f HEENK V 1 Vma de ALADDIN TOVERFLUIT NIC. GROENLAND PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND VOOR DE JEUGD Wenken voor het bewaren van levensmiddelen. Verpotten van kamerplanten. ISOLEERKANNEN 1 EN DE RECEPTEN Vj>: iFifi. 2 DE EERbJ tu HEEMSTEEÜSCHE COURANT Gedipl. horlogemaker Binnenweg 10 - Telef. 28429 ZONDAG 9 JUNI. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Bediening van het H. Avondmaal. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. W. Maris. Extra-collecte: Evangelisatie in eigen ge meente. N.m. 5 uur: Ds. Briët. Bediening van het H. Avondmaal. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. Openbare belijdenis des geloofs. N.m. 5 uur: Ds. v. d. Born. (Cath. Zondag 16). 3e collecte voor emeriti pred., hun weduwen en wezen. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. v. d. Born. Openbare belijdenis des geloofs. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. (Cath. Zondag 15). 3e collecte voor emeriti pred., hun weduwen en wezen. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. G. J. Sirks, Rem. pred. te Amsterdam. (Mét medewerking van het Dameskoor). Schaalcollecte ter versterking van de kas der afdeling. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9, Haarlem. V.m. 10.30 uur: Ds. A. R. de Jong. N.m. 7.30 uur: Jeugddienst. Eglise Réformé Wallonne (Begijnhof.) Dimanche 9 Juin. a 10 h. 30; Service et Sermon présidé par. Mr. Ie pasteur E. Michelin-Moreau, de la Haye. 3e collecte pour la restauration. SOEFIBEWEGING. (Centrum Bloemendaal) V.m. 11 uur: Universele Eredienst, bovenzaal, Vreeburg, Kerkplein 16. Spreker: Mr. F. A. van Seters. NUTSSPAARBANK. Verslag over 1939. Aan het verslag over 1939 van de Nuts- Spaarbank ontlenen wij het volgende: Ons land, gelegen tussen oorlogvoerende naties, ondervindt de in vele opzichten zo na delige gevolgen van de in September noodzake lijk geworden algemene mobilisatie van zijn weermacht. De stagnatie in de internationale handel grijpt diep in, in het economisch bestel en onzekerheid over de afloop der dingen leidt tot verontrusting ,die zich in het dagelijks leven óp allerlei wijzen doet gevoelen. En zeker niet het minst oefenen deze omstandigheden invloed uit op het „sparen". In tweeërlei opzicht: er kan minder worden overgelegd en er moet meer van het gespaarde worden teruggenomen. Wat de inlagen betreft zien wij, dat reeds in de eerste 8 maanden onder de invloed van de kans op oorlog het maandgemiddelde daalde tot ƒ490.000.— (v.j. ƒ581.000.—), om dan in de volgende 4 (oorlogs)maanden te verminde ren tot ƒ353.000.— (v.j. ƒ486.000.—). In de zelfde perioden steeg het maandgemiddelde der terugbetalingen tot 574.000.(v.j. ƒ510.000.-) en ƒ544.000.— (v.j. 507.000.—). Het gevolg was, dat in het afgelopen jaar per saldo een bedrag van 1.434.700.27 van het ge spaarde werd teruggenomen, terwijl in het vo rige jaar het saldo-tegoed nog met ƒ505.615.51 toenam. Het aantal inleggers bedroeg op 31 December 37068 (v.j. 36609) en hun gezamenlijk tegoed, na toevoeging van de rente over 1939 ad ƒ258.179.07, beliep ƒ10.892.985.14 (vorig jaar 12.069.506.64). Zeker is het te betreuren, dat vele inleggers, door de omstandigheden genoodzaakt, hun te goed bij de Spaarbank hebben moeten aanspre ken, zij mogen er echter aan ontlenen een ge rechtvaardigd gevoel van voldoening over in het verleden betoonde spaarzin, die hun thans te stade komt. Voor de Spaarbank is het een bevestiging van haar onafgebroken gevoerde propaganda voor het sparen, die zij bij haar oprichting, nu bijna 125 jaar geleden reeds uitdrukte in de zin spreuk: „Die wat spaart in der tijd, vindt wat in de nood". De financiële uitkomst van het bedrijf wijst na aftrek van alle bedrijfsonkosten een saldo aan van 104.219.27 (v.j. ƒ80.979.77). Na de nodige afschrijvingen op onroerend goed en kantoorinrichting en bijschrijving op de pensioenrekening, kan een bedrag van 83.493.85 worden toegevoegd aan de reserve, welke dan 1.069.501.85 bedraagt. OPHALEN VAN HUISVUIL. Als vroeger met paard en wagen. Ook bij de reinigingsdienst te Heemstede wordt het paard in zijn glorie hersteld. Wegens het benzinetekort zal het ophalen van huisvuil in het vervolg met paard en wagen plaats hebben. Getracht zal worden dezelfde wijken als vroe ger af te werken, zodat overal in de gemeente tweemaal per week huisvuil wordt opgehaald. Was men evenwel vroeger in staat, het ophalen van het vuil met de motorwagens tot de morgen uren te beperken, thans zal het wel nodig zijn, dat de gehele dag wordt doorgewerkt, terwijl de wijken waarschijnlijk iets zullen moeten wor den gewijzigd. SPIRITUSDRINKERS. Zaterdagavond trof de rijksveldwachter in de Haarlemmermeer een drietal spiritusdrinkers in ergerlijke staat van dronkenschap aan." Een auto van „de Steenwerf" werd gerequireerd, waarop het gezelschap werd overgebracht naar het politiebureau te Heemstede, waar zij werden „afgeladen" om hun roes uit te slapen. Vier flessen spiritus werden nog op hen be vonden. Aaneengeschouderd Mei 1940 In het harte van de bloeimaand bloedde Neer- lands fiere jeugd; Kil omfloerste 't bang der dagen Hollands hart en -lentevreugd. Over wijdverspreide graven, slechts gekend door helm met kruis Dwarr'len bloesemblaadjes verder, als een groet van 't rouwend thuis! Plots geknakte fiere loten, saamvergaderd in het graf, Rust gij, deels aaneengeschouderd! Niet ver geefs vielt gij nu af! Want de vruchten van uw leven rusten in Gods trouwe hand, Rijpen onder Godes zegen voor ons aller Vaderland! Eed'Ie zonen van ons volk, o, hoe moeten wij- u danken? Onze bloemen zeggen niets, woorden blijven ijd'le klanken! Gij, die streedt aaneengeschouderd voor ons kostbaarst aardse pand, Onze dank? Aaneengeschouderd LEVEN voor het Vaderland. Heemstede, Mei 1940. JAN JUNIOR. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. Heemstede. 29208 Boer, R. G. de; Ritsema Boskade 2. 29270 Kuikenga, R.; Meer en Boschlaan 40. 29197 Mahler, J. H., Kleermaker; Heemsteed- sche Dreef 76. ZONNESTRAAL-COLLECTE. De jaarlijkse Zonnestraal-collecte zal in Heemstede worden gehouden op Zaterdag 22 Juni a.s. Daar het Gemeentelijk Gezondheidshuis aan de Lieven de Keylaan in verband met de tijds omstandigheden voor andere doeleinden in ge bruik is, zal de commissie op de collectedag haar bureau houden in de Militaire Cantine van de Volksbond tegen Drankmisbruik, aan de Heemsteedsche Dreef, welké localiteit welwil lend te harer beschikking is gesteld. HEEMSTEDE KRIJGT ZIJN VREDIG UITERLIJK TERUG. Zo langzamerhand krijgt Heemstede weer zijn vredig uiterlijk terug en verdwijnen de sporen van de oorlog, die wel niet binnen de grenzen onzer gemeente heeft gewoed, maar toch een aantal slachtoffers onder de bevolking heeft ge maakt en overal zijn merktekenen heeft aange bracht als gevolg van de getroffen voorberei dingsmaatregelen, die men thans niet meer nodig acht. Zo verdwijnen reeds hier en daar de papierstroken van de ruiten en kan men vele étalages weer ongehinderd bekijken. De half af gezaagde bomen in het noordelijk deel van de Heemsteedsche Dreef, die evenals de hoge hees ters in het schootsveld stonden, zijn thans ver wijderd en de gaten in het trottoir zijn reeds gedicht. De deuren van de schuilloopgraven staan nog steeds open, maar deze loopgraven zijn niet meer storend in de plantsoenen, nu zij met een heldergroen grastapijt zijn bedekt. Alleen het raadhuis en het politiebureau zijn nog opvallend in oorlogskleed gestoken; de houten stellingen- met zandzakken voor de ramen wijzen erop, dat wij nog niet geheel in vredestijd leven! VOOR DE SLACHTOFFERS TE ROTTERDAM. Toen ook in Heemstede het bericht was door-, geKo'men; ciat er in Rotterdam veel gebrek was aan levensmiddelen, besloot een klein comité, wonende aan de Heemsteedsche Dreef, een be roep te doen op de bewoners van de omgeving, om enige verduurzaamde levensmiddelen uit hun particulier bezit af te zonderen, ten einde enigs zins in de behoefte van de getroffenen te voor zien. Een 25-tal dames trok er op uit en huis aan huis mochten zij spontane medewerking ondervinden, zodat zij in to'taal 5000 K.G. bijeen brachten voor dit mooie doel. De „buit" is in 2 vrachtauto's naar Rotterdam overgebracht. Zeker mede namens de Rotterdamse burge meester verzocht het Comité, bestaande uit de heren dr. W. L. Wolff, O. Helberg en J. ten Berge, de dank over te brengen aan alle milde gevers voor de zo mild en gaarne gegeven goederen. DE CONCERTEN IN GROENENDAAL. De concerten, die door de drie plaatselijke muziekkorpsen des zomers in Groenendaal wor den gegeven, zullen ook dit jaar plaats hebben. Een regeling, waarbij dé datums worden vast gesteld, is reeds in voorbereiding. Ondertrouwd: G. Verbruggen en J. M. B. Buijs; H. Rinses en F. A. Westerveld. Getrouwd: H. J. A. Witteveen met F. H. de Graaff; G. Lamboo met D. J. Spek. Bevallen: J. DiependaalTimmerman z.; G. van ElLangereis z.; P. A. Fransen Kruyer d. Overleden: C. Wezel 66 jr., ongeh.; M. P. A. Peters 72 jr., ongeh. 1 1 1 1 j irouw Vele huisvrouwen hebben thans een en ander in de kelder ondergebracht, dat in de komende maanden aanvullend kan werken. Van groot be lang is evenwel, dat de bergruimte droog is en tevens, dat alles regelmatig gecontroleerd wordt. Vochtige kelders zullen regelmatig gelucht moeten worden en zo mogelijk zal men ze af en toe moeten laten doortrekken door raam en deur tegen elkander open te zetten. Aan te be velen is, enkele potten met ongebluste kalk neer te zetten, waar het vocht in kan trekken. Regel matig vernieuwen. Op planken worden bussen en flessen groen ten soort bij soort neergezet, met vermelding van datum van inkoop of steriliseren. Inmaak in azijn moet steeds onder deze vloeistof staan, waardoor schimmelen voorkomen wordt. Is dit eventueel toch gebeurd, dan giet men de azijn eraf, kookt ze nogmaals op, en doet ze er vol komen koud weer óp. Indien azijn-essence ge bruikt is in sterke oplossing, dan is bederf vrij wel uitgesloten. Jam, die niet met de bekende bindmiddelen of met voldoende suiker is ingevocht, bederft spoe dig en zal daarom niet lang kunnen blijven staan. Een weinig rum of wel een stuk salicylperka- mentpapier op de oppervlakte, voorkomt be derf. Vruchtensappen, die niet gesteriliseerd worden, giet men tot aan de halsrand in de flessen en voegt er 1 theelepel alcohol aan toe. Uitgekookte kurken worden zoover mogelijk in geslagen en daarna gelakt. Blikgroenten, vruchten en andere conserven in blik moeten regelmatig omgekeerd worden. Blikken, die rond uit gaan staan, bomberen zo als men dit noemt, hebben meestal een inhoud, die niet meer geheel vers is en hiervan zal men zich voor het gebruik moeten vergewissen. Alle conserven, waar ook maar het minste vreemde luchtje aan is, worden onverbiddelijk in de as bak gedeponeerd. Groenten in het zout worden wekelijks na gezien, jrlank en stenen in het water afge borsteld en doek uitgespoeld. Gedroogde groen ten en kruiden worden in poreuze zakjes be waard en aan de onderkant van planken op gehangen. Gedroogde vruchten moeten regelmatig ge schud en gekeerd en eveneens in zakjes be waard worden; toch is ook hiervoor af en toe gewenst om te voorkomen, dat er maden in komen. Knollen en wortelen worden onder droog zand op de keldervloer bewaard. Plantenliefhebbers weten steeds de geschikte tijd te vinden om planten te verpotten. Wanneer deze weer uitlopen, weten zij precies wat zij voor hun pleegkind moeten doen om dit zoveel mogelijk te doen ged jen. Heeft de plant de pot geheel en al doorw.orteld, dan kunnen zij niet genoeg voedsel vinden voor Ü6 nieuwe scheu- ten en zal evenmin zelf kunnen gedijen. Zij be hoeft dus nieuwe voeding in de vorm van verse aarde en moet tevens verpot worden. Voor de meeste planten is verpotten in het voorjaar de meest geschikte tijd, omdat de natuur zich dan ook vernieuwt. Moeten kamerplanten ieder jaar verpot wor den? Zulks is zeer verschillend en hangt af van de soort der planten. Geraniums, fuchsia's, as paragus, hortensia's en dergelijke planten tonen zich dankbaar, indien zij jaarlijks verse aarde bekomen, omdat zij veel krachten verbruiken door de nieuwe bladvorming en zodoende goede voeding behoeven. Palmen, kamerdennetjes, oleanders, ficus en soortgelijke groeien lang zamer, hebben voortdurend bladeren, waarvan 'zij af en toe de oude verliezen. Zij vormen in het voorjaar geen geheel nieuwe bladerenschat en behoeven slechts dan verpot te worden, in dien blijkt dat zulks gewenst is. Men merkt dit gauw genoeg aan de aardkluit van dergelijke planten, die dan geheel doorge- worteld is. Wanneer men een palm verpot, zal men in de pot nagenoeg niets dan wortels zien. Deze groeien zelfs vaak boven de aarde uit, het geen een teken is, dat de plant gezond is, doch dat het tijd is haar te verpotten, hetgeen bij voorkeur in het voorjaar gebeuren moet. De pot wordt omgekeerd, zó, dat de plant naar beneden hangt, daarna stoot men met de pot even tegen de tafelrand, waardoor de wor- )telbal aan de binnenkant loslaat en men er de lege pot gemakkelijk af kan nemen. De wortels worden goed nagezien, en eventueel zieke plek ken uitgesneden, hetgeen te herkennen is aan een donkere, soms zwarte kleur, ook de dode wortels worden afgesneden, b.v. met een scheer mesje. - De oude aarde wordt boven uitgespreide cou ranten uitgeschud. De snijvlakken worden met houtskoolpoeder bestrooid om te voorkomen, dat er teveel sappen verloren gaan. De wortels van de sierasperge (asparagus) kunnen zelfs voor een groot deel afgesneden worden. De nieuwe pot mag slechts weinig groter zijn dan de oude en daarom is het beter planten meermalen te verpotten, indien zulks nodig blijkt. In te grote potten verzuurt de aarde spoedig, vooral wan neer men er te veel en te vaak water op giet. Op de bodem van dé nieuwe pot, boven het luchtgat, legt men enige potscherven, hierover komt een laag grof zand bij wijze van drainage en tenslotte wordt de pot gevuld met goed voed zame aarde, waarin men de wortels evenwel niet dieper plaatst, dan voordien het geval is geweest. De ruimte tussen wortels en pot moet geheel met aarde aangevuld zijn, bij palmen, horten sia's en agaven zelfs stevig worden aangedrukt met duim en wijsvinger. Planten met vaste struc tuur, zoals palmen, oleanders e.d. moeten veel vaster in de aarde staan dan die, welke meer losse grond behoeven, zoals varens, begonia's, geraniums e.a. Naar gelang van de grootte van de pot moet de aard 23 c.M. onder de rand blijven, om te voorkomen, dat het water bij het gieten over de pot loopt. De tuinman noemt dit „gietrand". Planten moeten regelmatig nagezien worden of zich geen ongedierte op de bladeren bevindt, zieke en verwelkte takjes en bladeren worden verwijderd. Wanneer de kamerplanten kwijnen en de bladeren er flets uitzien, is dit veelal toe te schrijven aan verzuurde aarde en moet deze vernieuwd worden. Voordat men de wortels in nieuwe aarde zet, moeten deze eerst goed uit gewassen worden, in een niet te grote pot over brengen in aarde, waaraan een hoeveelheid grof zand is toegevoegd en vooral matig gieten. HET GEBIT HEEFT VITAMINEN NODIG. Wenken voor a.s. moeders. Het is voor de gezondheid van de a.s. moeder en haar kind volstrekt niet onverschillig welke voeding de eerste gedurende haar zwanger schap tot zich neemt. Verkeerde voeding en ge brek aan vitaminen leiden tot bederf der tanden en kiezen, terwijl een rationele voeding het gebit van de kleine, te verwachten wereldburger ten goede komt. De nodige vitaminen vindt men o.a. in melk, kaas, vis en eidooiers, terwijl ook ver schillende doctoren het gebruik van levertraan aanbevelen. Voorts zijn groene groenten, worte len, knolraap, bieten, vruchten en volkorenbrood aan te bevelen. Appels en sinaasappels staan aan de spits, de laatste zijn een uitstekende aan vulling voor een tekort aan groene groenten, omdat zij vitaminen C. bevatten. Niet minder is het gewenst voor de a.s. moe der om een dagelijkse wandeling te maken, bij voorkeur op de uren, dat er zon is en ook in huis zal zij ieder zonnestraaltje dienen op te vangen. Onze t| Houden melk, water enz. H urenlang warm en voor Ja gebruik gereed. In vele modellen en kleuren. Gr00te Houtstraat 99 Haarlem ORDE EN NETHEID IN HET KINDERLEVEN. Menige moeder vraagt zich wanhopig af, waarom haar kinderen toch zo weinig zin voor orde en netheid hebben. Zij zelf is een voorbeeld van netheid en haar kinderen hebben er niet het minste begrip van. De fout is niet ver te zoeken, en ligt meestal in het feit, dat de moeders beide begrippen niet van de vroegste jeugd weten aan te kweken bij haar kinderen. Met slaan en standjes geven krijgt men er geen slordigheid uit, doch alleen met veel geduld door ze telkenmale weer te wijzen op hun gebrek aan zin voor orde. Het jonge kind moet, naarmate zijn verstand zich meer ontwikkelt, immers alles van den be ginne af aan leren? Waarom zou het gevoel van netheid en voor orde een uitzondering maken? Zodra de kinderen lopen en hun speelgoed overal heen dragen, moeten ze leren om alles weer op zijn plaats terug te leggen, wanneer het niet meer gebruikt wordt. Kinderen van twee jaar kunnen spelenderwijze leren hun speelgoed op een plank of kist, wat ook tot berging moge dienen, op te bergen. Geïllustreerd door JAN WIEGMAN 25. De Uil vertelde nu precies hoe Aladdin reizen moest en de kinderen gingen dankend heen. „Ga maar gauw naar huis, Aladdin," zei Aya, toen ze weer bij haar moeder waren, „het is laat. En blijf nu niet zo lang meer weg." Aladdin beloofde beter te zullen oppassen en ging gauw naar zijn kamp terug. Maar halver wege had hij een vreemde ontmoeting. Het was al laat in de avond, maar de maan scheen en net zou hij uit de schaduw van een paar palmen te voorschijn treden, toen hij twee mannen zijn richting zag uitkomen, waarvan de een iets zwaars op de rug droeg. „Stellig schapendie ven," meende Aladdin, die zich zo verdekt moge lijk opstelde. 26. Maar toen de mannen vlak langs hem heen gingen, zonder hem te zien, gaf het ver meende schaap een scherpe gil. Aladdin her kende Suleika's stem. „Stop haar de prop dan ook beter in de mond," bromde een der dieven, die zijn last even neerzette. „Ze stelen Suleika," dacht Aladdin verschrikt, en onmiddellijk volgde hij toen de mannen, die, na het meisje weer opgenomen te hebben, snel verder renden. Maar Aladdin was een echte woestijnjongen. Hij hield ze makkelijk bij en toen na uren lopen de schur- ONDERJURK. Suooespatroon VVK 1898. Prijs ƒ0.40. Vam zeer veel 'be~uig voor het goed val len van een japon is die onderjurk, die er bfj gedragen wordt. Het model, dat men bier weergegeven ziet is van Bembergzij- de, doch kan van verschillende andere ma terialen gemaakt worden o.a. kunstzijde, vulainese, crêpe de chine. Men moet voor al een stof kiezen waarop de japonnen, goed glijden. In voor- en rugzijde worden postuurnaden aangebracht, terwijl hals en armsgaten worden tegenigeibiesd. Patronen verkrijgbaar in de maten 464850 voor 25 cent. GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.40 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag De grote fout van veel moeders is, dat zij dit pas later doen, voordat de kleintjes naar bed gaan. Heel begrijpelijk zijn ze dan te moe, zeuren en huilen en in minder dan geen tijd heeft moeder het zelf gedaan! Komt dit niet al te vaak voor? Het poppen- moedertje moet leren, dat haar kinderen vroeg in bed moeten liggen en de kleine jongens zetten hun paard voor het eten opstal! Inderdaad, wan neer de kleintjes spelenderwijs leren opruimen, is het hun geen last, maar een lust, vooral als moeder haar kleintjes prijst of nu en dan een bemoedigend woord laat horen. PIKANTE HAVERVLOKKENPLAKJES. 150 gr. havervlokken; 2 dL. water (kokend); 1 volle eetlepel bloem; 25 gr. gesmolten boter; 3 eieren; peper; zoutgehakte peterselie; 100 gr. gekookte ham; delirite. De peterselie wordt fijngehakt, evenals de ham. De havervlokken laten wij 2 uur weken in het warme water, daarna worden de eieren ge klopt en havervlokken, gesmolten boter, peper, zout, eieren en peterselie, alsmede de gehakte ham dooreen gemengd. We moeten nu een vrij stevif beslag hebben en mengen er anders nog wat bloem door, daarna maken wij delfrite heet in een koekepan en bakken kleine ronde koekjes van het beslag, die warm opgediend worden. We presenteren er tomatensaus bij, die wij maken van een L. water, waarin wij 2 bouil lonblokjes oplossen, >/2 blikje tomatenpurée, 1 klein uitje; 30 gram bloem, 35 gram boter. De boter wordt gesmolten en hierin wordt het zeer fijn gesnipperde uitje gaar gesmoord, daarna de bloem en de purée er door gemengd en lang zamerhand voegen wij de bouillon er bij, laten de saus even doorkoken. WARME RIJSTPUDDING MET BESSENSAP. 1 liter melk; 200 gr. rijst; 100 gr. suiker; 3 eieren; 50 gr. boter; citroenschilletje. We brengen de melk aan de kook met de citroenschil en strooien daarna de goed gewas sen rijst er in en laten dit zachtjes gaar koken. De suiker met de eidooiers flink kloppen, en met de boter door de rijst roeren, daarna de rozijnen en ten slotte het stijfgeklopte eiwit. Deze massa wordt iri een beboterde en met paneermeel bestrooide puddingvorm gedaan, echter moeten we er aan denken, dat de vorm niet geheel gevuld mag worden, met het oog op het rijzen van de pudding, daarna wordt de vorm gesloten en 1% uur au bain Marie ge kookt. We presenteeren hierbij een warme bes- sensapsaus. ken uitgeput bij een kleine oase halt hielden, was Aladdin ze nog vlak op de hielen. 27. .„We hoeven niet bang meer f'e zijn," meende de één. „De mensen hebben .misschien nog niets gemerkt, en we hebben over rots bodem gelopen, dus geen sporen achtergelaten." „Dat is maar goed ook," antwoordde de ander, „want als de hoofdman ons te pakken kreeg, dan zag het er bijzonder slecht voor ons uit. Maar lang mogen we niet rusten, want morgenochtend moeten we in veiliigheid zijn."

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2