HOE SAM EN SLOKKIE OP REIS GINGEN Het hl als STADSSCKC „JEU predikbeurten MARION'S GROTE AVONTUUR NIC. GROENLAND burgerlijke stand sport boekbespreking medisch allerlei VsO-a-k agen „gror „GASL Voor dei DANSA1 „HARALD KR Volksvoo DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ZONDAG 25 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk, Wilhelniinaplein. V.m. 10 uur: Ds. G. J. Waardenburg te Haarlem. Extra "collecte voor Fonds Kerkgebouwen. N.m. 8 uur: Zendingsdienst. Zendeling Alb. J. de Neef van Qegstgeest. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Met medewerking van het kerkkoor. Extra collecte voor Fonds Kerkgebouwen. Gebouw „Samuel", De Glip N.m. 7 uur: Diacoon G. van Eijk. Evangelisatie-samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. m 5 mirDs. v. d. Born. (Zondag 6). 3e collecte voor hulpbeh. kerken i. d. Classis. Camplaan V.m. 10 uur: Ds. v. d. Born. N.M. 5 uur: Ds. Dondorp. (Zondag 5). 3e collecte voor hulpbeh. kerken i. d. Classis. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Dr. K. F. Sparnaaij, Rem. pred., Wassenaar. Met medewerking van het Dameskoor. Schaalcollecte tot versterking van de kas der afdeling. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 25 Fevriér. a 20 h.: Service et Sermon preside par Mr. Ie pasteur E. Michelin Moreau, de ia Have. 3e collecte pour la restauration. k 9 h. 15: Ecóle du Dimanche. FINS KINDER- EN KLEDINGFONDS. Zoals reeds bekend mag worden geacht, werd te Heemstede opgericht het „Comité Fins Kin der- en Kledingfonds". Dit Comité heeft reeds een en ander voorbereid, om, naar het hoopt, een succesvol resultaat te bereiken. Het heeft een uitgebreid Comité van Aanbe veling bereid gevonden het werk dat aller sym pathie heeft, te steunen en daarmede het succes te bevorderen. Een openbare vergadering wordt gehouden op 2 Maart in het R.K. Verenigingsgebouw, Heerenweg 101 (daartoe welwillend door de autoriteiten ter beschikking gesteld, waar de heren Mr. J. W. v. d. Vlugt en Jan P. Strijbos zullen spreken, resp. over Finland en Spits bergen. Lichtbeelden zullen het gesproken woord illustreren. De toegangsprijs is gesteld op 25 cent per persoon. Een collecte zal worden gehouden op Zater dag 9 Maart, waarvoor zich reeds enkele dames en heren als collectant hebben beschikbaar ge steld. Natuurlijk zijn daarvoor nog velen nodig en het Comité doet bij deze een beroep op alle dames en heren, die sympathie gevoelen voor het goede doel, zich aan te melden bij een der onderstaande comitéleden. Men bedenke vooral, dat ook in dit géval, vele handen het werk licht maken. De collecte wordt voorbereid door een circu laire aan de ingezetenen, waardoor men hoopt te bereiken, dat werkelijk allen hun steentje, 't zij groot of klein, zullen bijdragen om de nood der Finse vrouwen en kinderen te helpen lenigen. Het Werk-Comité: Jhr. A. v. d. Poll Voorzitter, Heerenweg 4; A. J. J. Verspoor, Secretaris, Voorweg 7, tel. 28477; Mevr. A. J. Abegg-Rayer, M. Hobbema- straat 19; Ph. Cohen, Herman Heyermanslaan 25; Mevr. E. C. JonkheidPeereboom, Heemst. Dreef 267; Mevr. J. F. M. Thierry de Bye Dolle- man-Everard, Lieven de Keylaan 1Mevr. J. L. Visser-Brutel de la Rivière, Pieter Aertzlaan 9. KAART VAN NOORD-EUROPA. De N.V. J. Zijlstra Hz. heeft de goede ge dachte gehad voor haar clientèle een mooie en duidelijke kaart van Finland en de omliggende landen beschikbaar te stellen tegen een sterk gereduceerde prijs. Wanneer men n.l. in de levensmiddelenwinkels der firma Zijlstra voor ƒ1.waren koopt, kan men deze kaart voor slechts 10 ct. verkrijgen. Deze aanbieding is zolang de voorraad strekt geldig vanaf Vrijdag 23 tot en met Donderdag 29 Februari. De spanning, waarmee iedereen de strijd in Finland volgt en de grote belangstelling, welke overal voor de kaart van Noord-Europa bestaat, maakt deze aanbieding tot een wel zeer actuele. Wij verwachten dan ook, dat zeer velen deze kaart gaarne zullen willen bezitten. FEUILLETON Roman van I. F J. GROOTHEDDE (N adruk verboden.) 26) Het pakpaard kreeg het zwaar te ver antwoorden, maar het dier gaf geen blijken van vermoeidheid en hield zelfs de straf ste galop bij. En galopperen deden ze nog al eens. De Ieren waren letterlijk met een zucht tot wedden bezeten en iedere vlakte, die zich aan hen voordeed, werd een wedstrijdterrein Als Hall meedeed, zegevierde hij altijd en daar om liet hij het meestal aan hen over. Ze reden dan als duivels, want het ging gewoonlijk om een slok absinth, waarvan ze ieder een ruime voorraad hadden opgedaan in Prince-Albert. Op die manier schoten ze flink op en Hall moedigde daarom die wedstrijden aan, door een halve dol lar als prijs uit te loven, die afwisselend door Pat, Tom en Baby gewonnen werd. Verder ge beurde er op de hele weg niets, tot even voorbij het Othabaska-meer. Het terrein werd hier heu velachtig en toen zich een natuurlijke rotsbarri cade voor hen uotstrekte, stelde Baby voor, ter afwisseling een springconcours te houden. Hall zou op de barricade gaan staan en moest kij ken wie het hoogst sprong en het mooist sprong. Het voorstel werd met algemene stemmen aan genomen. Hall posteerde zich op zijn plaats. Pat liet zijn paard een aanloop nemen en suisde in PERMANENTE MEUBELTENTOONSTELLING I. C. HAAN. Zaterdag j.h heeft de firma I. C. Haan haar nieuwe permanente meubeltoonzaal in de Bartel- jorisstraat te Haarlem geopend. Deze toonzaal is zeer modern en tevens buitengewoon smaakvol ingericht. Tegen de lichtgetinte wanden komen de fraaie geëxposeerde ameublementen, tapijten, enz. goed uit, terwijl de ingenieus aangebrachte indirecte verlichting in hoge mate er toe mee werkt aan het geheel een voornaam cachet te geven. De inrichting van deze blijvende meubel tentoonstelling betekent een belangrijke uitbrei ding voor de firma Haan, die wij hiermede van harte gelukwensen. Gedipl. horlogemaker Binnenweg 10 - Telef. 28429 EERSTE-HULP-BRIGADE. Plaatsing van E.H.B.O.-kasten. Op Zaterdag 24 Februari a.s. zal op de Heerenweg ongeveer tegenover de Kerklaan de eerste E.H.B.O.-kast geplaatst worden. De offi- ciëele onthulling zal te half vier geschieden. Het bestuur der Brigade nodigt een ieder, welke be langstelling heeft voor het streven der Brigade, uit, bij deze onthulling tegenwoordig te zijn. Het ligt in de bedoeling van de Eerste-Hulp- Brigade een vijftal van deze hulpkasten in de gemeente te doen plaatsen. Bij eventuele onge vallen kan een ieder die bevoegd is tot het ver lenen der Eerste Hulp, gebruik maken van de in de kast zijnde materialen. Tevens doet het bestuur een beroep op alle ingezetenen onzer Gemeente om deze kasten in bescherming te nemen tegen vernielzucht en baldadigheid. Als de dooi intreedt, is voorzichtigheid geboden! Het bestuur van de Eerste Hulpbrigade maakt de inwoners der gemeente er op attent, dat ten gevolge der langdurige ijsperiode een ieder vol komen vertrouwd is geraakt met het ijs, wat tengevolge kan hebben, dat bij een intredende dooi de voorzichtigheid uit het oog wordt ver loren en het gevaar van door het ijs zakken groter zal worden. Het bestuur wil dan op deze plaats enige waarschuwingen en wenken geven: Bij hulp aan door het ijs gezakten kan ge bruik gemaakt worden van reddingsmiddelen, zoals reddingshaken (bevinden zich aan de bruggen), reddingsgarnituren (bevinden zich in de door onze Brigade geplaatste reddings kastjes), verder stokken, touw, jas toewerpen, enz. Moet U zich op het ijs begeven, doe dit op onbetrouwbaar ijs nooit loopend, doch begeef U op uw buik kruipend naar de drenkeling en dan nog liefst verbonden met de wal door een lijn om uw middel te binden. NOG EENS DE MILITAIRE REVUE VOOR DE BURGERIJ. Nu al voor de tweede maal werd Vrijdag avond de militaire revue opgevoerd voor de burgerij. En de belangstelling was zó groot, dat velen afgewezen moesten worden, en er nog we! eens een avondje georganiseerd zal moeten worden om de burgerij tevreden te stellen. Vrij wel het gehele comité O. en O. was aanwezig. En nu de jongens over de plankenkoorts heen zijn, wisten zij de talrijke bezoekers enige uren van genot te bezorgen, mede doordat er ook nu weer enige veranderingen, die evenzoveel ver beteringen bleken, waren aangebracht. Er was een gedurig contact tussen toneel en zaal; het geheel had een zeer vlot verloop. Voor de aanvang der pauze sprak de voor zitter van het Comité O. en O., de heer N. Vos, een woord van hulde tot den opperwachtmeester Knoop en zijn gezelschap. Aan het slot dankte kapitein Schreuder de burgerij voor het medeleven met de militairen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, Zondag gehouden in de R.K. Kerk op het Valkenburgerplein, heeft, na een liefdadigheidspredikatie door Prof. Haring, ten bate van de St. Vincentiusvereniging ruim 550.opgebracht. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 19 Februari 1940. J. W. Beijen, Heemst. Dreef 64. J. van Egmond, Caesar Francklaan 44. H. J. Hage- doorn, Rijnstraat 6. P. G. H. Brouwer, Oude Posthuisstraat 28. - J. Gauglin, Orchideeën- laan 14. Mevr. A. van Huizen. Heemst. Dreef 103. W. J. Schrijvers, Roem. Visscherplein 7. PERSONALIA. Bij de in Den Haag gehouden examens voor costumière slaagden de dames N. Goseling en M. Niezen, die hun opleiding hebben ontvangen aan de Mode-vakschool „Ensaid", Postlaan 20, alhier. een prachtige boog over de barricade. Hall klapte, maar Baby zei, dat het niets was. Tom sprong nu. Zij merrie tipte even een steen mee, waardoor het dier minder fraai neerkwam. „Helemaal niets," zei Baby, „nu ik!" Hij liet zijn paard een twee keer zo lange aanloop ne men en dreef toen het dier ranselend vooruit. In volle galop stoof hij op de barricade toe, maar op het moment dat het paard de sprong moest nemen, bleef het stofstijf staan en niet het dier, maar Baby zweefde in een sierlijke bocht door de lucht en kwam met een klap op de grond terecht. Daar hij kreunend bleef lig gen, snelden ze verschrikt op hem toe en Hall vroeg bezorgd: „Iets gebroken?" „Alles," jammerde Baby, met tranen in de ogen. Hij ging staan en opende zijn jas. Toen dacht Hall, dat hij het bestierf van het lachen. Baby had een touw om zijn middel en daaraan hingen twaalf halsen van gebroken flessen, ter wijl de absinth langs zijn benen stroomde. Uit vrees, dat Pat en Tom zich vergissen zouden, had hij ze niet aan het pakpaard durven toe vertrouwen. Hall ging er bij zitten, om eens goed uit te lachen en knikte tenslotte: „Toch heb je de prijs verdiend, Baby, jouw sprong was onnavolgbaar. Hier, twee dollar voor de schrik." De schrik scheen echter dieper te zitten, want Baby was het verdere gedeelte van de dag on genaakbaar en sprak geen stom woord. Zonder verdere ongevallen bereikten ze Fort-Reliance aan het Groot Slavenmeer. Het fort deed zijn naam geen eer aan, want het vertrouwen was ver te zoeken. Men vroeg buitensporig hoge prijzen voor levensmiddelen, messen, bijlen en wat ze verder nodig hadden. Hall was de Ieren dankbaar, want door hun razen en schelden wisten ze de prijzen zodanig te drukken, dat hij GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: D. Meier, Nachtzaam- plein 19, Haarlem, auto-vetspuit; N. Weijers, Javalaan 65, zak eierkolen; Huges, Valkenbur gerlaan 3, enveloppe met filmafdrukken; Ber- mans, Landzichtlaan 27, handschoen; Voorwalf, Fr. Schubertlaan 38, herenhorloge; Bureau van politie, kinderhandschoen en R.K. kerkboekje; v. Manen," Vijfherenstraat 58, damesrijwiel; Drieherenlaan 49, autowiel met band; v. Tol, Javalaan 7, rozenkrans in étui; v. Kesteren, Bin nenweg 19, rijwielbelastingmerk in étui; Meden- blik, Leidschevaartweg 21, paar schaatsen; v. Baren, Havenstraat 25, sleutel; C. Vennik, Lin- derilaan 53, paar schaatsen; C. Knijpers, Joh. Bosboomlaan 13, vulpotlood; Verhoef, Banka- straat .120, wollen want: Nifterink, Paulus-Pot- terlaan 15, ijsstok; J. Braam, Meerenweg 116, zaklantaarn. Ondertrouwd: A. J. Zondervan en J. Vermeer; A. P. Sijmons en J. G. Pletting. Getrouwd: L. v. d. Blom met C. E. Visser; S. Paap met M. Meijer. Bevallen: A. W. SchelvisMedenblik z.; J. W. de RuiterSteenkist d.; C. P. Kompier Uitendaal z. Overleden: M. J. van der Horst 76 jr., ongeh.; C. Schultze 39 jr., ongeh. TAFELTENNIS. H.T.T.V. „Heemstede". Tournooi om het Heemsteedse kampioenschap. De wedstrijden om het Heemsteedse kam pioenschap tafeltennis, welke dit seizoen worden georganiseerd door de H.T.T.V. „Heemstede", zijn in voorbereiding. Als voorlopige datum is vastgesteld Maandag 13 Mei (2e Pinksterdag). Wedstrijduitslagen Heemstede IL.U.T.O. I: 91. Heemstede IH.T.T.C. Ill (Dames): 82. Te spelen: 27 Februari: T.O.G. 1Heemstede I (Dames). 28 Februari: Heemstede II-H.T.T.C. III (Dam.), in het clublokaal „Bellevue", Kleine Houtstraat 106, Haarlem, aanvang 7.30 uur. SCHAATSENRIJDEN Voor de tweede maal werd de vorige week een hardrijderij gehouden op de baan van „de Volharding" over 500 M„ uitsluitend voor leden der vereniging. Er namen 14 leden aan de wedstrijd deel. Het merendeel der deelnemers verloor nog te veel tijd bij het nemep der bochten. De uitslag was als volgt: I. Huig de Boer, 59 sec.; 2. Sj. Sikkes, 61 sec.; 3. Dik Daan, 6lj4/5 sec.; 4. D. Kleen, 63 4/5 sec. In een invitatierit tuss n De Boer en Sikkes waren de tijden 56 sec. en 60 1/5 sec. Na afloop reikte de voorzitter, Dr. G. H. On- stein, de prijzen uit. Deze bestonden uit twee bekers en twee medailles. Trots het minder gunstige weer was er vrij veel publieke belangsteJJ^ng. KAN ENGELAND DE OORLOG WINNEN? Bij den uitgever W. J. Oort, 's-Gravenhage, is verschenen: „Kan Engeland den oorlog win nen?", door Baron Lage Staël von Holstein. De inhoud van dit boek van den Zweedsen kenner van het volkenrecht en het oorlogsrecht ter zee, is van bredere betekenis dan de titel doet vermoeden. Aan de vraag, of Engeland de oorlog kan winnen, die op grond van de econo mische en militaire toestand ontkennend wordt beantwoord, is het inleidende hoofdstuk gewijd. Vervolgens worden de volgende vraagstukken uitvoerig besproken: de betekenis en aard van de neutraliteit der Scandinavische landen; de gevaren, verbonden aan de door Zweden opge eiste 4-mijls zone als territoriaal gebied; de wen selijkheid, de oorlogvoering te stellen onder een neutrale controle-commissie, ten einde kwesties door de onjuiste berichtgeving der oorlogvoe renden te vermijden; de noodzakelijkheid, dat de neutralen hun schepen onder eigen konvooi laten varen; de onrechtmatigheid van de bewa pening van handelsvaartuigen; de vraag, wat onder contrabande moet worden verstaan; het gevaar en het onrechtmatig gebruik van mij nen tegenover de neutralen; het onrecht van het onstellen van een „zwarte lijst" van neutrale firma's, die met den tegenstander handel drij ven en van het inbeslagnemen der post. De slot conclusie van den schriiver is, dat de neutralen hun onverschillige houding moeten laten varen en bij het sluiten van de vrede moeten opkomen voor de onschendbaarheid van de particuliere eigendom ter zee. HAARKLEUR EN KARAKTER. Gentlemen prefer blondes". Beweerd wordt wel eens, dat blondines het aantrekkelijkste gevonden worden door het sterke geslacht, een bewering, die echter vol strekt niet altijd op<*aat, zodat bruin- en zwart- gelokte lezeressen zich niet ongerust behoeven te maken! Persoonlijke smaak en bepaalde ka raktereigenschappen dragen er het hunne toe bij, dat aan bepaalde typen de voorkeur wordt gegeven. AI even ongegrond is het, dat de kleur van het haar bepaalde karaktereigenschappen verraadt of dat een blonde vrouw koel en iemand met bruin of zwart haar steeds zeer temperamentvol is. Het is dan ook dwaas om dergelijke opvattingen over te nemen, zonder dat men feitelijk weet waarom Inderdaad heeft er bij vele vrouwen steeds een bijzondere voorkeur bestaan voor blond haar; en deze voorkeur dateert niet uit de laat ste tientallen jaren, doch reeds van vele eeuwen terug. In het oude Rome lieten de zwartharige vrouwen zich ten tijde van het Augustijnse tijd perk reeds blonderen of droegen een rood- blonde pruik over de ravenzwarte haren. Er zijn blondjes en blondjes. Blonderen is dus niet iets van vandaag of gisteren; het heeft de eeuwen door plaats ge vonden, alleen met dit verschil, dat men thans over vele technische hulpmiddelen beschikt, die men vroeger niet kende. Zelfs blond toont verschillende nuanceringen, met recht kan men van modekleuren spreken, wanneer men bedenkt, dat nu eens de voorkeur gegeven wordt aan Titiaan-, dan weer aan as- platina- of theeblond. Waar de mogelijkheid dus bestaat om de kleur van het haar naar eigen goeddunken te veranderen, heeft het geen zin verband te leggen tussen karakter en kleur. Trouwens, dit is zelfs niet mogelijk indien men de kleur heeft behou den, die Moeder Natuur heeft gegeven; en een der grootste dwalingen is zeker wel, roodhari- gen voor minder betrouwbaar aan te zien. De kleur van het haar houdt verband met het p'gment de kleurstof -die het bevat, terwijl in ieder haar, dat hol is, en in zijn binnenste „haarmerg" bezit, in meerdere of mindere mate lucht aanwezig is. Is het denkbeeld alléén niet reeds dwaas, dat een mens, die in de loop der jaren geheel andere karaktereigenschappen krijgt, tevens een andere haarkleur zou krijgen? Zeker, een plotselinge schrik of een hevige gemoedsaandoening kan het haar eensklaps doen grijzen; doch dit is vol strekt geen bewijs, dat er verband bestaat tus sen het zieleleven en de haarkleur. Zelfs de medische wetenschap weet er geen verklaring voor te geven, aangezien het onderzoek vrijwel nooit vóór en na deze plotselinge verandering kan plaats vinden. Meermalen meent men wel, dat het grijzen eensklaps optrad, terwijl echter de haarkleur reeds op nog weinig zichtbare wijze aan verandering onderhevig was, voordat een sterke emotie plaats vond. Het is-dus een dwaling te menen, dat de haar kleur de natuurlijke-althans een blik kan doen slaan in het zieleleven en het karakter van een vrouw. Anders is het, wanneer men de wijze waarop zij het ondedhoudt of opmaakt in aan merking zou willen nemen; doch dit laten wij thans buiten beschouwing. Het haar verraadt de afkomst. Wetenschappelijk onderzoek kan echter met vrij groote zekerheid de afstamming aangeven, omdat het haar onderscheiden wordt in glad, golvend en kroeshaar. Tot de eerste groep rekent men de Mongolen, Indianen, Eskimo's en Maleiers; tot de tweede groep: Europeanen, Voor-Aziaten, Australiërs en de oerbewoners van Japan, alsmede de meeste Indiërs en vele Polynesiërs. Tot de derde groep behoren de negers en papoea's. De haar kleur speelt in dit verband geen grote rol, aan gezien men de meeste schakeringen vindt bij de Europese volkeren. De noordelijke rassen hebben goudblond tot licht - of zwartbruin haar en de Slavische rassen asblond en grijsbruine kleuren, die naar diep zwart voeren. Niemand, zelfs de medicus niet, is in staat om alleen op grond van de haarkleur gevolgtrek kingen omtrent iemands wezen of gezondheid te maken, die steekhoudend zijn. Iets anders is het, indien de haren bepaalde verschijnselen ver tonen, zoals splijten, afbreken, dof en weinig elastisch worden, indien haaruitval' plaats vindt, enz. De oorzaak hiervan kan zijn: ondervoeding van de haarwortels, of wel een minder goede gezondheidstoestand. Redenen, waarom men dan ook wel het verstandigst zal doen, medisch ad vies in te winnen en niet te beginnen met aller lei preparaten te gebruiken, die hun uitwerking (Nadruk verboden) 100. Urenlang zwierf de arme Sam in de woestijn rond, steeds in angst verkerend, dat er nog meer leeuwen zouden komen op dagen. Maar dat gebeurde niet. Eindelijk, toen de nacht reeds begon te vallen, ont dekte hij in de verte zijn vrienden Stapman en Slokkie. „Hallo! Hallo!"' riep hij, hun verheugd met de armen toewuivend. zeker honderd dollar bespaarde. Bepakt en bezakt aanvaardden ze het laatste gedeelte van de tocht, leder had een deel van de lading bij zich, want het pakpaard kon on mogelijk alles dragen. De plaats, waar zich vol gens de Ieren veel wild bevond, lag ten Noor den van het Groot-Berenmeer, dus in de Noord- West Terrïtoriën. Ze dachten er in een dag of zes aan te komen, maar de paarden waren zo monter niet meer en ook zijzelf moesten zich langere rusten gunnen. Zo kwam het, dat ze pas na tien dagen halt hielden aan de zoom van een dennenwoud, volgens alle drie een 'uitstekende plaats en dan zou het wel zo zijn, want ze waren het de gehele weg lang oneens met elkaar ge weest omtrent de plaats van vestiging. „Welgeteld heb ik acht en dertig dagen te paard gezeten, sinds ik de Grasvallei verliet," zuchtte Hall. Pat keek hem aan. „Grasvallei? Toch niet bij Pavlick in Kansas?" „Toch wel," glimlachte Hall. „Dan ken je zeker Tom O'Ruark wel, zo'n dikke, als onze Baby, maar drie keer zo lang?" „Ik ken hem," lachte Hall. „Hij was al net zo'n nathals als jullie." „Doe hem de groeten van ons, als je hem nog eens ziet. Hall beloofde het grif. alsof hij van plan was, de andere dag reeds een kijkje te gaan nemen in de Grasvallei. De eerste jaren zou hij die wel niet terugzien. Zijn gedachten verbleven een ogenblik bij Marion. Hij voelde zich weemoedig worden en staarde met omfloerste ogen voor zich uit. Acht en dertig dagreizen was hij var haar verwijderd. Het leek een niet te overbrug gen afstand, die zich tussen hem en haar had geplaatst. Het luid geschreeuw van de Ieren wekte hem uit zijn gepeinzen. Pat kwam naai hem toe: „Een ideaal oord, juist geknipt voor ons." 101. Binnen enkele minuten zat hij weer op zijn oude plekje op Stapman's rug; van wege de leeuwen besloten ze, niet te gaan slapen, maar zo vlug mogelijk weg te vluch ten. Als een wegwaaiend veertje, zo vlug ijlde Stapman door de woestijn. Zo ging de reis al héél gauw en er verliepen dan ook slechts enkele dagen eer ze thuis waren. Dat tante Hippo teleurgesteld was, be grijp je! Hall keek om zich heen. Hoewel hij er niet veel verstand van had, leek de plek hem toch ook wel geschikt. Recht voor hem lag een met gras begroeid dal, aan de Noord- en Oostzijde beschut door een dicht dennenwoud. Aan de Westkant verhief zich een hoog rotsplateau, dat trapsgewijze opklom naar de verre horizont. De Zuidgrens werd gevormd door de uiterste Noordoever van het Berenmeer en lag dus open. Pat stelde voor, eerst een verkenningstocht te maken. De drie Ieren gingen ieder een kant op, terwijl Hall in het dat bleef en het pakpaard van zijn last bevrijdde. Bij zonsondergang keerden de verkenners terug. Het bleek, dat het dennenbos zich einde loos ver naar het Oosten uitstrekte. Tom, die het rotsplateau beklommen had, meldde, dat zich daarachter een laagvlakte uitstrekte met enkele kleine meren. Ze hadden geen van drieën een spoor van menselijke nederzettingen ont dekt, terwijl de wildstand naar hun mening goed te noemen was. Hall had in de tussentijd de tenten opgericht en nadat de Ieren, als naar gewoonte, enige liederen hadden gezongen na het avondmaal en een paar pijpen hadden leeggerookt, strekten ze zich welvoldaan uit, overtuigd, dat het begin goed was en sliepen spoedig een geruste slaap. Hall alleen sliep niet. Lang zat hij voor zijn tènt naar de sterren te staren, zich afvragend niet hoe het leven hier worden zou, maar wan neer de dag zou komen, dat hij zou kunnen terugkeren naar Marion, die nu even eenzaam was als hij en misschien vanuit het venster naar dezelfde sterren staarde, denkende aan hem, zoals hij dacht aan haar, vervuld van hetzelfde verlangen. Lang zat hij daar, een droefgeestig liedje neuriënd, steeds starend naar de sterren, die, onmerkbaar haast, voortschoven naar de ochtend. 102. „Die Rondlobbes heeft ook wat staan kletsen met zijn gemakkelijke en min der gevaarlijke weg," zei Sam, en daar was Slokkie het roerend mee eens. „Maar het was toch een mooie reis!" zei Slokkie, „en later zullen we zeker nog eens zo'n reisje maken!" „En öf 1", zei Sammetje. En daarmee is het verhaal uit. Ik hoop, dat jullie nog wel eens aan Sammetje en Slokkie denken zult! EINDE. De leren waren 's morgens vroeg bij de hand, plasten wat rond in het meer, floten en zongen, kibbelden een partijtje over het soort gras, dat in het dal groeide en lachten Hall uit, toen deze met een slaperig gezicht te voorschijn kwam. Tom klopte hem vriendschappelijk op de schouder en fluisterde: „Zet het verleden opzij, kameraad. Het begin is moeilijk, dat weet ik. Ook ik liet een meisje achter in het goede Ierland. Vroeg op, vroeg naar bed en overdag hard werken is de beste remedie. Neem deze raad van mij aan, hij is goed en behoedt je voor de geestelijke onder gang." Hall drukte hem dankbaar de hand. „Je raad is inderdaad goed en ik zal er naar handelen. Het is, zoals je zegt, het begin is moeilijk, maar ik twijfel er niet aan of ik zal me er doorheen slaan." Na het ontbijt verdeelde Pat de rollen. „Hall en ik gaan het bos in, om dennen te hakken. Big Tom zorgt voor het begin van de vleesvoorraad voor deze winter en Baby, ja, wat zullen we dat hoopje mens laten doen? Hij mag zich van den dokter niet te veel inspannen. Jij blijft hier, Baby en snijdt een flinke voorraad gras, dan hoeven we niet zoveel hooi te kopen, je kunt dan meteen op onze bezittingen passen." Het bleek echter, dat Tom en Baby niets voor het hun toegewezen baantje voelden en daarom besloten ze, eerst gezamenlijk de hut te bouwen. Even later daverde het woud van hun bijlslagen. Ze hakten er allemaal lustig op los, terwijl vro lijke liederen de arbeid begeleidden. Regelmatig stortten de dennen met luid gekraak neer, wer den ontdaan van top en takken en aan touwen naar het dal gesleept. Wat verlangt r werk overladen I zich afvragen, w; boekhouding hooi kant, een koopm; ~">n het niet zoi is dit bij het we huishouding, nooi volledig overziclu dien men deze n hand dezer gege' gaan op welke pi nigen. Men vleie men zonder deze wel uit kan komt Nog ZOO voorraad Groote Ho Geopend 8—ll lijke gave bezit misch mogelijk ervaring heeft, k zeker niet de ve telbaar velen, di verstaan zonder eener huisvrouw opmaken van ei het principe uit posten njet over vens een bedraj uitgetrokken. Hi aan het begin voornemens en i lijk aan te leggi over zal houder maand blijkt, d gaven is komi rekende. Juist het nodig de nemen en de a Bij het opsteller men de niet moeten scheidei in de volgende den: voeding, Kat. 24 Febr. Impr. Erns Wederom nieur w.o. „De kringlr pr. alles inbegr Coupons Kond. 25 Febr Gez. Saalbc Tooneelspel 1 Hodge en Wi{ Hoofdr.: Lou pr. alles inbegr pl. bespr. va Maand. 26 Feb Tooncelgr. „I Abonnemeri Een „Victon door Patricl Hoofdrollen: Cruys V Ko Ai Op alle nog goede Norm. pr. - o pl.bespr. v.r (Wordt vervolgd.) Dinsd. 27 Febr Tooneelgroep Pop. aboni Spel van van Claude i pr. alles inbegr plaatsbespr. v

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2