ROUW ALADDIN TOVERFLUIT PREDIKBEURTEN VOOR DE JEUGD Van leren beenomhulsels tot ragfijn geweven dameskousen. Loont zich het verven van kleding steeds? IJdelheid kan ontaarden in zelf verheerlijking EN DE JAN WIEGMAN 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT ZONDAG 7 JULI. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. G. Hennemann te Bilthoven. Extra collecte voor Uitwendige Zending. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. C. M. Briët. Extra collecte voor Uitwendige Zending. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan V.m. 10 uur: Ds. v. d. Born. N.m. 5 uur: Ds. Dondorp. Cath. Zondag 19. Onder nazang extra collecte voor Kerk en schulddelging. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. N.m. 5 uur: Ds. v. d. Born. Cath. Zondag 18. Extra collecte voor kerk en schulddelging. Nederl. Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. H. A. Enklaar, Herv. pred. te den Helder. Met medewerking van het Dameskoor. Dinsdag 9 Juli. V.m. 11.30 uur. Kerkelijke inzegening van het huwelijk van Mej. Reina Anna Pais en den heer Arie Willem Fries, door Ds. R. H. Oldeman. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9, Haarlem. V.m. 11 uur: Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „Nieuwe bindingen". Egüse Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 7 Juillet. a 10 h. 30: Service et Sermon preside par Mr. Ie pasteur J. Arnal, d'Amsterdam. 3e collecte pour la restauration. DE JAARBEURS TE UTRECHT. Speciale afdeling voor nieuwe vindingen. Men meldt ons: De deelname in de afdeling voor nieuwe vin dingen op de Jaarbeurs te Utrecht, welke ge houden wordt van 312 September, is voor iedereen mogelijk. Het doel is den uitvinder een gelegenheid te bieden tegen geringe kosten, sneller dan anders, contacten te kunnen leggen met belanghebben den voor verkoop van een octrooi of afgifte van een licentie op een octrooi. Toegelaten worden ter beoordeling van een vanwege de Bond van Octrnoi- en Merken- houders in overleg met het Jaarbeursbestuur be noemde commissie. a. nieuwe vindingen, die geoctrooieerd zijn; b. voor octrooiëring in aanmerking komende vindingen, waarvoor eventueel door het Jaar beursbestuur kosteloos een certificaat wordt af gegeven, opdat de uitvinder ervan in de gele genheid is, binnen de tijd van bescherming ge durende zes maanden vanaf de datum van de opening der Jaarbeurs een octrooiaanvrage te kunnen indienen in Nederland. Zij, die er belang bij hebben aan de jaarbeurs deel te nemen, worden verzocht zich ten spoe digste (de ruimte is beperkt en meestal ruim twee maanden vóór de opening van de Jaar beurs bezet) schriftelijk met insluiting van porto voor betaald antwoord te wenden tot den heer J. Keiser, 2e Schuytstraat No. 155, Telefoon 335138 Giro No. 8720, 's-Graven- hage. Gaarne wordt aan genoemd adres ont vangen in de namiddag voor mondelinge inlich tingen, na schriftelijke kennisgeving. DE BEGRAAFPLAATS ZAL WORDEN UITGEBREID. De Donderdag j.l. gehouden vergacfering van de gemeenteraad ving aan met een rede var. den voorzitter, Jhr. A. v. d. Poll, die uiting gaf aan aller medegevoel met zovelen, die in leed en rouw zijn gedompeld. Spr. herdacht de jonge mannen, die bij de verdediging van hun vader land het leven hebben gelaten. Het dienen van de gemeenschap is thans meer dan ooit nood zakelijk, samenwerking is hetgeen ons geliefd vaderland nodig heeft, aldus eindigde de voor zitter zijn rede, die staande door de raadsleden werd aangehoord. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van den heer H. M. Smorenburg, om in een aan tal percelen in de Oosterlaan en de Schouwbroe- kerlaan voor dubbelbewoning tussenmeters voor gas en electriciteit te doen plaatsen. Op advies van B. en W. werd afwijzend beschikt. Zonder hoofdelijke stemming werden aange nomen de voorstellen betreffende verhuur tuin grond Vrijheidsdreef, overeenkomst toelating leerlingen buitengewoon L.O., herziening uit breidingsplan, wijziging prijzenverordening gas, water en electriciteit en overname natriumver- Iichting door het Rijk. Besloten werd, het stichten van een openbare school voor voorbereidend onderwijs twee a drie jaar op te schorten. Hierna volgde een uitgebreide discussie over de voorgestelde uitbreiding. Dr. G. H. Mulder c.s. had schriftelijk bezwaren tegen het voorstel ingebracht en vond steun bij de heren Rijkes, Kamerbeek, v. d. Erf en Stomps, terwijl de heren Voors en De Tello het voorstel van B. en W. verdedigden. Wethouder Jonckbloedt legde er de nadruk op, dat het altijd algemeen bekend is geweest, dat de tuin van Van Dort bij de be graafplaats zou worden getrokken. Een nieuwe begraafplaats zal wel een half millioen kosten, dat is te veel. De heer v. d. Erf wilde het voorstel aanhou den tot nader order, teneinde de zaak nog eens rijpelijk te kunnen overwegen. Dit werd ver worpen en de Raad keurde ten slotte het voor stel om de begraafplaats uit te breiden, met 105 stemmen goed. ALLE-DAG-KERK, HAARLEM. Ds. Dresselhuys. Vrijdagavond a.s. zal in de Alle-Dag-Kerk spreken de Veldprediker'Ds. Dresselhuys. Hoe wel de Alle-Dag-Kerk nimmer namen publiceert van de voorgangers, omdat dit in strijd is met de idéé, die aan haar streven ten grondslag ligt, heeft zij gemeend voor ditmaal van deze regel te moeten afwijken, omdat Ds. Dres'selhuys wel dra de militaire dienst gaat verlaten en dit dus een bijzondere gelegenheid is om hem vóór zijn vertrek nog eens te horen spreken. Bij deze dienst wordt medewerking verleend door Mevrouw Vlek, die enige liederen zal zingen. Deze dienst in de Grote Kerk is van 7.tot 7.30 uur. Ingang Klokhuisplein. NATIONALE INZAMELING OP 6 JULI TE HEEMSTEDE. De collecte, welke van 15 tot 22 Juni werd uitgesteld, zal nu worden gehouden op Zater dag 6 Juli. Het „Comité tot Hulpverlening aan de ge teisterde gebieden van ons Vaderland", dat, op verzoek van den Burgemeester van Heemstede werd gevormd, herhaalt hierbij haar dringend beroep op de offervaardigheid der ingezetenen! Geeft met gulle hand als de collectebus wordt gepresenteerd! Het postgironummer van onzen penningmees ter, den heer J. C. Bender, is 204503. Bedenkt, dat er zeer veel nodig is om het leed van vele landgenoten te kunnen verzachten! Uitdrukkelijk wordt verzekerd, dat de op brengst van de collecte uitsluitend ten goede zal komen aan de Nederlandse slachtoffers van de oorlogvoering in de Nederlandse gebieden. Het Dagelijks Bestuur: B. V. J. van Hees, Voorzitter; E. L. Lefebvre, Vice-Voorzitter; B. G. Groeneveid, Secretaris; J. C. Bender, Penningmeester. HET SCHOOLZWEMFEEST IN GROENENDAAL. De HPC organiseert a.s. Zaterdagmiddag wederom haar jaarlijks schoolzwemfeest in „üroenendaal". Het belooft evenals andere jaren weer een mooie sportmiddag te worden. Dank zij de volledige medewerking der Heem- steedse scholen en de propaganda, door de on derwijzers gevoerd, komen volledige ploegen aan de start, die door de mooie zomer goed ge traind voor de dag kunnen komen. De grote ervaring die HPC op het gebied van school- zwemmeesten heeft, geeft een waarborg voor het welslagen. Profijt trekken van deze propa gandistische zwemmiddag, heeft zij de Heem- steedse Reddingsbrigade uitgenodigd, welke een demonstratie' in het reddend zwemmen zal uit voeren, en wel op een zeer bijzondere manier. Verder zal een demonstratie van de zwem slagen plaats vinden, uitgevoerd door leden van HPC. Door de laag gestelde toegangsprijzen zullen vele ouders naar „Groenendaal" trekken, om hun kinderen aan te moedigen bij de zo sportieve strijd in het water. EXAMENS. Van de Voorwegschool te Heemstede zijn ook dit jaar weer alle candidaten voor het M.O. geslaagd, t.w.: Voor het Gymnasium Anneke Both; voor het Christelijk Lyceum: Etty van Woerkom; voor de H.B.S.: Bob Seijlhouwer; voor de H.B.S. A: Jan Bonkenburg, Sjaak Bon- kenburg, Anton Niessink, Rietje de Ridder en Jan Willinge en voor de meisjes H.B.S. A: Agaat van Slogteren. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 1 Juli 1940. Wed. A. M. LeerinkCerlijn, Clivialaan 25. K. J. Damstra, Laan van Rozenburg 9. H. W. v. d. Kooij, Fred, van Eedenplein 13. H. J. van Poelvoorde, Ces. Francklaan 54. J C. Ilazevoet, Oosterlaan 24. S. v. d. Noordaa, Heerenweg 77g. J. Zoete, Jac. van Campen- straat 10. K APDEMON STRATIE. De technische ontwikkelingsclub van de afde ling Haarlem, Nederlandse Kappersbond, houdt een openbare kapdemonstratie op Zondag 7 Juli a.s., des middags te 2 uur, in de grote zaal van „De Leeuwerik", Krifisstraat 30 te Haarlem. De baten hiervan zullen ten goede komen van de slachtoffers in de geteisterde gebieden in ons land. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuin liedenvereniging „Aerdenhout en Omstr." een goed bezochte ledenvergadering in „Hof van Heemstede". Na een openingswoord van den voorzitter, den heer H. v. Gurp, en voorlezing der notulen werd medegedeeld, dat de heer W. A. v. Zadel als bestuurslid had bedankt. In zijn plaats werd gekozen de heer J. de Boer. De voorzitter, die eveneens zijn functie ter beschikking had ge steld, werd met bijna algemene stemmen her kozen. Wegens de tijdsomstandigheden zal dit jaar de grote excursie, die steeds gold als een der meest interessante en leerzame uitstapjes, ach terwege moeten blijven. Wel zal nu getracht worden enige kleine excursies te organiseren. Bij het punt: „actuele vragen" kwamen ter spra ke „het kweeken van Salvia's", en „hoe houdt men een azalea over?". Beide onderwerpen lokten leerzame besprekingen uit. De tuinkeuringen, waarvoor reeds enige jaren een bijzondere animo bestaat, waren in de laat ste tijd wat verwaarloosd. Nu alles weer zijn normale gang moet gaan, zal ook daaraan weer aandacht geschonken worden. De eerste keuring zal nu plaatshebben op Zaterdag 6 Juli, de tweede omstreeks half Augustus. Na een geanimeerde rondvraag, waarbij nog ter sprake kwam het toedienen van kunstmest bij het telen van aardappelen, sloot de voor zitter de vergadering. Kousen zijn een probleem, waarvan de draag ster slechts weet, hoe moeilijk dit vaak op te lossen is in verband met de beschikbare midde len! Men heeft kousen en kousen en de kwali teiten zijn vele, evenals de materialen en kleuren. Inderdaad, het leven van onze kousen hangt aan een zijden draadje en is het dan te verwonderen, dat wij alles in het werk stellen om te voor komen, dat een enkele steek loslaat? Een ladde rende steek, die in snelheid zelfs den vlugsten Marathonloper beschaamt. De kous stelt hoge eisen en wenst met bij zondere omzichtigheid behandeld te worden. We weten allen, dat kousen niet altijd een zorgen kind geweest zijn, vooral de ouderen onder ons, die de soliede hand- en machinaal gebreide kou sen droegen, die oer-degelijk waren en tot in den treure van nieuwe voeten voorzien werden. De geschiedenis der kous is lang; zij gaat vele eeuwen terug en de ijdelheid van talloos vele mensengeslachten is noodig geweest, om de fijne, doorzichtige exemplaren te wrochten die wij thans kennen. In den beginne waien het slechts stofrepen, die om de benen gewikkeld werden, en nadat deze primitieve beenbedekking zich gewijzigd had en de vorm van kousen aannam, viel er toch nog verschil van itvoering en lengte waar te nemen. De leren koi sen, waarvan de historie verhaalt, mogen sterk en practisch geweest zijn, doch konden niet op de minste élegance bogen en het eeuwig vrouwelijke element moest ten slotte wel zegevieren, waardoor het al te prac- tische moest wijken. In de middeleeuwen droeg men naar het model geknipte kousen, waarvoor men rekbare weefsels verwerkte, terwijl men ze van fijne zijde en fluweel droeg bij feestelijke gelegen- hden. Dit .genre had evenwel ook zijn grillen en stelde hoge eisen aan coupe en materiaal; zij werden met lint om het been bevestigd of wel geregen, ten einde ze onberispelijk te doen zit ten. Ondanks deze voorzorgen bevredigden deze kousen de draagster evenwel niet en langzamer hand vond de gebreide kous ingang, waarvoor men zijde aanwendde en die door vrouwen en door mannen gedragen werd. Zo'n paar handgebreide zijden kousen werd als een kostbaar geschenk beschouwd en een der eersten, die ze met een genadig lachje van een harer hofdames in ontvangst nam, was de dochter van den Engelsen Koning Hendrik VIII. Deze vorst, die zich zozeer in de gunst der vrouwen mocht verheugen, liet na zijn dood een grote verzameling gebreide zijden kousen na, die bijzonder luxueus en met goud- en zilver draad bewerkt waren. In Rouaan had men in 1590 de eerste kousen machine en hier is de oorsprong te vinden van een industrie, die eei^ onbekende hoogte heeft bereikt. Wanneer kleding van voorgaande herfst en zomer voor de dag gehaald wordt, komt men meermalen tot de ontdekking, dat de kleur van een wollen japon of costuum fletser geworden, soms zelfs verschoten is. De vraag rijst dan, of het voor verven in aanmerking komt en men begeeft zich naar een of ander filiaal van een bekende ververij. De filiaalhouder, wien men deze vraag voorlegt, zal bij de beantwoording enige voorzichtigheid in acht nemen, aangezien er vele kunstweefsels in de handel zijn, die een nauwkeurig onderzoek vereisen naar de moge lijkheid omtrent het verven. Zuivere wollen weef sels leveren geen bezwaar op, doch aangezien de leek niet tot oordelen bevoegd is, zal het de verstandigste wegzijn, om eventueel te verven kledingstukken naar de fabriek op te doen zen den, ten einde het weefsel te laten onderzoeken. In de ververij zal men tevens kunnen adviseren of het aanbeveling verdient, zo'n kledingstuk in de oude kleur of iets donkerder te verven of dat de mogelijkheid bestaat het in een modekleur te laten verven. Zo eenvoudig als men zich het verven voorstelt is het evenwel nietv omdat men zoveel gemengde weefsels heeft. Voorts zal sterk verschoten stof moeilijk verf houden, al thans veelal niet gelijkmatig van kleur worden en in zo'n geval doet men verstandig het zo donker mogelijk te laten verven. Men heeft b.v. wol, die vermengd is met kunstwollen draden, of soms zijn er motiefjes ingeweven van vistra, acetaat- of andere kunst matig verkregen draden, die ieder voor zich een speciale behandeling vereisen. De meest een voudige proef bestaat uit het verbranden der weefseldraden; wol en zuiver zijde ruiken naar verbrand haar, katoen en kunstzijde naar papier en bij geimpregneerde zijde blijft na het ver branden van een stofrest een open, dik weefsel over. Zuivere zijde verbrandt tot as, doch om de herkomst der materialen met meer zekerheid vast te stellen zijn vakkennis en ervaring nodig, ten einde de samenstelling van het bad of de baden te kunnen bepalen. Wanneer men de kans wil ontlopen voor onaangename verrassingen te staan, verdient het aanbeveling deskundig ad vies in te winnen. Witte wol moet eerst aan een ontzwavelings proces onderworpen worden, voordat deze stof kleur houdt, terwijl bij gekleurde weefsels meer malen de kleur „afgenomen" moet worden, wil men een nieuwe kleur aan het stuk kunnen geven. Ook hier kan men niet volgens vaste regels te werk gaan, doch zal door grotq vak kennis en ervaring schade voorkomen kunnen worden. Heeft de stof door het „afnemen" der kleur niet veel te lijden? Deze vraag komt on willekeurig bij de huisvrouw op en werd ook door ons aan een vakman gesteld. Zijn ant woord luidde: „In den regel niet". Hij liet ons een lap matgroene zijde zien, die oorspronkelijk blauw geweest was; de kleur werd afgenomen en door een geel bad ontstond de tegenwoordige kleur. Het weefsel had niets te lijden gehad en was soepel en glanzend gebleven. Het behoeft geen betoog, dat men van het principe moet uit gaan, dat goedkoop duurkoop is en men beter ineer kan betalen voor het verven van een goed stuk, dan voor weinig geld tevens de kans te lopen, dat de behandeling niet mee is gevallen. Oude bekende firma's op het gebied van verven zullen er tevens op ingericht zijn om de weef sels, die ter behandeling gegeven worden, te laten onderzoeken, zodat men de minste risico's op verlies loopt. Het is met ijdelheid al precies eender gesteld als~met eerzucht, in mate moeten beide aan wezig zijn, als noodzakelijke eigenschappen, die de mens ten goede komen. Slechts wanneer ei- sprake is van overdrijving, maakt het één zowel als het ander de mensen belachelijk en onuit staanbaar. Wanneer men deze karaktertrekken bij kinde ren waarneemt, zal men er tegen in moeten gaan en ze in goede banen trachten te leiden. Een mens, die niet de minste ijdelheid bezit, zal zijn uiterlijk verwaarlozen, wellicht zelfs zijn lichaam. Een kind laat zich niet wassen en aankleden, omdat hij er zelf buitengewoon veel waarde aan hecht, doch omdat het intuïtief voïlt, dat ande ren het prettig vinden, in casu de ouders, groot ouders en tantes. Heel gelukkig zal het zich dan ook voelen, als iemand goedgekeurend zegt: „Wat zie je er netjes uit en wat heb je keurige handen en mooi gekamd haar!" Uit deze, onschuldige, behaagzucht ontstaat dé behoefte om er goed verzorgd uit te zien en daarom is het verkeerd gezien om de gedachte, wat anderen van hem zullen zeggen, volkomen te willen onderdrukken. De mens leeft nu eenmaal in de wereld en heeft zich te richten naar de anderen, wanneer hij geen nar of zonderling wil lijken. Anders is hét "evenwel gesteld, wanneer kinderen reeds jong trachten te veel waarde te hechten aan op schik en zelfs tegensputteren indien moeder wenst, dat zij uitgaan in een jurk, die volgens de mening der meisjes niet „modern" genoeg is. Dergelijke ijdelheid moet onderdrukt worden. Indien ijdelheid aanwezig is en niet bijtijds in de kiem wordt gesmoord, heeft zij tijd zich te ontwikkelen tot een woekerplant, die veel schade aanricht aan het wezen van een mens. Veel tact zal er nodig zijn en tevens een flinke dosis geduld om verkeerde eigenschappen in goede banen te leiden, want met hardheid bereikt men niets; deze kweekt slechts verbitte ring. IJdelheid, die geen bevrediging vindt, ont aardt vaak in zelfverheerlijking. Een eigenschap, die nog minder sympathiek is dan ijdelheid ten opzichte der uiterlijke dingen. Zij betreft be paalde gaven of talenten, die men bezit, waar door de betrokkene niet bevredigd is, indien hij zij niet omringd is door een kring van bewonderaars. Deze ijdelheid geeft blijk van een weinig ruime gezichtskring en grote zelfverheerlijking, die anderen onaangenaam aandoet, en is een karaktertrek, die de betrokkene weinig siert. Succespatroon A 172. Prijs 40 cent. m Gekleed middagjaponnetje van dunn» wollen stof of zijde met garneering van kant aan hals en mouwen. Opgeknipte voor baan met eenige ruimte aan zij- en boven kant. Achterbaan met ruim tusschenge- deelte. Ben. stof pl.m. 3 M. van 1.30 M. of 4 3/4 M. van 96 c.M. Patronen 40, 42, 44. A 172 GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.40 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraaf 5 B. Den Haag. SCHOONHEIDSWENKEN. Zoals men weet, ademt de huid door haar poriën, waardoor de onzuiverheden uit het lichaam uitgescheiden worden. Hieruit volgt, dat dagelijkse afwassingen aan te bevelen zijn, niet alleen van gelaat, armen en handen, doch van het gehele lichaam, daarna krachtig droog wrij ven met een bandhanddoek, hetgeen de bloeds omloop bevordert. Om een goede gelaatstint te krijgen is het nodig om zeep te gebruiken, die aan de hoogste eisen voldoet. Een gevoelige huid, die spoedig rode plekken te zien geeft, zal zo weinig moge lijk met zeep gewassen moeten worden. Er zijn evenwel preparaten in de handel, waarmede men het gelaat schoon kan maken en die de huid soepel en zacht houden, z.g. „Iaits". Een vette huid kan met een lotion behandeld worden, doch men kan ook een weinig Eau de Cologne of Lavendelwater aan het waswater toe voegen, waardoor de poriën zich iets meer samentrekken. Beide preparaten mogen evenwel slechts sterk verdund gebruikt worden, vooral Eau de Cologne is een sterk adstringent, dat de huid irriteren kan. Na het wassen wordt met de vingertoppen een weinig dagcrême over het gelaat uitgewreven, waarover men een wolkje poeder oplegt. OUDE HANDSCHOENEN GESCHIKT VOOR VERSCHILLENDE DOELEINDEN. Glacé, wild- en zeemleren handschoenen, die afgedankt zijn, kunnen nog voor verschillende doeleinden gebruikt worden. In de eerste plaats is het zeer practisch om de binnenkant van het horlogezakje met dit leer te bekleden, terwijl ook de zakken, waarin sleutels bewaard worden, veel minder gauw slijten, wanneer men ze met oude handschoenen voert. Voor schoolgaande kinderen is een inktlap van dit dunne en soepele leer zeer doelmatig. Men knipt er rondjes, of vierkante stukjes van en hecht deze in het midden bev. met een knoopje vast. Naait men reepjes handschoenenleer met overhandse steken op elkander, dan kan dit dienst doen als étui voor schaar, haaknaalden e.d. Ook in de huishouding bewijzen oude hand schoenen goede diensten bij het verrichten van werkjes, die de handen vuil doen worden. Het is dus zaak om oude handschoenen zuinii; te bewaren, want ze bewijzen nog verschillende diensten. Geïllustreerd door „Waarom zou van ons weggaan, jongen," riep de hoofdman, „je zult voortaan als ons eigen kind in onze tenten wonen, en later kun je trouwen met Suleika en je zult een groot man onder ons worden. Je ouders zul je nooit meer vinden, en eenmaal alleen in de woestijn word je een prooi van wilde dieren of van mensen." „Ik ben niet bang," zei Aladdin, „en ik zal terugkeren. En uw belofte heb ik." 32. Toen moest de hoofdman wel toegeven, en reeds de volgende dag vertrok Aladdin met de vlugste kameel en rijkelijk toegerust. Suleika weende bitter en hij moest wel honderd maal beloven, dat hij na een jaar terug zou keren. De gehele stam was bedroefd en iedereen riep Allah's bescherming over hem uit. Aladdin nam ook afscheid van de feeën en Aya's moeder gaf hem een flesje met olie. „Een druppel hiervan is voldoende, om je net zo klein te maken als wij nu zijn, en wanneer je weer een druppel in neemt, dan wordt je weer even zo groot als voorheen. Het ga- je goed, Aladdin, het geluk zij met je." Aladdin reed heen en hij volgde de weg, die de Uil hem gewezen had. 33. Na zeven kameeldagreizen kwam hij ein delijk bij de woning van Sheik den kluizenaar aan. „Zo jongeman," begroette Sheik hem, „wat kom je hier zo alleen doen?" Ik ben gestuurd door de wijze Uil," antwoordde Aladdin. U moet de groeten hebben en hij zei mij dat gij, als musicus, een collega graag een dienst zoudt bewijzen." „Zo, hou je ook van muziek?", riep de kluize naar verrukt, „kom dan gauw mee in mijn nede rige woning. Maar eerst zullen we je kameel op stal brengen en verzorgen, en zelf zul je ook wel willen rusten." Toen alles geregeld was en Aladdin zich naar behoren verkwikt had, vroeg de kluizenaar zijn kleinen gast om eerst samen wat muziek te maken. „Jij speelt fluit, zie ik," zei hij, „ik zal je begeleiden op de harp." Dat werd een schoon concert, want Sheik was een groot musicus.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2