lit MIDDENSTANDS- CREDIET ALADDIN TOVERFLUIT HEENK HEEREN COSTUMES Uo-oJi cLe TWEEDE BLAD INGEZONDEN SPORT. VOOR DE JEUGD EN DE 1 Thans wordt de strijd tegen de motten aangeboden. BONT ALLERLEI 4 April 1940 No. 14 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 5 (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) EMMABLOEM-COLLECTE. Zaterdag 6 April wordt in Heemstede weder om de Emmabloem-collecte gehouden. Ook dit jaar zij het mij vergund tot de in woners van Heemstede een woord van opwek king te richten, om flink bij te dragen tot het welslagen van deze collecte. Om niet met een onverschillig gebaar een dubbeltje te offeren, als meer gegeven kan worden, maar zich goed te realiseren welk een ellende het moet zijn maanden achtereen door Tuberculose te zijn ge dwongen in bed te blijven, afgesloten van het leven, en welke enorme lasten de bestrijding ervan met zich meebrengt. Toont allen uw dankbaarheid om deze onge lukkige medemensen te kunnen helpen, zodat de bussen a.s. Zaterdag zwaar beladen samen gebracht worden. Namens de Ver. tot bestr. der Tuberc. J. l.AEYENDECKER. SUIKER ZONDER BON? Wat een uitkomst, zult u zeggen, wat zou dat makkelijk zijn voor u. Ja, en toch bestaat het. Het gebeurt werkelijk, dat klanten suiker zonder bon nemen. Maar deze manier is niet de juiste, b.v. uw bon vergeten te geven of iets dergelijks. Hoe zoudt u het vinden, geachte clientèle, in dien uw man een deel van zijn salaris onderweg ontstolen werd. U zoudt u wanhopig gevoelen en denken: wat zijn de mensen slecht. Zo is het nu ook met uw leverancier; hij is ten einde raad en komt nu door middel van „De Heemsteedsche Courant" tot u allen met het verzoek, of ti mede wilt werken, het ons zo makkelijk mogelijk te maken. Hoe kan ik dat doen?, zult u zich afvragen; hoe kan ik mijn kruidenier daarbij helpen? Als antwoord zou ik daarop kunnen zeggen: vraagt het morgen even aan den bediende van uw leverancier. Het gemakkelijkste is het volgens mij, indien u uw bons direct bij het opgeven van uw be stelling geeft en niet zegt, dat u ze wel bij het bezorgen zult geven, of dat u de bon morgen wel geven zult. Zo iets brengt verwarring. De gedachte die velen erop nahouden, dat de winkeliers de bons na ontvangst verscheuren of verbranden kan, is zeer onjuist. Uw leverancier moet ze ook inleveren en krijgt voor die zelfde bon ook maar een kilo suiker terug. Dus niets meer dan u er voor krijgt. Elke bon die u vergeet te geven, is verlies of anders gezegd diefstal van" uw leverancier. Ik meen u langs deze weg voldoende te heb ben ingelicht en dank u bij voorbaat voor uw diensten, die u uw leverancier zult verlenen. Ten overvloede herhaal ik nog eens: Wilt u uw bons niet vergeten? W. BOS, namens uw leverancier. Engelsche Import Steeds voorhanden h?cr! Hofrsm H.P.C.-NIEUWS. Waterpolo. Het eerste zevental van de H.P.C. heeft, zoals te verwachten was, een nederlaag geleden tegen de H.Z. P.C., dat reeds het kampioenschap van de afdeling behaald had. In een uiterst snelle wedstrijd, waarbij de H.P.C. zich van haar goede zijde liet zien, wist de Haagse door han dig spel zich aan de strenge bewaking te ont trekken, waardoor zij met de rust een 20 voor sprong kon behalen. Ook na de rust hetzelfde spel, de H.Z. P.C. aanvallend, de H.P.C. straf verdedigend, met sommige uitvallen die niet van gevaar ontbloot waren. Met nog een 3-tal doel punten verlieten de kampioenen met een ver diende overwinning het water. Met vier invalsters gingen de dames van H.P.C. te water tegen het sterke Haarlem. Ook in deze wedstrijd een stug verdedigen aan de zijde van H.P.C., met als resultaat, dat Haarlem met de rust een 10 voorsprong kon krijgen. Na de rust voegden zij nog een tweetal doel punten hieraan toe. Het derde zevental, dat tegen de reserves van Haarlem speelde, moest evenals het Dames zevental strijden tegen een overmacht. Ook hier werd het 30. Uit het H.B.C.-Kamp. Zondag is de vol spanning verbeidde wed strijd H.B.C.Spartaan geëindigd in een gelijk spel. Het is een uitslag geweest, die alleszins bevredigend genoemd mag worden. De circa 2000 bezoekers hebben stellig ge noten van het fraaie spel, dat door geen enkele wanklank werd onderbroken. En als Smit wat meer ingespeeld is tussen dit elftal, zullen er op Berkenrode meer mooie wed strijden gespeeld worden. Om kerkelijke rede nen Zondag a.s. geen wedstrijden. DAMMEN. Haarl. R.K. Datnbond St. Bavo BT.E.P. Bovengenoemde wedstrijd werd Donderdag avond gespeeld te Heemstede. Van de 10 partijen werden 2 partijen afge broken en werden 5 partijen beslist in het voor deel van T.E.P.en daar één der afgebroken partijen vrijwel zeker in remise zal eindigen, kan deze wedstrijd voor T.E.P. als gewonnen beschouwd worden. De uitslag was als volgt: St. Bavo B—T.E.P.: J. J. Warmerdam 02 H. Rump. j. C. Drayer 20 P. Hollenberg. J. Weyers 20 B. v. d. Kroft. G. Does XX J. v. d. Kroft. J. Wullems XX D. Rump. A. J. Kol 0—2 J. Spijker.s W. Teeuwen 02 J. Overlaan. S. Diependaal 02 P. Klaveren. P. v. d. Vorst 20 A. v. Loenen. W. Wullems 02 C. Kocli. Voorlopige uitslagr 610. Vermoedelijke uitslag: 911. De wedstrijd St. Bavo AT.E.P., die op hedenavond (Donderdag) gespeeld wordt in het St. Josephgezellengebouw te Heemstede, is be slissend inzake het kampioenschap van de R.K. Haarlemse Dambond. R.C.H Helaas werden de suc cessen der laatste wed strijden j.l. Zondag niet herhaald. Met I0 bleven de D.W.V.'ers in de meer derheid. Toch schijnen de blauw-zwarten langzaam uit hun depressie te komen. Was de wedstrijd tegen H.F.C. al van vrij goed ge halte, ook Zondag werd er zeer behoorlijk gevoetbald. Was de voorhoede iets doortastender geweest, de punten waren zeker naar Haarlem gekomen. A.s. Zondag is de Beverwijkse club „De Ken- nemers" te gast bij de Racing. Weer een zeer zware tegenpartij, gezien de groote 62 over winning op het lang niet zwakke Z.V.V. Daar ook R.C.H. fel gebrand is op de overwinning, immers in dat geval kan de onderste plaats ver laten worden, belooft het in het Heemsteedse Sportpark een spannende strijd te worden. Het volgende geheel volledige elftal, zal de punten trachten te bemachtigen: v. d. Vliet, Kors, Brandse, De Vos, van Dansik, Koppen, Bax, Mulder, v. d. Horst, Biesbrouck, Luiten. Het tweede elftal trekt wederom naar Hille- gom, ditmaal naar het Hillinen-terrein. Werd Zondag j.l. van Hillegom volkomen verdiend verloren, ditmaal hopen wij op een over winning. Het elftal is: Hillebrand, van Eek, Otter, Brink, Siegerist, v. Esch, Roeland, de Witte, Berk, Hoogendoorn, Meyer. Het is gewenst, nu er tal van „soorten" van middenstandscrediet zijn ontstaan, een beknopte opsomming te geven van de thans bestaande mogelijkheden a. het normale handels- en bedrijfscrediet; b. de vaste voorschotten, waaromtrent hier boven het een en ander is vermeld; c. de bijzondere credietverlening ten behoeve van middenstanders, die tengevolge van de in hun branche heersende omstandigheden in liquiditeitsmoeilijkheden zijn geraakt, maar overigens een volwaardig bedrijf hebben; d. Het werktuigencrediet ten behoeve van am bachtspatroons en klein-industriëlen, die cre- diet op langere termijn nodig hebben voor het aanschaffen van machines e.d. en/of ter verbetering van hun technische outillage in het algemeen. De onder a. en b. vermelde credieten worden verstrekt voor rekening en risico van de bank; bij de onder c. en d. vermelde credieten komen de verliezen ten laste van de Staat. Teil behoeve van de kleine middenstand zijn verder nog de Borgstellingsfondsen opgericht, door wier bemiddeling credieten tot een maxi mum van 500.verstrekt kunnen worden aan in moeilijkheden verkeerende kjeine zaken- drijvendèn. Doer deza v er s c h 111 e s tie mogelïj Kncuifcfi is thans een sluitend geheel verkregen, waardoor een zo goed mogelijke credietvoorziening van de middenstand wordt gewaarborgd. Dit be tekent natuurlijk niet, dat aan de crediet- behoefte van iederen middenstander kan worden tegemoet gekomen; elke credietverlening hetzij deze voor risico van de bank, hetzij deze voor risico van de Staat geschiedt is aan bepaalde normen gebonden en niet alle credietaanvragen vallen binnen het kader van deze normen. Hoewel dus niet te bevredigen credietvraag zal blijven bestaan, is, mede of liever vooral door maatregelen van de Regering, een complex van credietmogelijkhede.n geschapen, hetwelk de middenstandscrediet- voorziening in Nederland gunstig doet afsteken bij die in de meeste andere landen. EEN WERELDKAMPIOENE IN HET BREIEN. Een bijna honderdjarige Engelse dame, Miss Elisabeth Hoyland, heeft recht op de titel van wereldkampioene breien. Reeds in 1854 haakte ze als kind voor de soldaten in de Krimoorlog. In het jaar 1899 begon ze opnieuw te breien en wel handschoenen, sjaals en vesten voor de sol daten, die in Transvaal vochten. Vijftien jaar later brak de wereldoorlog uit en Miss Hoyland kreeg de gelegenheid, haar bekwaamheid in het breien te bewijzen, door de Tommies te voor zien van sjaals en pullovers. En nu hebben de bevende, magere handen van de oude dame in September 1939 hun lievelingsbezigheid weer kunnen opnemen; zij zet haar liefdeswerk voort en breit opnieuw voor de strijders aan het front. Miss Hoyland heeft dus in de bijna 100 jaren van haar leven vier oorlogen beleefd en goed doorstaan, gelijk bewezen wordt door haar ge zondheid en volharding. Geïllustreerd door JAN WIEGMAN Li ROUW Zodra de winter voorbij is, denken de meeste huisvrouwen reeds met zorg aan. de tijd, dat de motten hun vernielend werk weer gaan verrich ten. Velen zijn van mening, dat de familie mot na deze koude winter nagenoeg uitgeroeid zal zijn, doch deze illusie moeten wij hun, helaas, ontnemen. De ervaring en de vele proeven, die in deze richting genomen zijn, hebben bewezen, dat van bevriezen van motteneieren en larven geen sprake is. Men kan de eieren van motten weken lang aan een temperatuur van 1020 gr. onder nul blootstellen en desondanks ontwik kelen de larven zich, zodra het weer warm wordt. Een vernietiging van het gebroed is veel eer in het midden van de zomer mogelijk en men kan dan ook niet beter doen, dan alles wat aan motschade onderhevig is, 's zomers gedu rende enkele uren in de felle zon te hangen, waardoor de eieren indrogen en afsterven. Hieruit blijkt, dat de hoop vervlogen is, dat deze schadelijke insecten na de afgelopen strenge winter verdwenen zullen zijn. Integen deel zal men reeds nu danig op zijn hoede moe ten zijn om te voorkomen, dat de larven zich ontwikkelen uit de overwinterde cocons, het geen geschiedt, zodra het buiten warm wordt. Het grootste gevaar bieden de kasten, die in donkere hoeken staan, want warmte en duister nis komt de ontwikkeling van het mottenge- broed ten goede. Wanneer dit tijdstip intreedt, is niet met zekerheid te zeggen; het hangt af van een vroeg of laat voorjaar, doch in ieder geval moet men thans reeds op zijn hoede zijn en luchten, borstelen en de kasten regelmatig schoonmaken en bestuiven met een of ander verdelgingsmiddel. Hoe groot de schade is, hangt veelal af van de voorzorgen, die genomen zijn door de kle dingstukken zorgvuldig op te bergen en zo no dig te laten stomen. Kle n goed kan met een of ander preparaat in dozen bewaard worden, liefst gewikkeld in vers courantenpapier, terwijl de opening van de deksels beplakt wordt. Meer kostbare stukken bergt men in mottenzakken, die wel is waar een uitgave met zich mede brengen, doch jaren meegaan. Dadelijk nadat zij uit de cocons zijn gekropen, paren de vlin ders en dikwijls leggen zij reeds na enkele mi nuten eieren. Aangezien het mottenwijfje ge middeld 100 eieren legt soms zelfs 230 - kan men de omvang van haar nageslacht na gaan. De levensduur der vrouwelijke motten is ongeveer 20, die van de mannetjes 30 dagen. Vliegende motten zijn onschadelijk en hebben hun vernielend werk reeds verricht. Volwassen motten nemen geen voedsel meer tot zich en hun levensduur is slechts kort. De mottenjacht, die soms op de meest fana tieke wijze uitgevoerd wordt dbor man, vrouw en kinderen, heeft geen zin, doch er dient aan dacht geschonken te worden aan kleren, meu bels, gordijnen en tapijten, waar zich het na geslacht van den heer en mevrouw Mot tot lar ven ontwikkelt en het ergste is, dat de larven een gezonde eetlust hebben. Niets stoort de ontwikkeling der jonge motten meer dan onrust en het belangrijkste is, om reeds maatregelen te treffen voordat de larven uit de eieren komen. Onvermoeid kloppen, luch ten, borstelen en bespuiten met vloeibare pre paraten kan er slechts toe bijdragen het schade lijke gebroed te verdelgen. Huisvrouwen, gij weet wat u te doen staat, maakt geen jacht op de onschuldige motjes, doch neemt de voor zorgen, die nodig en gewenst zijn. H f VAZEN - SIERPOTTEN GIETERS, BLOEMSPUITJES „POKON" en „ASEF" Kunstmest Groote sorteeftng! Gr. Houtstraat 99, Haarlem HET GEBRUIK VAN ZOUT. Bij spijzen met een lange kookduur wordt aanmerkelijk minder zout gebruikt dan bij die, welke vlug gaar zijn. Vet en min of meer zoet achtig vlees (lams- en kalfs-), behoeven iets meer zout dan rundvlees. Zout wordt aan lever eerst toegevoegd, wanneer zij gaar is, waardoor hardworden voorkomen wordt. Vlees wordt eerst gezouten vóór het braden of bakken; het is een verkeerde gewoonte om zout enige uren in het vlees te laten trekken, aangezien deze methode veel sappen uit het vlees verloren doet gaan. Gevogelte wordt inwendig gezouten, uitwen dig eerst pl.m. 15 minuten na de braadtijd, dus ongeveer als het gestoofd wordt. Zout dringt in het warme vlees beter in. Peulvruchten wor den gezouten, wanneer zij gaar zijn, terwijl zee vis na het schoonmaken een half uur gezouten weggezet wordt. Aardappelen zijn veel smake lijker, wanneer men er zeer weinig zout aan toevoegt. Over het algemeen wordt teveel zout gebruikt en zal men zich uit een oogpunt van gezondheid moeten gewennen de hoeveelheid langzaam maar zeker te verminderen. Moord foj^ Territiek Door J. P. FLOSSING. Eenmaal, zei de oude politiedokter Boyd en streek door zijn witte baard, heb ik een mis daad kunnen ophelderen en ik geloof, dat zelfs de scherpzinnige comn issaris Johnson het niet voor elkaar gebracht zou hebben. Het was nog voor de wereldoorlog. Niet ver van de City woonde toen een Griekse of Turkse familie, het kunnen ook Armeniërs of Kaukasiërs zijn ge weest. De naam was niet makkelijk te onthou den; Territek of zoiets. Als je het precies zou willen weten, zou je de politieregisters van 1914 moeten naslaan. De Territeks waren met z'n drieën: de vader en twee volwassen zoons. Ze dreven samen een antiquariaat. Ik was in die tijd lid van de moord- commissie en zo werd ik betrokken bij deze zaak, die door commissaris Johnson werd Ge handeld. Ze hadden den vader, Ali heette hij, met een schotwond dood in de winkel gevonden. Zijn zoon Achmed had hem gevonden. De twee de zoon, Hoessan, was eerst niet thuis. Later kregen wij ook hem te zien. In de winkel van de Territeks heerste een stijlloze wanorde; alles lag er door elkaar: kunstvoorwerpen uit het Verre Oosten, oud- Franse meubelen en gobelins, kasten en beelden, vazen en Japans lakwerk, schilderijen, etsen en aquarellen. Ongetwijfeld was hier voor een grote waarde bijeen en dat was ook onze eerste ge dachte, toen wij den dode zagen liggen, als het ware temidden van zijn schatten. Dat hier sprake was van moord, scheen aan geen twijfel onderhevig. De zoon Achmed verklaarde bij het verhoor, dat hij zijn vader zo gevonden had, toen hij de winkel inkwam. Roofmoord, dat was duidelijk, kon het niet zijn. De zoon maakte op ons een onaangename indruk. Commissaris Johnson, destijds een van onze knapste criminalisten, nam hem een scherp veihoor af. Hij kreeg ei weldra uit, dat Achmed gezien had, dat zijn broer Hoessan zijn vader had doodgeschoten. Zodra Hoessan thuis kwam, werd hij gearres- teerd. Commissaris Jolinsön légde hem de moord ten iaste en onmiddellijk viel de jonge man door dè mand. Doch moord of zelfs maar plan tot moord ontkende hij. Hij gaf toe, met een re volver bij zijn vader geweest te zijn. Doch er waren slechts losse patronen in de revolver geweest. Hij had ook maar één schot gelost en het wapen daarbij op zichzelf gericht. Wat hij daarmee bedoelde, vroeg commissaris Johnson hem. De jongeman verklaarde, dat hij daarmee pressie op. zijn vader had willen uitoefenen. Zijn vader had zich verzet tegen zijn verloving met een jong meisje en nu had Hoessan hem zijn toestemming willen afdwingen door hem te dreigen, dat hij zich anders van het leven zou beroven. Johnson keek hem nadenkend aan. „Toen u bij uw' vader wegging, leefde hij dus nog?" „Ja," zei de zoon. „Ik ging de kamer uit, eigenlijk zette hij mij eruit. In de voorkamer schoot ik toen de revolver af. Ik liet mij in een stoel vallen en hield mij of ik dood was. Vader rukte de deur open, zag mij zitten met de revol ver in de hand maar aan iets schijnt hij toch gezien te hebben, dat het maar comedie was. Want hij gooide de deur eenvoudig weer dicht zonder zich om mij te bekommeren. Ik .stond daarom na een poosje op en ging kwaad weg." Zo luidde Hoessan's getuigenis. Intussen onderzocht ik den dode. De kogel zat in de borst, ik kon hem verwijderen. Hij was tegen een rib afgestuit en blijven steken. Ik stond paf; vol spanning zette ik mijn onderzoek voort en toe'n had ik de oplossing. „Johnson!", riep ik en nam den commissaris apart, „luister eens goed: de man heeft een kogel in zijn borst gekregen, nadat hij al dood was!" De commissaris staarde mij aan, maar wij kenden elkaar lang genoeg; hij wist, dat hij op rnij vertrouwen kon. „Werkelijk?" GEKLEEDE DAMESJAPON (Gezette figuren) Succespatroon VKK 2093 Prijs 30 ct. Niets kleedt meer af voor gezette figuren dan een V-vormige hals'en ruime volant- revers, die aan de kraag geknipt zijn. Men kan de japon van een bescheiden motiefje op zijde gedrukt maken, doch ook van effen zijde of wollen georgette. Zwart en donker blauw kleeden het meest af. De mouw is lang en aansluitend gegeven bij de patroon- deelen, doch kan naar verkiezing afgeknipt worden langs de aangegeven lijn onder de elleboog en met de bijgevoegde volant wor den afgewerkt. De volantkraag kan met zijde tegengevoerd of van enkele stof ge nomen worden. In dit laatste geval kan men de buitenomtrek laten cordonneeren of ajouren; de eerste afwerking i? echter ster ker Als vest wordt georg.tte of een vleeschkleurige zijden ondergrond ge kozen. De rok bestaat uit 6 banen. Taille lijn 6 c.M. lager. Zéér smalle ceintuur. Patronen in de maten 485052 en 54. Patronen naai' ma"' dit model 6e cent. GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van ƒ0.30 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. „Beslist! En trouwens, door dat schot zou hij niet doodgegaan zijn. Hij stierf aan hartver lamming, voordat het schot gelost werd." Commissaris Johnson nam de kogel. Hij ging ermee naar Achmed, den broer, die zo n zwart verdenking op Hoessan had gelegd. Hij vonu de revolver, de kogel ontbrak. Achmed bekende. Hij had de scène tussen Hoessan en zijn vader meegemaakt. Hoessan was het huis uitgelopen. Toen Achmed zijn vaders kamer binnenging, lag de oude man daar dood. Hartverlamming van schrik over de vermeende dood van zijn zoon Hoessan. Hij had de deur niet dicht ge daan, omdat hij de comedie doorzien had, maar omdat hij teruggedeinsd was van schrik en in elkaar gezakt. De deur viel toen in het slot. Het was hartverlamming geweest, precies zoals ik had geconstateerd. Bij het lijk van zijn vader had Achmed het duivelse plan opgevat, zijn broer van moord te beschuldigen, hem op deze wijze uit de weg te ruimen en zich dan zelf in het bezit van de eigendommen van zijn vader te stellen. In koelen bloede schoot hij zijn doden vader een kogel, naar hij meende, door het hart. Toen waar schuwde hij de politie en betichtte met handig voorgewende aarzeling zijn broer van moord. Toen wij hem onze bewijzen voorlegden, viel hij door de mand en bekende. Ik herinner mij niet, of het tot een proces gekomen is. Het voor onderzoek was niet eenvoudig. Moord op een dode, niet waar. Ik geloof, dat de oorlog er tussen kwam en dat de beide Territeks werden uitgewezen. VOGELS ONTVLUCHTEN DE NOORDZEE. De vogelvrienden aan de Zwitserse meren hebben geconstateerd, dat het aantal zeevogels in hun gebied sedert begin September aanmer kelijk is toegenomen. Men trekt hieruit de con clusie, dat de dieren zich niet langer in de Noordzee thuis gevoelen, nu zij overal in hun rust gestoord worden door vliegmachines en oorlogsbodems, welke met weinig vredelievende bedoelingen op en boven de golven rondzwalken. Tezamen met de trekvogels zijn zij nu naar rustiger oorden in het Zuiden gereisd. 13. Er was, zoals dikwijls gebeurde, -een heftige ruzie in de tent van zijn meester. De beide zoons, opvliegende jonge mannen, hadden twist over een paard, waarop beiden aanspraak meenden te hebben. En de bulderende stem \>an den hoofdman was maar even voldoende, om de kemphanen ten slotte het zwijgen op te leggen. Suleika, gewend aan deze dagelijkse twisten, lag rustig te slapen met Sultan, die al lang teruggekeerd was, in haar armen. 14. Eindelijk liep de jongste der broers woe dend de tent uit, terwijl de oudste met en gram storig gezicht neerhurkte en zijn waterpijp op stak, waarna de rust weerkeerde. Toen hurkte ook Aiaddin in een hoekje neer en begon een wijsje op zijn nieuwe fluit te spelen. Niemand verbood het hem, ieder scheen de muziek een aangename afleiding te vinden en allen verzon ken in een dromerige stemming. Ze glimlachten zelfs zo nu en dan tegen elkaar, iets, wat zelden voorkwam. Ook de andere zoon van den hoofd man kwam weer terug in de tent en zijn broer reikte hem eén mondstuk van de waterpijp toe. 15. „Steek eens op, ouwe jongen," zei hij, „dat zal je wat kalmeren." Lange tijd hoorde men niets dan Aladdins fluit; de vrouwen lagen rustig te luisteren, de mannen rookten en puften de rookwolkjes in kringels door de tent. Toen stond de hoofdman op. „Het is de tijd voor hef avondgebed," sprak hij. En allen knielden neer met het gezicht naar het Oosten en dankten Allah en zijn profeet. Na het gebed begonnen de broers weer over het paard. „Het is natuurlijk van jou," begon de jongste, „ik wou je straks alleen maar eens kwaad maken." „Onzin," meende de oudste, recht is recht, het is van jou, je hebt het eerlijk met een strik in de woestijn gevangen en ge temd."

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 4