HAARLEMSCH ichting meer! OSJES, kwaliteit. Verspreiding kosteloos. Prii9 res" Abonnement/1,- p.jaar. DIENSTBODE, DIENSTBODE, f BOEREE SCHILDERS eeden. SKHOUT No. 49. VAN DIJK, en Matrasfabriek J. Bronkhorst Jr. OEKWERKEN, IAAT, 37. (745) Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht, 86. Eerste Jaargang. van WOENSDAG 18 Juni 1879. De Haarlemsche Vereeniging tot bevordering der Koepok-inenting. De Bachvereeniging, GROOTE KERK. In Juli Concert van het beroemde Berliner K. K. Domkoor. ADVERTENTIEN. Keukenmeid, Meid alleen een knappe Jongen, lectie fijne en (696) Kruisstraat. van 12 Mei en van 10 Mei. Hoofdagent van ïg volgens het sys- inder EMIL 1noodigt hierdoor ren van sociëteiten, lelangstellenden be- aderdag 12 en Vrij- s tnsschen 8 en 10 hem te komen zien. weg No. 49. ÏESTEEG Ho. 18 :gen puikheste Duin-Aard- oor 30, 35 en 40 Cents de volsehe Roode, voor 25 literen Middelsoortvoor Cent de 5 liter. ische kropsla 7 voor 10 Cents i-rapen '26 voor 12% ct.(735) No. 29, aan, tot het leveren van gedichten, Voordrag. >or alle gelegenheden. (736^ AAR EN STUCADOOR, iar van Gebouwen, te breeken, te beschadigen veroorzaken1 k 2 nur werk. It verzocht niets nit de ka- dragen. (737) ingsteeg No. 8. zwart. e Houtstraat No. 78. tieën, Wasschen, op- pmaken en Stoomen ite accuratesse. (738) ELMINA'S KIESPIJN- JR geneest dadelijk de tand- en kiespijnen. icon met gebruiksaanwijzing Alhier alleen verkrijgbaar DE PAVORD SMITS, rerkoop van deze TINCTUUR oma gewettigd van wege de sie van geneeskundig onder- iorzicht in Nederland. (739) 31. NESTLÉ keker Gr. Houtstr. 141. 5 m No. 86. (74<t, ileven. Voor Neder- f ,30. Geheimen van het uit de hedendaag- uitsch door C. H. tarlem, J. J. van 4,50. an Communaal in C. Susan CHzoon. ,20. •landschen handel. inus Nijhoff,60. a. Uitgegeven door -15. de Erven F. Bohn. ,40. mjgbaar per duizend 5,75 4 ff ft t ff ff 3,50 q ff ff firmawordt f 1,per (746) "Verschijnt WOENSDAG- en ZATEHDAG* I I V OA ÖViJUJJJJLU Vï VX1J.1 --- Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Onlangs hield deze Vereeniging hare jaarlijksche vergadering. Uit het ver slag, door den heer Frank gedaan, bleek dat in het afgeloopen jaar aan het alhier gevestigde vaccinatie-bureau werden verricht 1855 inentingen tegen 983 in 1876 en 1128 in 1877. Het Parc-vaccinogène gevestigd op den Doelen, was geopend gedurende de maanden Juli, Augustus en Sep tember des Maandags en Dinsdags van 23 ure. Gedurende dien tijd werden met oorspronkelijke stof ge daan 1136 inentingen, waarvan 566 vaccinatien en 570 revaccinatien. Onder de gerevaccineerden zijn be grepen de miliciens van het garnizoen en de gedetineerden in het vereenigd huis van arrest en provoosthuis alhier. Bovendien werden verschillende ge nees- en heelkundigen in de gelegen heid gesteld om aan het bureau inenting te doen met oorspronkelijke stof, direct van het rund. Het totaal dier inentin gen bedraagt 62. Het bureau, gevestigd inhetNuts- gebouw, was geopend eiken Donderdag van 23 ure. Daar werden verricht 131 vaccinatien en 26 revaccinatien met gehumaniseerde stof. Er werden 259 aanvragen om Koepokstof gedaan waaraan voldaan werd door de toe zending van 604 glaasjes of buisjes met stof. Uit deze gemeente kwamen 74 aanvragen, die beantwoord werden door toezending van 189 glaasjes of buisjes. De overige aanvragen werden gedaan door genees- en heelkundigen of door hoofden van gemeentebesturen in verschillende provinciën. Evenals sedert de vestiging van het Bureau in 1865, dat in 1873 over gedragen werd aan de afdeeling Haarlem en omstreken der Neder- landsche Vereeniging tot bevordering der Koepokinenting, werden door den heel- en vroedmeester Ph. S. Frank de werkzaamheden belangloos verricht en de stof gratis verstrekt. Bij de inentingen met animale stof verleenden wederom hunne welwil lende medewerking: de HH. Dr. P. van Reijsen, Dr. S. Fyan, Dr. S. Pos- thuma, B. G. J. Proot, de arts H. van den Berg en de officier van gezond heid C. A. L. Rödelstürtz. Bewijst dit verslag dat deze Vereeni ging ook dit jaar weder gunstig werkzaam is geweest, het Bestuur zag met genoegen, dat verschillende HH. geneeskundigen geheel belangloos hieven medewerken en daardoor het algemeen welzijn onzer stadgenooten ook in dit opzicht krachtig bevorder den, zoodat het woord van dank, door den voorzitter hun gebracht, algemeen instemming vond. Het ledental was eenigszins vermin derd en uit de rekening en verant woording van den penningmeester bleek, dat de stand der kas voor dit jaar vrij voldoende was. Wij herhalen voor dit jaar, want de plannen die bij het Bestuur bestaan en weldra verwezenlijkt zullen worden om in een eigen lokaal het pare vaccinogène en het voortdurend vaccinatie-bureau te houden, zullen natuurlijk meerdere onkosten na zich slepen. Het Bestuur had reeds lang het plan opgevat om een eigen lokaal te be zitten, doch, zooals het meer gaat, om op eene geschikte plaats tegen betrekkelijk geringe kosten in onze stad eene plek daarvoor te vinden, leverde eigenaardige moeielijkheden opwerd het Gemeentebestuur bereid gevonden, daarvoor in de zomer maanden de lokalen van den Doelen kosteloos af te staan, waarvoor het hier openlijk dank wordt gezegd, de toegang tot dat lokaal en de inrichting er van voldeden niet aan de eischen, die èn HH. medici èn het publiek stelden. Na lang zoeken vond het Bestuur op den hoek van de Gast- huisvest en het Groot Heiligland een huis, toebehoorende aan het gasthuis. HH. Regenten van dit gesticht, ten volle overtuigd dat zij eene nuttige zaak steunden, verklaarden zich na eenige onderhandelingen bereiddeze woning tot het gevraagde doel in te richten tegen betaling van een billijken huurprijs. Weldra zal dit gebouw in gebruik genomen worden; IIH. Regenten hebben alles gedaan, wat voor een doelmatige inrichting noodig was en verdienen een woord van dank voor deze hunne bereidwilligheid. Maar wat het Bestuur dezer Vereeniging nu dringend behoeft, het is de financiëele steun van Haarlem's ingezetenen, daar de uitgaven zullen stijgen en neemt het ledental niet toe, dan zou er spoedig een deficit zijn. Hel is daarom, dat wij onze stad genooten uitnoodigen zich bij een der leden van het Bestuur (HH. A. van Stralen, Jhr. J. W. M. v. d. Poll, Mr. A. A. Land, J. I. Loosjes, Dr. G. F. Pop, Ph. S. Frank, J. H. Stoel, Dr. S. Fyan, B. G. J. Proot, Mr. H. Jacobi) aan te melden tot bekoming van het lidmaatschap ad f 1.50 of hooger jaarlijks, om daardoor eene goede zaak te bevorderen: het voor komen van de pokziekte en tevens mede te werken tot verbetering van den hygienischen toestand onzer ge meente. Naar wij vernemen, zal deze vereeni ging in de Groote Kerk een concert geven, zoo mogelijk op den avond van 23 Juni, daar het nog niet zeker is of door het overigden van Z. K. H. den Prins van Oranje dit op dien dag zal kunnen door gaan anders zal het op Vrijdag 27 Juni plaats hebben; de heereu Wetrens uit Leidbn (viool)de Klerk uit Delft (orgel) eu F. Kuster (tenor) hebben hunne me dewerking toegezegd. Het bestuur der Bachvereeniging geeft den leden dus weder de gelegenheid om een degelijk concert bij te wonenterwijl het in Juli het beroemde Domkoor uit Berlijn heeft uitgenoodigd en bereid heeft gevonden om zich hier ter stede te doen hooren. Den leden wachten dus twee be langrijke concertenmoge steeds meerdere stadgenooten zich aansluitendit zal voor het ijverige bestuur de grootste voldoening zijn. Tot het verkrijgen van het lidmaat schap vervoege men zich bij den heer E. A. Kruseman, Zijlstraat. Gezondheidstoestand dezer Gemeente over de afgeloopen maand Mei. De gevallen van Roodvonk waren in de afgeloopene maand wederom minder dan in die der vorige maanden. Mazelen namen daarentegen eenigszins toe. Het totaalcijfer, waarvan aangifte werd ge daan bedraagt respective lijk 4 en 15. Be halve één geval aan de gevolgen van mazelen kwamen er geene sterfgevallen aan ziekten van besmettelijken aard voor. Het totaal der overledenen, daaronder begre pen 6 levenloos aangegevenenbedraagt 73. Aan gebrekkige ontwikkeling stierven 2, aan ligchaamszwakte 10, aan kanker 4aan hersenziekten 16 (waarvan 9 aan apoplexie) aan ziekten der ademhalings organen 18, aan ziekten der spijsverte ringswerktuigen 5 personen. Naar de leef tijden was de sterfte als volgt: beneden 1 jaar 15van 15 jaren 12van 514 jaren 3van 1420 jaren 1van 2050 jaren 14, van 5065 jaren 9, van 6580 jaren 5, boven 80 jaren 8. Geboren zijn 60 jongens en 49 meisjes. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem. op WOENSDAG den 18aen Juni 1879, des namiddags ten één ure. De volgende stukken en punten zul len aan de orde gesteld worden 1. Concept-adres van rouwbeklag aan Z. M. den Koning. 2. Missive Ged. Staten, berigt ontvangst wijziging alg. politie-verordening. 3. Voorstel Burgemeester en Wethou ders, verzoek Mej. M. C. Gauw, eervol ontslag als hulponderwijzeres. 4. Voorstel Burgemeester en Wethou ders, verzoek Dr. J. II. Gallée, eervol ontslag. 5. Missive Burgemeester en Wethou ders, met voordragt benoeming hulpon derwijzers Tusschenschool. Joen. Ingang Dreefeijde 2e"deur. Geopend dagelijks van 10 tot 4 uur. Toegang 25 cents per persoon. Donateurs en leden der Neder- andsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben op vertoon van diploma vrijen toegang met 1 Dame. Museum van kunstnijverheid op het Paviljoen. Ingang Dreefzijdeledeur, Geopend dagelijks van 10 tot 4 uur. Toegang 25 cents per persoon. Donateurs en leden der Nederlandsehe Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben op vertoon van diploma vrjjen toegang met 1 Dame. Bisschoppelijk museum voor kerke lijke oudheid, kunst en geschiedenis, vooral van Nederland en meer bijzonder van het Eaarlemsche Bisdom, Kruisweg No. 59. Geo pend dagelijks, uitgenomen Zaterdag, Zon- ïn Feestdagenvan 10 5 ure. Toegang 25 :ents per persoon. Doorloopende toegangs- aarten voor een geheel jaar a 1 galden. Museum der stad Haarlem op het Raadhuis. Geopend alle werkdagen van 10 3 uren tegen betaling van 25 cents de lersoon, alleen op Zondagen kosteloos van 2 4 urende overige Christelijke feest- lagen tegen betaling van 25 cents de persoon. Underen beneden acht jaren worden in het 'eheel niet toegelatenkinderen van acht tot feertien jaren niet dan onder behoorlijk ge- eide. .urn, io j., rsurgwai. CLips, z., 9 m., L. Raamstraat. J. C. Teu- nisse, echtgen. v. W. Borrenberg, 59 jKleine Houtweg. —17 Juni. G. C. de Jong, 57 j., Kruisstraat. M. F. C. Suurendonk, d., 5 m., Hagestraat. 18 Juni. G. Kuiper, wed. J. G. Wesseling, 77 j.,Zuiderstraat. ACHTSTE UITVOERING in den Hont, op Zondag den 22 Jnni 1879, van 2 tot 4 nurdoor het stedelijk Muziek korps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Miiller, Kapelmeester. PROGRAMMA, Eerste Afdeeling. 1. Parade-MarschM. H. Muller. 2OuvertureLa Renais sance Nihoul. 3. Choor ans Embrio.. Apolloni. 4. Fantaisie: Maria Pa- dillaDonizetti. Tweede Afdeeling. 5. Potpourri: Le Pardon de PloermelMeyerbeer. 6. Vive la Joie. Polka. Stasny. 7Faust - Marsch. Gou nod arrM. H. Muller De Heer J. A. KLERKOrganist der Oude Kerk te Delft. A. J. WETRENSMuziek directeur uit Leiden. H F. KÜSTER, uit Amsterdam. n n «L BASTIAANS Jr., Orga nist der Groote Kerk. Leden der Bachvereeniging hebben op vertoon van hun Diploma met ééne dame vrijen toegang. Dameskaarten zijn voor hen, tegen betaling van 50 Cts. te ver krijgen bij den Heer E. A. Kbüseman, Zijlstraat 39. Bij de Boekhandelaren De Erven Loosjes en aan het Kostershuis, zijn ook voor niet-leden toegangkaarten te be komen k 99 Cts. Lidmaatschap per jaar ƒ5.—(773) Ingang Kostershuis. 6. Benoeming stembureaus verkiezing leden van den Gemeenteraad. 7. Rapport Comm. van linantiën staat af- en overschrijving. 8. Idem idem, voorstel Burgemeester en Wethouders, op missive Directeuren fonds A. de Haas, grond Veldlaanenz. 9. Idem idemrekening St. Elisabeth's Gasthuis. 10. Idem idem, rekening Burgerlijk Armbestuur. 11. Uitloting aandeelen geldleening in 1861, 1874, 1876. 12. Voorstel Burgemeester en Wethou ders, rekest A. H. Kappelhoff. 13. Missive Burgemeester en Wethou ders, met stukken Comm. van toezigt middelbaar onderwijs, Meisjesschool. 14. Voorstel Burgemeester en Wethou ders, zaak gas en rapport op voorstel Raadslid A. L. Dgserinck. 15. Voorstel Burgemeester en Wethou ders rekest A. van der Steur Jr.op heffing erfdienstbaarheid. 16. Missive Bestuur afd. Haarlem, Nederl. Vereenig. tot bevordering van Koepok-inenting. 17. Verslag Gasopzigter over Mei met tabellen. 18. Missive Burgemeester en Wethou ders, zaak walgrond Burgwal. Met primo Augustus wordt gevraagd eene bekwame die ook genegen is huiswerk te verrigten tegen hoog loon. Zich aan te melden met franco brieven onder No. 747 bij de ERVEN LOOSJES. Met Augustus wordt gevraagd, eene in een gezin van 3 personen, om als Meid alleen te dienen. Loon 70. 'sjaars en goed verval. Brieven franco onder No. 748 aan het Bureau van dit blad. Tegen 1 Augustus wordt verlangd een zindelijke voor huiswerk en in de keuken behulp zaam te zijnliefst boven de 25 jaar oud. Loon 75.en verval. Men adresseere zich met franco brieven bij de uitgevers dezes onder No. 749. Men verlangt in eene deftige, stille dienst te 's Gravenhage als eene bekwame eerlijke dienstbode van de P. G.liefst boven de 25 jaar. Loon ƒ100, waschgeld ƒ26, buiten verval. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Gegadigden gelieven zieh in persoon te vervoegen bij de Wed. SALM, Gasthuissingel 48 alhier. (750) - u^ojmiuung 101 yj.au. Belanghebbenden vervoegen zich in per soon of met franco brieven bij de Huis- meesteresse van genoemd gesticht. (778) Primo Augustus worden te Baarn bij eene familie, des winters te Amsterdam wonendeverlangd(779) eene flinke KEUKENMEID, P. G., zeer goed kunnende koken en zeer zindelijktegen f 130behalve verval en eene flinke DERDE MEID* bekwaam voor haar vak en genegen buiten eenig ligt huiswerk te verrigten, tegen ƒ100, behalve verval. Goede getuigen nit de laatste diensten zijn vereischten. Brie ven franco, onder letter K., bij W. Z. MULDERBoekhandelaarte Baarn. eu Schildersleerlingen, kunnen ge plaatst worden bij: H. YANBOMMEL, Glasblazerstraat 41te Haarlem. (780) Er wordt gevraagd van 14 k 16 jaar. Adres onder No. 781 van dit blad.

Haarlemsch Advertentieblad | 1879 | | pagina 1