SUIKER De Ouwe Gaper VAN LENT VROEGE EN LATE VACANTIES HAARLEM. B. JUFFERMANS ALKMAAR'S KAASHUIS SPORT. Is „collectieve bandeloosheid" wel een echte vacantie? Breek met de „officiële vacantiemaand" GRATIS prijsvraag L. Veerstraat 20, £ie tsto ies LOOSIES UW DRUKKERIJ! Sluit U aan bij de RSlCliO Centrale Aansluitkosten f 5.00 Contr. f2.00 p. maand N.V. Hoemsteedsche Radio Centrale Havenstraat 8 Telefoon 28614 DE BABYBOX BINNENWEG 52 COOP. BOÉREN LEEN BANK EFFECTEN - COUPONS A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON Metselaar-Schoor steen veger Kezoekt „Klein Artis"!- Uw Rijwiel eens grondig nazien Binnenweg 71 Telefoon 28986 Edammer, om te bewaren, nog f 1.25 per stuk Friesche worst, per stuk 26 cent GIERSTRAAT 35 HAARLEM DE EERSTE HEEiMSTEEDSCHE COURANT 3 OMSCHOLING VAN WERKLOZEN. Cursus betonarbeid. Het algemeen comité tot ontwikkeling van werklozen heeft zich in de afgelopen jaren naast ontspanning, ook bijzonder toegelegd op de ont wikkeling der werklozen. Vee! zorgen zijn be steed aan de cursussen van hout- en koperbe werking, waarbij goede resultaten zijn bereikt in de vorm van bruikbare huishoudelijke dingen, als meubelen en gereedschappen. Maar dit alles moest toch meer beschouwd worden als een tijdverdrijf in de dagen van werkloosheid. In de laatste jaren heeft dit comité zich echter ook toegelegd op de omscholing van arbeiders in andere vakken. Zo is al eens gegeven een cursus in motortechniek, met als gunstig ge volg, dat enige vroegere werklozen nu een be staan hebben als chauffeur en monteur. Een der laatste pogingen om de werklozen in een andere lonende werkkring op te leiden, is de cursus tot omscholing van werklozen tot betonarbeiders. Op 2 April werd deze cursus aangevangen en onder leiding van den heer Van Dijk werden de eerste lessen gegeven, om de cursisten de eerste beginselen der betontechniek bij te brengen. Na die eerste theoretische voorbereidingen werd het meer practische werk toegepast door het vervaardigen van eenvoudige werkstukken, die echter gebruikt konden worden voor schoeiïngen aan de Crayenestervaart en broei bakken voor de gemeentelijke kweekerij in Groenendaal, waarvoor aanvankelijk hout ge bruikt zou worden, maar welke objecten nu uit stekend als leermateriaal dienst konden doen. Zo werden een 300-tal betonnen platen en palen vervaardigd, waarbij geleerd werd het vlechten van het ijzer, waarna volgde het betonmengen en -storten, waarvoor grote vaardigheid nodig is. De vrucht van deze cursus tot nu toe ligt thans op het terreintje naast het houten gebouw aan de Cruquiusweg, waar dit werk is uitge voerd, en wacht op het plaatsen ter verfraaiing en versteviging van de kanten van de Craye- nestersingel. Een even belangrijk object van deze cursus is een nieuwe duikerbrug op het terrein der ge- meentreiniging. De oude brug, die toegang geeft tot het stortingsterrein, moest nodig gerepa reerd worden. Naast die oude houten brug wordt een nieuwe betonnen brug gemaakt. Hiervoor worden nu niet enkel de zwaardere schotten en palen gemaakt, maar ook geplaatst, zodat zij een kijkje krijgen op allerhande con structieve puzzles. Voor het algemeen comité, waarin vooral de heren architect N. J. Nijman en de heer S. Rijkes in deze arbeid van omscholing een groot werkzaam aandeel hebben, zal het een grote voldoening zijn, als de cursisten, wanneer straks de arbeid weer meer normaal wordt, in deze nieuwe werkkring het dagelijks brood voor hen en hun gezin zullen kunnen verdienen. KLEIN ARTIS. Wie de a.s. week eens iets moois wil zien, moet eens naar de Haven gaan. Daar zal vanaf Woensdag tot en met Zaterdag een interessante boot te bezichtigen zijn, een schip, „Klein-Artis" geheten. Het bevat een zeer grote tentoonstel ling uit het dieren- en plantenrijk, alsmede een voorhistorische collectie, welke voor een ieder te bezichtigen is. Met medewerking van een 10-tal Ned. verenigingen is deze tentoonstelling tot stand gekomen en bevat een totaal van niet minder dan 2000 dieren en voorwerpen. Het is natuurlijk niet doenlijk om van een zo'n grote verscheidenheid een behoorlijk overzicht fe geven en slechts enkele dingen sommen we op, welke altijd belang inboezemen. Zo bijv. de be ruchte Coloradokevers, zag U die al eens eer der? Of Pareloesters met parels erin? Zag U al eens eerder de kleinste vogeltjes ter wereld, de Kolibri's, waarvan 20 stuks 1 ons wegen? Of de eetbare vogelnestjes van de Salangganen, welke door de Chinezen worden gegeten? Of de grootste vlinders ter wereld? Dit en nog veel, veel meer is er te zien. En dan is als attractie er opk nog een levende dierenafdeling bij, waar onder Apen, Meerkatten, Slangen, Waterhonden, de typische wandelende Takken, Neusbeertje, Tropische Vogels en sprekende Papegaaien, waaronder één van 54 jaar oud. In een 17-tal aquaria zwemmen de mooiste vissen rond. Hier over is alleen al een courant vol te schrijven, doch we noteren alleen de nieuwste aanwinst van dit schip: de Lichtgevende Vissen uit Peru. Dit zijn visjes van 4 c.M. lang en het is precies of zij het z.g.n. Neonlicht uitstralen. Alleen deze diertjes te zien is een bezoek overwaard. Wij zeiden het reeds: 2000 dieren en voor werpen Een onmogelijkheid om dat alles hier te bespreken. Wij kunnen dan ook niet anders zeg gen dan: Ga zelf kijken en bewonderen, ge zult er vast geen spijt van hebben. En de entrée? Die is uiterst laag gesteld, zoals men in een adver tentie in dit nummer kan lezen. ZOMERZEGELS 1940. Om de verkoop dezer zegels te bevorderen, heeft zich een comité gevormd voor de ge meenten Haarlem, Bloemendaal en Heemstede, onder de benaming: „Comité voor de verkoop van Zomerzegels Haarlem en Omstreken". De zegels zijn behalve aan de loketten van alle postinrichtingen, verkrijgbaar aan de be kende „standjes", welke zullen worden geplaatst in de hal van het Hoofdkantoor te Haarlem, in wachtkamer van de bijkantoren Bloemendaal, Overveen en Heemstede, alsmede in de wacht kamer van het Bij-postkantoor Tempeliersstraat te Haarlem. Het uitvoerend comité is als volgt samen gesteld: Eere-Presidente: Baronesse J. W. de Vos van Steenwijkv. Royen te Haarlem; Jonkvr. Den Tex, geb. Baronesse Bentinck te Bloemen daal; J. H. P. Pfaff, Voorzitter, Overveen; Mw. C. J. CramerKuipers, Secretaresse, Haarlem; A. Arens; Mw. D. v. Blommenstein van Lutter- veld, Bloemendaal; G. D. Gratama, Haarlem; Mej. Heerkens Thijssen, Haarlem; Mw. J. ter KuileGoedkoop, Heemstede; Mw. P. Lutge Reeser, Overveen; G. Michels, Haarlem; Mw. T. MollerusBlanke, Haarlem; Mw. F. Ozinga- v. Dusseldorf, Haarlem; Mw. R. J. PfaffReud- ler, Overveen; Mw. J. C. SmidLoth, Overveen; W. J. Saeys, Heemstede; Mw. VisserBrutel de Ia Rivière. Heemstede. WIJZIGING PRIJZEN GAS, WATER EN ELECTRICITEIT. De ais een gevolg van de buitengewone om standigheden aan de bevolking voorgeschreven bezuiniging op het gebruik van gas en electrici- teit heeft tengevolge, dat voor vele verbruikers het jaarlijksch verbruik zal dalen beneden de grens, waarbij de toepassing van het tarief B, het vastrechttarief, voordeel gaat opleveren. Dit heeft verschillende verbruikers aanleiding ge geven het vastrechtabonnement-op te zeggen en gas of electriciteit te gaan betrekken volgens het gewone tarief A. Er zijn echter nog tal van verbruikers, die in twijfel verkeren of zij al dan niet hun vastrechtabonnement zullen opzeggen, terwijl er uiteraard ook verbruikers zijn, die zich van een en ander niet voldoende rekenschap hebben gegeven. Voor beide laatstgenoemde groepen van ver bruikers is het gewenst een regeling te treffen, die een onbillijke toepassing van de vastrecht tarieven kan voorkomen. Een eenvoudige rege ling is mogelijk door te bepalen, dat gedurende een voorgeschreven bezuiniging of rantsoenering ambtshalve het voor de verbruikers meest voor delige tarief wordt toegepast, zulks met terug werkende kracht over het lopende kalenderjaar. In de gemeenteraadsvergadering van heden middag wordt beslist of deze bepaling in de prijzenverordening zal worden opgenomen. JEUGDHERBERGWERK WORDT VOORTGEZET. Men schrijft ons: Het bestuur van de N.J.H.C. zet het jeugd- herbergwerk ongewijzigd voort. Het trekken zal deze zomer in Nederland.Jj.ijna overal mogelijk zijn. In Zuid-Limburg en Zeeland zijn de om standigheden van dien aard, dat de jeugdher bergen in die streken, althans voorlopig, ge sloten zijn. De trekkers, die zich vóór 15 Mei reeds voor overnachting gedurende de zomermaanden had den aangemeld, dienen deze aanmeldingen, in dien zij die wensen te handhaven, te herhalen. In verband met de moeilijkheden in het verkeer en de vele gewijzigde plannen worden alle aan meldingen, die vóór 15 Mei j.l. geschiedden, als vervallen beschouwd. De volgende jeugdherbergen zijn geopend (vooraanmelding noodzakelijk): Amersfoort, Apeldoorn, Appelsga, Arcen, Arnhem, Assen, Beegden, Beek bij Didam, Bergen op Zoom, Castricum, Delden, Deventer, Emmen, Êmst-Epe, Eindhoven, Geertruidenberg, Gorinchem, .Gouda, Groningen, Haarlem, Heemskerk, Den Helder, Hilvarenbeek, Hooge- veen, De Kaag, Kampen, Kortenhoef, Lochem, Lunteren, Nijmegen, Nijverdal, Oostvoorne, Oldebroek, Scheveningen, Schoorl, Sneek (na 15 Juni), Soest, Texel, Velsen, Vught, Wie- ringen. Nadere mededelingen over het al of niet ge opend zijn van de jeugdherbergen worden maan delijks vermeld in „De Trekker". UITREIKING VERKEERSSPELDJES. Aan ruim 250 meisjes en jongens van de hoogste klasse der openbare lagere en der bij zondere scholen in Heemstede zijn Vrijdagmid dag in een feestelijke bijeenkomst in het gym nastieklokaal der Dreefschool de verkeers- insignes uitgereikt. Twintig kinderen waren niet voor het verkeersexamen geslaagd. In zijn openingswoord herdacht de heer Van de Weyer, Inspecteur van het Onderwijs in de Inspectie Haarlem, de in ons land gevallen mili tairen en verzocht den kinderen op te staan en een minuut stilte in acht te nemen. Het was een plechtig moment! Gelukkig waren de kinderen spoedig de oor- logszorgen vergeten en toen door den heer Dekker, onderwijzer aan de Bronsteeschool, enige dol-komische filmpjes, belangeloos afge staan door den heer Bakker, Directeur van het Rembrandt-theater, vertoond werden, laaide de feestvreugde hoog op. In de pauze reikte de leider der verkeers- examens, Hoofdinspecteur Berentsen, de extra- prijzen de bekende Droste-verkeersspellen aan een 25-tal kinderen, die een foutloos exa men hadden gemaakt, uit. Hij deed een beroep op alle geslaagden, zich in de practijk op de weg het verkeersinsigne waardig te tonen en spoorde hen aan zich als goede weggebruikers te blijven gedragen. Nadat de kinderen nog onthaald waren op ijs en een reep chocolade, sloot de Wethouder van Onderwijs, de heer Van Unen, deze bijzonder geslaagde middag met woorden van dank na mens het gemeentebestuur aan de organisa toren der Heemsteedse verkeersexamens. Spe ciaal dankte hij den heer Van de Weyer, die al zo vele jaren voor de verkeersexamens in zijn inspectie de grote stuwkracht is. H.P.C.-NIEUWS. Zwemmen. Tér gelegenheid van hét 40-jarig bestaan van HVGB., organiseert deze vereniging op Zondag a.s. in Stoop's Bad te Overveen de Juniores- kampioenschappen van Noord-Holland. De HPC zal op deze wedstrijden blijk geven, dat zij een woordje kan meespreken, en wanneer met inzet van alle krachten gezwommen zal worden, is de mogelijkheid daar, dat één of meer kampioen schappen naar Heemstede verhuizen. Waterpolo. Dinslag j.l. speelde het tweede zevental van HPC met een viertal invallers tegen een volledig Haarlem I. Tot aan de rust wist Haarlem niet te doelpunten, doch daarna opende zij de score. A. C. de Bruyn maakte gelijk, waarna Haarlem doelpuntte. Goed opzwemmen van J. M. Bakker bracht de HPC wederom een doelpunt, waarna Haarlem de eindstand op 42 bracht. Voor de komende week staan twee wedstrij den op het programma, n.l. HPC IIHVGB I, die Woensdag in Groenendaal gespeeld wordt, terwijl het derde daags daarna het tweede van HVGB in Haarlem zal ontmoeten. BRIDGEN. Het leven hervat zijn gewone loop. Steeds normaler wordt de gang van zaken en daarmede groeit de lust tot een spelletje kaart weer. De directrice van het Bridge-Home Lucky Seven", Alb. Thymlaan 2 te Heemstede, heeft daarom het initiatief genomen wederom een serie drives te organiseren, waarvan de eerste vorige week heeft plaats gehad. Het was een drive volgens het „Howell-systeem". Het resultaat van deze vreedzame strijd was als volgt: 1. Dames Boumanv. Hoolwerff 63V2 punt; 2 Dames DegenhartHoogenboom 62% p.; 3. Dames de Nijs—Bons 63% p.; 4. Dames Göbel- Rogmans 54% p. HET PAARD BLIES HET EERST. Een veearts had een recept geschreven voor een poeder, daar een ploegpaard ziek was. De boer liet de poeder klaar maken, doch was een half uur later weer bij den veearts terug, met tranende ogen. Hij was zichtbaar ongesteld en jammerde: ,,0, dokter, ik voel me doodziek! De poeder heeft mij vergiftigd!" „De poe der?", riep de veearts uit. „Maar man, ik heb je toch niet gezegd, dat U die poeder moést in nemen. U moest het in een puntzak doen, het ene eind in de bek van het paard steken en dan krachtig blazen." „Ja, dokter, dat heb ik ook willen doen. Ik deed het in een puntzak en 'stak het eind ervan in de bek van het paard, terwijl ik het andere eind in mijn mond stak. Maar.... het paard blies het eerst!" Tactloos. „Waarom heb jij eigenlijk ruzie met je vrouw gehad?" „Ze zei, dat de dame, die wij tegenkwamen er allerliefst uitzag, en toen heb ik ja gezegd." Hij:- „U ziet er erg verstandig uit, wilt u mij niet trouwen?" Zij: „Nee, ik ben namelijk even verstandig als ik er uitzie." Uit de kazerne. „Keuvels, er mankeert een knoop aan je jas! Hoe wou je nu in zo'n toestand het vaderland verdedigen." Zoek de landelijke idylle en het vrije veld in voorjaar en herfst Door Dr. P. H. RITTER Jr. In April geraken, naar de mannen ondank baar en onbillijk constateren, de vrouwen haar hoofden kwijt, het is dan schoonmaak. Op Pasen eten wij krentenbrood met eieren. Met Kerstmis sieren wij ons huis met hulst en mare-takken. Op Oude jaar bakken wij olie bollen en.... in Augustus gaan wij op reis, gaan we met vacantie. Dat is zo de gang der gewoonten, het mense lijk leven voegt er zich naar, er is een zekere rhytmiek in onze levensplagen en levensvreug den, die rhytmiek bepaalt zozeer ons innerlijk, dat wij er ons niet aan vermogen te onttrekken. En wij zijn er zo in opgenomen, dat 'wij niet meer vragen naar de oorzaken, die ons zo doen handelen. Dit opstel dient er voor, om.die vraag bij uit zondering wel te stellen, ten aanzien van het reizen. Waarom gaan wij in Augustus met va cantie? Wij hebben tot dusver in Augustus ge reisd, omdat onze kinderen dan vacantie heb ben. Het leek in die maand wel, of de deksel van de ketel vloog. Het hele jaar, en vooral in de maanden Juni en Juli, werd de jeugd in span ning gehouden, en dan, opeens, met Augustus erkenden wij haar recht op collectieve bande loosheid. Iets van die bandeloosheid kwam dan ook over ons, ouderen. In Augustus kon men hele deftige heren zien, aan het strand en in de bos sen, met hele rare petten op en kuitbroeken aan, de dames namen haar lichtste toiletten mee, soms wel om er in te zitten huiveren, wanneer Augustus gelijk vaak geschiedt zijn regen humeur toonde. Maar, in trouwe, is die „collectieve bande loosheid" van kinderen en kinderlijk wordende grote mensen eigenlijk wel een echte vacantie? De stad spuwt haar menigten uit naar het strand, naar de heide, naar de bergen, met het gevolg, dat de natuur een stad wordt, en dat het beginsel van de vacantie wordt vernietigd. „Wat doet ons reizen?", vraagt Jacob Geel. „Wij willen zien, wat buiten de kring is, waar in wij ons gewoonlijk bewegen." Maar een stad, die is overgeplaatst naar de kust of naar de heide, is feitelijk geen nieuwe kring en de massa's, die in Augustus de natuur bevolken en ontluisteren, ondergaan in wezen geen verandering van zielsgesteldheid, ondanks de rare petten en pofbroeken. De eenheids machine, die het moderne leven regelt, werkt automatisch door in de officiële vacantiemaand. Deze waarheden te overwegen behoort tot de te lang vergeten taak van allen, die zich met het reizen en zijn organisatie bezig houden. Wat de vacantie nodig had om haar ware bedoeling te verwerkelijken, was een nieuwe gedachte. De Directie der Nederlandse Spoorwegen onderscheidt zich door oorspronkelijk inzicht. Zij voelt zich geroepen tot iets anders dan werk tuigelijke voorziening in collectieve vacantie- behoeften. Zij heeft zich tezamen met de ener gieke bestuursleden van de A.N.V.V. den A.N.W.B. en Horecaf wier organisaties ook zo nauw bij dit vraagstuk betrokken zijn ge zet tot het stellen en doorgronden van het va- cantieprobleem en tot het uitvinden van midde len, om weer een echte vacantie te geven aan de naar adem snakkende natie. Kunnen, zo vroegen zij, de vacanties niet ver deeld worden, zodat niet alles elkander, maar de mens de natuur ontmoet? Als wij de maan den, die voor en terstond na Augustus komen, er eens bij namen, en daardoor tevens de maand Augustus ietwat verstilden en van haar kermis- karakter bevrijdden, zou dat er niet toe leiden, dat de vacantie aan haar eigenlijke doelstel lingen van rust en vrijheid en zielsverandering, beantwoordt? Aan deze vragen lag een nog diepere gedachte ten grondslag. Als er niet zo nu en dan wat vertraging komt in ons levens-tempo, dan gaan wij allen aan de jacht van het moderne leven te gronde. Wij moeten het hele moderne tech nische apparaat van het verkeerswezen, dat ge spitst is op snelheid en doelmatigheid, gaan bezigen om de bedaardheid te dienen. Eenheid van tegenstellingen. Maar het is merkwaardig, dat inderdaad juist de lenigheid, die ons ver- voerstelsel en in het bijzonder onze spoorwegen in zo hoge mate hebben verkregen, bij uitstek aan dat bedaardheidsideaal kan worden dienst baar gemaakt. Met onze gemakkelijke, pijlsnelle diesel- en electrische treinen, zijn wij in een ommezien verplaatst van het stedelijk asfalt naar de lande lijke idylle, van de levensgebondenheid naar het vrije veld. En bij de verspreiding van het va- cantiegenoegen over verschillende lente-, zomer en herfstmaanden, kan men extra van het gerief der spoorwegen genieten, want men wordt niet geperst in overvolle compartimenten of op over volle balcons. En dit zelfde geldt nu ook voor onze hotels en pensions. Want bij te verwach ten belangrijke toeneming van het binnenlands toerisme zal de beschikbare logies-accomodatie in ons land te enenmale ontoereikend blijken, als alle vacantiegangers zich op één kleine periode concentreren. En bovendien biedt een vacantie in het voor- of naseizoen nog het mate riële voordeel van lagere pensionprijzen! Wanneer wij met blijdschap van deze nieuwe gedachten hebben kennis genomen, komt hoofd stuk twee. En in hoofdstuk twee moeten wij ons zelf en anderen opvoeden tot de waardering van het vacantie-genoegen buiten de daarvoor tot dusver officieel ingestelde Augustus-maand. De moderne mens kent de seizoenen maar ten dele. Hij kent het laaiend zonnegoud van de hoge zomer, hij kent het stille, besneeuwde winterlandschap, maar wie heeft volkomen ge noten van de bloesemende Mei, van de parelende frisse schoonheid van de juni-maand, van de stille, transparante sfeer van September en be gin Ooctober? Wij kunnen deze seizoenscha keringen genieten op een fietstocht, in de buurt van onze woonplaats, indien die omtstreken met natuurschoon zijn begiftigd. Maar ons er helemaal in verdiepen, dagen lang, dat verzuimen wij, omdat wij ons tot nu toe aan „de officiële vacantiemaand" gehouden hebben. Daar kan verandering in komen, en er is ter stond al een hele groep van mensen, die deze nieuwe opvatting kunnen beproeven, het zijn zij, die ongehuwd zijn en zij, die uit de kleine kin deren zijn. Tot dezen richt zich allereerst ons woord. Vrienden, langenoten, bevrijdt U eens van de geijkte theorieën en van de geijkte data, en gaat in Mei, in Juni, in September op reis. Gij. zult volkomen nieuwe ervaringen beleven, en.... ge bewijst tevens een dienst aan Uwe medemensen, die aan de Augustusmaand ge kluisterd zijn en die van deze hoge zomertijd oneindig meer zullen genieten dan zij vroeger deden, omdat zij een rust ervaren, die zij in vroegere perioden met overvolle treinen en over volle pensions steeds hebben gemist. Het is pre cies zoals de „producenten der vacantiegenoe- gens" het zo treffend uitdrukken: „Vroeg of laat gaat U tóch met vacantie -maar ga dan inderdaad vroeg öf laat!" De lezer van bovenstaande regelen zal achter ons opstel den stedeling hebben herkend. Zij zullen het verlangen naar de natuur, dat hem stuwde, erin hebben opgemerkt, maar zij heb ben een onjuiste gevolgtrekking gemaakt, indien zij meenden, dat hij de behoeften van hen die buiten wonen en hun vacantie willen gebruiken om de genoegens te beleven van de grote stad over het hoofd heeft gezien. Ook deze belang rijke groep verdient de aandacht van hem, die zich met vacantie en reizen bemoeit. Maar hoe geldt voor hen in versterkte mate de uitroep: „Indien gij U vrij kunt maken, kiest dan een andere dan de Augustusmaand!" Want - eigenlijk is deze maand de allerslechtste om „de stad" te beleven. In het voorjaar en in het na jaar vinden wij de steden in hun volle leven en bedrijvigheid, in Augustus zijn zij verstild en roerloos. Ziet hier dan een verdediging van ltnte, voor zomer en herfst uit uitgekozen reis-perioden. En tevens een pleidooi om de Augustus-vacan- tiegangers meer geluk te schenken, dan zij thans nog beleven. JONGELUI, Neemt deel aan onze Het Instituut voor TALEN en HANDELSONDERWIJS Haarlem - Tel. 16660 Wilhelminastraat II Wit-zoet vervangt ponden is zonder bijsmaak 2 pakjes 25 ct. Tonicum, zeer versterkend Vio L. 40 ct. Staalwijn, gr. flesch f 1.20 Hoofdpijn tabletten per buisje 25 ct. Staven scheerzeep 35 en 20 ct. Elast. kousen f 2.50, f 1.95 Ook dunne lastex (2 reks) Buikbanden Breukbanden. Thuisbezorgen, Tel. 16625 clitl 'n Ongekend genot. Vooral in den zomer 'n Rijwiel is 'nheer- lijk bezit.voor jaren, mits van so lide en veilige con structie. Loopt IJ geen risico's! 'n RALEIGH of 'n FONGERS N.V. Autogarage Afd. Rijwielen Raadhuisstraat 6365 Heemstede, Tel. 28810 Nu is het tijd voor borduren, o. a. schorten, speelpakjes, jurkjes, tafelkleeden. Deze kunnen zonder bon worden gekocht. vVij geven Centrumzegels. BINNENWEG 148, TELEFOON 28061 HEEMSTEDE BINNENWEG 67 - HEEMSTEDE - TELEFOON 28015 Verleent voorschotten en credieten tegen zakelijk onderpand. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche chèques en wissels Neemt spaargelden in deposito - opent rekening cournta (ook voor niet-leden) Dagel. geopend van 9—12.30 en van 23 uur. Bovendien Vrijdagsavonds van 6.308 uur. Ridderstraat 18 HAARLEM TELEFOON 13310 het Museumschip, dat ingericht is als Diergaarde, Aquarium, Natuur- en Prae-historisch Museum. Van Woensdag 3 tot en met Zaterdag 6 Juli te Heem stede te bezichtigen. Ligplaats in de Haven. Dagelijks open van 9 uur v.m. tot half tien uur n.m. Entrée slechts 10 cent Kinderen 7\ cent Een tentoonstelling van ruim 2000 dieren en voorwerpen. Deze tentoonstelling, tot stand gebracht met medewerking van 10 Ned. Vereenigingen, is voor de Ie maal hier te zien. Als bijzonderheid vermelden we de aankoop van 10 stuks leven de lichtgevende visschen, afkomstig uit Z.-Amerika. De col lectie levendedieren magdoorde bezoekers worden gevoederd Laat thans door

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 3