HAARLEMSCH HAARLEMSCH Verspreiding kosteloos. Abonnement 1,- p. jaar. Verspreiding kosteloos. PrSsAbonnement 1,-p.jaar. No. 82. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht, 86. Eerste Jaargang. van ZATERDAG 11 October 1879. No. 81. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht, 86. ADVERTENTIEN. Een Burqer-Meisie Eerste Jaargang. van WOENSDAG 8 October 1879. TE HUUR. De Gemeentereiniging. Antwoord aan den Heer Z. over Schouwburgbezoek. ADVERTENTIEN. DIENSTBODE Keukenmeid, 46. erst leaer af zon en 2, vervolgens de perceelen No. '.erd worden opge- l nadere informa- tfakelaar. De te- de yeilconditiën i op den verkoop kantore van den (803) I Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. Verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Alle adressen van huizen, boven huizen, gemeubileerde en ongemeubi leerde kamers, worden GRATIS in 7xJ~ 7---7-A..rt7 l.~ BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 3 Oct. D. J. de Koffen C. W. A. Duijser. OctDSmit en JRompelmanPv Afloop der gehouden veiling in den Gouden Leeuwte Haarlem op Zaterdag 4 October 1879. No. 1. Een huis en erve, Lange Margare- Verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. r r 11 -V Ü1ÖU1X1JJJ.Ü W A/JUJNOJja.U- Uil ZlJA.llJü-tt-UALVT. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijlvnog worden geplaatst. Alle adressen van huizen, boven huizen, gemeubileerde en ongemeubi leerde kamers, worden GRATIS in onderstaande lijst opgenomen, welke voor Dinsdag en Vrijdag 12 uur aan het bureau van dit blad worden op gegeven met vermelding van stand, N°.huurprijs en wanneer te aan vaarden. Bij verhuring wordt men beleefd verzocht daarvan direct kennis te geven bij de uitgevers DE ERVEN LOOSJES. Bakkerstraat No. 32. Een huis/3.p.w. November. Botermarkt No. 21. Gemeubil. voork. 16 p. m. terstond. Florapark: Huis ƒ600 pjadresMartens en Zoon. Gasthuissingel No. 9. Bovenhuis ƒ225 p.j. October. No. 9. Ongemeubileerde kamers terstond. Gierstraat No. 31. Gemeub. ofongemeub.bovenkam. Nov. Groote Houtstraat No. 7. Een gem. zit- en slaapk. terstond. Ged. Kraaienhorstergraeht: No. 50. Twee bovenkamers terstond. Ged. Oudegraeht No. 119. Een gemeubil. kamer terstond. Grootheiligland. No. 38. Een bovenkamertje/1 p. w. terstond. Hagestraat No. 28. 2 gem. k. met kost en bedien, terstond. No. 31. Een bovenb. ƒ2.50 p.w. terstond. No. 34. Een bovenb/1.60 p.w. terstond. Jansstraat. No. 35. Twee gem. kam. m. aleoof/25 's maands terstond. Jansweg. No. 32. Huis met Tuintje ƒ375'sjaars. Nov. Kleine Houtstraat: No. 91. Een bovenvoorkamer terstond. No. 132. Benedenhuis /1.50 p.w. terstond. No. 78. 2 Ongemeubileerde kamers terstond. Koningstraat No. 5. 2 Gemeubil. kamers/18 p. m. Nov. No. 12. Twee gemeub. kam./16 p. m. terstond. Korte Spaarne: Een benedenhuis/350 'sjaars November. Korte Hofstraat: Een achterhuis ƒ3.50 p.w. terstond. Koudenhorn No. 40. Een bovenhuis ƒ275 p.]. terstond. Lange Bagijnestraat; No. 1. Eene kamer terstond. Lange Raamstraat. No. 37. Een Pakhuis/2.75 p.w. terstond. Leidsehe vaart No. 46. Een benedenh. met tuin ƒ3. p.w. Nov. Een bovenhuis ƒ2.p.w. terstond. Lange Veerstraat: No. 26. Twee gemeub. kamers November. Leliestraat. No. 15a. Een buis ƒ1.20 p.w. terstond. P&rklïicin. No. 72. Gemeubileerde kamer 1 Nov. Rustenburgerlaan ^o. 4. Een gemeubil. kamer terstond. Schachelstraat: No. 16. Gemeubil. kamer November. Spaarnwouderstraat Een bovenhuis/3 p.w. terstond. Mo. 49. Bovenhuis/2.50 p.w. terstond. No. 64. Huis met tuin terstond. St. Anthoniestraat: 21. Benedenhuis /135 p.w. terstond. St. ürsulasteeg: ie bovenvoorkamers ƒ2.p.w. terstond. (Vervolg). Deze cijfers maken natuurlijk een on- gunstigen indruk en doen den wenseli uiten, dat spoedig op voordeeliger wijze deze zaak voor de gemeente geexploiteerd worde. En daartoe te geraken met meer personeel en verbeterd materieelzal wel tot de onmogelijkheden behooren. Er moet onzes inziens een andere weg ingeslagen worden; de uitgaven zijn verleden jaar zeker niet gering geweestvooral de som aan uitrustingskostendie 10083.07% bedraagt en deze zal over 1879 wel minder zijn; doch geheel wegcijferen kan men die niet, er zullen elk jaar daarvoor gelden beschikbaar gesteld moeten worden, zoo dat een som van ƒ25000.voor de gezamenlijke uitgaven bepaald moet blijven. Zijn de uitgaven dus eenigzins te ver minderen de inkomsten moeten veel hoo- ger opgevoerd wordenandere steden mogen door hare gunstige ligging een goed batig saldo in haar gemeentekas zien vloeien, de onze staat, blijft alles op denzelfden voet, voor een geregeld groot deficit en dat behoeft niet; er zijn gemeenten van kleiner omvang en even min gunstig gelegen als de onze, waar de gemeentereiniging al is het dan ook een klein voordeel afwerpt. Met dat voor beeld voor oogen durven wij bepaald be weren, dat de verkoop der stoffen meer kan opbrengen, al gaf ook, zooals de verslaggever terecht opmerktin het vo rige jaar de gedrukte stemming der prij zen van vele landbouwprodukten aanlei ding dat de verschillende bereidde mest- speciën in vele gemeenten aan deze zijde des lands geen gereede koopers vonden. Deze gedrukte stemming moet echter niet alles op bare rekening hebben; eene andere vraag iswordt door den verkoo- per wel altijd de juiste prijs gemaakt? Dit betwijfelen wij zeerkoopmangoed koopman te zijn, is niet voor een ieder weggelegd; niet altijd het onderste uit de kan te willen hebben en gedachtig aan een klein winstje een zoet winstje zou, met overleg in praktijk gebracht, in deze wellicht meerdere voordeelen hebben aangebracht. In de laatste raadsvergadering beeft een der leden het beheer onzer gemeen tereiniging ter sprake gebraoht en een voorstel ingediend om daarin verbetering te brengenhet is in overweging genomen en zal spoedig in behandeling komen. Moge die bespreking Haarlem weldra doen behooren tot die gemeenten van ons vaderland, waar de eigen exploitatie der gemeente reiniging al is het ook een klein voordeel afwerpt en mogen de ervaringen, in an dere gemeenten opgedaan, de raadsleden voorlichten, dan twijfelen wij niet, of deze voor onze stad zoo ongunstige resul taten zullen spoedig plaats maken voor hetere en daardoor de financieele belangen meer gehaat worden dan tot heden het geval was. De representant van het Tooneelge- zelschap van het Nederlandsch tooneel alias Bureaulist nadert met diep ontzag den heer Z. met deze regelen, om zijn innig leedwezen te betuigen dat óf het gehoororgaan van dien Heer óf het verzuim van den ondergeteekende tot zulke rampspoedige gevolgen heeft geleid. Hij kan zich niet begrijpen dat hij ver zuimd zou hebben te zeggen, dat hij een staanplaats had verkochtmaar tegenover den Heer Z. wil hij gaarne de minste we zen. Ootmoedig treedt hij dan ook met het leukste-gezicht der wereld nader om vergiffenis te vragen, daar hij door ge wetenswroeging gefolterd na het lezen van uw opstel geen gerust oogenblik meer ge- bad beeft. Was hij in verzuim geweest (betgeen echter zeer te betwijfelen is) dan verzoekt hij uwe edelmoedigheid, opdat niet weer ten zijnen nadeele zulke voor hem hartverscheurende stukken in de couranten worden gezet. Bovendien ge voelt hij zich hiertoe als representant van het een of ander tooneelgezelsehap ver- pligt. Werden door u namelijk veel zulke inlichtingen aan het publiek verstrekt, dan kwam zeker niemand meer in den Nieuwen Schouwburg. Wanneer 'tdus niet te veel van uwe lankmoedigheid gevergd ware, wil dan, het vreeselijk ongeluk dat u trof niet meer publiek maken. Hij gelooft dan ook wel dat u dat niet zult doen, want bij al het ongelukkige dat u is weder varen, kwam voor u het groote geluk, dat u in staat waart eene kernachtige waarschuwing tot alle schouwburgbezoe kers te rigten, en het bewustzijn eene goede daad te hebben verrigt zal dan zeker even aangenaam wezen als het denkbeeld door het niet zien van een eomediestuk, waarvoor de entree betaald was, de scboone kunst met 1.te hebben gesubsidieerd. De alias Bureaulist. VERGADERING van den Raad der Gemeente Haarlem. op WOENSDAG den 8sl™ October 1879, des namiddags ten één ure. jDe volgende stukken en punten zul len aan de orde gesteld worden-. 1. Beëediging benoemd lid Dr. W. B. J. van Eyk. 2. Missive Ged. Staten goedk. besluit onvoorz. uitg. Schutterij. 3. Idem idem idemverhuring kelders ouder de Vleeschhal. 4. Proces-verbaal kasopneming. 5. Vaststelling 2e suppl. kohier pl. dir. belasting. 6. Voorstel Burgemeester en Wethou ders, regeling jaarwedde leeraars Gymnas. 7. Idem idemeervol ontslag Mr. F. A. de Graaff, leeraar Gymnasium. 8. Idem idemleeraar L. Bouman Jz. 9. Idem idembezwaarschrift Dr. A. K. W. Arntzenius. 10. Idem idemgrond Boerensteeg H. van Brederode. 11. Idem idem, rekest G. Feije, aan bouw aan den Sohootersingel. 12. Idem idem, rekest groentenver- koopers. 13. Idem idem, abattoir. 14. Idem idem, besluit extra kosten ophalen vuilnis. 15. Idem Raadslid A. L. Dyserinck gemeentereiniging. 16. Idem Burgemeester en Wethouders, instrnetie Opzigter gemeente-reiniging. 17. Rapport Comm. v. fin. staat onvoor ziene uitg. 18. Idem idem, af-en overschrijvingen. 19. Idem idem, begr. Stads-apotheek. 20. Idem idemrekest wed. H. Muller teruggave kosten royement hypothecaire inschrijving. 21. Idem idem, rekest B. Hagen, aankoop grond. 22. Idem idem, rekest J. B. Bulters, boerderij het Torentje. 23. Idem idemrekest K. M. Spijker man, grond Kenaupark. 24. Idem idem, rekest D. Storm en F. van der Gragt, grond aan de Zijlvest. 25. Idem idem, rekest Hoofden Socië teit Trouw moet Blijkenhuur Statenzaal en nadere missive van Hoofden. 26. Missive Voorzitter Comm. pensioe nen, rekest J. W. G. Kruseman. 27. Missive Comm. Bank van Leening benoeming ambtenaar. 28. Missive J. Bruijn Pz., dankbetuiging. 29. Verslag. Opzigter gasverlichting over September. 30. Proces-verbaal Keurmeester slagtvee 31. Rapport speciale Commissiezaak Spaarne. 32. Rekest vroegere agenten van politie. 3e klasse. 33. Missive Comm. Stads-apotheek, aanbeveling lid. 34. Algemeen rapport onderzoek ge meente-begrooting. 35. Zaak tolheffing brug aan de Ring vaart. In een stil gezin zonder kinderen wordt gevraagd tegen November eene knappe als Meid-alleen. Zich te vervoegen in persoon des morgens vóór 1 of des avonds na 6 uur. Kruisweg No. 64. (850) Wordt gevraagd tegen 1 November te 's Gravenhage eene fatsoenlijke genegen huiswerk te verrigten. Franco brieven, no. 723, hij de Boekhandelaars A. VAN HOOGSTRATEN ZOON, te 's Gravenhage. (851) Tegen November te Amsterdam gevraagd eene bestendige (852) DIENSTBODE als Meid-Alleenin een klein gezin. Adres, franco, onder lett. P., hij de Boekhandelaars BRINKMAN ZOON, Singel, hoek Bergstraat, te Amsterdam. X-.-.

Haarlemsch Advertentieblad | 1879 | | pagina 1