op 31 December 1939 in om loop: 3766. Geledigd in December 1939 280 busjes met totaal inhoud van ƒ4.331.11. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 December 1939: 701. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) MOEILIJKE TIJDEN! Wanneer wij de dagbladen volgen, dan zien wij, dat bovenstaande aanhef maar al te vaak in deze tijden het onderwerp is der besprekin gen. eener vergadering. Immers, de Rijks- en Gemeente-ambtenaren wijzen op de verhoging der eerste levensbehoeften. Dat zij vragen om compensatie voor dit verlies behoeft geen ver wondering. Hoe het Rijk en de Gemeenten hierop zullen reageren dient te worden afgewacht. De huidige Minister-President, Jhr. Mr. de Geer, heeft bij de behandeling tot pensioenver betering der oud-gep, militairen op 16 Februari 1937 als lid der Tweede Kamer gezegd, dat de oud-gep. onrécht is aangedaan, toen de nieuwe militaire pensioenwetten hun beslag kregen, met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1918. Ontelbaar vele oud-gep. militairen van vóór 1918 zijn reeds heengegaan naar betere gewes ten, doch met wrok in het hart over het onrecht, hun aangedaan. Multatuli heeft gezegd „mijn verhaal is een tonig". Ook ons verhaal, ons smeken om recht reeds 17 jaar is eentonig, maar rechtvaardig, omdat de pensioenen van de oud-gep. militairen van Land- err Zeemacht 1/3 tot 1/2 zijn van die der nieuw gepensionneerden. En waarom nog steeds hier de achterstelling bij het Indische leger, wier oud-gepensionneer- den in 1937 werden gelijkgesteld met de nieuw- gepensionneerden? Hoogmogende Heren, nog is het niet te laat, er is thans meer dan ooit voor deze oude stak kers (en hunne weduwen niet te vergeten) „periculum in mora". Geeft dezen mensen nog een straaltje levens vreugde, het is nog niet te laat, hoewel zij met den psalmist in gewijzigden vorm kunnen zeg gen: Gelijk het gras is (thans nog) ons kort stondig leven. U, mijnheer de Redacteur, hartelijk dankzeg gend voor de opname in uw blad, Hoogachtend, S. Oude-oud-gepens. militair van het Koninklijke Nederlandse Leger. HPC-NIEUWS. A.s. Zondag zal in het Sportfondsenbad een gedeelte van de zwemcompetitie, georganiseerd door Kring Haarlem, verzwommen worden, waaraan een groot aantal H.P.C.-leden deel neemt. Tevens zal op deze avond een aantal polo-wedstrijden voor de wintercompetitie ge speeld worden. Hierbij is het vierde zevental be trokken, dat H.V.C.B. Ill zal ontmoeten. Voor het behouden van de bovenste plaats dient deze wedstrijd gewonnen te worden. Op Dinsdag a.s. organiseert het Comité voor O. en O. wedstrijden voor militairen. De H.P.C. zal op deze avcnd met een gecombineerde ploeg de strijd aanbinden tegen het Haarlemse mili tairen-zevental. Vanzelfsprekend vervalt op deze avond het oefenuur van de H.P.C. Evenwel be staat er gelegenheid om in clubverband te zwem men van 6 tot 7 uur. DRUIVENIfUREN. Aanbevelenswaardig bij darmtraagheid. Door Dr. G. W. M. VERHAAR. Op het nut van druiven kan niet genoeg ge wezen worden. Het sap van de druif oefent een zeer gunstige invloed uit op de organen van het lichaam. Op grond daarvan wordt bij bepaalde ziekten het overvloedig gebruik van druiven zelfs als geneesmiddel voorgeschreven. Zo'n druivenkuur bestaat hierin, dat men we ken achtereen dagelijks drie a vier pond rijpe druiven eet. De beste soorten hiervoor zijn die met grote, sappige vruchten en dunne schil. Men past de kuur natuurlijk liefst toe in de tijd, dat er' druiven in overvloed zijn, daar het anders wat te duur zou worden. Het is er nu dus de geschiktste tijd voor en men kan er tot in No vember mee doorgaan. De nuttige stoffen van de druif zijn de druivensuiker, de zouten en de organische zuren, met name het wijnsteenzuur. Het gehalte aan deze stoffen kan wel is waar zeer verschillend zijn, al naar gelang van de soort, de rijpheid en de tijd. Vooral het suiker gehalte van druiven is zeer ongelijk. Het gehalte aan eigenlijke voedingsstoffen is bij druiven gering. In aanmerking komt slechts de druivensuiker, waarvan in drie tot vier pond druiven ongeveer 100ISO gram aanwezig is, d.i. een vijfde van de hoeveelheid suiker, die een-volwassen pere"on «tgélijks met zijn voed sel tot zich kan nemen. Is het doel van een drui venkuur hét lichaamsgewicht te verhogen, dan moet daarom de 'overigevoeding in krachtige, licht verteerbare vorm in zodanige hoeveelheid worden toegediend, dat daardoor alleen al het lichaam op peil wordt gehouden. In grote hoeveelheden gebruikt, werken de druiven stimulerend op de functionering der nieren; vrij grote hoeveelheden hebben een zwak laxerende werking; zeer groote hoeveelheden veroorzaken darmcatharr en dit vooral, wanneer de druiven zuur zijn. Trouwens, bij een druiven- kuur zijn spijsverteringsstoornissen geen zeld zaamheid. Daarom moet men er niet aan begin nen, als men geen sterke maag en goede spijs vertering heeft. Aan te bevelen zijn druivenkuren bij darm traagheid en bij ziekten, die te grote bloedaan- drang in de organen, speciaal in de onderlijfs organen ten gevolge hebben. Ook bij jicht en nierziekten worden druivenkuren veel toegepast. In alle gevallen zal men verstandig doen, eerst den dokter te raadplegen, alvorens tot een drui venkuur over te gaan. Een van de vele illusies, die een kind ka;i hebben, verloor ik op de volgende wijze: Om mij te overreden met haar mee uit te gaan, werd mij door een veel oudere zuster de belofte gedaan, dat ik de volgende dag mee naar de parade mocht. Ik stelde mij hiervan veel voor, omdat ik er mijn grotere broers met enthou siasme over had horen spreken en in mijn kin derlijke fantasie zag ik reeds de mooiste schit tering van kleuren. Ik als misschien vijf jarige, stemde toe en ging met mijn zuster uit. De volgende dag kwam en niemand dacht er aan mij inderdaad mede te nemen, ik werd achtergelaten in de hoede van het dienstmeisje. Nooit'zal ik de grote teleurstelling vergeten, die ik die dag moest ervaren en een beroep op de gedane belofte zou nodeloos geweest zijn Ik was nog te klein om met de groteren mee te gaan. Ik leerde voor het eerst van mijn leven het geval kennen van bedrogen te zijn, van woordbreuk en de herinnering daaraan staat me nog helder en klaar voor de geest. Natuurlijk, ieder mensenkind ondervindt te leurstellingen in zijn leven, die menigmaal een bittere nasmaak hebben, doch wanneer deze het gevolg van woordbreuk zijn, dan doen zij nog smartelijker aan. Kinderen ervaren van speel genootjes vaak genoeg, dat zij hun beloften niet nakomen, doch dan wordt zo'n feit niet zo tra gisch opgenomen, omdat het ook „kinderen" zijn. Volwassenen worden evenwel door kinde ren menigmaal beschouwd als een soort enge len, onder wier vleugelen zij bescherming vin den. De ouderen, wier taak het is, kinderen te vormen, kunnen dan ook niet genoeg door drongen zijn van het feit, dat tegen hen opge zien wordt en dat woordbreuk hen eensklaps in het kinderoog van hun voetstuk naar omlaag doet vallen. Langzamerhand leert het kind zich meer pantseren en wordt hij minder gevoelig, omdat de practijk des levens hem zulks leert, doch dit moet geleidelijk aan geschieden en niet door grote schokken of gemis aan vertrou wen in ouders en opvoeders. Eerst op veel latere leeftijd zal men zich ge lukkig prijzen gepantserd te zijn tegen teleur stellingen, doch tegenover het kind bestaat de plicht om hem deze zolang mogelijk te besparen. Pijnlijk werkt woordbreuk van ouders op een kind in, het vernietigt zelfs het onderling ver trouwen, dat zo nodig en onmisbaar is bij de opvoeding en daarom zal geen enkele belofte gedaan mogen worden, waarvan men vooruit weet, dat hij niet vervuld kan worden. „Wanneer je je speelgoed niet opruimt, krijg ie vanmiddag geen pudding!" Deze en derge lijke dreigementen worden zo vaak door moe ders gedaan en de practijk leerde het kind steeds weer, dat moeder het later weer vergeten had, want de toespijs volgde als altijd, ondanks het feit, dat het gebod niet uitgevoerd was. Moeder denkt er later zelfs niet eens meer aan, de wobrden waren gedachteloos uitgesproken. Een der eerste grondbeginselen der opvoe ding moet dan ook zijn: woord houden, want waar de ouderen falen kan men van het toe komstig geslacht ook niet veel beters verwach ten. Het leven is moeilijk en naarmate de kin deren groter worden en tenslotte volwassen zijn, moeten zij het kunnen beheersen. Ouders kun nen het hun evenwel vergemakkelijken door het kinderlijk vertrouwen niét te schokken en het voorbeeld te geven om nimmer een eens ge geven woord of' belofte te breken, tenzij onvoor ziene omstandigheden hen hiertoe dwingen. In dit laatste geval zal een kleine opheldering ge geven worden van het waarom en zal de teleur stelling nimmer zo schrijnend werken, omdat de reden ervan verklaard wordt. Woord houden kan er zeker toe bijdragen een gelukkige jeugd op te voeden tot krachtige mannen en vrouwen. De hooikist heeft In de jaren 19141918 en daarop volgende blijk gegeven, onze gasreke- ning aanmerkelijk lager te doen worden. In een tijd als waarin wij thans leven zal zeker meer aan bezuiniging gedacht moeten worden, want immers geleidelijk aan worden verschillen de levensmiddelen duurder. De hooikist kan kant en klaar gekocht wor den in huishoudelijke winkels, waar tevens de pannen verkrijgbaar zijn, die zich hiervoor het best lenen. De hooikist helpt ook tijd sparen en is daarom voor vrouwen, die hiermede spaar zaam moeten omgaan, een uitkomst. Niet minder dan negentig jaar geleden is het systeem van koken zonder vuur als warmteoron reeds geprezen door den bekenden chemicus Justus von Liebig. Hij schreef destijds reeds: „Zet men een stuk vlees op het water, dat men aan de kook brengt en een minuut of tien op deze temperatuur houdt in een goed gesloten pan, die daarna in de oven geplaatst wordt bij een temperatuur van 7074 gr. C„ dan is aan alle eisen tegemoet gekomen om het vlees gaar te doen worden en uitstekende bouillon te krijgen. Inplaats van de oven wordt thans de hooikist gebruikt, die van hout gemaakt is en met hooi opgevuld wordt. Metaal is een te grote warm'e- geleider en zou tevens de kist te duur maken. In plaats van hooi kan men als vulling ook stroo, turfmolm of houtwol gebruiken, evenals andere slechte warmtegeleiders, die het eten lang warm houden en wel op een temperatuur van 8090 gr. Aangezien de voorgekookte spijzen verscheidene uren in de kist staan en de temperatuur slechts weinig daalt, worden de spijzen gaar, zonder dat zoals door koken op hoge temperatuur de voedingswaarde belangrijk vermindert. Men heeft tevens het voordeel, dat door deze wijze van bereiden het eten zich niet aan de bodem der pannen zet en een onaange naam werk voorkomen wordt: het schoonmaken hiervan. Peulvruchten en pap kunnen uitstekend in de hooikist gaar worden en zo zal de hooikist een goede geest voor vele huisvrouwen blijken te zijn, die tijd en geld spaart, factoren, die er vele huisvrouwen toe over doen gaan, zich zo'n practisch stuk keukengereedschap aan (e schaffen. Men spaart zijn handen in hoge mate, indien men bij allerlei huishoudelijke werkjes hand schoenen aantrekt. Bij allerlei werken met water zijn gummi-handschoenen uitstekend geschikt, maar bij andere bezigheden kan men beter oude gewone glacé of tricot handschoenen dragen, vooral bij stof afnemen, zeil wrijven, kolen scheppen. Stof en vuil dringen in de poriën van de huid en de handen zijn veelal niet dan met moeite schoon te krijgen. De één heeft hiermede veel meer last dan de ander, terwijl men bij een gevoelige huid tevens gauw een ruwe of van kloven voorziene huid krijgt. Het beste is de handen met citroensap te rei nigen en daarna met enkele glycerine-druppels in te wrijven. Heeft men een droge huid, dan zullen de handen eerder sporen van het werken dragen, dan wanneer men een vette huid heeft. RIJST-CROQUETTEN MET SELDERIJ. 3 kopjes rijst (gekookt), 2 eieren, 3 eetlepels gehakte selderij, 1 kleine ui, peper, zout, 1 bouillonblokje opgelost in 14 kopje kokena water, paneermeel, frituurvet, 40 gr. boter. Men maakt de ui schoon en hakt deze ver volgens heel fijn, smoorf hem gedurende enige minuten in de boter, voegt het opgeloste bouil lonblokje erbij en de selderij, daarna de gekook te rijst, peper, zout, en het laatst de twee, ge klopte eierdooiers met 1 eiwit. Men doet de massa op een schaal om deze te laten bekoelen en ziet men, dat het geheel niet samenhangend genoeg is, dan roert men nog een weinig bloem door. Is alles door en door koud, dan verdeelt men het in 8 a 10 delen, waarvan croquetten gevormd worden, die eerst door het achterge houden eiwit (dat los geklopt is met 1 eetlepel water), daarna door paneermeel gerold en ln het frituurvet gebakken worden. Warm opdie nen op een schaal, waarop een papieren ser vetje is gelegd. Maandag 8 Jan. - 8.15 uur Het Residentie Tooneel Abonnement Ie serie Comedie van G. B. Shaw Hoofdrollen: Vera Bondam, Mieke Flink, Verstraete, Dirk Verbeek, Johan de Meester, Adolphe Engers, Piet Bron, Jan C. de Vos. Norm. prijzen. Coupons geldig. PI. bespr. v.a. Zaterd. v. 10-3 u. telefoon 10189 Vrijdagavond 5 Jan. 8 uur in lokaal Heerenweg 141 „t.o. Koediefslaan". Onderwerp: De hoop van den Christen. Allen hartelijk welkom. Toegang vrij. Gezondheidshuis Lieven de Keylaan van 6.307.45 u. Maandag Tandarts Bouman Donderdag Onstein. bij sommige dames of heeren clubs is nog aansluiting mogelijk. Spoedige aanmelding. TEL. 2-9-3-8-0 te huur aangeboden, aan de Spieringweg, in grotere en kleinere perceelen. J. W. ROELOFFS Hasebroekstr. 62, Den Haag BROOD- EN BANKETBAKKER IJ CAMPLAAN hoek Heemsteedsche Dreef, Telef. 28182 ONZE RECLAME VOOR DEZE WEEK: 4 Appelcarrees voor25 cent 2 ons Bloemend. Kruidnooten voor 25 cent I1/, ons vanille nootjes voor 28 cent Spaart onze Kassabons. Ridderstraat 18 HAARLEM TELEFOON 13310 BINNENWEG 67 - HEEMSTEDE - TELEFOON 28015 Verleent voorschotten en credieten tegen zakelijk onderpand Incasseert Binnen- en Buitenlandsche chèques en wissels. Neemt spaargelden in deposito - opent rekening cournta (ook voor niet-leden) Dagel. geopend van 9—12.30 en van 23 uur. Bovendien Vrijdagsavonds van 6.308 uur. DROGISTERIJ BROOD-, BANKET- en BESCHUITBAKKERIJ Kruisweg I226, Haarl.meer, Tel. K 548-273 (Vijfhuizen) Specialiteit in Witbrood, Melkbrood en prima Zeeuws Tarwebrood - Koek, Banket, Beschuit, etc. De vriosporiodo kan elk oogenbllk Intreden en U weet: „Voorzorg voorkomt zorg". Fen vriesscliado aan Uw motor of radlateur kan ineor kosten dau con RADIATEUR HOES met asbest gevoerd, waardoor Uw motor op de juiste werk- temperatuur blijftNed. Fabrikaat. HEEMSTEDE, TEL. 28810 In ons nieuwe pand Barteljorisstr. 34 houden wij gedurende de maand Januari Opruiming van: TIMMERMAN en AANNEMER Kastanjelaan 22 - Tel. 29085 P.F. Heemstede JAN v. GOYENSTRAAT 28 TELEF. 14699 Ruime keuze in alle soorten schaatsen van de firma NOOITGEDACHT en Zn. Speciaal adres voor het slijpen van schaatsen, lederen schaatsenmontuur en sleden.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 3