H A AR L E M SCH T Uitvoering, Bachvereeniging. lang en Vriendschap. KAMERMUZIEK, Hoe ik zijne vrouw werd. Woensdag 22 Maart. KINDERJUFVROUW P.G. KEUKENMEID. bekwame Keukenmeid. No. 18. Uitgave van DE ERVEN LOOSJES, Gedempte Oudegracht 86. Vierde Jaargang. van ZATERDAG 4 Maart 1882. Nieuwsberichten. TE IIÜUR. ADVERTENTIËN VIERDE SEANCE Keukenmeid, Dienstregeling van het Postkantoor. 15 October 1881. Openstelling van het kantoor: Dagelijks van 8's morgens tot 9% uur's avonds. Voor de storting en uitbetaling van postwissels en de invordering van gelden op kwitantiën alleen op werkdagenvan 9 uur 's morgens tot 3 uur 's avonds. Aanvang der bestellingen: Op werkdagen: 7.10-'s morgens, 1.30, 3.30, 6.30, 9.— 's avonds. Op Zon- en algemeene erkende Christelijke feestdagen: 7.'smorg.1.30, 6.30 sav Lichting der hulpbrievenbussen irtdestad: 7.10.—*, 'sm., 2.30, 6.—*, 8.30'sav. Hazepatersiaan: 6.45, 10.—'smorgens, 3.—, 8.'s avonds. De met geteekende worden op Zon- en Feestdagen gelicht. Lichting aan het Station: Richting Amsterdam 8.55, 11.35 's morgens 2.35, 5.50, 7.30 's avonds. Richting Rotterdam 7.44, 9.— 's morgens' 12.10, 4.15, 5.25, 9.55 's avonds. Richting den Helder 6.45, 10.'s morgens, 4.55, 8.45 's avonds. ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden f —,25. u fr. p. p. v —,40. Prijs per Advertentie van 1 tot 5 regels 25 cents, elke regel Op den avond der uitgave kosteloos verkrijgbaar. meer 5 cents, groote letters naar plaatsruimte. YERSCHIJNT: Dinsdag- en Vrijdagavond. Advertentiën worden aangenomen tot DINSDAG en VRIJDAG des middags ten 12 ure, die alsdan zoo mogelijk nog worden geplaatst. No 104. Huis ƒ550 p.j. Mei. No. 105. Dubbelh. m. tuin/800p. j.terst. Spaarnwouderstraat No. 49. Bovenh. f2.50 p.w. terst. No. 95. Bovenh. /2.75 p.w. Maart. No. 130. Bovenh. /5 p.w. Maart. Van Marumstraat: No. 6. Gem. kam. m. slaapk. ƒ10p.m. terst. Wilsonsplein: NO. 69. Bovenh. ƒ225 p.j. Mei. Zuider Buiten-Spaarne No. 8. Buitenverbl. Spaarn es Rust/500 p. j. Mei a.s. No. 8. Gem. Bovenvoork. ƒ20 p.m. terst. Onze Tweede Kamer heeft haar arbeid hervat. De Minister van Buiten- landsehe Zaken heeft medegedeelddat door de Fransche Regeering verlenging van het bestaande handelstraktaat is toegestaan tot uiterlijk 15 Mei e. k. Inmiddels hoopt de Minister zoo spoedig mogelijk nieuwe voorstellen aan de Kamer te doen. Aan 3 leden, die er om verzocht hebbenzal zonder twijfel verlof gegeven worden om den Minister van Waterstaat te interpelleeren. De heer Schimmelpenninck van der Oye wil eenige vragen tot de Regeering richten betreffende de brug over den IJsel beneden Deventer in verband met de koncessie voor den aanleg van een drietal lokaal-spoorwegen door de Ned. Lokaal-Spoorweg-Maatschap pij te Apeldoornde heer Vermeulen wenscht den Minister om inlichting te vragen betreffende het buitensluiten bij de invoering van den postpakkettendienst van Limburg en Noord-Brabantde derde interpellatie is die van den heer v. Olden- huis Gratama en betreft het Zwolsche Diep. In de Fransche Kamer der Afge vaardigden heeft de minister Tirard medegedeelddat de onderhandelingen over het handelsverdrag met Engeland afgebroken zijn, en een voorstel ingediend dat ook reeds door de Kamer aange nomen is strekkende om den invoer van Engel8ehe goederen in Frankrijk op den voet der meestbegunstigde natie te regelenen zoodoende te verhoedendat het algemeen tarief van rechten op Enge land van toepassing worde, wat zonder eene speciale wet reeds met 1 Maart het geval moest zijn. Roustan, Frankrijk's minister-rezi- dent te Tunis, die, in weerwil van de tegen hem ingebrachte beschuldigen, door Gambetta zoo krachtig in zijne betrekking gehandhaafd werdis thans teruggeroepen en benoemd tot gezant te Washington. Deze terugroeping zal, hoopt men, er veel toe bijdragenom de goede verstand houding tusschen Frankrijk en Italië die tengevolge van het Tunesiesche kon- flikt vrij wat te wenschen overliet, te herstellen. Generaal Skobeleff heeft bevel ont vangen om terstond Parijs te verlaten en naar Rusland terug te keeren. In de Fransche regeerings-kringen is men zeer in zijn schik, dat deze gevaarlijke on ruststoker vertrokken is. De Czaar heeft door dezen maatregel willen doen blijken hoe het zijn wensch isdat zijne vriend schap met Duitschland en Oostenrijk on verzwakt gehandhaafd wordeen hij heeft zich daarom dan ook gehaast, aan de Keizers Wilhelm en Franz Joseph vol doening te schenken. Aan het hof te Berlijn verheugt men zich zeer over de wending, die deze zaak genomen heeft. Indedaad schijnt op het oogenblik niemand meer aan oorlog te denken. Even zeker is het echter, dat het opentlijk konstatee- ren door den Russieschen Generaal van den haat, die tusschen de Slaven en de Teutonen bestaat, al vatten deze beide rassen in dit of in een volgend jaar de wapenen ook niet tegen elkander opniet zoo licht vergeten zal worden. Skobeleff's oraties hebben ook aan het hoofd der Spaansche republikeinen de pen in de hand gegeven. Castelar ver klaart dat hij voor een aanstaande over rompeling van Europa door de Slaven vreesten geeft aan de Latijnsche rassen den raad, in het belang der beschaving, zich nauw aan te sluiten bij de Germaan- sche volken. Aan den Paus zou het voorstel gedaan zijnom naar Quebec te verhuizen, maar Leo XIIIzegt menheeft dat voorstel van de hand gewezen, „omdat de Prezident protestant is, en de Grond wet der Yereenigde Staten geen kerkelijke feestdagen erkent. Tot de personen, van wie dit voorstel zou uitgaan, heeten de aartsbisschoptwee bisschoppen en eenige notabelen uit Quebec te behoorenzij hebben zoo luidt dit dwaze bericht verder eene toelage van 4 miljoen dollars beloofd, terwijl O'Connor, de vertegenwoordiger der Iersche Katholie ken eene poging zou wagenom eene subsidie van 1 miljoen dollars van Canada te krijgen. Het Engelsche Hoogerhuis heeft aan de pogingen der Regeeringom de Iersche aangelegenheden te regelen, een leelijke hinderpaal in den weg gelegd. Het heeft een voorstel aangenomenstrekkendeom een enquête in te stellen naar de werking der Iersche Landwet, en daartoe eene Kommissie te benoemen. Gelijk men weet, is die wet nog maar weinige maanden in werking, en zou zulk een enquête al zeer ongepast zijn. Gladstone verzet zich met alle kracht tegen deze dwaasheid der Britsche pairswelke indedaad de ver derfelijkste gevolgen na zich zou slepen. Het gerucht was reeds verspreiddat de Premier zou aftreden, maar het is door niets bevestigd. In 't Lagerhuis heeft Bakenesser gr acht No. 54rood. 2 gem. kam. /12 p.m. terst. No. 57. Bovenh. 200p.j. terst. No. 67. Gem. kamers ƒ15 p.m. April. Botermarkt No. 21. Gem. voork. /12 p.m. terst. Brouwersvaart: No. 144rood. Bovenh. /150 p.j. terst. Doelstraat No. 26zw. Benedenh.250 pwterst. Drossestraat No. 13. Benedenh. ƒ2.40 p.w. terst. No. 13. Bovenh. /2.30 p.w. terst. Florapark No. 17. Huis, met Mei. 750 p. j. Frederikspark; No. 3. Bovenvilla 600p.j. terstond. Ged. Oude Gracht: No. 150. Bovenh. ƒ250 p.j. Mei. Gierstraat No. 31. Gem. kam. ƒ18 p. ra. Mei. No. 32. Gem. voor-en achterk. 20 p.m.terst. No. 51. Gem. voork. 16 p.m. April. Groote Houtstraat: No. 85. Bovenh. ƒ250p.j. April. No. 100. Gem. kamer 16 p. m. terstond. No. 122. 2 Benedenk. en suite 350 p.jMei No. 150. Gem. kam. ƒ35 p.m. Mei. Hooimarkt No. 16. Bovenh. ƒ225 p.j. terst. Kinderhuis vest: No. 25. Bovenh. 300p.j. Mei. Kleine Houtstraat: No. 28. Bovenvoork. ƒ8 p.m. April. No. 5. Gem. zit- en slaapk. ƒ20 p.m. April. No. 132. Huis en tuin ƒ300 p.j. Mei. Kleine Houtweg: Houtlommer. Huis m. tuin ƒ575 p.j. Mei. Koningstraat No. 38. Gem. bovenvoor- en achterk. 25pm terstond. Korte Bagijnestraat No. 21, Bovenh. ƒ208 p.j. terst. Korte Jansstraat: No. 8. Benedenh. ƒ250 p.j. Mei. Koudenhorn No. 40. Benedenh. /280 p.j. Mei. Kruisweg No. 40. Huis met tuin ƒ14 p.m. Mei. Molensteeg: No. 20. Benedenh. ƒ2.25 p.w. terst. Lange Veerstraat: No. 10.3Ongem. bovenk. ƒ200p.j. terst. Leidsche Vaart: No. 4. Weltevreden. Huis met voor-en ach tertuin/530 p.j. Mei. Meesterlottenlaan No. 64. Bovenh. ƒ130 p.j. 15 Mei. Parklaan No45Huis mtuin 700 pjMei te bevr Zijlvest 37. No. 96. Huis met tuin 500 p.j. terstond. Raamvest Villa Marie, 650 p.j. Mei. No. 5rood. Bovenh. ƒ250 p.j. Mei. No.21. Huis m. tuin 350 p.jMei. Ridderstraat No. 2. Benedenh. m. tuin/250 p.j. Mei. Rustenburgerlaan No. 4. Bovenh. /II p.m. terst. No. 4. Huisje 1.50 p.w. terst. No. 4. Gem. kam. /35 p.m. terst. No. 13. Woonh. 225 p.j. terst. Schootersingel- No. 62. Huis m. tuin /600 p.j. Mei. No. 67. Huism. tuin ƒ500 p.j. April of Mei. Spaarne No. 93. Huis ƒ700 p.j. Mei. De Belijdenis eener jonge dame. De jongste novelle van den beroemden schrijver Wit,kif. Collins. T) „Van groot belang acht ik het," merkte mevrouw op, „kinderen, terwijl hunne stem jong en buigzaam is, te oefenen in de kunst van over luid lezen, met een aangename af wisseling van loon, en met zuiver gevoel. Als zij 't op deze wijze leeren zullen zij een gunstigen indruk op anderen maken, zelfs in 't gewone gesprek, wanneer zij ouder worden. Poëzie, van buiten geleerd en gereci teerd, is iets, dat hieraan zeer bevor derlijk kan zijn. Mag ik hopen, dat gij u in staat voelt, mijn inzichten ten uitvoer te brengen?" Deze vraag was deftig genoeg maar zij werd op de meest hoffelijke en vriendelijke wijze tot me gericht. Ik zeide, dat Mevrouw Fosdijke zich hierover niet behoefde te verontrusten, en deelde haar mede, dat we op onze kostschool opzettelijk onderwijs hadden ontvangen in de uiterlijke welspre kendheid. En toen liet zij mij met mijne drie leerlingen alleenom nader kennis te maken. 't Waren zeer bevattelijke kinderen maar het jongsleen was, als naar ge woonte, minder vlug dan de meisjens. Ik deed mijn best onder menige weemoedige herinnering aan de mij veel dierbaarder leerlingen, die ik ginder had moeten achterlaten om hun vertrouwen en hunne genegenheid te winnen. Nog geen week was er verloopen na mijn aankomst op Cars- ham Hall, of we begonnen elkander al te begrijpen. De Maandag was een onzer dagen, waarop we poëzie reciteerden, ge hoorzamende aan de bevelenmij door Mevrouw Fosdijke gegeven. Ik had met de meisjens afgedaanen ik had juist men beschuklige mij niet van heiligschennis! Shakspere's „Julius Caesar" opengeslagen, om den jongenheer Freddy gelegenheid te ge ven zich te oefenen op het punt van eene goede voordracht. Hij had de helft van Marcus Antonius' eerste beroemde rede bij Caesar's lijk van buiten geleerd; en de taak rustte thans op mij, hem naar mijn ver mogen te leeren, hoe hij het geme- morizeerde moest voordragen, 't Was een warme morgen. We hadden onze groote glazendeur openstaan, en de heerlijke geur van de bloemen in den tuin stroomde de kamer binnen. Ik reciteerde de eerste acht regels en liet het eerst daarbij blijvendaar ik gevoelde, dat ik niet dadelijk te veel van den jongen moest eischen. „Nu, Freddy," zeide ik, „probeer eensof gij deze verzen kunt opzeg gen, zooals ik het gedaan heb." „Doe het niet, Freddy," klonk thans eene stem uit den tuin„de verzen zijn geheel verkeerd voorge dragen." Wat voor een onbeschaamd persoon was het, die het waagde dat te zeggen 't Was vreemdmaar 't was of die stem mij niet ten eenenmale onbekend was. De meisjens begonnen te gichelen. Haar broêrtjen gaf mij meer inlichting. „0 riep Freddy uit, ,,'tis mijnheer Sax maar!" Het beste wat ik doen kon, was, eenvoudig geen notitie er van te ne men." „Ga voort," zeide ik. Freddy reciteerde, als een brave jongen, de verzenen trachtte zoo goed mogelijk mijne wijze van voordracht na te bootsen. „Arme duivel!" riep nu weder de slem uit den tuinop onbeschaamde wijze mijn aandachtigen leerling be klagende. Ik legde met een blik den meisjens het stilzwijgen op en toenzonder van mijn stoel op te staan, gaf ik met duidelijke stem te kennen, hoe ik over de onbeschaamdheid van mijn heer Sax dacht. „Ik zal verplicht zijn het venster te sluitenindien dit zich Gladstone eene motie voorgestelddat een onderzoek naar de Iersche Landwet op dit oogenblik ontijdigja hoogst nadeelig is. De beide Huizen zullen door deze kwestie met elkander in botsing ko men maar er valt niet aan te twijfelen of de Lords zullen bakzeil trekkenzoodra hun maar duidelijk zal zijn gebleken wat het volk in deze zaak wil. HAARLEM, 3 Maart 1882. In den nacht van 1.1. Woensdag op Donderdag is uit den Heerensingel tegenover zijne woning opgehaald het lijk van den werkman B. K., oud 44 jaren, weduwnaar met vier kinderen die sedert eenigen tijd lijdende was aan waanzin door misbruik van sterken drank. Bij vonnis van gisteren is de 13 jarige A. T., die op 19 Februarij 1.1. on geveer 5 gulden uit de toonbanklade bij een tapper aan de Turfmarkt had ont vreemd, door de Arr. Rechtbank vrijge sproken als hebbende gehandeld zonder oordeel des onderscheids, echter met last dat hij zal worden overgebracht naar een verbeterhuis om aldaar gedurende drie jaren te worden opgevoed en in hechtenis gehouden. Door dezelfde Rechtbank is tot acht tien maanden cell, gevangenisstraf veroor deeld eene alhier woonachtige dienstbode F. H., die successivelijk ruim 400 gulden uit de brandkast van hare meesteres had ontvreemd. Naar wij vernemen is onze jeugdi ge stadgenoot den Heer J. P. Vogelpoel, te Parijs woonachtigaldaar benoemd tot chef comptable caissier bij de interna tionale expeditie der firma J. C. Daverveld Comp. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD. 2 Mrt. J. P. Wesselink en J. M. Marckant. F. H. Krooswijk en C. J. Slingerland. GETROUWD. 1 MrtWFJansen en CRuifrok H. A. Donker cn J. M. A. van Dieren. 2 Mrt. E.G. Widemann en J. P. v. Pellecom. H. Thomas en A. W. Eijkhof. GEBOORTEN. 23 FebW. Boesmans geb. Goeden, d. G. Born geb. Jongejan, z. M. v. Kampen geb. v. Veen, d. K. Uilenburg geb. v. Al phen, zA. Woestenburg geb. Tiggelove, z. M. G. v. Duijngeb. v. d. Lee,z. 24Feb. M. M. Geutskens geb. v. Haaren, d. M. Hessels geb. Wesseling, z. J. Kupergeb. Pollee, d. H. A. Vervoort geb. v. Werk- kooven, zH. Braakenburg geb. Bijleveld z. 25 Feb. A. C. Teunissen geb. Sterkenburg, z. R. Grautstuck gebHensen, z. A. Stevens herhaalt?' Dit gezegd hebbende, hield ik me een oogenblik stil, verwachtende, dal de man daar in den tuin het een of ander tot zijne verontschuldiging zou zeggen. Maar hij liet zich niet hooren. Dit was voor mij genoeg, want tot mijne voldoening maakte ik daaruit opdat mijne woorden den gewenschten indruk hadden gemaakt. Ik ging voort met reciteeren. „Hier, met verlof van Brutus en de oovrigen (Want een achtenswaardig man is Brutus, En dat zijn zij allen, allen achtenswaardige mannen Neem ik het woord hij Caesar's uitvaart. Hij was mijn vriend, miju trouwe, oprechte vriend „0, gerechte Hemel! dat kan ik niet uitstaan! Voorden duivel! waarom draagt ge dien laatsten regel zoo ellen dig voor? Luister naar mij!" Gevoel van waardigheid is een uit nemende eigenschapinzonderheid bij eene goevernante. Maar ook de meest geoefende gelatenheid heeft hare gren zen. Ik sprong op het balkon en daar, op het terras, met een sigaar in den mond, stond mijn in de straten van Sandwich verdwaalde vreemdeling Hij herkende mij ookzoodra ik me maar vertoonde. „Gerechte Hemel!" riep hij ontsteld uit, en hij liep den hoek van het terras om, als waren mijn oogen dolle stieren geweestdie hem op de hielen zaten. 'tZou, vrees ik, vergeefsche moeite zijn, als ik thans mijn beste wilde doenom me geb Deruison, zC. M. Duijm geb. Hess, d. M. Smit geb. v. Dokkum, d. 26 Feb. H. M. de Haan geb. v. Geffeu, d. J. Zwaans- wijkgeb. Groeneveld,zH. C. Richardson geb. Broekhuijsen, z. S. M. Verzijlberg geb. Saegaert, d. H. W. Paulen geb. de Waal, z. 27 Feb. E. v. d. Bogaerde geb. Tibboel, dJJvdBurg gebvPet ten, z. H. v. Staveren geb. Peels, z. C. J. Voetgeb. Smit.z. A. K. v.d. Wel geb. Wilkamp, d. —28 Feb. C. G. Schulte geb. Oldenberger, z. C. Dieksgeb Op- Broek, d. J. Casseegeb. Willemse, z. 1 MrtMEvOpzéeland geb. Kenselaar, z. C. Groeneveld gebRietman, d. C. F. L. Boekhold gebKist, z. —2 Mrt. A. C. Wijk huizen geb. deTello, d. S. H. v. d. Eijkhof geb. Spel,d. OVERLEDEN. 23 Feb. G. G. Starink echtgen. v. H. Meeu- wig 37 JUrsulasteeg.— L. de Graaf z. 19 m., Nauwe Appel.steeg. J. W. v.d. Aa56j„ Houtmarkt. J. M. P. Martens d. 5m., LMolensteegEen levenlaangegkind van het mannelijk geslacht van H. Uilenburg, LVaart24 FebN de la Chambre 81 j Schagchelstraat. D. C. v. d. Biggelaar echtgcnvAPronk 59 jL. Heerenvest,.— 25 Feb. G. Kruger 84 jZuiderstraat.— A. Hijmensenz. 7 m., Oostvest. J. Aan- geenbrug wed. J. A. Haas 80j., Ged. Oudegr. 26 Feb. H. J. Harkmans z 3 m., Koralensteeg. MOpdam d10 dKerkhofstraatTC Kraaij d. 14 m., Frankenstraat. J. C. Dolle d. 5 m., de Witstraat. H. Booms z. 2j., deWitstraat. 27 Feb. W. Ditmar58j., K. Heerenstraat. C. Kuiper wed. H. Ma joor 87j.,W. Geldel.pad. G. Poelgeestz. 1 m., Molensteeg. F. W. A. Wessingz. 8 m., Parklaan. 28 Feb. G. Steffers d. 10 m., L. Heerenstr. Een levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J. P. Koster, Lange Wijngaardstr. J. C. Bakkers 75 j. Wed. F. W. LichteuveldZuiderstr. 1 Maart W. v Gastelen, 76 jOude Raamstr Voorwerpen, gedeponeerd aan het Commissariaat vanPolitie, die dage lijks, (Uitgezonderd des Zondags) van 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen zijn. Een gouden oorknop. Een castoren hoed. Een paar bottines. Een bril in étui. Een zweep. Drie R. C. kerkboeken, en eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. V SCHOUWBURG HAARLEM. Tooneelisten van het Salon de Va riétés in de Amstelstraat te Amster dam, onder directie van J. G. DE GROOT en Cie.Maandag 6 Maart 1882. DE MILLIOENEN-JUF- VROUW OF DE ONDERAARD- SCHE GANGEN VAN HET KA STEEL VURENSTEIN. Fantastisch kluchtspel in zes tafereelen door Fantasticus. (457) Prijzenƒ2; ƒ1.80; f 1.50; 1; fOAO. Aanvang half acht uur. zelve voor te stellen als de beschei- denheid in persoon. Een andere vrouw zou waarschijnlijk zich zelve hebben weten te beheerschen. Ilt schaterde het uit van lachen. Freddy en de meisjens lachten met me meê. Er kon op dit oogenblik geen sprake meer van zijn, de les voort te zetten. Ik sloeg Shakspere dicht, en vergunde neenlaat me de waarheid zeggen ik moedigde de kinderen aan, om mij het een en ander betreffende mijnheer Sax mede te deelen. Zij wisten, naar het scheen, niets meer, dan wat mijnheer Sax zelf hun verteld had. Zijn vader en moeder en broeders en zusters waren allen achtereenvolgens gestorven. Hij was de zesde en laatste der kinderen, en had bij den doop den naam van „Sextus" ontvangen, wat Freddy was er trotsch op, deze opheldering te kunnen geven het Latijnsche woord voor „de zesde" is. Hij had bovendien den naam van „Cyril" ont vangen dit vertelden nu de meis jens op hare beurt op verzoek van zijne moeder, omdat zij „Sextus" zulk een afgrijselijk leelijken naam vond.„En met welken zijner beide doopnamen laat hij zich noemen lieve kinderen?"0, dat zoudt ge niet vragen, als ge hem kendet! „Sextus', natuurlijk, omdat het de leelijkste is." Sextus Sax! Dat was Noord- cn Zuldholtandsche Stoomtramweg- MaatschappijHaarlem—Leiden. 15 Oct. 1881. Haarlem, Hillegom en Leiden 9.15, 11.15 's morgens, 12.30, 3.15, 5.35 's avonds. Haarlem—Hillegom 4.15,7.55,9.10 's avonds. Haarlemsclie Trnmway-Maatschappij. Eerste wagen 7.40 's morgens. Laatste 10.30 's avonds. Vertrekuren der spoortreinen van liet Station Haarlem. 15 Oct. 1881. Naar Amsterdam: 6.55, 8.34, 9.1, 9,35* 11.23, 11.41 -p12.1 's morgens, 1.16, 2.41f, 3.58, 4.14* 4.44, 5.54, 6.40, 7.19, 7.36*, 9.32, 10.37*, 11.8+ 'savonds. Naar Rotterdam: 7.49+, 8.39*, 9.4. 10.17*, 's morgens, 12.15+ 12.39, 3.29*, 4.19, 5.29+, 5.39, 8.210.1* 's avonds. Naar den Helder: 6.50, 10.7 'smorgens; 1.30 tot Alkm. 5.8.49 's avonds. Naar Zandvoort: (H. S.) 8.37, 10.18'smorg. 12.37, 4.54, (tot Overveen), 5.53 's avonds, Naar Zandvoort: (Bolwerk). 8.4010.21'sm. 12.40, 4.57, (tot Overveen), 5.56's avonds. Van Zandvoort: 9.9, 11.35, 's morgens, 3.46. 5.6(van Overveen) 6.53 avonds. Sneltreinen Exprestreinen le en 2e Klas op Dinsdag 7 Maart 1882, in de zaal van het Hotel Fünckler Aanvang kwartier over acht ure, met medewerking van den Heer: Joseph CRAMER. Programma: Trio (D moll). F. Mendelssohn Barlholdy. Sonate voor piano en viool. (Op. 30 N°. 2)L. van Beethoven. Trio (op. 8)Joh. Brahms. (753) E. APPY. L. SCHLEGEL. HAARLEMSCHE ALGEMEENE VERGADERING, op Woensdag 8 Maart 1882, des avonds te half 9 ure, in de Nieuwe Schouwburg. Namens het Bestuur: (754) E. A. KRUSEMAN, Secretaris. Mevrouw KREMER, Zijlstraat 91, vraagt tegen Mei a. s. Eene beschaafde, eenvoudige Eene flinke De eerste, wordt bijgestaan door een Kindermeisje, moet kunnen naaijen, ma zen met de wasch omgaan. Salaris f 150. De Keukenmeid moet tevens eenig huiswerk verrichten. (756) Beiden voorzien van goede getuigen. Mejuffrouw VAN DER LAAN, Bar- teljorisstraat 13, verlangt tegen Mei a.s. eene nette KEUKENMEID, P.G., die goed kan koken en huiswerk wil verrichten. (757) Loon 100 benevens waschgeld. Gevraagd met Mei eene (821) AdresGroote Houtstraat No. 60 boven. zeker niet een van die romantiesche namenwaarmeê vooral vrouwen zoo veel ophebben. Maar ik heb het recht niet, op dit punt aanmerkingen te maken. Mijn eigen naam is 't mogelijk, dat ik al zoolang aan 't verhalen geweest benzonder hem te noemen is een erg alledaagsche naam ik ben slechts Susan Morris. Veracht me daarom niet en laat ons terug- keeren tot mijnheer Sax. „Is hij gehuwd?" Het oudste meisjen meende van niet. Zij had mama tegen eene dame hooren zeggen: „iemand van een oude Duitsche familielieveen in weêrwil van zijne zonderlingheden een uitmuntend manmaar hij is zoo arm hij heeft ternauwernood genoeg om van te leven en hij flapt er de waarheid uit, als men hem naar zijne meening vraagt, als had hij een inkomen van twintig duizend pond 's jaars„Uwe mama kent hem goed, natuurlijk?" „Dat zou ik denken, en wij ook. Hij komt dikwijls hier. Ze zeggen, dat iiij geen aangenaam gezelschap is onder vol wassen menschen. Wij vinden hem heel aardig. Hij kan zoo mooi met ons spelen, en hij heeft den besten rug van geheel Engeland bij het haasjen-overspringen." Wordt vervolgd.)

Haarlemsch Advertentieblad | 1882 | | pagina 1