ALADDIN TOVERFLUIT ST. STADSSCI ZON PUNTEN DOKTERESJE "Jmtós "Roq^kood PREDIKBEURTEN SPORT. VOOR DE JEU DASSEN - HOEDEN HANDSCHOENEN NIEUWE UITGAVEN Het Korte Verhaal. De beroemde dokter. EN DE Geïllustreerd door JAN WIEGMAN FEUILLETON Mijn MEDl: is i AGE KINDERVO TOBI'S „COCM 1.1. HET NEDE „Ik ben ze MASSi v C. W. I DE EERSTE HEEMSTEEDSCHE COURANT het brood voor dezen tijd Zuiver roggemeel - 100% voeding Vraagt het UW BAKKER Slechts 4 of 2 bonnen vereischt a H El ■■■□BHBBBB ZONDAG 8 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Wilhelminaplein. V.m. 10.30 uur: Ds. Barger. Extra collecte voor de Uitwendige Zending. Kapel Nieuw-Vredenhof. V.m. 10.30 uur: Ds. Briët. Extra collecte voor de Uitwendige Zending. Gebouw „Samuel", De Glip. N.m. 5 uur: Diakoon Q. van Eijk. Evangelisatie-samenkomst. Gereformeerde Kerk, Koediefslaan V.m. 10 uur: Ds. v. d. Bom. Voorber. H. Avondmaal. N.m. 3.30 uur: Ds. Dondorp. (Zondag 33). 3e collecte voor Emer. predikanten, hun we duwen en wezdh. Camplaan. V.m. 10 uur: Ds. Dondorp. Voorber. H. Avondmaal. N.m. 3.30 uur: Ds. v. d. Born. (Zondag 32). 3e collecte voor Emer. predikanten, hun we duwen en wezen. SOEFIBEWEGING. Centrum Bloemendaal) V.m. 11 uur: Universele Eredienst, Nutsgebouw, Lange Veerstraat 16. Spr.: Mevr. A. SchamhartScholte. Onderwerp: „De innerlijke stem". DUISTERNIS, WAARVAN DE DIEVEN PROFITEERDEN. Op een dezer donkere avonden plaatste een juffrouw haar rijwiel even tegen de winkel van de firma v. d. Heyden op de hoek Camplaan Heemsteedsche Dreef, maar deed voor alle zekerheid toch de sluiting er op. Echter vergat zij de inhoud van haar fietstas in veiligheid te brengen. Toen zij uit de winkel kwam, merkte zij, dat men geprobeerd had het rijwiel mee te nemen, daar het van plaats ver anderd was. De inhoud der tas controlerend, kwam zij echter tot de zekerheid, dat daaruit verdwenen was een doosje waarin een Madon nabeeldje en een brief. De laatste werd ver frommeld terug gevonden in een tuintje in de Drieheerenlaan. Ket beeldje is nog zoek. Etn waaisurfiwing om toch vooral des avonds niets van der dieven gading onbeheerd te laten. ERNSTIGE AANRIJDING. Zondagmorgen wilde de 46-jarige de H., wo nende alhier, vanaf de Kerklaan de Heerenweg oversteken in de richting Bennebroek. Uit de richting Haarlem naderde een auto, die voor rang had, doch H. meende nog wel over te kun nen steken, met het noodlottige gevolg, dat de wielrijder door het rechter spatbord gegrepen werd en tegen de grond werd geslingerd. Dr. Laeyendecker, die spoedig ter plaatse was, constateerde een schedelbasisfractuur. Het slachtoffer is per ziekenauto naar de Maria- stichting overgebracht. NUTSSPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over November 1940-'39. Aantal behandelde posten 12745, v.j. 15398. Aantal inlagen 6815, v.j. 10058. Aantal terugbetalingen 5930, v.j. 5340. Ingelegd ƒ344.798.45, v.j. ƒ415.126.80. Terugbetaald ƒ624.585.48, v.j. ƒ470.769.69. Minder ingel. 279.787.03, v.j. mind, ƒ55.642.89. Aantal nieuwe boekjes: 120, v.j. 157. Aantal afbetaalde boekjes: 210, v.j. 199. Spaarbusjes op 30 Nov. 1940 in omloop: 3294. Geledigd in November 1940: 163 busjes met totaal inhoud van ƒ2.527.13. Aantal verhuurde kluisloketten op 30 November 1940: 670. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 25 tot en met 30 November genomen 460 douchebaden en 29 kuipbaden. Aan 17 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tussen 5 en 8 uur werd door 43 volwassenen gebruik gemaakt. GESTOLEN VOORWERPEN TERUG GEBRACHT. De vorige week werden uit een garage, die tijdelijk als timmerwerkplaats is ingericht, enige zinken emmers en bijltjes ontvreemd. De dief is waarschijnlijk door het uitgebreid politie-onderzoek wat angstig geworden en heeft het gestolene weer gedeponeerd in een poort naast bedoelde garage. R.C.H Zo is dan de eerste ontmoeting tussen H.B.C. en R.C.H. weer voorbij, en is het resultaat een nederlaag, zij het dan slechts met 21, voor R.C.H. geworden. Voor beide partijen was het harde veld een handicap, terwijl de kleine afmetingen voor H.B.C. een gunstige factor vormden. A.s. Zondag trekt R.C.H. naar Utrecht, om Hercules te bekampen, dat evenals de Racing een vrij jonge ploeg bezit. Dit kan een puntje opleveren, vooral als er flink open spel wordt gespeeld. Kom, Racing, van nu af aan een schepje er bij, dan is spoedig een veiliger plaats op de ranglijst bereikt. Het kan, dus 'het moet. Om 10.30 uur speelt R.C.H. II a.s. Zondag aan de Sportparlflaan tegen Haarlem 11, een wedstrijd die steeds tot de allerbeste behoorde en naar wij verwachten ook nu hieraan zal be antwoorden. 't Verdere programma van de thuiswedstrijden luidt als volgt: Zaterdagmiddag: RCHJOHEZ: 3 uur. Adspiranten: RCHaEDOa: 3 uur. RCHcBloemendaal: 3 uur. Zondag: RCH2Haarlem 2. 10.30 uur. RCH 7DSK: 11 uur. Junioren: RCHbDCOa: 11 uur. RCHdHFCc: 11 uur. Uit het H.B.C.-Kamp. H.B.C. heeft aan de verwachting van velen voldaan en de overwinning op R.C.H. behaald, al was het maar een 21 overwinning. Reeds in de eerste minuut scoorde Martin Sr. de eerste goal en 20 minuten later scoorde v. Bakel No. 2. Daarna werd er te veel op verdedi gen gespeeld, waardoor R.C.H. meer in de aan val kwam en een kwartier na rust Hanse tegen- scoorde. H.B.C. 11 ging naar Amsterdam en speelde 38 minuten. Stand 11, waarna het terrein werd afgekeurd. Zondag gaat H.B.C. 1 naar „De Kennemers", welke club momenteel op de 10de plaats staat, maar zeker het uiterste zal doen om uit de ge vaarlijke zóne te komen. H.B.C. komt vermoedelijk als volgt uit: Vink, Onland, v. d. Horst, Martin Jr., Veldt, Diependaal, J. Peeperkoren, Draijer, v. Bakel, Kick Smit, Martin Sr. Programma voor a.s. Zondag: KennemersHBC I. OEM V—HBC IV. HBC VHoofdd. BoysIL: 12 uur. Junioren HBCaAlliance. 12 uur. ConcordiaHBCb. NAS—HBCc. Zaterdag: OGb—HBCb. OGc—HBCc. H P C.-NIEUWS. Waterpolo. Dinsdag j.l. speelde het eerste zevental de tweede wedstrijd vöjr de wintercompetitie tegen haar oude tegenstander D.W.R., die met 21 verloren werd. Over het geheel heeft het ver jongde zevental niet slecht gespeeld en met een beetje meer geluk op de zijde van H.P.C. had deze wedstrijd niet verloren behoeven te wor den. In de eerste helft nam D.W.R. reeds een 20 voorsprong, doch daarna nam H.P.C. het initiatief over. Uit de vele aanvallen die over het algemeen te slordig werden afgewerkt, maakte De Geest het verdiende tegenount. Hoe wel H.P.C. steeds in de meerderheid bleef, kon 't niet meer tot doelpunten komen. Voor a.s. Zondag staan een tweetal wedstrij den op het programma in het Sportfondsenbad te Haarlem. Om 1 uur gaat het derde te water tegen D.W.R. 2. Geien het resultaat van de wedstrijd tegen Haarlem 2, geven wij het derde een kansje, hoewel D.W.R. niet te onderschatten is. Des avonds behalen de Dames haar tweede overwinning op H.V.G.B. Dit is een mooie ge legenheid om het doelgemiddelde wat op te halen, en vooral om liet spel op de juiste wijze te spelen. Alleen een goede combinatie tussen de speelsters onderling kunnen vele doelpunten opleveren. Dinsdagavond gaan Bakker c.s. naar H.V.G.B. 3 in Stoop's Bad. Dit moet een re vanche worden op de geleden nederlaag in de thuiswedstrijd. Nog onze eerste Klas fabrikaten en tegen oude prijzen. Fa. G;EBRS. VERMEULEN Gr. Houtstraat, hoek Gr. Markt, Haarlem ROTTERDAM IN DE LITTERATUUR is een bundel fragmenten en gedichten van be kende Nederlandse schrijvers, als Bordewijk, Brusse, Cocheret, Anthonie Donker, Haspels, Kortebrandt, Leopold, Johan de Meester, Jan Prins, Schtirmann, Dirk Smits, Speenhoff, Stro man en vele anderen. Deze fragmenten spelen in Rotterdam, in de oude binnenstad en zijn geïllustreerd door vele mooie foto's op kunstdrukpapier. De uitgave is verzorgd door de Hollandia Drukkerij te Baarn. De heer Huincks, zelf geboren en getogen Rotterdammer, heeft met grote toewijding en zorg een keuze gedaan uit de litteratuur over zijn geboortestad. Zeer gevarieerd is de inhoud, zoals Rotterdam het zelve is. Maar één ding heb ben alle geschriften over Rotterdam gemeen: zij ademen de sfeer van de grote, nijvere havenstad aan de Maas, waar het lied van de arbeid weer klinkt, waar alles in het teken staat van zwoe gen en werken. De geschriften, welke voor dit boek over Rot terdam zijn gekozen, geven, mét de vele kunst zinnige, door Jan Retel vervaardigde foto's, een levend beeld van het zwaar getroffen Rotterdam, zoals het was en is. A.V.R.O.-KALENDER 1941. Een nieuw jaar in 't zicht, dat betekent te vens: een «nieuwe A.V.R.O.-kalender. Ondanks de zorgen van deze tijd heeft de A.V.R.O. weer een kalender doen verschijnen, die geheel als vroeger werd samengesteld. Een twaalftal kleu rige reproducties brengen mens en dier in beeld; stillevens en huizen, bloemen en landschappen. Albert Hemelman had wederom de algehele verzorging en verder treffen wij reproducties aan naar schilderijen van Willem van Nieuwen- hoven, van Hoboken, Singer, Roodenburg en vele anderen. Een Volendams meisje, geschil derd door Wilm Wouters, opent de rij. Met zijn warme kleuren en in zijn gedistingeerde uitvoe ring vormt de A.V.R.O.-kalender weer een echt- Nederlandse wandversiering, die in weinig huis kamers zal ontbreken. De foto's op het eigen lijke kalenderblok zijn van Vorstelman en Mar tens, de compositie en illustratie van de firma Patz. De druk werd wederom verzorgd door de Nederlandse Rotogravure Mij.- te Leiden. Het kalenderblok brengt het leven en werken van de A.V.R.O. in beeld: prominente figuren uit het omroepleven, de nieuwe Studio, het kan toorgebouw en de plek waar eens het nieuwe kantoor zal verrijzen. Ook deze kalender zal wederom een sieraad aan de wand zijn. DE BARRAKUDA GEVAARLIJKER DAN DE HAAI. (Uit de Zuidzee). In het algemeen houdt men de haai voor de zeebewoner, die voor de mens het gevaarlijkst is, door zijn vreselijk gebit. In de Zuidzee leeft echter een vissoort, beduidend wilder en gevaarlijker dan de haai. Het is de zogenaamde Barrakuda, die ongeveer zo groot wordt als een twaalfjarige jongen en een waar lijk duivels gebit heeft. Hij heeft niet minder dan vier rijen tanden, waarvan twee rijen op enige afstand van elkaar staan en waarvan de punten zo scherp zijn als dolken, terwijl de kleinere, eveneens zeer scherpe tanden, vasthou den, wat de andere tanden bewerkt hebben. Door K. WOLTE.RS. Op zekere dag merkte de filmster Patricia d'Arcay tot haar grote ontzetting, dat ze niet meer het vereiste gewicht woog. Ze was mager geworden, en niet zo'n klein beetje ook! Op raad van haar vriendin begaf ze zich naar den beroemden dokter Clevering, die er om be kend stond, dat hij een prachtmiddel tegen magerheid had. „Wat moet ik doen, dokter," vroeg ze, „om dikker te worden?" „U moet gewoon elke dag een bepalde hoe veelheid van mijn speciaal preparaat innemen!" Dus ging juffrouw Patricia in het sanatorium wonen en nam netjes haar medicijn in. Zo ging een maand voorbij, maar aan het einde van die maand was ze nog even mager. Tenslotte ging Patricia naar de spreekkamer van dokter Clevering en zei: „Hoor eens, dok ter, Uw middel helpt me helemaal niet. Ik wordt helemaal niet dikker!" „Wacht U nog even," luidde het antwoord. „Ja, maar dokter, hoe lang duurt dat nog?", vroeg Patricia kwaad. „Hoogstens nog veertien dagen. Ziet U die dikke dame die daar in de tuin wandelt? Nu, toen die hier kwam, was ze nog dunner dan U!" „U denkt dus, dat er nog hoop bestaat?" „Ik zeg U immers, nog veertien dagen," her haalde de dokter. De veertien dagen verliepen. Juffrouw d'Arcay plakte er zelfs nog een weekje bij aan. Ze werd niets dikker. Voordat ze weer met den dokter ging spreken en hem eens flink de waarheid zou vertellen, ging ze in 't bad, om haar zenuwen voor het onderhoud in goede conditie te brengen. Terwijl ze in de badkamer was, hoorde ze plot seling stemmen in de kamer naast de badkamer. „Waarachtig, dokter," hoorde ze de dikke vrouw zeggen: „ik word geen sikkepit dunner!" „U moet geduld hebben," zei dokterCIevering. „Heeft U die dunne dame gezien, die vaak in de tuin wandelt?" „Ja, en wat zou dat...." „Nu, dat is een filmster. Enige tijd geleden werd ze zo dik, dat ze niet meer spelen kon. Ze stelde zich onder mijn behandeling en.... het resultaat ziet U zelf. Ik zeg U, U zult nog dun ner worden dan die dame!" Meer luisterde Patricia niet af. Woedend kleedde ze zich aan, pakte haar koffertje en snelde naar een advocaat. Het duurde niet lang of de beroemde dokter Clevering moest zijn praktijk neerleggen. DE LAATSTE WIL OP EEN GELDSTUK. (Amsterdam). In een persoonlijke verzameling bevindt zich een zeldzame munt, die eens aan een zeeman behoorde; de man verloor in de Slag bij Jutland het leven. Toen het lijk van den matroos geborgen werd, ontdekte men aan zijn hals aan een ketting een muntstuk, waarvan ds bovenkant volkomen glad geschuurd was en op deze gladde zijde was met fijne lettertjes zijn hele testament geschreven. De tekst van het testament werd natuurlijk onmiddelijk doorgezonden, maar de vinder en tegenwoordige bezitter vroeg, of hij de munt als eigendom mocht behouden. Dit werd hem toe gestaan en hierdoor heeft hij een zeldzaam stuk aan zijn verzameling kunnen toevoegen. 79. „Laat mij maar begaan," fluisterde de nachtegaal. „Het is een gevaarlijk oud mens, die je makkelijk onder haar macht brengt, als je niet oppast." De nachtegaal wipte tot op de onderste takjes van de boom en begon te zingen. Het oudje wiegde vol welgevallen heen en weer en vergat verder te breien. „Wat jammer, dat mijn kleinzoon niet thuis is," sprak ze, „die houdt zo van goede muziek. Kom toch beneden, beste vogel, en laat ik je wat aanbieden." 80. Maar de slimme vogel weigerde beleefd en vroeg of zijn kameraad eerst ook nog wat zou spelen. „Hoe meer, hoe liever," riep het oudje verheugd. Toen floot Aladdin een vrolijk dansliedje en zijn toehoorster beneden op de grond kwam zo onder zijn bekoring, dat ze coa,uet haar rokjes bij elkaar nam en wel een half uur lang op en neer huppelde voor ze uit geput op haar stoel neerviel en de ogen sloot. En toen veranderde Aladdin van program. Zijn dromerigste wijsjes gaf hij ten beste, het oudje knikkebolde innig tevreden met haar hoofd en was spoedig in diepe slaap. 81. En de nachtegaal nam zijn kans waar. Hij vio„g net nol binnen, terwijl Aladdin de heks onder de macht van zijn fluit hield. Na een poos kwam de vogel weer buiten. „Vriend Arend, jij met je scherpe snavel moet me helpen. Ze heb ben die arme prinses met kettingen aan de muur gebonden, ik kan niets doen." „Net een karwei voor mij," riep de Arend en verwoed stoof hij uit de boom het hol in. Na een hele poos kwamen de beide vogels weer buiten en de prinses was bij hen. Ze zag er slecht uit door haar lange gevangenschap. „Dat komt alles in orde," kwet terde de nachtegaal. „De Prinses is gered en dat is jouw werk, Aladdin." 6) „Wien bedoel je?" „Dien kerel in de taxi met dat mooie jonge meisje! Het is te hopen, dat zij er niet inloopt!" „Wees, als-het-je-blieft, een beetje duidelijker! Ik ken hem ook zowat. Ik heb er in het geheel geen bewijzen van, maar ik heb zo'n idee, dat hij een laag sujet is!" „Dat heb je dan wel goed ingezien.Ja, hij is de grootste schurk, die op vrije voeten rond loopt!" En daar zat Helmi, Leida's zuster, nu in een geanimeerd gesprek met zo'n schurk, dacht Deyers, terwijl hij hardop zei: „Laten we met die inkoop in het Warenhuis zo gauw mogelijk zien klaar te komen en dan naar de Club teruggaan. Je zult mij ten zeerste verplichten, waneer je mij dan van Dulac ver telt, al wat je weet." „Zo?.... Dus hij noemt zich nu „Dulac?.... In Malabama heette hij: „La Rey" of „La Rue", of iets dergelijks. Maar naarmate hij meer op zijn kerfstok heeft, zal hij nog wel een enkele keer van naam veranderen!" Ongeveer een uur later zaten de heren in een rustig hoekje van de rookkamer in de Club en wachtte Deyers in de grootste spanning af, wat zijn vriend te vertellen zou hebben. „Nu, begin, als-je-blieftl", drong hij. „Maar waarom zouden wij ons eigenlijk ver diepen in al die slechtheid?" „Waarom?.... Wel, dat jonge meisje in de taxi was de zuster van mijn verloofde! Me dunkt, nu zal je wel begrijpen, dat ik graag alles af weet van dien man?" „Natuurlijk! Maar vertel jij mij dan eerst eens, wat jij van hem afweet, of wat althans je achterdocht zo heeft gaande gemaakt?" Op gedempte toon ging Deyers zijn vriend nu vertellen van die ontmoeting op het balkon met Victor Dulac; van de tragische dood van Louise en van Helmi's onbegrijpelijke genegenheid voor dien man. Vol belangstelling luisterde Jaap. „Ja, het is een slecht sujet en na wat je mij nu verteld hebt, geloof ik wel degelijk, dat hij een moord op zijn geweten heeft. Je weet, dat ik, vóór ik naar Oost-Afrika ging, in het zuiden van de Vereenigde Staten ben geweest, waar ik in de katoen heb gewerkt. Nu dan, la Rue, of hoe hij zich dan ook noemen mag, werd in New-Orleans opgeroepen, omdat hij zich schuldig had gemaakt aan vervalsching in ge schrifte. Ook bleek, dat hij bigamist was. Hij werd zelfs van wat anders ook nog verdacht, want zijn eerste vrouw was verdronken en hóé dat ongeluk kon hebben plaats gehad, was vrij wel onverklaarbaar!... Maar hij was glad als een aal en gleed door de mazen van de wet! Voor vrouwen scheen hij intussen een grote bekoring te bezitten en ik hoorde, dat hij later met een heel rijk meisje is getrouwd, ook met wat zwart bloed in de aderen, net als hij. Verder ben ik hem uit het oog verloren, tot ik hem vandaag weerzag. Breng je vrienden maar zo gauw mo gelijk op de hoogte van het een en ander, want hij is tot alles in staat! Dat jonge meisje moet in ieder geval gewaarschuwd worden, dat hij een getrouwd man is. Dan zou ze toch wel van hem afzien?" „Ik wilde, wei, dat ik er ook zo over denken kon!", antwoordde Deyers somber. „Maar zij wil niets van hem horen, zelfs niet van haar zuster. Sinds hij in het spel is, zijn ze nagenoeg van elkaar vervreemd en eerst waren ze zulke goede vriendinnen!" „Wil je soms, dat ik eens een woordje met haar spreek? Dan heb je 't maar voor het zeg gen! Ik verzeker je, dat ik hem het vuur na aan de schenen zou leggen! Waarom zou je hem niet dwingen, om het land te verlaten? Me dunkt, dat zou nog de eenvoudigste oplossing wezen!" „Waarachtig, Jaap, ik geloof, dat je gelijk hebt! Maar hoe is hij te bereiken? Waar hangt hij uit, zie je?" „O, daar is gemakkelijk genoeg achter te komen! Een particulier detective zou hem bin nen de vier-en-twintig uren wel op het spoor zijn! Als ik jou was, maakte ik er onverwijld werk van; anders zit hij in minder dan geen tijd op een schip en neemt hij haar mee naar verre gewesten. Dat zij er ééns diep berouw van zou hebben, weet zij nu nog niet! Ze móét gered worden. Telefoneer naar Sluiters; dat is een van de beste particuliere detectives, wien ie de zaak in handen kunt geven. Maar wacht, kan juffrouw Niekerk zich niet meer een van de poststempels herinneren op de brieven, die ze van haar zuster krijgt? Dat zou al een goede aanwijzing kunnen geven." „Ja, dat is zo. Nu, allereerst zal ik Leida op bellen. Niet, dat ik geloof, dat zij mij iets zeg gen kan. Bovendien is ze maar zelden thuis." „Maar nu moet ik weg, Deyers. Ik zou met Suze samenkomen om half zes. Bel mij op bij Grauwens, wil je. Dan kom ik onmiddellijk; daar kan je op rekenen!" Leida antwoordde Deyers door de telefoon. „O, Marinus, verbeeld je; ik ben pas thuis en las eerst de brieven, die mij zijn doorgezonden. Daar was er ook een onder, geadresseerd aan „mejuffrouw Niekerk"; dus deed ik 'm open. Hij was in het Frans geschreven, aan Helmi. Dulac had zeker vergeten, er haar voorletter bij te zetten. Er staat in, dat ze samen zullen weg gaan en al heel gauw, vrees ik! Wat zal ik nu doen? Ik moet haar zeker de brief geven?" „Wat staat er voor een poststempel op?" „Amsterdam-Zuid. Zijn adres staat er niet bij, maar blijkbaar logeert hij dicht bij de Kalver- sfraat. Wat ter wereld kunnen wij daar nu aan doen?" „Vooreerst de brief verbranden! Daar hoef je waarlijk geen bezwaar in te zien! Van Dulac heb ik 't een en ander vernomen, dat die hande ling volkomen rechtvaardigt. Je stelt toch ver trouwen in mij?" „Volkomen! Dus zal ik doen, wat je zegt. Hoorde je iets heel lelijks van hem?" „Zo lelijk, als 't maar "wezen kan. Hoor eens, heb je het te druk vanavond om met mij samen te komen?" „Alles moet wijken, om deze ramp afgewend te krijgen! Dan zal ik er om tien uur zijn. Is dat goed?" „Zeker. Wij zullen eens spreken met je vader en moeder, want zij moeten het in de eerste plaats weten. Tracht mij binnen te smokkelen, zonder dat Helmi het merkt, dan kunnen wij op jouw studeerkamer vast een vóórpraatje houden." „Goed. Tot tien uur dus." Een uur later raadpleegde Marinus den detec tive, die weifelend zei: „Het is nog niet zo gemakkelijk als het wel lijkt, mijnheer Deyers. Het Zuid is een grote wijk en het kan wel zijn, dat de brief daar alleen gepost is. Intussen, wij zullen ons uiterste best doen!" Hij belde en gaf den klerk, die verscheen, enkele instructies, waarna hij zich weer tot zijn cliënt wendde met de opmerking: „Ik heb het geval opgedragen aan een van de scherpzinnigsten van mijn staf, want ik houd het voor zeer dringend!" Ineens kreeg Deyers een ingeving en zei: „A propos, Dulac was in Malabama bekend als „La Rue" of „La Rey". Als hij die naam nu hier ook weer eens gebruikt?" „Wat?", riep de heer Sluiters opgewonden. Dat is juist de man, dien ik zoek!" „Dat verbaast mij niet. Ik wilde hem wel eens aanspreken in het bijzijn van een vriend van mij, dan zou hij zeker wel maken, dat hij zo gauw mogelijk hier uit het land kwam!" „Maar nü moet hij nog niet verdwijnen. Er is een bevel tot uitlevering voor hem binnen gekomen." „Nu, als u hem in handen krijgt, mij kan het niet schelen, wat er met hem gebeurt!" „Wij moeten er vlug bij zijn, want hij is tot alles in staat! Hij zal niet veel grond meer onder de voeten voelen. Maar, als u mij enig idee kunt geven van de redenen, waarom u hem zo graag weg wenst, dan zou dit waarschijnlijk mijn taak verlichten. Schroom maar niet, het mij te vertellen, mijnheer Deyers! Er zijn zovele gewichtige geheimen, die hier in deze kamer bewaard zijn gebleven!" Deyers vertelde den detective nu, hoe groot Dulac's macht over Helmi hem toescheen en hoe bezorgd zich haar familie daarover maakte. Ook sprak hij van de geheimzinnige omstandigheden, waaronder Louise Dulac verdronken moest zijn en verder al wat hij die middag van zijn vriend Hartman gehoord had. Enkele bijzonderheden daarvan waren den heer Sluiters al bekend en toen zijn cliënt uit gesproken was, zei hij: „Ik, persoonlijk, twijfel er geen ogenblik aan, of die Louise Dulac was zijn vrouw. Hij heeft haar uit de weg geruimd, zoals hij dit met zijn eerste vrouw in New-Orleans ook al gedaan heeft." (Wordt vervolgd.) DE ROEDE Tot de gewoo feest behoort c achter de staldf baarheid van Beieren, waar c volgt. De roede de staldeur staa gezet. In de lenl buiten, onder 1 dat de bedoeün lijkt. Nog een ande zins verband hi men bij de Ger daar bewerkte roede, terwijl o zonder bepaaldt Men schijnt in keerd, dat deze zou aanbrengen H Vinden wij h ais schutspatro wij hieruit besl dan (de bestuu: den kerkheilige De verschijnin trouwen F.ckari vooral in de De ons wederom zijn witten sch Piet begeleid, met milde ham daden uit te st Op vele plaa de schoen een Sint-Nicolaas 1 vindt men ook die een schoof Wodan's paarc Trekkii Door E De meeste r iets verschrikk langdurige, zoj gaat. Uit de ti lijke ademhalir men de gevolg stervende weri in werkelijl enigszins ande stervende, wel ten wijzen, trei op. Zo zal bi steking ten g gillende kreten tandenknarst, indruk, of het heid is het p voelt het niets In het algen die ten gevolg senen doodga verschijnselen gebracht, dat te doorstaan, leen bij tetan Gehangenen dreigden te st bij hun terugk stand, waarir vlieden, besef genaam. Men kan d: vele gevallen, zenuwstelsel r voor de dooc intreedt, zodal len en kreun niets van zijn datgene, wat vult. De laat: ders dan een IN HET van de voet k zaken, waarc lopen. Een ee: in, dat men w Zaterdag 7 Buitenge worn Verschillende Sint als gast prijzen. Prijzen: f 0,21 f 1.(recht: Voorverkoop 103 uur. Zaterdag 7 presenteert De vroolijke cabaret en v. met een ke landsche art prijzen: f 0,' inbegrepen), dagelijks vai Zondag 8 I Speciale Zo stelling lOO'te voo Zondagavon f 1,70 (alles Voorverkooj 103 uur.

De Eerste Heemsteedsche Courant | 1940 | | pagina 2