HAARLEMSCH Kiesvereniging: „HAARLEM". Verspreiding kosteloos. Abonnement/1,- p. jaar. Sociëteit „De Kroon", Een berucht Proces, lingii DAGMEISJE, KEUKENMEID, Knappe Dienstbode GEVRAAGD Tweede- of Werkmeid, jongste BEDIENDE TE HUUR TE HUUR aangeboden: No. 101. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Derde Jaargang. van ZATERDAG 17 December 1881. TE HUUR. Nieuwsberichten. ADVERTENTIEN Utrechtsch Variété-Gezelschap. „TWEE WEEZEN". Entree 60 Cent. Aanvang half acht ure. fatsoenlijke Dienstbode Er bieden zich aan TE HUUR Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. Verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. No. 19. Gem. kam. m. alk./lOp.m. terst. No. 34 Bovenh. /400 p.j. of gem. kam, /40 p.m. terst. No. 36. 1 ongem. voork. met alcoof/lOp.m. Bakenessergracht No. 54rood. 2 gem. kam. /12 p.m. terst. No. 57- Bovenh. /200p.j. terst. No. 17. Boven voor-en achterk. /2,50p.vr.terst. Botermarkt No. 2. Bovenh. ƒ275 p.j. Febr. 1882. No. 21. Gem. voork. ƒ12 p.m. Nov. Burgwal No. 55boven. Gem. voork. met kost en bedien. 6.50 p.w. terstond. Donkere Spaarne: No. 36. Zolder ƒ80 pjterstond. Florapark No. 25. Huis met tuin /650 p.j. terst. Frederikspark: No. 3. Bovenvilla ƒ600p.j. terstond. Ged. Oude Graehl No. 42. Gem. of. ongem. voork, 18 of/12p.m. terstond. No. 42. Boven voor- en aebterk. ƒ300 p.j.terst. Ged. Voldersgracht: No. 55. Huis m. tuin /400 p.j. Mei. Gierstraat: No. 31. Gem. kam. ƒ18 p. m. Januari. No. 32. Gem. kamers/16 p.m. 15 Dec. No. 42. Bovenh. ƒ25 p.m. terst. No. 70. Gem. kam. /14 p. m. terstond. Gortesteeg No. 17. Bovenh. f2.50p.w. half Dec. Groote Houtstraat: No. 60. Bovenh./700p.j. Febr. of Mei 1882. No. 100. Gem. kamer /16 p. m. terstond. No. 168. Twee gem. kam. met of zonder kost /T5 p.m. terstond. Hagestraat No. 31. Winkelhuis ƒ4,50 p.w. terst. Kampersingel No. 32. Huis m. tuin ƒ450 p.j. Nov. Kampervest Een Pakhuis ƒ200 p. j. terstond. Klein Heiligland: No. 72. Kelder ƒ0.75 p.w. terst. No. 77. Bovenachterk. ƒ1.10 p. w. terstond. Kleine Houtstraat: No. 26. Gem. kam. ƒ8 p.m. terst. No. 112. Voor- en achterk. ƒ200 p.j. terst. No. 132. Gem. kamers ƒ15 p. m. terstond. Kleine Houtweg: Houtlommer. Huis m. tuin ƒ575 p.j. Mei. Korte Dijk No. 19. Huis ƒ325 p.j. terst. Korte Poelaan No. lrood. Kamer m. alk. ƒ8 p.m. terst. Koudenhorn No. 20. Benedenh. f 150 pjterstond. Lange Bagijnestraat No. lOrood. 2 Gem. kam. m. alk. ƒ30, ƒ40 of /50 p.m. terst. Lange Veerstraat: No. 33. Gem. voor-en achterkƒ20p.m.ter5t. Parklaan No. 96. Huis met tuin 500 p.j. terstond. Raamvest No. 19. Gemzit-en slaapk40 p.m. terst No. 37. Benedenw. ƒ300 p.jNov. Villa Marie, 650 p.j. Mei. Ridderstraat No6Benedenh15 pmterst Rozenstraat No. 5. Heerenhuis /500 p.j. terstond. Rustenburgerlaan No. 4. Gem. kam. 40 p.m. Oct. No. 13. Woonh. 225 p.j.terst. Schagelstraat: No. 17. Beneden en bovenk. m. tuin/250p.j. terstond. No. 18. 2 ongem. benedenk. ƒ200 p.j. Nov. No. 36. Gem. kamer, kost en bed.6 p.w.terst. Smedestraat No. 15. Gem. kam. ƒ12 p.m. terstond. No. 19. Gem. kam. met kost en inwoning van /30, /50 en ƒ60 p.m. No. 34. Bovenh. m. alk. ƒ2.50 p.w. terst. SpflifliTTl ft No. 71. Bovenh. ƒ200 p.j. November. No. 105. Dubb. heerenh. m.tuin ƒ800 p.j. Nov. Spaarnwouderstraat No. 41. Huism. tuin ƒ400p.j. Mei. Voortingstraat: Wmkelh. 5 p.w. Dccemb. Warmoesstraat: No. 21. Bovenh. /200 p.j. terst. Zuider Buiten-Spaarne: No. 8. Gem. Bovenvoork. ƒ20p.m. terst. No. 112. Huisje /14 p.m. terst. Zijlstraat No. 44. Gem. voork. m. alk. 16 p.m. terst, No. 51. Bovenh. 350p.jterstond. fcijlweg: No. 3. Huis en tuin 1450 per jaar. Onze Tweede Kamer heeft hare beraad slagingen over de eeds-interpellatie ten einde gebracht. Er openbaarde zich zeer veel verschil van gevoelener waren er, die meenden, dat de wet, en anderen, die meendendat alleen de opvatting van de wet verkeerd issommigen wilden den ambts-eed afschaffen, anderen waren van oordeel, dat men, door aan den eed te tarnen, staat en maatschappij in gevaar zou brengen. De in ons vorig nommer vermelde motie Cremers c. s. is verworpen en daarna aangenomen de volgende motie van den heer Schaepman„De Kamer vertrouwde op de bereidwilligheid der Regeering, om de eedsvordering tot het minimum te beperken, van oordeel dat op het stuk van den eed herziening der wetgeving noodzakelijk is, gaat over tot de orde van den dag." De Min. van Justitie had erkend, dat er een konflikt bestond en beloofddat de Regeering het hare zou doen om waar het mogelijk was de grieven weg te nemen. Een paar andere moties werden verworpen, eene verviel door de aanneming van de motie-Schaep- man. De diskussieën zouden zeker nog vrij wat langer hebben aangehouden ware niet met ééne stem meerderheid eene motie van den heer v. Delden tot sluiting van de beraadslagingen aange nomen. Daarna heeft de Kamer de be grooting van Binnenl. zaken onder han den genomen. Bij het algemeen debat drong de heer v. Eysinga aan op her ziening van het gemeentelijk belasting stelsel, voorloopig door vrijheid te verleenen tot verhooging van de opcen ten der grondbelasting. De Min. wilde dit wel in overweging nemen maar meende, dat eerst de verhouding tusschenRijks- en Ge meente belasting moest geregeld zijn. Door sommige leden werd er op gewezen, dat bij de benoeming van burgemeesters te vaak uitsluitend werd afgegaan op de adviezen der Commissarissen des Konings, en te weinig werd te rade gegaan met het belang der gemeenten en het uitgedrukte verlangen der burgerij. De Min. antwoord de, dat de Kommiss. des Konings steeds hun adviezen motiveerden. De door de Reg. voorgestelde traktements-verhoogin- gen voor de ambtenaren van vijf provin ciale griffiën werden aangenomen, en zelfs een amendement, om ook de griffie van Friesland in hetzelfde voorrecht te doen deelen, niettegenstaande de Min. dit laatste onnoodig achtte. In 't vorige jaar had de Kamer op voorstel van den heer Bergs- ma c. s. deze verhoogingen afgekeurd. De Min. werd onderhanden genomen naar aanleiding van het ontslag van den Comm. des Konings in Utrecht en de benoeming van zijn opvolger tegen 1 Mei 1882. De afdeeling „Medische Politie" gaf aanleiding tot eene niet onaardige, maar onvruchtbare diskussie over de lijkver branding. Een paar antirevolutionaire leden beweerdendat de crematie onmogelijk was voor Christenenomdat zij aan de wederopstanding des vleesches gelooven. De heer Lieftinck verweet hun gebrek aan geloof: „acht gij dan," vroeg hij, „God zoo weinig almacht, dat Hij wel een lichaam, dat in het graf verrot is, maar niet de asch van een lichaam tot de oorspronke- lijken toestand kan terugbrengen De Min. beweerdedat de Reg. nog bezwaar heeft, om vergunning tot lijk verbranding te geven, omdat deze het ontdekken van misdrijven kan bemoeie- lijken. De vaccine gaf ook aanleiding tot eenige diskussie, naar aanleiding van welke de Min. verklaarde, dat van hem op dit punt geene wijziging in de be staande wet te wachten was. Met 58 tegen 13 stemmen is aangenomen een amendement van den heer v. Delden, om vooralsnog te schrappen de kosten van exploitatie voor het nieuwe Rijks krankzinnigengesticht te Medemblik Anders werden tot nu toe alle artiekelen goedgekeurd. De debatten over de Af deeling Onderwijs hebben thans een aan vang genomen. In het kiesdistrict Zntphen is de voorm. Min. van Buitenl. Zaken, Baron v. Heeckeren v. Keil tot lid van de Tweede Kamer verkozen. De Fransche Kamer heeft bij herhaling eene verkiezing ongeldig verklaard wegens inmenging van de geestelijkheid. In den Senaat heeft Gambetta, nadat de Hertog de Broglie een scherpen aanval tegen het Cabinet gericht hadvooral naar aan leiding van de Tunesiesche kwestiever klaard, dat het tegenwoordige ministerie zich alleen voor eigen woorden en daden aansprakelijk stelt, niet voor de missla gen van een vorig bestuur. Tevens heeft hij beweerd, dat hij het mogelijk achtte, Tunis te reorganizeerenzonder het van zijn onafhankelijkheid te berooven. Volgens de mededeeling van den Minister van Financieën zijn op de begrooting van 1881 gebracht alle uitgaven voor de expeditie naar Tunis gezonden, en is er bovendien nog circa 25 miljoen over. 't Lijkt echter mooier dan het is, want zonder die ex pedite zou het batig saldo ruim 800 miljoen hebben bedragen. Geen wonder, dat de Regeering nog al menig hard woord heeft moeten hooren I De ge vraagde kredieten zijn evenwel ook door den Senaat toegestaan. In den Italiaanschen Senaat zijn de beraadslagingen over de nieuwe kieswet aangevangen. In Spanje blijft de hooge geestelijkheid agiteeren tegen de Wet op het facultatieve burgerlijk huwelijk. De Aartsbisschop van Santander en de Bisschop van Barcelona hebben den banvloek uitgesproken over 3 liberale bladen, die het Regeerings- Yoorstel hadden verdedigd. Men zou kun nen zeggen»een banvloek is geen argn- ment" maar men vergete niet, dat in Spanje wellicht een andere regel geldt. De toestand in Rusland is voortdurend treurigde politie zegt te wetendat er te St. Petersburg weêr twee nieuwe mij nen in gereedheid gebracht zijn, maar't is haar onbekend, waar. Uit vrees voor een aanslag zal de kroning te Moskau waarschijnlijk voorloopig worden uitge steld. Men beweert, dat de eigenaars van woningen in de hoofdstraten van St. Petersburg aangeschreven zijn, om die genen onder hen aan te wijzendie ge neigd zijn, het toezicht over de anderen te aanvaarden. Dezen zouden dan bij eiken tocht van den Czaar door de hoofdstad moeten waken, dat er uit de woningen geen aanslag ondernomen wordt. De spanning tusschen Bismarck en het Centrum duurt nog voort. De Rijks- Kanselier schijnt weêr te willen pogen zonder hulp van het Centrum met Rome vrede te sluiten. De nadere berichten betreffende den vreeselijken schouwburgbrand te Weenen zijn ijzingwekkendmen heeft al medege deeld, dat het officiëele cijfer der omge komenen 917 is. Men is verontwaardigd over de tekortkomingen van brandweer en politie, die mede oorzaak moeten zijn geweest, dat de ramp zulk een omvang heeft gekregen. En druk schrijft men er over, dat de inrichting van de schouw burgen, met het oog op brandgevaar, over het algemeen nog zooveel te wenschen overlaat. Maar op hetzelfde is ook reeds vroeger menigmaal gewezen. Er moet, naar 't schijnt, wat dit betreft, eene gansche kudde kalven verdrinken, voor dat men den put dempt. Naar men op grond van statistiesche berekeningen ver zekert wordtdoor elkander genomen een schouwburg, na 28 jaar bestaan te hebben een prooi der vlammen. Met groote plechtigheid zijn de slachtoffers van den brand te Weenen ter aarde besteld. HAARLEM, 17 December 1881. L. 1. Dinsdagavond trad de Heer Justus van Maurik Jr., in de zaal der sociëteit „de Kroon" op, voor de in groot getal opgekomen leden van het departe ment Haarlem der Maatschappij „tot Nut van 't Algemeen." Van het begin tot het einde werden de toehoorders geboeid door de uitnemende wijze waarop genoemde heer het stukje getiteld; „Een slot dat pakt" aan hen wist voortedragen, terwijl na de pauze zijne schets, een uitvoering van de vereeniging „Eloquentia" zeker de meeste hoorders zóó uitnemend vonden dat zij den heer van Maurik gaarne een tot weerzien toewenschen. De Heer Dr. E. van der Yen, conservator van het Physisch-kabinet van Teylers Stichting, is door den President der Fransche republiek benoemd tot ridder van het Legioen van eer. Heden morgen ten 10 ure is een werkman van den loodgieter v. G. woonachtig in de Kleine Houtstraat uit een dakgoot van de Groote Kerk75 voet hooggevallen en op de binnen plaats van de Kosterswoning terechtge komen, alwaar hij bewusteloos werd ge vonden. Hij is meer dood dan levend naar zijne woning overgebracht; men vreest voor zijn leven. Gisteren is door Burgem. en Weth. alhier uit een 20 tal sollicitanten benoemd tot 3den Stadsbode G. Waltersedert 23 jaren agent van Politie te dezer stede. Zekere J. H. K. is gisteren door de Arr. Rechtbank alhier veroordeeld tot f 10 boete of 3 dagen cellulaire gevan genisstraf wegens het opkoopen van mi litaire kleedingstukken. Eenige maanden geleden vereenig- den zich eenige ingezetenen van Haarlem, op voorstel van dr. E. H. Von Baumhauer, tot eene commissiemet het doel de stichting van eenen schouwburg voor te bereiden. Door de bouwmeesters Sohill en Haver kamp is nu een uitgewerkt plan gemaakt in overleg met eene door en uit de ver gadering daartoe benoemde technische com missie, terwijl eene financieele commissie de berekeningen en het plan der geldlee- ning enz. heeft gemaakt. Omtrent een en ander werd in eene gisteren gehouden bijeenkomst verslag uitgebracht, en daarna besloten zich tot den Gemeenteraad te wenden met het verzoek, dat de gemeente, teneinde eenen schouwburg te verkrijgen, de rente en aflossing (in 41 jaren) waarborge van eene door de op te richten vennootschap te sluiten geldleening van 400,000, met de gezamenlijke gebouwen tot onderpand; om die vennootschap te vormen zal er eerst een aandeelen-kapitaal van ƒ200,000 bijeengebracht moeten wordenverder dat de gemeente geve een jaarlijksch subsidie van 5000en ten slotte het terrein waar tegenwoordig het Proveniershuis staat in de Groote Houtstraat bij de Hout barrière, in erfpacht aan de Yennootschap afsta, waarvoor als jaarlijksche canon zal worden betaald 1, maar na aflossing der leening 4000, afkoopbaar tegen den penning 25. Daarvoor kan worden gebouwd een schouwburg naar de eischen des tijds, ingericht voor ruim 1000 zitplaatsen, ver der een hotel en café en een 12tal win kels langs de beide zijden. B. en W. hebben zich reeds bereid verklaard dit plan bij den Raad te ondersteunen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 14 Dec. J. C. de Wilde en C. M. de Lugt. GETROUWD. 14 Dec. J. A.. Guiteneau eu N Molthof. PKeijzer en J. Antonisse. J. A. Dinger- dis en A. P. van Dijkman. J. van Servel- len en C. Visser. 15 Dec. A. Oorver en M. M. Smit. GEBOORTEN. 6 Dec. L. E. Nieuwlandgeb. Tesdorpfz. 7 Dec. M. Huijbens geb. Kapteijn z. SMSchouten gebDupon d8 Dec EBouwer en W allbrink d9 DecAM Hommerich gebWassmann dBvan Thijn geb. Bergd. 10 Dec. M. M. deKoegeb. Sckreur dJCHoseck gebKramer d. 11 Dec. A. G. Ruurda geb.deHaand. G. Melckior geb. v. d. Voetd. C. Wal lach geb. Paardebekd. A. v. Sluijtersgeb. Brussee dDRamann gebIpema z M. C. Eortgensgeb. de Roever z. 12Dec. A. J. Schimmel geb. Yrijhoeven d. M. Vastenouw geb. v. d. Bergz. G. Visser geb. de Groot d. C. Kooijmans geb. Snoek z. 13 Dec. E. Gijzen geb v. Dartelend. Twee onechte kinderen v. h. mannel. geslacht. M. Reith geb. Tegelaar z. S. H. v. Zon neveld geb. Hessels z. M. E. Verboog geb. Lucas d. E. de Vries geb. Wijkhuizen d. E. de Vries geb. Blits d. J. M. G. v. Dort. geb. v. Daalen d. 14 Dec. M. J. Evers geb. Hageman d. 15 Dec. A. Beilschmidt geb. Dam z. J. Wildschut geb. de Wilde z. OVERLEDEN. 8 Dec. C. v. d. Nouwland 23 d. z. Raamstr. J. H. Bonger 2 m. z. Oude Groenmarkt. 9 Dec. JRde Zwaan 3 jz. Papent. vest. lODec. A. M. de Rooij 2 j. d. Anthoniestr. 11 Dcc. J. H. Dicow 84j. Wed. J.H.Viesselman Groen- daalsteeg. 12 Dec. W. Russ 27 j. echtg. v. A. G. Kernekamp Klaverstraat. Twee levenl. aangeg. kinderen v. h. mannel. gesl. v. T. E. Spook Hoogstraat. Een levenl. aangeg. kind v.h. vrouwel. gesl. van H.Heij boer W olstr. H. M. Fabel 14 m. Lange Heerenstraat. 13 Dec. G. J. de Leeuw 92 j. echtg. v. G. Ba- rentsAnthoniestr. l.W. de Groot 77j. echtg. J. J. Wesselingh KI. Houtstr.14 Dec. A de Verwer 60 j. Zijlstr. 15 Dec. M. Raazen 79 j. Wed. P. Breedijk Hagestr. Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat van Politie, die dage- lijks, (uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Drie verschillende medaillons. Een étui waarin schaartje enz. Eenige por- temonnaie's met en zonder geld. Een bonten kraag. Een geruite halsdoek. Een fransch hoekje Een zak waarin zakdoek. Een hemdrok. Een eind touw. Een paternoster. Een man chetknoop.Een zweep.Een snuiter. Een knipmesje. Een jas. Eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. In de tramwagens achtergelaten Een entouscas. Eene portemonnaie met eenig geld. Een sleutel. Voorts terug te bekomen aan het Hoofd bureau, een zakje waarin eenig goud geld.— Bij den koflflehuishouder Schrederhof (Kruisstraat) twee bankbiljetten.Bij den poelier v. d. StadKI. Houtstraat No. 136, een bloedkoralen armband. DERDE BUITENGEWONE te geven door het Directie W. HART en JEAN CHARLIER Zondag 18 December 1881. beroemd drama in 4 bedrijven door den Schrijver van Het stuk speelt onder de regeering van Lodewijk XIII. Heeren Leden der Sociëteit met of zonder ééne Dame 50 Cent. (407) Plaatsen kunnen besproken worden op den dag der voorstelling in de Sociëteit, van 12-3 nre, a 10 Cent extra per plaats. Schouwburg Haarlem, Directie van Ollefen, Hooren teltman. llingsdag 20 December 1881 »E TVVIüE WEEZEN. Drama in 8 tafereelen naar liet Fransch van ftouchardy. (Nïooit alhier vertoond.]) Prijzen: fa, fl.SO, fl.SO, f 1 'fO.lO. (408) 7 AAM VAM ft ZEVEN HUIK. GENOOTSCHAP VERGADERING van HH. Leden, op Maandag den 19 December 1881 des avonds ten half aeht ure, in de zaal van „Hótel Funckler". Voordracht van den Heer JOHAN WINKLER. Onderwerp: Friesland over de grenzen. 1°. Rekening en Verantwoording door den Thesaurier. 2». Benoeming van twee bestuursleden. 3". Voordracht. (409) G. C. W. Bohnensieg, Secretaris. Heden overleed tot ons aller diepe droefheidna een langdurig en smar telijk lijden van 36 weken, onze geliefde DochterZuster en Behuwd zuster, WILHELMINA RUSS, in den ouderdom van 28 jaar, diep betreurt staren wij den overledenen na, maar hopende op een gelukkig wederzienhopen wij in den wil des Heeren te berusten. (410) Uit aller naam: M. RUSS. W. RUSS—VAN GELDEREN. Wordt gevraagd met 1 Februari, in een klein gezin, eene bekwame P. G.die tevens genegen is huiswerk te verrichten. Loon ƒ100. Franco brieven onder No. 411, bij de uitgevers van dit blad. Wordt gevraagd ten spoedigste eene of NOODHULP, tegen hoog loon. Brieven franco onder No. 412, bij De Erven Loosjes. gevraagd, Groote Houtstraat 67, tegen 1° Februarij. (413) Er wordt gevraagd een knap niet heneden de 15 jaar, tegen genot van volle kost en loon naar bekwaamheid. Brieven franco onder No. 414, aan het bureau van dit blad. eene NAAISTER, die goed mazen, stoppen en verstellen kantevens stijven en strijken. Verzoek opgave van naam en woonplaats en waar inlichtingen te hekomen zijn onder No. 415, aan ket bureau van het Advertentieblad. twee fatsoenlijke MEISJES, de een als Keuken- en de andere als Tweede Meid, zij zijn van goeden getuigen voorzien, heide van de P.G. Franco brieven onder No. 416, bij De Erven Loosjes. Door omstandigheden biedt zich aan, eene allezins bekwame voor noodhulp of voor vast. Brieven franco onder No. 417, bij De Erven Loosjes. Op een Effecten- en Kassiers-kantoor te Haarlemwordt met 1 Januarij a.s., een gevraagd, voor kantoor- en loop- Werk. Adres met eigenhandig geschre ven brieven, onder No. 418, bij De Erven Loosjes, alhier. een HUIS, bevattende 8 kamerskeukenkelder en tuin. Huurprijs 500 per jaar. Te L* aanvaarden terstond. Te bevra gen onder No. 419hij de uitgevers dezes. voor een klein gezin, een BOVEN HUIS met aparte opgangvoorzien van water en verder alle gemakken, staande op het schoonste gedeelte van de Parklaan. Huurprijs ƒ3.50 per week. Adres: Ged. Kraaijenhorstergracht No. 13zwart. (420) twee gemeubileerde Voorka mers zijnde Zit- en Slaapkamer. Te bezichtigen: Kruisweg No. 43, nabij het Station. (421) Eene Dame verlangt tegen Mei of eerder TE HUREN, jnifjiö met eenige Bediening, op een goeden stand. Brieven te bezorgen onder No. 422, aan het bureau van dit blad. Door de Kiesvereeniging is op hare vergadering van 15 December 1881 besloten aan te bevelen als leden der Commissie voor de grensregeling tusschen Haarlem en Schooten, de HH. A. C. KRUSEMAN. L. P. ZOCHER. P. DYSERINCK. C. J. GONNET. C. de KONING. J. FIGEE. J. J. BEIJNES. Dr. C. EKAMA. Mr. Joh. ENSCHEDE Jr. A. NOË. Mr. A. W. THÖNE. Mr. R. KOOPMANS. J. H. KERSTEN. (423) J. POLMAN MOOY. J. SABELIS. A. J. STOEL. J. SWENS. P. LOOSJES. H. J. GEIJL. J. H. KOOLHOVEN. S. var LEER. Mr. A. J. ENSCHEDÉ. Mr. Th. de HAAN HUGENHOLTZ. W. K. LOEFF. Jhr. P. N. QUARLES v. UFFORD. Het Bestuur: H. M. var Dorp, Voorzitter. c. c. L. var coeverder. A. H. var Tüberger. W. C. de Oraaff. W. Meijer, Secretaris.

Haarlemsch Advertentieblad | 1881 | | pagina 1