HAARLEMSCH SPAARBANK Verspreiding kosteloos. prUs w' Abonnement/l,_p. jaar, ADVERTENTIËN. CONCERT, DIENSTBODE, Burgermeisje, KEUKENMEID, Er wordt gevraagd No. 6. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Derde Jaargang. van WOENSDAG 19 Januari 1881. Eene geregelde be zorging van Haarlemsch Advertentieblad wordt ver zekerd,als men zich abonneert a /l.per jaar bij de uitgevers. TE HUUR. Vaccinatie-bureau 1880. Sociëteit ..VEREETOING". Vocaal en Instrumentaal TE HAARLEM. Tegen Februari KINDERJUFFROUW P.G. E)IENSTBOB)E WARMOESSTRAAT. Verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 uredie alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. Alle adressen van huizenboven huizen gemeubileerde en ongemeubi leerde kamers., worden GRATIS in onderstaande lijst opgenomen, welke voor Dinsdag en Vrijdag 12 uur aan het bureau van dit blad worden op gegeven, met vermelding van stand, N"., huurprijs en wanneer te aanvaarden. Bij verhuring wordt men beleefd verzocht daarvan direct kennis te geven aan de uitgevers DE ERVEN LOOSJES. Baan No. 17. Huis en tuin Mei. Bakenessergr acht No. 9. 2 ongem. kamers terstond. No. llroodGem. voorkamer terstond. Bannesteeg No. 9. Benedenh. ƒ1.75 p.w. terstond. Barteljorisstraat No. 7 Gem. voork. met alk. /20p.m. terst. No. 22. 2 Gem. bovenkamers. Burgwal No. 37. Gem. beneden voorkamer/16 p. m. Doelstraat No. 13. Bovenhuis terst.te bevr. No. 21. Florapark No. 2. Huis ƒ750 p.j. Mei 1881. No. 28. Huis met tuin ƒ650 p j. Mei. Gasthuissingel No. 38. Gemeub. kam. terstond. Gasthuisstraat No. 26. Zolder ƒ0,30 p.w. terstond. Gedempte Oude Gracht: No. 1. Ongem. bovenvoork. terstond. No. 51 Huis ƒ150 p.j. Mei. No. 119. Gem. benedenk. metalk. Maart. Gierstraat: No. 37. Gem. kam. ƒ16 p.m. terstond. No. 78. Bovenhuis /-160 p.j. Februari. Groote Houtstraat: No. 10. Gem. kamers ƒ16 p.m. terstond. No. 12. Huis 550 p.j. terstond. No. 18. Bovenhuis Mei 1881. 71. Huis ƒ621 p.j. Mei 1881. 58. Ongemeub kamers terstond. 100. Gem. kamer ƒ20 p.m. terstond. Hagelstraat: No. 11. Benedenachterk. ƒ0.90 p.w. terst. Klein Heiligland: No. 1. Bovenhuis ƒ150 p.j. Mei. No. 77. Achter bovenkam. 1.10 p.w. terst. Kleine Houtstraat: No. 26. Beneden gemeubaehterk. terstond. No. 113. Het bov. gedeelte v. 2pakhuiz. No. 132. Gem. kam. met kost en bedien, terst. Kleine Houtweg No. lrood. Kamer met alk. terstond. No. 16. Huis met tuin ƒ100 p.j. Mei. Koningstraat No. 17. Gem. of ongem. bovenvoork. 16 p.m. terstond. No. 27. Modern bovenh. ƒ100 p.j. terst. Korte Bagijnestraat No. 11'. 2 Gem. kamers /II p.m. terstond. No. 20. Bovenhuis 10 p.m. Januari. Jansweg No. 13. Huis met tuin /BOO p.j. Mei. Korte Spaavne: No. 13. Huis /350 p.j. Februari. Kraaienhorstergracht No. 27. Bovenhuis ƒ250 p.j. Mei. Leidsche vaart No. 112. Huis ƒ500 Mei 1881 te bevr. Parklaan No. 37. Ripperdapark No. 12. Huis /550p.j. Mei. No. 39. Huis met tuin ƒ550 p.j. terst. No. 43. Huis met tuin/550 p.j. Mei. No. No. No. Ripperdastraat No. 11. Huis en tuintje ƒ600 p.j. Mei. Rustenburgerlaan No. 9. Optrekje met tuin 225 p.j. terst. Schachelstraat No. 38. Huis ƒ350 p.j. Mei. Smedestraat: No. 19. Gem. kamers met kost en inw. terst qnoo«na No. 92. Huis ƒ800 p j. Mei. No. 99. Gem. kamer zonder bedien, terst. Spaarnwouderstraat No. 93. Bovenhuis 17,50 p.m. terstond. Turfmarkt No. 32. Benedenhuis ƒ225 p.j. terst. Wagenweg No. 60 B. Huisje ƒ1.75 p.w. terstond. Warmoesstraat: No. 21 Gem. kamers met alk. 25 p.m. terst. Zuider-Buitenspaarne No. 76. Huis met tuin ƒ600 p.j .terstond. Zijlstraat: No11Gemkam. met of zonder kost terst Mijnheer de Redacteur! Volgens bet couranten-verslag van de jongste raadsvergadering, is door een aantal ingezetenenwonende benoorden den Spoorweg alhier, voorziening gevraagd in den overlast dien zij dagelijks aan den Kruisweg ondervinden van de stremming der passage over den Spoorweg. Ofschoon ik niet zoo dikwijls als de onderteekenaren van het adres dien over last ondervind, zou ik het toch en met mij zeker duizende ingezetenen van harte toejuichen indien een onbelem merde overgang door middel van over brugging tot stand kwam. Dit is in het belang der veiligheid reeds hoogst nood zakelijk (om niet te spreken van het ondragelijk wachten bij beperkten tijd). Ik ben er toch ooggetuige van geweest, dat de wipboom neerkwam op 't hoofd van iemand die meende nog te knnnen overloopen vóór de neérlating van het gevaarte. Ik laat in 't midden wie of wat de oorzaak van dit ongeluk is geweest, doeh dat bij meerdere beweging, herhaling ook meer te vreezen iszal wel niemand willen betwisten. Nu de passage aldaar door de uitbrei ding in dat gedeelte der gemeente dagelijks toeneemt en het steeds drukker verkeer op den Spoorweghet changeeren der waggons (en dus ook de sluiting der wipboomen) zal doen vermeerderenacht ik langer dralen om in den onhoudbaren toestand te voorzien, dan ook onverant woordelijk. Wij zien hoe men in andere plaatsen waar de passage niet zoo vaak en voor korteren tijd wordt belemmerd in de behoeften weet te voorzienwaarom dan ook niet hier, waar de passage van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, zeker voor drie vierde gedeelten van den tijd is geslotende noodige maatregelen ge nomen ter voorkoming van ongelukken en ter verzekering eener ongestoorde Het bevreemdde mij daarom zeer te lezen, dat de Burgemeester het nut van eenen maatregel als de gevraagde betwij felde doch met verschuldigden eerbied voor de meening van Z. E. A., onder wiens bestuur deze gemeente in bloei en bevolking zoo kolossaal is toegenomen geloof ikdat in deze moet worden gelet op de grieven der onderteekenaren van het adres, die, op grond van ondervinding, op de behoefte wijzen en voor zich en hunne dagelijks naar school gaande kin deren, wel degelijk groot nut en eene gewenschte veiligheid verwachten van de gevraagde voorziening. Dit onderwerp zij dan ook aanbevolen in de ernstige overweging van hen, die geroepen zijn voor de belangen der inge zetenen niet het minst voor hunne persoonlijke veiligheid te waken. Een ingezetene. Aan het vaccinatie-bureau der Haar- lemsche Vereeniging tot bevordering dei- Koepokinenting werden in het afgeloopen jaar 4957 personen ingeënten wel 4538 met oorspronkelijke stof, direct van het rund, en 419 met stof van kinderen. Wegens het epidemisch heersohen van pokken in Noord-Brabant en Limburg was het park vaccinogène geopend in de maanden Junij, Julij en Augustus, dus vroeger in het jaar dan gewoonlijk, en werd in ruime mate gelegenheid gegeven tot vaccinatie en revaccinatie. Ten einde aan de vele aanvragen om jnet oorspron kelijke stof gerevaccineerd te worden te kunnen voldoen, werd door de Vereeniging, behalve op de gewone dagenop de dagen, voor hare leden bestemdaan heeren ge nees- en heelkundigen en alhier gevestigde officieren van gezondheid gratis gelegen heid gegeven hunne patiënten in te enten. Het totaal dier inentingen bedraagt 2163. Bovendien werden er gratis gedaan 2794 inentingen, waarvan 2375 met animale en 419 met gehumaniseerde stof, waaron der begrepen zijn het garnizoen en de gedetineerde in het vereenigd huis van arrest alhier. Er werden gedaan 691 vaceinatien en 1684 revaccinatien met animale stof en 169 vaceinatien en 250 revaccinatien met. stof van kinderen. Het getal aanvragen om koepokstof was aan zienlijk en bedraagt 446waaraan voldaan werd door de toezending van 1099 glaasjes of buisjes met stof en door bovendien verschillende gemeenten in de gelegenheid te stellen tijdelijke pares vaccinogènes op te rigten. Uit deze gemeente kwamen 99 aanvragen, die beantwoord werden door de toezending van 357 glaasjes of buisjes met stof. De overige aanvragen werden gedaan door genees- en heelkundigen of door het hoofd van gemeentebesturen uit verschillende provinciën des lands. De werkzaamheden werden evenals- vroeger gratis verrigt en het jaarlijksche subsidie, door het Rijk verleendonder voorwaarde om op aanvrage gratis koepokstof verkrijg baar te stellenwerd verhoogd en geheel ten bate van het pare vaccinogène gebruikt. Gezondheidstoestand dezer Gemeente over de afgeloopen maand December. De gezondheidstoestand dezer gemeente was in de afgeloopen maand December wederom zeer gunstig. Er werden aan gegeven 6 gevallen van mazelen en 4 van roodvonk. Sterfte aan volgens de wet besmettelijke ziekten had niet plaats. Het totaal der overledenendaaronder begrepen 4 levenloos aangegevenenbe draagt 73. Verhouding der overledenen tot 1000 inwoners per jaar 23.2. Aan ligchaamszwakte stierven 14, aan aan houdende koorts 2aan apoplexie 4aan hersenziekten 4aan kinkhoest 3aan ziekten der ademhalingsorganen 23 (waar van 8 aan keel- en longtering of bloed spuwing) aan organische hartgebreken 4 aan ziekten der spijsverteringswerktuigen 4 personen. Naar de leeftijden was de sterfte als volgtbeneden 1 jaar 25van 15 jaren 10van 514 jaren 1van 1420 jaren 3, van 20—50 jaren 10, van 5065 jaren 9van 65-80 jaren 8, boven 80 jaren 3. Geboren zijn 55 jongens en 76 meisjes. De door de Vereeniging „Door Inspan ning Uitspanning" gegeven tooneelvoor- stelling van het stuk „Marie Jeanne", ten behoeve van de weduwe Steenlcen, heeft opgebragtna aftrek van de onvermijdelijke onkosten, de som van 344,97'/, door de Liedertafel „Zanglust" van Amsterdamdirecteur de Heer W. Robert, met medewerking van Mejufvrouw Ca- tharina Timmers, expensionaire l°klasse van Z. M. den Koning, (Zang) en den jongenheer Theodor Werner, (Viool), op Woensdag 19 Januari 1881 's avonds 7 uur, voor de Leden en hunne Dames. Bewijzen van toegang voor jongelieden ingevolge art. 55 van het Huishoudelijk Reglement, zijn verkrijgbaar op den dag van het concert's namiddags van 3 tot 5 uur. (27) HET BESTUUR. De zittingen van Commissarissen dei- Spaarbank worden bij voortduring gehouden tot inbreng en terugbetaling: op Woensdag en Zaturdag's avonds van 6 tot 7 nurin het lokaal in de Zijlstraaten tot inbreng alleen: op Maandag, 's middags van 12% tot 1% uurin hetzelfde lokaal, en op Vrijdag, 's avonds van 8 tot 9 uur, in het lokaal van „Weten en Werken". Commissarissen vestigen de aandacht van belanghebbenden vooral op de beide laatstgenoemde zittingen, omdat de daar voor vastgestelde uren voor velen geriefe lijker zijn dan het uur van 6 tot 7 's avonds, waarop de Woensdag- en Za- turdagzittingen worden gehouden. (28) Commissarissen voornoemd. a. s. gevraagd in een druk gezineene eenvoudige Zij moet kunnen naaienmazen en met de waseh omgaan. Voorzien van goede getuigenzich met franco brieven of persoonlijk te vervoegenZijlstraat No. 91. (29) Wegens ziekte wordt terstond of 1° Februari e. k. gevraagdeene om te koken en huiswerk te verrichten. Zich aan te melden Spaame No. 90. (30) Primo Februari worden op een dorp bij Haarlem gevraagd: een flink voor de kinderen, P.G.kunnende naaien en mazenalsook eene genegen huiswerk te verrichten. Brieven franco onder No. 31, bij de boekhandelaars .De Erven Loosjes. tegen Februariin een klein net gezin een DAGMEISJE, van de P. G. niet heneden de 17 jaar. Loon -f 1,25 huiten verval. Te bevragen hij De Erven Loosjes. (32) Korte Spaarne: No. 13. Huis '350 p.j. Februari. Kraaienhorstergracht No. 27. Bovenhuis ƒ250 p.j. Mei. Leidsche vaart .- No. 112. Huis ƒ500 Mei 1881 te bevr. Parklaan No. 37. Ripperdapark No. 12. Huis ƒ550p.j. Mei. No. 39. Huis met tuin ƒ550 p.j. terst. No. 43. Huis met tuin/550 p.j. Mei. aanazKerstrAJ ftooy 5m. z Hagestr. W. Kion4m. z. L. Hofstr. 17 JanCIlulman 24 jLAnnastrA de Bruijn WedCJ vBrussel Koningstr W. Koelewijn Wed. J. H. Klanderman 74 j Kerkhofstr. 18 Jan. J. P. Sanders20m. zFrankenstrACKan 5 jdLuitenst.- 19 Jan .A.M. Kuijken EehtgvSPRoosen 26 j. Bakkerstr. G. Kroonsberg 16 jz. KI. Heiligland. e J opengesteld, zoo voor het inbrongon als voor het terug ontvangen van gelden. (71) gevraagd, loon ƒ80.k ƒ90.en een DAGMEISJE voor ƒ1.— a ƒ1.25 per week. Adres in persoon, van goede getuigen voorzien, Kleine Houtstraat 106. (72) üiöii ikruiieiijongen gevraagd bij A. BRAKEL, Timmerman, Gedempe Oudegracht No. 52. (83) YERKOOPLOKAAL: Yoor de aanstaande verkooping, die binnen weinige dagen gehouden wordt, worden nog goederen aangenomen. (84) IV. D. DE LEIR, makelaar.

Haarlemsch Advertentieblad | 1881 | | pagina 1