LAND EN VOLK 'N TAXI? siuit u aan bij de Radio Centrale Is reeds abonné op ons blad? HOESBERGEN KOCKMANN SCHOOLBOEKEN Z AANLANDI A LOOSJES ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT! W. C. BERGISCH - Bandagist Metselaar-Schoorsteenveger STOFZUIGERS en WASCHMACHINES CAMERA OBSCURA VAN HILDEBRAND Vervolg Plaatselijk Nieuws SPORT. llêR LEF'"" WE RIJDEN WEER! Buikband en Breukband eveneens. Aansluitkosten f 5.00 Contr. f2.00 p. maand N.V. Heemsteedsche Radio Centrale Havenstraat 8 Telefoon 28614 WEEST ZUINIG OP UW OOGEN J. J. MEIRINK - Binnenweg 92 - Tel. 28947 A. G.G.M. GIORGIS EN ZOON Pain francais DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT 3 PASTOOR P. J- NIEUWENHUIS OVERLEDEN. In de ouderdom van 59 jaar is te „De Kwa- kel" overleden de Zeer Eerw. Heer Pastoor P. i. Nieuwenhuis. In 1926 werd hij door den Bis schop aangewezen als stichter der nieuwe Parochie O.L. Vr. Hemelvaart, en kreeg hij op dracht de nieuwe kerk te bouwen aan het Val kenburgerplein. Op 2 Juli 1926 werd daarvoor de eerste steen gelegd en op 15 Augustus 1927 door den Bis schop geconsacreerd. Behalve deze kerk werd onder zijn pastoraat ook de R.K. jongensschool en de R.K. bewaarschool aan de Molenwerfslaan gebouwd. In 1932 werd Pastoor Nieuwenhuis om ge zondheidsredenen naar „De Kwakel" overge plaatst. De plechtig Mis van requiem wordt gehouden in zijn tegenwoordige parochie, terwijl heden zijn stoffelijk overschot in Heemstede aan de aarde zou worden toevertrouwd. EXAMENS. Aan de Bronsteeschool voor U.L.O. alhier werden bevorderd tot het tweede leerjaar: De jongens: Fred. Steffers, John Velberg, Ab Benavente, Ab Honderdos, Wim Platte, Daan de Jong, Ab Kabel, Qerrit Kluën, Henk Meyer, Louis Dammers, Dirk Kruyff, Dick v. d. Schans, Theo Fraay, Dick Philippo, Piet Meine, Dick v. Kampen, Cees Caro, Leo Planting, Berry Ver beek, George Wüstefeid, Jan Schreurs, Karei Suyling, Chris Raket, Eddy Koning, Ronald Hofman, Jan Elffers, Henk Maurits, Piet Fru- meau, Kurt Löb, Heinz Löb, Louis v. Beers. De meisjes: Tineke Kruse, Carla Straus, Doke v. d. Koog, Bets Velberg, Clary Stam, Sylvia de Vries, Lies Kokke, Diny v. d. Vliet, Hans v. Winsen, Noortje de Geest, Hanny Zonneveld, Tini Boersma, Nelly Ruys, Ida v. Waveren, Kitty v. Nes, Enny Visser, Else de Wit, Miep Bos, Mientje v. Ieperen, Netty Stadt, Jopie Lahaise, Gré v. d. Heuvel, Ida Vogel, Irmy Houben, Corry Timmermans, Sonja Dekker, Metie Pauw, Diny Lablans, Ina v. Beaumont, Jopie Sierhuis, Tiny Sierhuis, Bep. v. Geelen, Lineke v. Njfterik, Mariene Friesicke. Bevorderd tot het derde leerjaar: De jongens: Joop Dijkstra, Jan Grullemans, Tonny Hoopman, Sybolt Machielse, Freddy Kesting, Tonny v. Houtum, Bert Sabelis, Frits Huysman, Walter Voges, Herman Roeland, Evert Spoelder, Paul v. Waveren, Dirk Keisers, Loek Rusman, Ko v. Bakel, Jan Verhek, Hans Aulich, Paul Metz, Gerard Kraamwinkel, Gerrit Noteboom, Dirk Bakker, Gerard Kauffmann, Egbert ter Horst, Rudolf v. Gorkom, Willy Nie- werf, Frits Frederikze, Piet v. Zeeland, Henk Joossen, Udo de Mol. De meisjes: Willy Souwer, Edith Siegerist, Vera Staritsky, Hannie Steensma, Nelly v. Keu len, Truus Bakker, Erica Kocli, Maaike Lahaise, Yvonne Kolderie, Annie Kluën, Hetty Moov, Corrie Jansen, Henny v. d. Velden, Henny West hof, Tineke Zorge, Julie Kaersenhout, Mary N ij kerk. Bevorderd tot het vierde leerjaar: De jongens: Kees Boudewijn, Ab Dekker, Leo de Haan, Richard v. Eldik, Jan Machielse, Ab Donkelaar. Reindert IJsenbout, Nico Disselkoen, Frits de Geest, Aat Keisers, Tjerk Pol, Wiebe Steensma, Henk Bitter, Eric Eggers, Henk Hoogewoning, Freddy Kreugel, Joop Rinsma, Jan Senft, Co Claassen, Frans Holling, Piet Kamstra. De meisjes: Annie v. Blommestein, Joke Eynt- hoven, Ina Hubbelmeyer, Elly Kok, Aagje Plomp, Clara v. Winsen, Aimy Kaersenhout, Lies Alter man, Hannie Krijger, Lies v. Steyn, Emmy Tjak- kes, Ellen Weissenborn, Jo v. d. Heuvel, Jeanne Meyer, Trees Verbeek, Annie Hospes, Elly de Vries. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. d. Linde, Jos Israëlsplein 19, autoped; Moet, H. Peeperknrn- straat 25, armband; Bureau van politie, beursje met inhoud, 2 badpakken en een badmuts; K. Janmaat, Binnenweg 25, bril; H. Mahler, Heem- steedsche Dreef 122, fietspomp; P. Elfers, Lanckhorstlaan 7, hond (bouvier)Visser, Lom bokstraat 4, hond (Setter); W. v. Bakel, Cru- quiusweg 134, hond; Steenhuis, Jac. Catslaan 2, handschoen en zilveren hangertje; v. d. Horst, Bronsteeweg 21, handschoen; Vrolijk, Zand- voortschelaan 135, jongensjas; Knook, Bankastr. 63, herenregenjas; W. v. Leeuwen, Zomerkade 61 te Haarlem, beige jumper; De Zwart, Iepen laan 21, kanarie; R. Snippe,, Vijfheerenstraat 53, portemonnaie; T. Muller, J. v. d. Bergstraat 52, nikkelen potloodhouder; Waasdorp, Iepen laan 22, portemonnaie met inhoud; C. de Leeuw, Lindenlaan 20, enige plankjes; Hendrikse, Bin nenweg 62, gele damesregenjas; J. Herkman, rijwielbelastingmerk; De Bruin, Eschdoornkade 19, gouden ring met zwarte steen; Paulus Pot- terlaan 11, zilveren speld; Bureau van politie, tasje met inhoud; J. P. Postuma, Dr. Cuyper- laan 32, vissnoer; Stevens, Iepenlaan 4, veilig- verkeer-speldje. Uit het H.B.C.-Kamp. Ook thuis heeft HBC zich de sterkere getoond tegen VVZ. Ging het in de eerste helft niet zo vlot, direct na rust nam HBC de leiding, weke zij tot 31 opvoerde. HBC is nu kampioen van R.K. West-Neder land. Thans is er nog kans op een ontmoeting tussen HBC en Quick, de Oostelijke kampioen en dan uiteindelijk een strijd tussen de kam pioen van Zuid I en Zuid II om het kampioen schap van R.K. Nederland. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIOCENTRALE (Des avonds van 78 uur). Maandag 22 Juli 1940. Taptoe der Kon. Ned. Marine, Kon. Ned. Marine Kapel Au bal de l'amour, Tino Rossi Through Southern Climes, Reginald Dixon Sjung, sjung Svenska folk, Duo Ja Fische- rin du kleine, Carl Woitschach en zijn orkest Eén, twee drie, Bob Scholte I can't dance, Nat Gonella en his Georgians Ich trinke auf dein Wohl, Adalbert Lutter en zijn orkest Sei lieb zu mir, Erwin Hartung met koor en ork. Paris voici Paris, Tino Rossi So wie du, Carl Woitschach en zijn orkest Aeventyr pa Fotvandringen, Duo Ja Zing een vrolijk liedje als je opstaat, Bob Scholte Bessie could 't help it, Nat Gonella and his Georgians Ein Glas auf das, was wir lieben, Adalbert Lutter en zijn orkest Laszt doch die Sorgen sein, Erwin Hartung met koor en orkest Defilyer- mars der Kon. Ned. Marine, Kon. Marine Kapel. Dinsdag 23 Juli. Le Rêve passe, Massed Bands Comme Fa- cetta Manneta, Tito Schipa The umbrella man,' The organ, the dance band and me Goodnight to you all, Wim Scholte Silver jubilee Selection, London Piano Acc. Band Si patokaan, Krontjongband So weit geht die Liebe nicht, Adalbert Lutter en 'zijn orkest Die verkaufte Braut, Polydor orkest Duze mich, Harmonica Dansorkest There's a new apple tree, The organ, the dance band and me Canzona Appassiunata, Tito Schipa When mother nature sings her lullaby, Wim Scholte Sereh wang, Krontjongband Ich geh' ins Wasser, Adalbert Lutter en zijn orkest Pclka Triomphale, Polydor orkest Lustig wollen wir sein, Harmonica Dansorkest Grenadier du Caucase, Massed Bands. Woensdag 24 Juli. Radetzky marsch, Grand Massed Bands The clatter of the clocks, Orkest o.l.v. Sir Dan Godfrey Plantation songs, Paul Robsson met koor en orkest Song of the Islands, The Kealoa Hawaiian Players Senorita, Nelson Eddy Oude Herinneringen, The Hodlars Vriendinnetje, Bob Scholte Ich bin so ver lassen, Barnabas von Geczy en zijn orkest Ich kenne ein Haus in Paris, Hans Jungherr en zijn acc. orkest Dance of the nymphs, Ok. o.l.v. Sir Dan Godfrey On treasure Island, The Kealoa Hawaiian Players Sun-up to sundown, Nelson Eddy Neem ik je toetje ir. m'n beide handen, Bob Scholte Ich tanze mit dir in den Himmel hinein, Barnabas von Geczy An der Wasserkant, Hans Jungherr en zijn acc. orkest Unter den Linden, Grand Massed Bands. Donderdag 25 Juli. Washington Post, Kneller Hall Band Parade of the tin soldiers, Reginald Dixon Kann denn Liebe Siinde sein, Mimi Thoma My old fashioned home, The Gypsy Acc. Band The Barber of Seville, Comedian Harmonists Fliedermaus, Wiener Bohème Orkest Drum seid heut' lustig, Harmonica Dansorkest Die goeie ouwe tijd, Bob Scholte Melodies that never die, Massed Brass Bands Colonel Bogey, Reginald Dixon Hundert Schiffe, Mimi Thoma Let's have a jolly good time, The gypsy acc. Band Wiener Frauen, Wiener Bohème Orkest Trink, mein Madel, trink, Harmonica Dansorkest El Capitan, Kneller Hall Band. Vrijdag 25 Juli. Semper Fidelis, Grand Massed Brass Bands More melodious memories, Reginal Dixon - Terug van een ouderwetse bruiloft, Duo Hof man Une derniere fois, Jean Steurs en zijn orkest Man sehnt sich oft im Leben nach einem guten Freund, Mimi Thoma Immer an der Wand lang, Adalbert Lutter en zijn orkest The yodelling Accordeon Man, Eddie Cook Windspiele, Pia en Eddy Hansen Jubel und Trubel, Wiener Bohème orkest Le ruis- seau qui roule, Jean Steurs en zijn orkest Abschied, Mimi Thoma Der kleine Finken- hahn, Adalbert Lutter en zijn orkest Moun tain refrain, Eddie Cook Seeschwalben, Pia en Eddy Hansen Puppèn-Walzer, Wiener Bohème Orkest Stead fast and true, Grand Massed Brass Bands. Zaterdag 26 Juli. Steps of glory, Grand Massed Brass Bands - Caro mio ben, Herbert Ernst Groh Pesther- Walzer, Wiener Bohème Orkest C'est du billard, Alexander en zijn orkest Adua, Bar nabas von Geczy en zijn ork. Haiti, Josephine Baker Mirco-Polka, Emile Vacher en zijn ork. Roosje op de heide, Albert de Booij Du kannst nicht treu sein, Orch. der Scala, Berlin Stabat Mater, Herbert Ernst Groh Die Kosenden, Wiener Bohème Orkest Chaque femme a quelque chose, Alexander en zijn ork. Hab' kleine Sorgen, Barnabas von Geczy en zijn orkest C'est lui, Josephine Baker -- Jour d'espoir, Emile Vacher en zijn orkest Stand- chen, Albert de Booij Frauenherz, Orch. der Scala, Berlin. Zondag 28 Juli, van pLm. 10.3011.30 uur. Hercules mars, Polydor orkest Luna-Wal- zer, Wiener Bohème orkest Addio Venezia, Marcel Wittrich Parade der Zinnsoldaten, Ferdy Kaufmann en zijn orkest The hum ming waltz, Primo Scala's Acc. Band A boy's best friend is his mother, Joe Petersen Auf der Sennhiitte, Orchestre Tyrolien Mehr- stein Buh-huh, ich möchte weinen, Fritz Do- mina en zijn orkest Waarom ben ik jou nu al twee weken trouw, Albert de Booij O Friih- ling, wie bist du so schön, Wiener Bohème ork. Addio, Venezia, Marcel Wittrich Heinzel- mannchens Wachtparade', Ferdy Kaufmann en zijn orkest Never break a promise, Primo Scala's Acc. Band Shall I be an angel, Dad dy?, Joe Petersen Maskerapall, Orchestre Tyrolien Mehrstein Wo die alten Linden steh'en, Fritz Domina en zijn orkest Op de bergen, Albert de Booy -Husarenvedette, Polydor orkest. BELASTINGBETALEN EEN GENOEGEN. Het belastingkantoor ie Washington heeft in de laatste jaren dikwijls iets zeer merkwaardigs kunnen vaststellen. Personen, van wie men het werkelijk niet verwacht zou hebben, betaaiden te veel belasting. Later reclameerden zij dan, dat zij te veel betaald hadden. Als het bleek, dat zij gelijk, hadden, was het belastingkantoor verplicht het te veel betaalde bedrag terug te geven, vermeerderd met 6 rente. Nu kwam het voor, dat sommigen duizenden dollars te veel belasting betaalden en dit later met de rente terugvorderden. Dat was een goede geld belegging, want geen enkele bank betaalt tegen woordig 6 rente. De overheid heeft echter ingegrepen, zodat in het vervolg het verkrijgen van zo'n hoge r.ente door te veel belasting be talen verkeken is. Een serie populair-wetenschappelijke artikelen over de oorsprong en aard van het Nederlandse volkskarakter, zoals dat uiting vindt in kunst, folk lore, legenden, taal, wetenschap en geschiedenis. Een artikel te schrijven over het aparte Nederlandse volkskarakter, lijkt wel het in trappen van een open deur. Dat de Nederlander een eigen karakter zou bezitten en dat ons volk een eigen psyche in de wereld meedraagt, schijnt zo vanzelfsprekend, dat het moeilijk zou zijn, daarover nieuwe denkbeelden te formuleren. Men voelt zich zo ongeveer in de positie van den Griek, die voor zijn auditorium één loflied aan kondigde op Herakles. Iemand uit de toeschou wers stond op en vroeg: „Twijfelt dan iemand aan zijn roem?" Toch had die man ongelijk. Immers, het heeft toch te allen tijde reden van bestaan, zich reken schap te geven van de aard en het karakter van onze denkbeelden. Vooral in deze tijd, nu wij in zo'n maalstroom van meningen leven, is het bij uitstek vruchtbaar, ons klaar voor ogen te stellen, wat we met het Nederlandse volkskarak ter bedoelen, en op welke gronden deze gedach ten berusten. Wij stellen ons voor, deze zaak uit verschil lend oogpunt te gaan bezien. Wij kunnen het verband opsporen tussen ons karakter en de stam van de volkenerengemeenschap, waartoe wij behoren. Wij kunnen de betrekkingen onder zoeken tussen ons volk en de landschappen, die wij bewonen, de invloed van onze veelzijdige internationale betrekkingen, de uitdrukking daarvan in onze taal, de symbolen in onze kunst, onze legenden, onze mythen, onze folk lore en ten slotte de uitdrukking, die ons eigen wezen heeft gevonden in onze staat en regee- ringsvorm. Nederland gesymboliseerd in den Vliegenden Hollander. Een vruchtbaar veld zullen wij ook nog vin den in de meningen, die het buitenland over ons heeft gehad. Dat wij de kennis, die wij daaruit kunnen putten, niet moeten onderschatten, blijkt bijvoorbeeld uit het volgende. Alle mythen en legenden der beschaafde volken dateren uit de voortijd van onze geschiedenis. Er is echter één legende, die daarop een uitzondering maakt: de jongste van alle mythen dateert uit de moderne tijd; en het is het Nederlandse Volk, dat daar voor het symbool is geworden. Wij bedoelen de legende van den vliegenden Hollander. Deze mythe is niet Hollands; zij is waarschijnlijk van Spaanse of Engelse oorsprong, maar zij is een bewijs voor de geweldige indruk, die de Hol landse natie een tijd lang in de wereldgeschiede nis gemaakt heeft. Het is andere volken blijk baar niet mogelijk geweest, deze indruk anders te verwerken dan in een wonderlijk mythische vorm. Germaanse oorsprong zuiver bewaard. Een groot deel van onze Nederlandse Volks eigenschappen kunnen wij natuurlijk afleiden uit onze Germaanse oorsprong. Nederland be hoort tot die landen, waarin de Germaanse zuiverheid van ras vrijwel ongeschonden be waard is gebleven. Het deelt dit gelukkig lot met landen als Duitsland, Denemarken, Noor wegen en Zweden. Over de oorsprong van het Germaanse ras zijn de geleerden het nog niet geheel eens. Wan neer de Germanen in de geschiedenis verschij nen, kunnen wij hen onderscheiden in drie hoofd groepen: de Oost-Germanen, West-Germanen en de Noord-Germanen. Toen de geschied schrijving nog in haar kinderschoenen stond, moest zij zich uitsluitend bepalen tot het raad plegen van geschreven oorkonden. Nu heeft het toeval gewild, dat van de West-Germanen uit de eerste tijd van hun geschiedenis weinig ge schreven overblijfsels bestonden. Oorspronkelijk wist men het meeste van de Oost-Germanen. Deze verschijnen in de geschiedenis onder de naam van Oost- en West-üothen. Zij drongen heel vroeg het Romeinse rijk binnen, stichtten daar ieder voor zich een grote staat, werden tot het Christendom bekeerd, maar zijn later uit het licht van de geschiedenis verdwenen. Eerste bijbel van Germaanse oorsprong. Door hun bekering tot het Christendom ver scheen onder hen een vertaling van de Bijbel. Ofschoon dit geschrift natuurlijk ten opzichte van hun eigen beschaving een tweede-hands document was, kunnen wij uit die vertaling zeer veel omtrent hun eigen aard afleiden. Een van die dingen is bijvoorbeeld, dat wij daaruit kun nen leren, dat de taal van die twee volkeren niet zo veel verschild moet hebben. De zogenaamde „Gouden Bijbel" van Ulfilas was geschreven in het West-Gothisch, maar wij weten, dat hij ook bij de Oost-Gothen gebruikt.werd. Een gedeelte van dit boek, dat met gouden letters geschreven was op perkament, is teruggevonden en wordt thans in de Universiteit van Upsala in Zwqden bewaard. De Edda, een schitterend bewijs van de Germaanse geest. Van de Noord-Germanen hebben we een veel interessanter literatuur overgehouden. De in houd daarvan is, in tegenstelling met het Gotisch document, eerste-hands. In de zeven tiende eeuw vond men op IJsland in een een zame boerderij een bundel geschriften, geschre ven in het Oud-Noors. Deze bundel bestaat uit liederen, legenden en mythen, die van zuiver Germaanse oorsprong zijn. Vlijtige geleerden hebben ook daarin wel sporen van vreemde volken menen aan te tref fen. Vreemd is dit natuurlijk niet. De Noor mannen, die de wereld bereisden, van Byzan tium tot de Nieuwe Wereld (die ze lang vóór Columbus ontdekten), zijn natuurlijk niet met blinde ogen en dove oren over de aarde rond getrokken. Het zou wel een wonder zijn, indien niet enige sporen daarvan in de oude IJslandse Edda waren overgebleven. Maar zoals we het werk nu kennen, is het een schitterend staal van de oerkrachtige Germaanse geest. De gehele oorspronkelijke geestes- en goden wereld van onze voorvaderen duikt daarin om hoog. Betreurenswaardige vernietiging van oude documenten. Het is met behulp van deze twee geschriften, dat men zich oudttijds een voorstelling moest vormen van de West-Germaanse wereld. Zonder twijfel zijn er ook in onze streken documenten en geschriften geweest, waarin het volk zijn denkbeelden en geschiedenis boekstaafde. Wij weten allen uit onze geschiedenisboekjes, dat Karei de Groote, de grote Germanenkeizer, de verzameling bevolen heeft van al deze geschrif ten, maar wij weten ook, dat zijn zoon en op volger, onder de invloed van een Latijnse clerus, de volledige vernietiging van al deze geschriften bevolen heeft. Het Romeinse Christendom kon deze voortbrengselen van Oud-Germaanse inspi ratie en fantasie niet dulden. Het leven der voorvaderen van onze stam. Een andere oorzaak, waardoor men oorspron kelijk zo weinig van het Germaanse leven wist, moet hierin worden gezocht, dat de Germaanse cultuur, in tegenstelling met het Romeinse, een hout-cultuur is geweest. Terwijl de stenen monumenten in Griekenland en Italië weerstand konden bieden aan de tand des tijds, is van het Germaanse meer verganke lijke materiaal in de loop der eeuwen veel ver loren gegaan. Gelukkig hebben onze geleerden echter nieuwe wegen gevonden, om tot die oude wereld door te dringen en op het ogenblik zijn wij in staat, om op grond van onderzoekingen in de bodem en van een diepgaande studie in folklore, kinderspelen, oude gebruiken en platte landszeden, Ons een volledig denkbeeld te vor men van het leven van de voorvaderen van onze stam. Daarover een volgende maal. Heden nog zeer lage prijzen voor Grasmachines Slangenwagens - Tuinslangen - Gazonbesproei- ers - Gieters - Spaden - Schoffels - Harken Bamboeharken - Grasscharen - Snoeischaren enz., enz. Kruisstraat 34-36 - Haarlem - Telefoon 12485 CENTRAAL IJZERM AG AZIJN voor alle Onderwijsinrichtingen Boekhandel W. F. v. HALST Plein 32 Telefoon 15019 (bij de Wagenweg) HEEMSTEDE-TEL.28810 Een goed MaatCOi"Set kunt gij nu nog bekomen. Een goede Aanvaard onzen raad. Gaat thans tot aanschaffing over, want uitstel kan nood gedwongen afstel worden. Nieuwe Gracht 33, Haarlem Tel. 11288 Rijksstraatweg 86b, Haarlem (N.) 19108 - -v;' DAMES! Gebruikt daarom een 8j&|S ük E A. E. G. electrische llFI Voor beperkt licht transformator fitting STROOMVERBRUIK NIHIL Specialist in radio en e I e c t r i c i t e i t OOK VOOR ALLE REPARATIES Ridderstraat 18 HAARLEM TELEFOON 13310 nog voor oude prijzen zoolang de voorraad strekt. Stofzuigers in diverse merken en prijzen vanaf f35.-. Waschmachines vanaf f65.- Betaling kan des gewenscht] geregeld worden. Filiaal Binnenweg 89 Heemstede VERSCHENEN: met I00 teekeningen van JO SPIER Prijs gebonden slechts f 6. Juist in dezen zorgvollen tijd kan de lezing van een boek als de Camera Obscura de zoo noodige rust en ver ademing geven GR. HOUTSTRAAT 100 HAARLEM - Tel. 13060 A.s. Zaterdag het fijne dunne boterkoekje tegen invitatieprijs van 48 2 50 ct. p. i pond. Gewone prijs 60 ct. p. p. Verder steeds verkrijgbaar: Theegebakjes a 6 ct. p.st. Gebakjes 8, 10 en I2J ct. per stuk. Niniche punten (onze specialiteit) a 121 ct. p.st. Vruchten vla's a I2J ct. Gember bolussen a 15 ct. Chocolade-, mocca-, noi sette, chipolata-, maras quin- en vruchten cakes 50 ct. p. stuk Nougatine cake a 60 ct. Groote sorteering chocoladereepen 5 en 10 ct. Droste, Ringers, Verkade, v. Houten, Tjoklat. MELKTABLETTEN 200 gram a 35 ct. per stuk. HAZELNOOTTABLETTEN a 20 ct. per ons. Fijnste Dole Ananas glacé a 30 ct. per ons. Onze kassabons hebben 4% waarde 'pOON A°

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 3