BRANDHOUT TEEUWEN's KOLENHANDEL ALADDIN TOVERFLUIT UcwJi misscHii Zo Vr Biedt DOKTERESJE FEUILLETON Mijn voor Haard en Centrale verwarming Geïllustreerd door AGEND „OVERSCH NV. HET RiSlOEH Nederlandsche I „Het Onverga PLAATS 2 DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT het brood voor dezan tijd Zuiver roggemeel - 100% voeding Vraagt het UW BAKKER Slechts 4 of 2 bonnen vereischt I1DHBDIS QQBIIBHBI PH£?1I ;UHT£M ZONDAG 3 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Prof. Dr. P. A. H. de Boer te Leiden. Extra collecte voor de Uitwendige Zending. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Extra collecte voor de Uitwendige Zending. Gebouw „Samuel", De Glip. N.m. 5 uur: Diakoon G. van Eijk. Evangelisatiesamenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 9.30 uur: Ds. v. d. Bom. N.m. 3 uur: Ds. Dondorp. (Zondag 29). 3e collecte voor Kerk en Schulddelging. Camplaan. V.m. 9.30 uur: Ds. Dondorp. N.m. 3 uur: Ds. v. d Born. (Zondag 28). 3e collecte voor Kerk en Schulddelging. Nederlandsche Protestantenbond. V.m. 10.30 uur: Dr. P. D. Tjalsma, Rem. pred. te Rotterdam. (Met medewerking van het Dameskoor). Schaalcollecte tot versterking van de kas der afdeling. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjeplein 9. Haarlem. V.m. 10.30 uur: Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „Onder het juk der vroomheid". N.m. 3 uur. Jeugddienst in de Hernhutterkerk, Parklaan 34. Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „Wie durft geloven?" Medewerking van koor. Eglise Réformé Wallonne. (Begijnhof.) Pas de Service, a 10 h.: Ecóle du Dimanche. GRAMOFOONPLATENCONCERT VAN DE HEEMSTEEDSE RADIOCENTRALE. (Des avonds van 78 uur). Maandag 4 November. Blaze away, Reginald Dixon Wit horen Walter Kolo 1 en 2, Salon orkest o.l.v. Fr. Do- mina Moeder is jarig, Kinderkoor Bel Canto Mein schönes Bartholoma, Georg Freun- dorfer en zijn orkest Le chaland qui passe, Tino Rossi „Swing, teacher, swing", Para mount theatre orchestra Heinzelmannchens Wachtparade, Hans Bund en zijn orkest Vieni.... vieni, Parlophon dansorkest De zo mer kwam met bloemen, Kinderkoor Bel Canto Riiber nach Tirol, Georg Freundorfer en zijn orkest C'est a Capri, Tino Rossi „Sally, Irene and Mary", Paramount theater orkest Gliihwiirmchen-Idyll, Hans Bund en zijn orkest The donkey serenade, Parlophon dansorkest With sword and lance, Reginald Dixon. Dinsdag 5 November. Song and the marines, Grand Massed Brass Bands Populaire potpourri, The Hodlars Rochin' chair, The Mills Brothers Galopp, Bayern Kapelle Hemma I Bohuslan, Odeon Orkesten Hawaiian Memories, Andy Iona en zijn orkest Gold diggers of 1935, Reginald Dixon In an Vienna beer garden, Mantovani en zijn orkest The valley of echoes, An- dreany, de yodelkoning Tiger rag, The Mills Brothers Polterabend, Bayern Kapelle Opp, opp, opp, Odeon orkesten Hawaiian one to ten, Andy Iona en zijn orkest Sweet Ade line, Reginald Dixon The yodelling moun- tainer, Andreany, de yodelkoning March of the King's Men, Grand Massed Brass Bands. Woensdag 6 November. Regimentsgrusz, Infantrie Muziekkorps i) BEDENS, dat kleine badplaatsje aan de Noordzeekust, is op z'n best in September, met die prachtige tinten van heide en brem; terwijl het er voor sportliefhebbers een uitverkoren plekje is, daar nergens zulke mooie, natuurlijke golfvelden zijn en men er naar harte lust kan hengelen en garnalen-vissen, om nog niet te spreken van de tochtjes met de kleine visserspinken! Het is een stilzwijgende overeenkomst onder de bezoekers van dit vreedzame plaatsje, dat ze er zo weinig mogelijk met de buitenwereld van spreken. Vandaar dat het in Hatel Benk dan ook nooit onaangenaam vol was en dat de meeste bezoekers er oud-gasten waren, die er al jaren en jaren lang kwamen, zodat het er meer van één groot gezin had. De Niekerks kwamen er geregeld in de maand September; hun zoon Rob genoot er van het zwemmen, terwijl hun beide dochters, Aleida en Wilhelmien, er zich als in een tweede thuis voelden. Het was nu theetijd en Rob en Wilhelmien waren nog aan het tennissen. „Wat is het hier heerlijk, Moeder!", kon Leida niet nalaten te zeggen-, terwijl zij met mevrouw Niekerk op de veranda zat. „Ja, dat is zo!.... O kijk, daar komt Vader aan!.... Ik ga hem een eindje tegemoet. Ga je mee?" Fünf-Uhr-Tee bei Robert Stolz, Adalbert Lutter en zijn orkest Amalia, Bob Scholte Dans un hotel Garni. Jean Vaissade en zijn orkest Wie zingt er mee, Massazang o.l.v. J. Hamel Dixon hits, Reginald Dixon Bella ragazzina, Tino Rossi Any broken hearts to mend, The organ, the dance band and me -Poesie, Heinz Huppertz en zijn orkest Een ieder zegt op zijn manier, Bob Scholte - Tarentelle en ven- dances, Jean Vaissade en zijn orkest Hol lands lied, Massazang o.l.v. Jacob Hamel Lion des guitares, Tino Rossi Love's old sweet melody, The organ, the dance band and me Viva Maria, Heinz Huppertz en zijn ork. Hipp, hipp, hurrah, Infantrie Muziekkorps. Donderdag 7 November. Geburtstags marsch, Beka Militair orkest Was nicht ist kann noch werden. Das Meister sextet Sowieso, Landlerkapelle Six hits of the day, Scala's Acc. Band Goodnight my love, Joe Petersen Romany, Mantovani en zijn orkest The musical clöck of Madame de Pompadour, Commodore Grand Orkest Wenn ein Afatrose verliebt ist, Dansorkest o.l.v. Fritz Domina Der Angsthase, Fred Dömpke en zijn orkest Die Juliska aus Budapest, Das Meis tersextet E striissli us muettis gartli, Land lerkapelle -Choir boy, Joe Petersen Nine pins in the sky, Mantovani en zijn orkest The golden musical box, Commodore Grand Orkest Mit Musik da woll'n wir lustig sein, Dansork. o.l.v. Domina Kolibri, Fred Dömpke en zijn orkest Barataria marsch, Militair orkest. Vrijdag 8 November. V.V.V.-marsch, Blaasorkest o.l.v. C. Woitschach Dixon hits No. 16, Reginald Dixon Ich bin der arme Jonathan, Herbert Ernst Groh m. koor en orkest Luxemburg-walzer, Wiener Bohème Orkest Ueber Berg und Tal, Walter Sommer- feld en zijn orkest De parapluiekoopman, Willy Derby Montmartre, Erich Schneide- wind en zijn orkest Vous que je veux, Georges Sellers en zijn orkest Viennese waltz medley, Gebr. Destifano In der blauen Dammerstünde, H. E. Groh met koor en orkest Lustiges Wien, Wiener Bohème Orkest Mia Bella, Walter Sommerfeld en zijn orkest The chestnut tree, Willy Derby Grigi-walzer, Erich Schneidewind en zijn orkest Les belles petites, Georgs Sellers en zijn orkest Accor deon tango's, Gebr. Destifano Stadion mars, Blaasorkest o.l.v. C. Woitschach. Zaterdag 9 November. Die eiserne Schar, Groot Blaasorkest Echte Wiener Herzen, Concert orkest Don't forget the old folks, Quentin Maclean Champagner galopp. Otto Dobrindt en zijn orkest La Tra- viata, Deanna Durbin I'm reading your let ters, The organ, the dance band and me - There is a tavern in the town, Gracie Fields Es lautet das Glöcklein, Balalaika orkest Funk-Geister, Edith Lorand en haar orkest Stephanie-Gavotte, Concert orkest When I heard the organ play, Quentin Maclean Sekt- perlen, Otto Dobrindt en zijn orkest It 's raining sunbeams, Deanna Durbin I'm sorry 1 didn't say „I'm sorry", The organ, the dance band and me The trek song, Gracie Fields Wenn der Mond scheint, Balalaika orkest Matrosen aiif See, Groot Blaasorkest. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Kooy. Zandvoortsche- laan 173, broche van goud muntstuk; Bais, Afa- risplein 1. breiwerk; F. Draa:er, Res Novaplein 14, breiwerk; Mevr. Fockens, Bronsteeweg" 25, ceintuur; Mevr. Thijs, Frans Schubertlaan 76, ceintuur; J. Kulk. Kastanjelaan 15, distributie- vleeskaart; W. Uittenbogaard, Javalaan 6, gou den ring; Meiiering, Binnenweg 92, koper ge wicht; H. v. Bruggen, Edisonstraat 32, Haar lem. gaspennin™en; Visser, Joh. Vermeerstraat 5, handschoen; Bureau van polit:e, hondenhals band; Const. Huygenlaan 3, zilveren dames horloge: Lohuis, Leidschevaartweg 147. hond; Baalbernen, Slingeland 9, dameshoed; Willemse, Groenendaal, hond; Smit. Landzichtlaan ?0, hondenhalsband met penning; Metz. Wagner- kade 91, handschoen: Bureau van politie, kop van autolantaarn; A. v. Rumpt, Borneostraat 27, medaille: Bruinsma, Havenstraat 32 kin^er- portemonnaie met inhoud; I. Kroeze, Abr. Kuy- perstraat 18, paardendek; Riemersma. Bleekers- vaartweg 27, poesje; I. Weijers, Res Novaplein 29, 2 foto's; v. d. .Vissen, Patientiestraat 9a, Haarlem, hondenpenning; Annie de Groot. Ka- naalweg no. 3, portemonnaie met inhoud; Mevr. de Jong. Hugo de Grootlaan 9, parapluiehoes; Nieuwendijk, Raadhuisplein, portemonnaie met inhoud; Lammens. Ripperdarmrk 29 te Haarlem, portemonnaie met inhoud; Dijkstra, Binnenweg 113. rijwielbelastingmerk; Maasstraat 11. rij- wielbe!as+ingmerk; H. M. de Boer, Bennebroe- kerdijk 197, rijwielbelastingmerk; J. Breeuwer, Celebesstraat 17, paar regenpijpen; Hopnezak, Binnenweg 135, rijwielbelastingmerk; Rumpt, Borneostraat 27, regenkapje; M. Struijk, Bou- tenskade 5, snelbinder: Mourik. Bronsteeweg 6, LipissleutelLeuven, Molenwerfslaan 110, kin derschoen; J. Mouw, Havenstraat 20, touw; Braam. Burgemeester van Lennepweg 38, vul potlood; Bureau van politie, zweep. Tel. 28037-28757 - Raadhuisstraat 23 BADHUIS HEEMSTEDE. In het badhuis aan le Postlaan werden in de week van 21 tot en net 26 October genomen 459 douchebaden en ?7 kuipbaden. Aan 23 kinderen jverd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusst 5 en 8 uur werd door 38 volwassenen gebriii gemaakt. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Zondagavond omstreeks vijf uur reed op de Bronsteeweg een dronken chauffeur met een vrachtauto tegen een mast van de N. Z. H. trambaan, die daardoor afbrak. De politie zette, het het oog op de gevaarlijke situatie, het ter rein af, terwijl personeel der maatschappij ge- requireerd werd om de lijn te herstellen. Het tramverkeer kon onderwijl voortgang vinden. Onmiddellijk werd de Haarlemse politie ge waarschuwd, daar de auto in de richting Haar lem was doorgereden. Deze had al spoedig succes. De chauffeur bleek te zijn de 36-jarige E. D. Z. uit Amsterdam. Hij werd ter ontnuchte ring opgesloten, terwijl proces-verbaal werd op gemaakt wegens vernieling en het besturen van een auto in staat van dronkenschap. BRANDALARAL Dinsdagnacht omstreeks half één werd de huisknecht in perceel Glipperweg 83 gewekt door afweergeschut. Tot zijn verwondering ontdekte hij rook in de slaapkamer. De brandweer werd gealarmeerd en deze constateerde, dat een balk op de zolder achter de haard was gaan branden. Met enige emmers water kon het vuur geblust worden. ADRESPLAATJES VOOR HUISDIEREN. Alhoewel er reeds meermalen op gewezen is, hebben vele eigenaren van huisdieren alsnog na gelaten deze van een adresplaatje te voorzien. Bij bominslag, evacuatie e.d. is het onvermijde lijk, dat er dieren vluchten, soms zeer ver weg. Zijn de dieren dan niet voorzien van een adres kaartje dan zullen ze moeilijk terug te vinden zijn. De „Groene Ster", een vereniging die zich ten doel stelt hulp in alle mogelijke vorm te verlenen aan dieren in oorlogstijd, heeft deze kwestie nu opgelost door de beschikbaarstelling van genummerde penningen. Elk dier heeft een bepaald nummer op de penning. Op de andere zijde staat: Meld nummer aan Rijksstraatweg. 171, Wassenaar. Wordt er nu b.v. een hond of een kat met no. 4000 te Haarlem gevonden, zo stelt men zich onmiddellijk in verbinding met Wassenaar, waar alle nummers genoteerd staan met vermelding van eigenaar, kentekenen van het dier, enz. Wat ook van veel belang is, is, dat een gewond dier als gevolg van „oorlogsmolest" eerste hulp wordt verleend. Men kan het dier voor 'behandeling naar een willekeurigen dieren arts brengen en deze stuurt de rekening naar de penningmeesteresse, Mevr. A. M. Ruvsch Douwes Dekker, Nieuwe Parklaan 117, Scheve- ningen. giro 391000. Totdat de eigenaar van een dier gevonden is. wordt het goed verzorgd door de „Groene Ster". Contribuanten van de „G. S." betalen ƒ1. per halfjaar, plus de prijs van een penning (ƒ0.25). Zij, die wel graag een penning voor hun dier willen hebben, doch minvermogend zijn, kunnen volstaan met minder of alleen maar ƒ0.25 voor de penning. Hun dier wordt dan toch ingeschreven. Ook bij katten is het vooral van belang hun een penning om te hangen. In tegen spraak met hetgeen vaak beweerd wordt, kan een kat zeer goed een halsbandje verdragen, mits niet te wijd. De penningen zijn de verkrij gen bij de secretaresse van het subcomité Haar lem: Aelbertsbergstraat 88, of bij de penning meesteresse, Aelbertsbergstraat 99. Voorts te Haarlem, Nieuwe Gracht 46 en te Heemstede, Spaarnzichtlaan 27. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. Heemstede. 19542 SchneiderSimons, Afevr. 1.; Heemst. Dreef 254. 29062 Warmerdam, L. P., firma „Houtbrand", Binnenweg 58. S?>ORT. HerculesR. C. H. De Racing heeft het j.l. Zondag tegen Veiox niet tot een overwinning kunnen brengen en zelfs, alhoewel zij vooral tegen het einde enkele kansen kreeg, niet tot een gelijk spel kon komen. Velox bleef de situatie meester en keerde met een verdiende 21 overwinning naar Utrecht terug. Zondag a.s. trekt R.C.H. naar Utrecht om Hercules te bekampen, en gelet op het goede spel in uit-wedstrijden, zoals o.a. tegen H.V.C., geven we de Racing kans om het eindelijk eens tot een overwinning te brengen. Het tweede elftal speelde j.l. Zondag een goede wedstrijd tegen Blauw-Wit II te Amster dam, met als resultaat een verdienstelijk gelijk spel 22. A.s. Zondag vindt om 10.30 uur in het Heemsteedse Sportpark de wedstrijd plaats tegen de reserves van „Haarlem". Door het bestuur van R.C.H. worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot het for meren van een Zaterdagmiddag-elftal voor de Zaterdagmiddag-competitie. Voetballers in Heemstede, die niet op Zondag wensen te spe len en Zaterdags een gezellig partijtje willen trappen, kunnen zich daartoe wenden tot den heer A. Scheen, Voorweg 13 te Heemstede. Uit het H.B.C.-Kamp. H.B.C. heeft Zondag weer niet teleurgesteld. Mef een 20 keerden de gasten naar Amster dam terug. Het was een pittige wedstrijd, waar bij de H.B.C.-voorhoede beter profiteerde van de kansen. Voor rust kopte v. d. Linden op fraaie wijze onhoudbaar in, terwijl v. Bakel na rust profi teerde van een twijfelen in de achterhoede van de Watergraafsmeerders. H.B.C. II deed aardig werk door Bloemendaai II met 21 te kloppen. Nu a.s. Zondag naar de Kennemers, die Zon dag met slechts 32 van Volendam verloren. H.B.C. kan zeker rekenen op een warme ont vangst, want de gastheren zullen stellig pro beren uit de onderste lagen van de ranglijst te komen. Programma voor Zondag: KennemersHBC I. Haarlem III—HBC 11. HBC IIIOIV.: 2 uur. HBC IV—DEK: 12 uur. HBC V—DEM V: 12 uur. Junioren: TYBBaHBCb. NAS—HBCc. Zaterdag: HBCaTYBBa: 3 uur. DSSb—HBCb. POLITIE TEGEN O. W. Zaterdagmiddag zal op het Heemsteedse Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen het Heemsteedse Politie-elftal en het Gemeente-elftal van Openbare Werken. Dit belooft een interessante wedstrijd te wor den, die het aanzien zeker waard is. VOOR DE JEUGD EN DE JAN WIEGMAN 64. Vaak kwam de vorst de studeerkamer binnen, om te zien, of de leerlingen wel voldoen de opletten. Maar de professor was uiterst te vreden, ook over Aladdin. „Een groot geluk, Majesteit," zei hij eens, „dat de doorluchtige prinses dit mensje gevangen nam. Want nu het Rijk geen opvolger meer heeft in de mannelijke linie, kan hij later als eerste Minister het leger aanvoeren. Een uwer generaals kan hem aparte lessen in de krijgskunde geven. En hoewel de mensen nooit zo verstandig waren als wij, ka bouters, vechten en krijg vocen hebben ze altijd bijzonder goed gekund." 65. „Ja, ja," zei de vorst met een zucht, „nu mijn zoon verdwenen is, zal dit wel de beste op lossing zijn." Na afloop van de les, waarop de koning zo treurig geweest was, vertelde Hera haar vriend, dat ze vroeger een broer gehad had. „Net zo groot als jij," zei ze, „en hij zou koning geworden zijn. Maar Vader heeft een grote vijandin, die hij niet kan overwinnen en alleen maar op haar eiland in bedwang kan houden. Ze woont in een kasteel op het grote eiland in het midden van hët Meer, daar heeft Vader geen macht. Ze heeft een sterk leger van zwarte kabouters, die heel gevaarlijk zijn. „Ik moet werken, Moes! Ik ben geweldig lui geweest, al dit tijd, dat we hier zijn!" „Och, die nare boeken dan toch! Hoe kom je er ook bij, om voor dokter te willen studeren?" Waarom kon je niet even goed tevreden zijn met een leventje als dat van Helmi?" „Omdat ik nu eenmaal anders ben aangelegd, Aloes! Ik houd van werken. Laat mij nu maar op dié manier gelukkig zijn!" Mevrouw Niekerk zuchtte. „Ja, u zoudt mij liever getrouwd zien, hè? En liefst met een heel goede partij, enz., enz.... Maar, als ik óóit trouw, dan moet het zijn met een man naar mijn hart!" „Zeker een dokter?" „Ik heb niemand bepaald op het oog, Moes! Tegen die tijd waarschuw ik u nog wel eens! Gaat u nu maar gauw „den man van uw keuze" tegemoet; tot nu to evind ik dien ook de beste!" Leida's broer en zuster waren groot en blond, maar zij was klein, had donker haar en blauwe ogen, en, ofschoon ernst de grondtoon van haar karakter uitmaakte, kon zij ook weer luchthartig en vrolijk zijn. De heer Niekerk, een rijke groothandelaar, was dus zeer goed in staat, om zijn kinderen allen te laten studeren, maar toch kon hij er zich in het eerst lang niet mee verenigen, dat Leida volstrekt voor dokter wilde leren. Maar toen hij zag, dat het haar ernst was, en dat zij gelukkig was in haar werk, had hij er zich in geschikt, ofschoon het hem nog altijd speet, dat ze maar zo weinig thuis was, want zij was juist zijn lieveling. Op dat ogenblik verdiepte zij zich nu juist niet zo bijzonder in haar boek; maar in de schoonheid van het avondlandschap. Het hotel lag halverwege een duin, het had aan de voor kant het uitzicht op de zee, die nu door de stra len van de ondergaande zon alle mogelijke tin ten vertoonde. De golfspelers keerden terug van hun baan en Robert riep den hotelhouder, die aan de in gang stond, toe: „Hallo, Benk! Het is bijna tijd, dat de bus van het station komt. Brengt die nog nieuwe gasten aan?" „Ja, mijnheer Niekerk, de bus is al aan." En toen hij Leida nu ook gewaar werd, trad hij eerbiedig naderbij en vroeg: „Juffrouw Niekerk, er is een heer meege komen met de bus; maar toen wij hem er uit hielpen, is hij flauw gevalen, of zo iets. In ieder geval ziet hij er verschrikkelijk slecht uit! Zoudt u zo goed willen zijn, eens even te kijken, hoe ik daarmee aan moet? Dokter Tolens woont wel een half uur ver en dan is het nog maar de vraag, of hij thuis is! Die heer klaagde over zijn arm en toen wij zijn jas uitgetrokken en zijn overhemdsmouw opengeknipt hadden, ver ging hij van de pijn aan een lelijke wonde, die weer opengegaan was. Hij prevelde zo iets van „een leeuw", maar toen viel hij weer flauw en daarom ben ik zo vrij geweest, om u even te komen vragen, of u eens naar hem kijken wilde." „Zou ik waarlijq van enige dienst kunnen zijn?" „Natuurlijk, juffrouw Niekerk!" Robert was al weg, eer de heer Benk nog uit gesproken had, en Leida antwoordde nu: „Wacht u hier even op mij, wilt u, dan zal ik het een en ander halen en ga met umee." Een ogenblik later traden ze samen het ver trek uit. Een eind weg van de open vensters zat, of liever hing, een man in een makkelijke rieten stoel. Zijn jas en zijn vest waren uitge trokken en de linkerarm tot aan de schouder bloot. Hij hield de ogen gesloten en Leida wist niet goed, of hij bij bewustzijn was of niet, tot hij de grijze ogen opsloeg en de vraag richtte tot den heer Benk: „Waarom heeft u geen dokter laten halen? Mijn arm moet goed verbonden worden." „Ik zal. u wel kunnen helpen," antwoordde Leida overtuigd. „Ik heb hier al het benodigde bij mij." „Is u pleegzuster?" „Ja zo iets." „O, is het maar liefhebberij? 't Is waarlijk beter, dat u om een dokter zendt, mijnheer Benk. Dank u zeer, maar ik weet, dat hier das- kundige hulp vereist wordt. Het is een oude wonde, toegebracht door een leeuwentand, en ik zou er niet graag bloedvergiftiging bij krij gen. Het heeft al pijn genoeg gedaan, dat ver zeker ik u!" De man had waarschijnlijk koorts, maar het deed Leida niet prettig aan, dat haar vrijwillig aangeboden hulp zo botweg van de hand ge wezen werd. „Nu, als u het niet hebben wilt...." Maar de heer Benk achtte het nu toch zijn plicht om in het midden te brengen: „Juffrouw Niekerk is dokteres, ziet u. Zij is op het punt, om haar laatste graad te halen." „Neem mij niet kwalijk," viel de pati6nt in. „Ongetwijfeld zoudt u mijn angst van zo even billijken, als u eens wist, hoevel ik in Oost- Af rika aan die arm geleden heb! Zowat een anderhalf jaar geleden had ik daar een ont moeting van den Koning der Dieren, die mij nu niet al te edelmoedig behandelde! Telkens heb ik van die aanvallen van pijn gehad; de vorige week begon het wéér en in de hoop, om zo'n bui te bezweren, ben ik hier gekomen; maar ik vrees, dat het wat te laat was!" „Als ik 'er nu eens alles aan deed, om u ver lichting te bezorgen!.... Dan kon u later nog den dokter raadplegen." „Nu, ik zou u heel dankbaar zijn. Zeker on- 66. Ieder, die bij het eiland komt of in de buurt ervan, wordt gevangen en eenmaal in het kasteel, ben "je aan haar overgeleverd, Geen van ons volk mag dicht bij dit eiland komen, want steeds loeren ze daar op je, en velen van de on zen zijn vandaar nooit teruggekeerd, Vader had ook ons gewaarschuwd, maar mijn broer was een durfal. Op een dag, nu twee jaar geleden, voer hij met een sterk bemande boot uit om te jagen. Hij kwam in de buurt van het eiland en de vorstin moet hem door haar kijker gezien hebben. nodig om u te smeken: gaat u, alsjeblieft, met zachtheid te werk?" Leida begon en wel met zo'n kalme zekerheid, dat dit op zichzelve al suggestief werkte, zodat binnen enkele minuten door het verkoelend ver band de pijn ook aanmerkelijk verminderde. Hij zei haar dank met een paar korte, uit het hart opgewelde woorden en ze had de voldoe ning, dat er enige kleur weerkeerde op zijn gelaat. Toen degene, die den geneesheer was gaar, halen, terugkeerde, bleek, dat dokter Tolsns door een aanval van rheumatiek ten enenmale niet bij machte was, zijn praktijk waar te nemen. Hij had nu wel voor een plaatsvervanger ge zorgd, maar die kon eerst de volgende dag komen. De heer Benk reikte even later juffrouw Nie kerk -een briefje over, waarin de dokteres werd verzocht, om de zieke arm te behandelen, hoe zeer het den schrijver ook speet, dat dit geval inbreuk op haar vacantie zou maken. Het was ondertekend: Marinus Deyers, en na een ampel overleg met haar vader antwoordde Leida, dat zij haar best zou doen voor den patiënt. Tegenover zijn vrouw had de heer Niekerk nog allerlei bezwaren en voer hij heftig uit tegen „dat malle vak", dat zijn dochter gekozen had; maar in zijn hart was hij innig-trots op het knappe ding. In persoon zou hij zich wel eens gaan overtuigen, wat voor soort patiënt die Marinus Deyers was! Gelukkig maar, dat geneeskundige hulp zo dicht bij de hand was: gedurende de nacht toch werd Leida gewekt door de vrouw van den hotelhouder, die niet wist, hoe zij met den zieke aan moest. Paddenstoe Een Herfstaan' mz-EEST AL is n BV denstoelen w een maaltje van een eerste klas nog vele huisvrouwe tegenover staan. Te ieder heeft wel eens tige vergiftigingen, het eten van paddi zijn die verhalen ovi enkele maal waarhe een vergiftiging w< grote roekeloosheid men, of, wat nog e Iedere herfst bren denstoelen en iederi zoals ze gekomen zi die men op deze w buitengewoon groot treuren, want paddi en lekker eten, dat gen op de prettigst ken kan: niet aan e in de bossen, die z tinten, of in de dui zo heerlijk kruidig Verzamel alleen joi Wij zullen het hi soorten paddenstoel treffelijk en de bei meen zeer eenvoud met de champ,gnon purperen plaatjes verwarren is. Liefs waar paarden wore is wit; en wanneer men er zorg voo exemplaren te ve voor alle eetbare p eiste: alleen de jon toebereiden van ché make de zwammen Aan twintig padde citroensap, 30 gran weinig water toege tier gaar koken. L saus, die vooral he bij gestoofde, grot het recept als volg bovenzijde van de in tarwebloem, ond' zout. In gesmolten met een gehakt uit wat een half uur d Een andere eetb kam, ook wel Dooie Deze kleine, gele te herkennen aan de onderzijde heel doorlopen. De kleu Oosten van ons fan komen deze zwam zijn zij gebakken, men wasse de padi ten koken in ruim in schijven gesned boter. Opdienen, i gevoegd. Inktzwammen van De twee hierbov eetbare paddensto ook wel in winkels anders staat het i want die worden Zaterdag 2 Novem Hl HET NEDERLANDS met Annie van Melsert-van Ees e: Lugt Alels Populaire prijzen: 1.70 (alles inbe; verk. v/af Donderi Zondag 3 Novem „Kölner Sinfome Prijzen: f 0.80 t (alles inbegr.) V< vanaf Vrijdag 10 Maand. 4Nov. 2J „Toontje H' Paard Get< Prijzen: middag 2.05 (alles inl avond 0.80 t, (alles inbegr.) Voor verk. v/af Z Zaterdag 2 Nov, CHARLOTTE 3 Pr. f 0.70-f 2.05 i (Wordt vervolgd.)

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2