ALADDIN TOVERFLUIT NIC. GROENLAND Binnenweg !0 - Telef. 28429 PREDIKBEURTEN ATTENTIE! BURGERLIJKE STAND VOOR DE JEUGD VCCB. DE VRCIIW Vacantiebezigheden voor kinderen gewenst. Hoe kan men koffie „strekken".... en thee? EN DE 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Gedipl. horlogemaker ZONDAG 21 JULI. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Extra collecte voor Fonds Wijkgebouwen. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Extra collecte voor Fonds Wijkgebouwen. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 10 uur: Ds. v. d. Born. N.m. 5 uur: Ds. Waaning. (Zondag 21). Onder nazang collecte voor emeriti pred., hun weduwen en wezen. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. Waaning. N.m. 5 uur: Ds. v. d. Bom. (Zondag 20). Onder nazang collecte voor emeriti pred., hun weduwen en wezen. NederL Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Ds. G. Westmeyse, Herv. pred. te Rotterdam. Onderwerp: „Tegen de levensmoeheid van jong en oud", tekst Jes. 40, vrs. 3031. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Dimanche 21 Juillet. Pas de Service. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9, Haarlem. V.m. 10.30 uur: Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „In vol vertrouwen". Jeugddienst in de kerk der Broedergemeente, Parklaan 34, half acht. Voorgangers: Ds. A. R. de Jong en Ds. R. H. Oldeman, van Sant poort. ZONDAGSDIENST APOTHEEK. Op Zondag 21 Juli is geopend Apotheek Schotsman, Binnenweg 206. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Op Zondag 21 Juli wordt de praktijk te Heemstede waargenomen door de doktoren W. H. Dippel, Aerdenhoutsduinweg 8, tel. 26035 en J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 15538. COLLECTE DER CHR. VER. TOT VERPLE GING VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTEN, „Bethesda Serepta" te Haarlem en „Meer en Bosch" te Heemstede. O ja, dat is waar ook, nu herinner ik het mij weer, hoor ik de lezers zeggen. Als ik het goed heb, zou daarvoor op 11 Mei j.l. gecollecteerd worden, de jaarlijkse bloemendag. We hebben ook al zo veel beleefd sinds die datum; hoe is dat ook weer, die bloempjesdag is toen niet doorgegaan. Juist, geachte lezer(es), zo is het, maar nu gaat die collecte wèl door, dank zij de toestem ming der plaatselijke autoriteiten. Dus alweer een collecte? Ja vrienden, het moet! Denkt U eens even in de geweldige omvang van het werk en de financiën, besteed aan de verzorging van al die lijders, die, juist door die verzorging, nog weer een kans krijgen een bruikbaar lid in de maatschappij te worden. Daarom roepen wij U allen op om ook déze collecte mild te willen gedenken. (Offeren kan, dat is gebleken). Zaterdag 20 Juli a.s. wordt die colecte gehou den te Haarlem, Heemstede en Bennebroek. Collectanten (boven 14 jaar) worden vriende lijk verzocht zich alsnog te willen opgeven aan een der onderstaande adressen: Mevr. Bulten, Javalaan 31, Heemstede. Mevr. Bruinsma, Havenstraat 32, Heemstede. Broeder Haveman, Voorweg 27, Heemstede en bij C. Zwankhuizen, Jac. v. Campenstraat 6, Heemstede, Secr. van de Macht van het Kleine, afd. Heemstede. H. O. V. Twee Kerk-Concerten. Op het eerste Kerk-concert, dat op Donder dag '8 Juli onder leiding van Marinus Adam in de Grote of St. Bavokerk wordt gegeven, treden drie solisten op. To v. d. Sluijs zal met orkestbegeleiding „Menti Eter'ne", „Ritorna, o caro" van G. F. Handel en „Magna Res set Amor" van Hendrik Andriessen zingen. De concertmeesters van de H.O.V., Gijs Beths en Gerard Mulder, zullen het Concert voor twee violen met orkest, in d. kl. terts van J. S. Bach voordragen. Het concert wordt geopend met de Symphonie in bes gr. terts van J. Chr. Bach. Het programma vermeldt verder nog de uit voering van de Inleiding tot het tweede deel van het Oratorium „La Croisade des Enfants", van G. Pierné en Variaties over een Thema van Kuhnan, van Hendrik Andriessen. Op het tweede Kerk-concert, dat op Maandag 22 Juli onder leiding van Toon Verhey zal wor den gegeven, wordt een geheel programma van J. S. Bach uitgevoerd. Het programma wordt geopend met het Bran- denburgsch Concert No. 3, gevolgd door het concert voor Hobo, viool en orkest. Als solisten zullen hierin optreden: Jacq. Moolenijzer, hobo en Herman Salomon, viool. Voorts zal de Cantate No. 160, „Ich weisz, dasz mein Erlöser lebt", door den tenor Han le Fèvre worden gezongen. De instrumentale solo's zullen worden ver tolkt door Ans Bouter, vleugel, Gijs Beths, viool en Henk de Wit, fagot. Ten slotte wordt nog uitgevoerd de suite in B. kl. terts. Hierin treedt als solist op Joh. Spies, fluit. Men wordt beleefd verzocht van de vóórver koop gebruik te maken. Het concert vangt aan te 8.15 uur. De Directie van de N.Z.H.T.M. heeft maat regelen genomen voor extra tramdiensten na afloop van de concerten. Gaarne maken wij onze lezers (essen) er op attent, dat het voor een snelle door zending van brieven op advertenties, ge wenst is, dat deze aan het juiste adres worden bezorgd. Men zende dus brieven, welke bestemd zijn voor het Bureau van ons blad, naar ons kantoor Ged. Oude Gracht 88. Staat echter in de advertentie de naam van een boekhandel, dan aan de betreffende boekhandel. DE ADMINISTRATIE. Ondertrouwd: G. J. Willemse en C. C. Bakker. Getrouwd: J. J. Baaij met D. Schrander. Bevallen: M. J. v. d. KoogenRoozen z.; M. P. VeenendaalSlagter z. Overleden: E. J. Pateer 69 $r., geh. ORGELCONCERTEN. Het zevende Orgelconcert, te geven door Eg- bert Vos, organist der Kapel Nieuw Vredenhof, zal plaats hebben op Woensdag 24 Juli 1940, 's avonds van 8.159.15 uur, in de Ned. Herv. Kapel „Nieuw Vredenhof", met medewerking van Cor Igesz (sopraan) en Suze Tak (alt viool). Het programma luidt als volgt: 1. Praeludium b. kl. t. J. S. Bach. (Orgel). 2a. „Jesus soil mein erstes Wort", aria uit can tate No. 171 J. S. Bach. (Sopraan, altviool en orgel). b. Brunnquell aller Güter; c. Dir, dir, Jehova will ich singen J. S. Bach. (Sopraan en orgel). 3a. Andante ma non troppo; b. Menuet G. F. Handel. (Altviool en orgel). 4. Choral III (a. kl. t.) C. Franck. (Orgel). 5a. Seufzer; b. Ach, des Knaben Augen H. Wolf. c. Het viel een hemels douwe, bew. A. v. d. Horst. d. Jesus' bloemhof bew. H. Pijper. (Sopraan en orgel). 6. Sonate g. kl. t. H. Eccles. Largo, Allegro, Adagio, Allegro vivace. (Altviool en orgel). 7. Suite Gothique L. Boellmann. a. Introduction-Choral. b. Menuet-gothique. c. Prière. d. Toccata. (Orgel). Aan de uitgang collecte voor de Diaconie. 8e Orgelconcert op Woensdag 31 Juli van 8.159.15 uur, in de Ned. Herv. Kerk aan bet Wilhelminaplein bestaat uitsluitend uit orgel werken en choralbewerking van Nederlandse componisten. ONDERZOEK NAAR DE WERKLOOSHEID ONDER INTELLECTUëLEN. Op verzoek van den Regeringscommissaris voor de organisatie van de Arbeid stelt het Centraal Bureau voor de Statistiek een onder zoek in naar de werkloosheid onder intellec tuelen. Dit onderzoek beoogt uitsluitend een inzicht te verkrijgen in de omvang der werk loosheid onder deze groep der bevolking. De enquête heeft betrekking op personen met één of meer der volgende diploma's, akten of graden; onderwijsakte; hoofdakte; akte van bekwaamheid tot het geven van nijver heidsonderwijs; einddiploma middelbare nijverheidsschool (mid delbare technische school of school voor kunst- en kunstnijverheidsonderwijs); einddiploma 5-jarige handelsdagschool; einddiploma zeevaart- of machinistenschool; einddiploma middelbare meisjesschool; einddiploma 5-jarige H.B.S. of extr&neï-examen; einddiploma gymnasium of Staatsexamen; middelbare akte (M.O.); diploma van een examen aan een Universiteit of Hogeschool; universitaire graad. Ieder, die één of meer dezer diploma's, akten of graden bezit en zonder werk is, wordt drin gend verzocht zo spoedig mogelijk uitsluitend naam en adres op te geven. Deze opgave moet portvrij gericht worden aan het Postkantoor te 's-Gravenhage, met vermelding tussen haakjes Centraal Bureau voor de Statistiek. Ook hun, die op wachtgeld gesteld zijn, als volontair of kwekeling met akte werkzaam zijn en als zo danig niet in hun levensonderhoud kunnen voor zien, alsmede gemobiliseerden, die bij demobili satie zonder werk zullen zijn en voor dit onder zoek in aanmerking komen, wordt verzocht naam en adres op te geven. Daarna ontvangen zij een formulier ter invulling. DE BLOKBRANDWEER. Blok 14, omvattende de straten, liggende tus sen Heemsteedsche Dreef, oneven zijde, vanaf Camplaan tot Zandvaartbrug, de Zandvaart langs IJzeren Brug, Wittebrug, tot de Raadhuis- brug, v. Merlenlaan Zuidzijde vanaf Raadhuis- brug tot Raadhuisplein, Raadhuisplein Zuidzijde en Camplaan evenzijde tot de Heemsteedsche Dreef, Kanaalweg, Havenstraat, Heemsteedsche Dreef even nummers vanaf Havenstraat tot de Zandvaartbrug. is thans in zoverre georgani seerd, dat tot het samenstellen en scholing van een brandweer in dit blok kan worden over gegaan. De commissie voor dit blok is als volgt samengesteld Voorzitter P. C. Oosterkoorn, Raadhuisstraat 6; Secretaris J. W. Daudey, Raadhuisstraat 10; Penningmeester A. Weller, Raadhuisstraat 12, Postgiro 188791. Deze commissie doet een beroep op de be woners van bovengenoemd blok, allereerst zich op te geven voor actieve medewerking, maar ook om door geldelijke bijdrage mede te werken om het door de gemeente ter beschikking ge stelde materiaal aan te vullen, om uiteindelijk een zo goed mogelijke uitrusting in het blok te hebben tegen het gevaar van brand bij moge lijke luchtaanvallen. ONAFHANKELIJKE RELIGIEUSE GEMEENSCHAP. Op initiatief van de Jongerengroep van de Onafhankelijke Religieuse Gemeenschap zal Zondagavond 21 Juli om half acht in de kerk der Broedergemeente, Parklaan 24, een speciale dienst, uitsluitend voor jongeren, plaats hebben. De bedoeling is, jongeren van allerlei kerken en richtingen van tijd tot tijd samen te brengen, om met elkaar van Christus te getuigen, van wiens persoonlijkheid alleen de invloed is te wachten, die tot de Zo nodige eenheid in het geestelijk leven voert. Dit is de overtuiging, dat een nieuwe maatschappelijke éénwording zonder godsdienstige geestdrift niet mogelijk is. JAARVERGADERING IJSVERENIGING „DE VOLHARDING". Bovengenoemde vereniging hield Dinsdag avond een drukbezochte ledenvergadering in „Hof van Heemstede". In zijn openingsrede sprak de voorzitter, Dr. G. H. Ónstein, er zijn grote voldoening over uit, dat enige dames blijken van medeleven toonden door hun aanwezigheid. Tevens sprak hij er zijn voldoening over uit, dat twee der bestuursleden, die deze winter wegens de mobilisatie afwezig moesten zijn, behouden in de kring zijn terug gekeerd. Hen, die in de strijd voor ons vader land zijn gevallen, werden herdacht door een minuut stilte. Onder de ingekomen stukken was o.m. de mededeling, dat de gewijzigde statuten door de Kroon waren goedgekeurd. De nieuwe statuten en reglement zullen spoedig aan alle leden wor den uitgereikt. Hierna gaf de penningmeester, de heer G. J. Arnold, een uitvoerig jaarverslag. Al had de dooi en de sneeuw in de lange ijsperiode veel geldelijke offers verlangd, er was toch nog een klein batig saldo. Het 1 dental was gestegen van 375 tot 466, het kinder-ledental steeg tot 234. Behalve door de leden was de baan door 8041 personen bezocht. In zijn jaarverslag betreurt de waarn. secre taris, de heer C. Preijde, het, dat de animo voor wedstrijden in het scty>onrijden zó miniem was, dat 'zowel de Burgemcester-v. Doorn-schaats als de Botbijlbeker dit jaar niet verreden werden. Het verslag vermeldt tevens de benoeming van commissie tot algehele verbeteringen der baan, die doorgevoerd kunnen worden als het aantal leden toeneemt, waarvoor hij de mede werking der leden inroept. Onder dankzegging voor zijn goed beheer wordt den penningmeester décharge verleend Voor het seizoen 19401941 zal in de contri butie geen verandering gebracht worden. Als bestuursleden werden bij acclamatie her kozen de heren H. Mulder en C. Preijde, terwijl in de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heren J. v. d. Ploeg en H. Klaassen gekozen werden de heren D. Kikkert en H. D. Komen. Als bijzondere attractie werd een filmpje ver toond, een beeld geven van wat er alzo in de afgelopen winter op de ijsbaan plaats vond, welke film vervaardigd was door den voorzitter Dr. Onstein. Vreugde en leed! Krabbelaars, hard- en schoonrijdsters en -rijders. De bezoe kers werden nog eens teruggevoerd naar de dagen van vermaak, konden nog eens genieten van de schitterende sneeuwlandschappen langs het mooie Spaarne, de besneeuwde huizen, bomen en wegen in ons dorp, konden zich nog eens in gedachten verplaatsen tussen die bergen van sneeuw, maar kregen ook een beeld van de zorg om de baan in orde te houden, als de rijdsters en rijders knusjes zaten achter de warme kachel. Dr. Onstein ontving dan ook een warm applaus voor zijn werk en allen stemden in met de overhandiging van een souvenir (een zilveren vulpotlood), hem daarvoor door de leden geschonken. Bij de rondvraag werd het bestuur dank ge bracht voor het vele ^verk, vooral deze winter verricht. Wenken voor moeders. Vele moeders van kleuters van twee, drie jaar beklagen er zich over, wanneer zij de vacantie- weken elders gaan doorbrengen, dat het voor haar slechts een matig genoegen is. Altijd willen zij wat anders en nooit geven de kleintjes moe der rust. Op m'n vraag aan een mijner kenissen, moeder van een kleuter van drie jaar, wat zij dan thuis wel met het kind deed, antwoordde zij: „Thuis zijn met kinderen is heel wat an ders, dan breng ik mijn jongen naar de kleuter school, zodat ik de handen vrij heb. 's Middags na koffieuur gaat hij slapen en daarna ga ik bij goed weer met hem uit. Regent het, dan houdt hij zich met zijn speelgoed bezig. Op reis is het echter wat anders, dan ben ik de ganse dag met hem bezig en laat ik hem een ogenblik aan zijn lot over, dan onderneemt hij ontdekkingsreizen of doet dingen, die hem verboden zijn. Speel ik niet voortdurend met hem, dan is hij lastig en dwingt van alles en nog wat. Aan tafel vraagt hij voortdurend mijn aandacht, zodat ik mij niet met de overige gasten kan onderhouden. Nee, op reis gaan met kinderen is geen ontspan ning!" Waarom moet voor sommige moeders op reis gaan met haar kroost een straf betekenen? Waarom geeft het leven, indien men van huis is zoveel meer moeilijkheden, dan wanneer men binnen zijn eigen vier muren is? Indien een moeder met vacantie gaat, moet zij trachten een paar geschikte speelgenootjes voor haar kind te vinden, omdat het, thuis zijn de, ook met kinderen van zijn leeftijd pleegt om te gaan. Zijn de kinderen wat verlegen van aard, dan zal zij moeten trachten vriendjes op te zoeken, dan komt de rest van zelf in orde. Verder moeten kinderen leren zichzelf bezig te houden, want leven zij zich eenmaal in hun spel in, dan zijn volwassenen meestal overbodig. Kleuters tot een jaar of vijf vinden het heerlijk om met zand te spelen, maakt bruggen en ka nalen en met de zandvormen worden koeken gebakken. De meeste ouders gaan bij voorkeur met hun kinderen aan zee en ongetwijfeld kun nen zij dan op het strand afleiding genoeg vinden. Kinderen moeten aan zichzelf overgelaten worden en moeders moeten niet steeds angst- cpmplexen hebben, dat dit of dat met haar schat ten gebeuren zal. Onbewust kweken zij er ver wende en lastige kinderen door. De kleding moet op de vacantie zijn ingericht en aan practische eisen voldoen. Maakt een kleine zich eens vuil, of valt hij in een plas zee- Water, dan is het euvel gauw verholpen, als er in de strandtas een extra jurkje of. pakje is geborgen. Het is niet gewenst, dat de kleintjes de ganse dag in hun badpak lopen, want dan komen zij er veel gauwer toe, om langer in het water te plassen, dan gewenst is. Trouwens, de inwer- ldng van de zon gedurende een groot deel van de dag op rug en schouders is zeer verkeerd en maakt de kinderen prikkelbaar en moe. Men late ze met een blouse of jurk spelen met korte mouwen en geeft ze dunnen strandschoenen, waardoor minder warmte aan het lichaam ont trokken wordt. Nu de bezigheid op regenachtige dagen, die in de vacantieweken niet aangenaam zijn, doch zo prettig mogelijk doorgebracht moeten worden. Prentenboeken, een blokkendoos, legplaten en enkele spelen nemen niet zo'n grote plaats in de koffer in, terwijl de meeste kinderen zich uren lang kunnen bezig houden met het uitknippen van poppen en dieren. De praktijk leert de moe ders wel, waar haar kinderen zich het liefst mede bezig houden en hiernaar kunnen zij zich dan richten, waardoor zelfs een lange regen dag op aangename wijze voorbijgaat. Het koffie-thema is zeer actueel geworden en er zijn mensen die hun kopje „troost" slechts node missen. Ze drinken liever één kopje sterke koffie per dag, dan meer kopjes, die met water aangelengd of met surrogaten vermengd zijn. De beste raad, die wij alle huisvrouwen kunnen geven is, de koffie uiterst fijn te malen, waar door men 20 kan besparen op het gebruik. Wie over een koffiemolen beschikt, moet deze zo fijn mogelijk stellen en indien men hem niet heeft, doet men dit verzoek aan den winkelier De koffie-voorraad maakt het noodzakelijk, dat we met de ons toegemeten hoeveelheid woe keren en het is wonderlijk, hoe wij, huisvrou wen, ons niet alleen weten aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden, doch zelfs naar nieuwe wegen zoeken, die tot bezuiniging leiden. Het zijn zulke kleine offers, die we brengen in vergelijking met het grote wereldgebeuren, dat het zelfs misplaatst zou zijn, indien we mop perden of klaagden! De koffie moet zó fijn gemalen worden, dat ze als poeder aanvoelt, evenals dit met cacao het geval is. „Maar", horen wij enigszins zwaar Succespatroon A 173. Prijs 40 cent. A 173 Vlotte japen., die zich ook leent voor meer gezette dames. Lange, in de taille aanslui tende banen met binnenwaartsche plooi, die gedeeltelijk opgestikt is. Ben. stof pl;m. 2 80 M. van 1.30 M. Patronen in de maten 46. 48 en 50. GOEDE KNIPPATRONEN Patronen kunnen per brief aangevraagd wor den met bijsluiting van 0.40 in postzegels aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B. Den Haag op de hand zijnde huisvrouwen aanvoeren, „dan krijgen we een laag koffiepoeder op de bodem der kopjes!" Geen nood, deze vrees is onge grond, indien men een stukje koffiefiltreerpapier op de bodem van het filter legt. Het koffie zet ten duurt natuurlijk iets langer, doch er kan niets tegen zijn om er vroeger mee te beginnen; desnoods daags te voren. Voorts verhoogt een mespunt gebrande suiker of koffiestroop de smaak en geeft tevens een goede kleur. In een oud oorlogskookboekje, uit gegeven en samengesteld door „een Hollandse huisvrouw" tijdens de laatste oorlog, komt een recept voor om van weinig koffie een goed extract te maken, hetgeen we hieronder laten volgen. Opgemerkt zij nog, dat wij van verschil lende huisvrouwen, die dit recept kortelings „probeerden", vernamen, dat het zeer goed voldoet. Brand in een ijzeren pannetje 200 gram (2 ons) suiker, tot deze donkerbruin is (bijna zwart). Steeds blijven roeren. Pan van het vuur en /2 ons fijn gemalen koffie, een klein stukje boter, een mespunt koffiestroop of gebrande suiker en 1 f2 L. kokend water toevoegen. Alles goed dooreen mengen en zeven, daarna in melk kan (koker) overgieten. Vervolgens doet men '/2 ons is 5 lood zéér fijn gemalen koffie in een filter, voegt een mespunt koffiestroop of gebr. suiker toe en. stampt dit zo stijf mogelijk aan, daarna bij kleine hoeveelheden de vloeistof toe voegen, hetgeen uiteraard wel wat tijd vordert. Resultaat l'/2 L. sterk koffie-extract. Ook thee kan men sparen, indien men een be paalde hoeveelheid tussen wit of vetvrij papier legt en hierover met de deegrol heen en weer rolt, totdat het poeder geworden is. Men be spaart door dit theepoeder zeker de helft van de hoeveelheid thee, die men anders neemt. Ook hierdoor ontstaat een laag bezinksel in de kop jes, doch ook dit euvel kan voorkomen worden, indien men in het zeefje een stukje filtreer- papier legt. SPINAZIE MET EIEREN EN KAASSAUS. 1 K.G. spinazie, 1 eetlepel bloem, boter, zout, klein kopje melk, 4 eieren, 20 gr. boter, 20 gr. bloem, 2>/2 dL. melk, 3 eetl. kaas, peper, zout naar smaak. Spinazie uitzoeken en wassen, met het aan hangende water opzetten en vlug gaar koken, daarna zout toevoegen, op een zeef overbrengen en het overtollige water opvangen voor spinazie soep (eventueel aanvullen tot 1 Liter en op deze hoeveelheid 50 gr. boter en 55 gr. bloem ge bruiken). Spinazie fijn hakken en stoven met boter_en melk en de bloem er over strooien. Eieren hard kqken en in de lengte doorsnijden en op de spinazie, die in een schaal of op een langwerpige schotel is overgebracht, in het mid den rangschikken, daarna bedekken met een sausje, dat gemaakt is van boter, bloem, melk en twee eetlepels kaas, de rest van de kaas er over strooien. Geïllustreerd door JAN WIEG MAN 34. Weer vertelde Aladdin zijn geschiedenis en hoe hij op zoek was naar zijn ouders. Sheik had diep medelijden, maar de elfen schenen niet zo onder de indruk. „Wat ben jij een domoor," riepen ze, „om niet fijn bij den hoofdman en zijn familie te blijven inplaats van al die ge varen van zo'n verre reis te wagen. En hoe wil je daar ginds helemaal komen?" „De Uil," zei Aladdin tot Sheik, „dacht dat Uw wondervogel me er wel naar toe kan brengen. Die weet im mers zo goed de weg?" „Ja," bromde Sheik, „maar die is niet zo sterk, dat hij je kan dra gen." „O, dat is minder,' 'riep Aladdin. Hij nam het flesje olie van Aya's moeder, dronk een druppel en daar stond hij op de tafel, even groot als de elfen. 35. De kluizenaar, die eerst verbaasd was, lachte om de knappe toverij, en wilde zelf ook wel eens zo klein gemaakt worden. Dan kon natuurlijk, en even later stond ook Sheik, zo klein als Klein Duimpje, op de tafel. De elfen schaterden van pret. „Nu moet jullie met ons meegaan," riep de oudste. „Dat moet moeder zien." Maar Sheik had slaap en wenschte naar bed te gaan en Aladdin, die niet onbeleefd wou zijn, ging alleen mee. Hij werd trouwens door de zeven rappe meisjes bijna door het valluik getrokken en Aladdin had geen eens tijd om Sheik nog een druppel olie te geven om hem weer groot te maken. „Hij moest maar even wachten," riepen de elfen, „tot Aladdin terug kwam." 36. Ze waren al gauw bij het verblijf der elfen, en hier zei de oudste, dat Aladdin even in de wachtkamer moest gaan. „Geef me meteen je flesje olie mee," zei ze," om moeder te laten zien." Aladdin gaf het en ging op een bank wat uitrusten. Maar buiten de kamer zei de oudste der elfen: „Hoor eens, dat mensenkind moet ons knechtje worden. Ik heb zijn toverflesje in mijn zak, hij kan dus niets meer doen. Je zult eens zien, hoe deftig dat staat, wanneer we zo'n chique be diende hebben We gaan het direct aan moeder vragen."

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2