{O ALBERT HEIÜN HOE SAM EN SLOKKIE OP REIS GINGEN EEN HALF POND HIPPODROME BISCUIT JONGENS RIJBROEKJES BIJ EEN POND KOFFIE Pri£0lft<3£Ürtr£« M A Ft 10 N S GROTE AVONTUUR NIC. GROENLAND 32 35 57 14 21 1 5 12^ AO - SO - 65 - 75 of 90 ct. VOOR CENT Onze Bekende 2-Daagsche, 19 2 HF F FR ST F HFFMSTFEDSCFTE COURANT Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Jeugdkerkdienst. Dr. J. H. Stelma. Extra collecte voor de Jeugdkerkdiensten. N.m. 8 uur: Ds. A. A. Wildschut van Rotterdam. Zendingsdienst. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10% uur: Ds. B. J. Aris te Amsterdam. Extra collecte voor de Prot. Bewaarschool. Gebouw „Samuel", De Glip N.m. 7 uur: Diakoon G. van Eijk. Evangelisatie-samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. v. d. Born. (Zondag 52.) 3e collecte voor den arbeid der Evangelisatie in Noord-Holland. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. v. d. Bom. N.M. 5 uur: Ds. Dondorp. (Zondag 51.) 3e collecte voor den arbeid der Evangelisatie in Noord-Holland. Verenigde Doopsgezinde Gemeente, Haarlem. Gebouw Protestantenbond, Heemstede. V.m. 10% uur: Dr. J. M. Leendertz. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9, Haarlem. V.m. 10.30 uur: Ds. A. R. de Jong. GRAMOPÜONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIOCENTRALE. (Des avonds van 78 uur.) Maandag 15 Januari 1940. Wij gaan naar buiten, Harmonieorkest C'est Ie printemps, Georges Sellers en zijn or kest Als kinderstemmen door de aether klin ken, Bob Scholte Du schone Miillerin, Adal bert Lutter en zijn orkest Gracies Selection, Grade Fields La rumba des roses, Georges Sellers en zijn orkest Alessandro Stradella, Joseph Smidt - Die Mühle im Schwarzwald, Salon orkest Ik weet een aardig huisje, Bob Scholte Die Schmiede im Walde, Salon ork. Ti-pi-tin, Guy Lombardo en zijn orkest Donaudampfschiffahrtsgesellschaftskapitan, Pe ter Igelhoff Rheinaufwartz, Adalbert Lutter en zijn orkest In Mexico, Peter Igelhoff Goodnight sweet dreams, Guy Lombardo en zijn orkest Martha, Joseph Smidt. Dinsdag 16 Januari 1940. Utrechtsche Raadskelder mars, Odeon Orkest Pech und Schwefel, Erwin Hartung en orkest Hokus Pokus, Walter Pörschmann en zijn orkest Die goeie ouwe tijd, Bob Scholte Am Isarbrticklein, Adalbert Lutter en zijn or kest Marechiare, Beniamino Gigli Ninetta Polka, Walter Pörschmann en zijn orkest La Danza, Beniamino Gigli Vous que veux, Georges Jiellers en zijn orkest Liebe, ja Liebe, Adalbert Lutter'erf zTjrf ork&JV l3ïöw~ the man" down, Popeye -If it rains Who cares, Brian Lawrence en zijn orkest I'm Popaye the sailorman, Popeye I won't tell a soul, Brian Lawrence en zijn orkest Les belles petites, Georges Sellers en zijn orkest Spi- ranzza mars, Odeon orkest. Woensdag 17 Januari 1940. Residentie-mars, Polydor orkest O Friih- ling wie bist du so schön, Adalbert Lutter en zijn orkest Fein, fein schmeckt uns der Wein, Marcel Wittrich Humpty Dumpty, Walter Pörschmann en zijn orkest Küssen ist keine Sünd, Marcel Wittrich Traum Melodien, Adalbert Lutter en zijn orkest Laszt den Kopf nicht hangen, Scala orkest Kleine Har monicaspeler, Jean du Bela Mirco Polka, Emile Vacher en zijn orkest Al die zilveren sterretjes, Jean du Bela Polnisch Blut, Walter Pörschmann en zijn orkest The teddy bear's picnic, Pop Eye Jour d'espoir, Emile Vacher en zijn orkest I can't face the music, Jack Harris en zijn orkest Let's all sing like the birdies sing, Popeye The flat foot floogee, Jack Harris en zijn orkest Barataria mars, Polydor orkest. Donderdag 18 Januari 1940. Koning Voetbal, Blaasorkest o.l.v. Carl Woit- schach Korenbloemenblauw, Albert de Booy Ca nous suffira, Guerino en zijn orkest Begin the begune, The Andrews Sisters Geen zorgen voor morgen, Albert de Booy Es musz ein Walzer sein bei einem Glaserl Wein, FEUILLETON Roman van I. F. J. GROOTHEDDB (Nadruk verboden.) 20) Maar Hall zag niets dan zijn eigen sombere gedachten. Als hij Marion toch maar even ge zien had, als zij, al was het slechts met een enkel woord, betuigd had, in zijn onschuld te geloven, dan zou hij met moed de nieuwe toe komst zijn ingegaan, dan zou hij de hoop om eens met haar verenigd te zijn, in zijn hart be waard hebben, dan zou. ondanks alles, de toe komst licht zijn geweest. Maar nu, niets dan wanhoop in zijn hart, donkere, zwarte, wanhoop, die hem deed wensen, toch maar bij de Walter- boys gebleven te zijn. Hall zag niets, maar voortgaande bereikten verwarde kreten zijn oor, die hem deden op zien. Wat was er gaande? De kreten werden luider, ze kwamen uit de richting, vanwaar hij zo juist gekomen was. Omziend, zag hij een zachtrode gloed zich tegen de donkere hemel afkleuren. „Brand", dacht hij, „op Marion's Ranch". Een ogenblik aarzelde hij en mompelde: „Laten branden." Maar ogenblikkelijk verwierp hij die gedachte, wendde zijn paard en reed bliksemsnel terug. Toen hij op het terrein van de brand arri veerde, stond de ranch reeds aan alle zijden in Adalbert Lutter en zijn orkest Et tout ?a c'est Paris, Guerino en zijn orkest Long time no see, The Andrews Sisters Lustiges Tiro!, Georges Freundorfer en zijn orkest Addio Venezia, Marcel Wittrich Alpenkinder, Georg Freundorfer en zijn orkest „II Trovatóre" se lection, Marcari en zijn Acc. Serenaders Mut- terlied, Marcel Wittrich „Rigoletto" selec tion, Marcari en zijn Acc. Serenaders Day Dreaming, Oscar Rabbin en zijn orkest So kann das ruhig weitergeh'n, Adalbert Lutter en zijn orkest 1 wanng go back to Bali, Oscar Rabbin en zijn orkest K.L.M.-mars, Blaas orkest o.l.v. Carl Woitschach. Vrijdag 19 Januari 1940. V.V.V.-mars, Blaasorkest o.l.v. Carl Woit schach Joseph, Joseph, Johnny and Jones Amphytrion walzer, Erich Schneidewind en zijn orkest Wat een weer, wat een weer, Johnny and Jones Sorgenbrecher, Erich Schneide wind en zijn orkest The grand Duchess, Or kest Raymonde Ich bin nur ein armer Wan- dergesell, Marcel Wittrich Tritsch tratsch, Orkest Raymonde Der Rattenfanger, Marcel Wittrich Du bist mein Edelstein, Adalbert Lutter en zijn orkest Whoa! Babe!, Scott Wood en zijn Six Swingers War ich doch so schön wie du, Adalbert Lutter en zijn orkest Tu-il-tulip-time, Nat Gonella and his Geor gians Well, all right, The Andrews Sisters Spooky takes a holiday, Scott Wood en zijn Six Swingers Honay chile, Nat Gonplla and his Georgians Beer Barrel Polka, The An drews Sisters Stadion Mars, Blaasorkest o.l.v. Carl Woitschach. 81. l oen eindelijk de nacht viel, legde het reisgezelschap zich tegen de bomen te slapen. Het dreunende gesnork van Dr. Dikpoot weerklonk door het hele bos; de bladeren trilden er van. Ja, zo vast liepen ze, dat geen hunner bemerkte, hoe een reus achtige gorilla achter de bomen op hen loerde.... lichte laaie. Het vuur vond gretig voedsel in al het hout van woonhuis, stallen en bijgebouwen. Overal brandde het, de vlammen sloegen uit alle ramen, kronkelden hoog op en verspreidden 'n verstikkende rook. Hall zag met een oogopslag, dat blussen een onmogelijkheid was, maar toch schaarde hij zich in de rij van boys, die een ket ting vormden naar de dichtstbijzijnde beek en elkaar vliegensvlug de leren brandemmers over handigden, die, na met luid gesis in de vuur gloed verdwenen te zijn, langs een tweede ket ting naar de beek terugvlogen, om opnieuw ge vuld te worden. Steeds weer kwamen er nieuwe belangstellen den aan, die zich allen onmiddellijk aan de ar beid zetten. Honderden emmers water werden in de vlammen geworpen, maar iedereen zag in, dat het vechten tegen windmolens was. De vuur gloed breidde zich steeds verder uit, er was geen redden mogelijk. De oude Bluecorn stond met een droef, wan hopig gezicht te staren in de gloeiende vlam menzee. Met de ranch ging voor hem een stuk herinnering verloren van vele jaren. Plotseling keek hij om zich heen, zocht haastig tussen de aanwezigen en riep dan met een stem, die boven alles uitklonk: „MarionI, Marion! Zij is nog in huis!" Met een sprong stond Hall naast hem, greep hem knellend bij de schouder en schreeuwde hees: ,AVat zeg je, waar is Marion?" „Jij hier?" vroeg Bluecorn verbaasd. „Dwaas, geef antwoord, waar is Marion?" „In huis, in haar slaapkamer, denk ik," jam merde hij nu, red haar, Pennock, red haar, ik neem je weer aan, ik doe alles voor je, wat je maar wilt. Red haar, snel dan toch!" „Nathouden," bulderde Hall. Hij liet zich druipnat gooien en vloog dan, zonder op de van Leeuwen; 5. Grijdanes; 6. Ton; 7. v. Die- men; 8. Jelters; 9. de Beste; 10. Lazones. Na afloop reikte de voorzitter, Dr. G. H. On- stein, met enige toepasselijke woorden de prij zen uit, waarna kap. Schreuder dank zegde voor de gezellige middag, voor het beschikbaar stellen der prijzen en de gastvrijheid die de mili tairen op de baan mogen ondervinden. HARDRIJDEN VOOR MILITAIREN. De N.V. Geruisloze weg had op de v. Merlen- vaart langs de Vrijheidsdreef Zaterdagmiddag een wedstrijd georganiseerd voor militairen en daarvoor tevens een aantal geldprijzen uit geloofd. In de morgenuren hadden de militairen de baan, 165 M. lang, zelf goed in orde gemaakt. Langs de vaart had het publiek een goed over zicht over de baan. Hoewel aanvankelijk een 80-tal rijders zouden deelnemen, was er door de militaire leiding een selectie toegepast, zodat nu 26 van de beste rij ders aan de start verschenen. Vooral in de eind ritten werd een felle strijd gestreden, met ge- 82. Eén hunner zou echter spoedig on dervinden, wat er aan de hand was: Slok- kie! Toen namelijk de anderen bij 't krieken van de dag ontwaakten, was Slokkie spoor loos verdwenen, en hoe ze riepen, hij gaf geen antwoord. Dodelijk verschrikt keken ze elkander aan: wat had dat te betekenen? Dr. Dikpoot stond op. lekkende vlammen te letten, naar binnen, rende in één vaart de zoldertrap op, dwars door vlam men en rook, bonsde in uiterste krachtsinspan ning tegen Marions slaapkamerdeur, die kra kend bezweek en.... vond haar geknield midden in de kamer, de handen hoog geheven, badend in tranen. „Marion," riep Hall hartstochtelijk. Met een kreet vloog ze in zijn armen. Hall nam haar op, klemde haar stevig vast en liep naar het venster, dat wijd open stond, omkronkeld door knetterende vlammentongen. „Eén woord, voor ik spring?" zei Hall ge jaagd, „geloof je in mijn schuld?" „Neen," huilde Marion zacht, „daarom wilde ik in de vlammen sterven, omdat ik je nooit meer zou mogen zien." „Dwaze schat," mompelde Hall, ging op de brandende vensterbank staan, bulderde naar beneden: „Opzij, maak ruimte!", sloot zijn han den als schroeven om haar heen en wierp zich naar beneden. Met een veerkrachtige sprong kwam hij op de grond terecht, zakte ver door in zijn knieën, balanceerde even en stond kaars recht. Onder het oorverdovend gejuich der boys zette hij Marion naast haar vader neer, die hem de hand drukte met tranen in de ogen. Noch Hall, noch Marion had enig noemenswaardig letsel bekomen. Hall zette zich weer in de rij, maar de boys hadden het blussingswerk gestaakt. In enkele minuten tijds was het huis één vlammenpoel geworden, waaraan alle arbeid verspild zou zijn. Onder donderend gekraak stortte plotseling het dak in, een torenhoge vonkenzuil schoot om hoog. Dan viel alles in elkaar, knetterend, kra kend en loeiend. De vlammen grepen elkaar in kronkelende omhelzing, stijgend en dalend, von ken spattend en rook verwekkend, vuilgele rook, grijs-zwarte, blauwe en mauve rook, vermengd ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Op Zondag 14 Januari wordt de praktijk te Heemstede waargenomen door de doktoren W. H. Dippel, Aeiaenhouiaduiiiw„fe 0 tel. 26035 en J. Layendecker, Raadhuisplein 9, tel. 2.0'09i 83. „Ik ga hem met de neushoorn samen zoeken!" zei hij, „want in het struikgewas is het niet pluis en wij zijn samen de sterk- sten van ons gezelschap; blijf jullie hier dus wachten!" En meteen verdwenen beiden in het dichte struikgewas, dat zich aan alle kanten tussen de bomen uitstrekte.... met witte slierten. Alles verspreidde een gloeien de hitte, die de mensen steeds verder achter uit dreef. De gloed der vlammen wierp spookachtige glanzen op hun rood-ruwe, ver weerde gezichten, maakte de trekken harder door de scherpe schaduwen en deed hun ogen schitteren als in koortsgloed. Marion stond on beweeglijk naast haar vader en staarde onafge broken in de vurige vlammen. Als Hall niet ge komen was, zouden haar beenderen door die zelfde vlammen verteerd zijn geworden, lagen haar overblijfselen nu te verkolen. En dat om hem, die haar gered had. Het was zondig en dwaas van haar geweest, toen ze hoorde, dat hij niet meer komen zou en ze had in haar wan hoop toegegeven aan dat innig verlangen, om te scheiden van alles, omdat ze scheiden moest van hem. Maar nu! Met afschuw dacht ze aan haar plan en een grote dankbaarheid jegens hem, Hall, vervulde haar hart. Was dit niet een teken, dat ze voor elkaar bestemd waren? Ondanks het uitdrukkelijk verbod van haar vader waren ze toch met elkaar in aanraking gekomen en later misschien.... Het was, of haar vader haar gedachten raadde, want hij vatte haar hand en zei zacht: „Maak je geen illusies, Marion. Ik herhaal het nog eens uitdrukkelijk, ik geef je niet aan een dief, al heeft hij je ook van een wisse dood ge red.... misschien tegen je eigen wil." Ze keek hem met grote verschrikte ogen aan sloeg dan haar blikken beschaamd neer. „Ja, kind, oude ogen zien veel, zelfs de diep ste roerselen in een meisjeshart. En wat dien jongen man betreft, als hij onschuldig is, zoals hij beweert, laat hem dan zijn onschuld bewij zen en ik ben de eerste, die jullie zegenen zal. Diefstal van vee is altijd een van de ergste mis daden geweest in de prairie. Die zich daaraan schuldig maakt, schendt het vertrouwen, dat hier noodzakelijk is. Nu heb ik den jongen ge- De drukke praktijk. „En, dokter hoe gaat het met uw jonge praktijk?" „Och ik .heb niet te klaeen. -s»ns komt er geen -^ens en 's middags is het een beetje otfller." door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 84. Maar ze waren nog geen half uur weg, of daar kwam de gorilla weer voor de dag. Vol ontzetting staarden Sant en Katje- mau het vreselijke monster aan.... Grijn zend greep het ondier de hoed van Dr. Dik poot, die deze voor 't gemak daar achter gelaten had, en zette hem op. Toen strekte hij zijn harige armen naar Sam en Katje- mau uit.... spaard ter wille van jou, maar bij het minste, wat er weer gebeuren zou, zou ik hem niet meer sparen." Marion gaf geen antwoord. Haar droeve ogen zochten hem, aan wien haar hart vergroeid was, zo innig reeds, dat een scheiding haar zou doen sterven" Ongemerkt schoof ze van haar vader weg, om nog een enkel woord te wisselen. Hij stond rechts van haar en juist, toen ze hem wilde aanspreken, schoof zich iemand tussen haar en hem, Jim Pavlick, alsof hij te verstaan wilde geven, dat hij het was, die hen scheidde. Met kloppend hart keek ze naar de twee ge stalten, twee rivalen, strijdend om hetzelfde be zit. Ze voelde Jim's tegenwoordigheid als een hernieuwde noodlotsbedreiging en wilde roepen, schreeuwen, maar kon niet, haar keel was als toegeschroefd. Stil, Jim zei iets. „Dat was een uitstekende troef, die je daar net uitspeelde, Hall Pennock." Hall zweeg, maar uit zijn ogen sprak 'n duidelijke minachting. „Ik zeg, het was een goede troef, maar denk nu niet, dat je het spel gewonnen hebt. Ik heb je eens gezegd, je blijft van haar af en dat zeg ik nu nog. Ik heb de oudste rechten op haar. Je kaarten zijn goed, Pennock, beter dan de mijne, maar ik speel beter, vergeet dat niet!" Hall bekeek hem zijdelings en siste: „Jij speelt beter, omdat je vals speelt. Maar ik zal je ontmaskeren, vergeet jij dat niet! Eer lijke rivalen kunnen elkaar achten, voor jou heb ik niets dan minachting. Dat zeg ik je, ik blijf niet van haar af en wat er ook gebeurt, hoe vals jij ook speelt, ik zal overwinnen. Saluut!" Hall werkte zich tussen de boys door, sprong op Black Devil, die rustig wachtte en reed in gestrekte galop naar „The Rancher's Joy", om zich te verkwikken in een lang ontbeerde nacht rust. (Wordt vervolgd.) Zaterdag 20 Januari 1940. Feestmars, Muziekkorps Bunte Reihe, Erich Schneidewind en zijn orkest Marcel Wittrich singt, Marcel Wittrisch met koor en orkest Ich schenk mein Herz, Barnabas von Gecz- en zijn ork. Die launische Polka, Erich Schnei dewind en zijn orkest Billy boy, The An drews Sisters Waltz medley, Marcari en zijn Acc. Serenaders Petruschka polka, Dallape ork. met xylophone Rote Rosen, Barnabas van Geczy en zijn orkest Hold tight, The Andrews Sisters Goodnight sweetheart, Pa radise Island Trio Laughing polka, Dallape ork. met xylophone Penny Serenade, Nat Go nella and his Georgians The pagan love song, Paradise Island Trio Ferdinand the bull, Nat Gonella and his Georgians Adolf van Nassau mars, Muziekkorps. Gedipl. horlogemaker Binnenweg 10 - Telef. 28429 HARDRIJDERIJ BIJ „DE VOLHARDING". Zaterdagmiddag had op de ijsbaan der „Vol harding" een hardrijderij plaats voor militairen, ditmaal van de artillerie, over 160 M. Er waren 50 deelnemers. Ook nu weer heeft het talrijke publiek genoten van een felle kamp van onze Friese jongens. De prijzen, die bestonden uit sigaren en siga- ceiteiudssla-OBk-gssGJiatiks^ werden als volgt gewonnen: 1. Evers, tijd 17 2/5 sec.; 2. Snoek; 3. Slot; 4. HEERLIJK WARM IJZERSTERK VOORDEELIG! Eén uitgebreide sorteering D" Srx-ciaalzaak I^LAAHST"kIW?L.12ÖA2-HAAW.[M volg, dat Sietse de Groot in de fraaie tijd van 17 sec. beslag legde op de le prijs. De totaal-uitslag was als volgt: le pr. ƒ20.Sietse de Groot; 2e pr. 12.50, Sj. Sickes; 3e pr. ƒ8;A. v. d. Meulen; 4e pr. ƒ6.Th. Wijbinga; 5e pr. ƒ5.W. v. d. Mey; 6e pr. ƒ4.H. Walda; 7e pr. ƒ3.Sj. de Jong; 8e pr. ƒ2.50, A. P. Boersma. Des avonds had in een gezellige bijeenkomst in Café v. d. Heuvel cle uitreiking van de prijzen plaats, door den directeur, den heer A. j. Schoolderma. De verliezers ontvingen een troostprijs. De heer Geertsema, technisch ambtenaar van het bedrijf, richtte een woord van dank tot den Burgemeester, Jhr. J. P. W. v. Doorn, den In specteur van politie, A. Berentsen en zijn politic corps, den heer J. Neeskens, opzichter van Openbare Werken en de militaire autoriteiten voor de medewerking. Tenslotte dankte luitenant H. de Vries-voor de gezellige middag en avond, den militairen bezorgd. Aan de militairen fwerden verversingen aan- gefwiiv,.- "S Als gebruikelijk wifrd de avond besloten met het Friese Volkslied en het Wilhelmus. ALBERT HElJNs LAGE PREZEN EEN LICHTPUNT IN DEZEN 11]D Goudsche Kaas 40 F per pond Goudsche Kaas volvet per pond ïc'its Graskaas per pond42, O O Leidsche Kaas per pond42, 25, 2 (J Geldersche Worst per pond Schouderham per ons Geldersche Ham per ons25, Aopelstroop on per zq, K G- bus 34 2 >7 Jams oc per pot33 2 O Zaansche Beschuit per rol Tarwebloem —j per pond 13, 10, 2 Griesmeel per pond 18, Macaroni per pok Haver mcut per pond19, 15, J Stuk'es Appelen per pond 38, 3 5 Abiikc zen per pond65, 55 42 Rozijne n, scrc*ci pit per pond30, 25, O Krenten per pond25 2 2 8ak- en Braadvet per pondspok 42 Witte Peper per ons J 2 Gele Zeep per pond Transparanlzeep per pond J 2 Van Vrijdag 12 tot en met Donderdag 18 Januari Aan Iedere koooei, wordt niel meei dan 1 pond Koffie afreleverd Alleen Vrijdag en Zaleiaag Afgehaald uit de winkel MOCCABOONEN per pond van 25 vooi 2 2 cl BONTE MELANGE 7. 21 GEKOOKTE WORST 2 ons voor 23 ct. cucJU: Ti hX i GROOTME EN VOORQEEllGSIE R R U i 0 E N l E R S B E D R IJ F IN NEDEREANO

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2