ALADDIN TOVERFLUIT NIC. GftOENLAMD DOKTERESJE fuse's Uo^abieood r ZONDE Sluit Slagei FOTO PREDIKBEURTEN FEUILLETON IV! ïj n SPORT. b m a VOOR DE JEUGD Aansl Cont DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT Gedipl. horlogemaker Binnenweg 10 - Telef. 28429 ZONDAG 10 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. V.m. 10 uur: Ds. Barger. Extra collecte voor het Fonds Kerkgebouwen. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Prof. Dr. N. J. Bakhuizen van den Brink te Leiden. Extra collecte voor het Fonds Kerkgebouwen. Gebouw „Samuel", De Glip. N.m. 5 uur: Diakoon G. van Eijk. Evangelisatiesamenkomst. üerelormeerde Kerk, Koediefslaan. V.m. 9.30 uur: Ds. Dondorp. N.m. 3 uur: Ds. v. d Born. Dank- en biduur. Collecte voor hulpbehoevende kerken in de provincie. Camplaan. V.m. 9.30 uur: Ds. v. d. Born. N.m. 3 uur: Ds. Dondorp. Dank- en biduur. Collecte voor hulpbehoevende kerken in de provincie. Onafhankelijke Religieuze Gemeenschap, Oranjepiein 9, Haarlem. N.m. 3 uur. Jeugddienst in de Hernhutterkerk, Parklaan 34. Voorganger: Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „De laatste stap". Medewerking van soliste. VERGADERING TUINLIEDEN. Onder voorzitterschap van den heer H. v. Gurp werd de vorige week een goedbezochte ledenvergadering gehouden in „Hot van Heem stede". Allereerst werd een schrijven behandeld van de Algemene Vereniging voor Bloembollencul tuur, ten doel hebbende propaganda te maken onder de leden voor het broeien van bloem bollen in eigen huis. Daar de vereniging reeds in deze geest han delt, door het zelf organiseren van een prijs vraag voor gebroeide hyacinthen, tulpen en nar cissen, werd het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens hield de heer v. Zadel een cau serie over het kweken van knolselderie. Inlei der behandelde o.m. de grondbewerking, de tijd. van zaaien en planten, benevens de bestrijding van roest, o.a. door het spuiten met Bor- deauxse pap. Inleider voor de bespreking van „Wat moet men in de winter in de tuin en in de kas doen?" was de heer A. Klaasse, die een uitvoerige causerie hield. H iersa- yulgde-egB-leveBdige- ge^aehtenwiese» ling over dit onderwerp. De rondvraag leverde nog enkele leerzame vraagstukken, waarna sluiting volgde. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Onder leiding van den voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken werd een vergadering gehouden van vele vertegenwoordigers van het groot- en klein- winkelbedrijf te Haarlem, teneinde met elkander van gedachten te wisselen over een uniformiteit met betrekking tot de winkelsluiting in de eerst komende maanden. Ten behoeve van het kopend publiek en mede ten behoeve van de gehele winkelstand in zijn meest brede omvang, adviseert de Kamer het navolgende: 1. Gedurende de maanden November en De cember 1940, zomede Januari 1941 wordt in overweging gegeven op werkdagen de winkels te 6 uur des namiddags te sluiten, dus ook op de Zaterdag. 2. Op deze regel wordt een uitzondering ge maakt voor de consumptiebedrijven, zoals bak kers, banketbakkers, viswinkels, groenten- en fruitwinkels, sigarenwinkels, slijterijen en levensmiddelenbedrijven, waarvoor wordt ge adviseerd dit sluitingsuur vast te stellen op 7 uur des namiddags en des Zaterdags op 8 uur. 3. Een ernstig beriep wordt daarbij gedaan op het publiek om zijn inkopen zoveel mogelijk in de ochtend- en vroege middaguren te doen plaats hebben. 2) Er was hevige koorts bij gekomen en slechts in de buien tussen het ijlen door herkende hij het lieve, kalme gezichtje van de dokteres en wist hij haar behandeling te waarderen. Wat deed zij haar best op dien eersten patiënt, zo geheel alleen, op eigen verantwoor ding! Ze verbond de wonde met een zorg en een tederheid, zoals die van niemand beter verwacht had kunnen worden; en de koorts had zij er na een paar dagen onder. Toen was de crisis doorstaan en Deyers voel de, dat hij herstelde, ofschoon hij nog zeer uit geput was! Zijn vermoeide blik getuigde van een wereld van dankbaarheid en eigenlijk van een nog veel dieper gevoelen.... „Vader zou u zo graag eens opzoeken," zei Leida opgewekt bij een van haar ochtendbezoe ken. „Hij verlangt er naar, om eens kennis te maken met mijn patiënt.' „Maar natuurlijk!.... Niets liever!" Leida wendde zich af met pijnlijke blos. Nu hij beter werd, kwam er een moeilijkheid in de omgang met hem! Ze mocht hem graag lijden; ze was veel te oprecht tegenover zichzelve, om dit te looche nen; maar verder moest dit gevoelen toch niet gaan!.... Ze had zich immers een levenstaak, een levensdoel gesteld! En tóch, ze mocht hem bijzonder graag! Zijn hulpeloosheid had een on GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Dankelman, Dr. P. Cuyperslaan 7, een armband; Van I&gteren, Constantijn Huygenslaan 17, een armbandhor loge; J- J- Bauer, Torenlaan 7, een armband met knopje; Weyers, Binnenweg 48, een zilveren collier met hangertje; J. Mouw, Havenstraat 20, een dop van een benzinetank; L. Hoppesak, Bin nenweg 135, een rode das; Van Bleyswijk Som beek, Raadhuisplein 15, een duimstok; F. Nij- man, Heerenweg 98, een handschoen; J. Robijns, Anjelierenstraat 3, een hond; Dr. Laeyendecker, Raadhuisplein, een horloge; F. M. Buckman, Landzichtlaan 48, een dames handschoen; G. Oskam, Marktplein 12, een handschoen; J. v. Kouteren, Timorstraat 64, een handschoen; F. v. Nassau, Rijnstraat 24, een handschoen; H. Knopper, Joh. Vermeerstraat 6, een horloge; Th. Heemskerk, Iepenlaan 31, een handschoen; J. Veen, Vijfheerenstraat 60, een kap-hand- schoen; M. v. Nie, Irislaan 4, een paar hand schoenen; C. Slieker, Bosb. Toussaintlaan 58, een lederen handschoen; H. v. Nassau, Rijn straat 24, een polshorloge; Van Empelen, Hee renweg 105b, een heerenhoed; Mok, Postlaan 13, wit gebreid handschoentje; Th. Adriaanse, Raadhuisstraat 99, een zwart lederen hand schoen; S. Diependaal, Glipperpad 3, een jongensjasje; Meer en Bosch, een kwartiermuts (Duits); C. v. Heerickhuizen, Heerenweg 122, een kat; Taverne, Binnenweg 104, een tasje met kruisje; W. J. Vallenduuk, Papaverstraat 4, Haarlem, 2 onderbroeken; D. Filippo, J. van den Bergstraat, een portemonnaie met inhoud; Van de Niet, Bentveldduinweg 3a, Aerdenhout, een lederen portemonnaie; Veldhuizen Drieheeren- laan 51, een paardedeken; W. Uittenbogaard, Javalaan 6, een portemonnaie met inhoud; Van Steyn, Wiekenplein 8, een portemonnaie; F. v. d. Putten, Kerklaan 13, een portemonnaie zon der inhoud; H. EIberse, Oosterlaan 14, een gou den ringM. Moek, Rijnstraat 31, een schaar; Braam, Burg. van Lennepweg 38, een vulpot lood; Bureau van politie, een vulpen. MATINEE ANK VAN DER MOER. Zaterdagmiddag 16 November zal Ank van der Moer in de Haarlemse Stadsschouwburg een aantal door haar zelf geschreven schetsen spe len. Deze schetsen, waarin de actrice zich richt tot tegen-spelers, wier beeld in de tekst duide lijk wordt gesteld, worden ieder gespeeld in het costume, dat hun situatie eist, en zijn getiteld met de verzamelnaam „Oud en Nieuw". De ma tinee, die half drie aanvangt, zal te ongeveer kwart voor vijf geëindigd zijn. Zij is de première voor Nederland. GEVESTIGDE GEZINSHOOFDEN TE HEEMSTEDE. Opgave van 28 October 1940. J. B. Hermann, Raadhuisplein 18. J. D. Keukenmeester, Burg. van Lennepweg 42. J. H. van Doorn, Narcissenlaan 5. jhr. Th. L. L^ Prins, Heemsteedsche Dreef 46. E. C. Thierry de Bye Dolleman, Heemsteedsche Dreef 46. G. C. L. M. Povel, Heemst. Dreef 46. Opgave van 4 November 1940. H. D. Schliiter, Nobellaan 3. P. G. Mulder, van Merlenlaan 3. A. J. P. van der Heijden, Javalaan 48. A. Prins, Joh. Bosboomlaan 22. PERSONALIA. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Staatsinrichting M. O., onze plaatsgenoot de heer P. R. Kromhout. GELD VERDUISTERD. Door de recherche is aangehouden P. J. G., verdacht van verduistering van gelden in dienst betrekking. Uit het H.B.C.-Kamp. De regen was Zondag spelbreker. Slechts één wedstrijd ging door,.n.l. Haarlem IIIH.B.C. 11, die door H.B.C. met 50 gewonnen werd. A.s. Zondag aan de Heerenweg te Heemstede een ontmoeting, die zal doen denken aan de populaire kampioenswedstrijden in de R. K. F. Volendam komt dan. op bezoek bij H.B.C. Bij goed weer zullen wij dan niet enkel kunnen ge nieten van een spannende strijd, maar ook van een aardig schouwspel, want dan zal het terrein weer omzoomd zijn "door de bezoekers in hun wijde broeken en de .bezoeksters in hun kleurige jakjes en schortjes én hagelwitte kapjes. H.B.C.Volendam, een evenement, dat ook heel sportlievend Heemstede en Haarlem naar de Heerenweg zal trekken. Vol belangstelling zien wij naar de uitslag. Programma voor a.s. Zondag: HBC Volendam: 2 uur. HBC II—DWS IV: 2 uur. HBC III—IEV: 12 uur. Geel-Wit III—HBC V. Junioren: DEK—HBCb: 12 uur. HBCaOnze Gezellen a: 12 uur. Adspiranten (Zaterdag) HBCb—TYBBb: 3 uur. VOETBAL POLITIE—GEM. AMBTENAREN. Zaterdagmiddag werd op het Gemeentelijk Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een politie-elftal en een elftal gemeente-ambte naren. In de eerste helft, met de sterke wind in de rug. gaven de ambtenaren aardig partij, zodat de politie, die beter getraind was, slechts twee maal kon scoren. Na rust was de politie over wegend sterker en wist de score tot 11 op te voeren, waartegenover de ambtenaren slechts tweemaal het net konden vinden. Een genoeglijk partijtje, dat in de loop van het seizoen zeker nog wel eens herhaald zal worden. ■an o het brood voor dezen tijd D Zuiverroggemeel - 100% voeding Vraagt het UW BAKKER Slechts 4 of 2 bonnen vereischt w t ET trekken door ons land in de herfst H heeft een aparte bekoring. Niet alleen omdat de natuur dan zoveel schoons biedt, ook omdat de uitbundigheid in de jeugd herbergen zich als het ware aan het stillere in de natuur heeft aangepast. Komt men in de volle zomer in die tehuizen trekkers tegen, die uit velerlei oogmerken op reis zijn gegaan m ons mooie land, in de herfst merkt men, dat zij allen op één ding uit zijn: de natuur zonder meer. De eerste stormen, die uit het Westen kwamen aanzetten, hebben al danig huisgehouden onder het geboomte in de bossen van het Oosten van het land. Wild zijn de bladeren afgerukt, die over enkele weken toch hun laatste dwarrel- vlucht naar de bodem gemaakt zouden hebben. Een dun tapijt was reeds vroeg gelegd voor alles wat er leeft en tiert in de bossen, om aan te kondigen, dat de herfst definitief zijn intrede heeft gedaan. Na die eerste stormen zijn de rustige dagen gekomen, waarop de zon haast onopgemerkt haar stralen in bundels door de bossen zond en de morgennevels stil wegvaagde, zo stil als het alleen maar in October kan gebeuren. En op deze dagen zijn de trekkers er op uit getogen om te genieten van het klaterend geel en bloedend rood, de bonte kleürensymphonie van het gulden gebladerte van de kastanje, de gloedvolle dos van de beuk en blanke met goud omhangen berken. De drukke zomervogels zijn nu verdwenen en des te meer valt nu het gefluit van enkele vinken op, het gekras van de kraaien en het alles over stemmende „kè-kè" van de Vlaamse gaaien, die nu druk in de weer zijn voor het aanleggen van wintervoorraden. Het zijn prachtige vogels met sierlijke kuifveren en blauwe epauletten, die rusteloos overal voorraden aanleggen. De plek jes, waar hij dit doet, zijn zo ontelbaar, dat vele niet meer door hem teruggevonden worden, tot groot genoegen van de eekhoorntjes en an dere behoeftigen, die er bij tijd en wijle van profiteren, maar die overigens ook zelf druk in de weer zijn om voorraden aan te leggen. Veel rustiger kan de trekker nu alles aanschouwen, omdat nu niet zoveel dingen zijn aandacht vra gen. Bij het doorkruisen van de bossen slaat hij met ervaring in elk zijwegje of paadje een blik, want het naderen van zo'n gleuf tussen struik gewas of boven houdt altijd een belofte in, al was het alleen maar om te zien hoe een dichte groei van vossebessen met de koralen kelkjes een hazenpaadje omzoomt, dat zich tussen de als edelgesteenten schitterende dauwdropjes om hoog slingert, waar een teer berkeboompje, uiterst fijn tegen zonomrande Octoberwolk, het geheel afsluit. Plotseling kunnen dan „rits-rits" één of meer hazen uit het struikgewas vlak voor de voeten wegschieten en een terreingolving onrustig ma ken. Daarna is alles weer even stil als te voren. Duizenden ragfijne spinnewebben hangen be wegingloos in de nu uitgebloeide heidestruiken, waar de kraaien laag over de golvingen voort- vliegen en zich langs de statige jeneverbessen EN DE Geïllustreerd door JAN WIEGMAN 67. Die slechte vrouw heeft toen een duif losgelaten, die in de nabijheid van de boot ging vliegen, maar zich niet liet vangen. Steeds vloog de vogel dichter bij het eiland en mijn broer wilde de jacht niet opgeven, al waarschuwden zijn soldaten hem nog zo. Tot het te laat was, en ze plotseling overvallen werden door een hele vloot van het eiland. Mijn broer en zijn mannen werden gevangen genomen, slechts één ont kwam, de beste zwemmer van de troep, die dagen later op-een boomstam aan land spoelde en vertelde wat er gebeurd was. Nooit zal mijn broer meer terugkomen. En sindsdien is Vader niet meer vrolijk of opgewekt geweest. Zo zie je, Aladdin, dat jij niet de enige bent, die ongeluk in het leven heeft gehad. 68. Een paar dagen later riep de Vorst Alad din bij zich. „Je moet nu maar eens mee met één van onze kapiteins op een inspectietocht. Er zijn berichten, dat enige dagreizen van hier een bende zwarte kabouters is geland en we moeten onderzoeken, wat er aan de hand is. Denk er om, dat je gehoorzaam bent aan den kapitein. Hera nam afscheid met een bezorgd gezichtje en maande hem aan voorzichtig te zijn. AI gauw was de kleine ruitertroep op weg. De soldaten reden op kleine, vlugge, zwarte ratten, de kapi tein en Aladdin hadden ieder een wezeltje tot rijdier. Geen ogenblik werd gerust, tot 's avonds halt werd gehouden bij een afgelegen kabouter dorp. weerstaanbaar beroep op haar gedaan, om leni ging aan te brengen, waar zij maar kon.... Nu hij echter in krachten toenam, had zij wel willen vluchten als een verlegen, schuw kind! Tóch deed zij haar best, om zo gewoon moge lijk te antwoorden: „lk hoop, dat u binnenkort zult kennis maken met heel ons gezin. Wij hadden allen erg met u te doen, mijnheer Deyers. Als u weer beter is en u houdt van tennissen, dan zal Helmi zeker een geschikte partner voor u zijn, en Robert golft,"vist en zwemt, kortom, beoefent iedere tak van sport, kan ik haast wel zeggen, terwijl Moeder u nog veel nuttige wenken kan geven voor een nakuur," voegde ze er bij. „En „Ik?.... O, ik heb mij'n werk en moet nog heel wat studeren, vóór ik weer onder het mes ga! Dat is al over een paar maanden." „Dan ben ik nu die laatste dagen een lelijke sta-in-de-weg voor u geweest, vrees ik?" „Weineen! Vooreerst ben ik heel blij, dat u zo goed vooruit gegaan is en dan heb ik mijn practische kennis alweer verrijkt, moet u denken!" „Ik was zeker „een interessant geval", is 't niet? Maar nu ben ik straks patiënt-af. En past u dan op!" Deze laatste waarschuwing hield een bedekte toespeling in, dat hij haar voor zich zou trach ten te winnen; maar zij deed, of ze hier niets van begreep en antwoordde ondeugend: „O, maar hier zijn geen leeuwen!" „Neen, maar heel andere dingen.... veel beter...., maar toch misschien op z'n minst zo ongenaakbaar!" Haastig sloot zij de deur, want haar blos was nu te pijnlijk. De heer Niekerk moest eerlijk bekennen, dat Marinus Deyers een allergunstigste indruk op hem maakte. Hij genoot van diens verhalen over zijn veeboerderij in Oost-Afrika. Na een uur, dat den heer Niekerk letterlijk omgevlogen was, trad Leida weer binnen en zei met ambts-autoriteit: „Nu moet u mijn werk weer niet ongedaan maken, Vader!" „O, die moderne vrouwen toch ook! Ze had thuis het beste leventje, dat een meisje zich maar kan voorstellen. Maar neen, ze rustte niet, vóór ze studente waS en kennis had gemaakt met al de narigheid, die de ziekenhuizen her bergen!" „Eén medemens is tenminste heel dankbaar, mijnheer Niekerk, dat uw dochter deze loop baan koos." „Nu, gelukkig dan maar! Ik hoor, dat u al gauw beneden mag komen. Er is nog een plaats over bij ons aan tafel. Zoudt u soms met ons willen dineren? Het is saai, om de maaltijden alleen te gebruiken. En uw „dokter" kan dan meteen toezien, dat u niets neemt, dat niet goed voor u is!" „Beter kan ik het al niet verlangen!" Zo werd dus afgesproken, dat Deyers deel zou nemen aan de maaltijden; maar voor Leida was dan geen onverdeeld genoegen. Zij was bang, dat zijn tegenwoordigheid haar van haar studie, en dus van de uitvoering van haar levenstaak, zou afhouden. Want hun verhou ding van dokter tot patiënt kreeg zo langzamer hand wel een enigszins intiemer karakter en nu was het maar de vraag, of ze op de duur die stille smeekbede in zijn ogen zou kunnen door staan. Ze was nu vijf-en-twintig en tot nog toe had de liefde geen rol gespeeld in haar bestaan; maar nu moest zij dit gevoelen wel onder de ogen.zien en het aanvaarden of verwerpen. Die openbaring deed haar de schrik om het hart slaan en tegelijkertijd schonk ze haar toch ook weer grote vreugde. Marinus Deyers was een ware aanwinst voor de Niekerk's, toen hij twee dagen later gevolg gaf aan hun uitnodiging. Hij was nog wel heel bleek en mager, maar hij zou 't er wel heel gauw „bovenop-halen", verklaarde hij. Hun gulle vriendschap deed hem onuitspreke lijk goed, want tot nu toe had hij een zeer een zaam bestaan geleid, zodat hij er soms wel eens over gedacht had, om uit het een of andere plaatsje, waar hij soms voor zaken wezen moest, een vrouwtje mee te brengen. Wat was hij nu dankbaar, dat hij niet tot zo'n noodsprong was overgegaan! In Leida had hij immers zijn ideaal gevonden. Maar zou ze haar „levenstaak" willen opgeven voor hèm?.... Zij hoorde niet tot het soort meisjes, die mak kelijk afstappen van hetgeen ze zich eenmaal voorgenomen hebben. Als hij haar nu maar kon overhalen, mee te gaan naar zijn veeboerderij in Oost-Afrika, daar zou ze dan nog ruim schoots gelegenheid vinden haar vak in praktijk te brengen, want de inboorlingen met hun kin derlijk vertrouwen in de wijsheid van de blan ken, zouden haar zo dikwijls om medisch advies komen vragen. Waarschijnlijk zou dus Leida met haar kennis wonderen kunnen verrichten, maar hij begreep zeer goed, dat hij niet overrompelend met haar te werk moest gaan. Gelukkig had hij nog de tijd; hij had zijn bedrijf achtergelaten voor de tijd van een jaar onder zeer bekwame en be trouwbare leiding. Robert maakte dikwijls lange tochten met zijn nieuwen kennis in de auto van zijn vader. Op een ochtend, dat hij Deyers weer zo'n rit had béloofd, kwam hij me een zeer boetvaardige uitdrukking op het gelaat bij hem. voortspoeden naar het gindse bos, waar onze zaailingen van Amerikaanse eikjes Eet een diepe purperen gloed verschaft. Al trekkende kunnen we dan zo in ee.n dorpje terechtkomen, waar de natuur ook zijn bekoring heeft. Allicht treffen we hier wat meer vogels aan en kan een hoog en fijn geluidje ons oor treffen, dat niet anders afkomstig kan zijn dan van een goudhaantje, het kleinste vogeltje van Nederland, kleiner nog- dan het winterkoninkje. ■Hoe vaak kan men daar op de weg niet vin ken druk in de weer zien, waaronder men de keep kan aantreffen, met zijn gedrongener ge stalte en een korte gevorkte staart. Op weg naar de jeugdherberg, waar we de nacht veilig kunnen doorbrengen, treffen ons nog meer mooie tinten van de herfst. Zagen we niet tere tnosbegroeiïngen in alle groenscha- keringen? De als gelakte blaadjes der vosseii- bessen met de witte bekerbloempjes en rode bessen, de paars-blauwe en soms oranje korst- zwammen op omgevallen bomen wedijverden in schoonheid. Overal worden de bossen gesierd door de herfstvruchten. Hier door de rode kar dinaalshoedjes met oranje harten, daar de kam perfoeliebesjes, de vlier, de vogelkers, de slee doorn en wat al niet meer. Nóg kunnen we genieten van deze schoon heden. De jongeren worden er door de jeugd herbergen toe in staat gesteld. Straks is hel winter en zullen we weer een jaar moeten wach ten om van dezelfde schoonheden te kunnen genieten. Geopende en gesloten Jeugdherbergen. Amersfoort (geopend, Amsterdam (geopend), Apeldoorn (gesloten), Appelsga (geopend), Arcen (geopend), Arnhem (gesloten), Assen (gesloten), Beegden (geopend), Beek bij Didam (gesloten), Bergen op Zoom (gesloten), Blari- cum (gesloten), Castricum (gesloten), Delden (geopend), Deventer (gesloten), Doorn (ge opend), Eindhoven (geopend), Emmen (geslo ten), Emst-Epe (geopend), Eysdén (gesloten), üeertruidenberg (gesloten), Ginneken (ge opend), Gorinchem (geopend), Nüouda (ge opend), Groningen (gesloten), Haarlem (ge opend), Harlingen (gesloten), Heemse-Harden- berg (gesloten), Heemskerk (geopend), Helena- veen (gesloten), Den Helder (gesloten), Hil- varenbeek (geopend), Hoogeveen (gesloten), De Kaag (geopend), Kampen (gesloten), Kor- tenhoef (geopend), Lochem (geopend), Lunte- ren (geopend), Meppel (gesloten), Noordwijker- hout (gesloten), Nijmegen (geopend), Nijver- dal (gesloten), Oostvoome (gesloten), Olde- broek (geopend), Petten (gesloten), Rhenen (geopend), Scheveningen (geopend), Schoorl (in Nov. gesloten), Sneek (gesloten), Soest (geopend), Ter Apel (geopend), Terschelling (gesloten), Texel (niet bereikbaar), Ut-re (geopend), Vaals (geopend), Velsen (geopend), Vlissingen (gesloten), Vught (geopend), Wie- ringen (gesloten), Winterswijk (gesloten), Ierseke (niet bereikbaar), Zwolle (geopend). Het is noodzakelijk, dat men zich van te voren schriftelijk aan alle jeugdherbergen aanmeldt. 69. Zo ging het een paar dagen steeds maar verder langs den Meeroever, totdat ze eindelijk langs een bijenwoning kwamen, waar de rovers alles hadden weggehaald. De vijand kon niet ver meer weg zijn en onmiddellijk gingen twee verspieders er op uit. Na een poosje kwamen ze hals over kop teruggerend met een hele bende zwarte kabouters achter zich aan. Onmiddellijk steeg het troepje van Aladdin op en in razende vaart vluchtten ze weg. Maar Aladdin was ongelukkig. Hij was nog geen goed ruiter en bij een sprong over een boomstam wipte hij uit het zadel. „Het spijt mij, kerel, maar ik had totaal ver geten, dat er vandaag een tennis-tournooi wordt gehouden. Ik heb juffrouw Dulac tot partner en die zou het mij zeker nooit vergeven, als ik haar teleurstelde!" „En je zou het jejelven ook nooit vergeven, hè? Een knap meisje, die juffrouw Dulac!" „Ja, het is een aardig ding! Maar kijk eens hier, je kunt ook net zo goed een rit maken met Leida aan het stuur!" „Neen, ik zou voor niet nóg zoveel je zuster in ongelegenheid brengen, als zij zich voorge nomen had, deze tijd beter te besteden!" „Kijk, daar is ze net! Je hoeft er je in het ge heel niet bezwaard door te voelen, hoor! Zo'n ritje zal haar goed doen. Ze zit toch al veel te veel met haar neus in de boeken! Nu tót ziens!" „Staat zo'n ritje uw studie niet te veel in de weg, juffrouw Niekerk?", begon Deyers. „Zeker niet! Ik verlang er juist erg naar!", verklaarde zij, één'eft al leven en ongewektheid. Het was een ideale dag voor zo'n tocht. De wegen waren in uitstekende staat en ze gleden voort, met een kalmte en een zekerheid, die de volleerde bestuurster verraadde. Onder het voortgaan praatten ze over alles en nog wat en hij vertelde haar o.a. van zijn „dokteren" onder de' inboorlingen in Wahamba. „Och ja," lachte zij, „vertrouwen is het halve werk! Dat is juist het nare voor óns, dat over het algemeen de mensen zo weinig vertrouwen hebben in vrouwelijke doktoren. Maar nu zal ik u eens mijn lievelingsplekje laten zien!" Dit zeggende, zette zij er een flinke spoed achter en een kwartier later waren ze op het uitverkoren plekje aangekomen, waar ze beiden van het schitterend uitzicht genoten. Wordt vervolgd.) No en D H Fa. GEBRS. Gr. Houtstraat, hoi H Na het mooie waarmede zij de hebben geopend, 12.30 uur in he Herenteam te wa De geheel verjon; J. Stammes, W. i achter en M. Mau kema voor, kan i behalen, mits zij 1 plooien. Het tweede zev Zondag a.s. te v Als tegenstanders Met een achterhc Leyenaar en de middenvoorplaats worden, hoewel schatten is. Het vierde zevi de Wintercompet Haarlem. De gel verwachtingen de intense traini doorslag te gevt dan ook een 7 was het, dat de s partij zich dusda rechter zich gen ontruimen, om d bliek te laten ui H.P.C. Get „In dankb trouwe makki Gerrit Nelis, vaderland in Aldus staat oj avond j.l. vóór hi van een zeer gr milieleden van Sportfondsenbad Verspoor, erelid herdenkingsrede een vers zegde, diepe indruk m op alle aanwezig De plaat, die spoor en uitgevc heeft thans een kast, maar zal geschikte jrlaats vijvers „Groener le kl. St. B B. StevensJ. J. DraijerF. E J. Warmerdam- L. v. d. Voort J. v. d. Zwan— J. v. BerkumJ J. WeyersL. 1 N. Zomer-^-G. D. PronkJ. D P. v. d. Vorst— MEVROUW, heeft voor U KALFSVLEE RUNDVI Rundergehakt Doorregen lappi Poulet Rib lappen Braadstukje Lende zeer mal Rosbief, fijn sti Ossehaas Biefstuk, hoogfi Als reclame Voor goede ki ZANDVOI b G

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2