n I l ALADDIN TOVERFLUIT Itcw^i de TWEEDE BLAD SPORT. INGEZONDEN VOOR DE JEUGD PAASDAGEN MOETEN FEESTDAGEN ZIJN! PAAS-RECEPTEN K 8501 MEDISCH ALLERLEI DE KUNST OM GOED TE SLAPEN EN DE 21 Maart 1940 No. 12 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 Uit het H.B.C.-kamp. HBC heeft Zondag wel wat teleurgesteld, door in Rotterdam tegen Leonidas slechts gelijk te spelen: 22. Jammer, omdat Spartaan, dat schijnbaar onoverwinnelijk was, van Santpoort met 71 verloor. Maandag, 2e Paasdag, kan HBC weer veel goed maken door van Onze Gezellen te winnen. Maar dan moet men de Haarlemmers, al staan deze onderaan, niet te licht schatten. Alle andere wedstrijden van HBC werden wegens afkeuren der terreinen uitgesteld. Het programma van Maandag, 2e Paasdag, is als volgt: HBC 1—Onze Gezellen: 2 uur. TYBB III—HBC 111: 12.30 uur. HBC IVTeylingen 111: 12.30 uur. Geel-Wit II—HBC V: 12.30 uur. H.P.C.-NIEUWS. Zwemmen. De door de HPC op Zondag j.l. georganiseer de zwemwedstrijden, die in het kader van de zwemcoinpetitie stonden, zijn volkomen ge slaagd en hebben aan onze verwachtingen be antwoord. Jammer was het, dat F. de Geest ge diskwalificeerd moest worden op de 100 M. rug slag voor nieuwelingen, waardoor hem de eerste plaats ontging. J. Wijkhuizen werd op dit num mer tweede. De butterfly-zwemmende deel nemers hadden op de schoolslag de overhand, waardoor de Bruyn van HPC zijn overwinning in het begin van het seizoen niet kon herhalen. Waterpolo. Zonder Derx, die om militaire redenen niet kon spelen, en de Geest, die verstek liet gaan, bond het eerste zevental van HPC de strijd aan tegen het sterke team van SVH. De mannen van Verhoeff namen direct na het begin het initiatief, waardoor de achterhoede van HPC de handen vol kreeg. De goed opgezette en snelle aanvallen van SVH brachten hen in de eerste drie minuten een tweetal doelpunten. Wijkhui zen wist met een welgericht schot de achter stand te verkleinen. Na de rust bleef de SVH in de meerderheid, die zij wisten uit te drukken in een drietal doelpunten. Braam scoorde nog eenmaal tegen. A.s. Vrijdag trekt het eerste naar Leiden om de strijd aan te binden tegen Poelmeer. Het vierde zevental verspeelde Zondag j.l. haar laatste kans op het kampioenschap door met 31 van Haarlem 3 te verliezen. Clubavond. De op Zaterdag j.l. gehouden clubavond is een groot succes geworden. Dank zij de goede organisatie, en de vertoning van de bekende HPC-films, waaronder de eerste vertoning van de wedstrijden in Doetinchem. Ook het uitdelen van de Kampioens-diploma's en de prijzen van de onderlinge wedstrijden had vele HPC'ers naar het clublokaal gebracht. Er heerste dan ook een gezellige stemming, en een ieder be treurde het, dat om 12 uur de 'voorzitter de avond moest sluiten. TRAINING H.P.C. IN NIEUWE BANEN. Het nieuwe bestuur der Heemst. Zwem- en Poloclub heeft besloten de training harer zwem mers, zwemsters en polospeler- en -sters in nieuwe, betere banen te leiden. Zij heeft hiertoe voor haar oefenavond op Dinsdagavond in het Sportfondsenbad te Haar lem een training kunnen ontwerpen, waaraan ieder lid verplicht is deel te nemen. Dit plan luidt als volgt-: Van 77.10: Physical Culture onder leiding van den heer Maks. Van 7.10730: Baanzwemmen voor wed strijd-zwemmers en -sters onder leiding der Zwemcommissie. Baanzwemmen der polospelers en -sters on der leiding van de polocommissie, met mede werking van den heer Braam. Van 7.307.45: Technische Baloefeningen der polospelers en -sters. Zwemtraining voor de adspiranten, zoowel meisjes en jongens. Van 7.458.30: Polopartijen onder deskun dige leiding voor dames en heren. In het ondiepe bassin oefeningen in het star ten en keren. Het bestuur verwacht medewerking van alle leden, zonder uitzondering, om zich op deze wijze te bekwamen in de zwem- en poiosport. Het bestuur nodigt tevensx alle jongelui, die iets voor de zwemsport en/of poiosport voelen, uit, eens zonder enige verplichting deze oefe ningen mede té komen maken, terwijl ook be zoek van ouders ten zeerste op prijs gesteld zal worden. Gaarne zijn de bestuurleden bereid op de oefenavond alle gewenste inlichtingen te ver strekken, terwijl het ten overvloede nog mede deelt, dat alle deelnemers steeds onder genees kundige controle staan. R.C.H Met de Paasdagen wordt er in het Sportpark druk gevoetbald. Beide dagen speelt het eerste thuis en tweede Paasdag bovendien nog het tweede. Vooral de plaatselijke ontmoeting tegen H.F.C. zal meer dan gewone be langstelling trekken, ook al, doordat de „Good Old", door de opname van Pien ter, Lagendaal en Kam- meyer, een attractie van de eerste rang vormt. Hier zal de Racing een bijna zekere nederlaag tegemoet gaan, daar momen teel H.F.C. het sterkste team in haar afdeling is. Het elftal van de Sportpark-bewoners heeft echter weer de beschikking gekregen over Van der Horst, terwijl beide dagen de andere ge- mobiliseerden ook van de partij zullen zijn. Het eerste elftal is dus als volgt samengesteld v. d. Vliet, Kors, Brandse, de Vos, van Dansik, Koppen, Bax, v. d. Horst, Mulder, Hoogendoorn, Luiten. De tweede dag wordt tegen Beverwijk ge speeld. Dan zal Biesbrouck de plaats van Hoo- gendoorn innemen en van Esch die van de Vos. Om 12 uur speelt het tweede elftal tegen Ripperda met het volgende elftal: Hillebrand, van Eek, Otter, Traksel, Siegerist, Stevenhagen, N. N., Roodselaar, Berk, Vreenegoor, Luiten. BRIDGEN. Dames-drive in „Lucky Seven". Maandag werd in het bridge-home „Lucky Seven" een dames-drive gehouden, waaraan door zestien paren werd deelgenomen. Gespeeld- werd volgens het Nijmegen-systeem. De uitslag luidt: Noord-Zuid-lijn: 1. Dames KoopsOuwer- kerk 29 matchpunten; 2. Dames DaamSnuif 31 matchpunten; 3. Dames GottschalkPateer 31'/2 matchpunten. Oost-Westlijn1. Dames MeyerVeniet 27 matchpunten; 2. Mevr. GuldemondHr. Bakker (de enige mannelijke deelnemer) 28 matchpun ten; 3. Dames VisserSchults 32 matchpunten. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) VROUWEN VREDESGANG 1940. De vrouwen-vredesgang, die dit jaar 18 Mei weder te Amsterdam zal gehouden worden, heeft wel onder zeer donkere en dreigende omstan digheden plaats, maar juist deze omstandig heden maken dit vredesgetuigenis meer nood zakelijk dan ooit te voren. Gij zult zeggen: alweer een beroep op ons, vrouwen; er wordt al van zovele zijden een be roep op ons gedaan, breien voor onze soldaten, vrouwelijke vrijwilligerskorpsen, luchtbescher ming, enz., enz. Maar bedenk dan, dat de taak der vrouwen in de eerste plaats is het leven te beschermen van degenen, die hun toevertrouwd zijn en dat in den ruimsten zin des woords. Zij, die geroepen is het leven te geven, heeft ook tot taak alle krachten in te spannen om te geraken ot een samenleving, waar vrede en ge rechtigheid wonen kunnen, waar hare kinderen, als ook de kinderen van andere moeders, een plaats hebben, waar zij hun krachten kunnen ontplooien naar hun aard en aanleg, zonder voortdurend in angst te moeten leven, dat hun werk en hun leven ieder ogenblik vernietigd kunnen worden. Bedenkt de gevolgen van de oorlog, ook op zedelijk gebied! Schaart U voor de Uwen en getuigt van uwe nadrukkelijke vredeswil, opdat uw getuigenis tot ver over onze grenzen gehoord wordt! Laat de boodschap, die op 18 Mei 1940 ge richt wordt aan de verschillende regeringen uit naam der deelneemsters, aan deze vredesgang aan kracht winnen door uwe deelname. Hoe groter het aantal, des te krachtiger wordt dit getuigenis uigedragen. Op dan, vrouwen van Heemstede, het offer, dat van U gevraagd wordt, is niet groot. De reis naar Amsterdam vraagt niet veel van uw tijd en uwe krachten, bedenkt, dat telken jare vrouwen optrekken uit alle delen des land, die daarvoor vaak twee dagen uit hare gezinnen weg moeten, maar toch vol vertrouwen en ge loof in hare roeping mee getuigen voor een samenleving, waar de geschillen niet door oor log, maar door overleg geregeld worden. Tevens doet onderstaand Comité een beroep op haar, die helpen willen met de voorbereiding hier in Heemstede, er zijn nog vele helpsters nodig, dus geeft U spoedig op. Laat iedere vrouw naar kracht en aanleg medewerken aan het welslagen van deze vredes gang, die in ons land gelukkig nog in gunstige omstandigheden gehouden kan worden. Het plaatselijk Comité voor de Vrouwen- Vredesgang te Heemstede: Mevr. J. M. Knotvan Slingenberg, J. M. Molenaerplein 12, Presidente Mevr. M. F. Koende Vries, Zandvoorter Allee 70, Secre taresse Mej. E. M. Maars, Landzichtlaan 82, Penningmeesteresse, Postrekening 261579 Mevr. J. H. Bakhuizen van den Brink, Heemst. Dreef 245 Mevr. M. H. BargerGregory, Achterweg 11 Mevr. BeekCombé, Bron- steeweg 84 Mevr. J. H. BlokkerKok, Bron- steeweg 26 Mevr. de Boervan Itersum, Cloosterlaan 16 Mej. C. J. Cogenbach, Schouwbroekerstraat 13 Mevr. C. H. Colen branderTigeand, Raadhuisplein Mevr. P. M. de la HayzeLosecaat Vermeer, v. Merlen- laan 19 Mevr. A. H. van Heelde Vogel, v. Merlenlaan 4 Mevr. E. E. Jonkheid Peereboom, Heemst. Dreef 10 Mevr. P. J. M. LedeboerStevens, Achterweg 9 Mevr. M. van LuinRiemersma, Bronsteeweg 76 Mevr. j. Kromhoutvan Dijk, Heerenweg 75 Mevr. Muller van Brakel, Johan de Witlaan 2 Mevr. H. P. RijkesAndriessen, Heemst. Dreef 268 Mevr. R. de Voogtde Vogel, Crayenester- singel 57 Mevr. T. SpanjaardVeldkamp, Mesdaglaan 28 Mevr. B. F. van Walsem Kaplan, Bronsteeweg 32, en de heren: R. Ree, J. v. d. Bergstraat 75 S. Rijkes, Heemst. Dreef 268 A. J. J. Verspoor, Voor weg 7 Biem Visser, Asterkade 17. HET RAADSEL VAN DE EURIPOS. Tot de merkwaardigste rivieren in de wereld behoort ongetwijfeld de kleine, onbekende Euri- pos in Griekenland .Vele geleerden hebben reeds het grijze hoofd geschud als zij hoorden over de wonderlijke kuren van de Euripos. Het rivier tje is dan ook inderdaad een natuur-phenomeen. Zes uur lang stroomt het den eenen kant op, om de volgende zes uur weer de andere kant op te stromen. Welke oorzaken aan dit zonder linge gedrag ten grondslag liggen, heeft men nooit kunnen vaststellen. l! Irouw De blijmoedige] huisvrouw kweekt een opgewekte stemming. De meeste huismoeders beijveren zich de Paasdagen tot feestdagen te maken, die afwij ken van het alledaagse leven. Oude tradities worden gevolgd en steeds weer door alle huis genoten op prijs gesteld. De wens komt bij alle huisvrouwen op, deze dagen zo aangenaam mo gelijk te doen verlopen, waartoe ongetwijfeld iiet feit medewerkt, dat Pasen een voorjaars feest is. De jubelende vogels uiten hun vreugde over de herleving der natuur en zingen in kooi en hebben geen andere wensen dan gelukkig te zijn. Wensen! Zijn' er wel mensen, die geen wensen hebben, al zijn deze nog zo bescheiden? Bereik bare en onbereikbare wensen, ze bestaan beide, doch aangezien deze laatste weinig kans van slagen hebben, zullen ze slechts tot teleurstel lingen leiden. Wensen, die echter bereikbaar zijn, heeft men menigmaal in de hand om ze tot vervulling te brengen dat is levenskunst. „Gelukkig willen zijn" is een wens, die alles beheerst, doch ieder mens verstaat hieronder weer iets anders. Mensen, die in het dagelijkse leven voortdurend rekening hebben te houden met anderen, zullen zich reeds gelukkig voelen indien zij zichzelf eens kunnen zijn. Brengt hun beroep mede, dat zij onafgebro ken met andere mensen moeten spreken, dan is het voor dezulken een genot uitstapjes te maken dat doch vooral op feestdagen zo onmis baar is. De stemming, welke in een gezin heerst, is beslissend voor het slagen of mislukken van feestdagen en daarom moet de huisvrouw een opgewekte toon weten te brengen in het gezin. Kalm te blijven ondanks allerlei drukte, is even gewenst als het voorkomen van bitse of onge duldige antwoorden, waardoor dikwijls kleine wolken samenpakken, die zich in een onweer ontlasten en de mooiste feestdag bederven. Het komt er slechts op aan, dat de huisvrouw blijmoedig het vele goede, dat haar deel is, weet de waarderen en dit als glinsterende ster ren ziet aan een lichtende hemel. Wanneer de vrouw en moeder zich in dienst stelt van haar kleine gemeenschap, dan zal het haar niet moei lijk valen om zo nodig offers te brengen. Zij zal hierdoor haar wensdroom: een gelukkig Paas feest te vieren met haar gezinsleden, in vervul ling zien gaan. „Wegwijzers tot het geluk?" Ach, ze zijn overal, waar ons oog zoekt, doch we moeten ze weten te onderscheiden en, hiertoe stelt Pasen ons weer in de gelegenheid. BLANC—MANGER. 3 d.L. room, 7 d.L. melk, 150 gram suiker, vanillesuiker of essence, 10 blaadjes witte gela tine, kleine paaseitjes en een kuikentje. Melk met suiker koken, vanillesuiker toevoe gen, pan van het vuur nemen en de in koud water geweekte gelatine uitknijpen en in de hete vloeistof oplossen. Af en toe roeren om te voor komen, dat de gelatine zakt. Wordt de pudding drillerig, dan de, met een tikje zout stijf ge klopte room toevoegen, vooral luchtig door de massa scheppen, die in een platte, ronde, met koud water omspoelde vorm wordt overgebracht om koud of stijf te worden. Na het storten, bovenkant versieren mét chocolade-eitjes, kui kentjes en dergelijke Paasversieringen. EIERNESTJES. (Voor 4 personen.) 500 gram koude aardappelen, 1 ei per per soon, melk en boter, 60 gram geraspte kaas. Aardappelen raspen of malen en vermengen met pl.m. 1% kopje melk en een eetlepel ge smolten boter, daarna met garde flink luchtig kloppen. De purée mag niet te stijf, doch ook niet te dun zijn. Precies de hoeveelheid melk aangeven is moeilijk, in verband met de soort aardappelen. Purée overbrengen op plat, vuurvast scho teltje, daarnaast met een vork de oppervlakte gelijk maken en vier „nestjes" maken, die men met een weinig geraspte kaas bestrooit; verder komt in ieder een klontje boter en strooit men de rest van de kaas over de aardappelpuree. Schotel in oven plaatsen, totdat de bovenkant lichtbruin is, daarna in elk nestje voorzichtig een ei breken, zo, dat het dooier niet breekt en het schoteltje nogmaals in de oven plaatsen, tot dat de eieren geschikt zijn om op te dienen. Warm serveren. SUCCÈSPATROON K. 8501. Prijs 40 cent voor japon. Elegante japon, die zoowel van velour- chiffon als moiré of tafzijde gemaakt kan worden en zonder het man'."'' en bedoeld is voor feestelijke gelegenheden, alsmé'de diners, schouwburg en concerten. Voor avonduitgangen wordt bij dit ensemble een elegant klein hoedje gedragen. Flatteus is de kanten jabot, die een harmonisch geheel vormt met het zeer smalle kraagje. Ben. stof voor japon van 90 c.M. 41/4 M. Patronen in de maten 4448. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.40 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. Wie goed slaapt, heeft gezonde zenuwen Door Dr. DETMAR. Voor de vele mensen die aan slapeloosheid lij den, is het een geluk, 4fit hun zen. slapeloos heid in werkelijkheid sléchts een slechte, opper vlakkige, telkens onderbroken slaap is. Ware dit niet zo, dan zouden zij al lang zijn bezweken. Maar toch de mensen, die aan slapeloosheid of liever gezegd aan gebrekkige slaap lijden, kunnen ons tot waarschuwend voorbeeld strek ken. Want zij zijn in de regel niet anders dan slachtoffers van de slechte slaap- en andere ge woonten van onze tijd. Wij hebben de nacht tot dag gemaakt, in plaats van. hem te gebruiken om in de slaap nieuwe krachten op te doen. In de slaap wordt de mens ontspannen. Zijn bewust, dikwijls krampachtig willen maakt plaats voor een zalige willoosheid. Dromen treden in de plaats van de harde werkelijkheid. Een geluk voor de mens, wanneer zijn dromen mooi zijn. De tijd verzinkt in de eeuwigheid. In de slaap wordt de mens weer kind en keert daarmede dichter terug tot de natuur. In de slaap worden schadelijke stof fen uitgescheiden. In de slaap worden verbruikte krachten weer aangevuld. De mens laadt zich als een accumulator met een voorraad krachten. Na een diepe, gezonde slaap ontwaakt hij des morgens als herboren. De bron van krachten, die de slaap ons biedt, is voor ons onontbeerlijk. Daarom is het een allereerste hygiënische eis, goed te slapen en voldoende. Met goed slapen bedoelen wij: op de juiste tijd, d.w.z. zo, dat de voornaamste slaaptijd voor middernacht valt. Ieder uur slaap voor middernacht is minstens dubbel zoveel waard als een uur na midder nacht. Proeven door medici op zichzelf onder nomen, hebben aangetoond, dat de beste slaap tijd tussen 7 en 12 uur 's avonds ligt, zodat dus de gehele slaap voor middernacht valt. Dit gaat in het algemeen op, maar tevens is bewezen, dat de slaaptijd voor ieder individu anders is, zodat iedereen zelf moet uitvinden, welke tijd voor hem het geschiktst is om te slapen. Nu is het met de tegenwoordige verhoudingen vrijwel on mogelijk, de gehele slaaptijd vóór middernacht te doen vallen en dit is ook niet nodig. Mijn ervaring als arts heeft mij geleerd, dat het vol doende is, als de mensen tussen 8 en 10 uur des avonds naar bed gaan en tussen 3 en 6 uur opstaan. De slaap vóór middernacht kunnen wij echter onder geen beding missen. Het is overi gens een oude ervaring, dat de mensen gezond olijven, als zij vroeg naar bed gaan en vroeg opstaan. Voor nerveuze mensen is geregeld sla pen op deze wijze beslist noodzakelijk. Of men nu genoeg heeft aan de hierboven aangegeven slaaptijd van vier a vijf uur, of bovendien nog een paar uur na middernacht nodig heeft, moet men zelf uitmaken. Ongelijke behoefte aan slaap. De ene mens heeft meer slaap nodig dan de ander. Het is niet doenlijk hiervoor een schema te geven. Er zijn mensen voor wie zes uur slaap voldoende is en anderen, die tien of meer uur nodig hebben. De duur van de slaap is ook af hankelijk van de arbeid, die men des daags heeft gepresteerd, van de temperatuur en van de tijd van het jaar. Over het algemeen kan men zeg gen, dat de moderne mens te weinig slaap krijgt. Hij wil teveel uit zijn dag halen, hij wil genieten op de wijze, zoals hij dat verstaat. En dat kan alleen, wanneer hij wakker is. Daarom rekt hij de tijd van wakker zijn dikwijls door allerlei prikkelende middelen. Tegen deze ver keerde gewoonte moet ten sterkste gewaar schuwd worden. Ook nachtarbeid is nadelig. Waar het om beroepsredenen onvermijdelijk is, moet deze soort arbeid toch tot het minimum worden beperkt en in zulke gevallen moet men er dan voor zorgen, dat men voor het overige een zo natuurlijk mogelijk leven leidt. Slaap voor nerveuze mensen. Nerveuze en overspannen mensen moeten in ieder geval op de bovengenoemde uren slapen. Maar daarvoor is het nodig zich aan deze wijze van slapen te gewennen. Dit geldt vooral voor degenen, die gewend zijn slaapmiddelen te ge bruiken. Voor hen allen geldt het gebod: voor middernacht naar bed! Nu zal deze eis zonder twijfel op veel verzet stuiten, want juist deze mensen beweren, dat zij zo vroeg niet kunnen slapen, dat zij, als zij zo vroeg naar bed gingen, toch maar wakker zouden liggen en heel Iaat inslapen. Dit vooroordeel moet overwonnen worden. Wij zullen zo iemand duidelijk moeten maken, dat hij juist doordat hij steeds later naar bed gaat, ziek is geworden. Hij zal nu stap voor stap terug moeten gaan. Gaat hij ineens vroeg naar bed, dan wordt het een mislukking. Hij kan volstaan met eerst bijvoorbeeld niet later dan 11 uur naar bed te gaan. Is hij hieraan goed gewend, dan gaat hij het uur van naar bed gaan langzaam aan vervroegen, tot hij op 9 uur is aangeland. Hebben wij hem zoover gekregen, dan verlangen wij van hem, dat hij, wanneer hij na middernacht niet meer kan slapen, opstaat, zich met het een of ander bezig gaat houden ot een flinke wandeling maakt. Voor deze behande lingswijze van slapeloosheid ie het vooreer mot zijn lengende dagen de beste tijd. Wordt de patiënt nu overdag moe, dan moet hij wat gaan liggen en zoo mogelijk ook slapen. Als regel echter niet langer dan 20 tot 30 minuten. Middelen om in te slapen. Over de eerste moeilijke weken moet de pa tiënt worden heengeholpen. Hiervoor kunnen kalmerende middelen als valeriaan en koud- of warmwaterbehandeling dienst doen. Valeriaan wordt gebruikt als thee, of nog beter als koud, waterig aftreksel van den tot poeder gewreven wortel. Een theelepeltje vol wordt hiervan 's morgens in een kopje koud water aangeroerd, 's Avonds zeeft men het aftreksel en drinkt het voor het naar bed gaan. Wanneer de patiënt de slaap dan nog niet dadelijk kan vatten, moet hij niet onrustig worden en gaan liggen woelen. Hij blijft rustig liggen met gesloten ogen en laat zijn gedachten de vrije loop. Is hij na een uur nog niet in slaap, dan moet hij opstaan, zijn gehele lichaam met koud water afwassen en weer gaan liggen. Deze afwassing kan een maal of drie herhaald worden. Dikwijls is het al vol doende, als men voor het naar bed gaan de voe ten 10—20 seconden in koud water steekt; het water moet tot over de kuit reiken. Wie heel gevoelig is, doet verstandiger een eenvoudige kuitwikkel of kuit- en voetwikkel aan te leggen, die men de hele nacht kan laten zitten of, als men er last van krijgt, kan afdoen. Ook een warm bad van 30 tot 37 graden Celsius kan uit stekende diensten bewijzen. Zeer doeltreffend is ook een koudwaterverband om het middel, dat eveneens de gehele nacht kan blijven zitten als men er geen last van heeft. Dat de slaapkamer goed gelucht moet zijn en ook 's nachts op zijn minst één raam wat moet openstaan, spreekt vanzelf. Van zeer veel belang is de gemoeds toestand van den patiënt. Hij moet leren geheel ontspannen in bed te liggen en vooral zijn ge dachten volkomen de vrije teugel te laten. Geïllustreerd door JAN WIEGMAN 7. Hij liep in de richting van het geluid, en ja, op een rots zat een elfje, niet groter dan je duim. Het huilde wanhopig. „Wat is er ge beurd," vroeg Aladdin, nadat hij van zijn ver bazing een weinig was bekomen. Eigenlijk ge loofde hij niet aan elfjes, en had gedacht dat de verhaaltjes, die zijn moeder hem vroeger, in gelukkiger tijden vertelde, sprookjes waren. Maar hier zat er wel degelijk een, een leuk, aar dig wezentje, dat met behuilde oogjes, treurig naar hem opkeek. 8. „Och, ik ben dom geweest," zei het elfje. „Moeder had me nog zo verboden om in de hete zon te gaan vliegen, maar ik wilde eens kijken hoe ue werelü er overdag uitziet. Bij het vliegen schroeide ik mijn vleugeltjes, en ik ben te ver van huis om terug te lopen. Ik zit hier al een hele dag en' sterf bijna van dorst. Wil jij me naar huis brengen, mensenkind, ik zal je de weg wijzen, en je zult er geen spijt van hebben." „Natuurlijk," antwoordde Aladdin, de kleine elf op zijn schouder zettende, „zeg maar hoe 'k moet lopen, en het komt in orde." Zo gezegd, zo gedaan en na een moeilijke tocht van een paar uur kwamen ze bij de woonplaats van de kleine elf. 9. Aan de ingang van de woning, die in de rotsen was, stond de moeder van Aya, zo heette ue Kleine, dodelijk ongerust het tweetal op te wachten. Nadat ze de vermoeide vluchteling in haar armen gesust had en met haar toverstaf haar vleugeltjes weer geheeld, raakte ze ook even Aladdin aan, waarop deze net zo klein werd als Aya en haar moeder; hij was heus niet groter dan een duim. „Klein mensenkind," sprak ze, „omdat je mijn ongehoorzaam dochtertje terug gebracht hebt, mag je in onze onderaardse woning ko men, en Aya zal je bij haar peetoom brengen. Zij is zijn lievelingsnichtje, en hij zal heel vrien delijk voor je zijn, dat kun je denken."

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 3