ALADDIN TOVERFLUIT PREDIKBEURTEN UaaA, de Een huisvrouw met vacantie! Waardoor ontstaan de vele voetklachten VOOR DE JEUGD EN DE JAN WIEGMAN 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ZONDAG 30 JUNI. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. G. A. Barger. Extra collecte voor Fonds Kerkgebouwen. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Prof. Dr. G. Sevenster, Leiden. Extra collecte voor Fonds Kerkgebouwen. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.rn. 5 uur: Ds. v. d. Bom. Cath. Zondag 18). Collecte V.U. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. v. d. Born. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. (Zondag 17). Onder nazang coll. voor de V.U. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 30 Juin. Pas de Service. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9, Haarlem. N.m. 7.30 uur: Jeugddienst. Voorganger: Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „Onze eerste levensdag". VIERDE KERKCONCERT. Het programma van het vierde kerkconcert, op Woensdag 3 Juli 1940, 's avonds van 8.15 9.15 uur, in de Ned. Herv. Kerk aan het Wil helminaplein, met medewerking van Coby Rie- mersma (sopraan), Corry Vening Meiuesz (fluit) en het Kerkkoor der Ned. Herv. Gem: luidt als volgt: 1. Partita sopra: Jesu meine Freude, J. G. Walther. (Orgel). 2a. Heere Jezus, Gij zijt mijn J. S. Bach. (Sopraan en orgel), b. Süsze Stille G. F. Handel. (Sopraan, fluit en -orgel). 3a. Psalm 42 L. Bourgeois. b. Psalm 121 L. Bourgeois. c. Psalm 65 P. Hartog. (Kerkkoor a capella). 4. Prélude, Fugue et Variation, C. Franck. (Orgel). 5a. Schlafendes Jesuskind, H. Wolf. b. Gebed G. H. G. von Brücken Fock. c. Cantique spirituel H. Andriessen. (Sopraan en orgel). 6a. O Heer, die daar Valerius Gedenkklank. b. Verlaat mij niet W. H. Monk. c. Loof nu den Heere, o mijne ziele, (Melodie uit 1665). Aan de uitgang collecte voor de Diaconie. 5e Orgelconcert Woensdag 10 Juli van 8.15 9.15 uur, met medewerking van het Vrijzinnig Luthers Dameskoor, o.l.v. Bets Nederkoorn (sopraansolo Kitty Nederkoorn) in de Kapel Nieuw Vredenhof. POSTDUIVENHOUDERS. De Burgemeester van Heemstede maakt het volgende aan postduivenhouders bekend: Zaterdag 18 Mei 1940 is per radio omgeroe pen, dat postduiven niet verder gedood behoef den te worden. De volgende dag is dit radio bericht door de grote pers bevestigd. Hierbij zijn echter de volgende bepalingen verbonden door de Duitse overheid: le. De duiven mogen niet uitgelaten worden. 2e. de postduivenhouder is verplicht alle postduiven, die zich op zijn hok bevinden, te registreren. De lijsten moeten worden opgezon den aan den heer J. Hornstra, Prinsengracht 407 te Amsterdam. Overtredingen hebben het gevolg, dat alle duiven onvoorwaardelijk worden gedood en de eigenaars worden gestraft volgens de Duitse militaire wetten. 3e. Postduiven met buitenlandse ringen moe ten tot nader order tot onze beschikking op het hok blijven, uitgezonderd Engelse en Franse postduiven, die onverwijld aan ons adres onge- frankeerd moeten worden gezonden. Aan vorenstaande bepalingen moet ten spoe digste worden voldaan. PROT. CHR. MILITAIR TEHUIS. Dankwoord van het Comité aan de Heemsteedse burgerij. Namens het Comité, dat in Heemstede, aan de Binnenweg 160, tijdens de duur van de lege ring van troepenonderdelen in deze gemeente, het Prot. Chr. Militair-Tehuis had ingericht, verzoekt ons de voorzitter door plaatsing van dit bericht, zijn dank over te brengen aan de Heemsteedse burgerij, welke de opening en in standhouding van dit Tehuis heeft mogelijk gemaakt. Na ruim 9 maanden, van 1 September tot aan de vorige week, onafgebroken iedere dag door een belangrijk aantal militairen te zijn bezocht, is door de demobilisatie dit centrum voor huiselijke gezelligheid overbodig geworden. Er behoeft dus thans niet langer een beroep te worden gedaan op de talrijke plaatsgenoten, die als medewerkers, contribuanten en schenkers van giften in geld en in natura, hun kracht dadige steun hebben geschonken. Want veel is door de medelevende burgers voor de inrichting en instandhouding van dit Tehuis en voor zijn bezoekers gedaan. De huis vader en zijn vrouw hebben zich op voortreffe lijke wijze van hun moeilijke, maar zo mooie taak gekweten, de verschillende commissies voor speciale avonden, voor sport- en spelwedstrijden, voor muziek, film, boekenstudie, voor lectuur en ontspanning, hebben de arbeid van het Comité verlicht, maar.... de burgerij stond er metterdaad achter. De penningmeester heeft steeds juist zoveel medewerking ontvangen, dat het Heemsteedse Tehuis zichzelf kon bedruipen en bij de sluiting aan de Haarlemse Chr. Militair Tehuis Vereniging, waarbij het was aangesloten, zelfs nog een klein saldo kon overdragen. Spontane dankbetuigingen voor de ondervon den gastvrijheid en voor de genoten geestelijke ontspanning zijn bij hun vertrek naar hun haardsteden, door verscheidene der bezoekers uitgesproken. Het Tehuis heeft, volgens hen, in de werkelijke behoefte voorzien, dat elk sol daat, ver van huis en hof, naar een millieu ver langt, dat hem steunt bij het bewaren van de juiste levenshouding. Daaraan te hebben mogen bijdragen, moge, onder Gods zegen, het resultaat zijn van de thans beëindigde taak van het Heemsteeds Mili tair Tehuis. ILIrouw GEMEENTERAADSVERGADERING. Hedenmiddag om 3 uur komt de Raad der ge meente Heemstede in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1Vaststelling van de notulen der vergade ringen van 25 April en 11 Mei 1940. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Verhuur tuingrond aan de Westzijde van de Vrijheidsdreef. 4. Overeenkomst toelating leerlingen buiten gewoon lager onderwijs. 5. Vaststelling Herziening XLa van het Uit breidingsplan. 6. Wijziging prijzenverordening gas, water en electriciteit. 7. Voorbereidend onderwijs. 8. Overname natriumverlichting Heerenweg door het Rijk. 9. Uitbreiding Algemene Begraafplaats. 10. Comptabiliteitsbesluiten. VERKOOP ZOMERZEGELS. Zoals reeds medegedeeld is, zal zo spoedig mogelijk een begin gemaakt worden met de ver koop van de Zomerzegels 1940, in de standjes in de wachtkamer der verschillende postkan toren. Het Comité zou gaarne de beschikking hebben over enige dames, die zich in de ochtend uren met de verkoop der postzegels zouden wil len belasten. Zij, die daartoe genegen zijn, worden beleefd verzocht zich aan te melden bij de Secretaresse van het Comité, Mevr. C. J. CramerKuipers, Oranjeplein 6, Haarlem, tel. 12775, met opgave van het kantoor waaraan zij de voorkeur geven (Hoofd-Postkantoor, Bijkantoor Tempeliers straat, kantoren Bloemendaal, Overveen of Heemstede). Het Comité wekt allen op om dit mooie werk te steunen en rekent er op, dat allen die daar toe in staat zijn, hun medewerking willen ver lenen. BRANDPUTTEN IN DIENST DER LUCHT BESCHERMING. Bij de credieten, door het gemeentebestuur alhier enige tijd geleden gevoteerd ten behoeve van de luchtbescherming, was ook een som be stemd voor het boren van wellen, op plaatsen waar niet van nabij water uit vaarten en sloten kan gebruikt worden voor het blussen van brand. Wel zijn er in Heemstede op alle plaat sen brandkranen, maar als een brisantbom de waterleiding treft, zoals in Rotterdam is ge beurd, kunnen deze kranen geen dienst doen. Gelukkig beschikt Heemstede over veel open water, maar enkele plaatsen zouden toch niet te bereiken zijn. Besloten werd dus op de volgende plaatsen een put te boren: Heemsteedsche Dreef, nabij de Pieter Aertslaan, Julianaplein, het pleintje' aan de Bosboom Toussaintlaan, in de Indische Buurt, Heerenweg, nabij de Zandvoortsehelaan en nabij de Kerklaan. Het werk werd opgedragen aan de firma Tjaden uit Haarlem, een speciaal adres voor grondboringen. De eerste punt op de Heemsteedsche Dreef nadert nu haar voltooiing. Ir. R. M. Spijksma, adj.-directeur van O.W., was zo vriendelijk ons een en ander over deze putten te vertellen, allereerst over de noodzake lijkheid als boven genoemd. Maar deze putten kunnen, aldus Ir. Spijksma, voor meerdere doeleinden dienen. De diepte der boringen varieert tussen 35 en 40 M. (De nu geplaatste is zelfs 41 M. diep, dat is de hoogte van onze watertoren). Ingeval er iets zou ge beuren met ons drinkwater, dan zou dit water voor de consumptie bruikbaar zijn. Een pomp voor aftapping aanbrengen en wij zijn voorlopig geborgen. In geval van brand moet de motor er aan te pas komen. De berekening is, dat elke put per uur 40 tot 60 M3. water zal kunnen opleveren. In droge zomers zou het water ook heel ge makkelijk gebruikt kunnen worden voor het be sproeien van parken. Om bovengenoemde redenen wordt aan het werk dan ook de meest mogelijke zorg besteed, zodat de putten nog na de oorlogstoestand dienst kunnen doen. Het boren van de putten geschiedt als volgt: Begonnen wordt met het in de grond drijven van een ijzeren buis met een diameter van 40 c.M. Hierin worden geplaatst de teakhouten filters met eiken stijgbuizen van 15 c.M. middel lijn en koperen bovenstuk. De ruimte tussen de ijzeren buis en de filters wordt met fijn grint volgestort. Voor elke put is daarvoor 45 H.L. grint nodig. Is dit grint, dat dient om te voorkomen, dat de filter verstopt raakt, aangebracht, dan wordt de wijde ijzeren ommanteling weer uit de grond getrokken en is de put gereed voor het gebruik. AANBESTEDING. Dinsdagmorgen had ten Raadhuize de aanbe steding plaats van het bijbouwen van twee ka mers op de verdieping van het politiebureau te Heemstede. De inschrijvingen waren als volgt: A. Verdonschot, Heemstede ƒ3.295.A. Plantinga, Heemstede 3.625.C. Rose, Haar lem ƒ2.995.A. v. Tongeren, Heemstede ƒ3.385.G. KIoos, Heemstede ƒ2.574. A. v. Deutekom, Heemstede ƒ3.195.H. Brandsma, Haarlem ƒ3.100.A. J. Morsch, Haarlem 2.747.B. Silvis, Heemstede ƒ3.000.Gebrs. v. d. Putten, Heemstede ƒ2.289.C. Bakker, Heemstede ƒ2.941. A. van Huissteden, Heemstede 2.595. De gunning is aangehouden. Door Mevr. E. LOTGERING—H1LLEBRAND. Er zijn mensen, die zeggen, dat een huisvrouw altijd vacantie heeft. Misschien bestaan er zulke huisvrouwen, al ken ik ze niet. Maar de meeste huisvrouwen, die hun werk als huisvrouw goed opvatten, hebben niet alleen niet altijd vacantie, xze hebben slechts zelden écht vacantie. Altijd vacantie voor een huisvrouw! Het mocht wat, eigenlijk heeft ze nooit vacantie. Vacantie betekent toch, dat zij zich eens zon der zorgen kan overgeven aan al die dingen, die zij als afwisseling op haar gewone werk graag eens zou zien. Vacantie houden behoeft niet noodzakelijk te betekenen: „Lui zijn en niets doen". Vacantie houden kan ook betekenen: „Even vrij zijn van alles wat moet en gelegenheid heb ben om te doen wat het hart begeert". Dat zal dan misschien bestaan uit lui in een lange stoel liggen en niets doen, of uit het maken van lange tochten per trein, per fiets, per boot, per auto. Hoe dikwijls heeft een huisvrouw zoo va cantie? Heel weinig, zo weinig zelfs, dat menigeen niet weet, wat ze nu eigenlijk graag zou willen doen, als ze die vacantie eens kreeg. Ze is het vacantie-houden ontwend. Even uit de sleur zijn, even geen plicht ken nen, eens niets „moeten" doen, dat is een vacan tie,'die ook de huisvrouw toekomt, omdat zij daarna weer zo veel meer kan betekenen voor haar gezin. Wanneer moet zij die vacantie dan nemen? Bij voorkeur gelijk met de andere gezinsleden, want dan behoeft zij niet te denken aan de huis- - houding die ze achterliet, maar geniet ze samen met de anderen. Zal dat in Augustus zijn? Is het in Juni, in Juli, in September of October? Wordt het een betere vacantie misschien? In gezinnen met schoolgaande kinderen zal de aangewezen tijd voor vacanties de schoolvacantietijd zijn. Schoolvacanties vallen van half Juli tot eind Augustus ongeveer en dus zijn dat de meest drukke vacantieweken Andere mensen, mensen die zich niet behoeven te storen aan school vacanties, worden soms geïnfecteerd door de vacantie-epidemie en zoeken dezelfde wegen uit voor hun vacantie. Dat heeft natuurlijk tot resul taat, dat deze zeg, weken overvolle treinen, drukke wegen, volle 1 otels, café's en pensions met hoogseizoen prijzen opleveren. Dat men in zulke bijzonder drukki tijden niet zo rustig uit is, niet zo gezellig verzorgd kan worden, maar zich wel eens moet behelpen, is vanzelfsprekend. Daar weet nu juist een huisvrouw van mee te spreken, want ook in de huishouding kent men zulke hoogseizoen-dagen, al vallen zij meestal in een andere tijd. Als er dus geen dringende redenen zijn om met vacantie te gaan in Juli en Augustus (dat zijn ov#rigens de maanden, waar in het in ons land nog wel eens regent ook!), neem dan daar vóór of daar na vacantie. In Mei en in Juni is het vaak heel mooi weer, voor liefhebbers van wandelen is het dan buiten prachtig. In deze maanden zijn de hotels en pen sions, zijn de vervoergelegenheden, enz. nog niet zo heel vol. Er kan nog wat extra zorg aan de gasten worden besteed en wie stelt die extra zorg meer op prijs dan de huisvrouw, die altijd zelf moet zorgen? Juist de huisvrouw merkt op, hoe keurig de kamers zijn, hoe vlug ze wordt bediend en hoe er nfets is vergeten. De huisvrouw waardeert het extra'tje, dat werd gemaakt voor de lunch of het kleinigheidje bij de koffie en de thee. Het is de vermoeide huisvrouw, die dankbaar is, dat er zo'n ruim hoekplaatsje in een trein vrij is voor haar, dat er plaats is voor alle bagage en dat b.v. het N.S.-maandblad beschik baar is als treinlectuur. Dat alles (en nog veel meer) maakt een vroege vacantie dubbel prettig voor ieder, die het zich veroorloven kan. Een late vacantie heeft gedeeltelijk dezelfde voordelen en doet bovendien nog genieten van de bijzonder mooie herfsttinten, waaraan ons eigen land zo rijk is. U kunt niet weg in voor- of najaar? Er moet worden ingemaakt? O maar daarvoor zijn de maanden Juli én Augustus ook heel geschikt. Er zijn heel veel vruchten en groenten juist in die tijd goed en wat nog mooier is, ze zijn vaak goedkoper, omdat er zo veel klanten met vacan tie zijn. De leveranciers weten er van mee te praten, dat Juli en Augustus vacantiemaanden zijn en U zult bemerken, dat zij de klanten, die zijn overgebleven, graag en goed bedienen. Zij hebben daar dan de tijd voor! Hebt U geen schoolgaande kinderen, bent U niet op andere wijze gebonden aan de school vacantietijd, besluit dan eens uw welverdiende vacantie te nemen in voor- of natijd. Het is rustiger, prettiger en goedkoper. U doet er een goed werk mee, want nu blijft er meer plaats voor de huisvrouw, die wel gebon den is aan Juli en Augustus.' En tenslotte, nu bent U zelf thuis in deze maanden om eens een logé te ontvangen en op Uw beurt anderen te laten genieten. Het is wonderlijk, dat de meeste vrouwen zo bijzonder weinig zorg besteden aan voeten en benen, terwijl zij er overigens uitzien „om door een ringetje te halen". De steunpilaren, waaraan zulke hoge eisen worden gesteld en die menig maal overmatig belast worden door een abnor maal gewicht, dat zij voortdurend hebben te verplaatsen. Huisvrouwen klagen zeer veel over pijn in de voeten, over gezwollen enkels, pijnlijke spieren en brandende voetzolen. Maar ook wordt deze klacht menigmaal geuit door werkende vrouwen, die veel en lang moeten staan of lopen als winkeljuffrouwen, diensters in lunchrooms, enz. Voor een groot deel hebben zij al deze misère aan zichzelf te wijten, omdat zij onvoldoende zorg aan haar voeten besteden. Verder blijven de meeste vrouwen lopen met afwijkingen, als spreid- en platvoeten, in plaats van het advies in te winnen van een orthopaedisch arts, die het euvel in de meeste gevallen kan verhelpen door middel van een naar de voet gemaakte steun zool. Als leek kan men niet beoordelen, welke vorm van zool men nodig heeft en daarom is zelf-dokteren vrijwel steeds half werk. Moede voeten moeten vaak gebaad worden, hetzij met toevoeging van badzout aan het water of wel van een der vele in de handel zijnde pre paraten. Men kan ook wat kruiden "in het water doen, die men voor weinig geld bij den drogist kan kopen. Verschillende dezer toevoegingen hebben het doel de bloedsomloop beter te be vorderen, de huid meer te doen doorbloeden, waardoor het onaangename moede gevoel ver dwijnt. Aan te bevelen is om zo mogelijk iedere morgen tien minuten op de blote voeten te blij ven lopen, waardoor de spieren zich vrijer kun- en bewegen. Een uitstekend en goedkoop voet bad bereid men van 3 liter lauw water, waar aan een mespunt aluin wordt toegevoegd. Duur van het voetbad minstens 10 minuten, daarna gaat men gedurende minstens 5 minuten plat liggen met de voeten omhoog. Het masseren der voeten vereist veel minder tijd dan men denkt en met een weinig vaseline aan de vingertoppen wordt van de tenen tot de knieën gemasseerd. Steeds worden de be wegingen in opwaartse richting uitgevoerd en nooit van de knie af naar beneden. De kuiten worden met duim en vinger gekneed en ver volgens worden de voeten van links naar rechts en omgekeerd bewogen. Heeft men dikke benen, dan worden deze gedurende de nacht in zwach tels gewikkeld, die' in licht gezouten water voch tig gemaakt zijn. Omwikkelen van onder naar boven. Houdt men dit gedurende langere tijd vol niet nu en dan, doch regelmatig dan zal de vorm der benen aanmerkelijk verbeteren. Na het afwikke len der zwachtels moeten de benen goed ge masseerd worden. Zeer onaangenaam zijn eksterogen en eeltplekken, die echter grotendeels te verwijderen zijn, indien men ze na het voet bad met puimsteen wrijft. Invetten met vaseline en daarna de huid met een weinig talkpoeder bestrooien verdient aanbeveling. Bij overmatige zweet-afscheiding is het masseren met brande wijn uitstekend, evenals een mengsel van twee tot vijf delen formaline Op 100 delen brandewijn. Het dragen van hoge hakken bevordert de eeltvorming, geeft de voet een abnormale hou ding en is even verkeerd als z.g. huis-„slofjes" zonder hakken. Een normale voet is het meeste gebaat, indien men half- of driekwart hoge hak ken draagt, die' een breed vlak hebben. Ver standige vrouwen zullen zich uit ijdelheidsover wegingen niet laten verleiden om een mode te volgen, die haar gezondheid benadeelt en zullen daarom practische schoenen moeten dragen, waarvan de vorm die van de voet het meest getrouw weergeeft. ONDERHOUD SCHOENEN. Wat doen de meeste mensen, als zij met nat geregende schoenen thuiskomen? Meestal niets, zij trekken ze uit en zetten ze hier of daar neer, waar zij niet in het oog vallen. De z.g. zorg- zamen zetten hun schoenen ergens neer, waar zij spoedig kunnen drogen, hetgeen al even verkeerd is. Zij verliezen hierdoor hun vorm, worden breed en het "leer heeft veel te lijden. Natte schoenen worden met proppen papier op gevuld en op een koele plaats gedroogd. Steeds moet men met een enigszins vochtige doek de modder verwijderen, want laat men deze drogen, dan moet men het vuil veelal met enige kracht verwijderen, terwijl dit tevens in de poriën van het leer dringt. Raken deze vol en brengt men er later schoensmeer op, dan heeft het veel te lijden en barsten maken de schoenen onbruik baar. HUIS- EN KANTOOR JAPON Succespatroon WK 2Ü33. Prijs 0.40 Geruite wollen stoffen zijn zeer modern en we zien de bekende Schotsche, doch ook andere mooie blokruiten in twee en drie kleuren, die bijzonder goed kleeden. Als garneering zouden wij bij voorkeur fluweel of effen wollen stof verwerkt wil len zien, omdat een lichte kraag en man chetten te gauw vuil zijn. Het afgebeelde japonnetje heeft een even aansluitende taille met aan de rok opgeknikt, puntig voorstuk, dat op het bovendeel gestikt wordt. Om het middel smalle ceintuur met gesp, die echter ook weggelaten kan wor den. Achterbaan tot taille met smalle fr- guurnaadjes wordt opgestikt. Aansluiten de mouwen. Patronen in de maten 40 t/m 46. GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.40 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag WARM HOUDEN VAN SPIJZEN. Het is voor een echtgenoot of volwassen kin deren niet altijd mogelijk om stipt op tijd thuis te zijn met eten. De huisvrouw zal de verschil lende spijzen warm moeten houden of moeten opwarmen. Wel is waar gaan hierdoor waarde volle bestanddelen verloren, doch men moet menigmaal van de nood een deugd weten te maken. Verschillende gerechten winnen zelfs aan smaak door opwarmen, zoals o.a. erwtensoep, verschillende stamppotten en koolsoorten, be halve bloemkool, die door opwarmen kleur en smaak verliest en uit elkander valt. Aardappelen warm te houden, zonder dat ze aan de pan gaan zitten en tevens minder smake lijk worden, is een kunst, die niet ieder verstaat. Men kan de koud geworden aardappelen op bakken, doch dat verveelt op de duur, is be werkelijk en kost veel boter. Behoeven zij niet al te lang warm gehouden te worden, dan zet men de aardappelen op een abestplaatje en legt in plaats van een deksel een gevouwen servet over de pan. Ten slotte nog een ander middel; men voor komt, dat de aardappelen te veel stuk koken, giet ze af en neemt zoveel aardappelen uit de pan als men denkt nodig te hebben, zet ze op een bord weg. Tegen dat de nakomer(s) thuis komen, zorgt men kokend water bij de hand te hebben, giet dit over de aardappelen, die men enige minuten flink door laat koken, afgieten en op laten drogen. Men kan ook een hoeveelheid aardappelen uit de pan nemen als ze bijna gaar rijn, dan duurt het opkoken even langer. Een onaangename ontdekking is, wanneer een saus, die mooi gebonden was, na het opwarmen waterig en dun blijkt te zijn. Men voorkomt dit door de saus in een open pan warm te maken, want door het afsluiten met een deksel vormt zich waterdamp, die als druppels in de saus valt en deze verdunt. Geen grote gasvlam en ten overvloede nog een asbestplaatje gebruiken. Moet er vlees op gewarmd worden, dan begint men met de jus op te koken, gas laag stellen, vlees in de pan doen en de inhoud slechts warm, doch niet op kookpunt houden. Moet men groente langere tijd warm houden, dan wordt de pan op een asbestplaatje gezet (kleine pit) en onder het deksel spant men een vochtigedoek. Kleine porties worden boven stoom gewarmd. Geïllustreerd door 28. Ze zetten zich neer aan de oever van een smal beekje, en lieten ook Suleika wat meer vrijheid. Maar de prop bleef in haar mond, en heel veel beweging kon ze nog niet maken. En terwijl de mannen zich verkwikten door een frisse dronk en wat dadels aten, zette Aladdin de fluit aan zijn mond en begon heel zacht een slaapliedje te spelen. „Ik hoor muziek," fluisterde een der dieven. „Onzin," bromde de ander, „het is het riet in de beek dat ruist. Wees stil." 29. En stiller en stiller zaten ze, tot ze in een diepe slaap in het gras rolden. Toen kwam Aladdin te voorschijn, wekte Suleika, die ook ingedommeld was, maakte haar boeien los en beiden snelden ze heen. De volgende morgen vroeg kwamen ze in het kamp terug. Daar was alles in opschudding, men had Suleika al gemist en uit de sporen rond de tent begrepen, dat twëe mannen het meisje gestolen hadden. 30. Vlug deed Suleika haar verhaal en de hoofdman hief Aladdin hoog boven zijn hoofd en riep: „Kleine man, je hebt het kostbaarste wat we bezitten, teruggebracht, wens wat je wilt, al is het de helft van mijn baard, je zult verhoord worden." „Laat me een jaar wegtrekken, om mijn ouders te zoeken," antwoordde Aladdin. „Geef me Uw beste kameel mede, over 12 maanden keer ik weer tot U terug, dat beloof ik U."

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2